Перейти до вмісту

Українське весілля

Повідомлень в темі: 152

#61 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 04.08.2008 – 11:33

Перегляд дописуСварус (4.08.2008 12:29) писав:

Дик у Львові так чи не кожна пара їздить на бричці, сам не раз бачив
Чому у Львові? В Немирові. Тут лише циган одружувався, то в нього була весільна бричка (треба, до речі, його спитатись.) та ескорт хлопців на конях. Гарно було.)
  • 0

#62 Пляма

спонтанна...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 738 повідомлень
  • Місто:|LemberG|

Відправлено 04.08.2008 – 13:22

Перегляд дописуОлеська (4.08.2008 11:40) писав:

Я теж планую традиційне українське весілля. Вже маю вбрання - вишиту блузку, плахту і крайку.
ем...так ти вже заміж зібралася? :ggggg:)

Цитата

Тільки на голову не можу придумати що, бо вбрання у нас гуцульське.
ой...здається на голову одягали такий убір типу високої шапки з нашитими об*ємними квітами, але я не впевнена :ggggg:
  • 0

#63 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 04.08.2008 – 22:56

Перегляд дописуПляма (4.08.2008 14:22) писав:

ем...так ти вже заміж зібралася? :ggggg:)

ой...здається на голову одягали такий убір типу високої шапки з нашитими об*ємними квітами, але я не впевнена :ggggg:
Задумалась про весілля, вірніше підштовхують...
  • 0

#64 Пляма

спонтанна...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 738 повідомлень
  • Місто:|LemberG|

Відправлено 05.08.2008 – 13:51

Перегляд дописуОлеська (4.08.2008 23:56) писав:

Задумалась про весілля, вірніше підштовхують...
цікаво, яка інтонація у цього допису))
тоді розповідай, що ще плануєш на весіллі?)
  • 0

#65 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 05.08.2008 – 18:51

Перегляд дописуПляма (5.08.2008 14:51) писав:

тоді розповідай, що ще плануєш на весіллі?)
1. Дрес-код весілля - вишиванка.
2. Українські страви.
3. Троїсті музики почергово з сучасними українськими різностилевими піснями.

Поки що все. Більше не придумала. Хочу, щоби все було максимально просто і не напряжно.
  • 0

#66 Русалка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 06.08.2008 – 08:47

Перегляд дописуukrainer (7.09.2006 10:23) писав:

А моє дитинство пройшло у селі, тому я не одне СПРАВЖНЄ УКРАЇНСЬКЕ ВЕСІЛЛЯ бачив! Подобається.

Мені теж подобаються гарні весілля з традиціями усіма, купанням у річці батьків молодят, циганами, танцем з нареченою під фатою, гарно... :unsure:
Але як частіше нажаль буває що хтось напивається і починає буянити, оцього я вже терпіти не можу, :happy1: , навіщо свято псувати :ggggg:
  • 0

#67 RyVOL

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 267 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 16.12.2008 – 15:42

На такому великому святі наш народ :) окрім споживання оковитої і поїдання різноманітних весільних страв, також не байдужий до різного роду забав!! :kvitu:

Ось на очі попали декілька знимків із весілля мого двойорідного брата, де я був зафіксований у прийманні участі у такій забаві з качалкою (у мому варіанті з пластиковою плєшкою :lol: ), суть якої полягає у передавані качалки від однієї особи іншій різними способами, для цього тамада формує дві шеренги одна навпроти іншої із дівчат і хлопців, а дальше визначає спосіб транспортування важливого об'єкту від однієї особи до іншої, і контролює при цьому чи цей предмет передається без порушень (без рук, без стороньої допомоги...) і чи раптом хтось його не випустив на землю!

процес доставлення об'єкту "качалка" із п.А у п.Б :D
Зображення

процес прийому-передачі B) і без посторонньої допомоги :angry1:
Зображення

Вельмишановне товариство!!! а у яких весільних забавах Ви брали участь???

п.е.с. бажане фотопідтвердження
  • 0

#68 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 17.12.2008 – 12:25

Перегляд дописуRyVOL (16.12.2008 15:42) писав:

Вельмишановне товариство!!! а у яких весільних забавах Ви брали участь???

Один раз довелося брати участь - така посада була - то зайвий раз переконався, що для мене це все таке чуже і недоречне, що я ніколи більш в такому не буду брати жодної участі. Не знаю, як кому, а мені це все скидається на "натужні" ігри в піонерських таборах, коли піонервожатим було завдання гратись з дітьми, а у дітей було завдання слухатись.
Може колись, коли це з душею робилось, все це виглядало доречніше. А зараз - звичай, як "галочку" поставити в списку "розваги на весіллі".
  • 0

#69 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 17.12.2008 – 12:36

Усе залежить лише від тамади та наречених: як вони скажуть - так і буде. Фактично, святкування весілля - відображення характеру молодят.
  • 0

#70 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 17.12.2008 – 13:05

Перегляд допису-=VJ=- (17.12.2008 12:25) писав:

Може колись, коли це з душею робилось, все це виглядало доречніше. А зараз - звичай, як "галочку" поставити в списку "розваги на весіллі".
То все залежить по перше від компанії (те, що в одному колективі піде в іншому не буде сприйнято) і в першу чергу безпочередньо від таманди (маю особистий досвід по протягом 5 років підробляв тамандінням на жизднь правєдну)....... Провів тих "меропріятій" з пару десятків, що правда остання "гастроль" була десь років зо три назад (якщо не рахувати корпоратив за проханням друга в тому році).

Якщо тамада врахувавши особливості "спецконтингенту" розрахує все правильно і проведе з душею - то не буде "галочка", а значно оживить компанію перетворивши бунальну п’янку з поодинокими вяло-натужними "тОрькО" в чітко сплановане, вивірене, веселе, дружнє, а головне культурне колективне бухалово)))))
Тут головне не дати "шановним гостям, родичам та друзям молодого та молодої".......... розкучкуватись і розбитись на декілька "локальних угруповань". Найважче - привернути загальну увагу і об’єднати всіх в "єдиному пориві". Зробив це - вважай пів справи за плечима. З купи сценаріїв, що валяється дома можна вибрати з 30-40 різноманітних ігор і забав. Загалом їх можна поділити на "застольні" і "активні".
Про ставшим вже традиційним і заїздженим конкурсом з перекатування яйця розповідати не буду (хоч тут і можна пригадати массу приколів). Ось декілька веселих забав:

Не затремти, рука!
Правила гри дуже прості. Учасники сідячи за столом передають стакан. Перший учасник наливає в нього небагато рідини (це може бути пиво, горілка, вино, сік - все, що знайдеться по рукою) і обережно (щоб не пролити) передає сусіду. Той, у свою чергу, доливає ще небагато (не обов'язково того ж напою) і передає своєму сусіду, і так далі по кругу... Програв той, хто вже не зможе нічого налити в цей стакан не проливши. Ось він і заспокоює свої нерви оригінальним коктейлем. Вельми цікаво грати, коли на столі багато різних напоїв. А також якщо стакан пластмасовий.

Свічку дуй - яблуко жуй
Викликаються два добровольці (можна декілька пар - тоді кількість учасників більша), бажано добре знайомі один з одним хлопці. Краще за все 2 пари - зі сторони нареченої і нареченого. Інші стоять навколо і зображають групу підтримки (для цього можна створити антураж - балабони, свистки, дудєлки і т.д.).
Гравці сідають з двох сторін невеликого столика, перед кожним ставиться свічка, в руки дається запальничка (або сірники - то вже важче) і по яблуку. Завдання просте - хто швидше з'їсть своє яблуко. Але яблуко можна їсти тільки тоді, коли горить твоя свічка. А свічку супротивник може задути і тоді гравцю, перш ніж ще раз укусити яблуко, доведеться запалювати її знову. По перше - є переможець в кожній парі, по друге - від кожної сторони...........а тому переможених не має. Що правда бажано запастися слюнявчиками для учасників.

Стріли Амура
Для гри знадобиться велика рогатка і надувні кульки, які надувають не до кінця, а так, щоб вони поміщалися в рогатку. Потім вибирається одна дівчина. "Ангели кохання" (хлопці) повинні, по черзі стріляючи з рогатки, попавши своїй обраниці "стрілою Амура" в серці. З першого разу це рідко виходить, оскільки дівчина повинна знаходитися на деякій відстані від "ангелів". Місця, в які потрапляють кульки, необхідно цілувати. Гра ведеться до тих пір, поки кожен з "ангелів" не попаде в серце.

Ну і так далі................ зараз часу не має ще викладати, але якшо цікаво - to becontinuation......
  • 0

#71 Halka

Старійшина

• Користувачі
  • 2314 повідомлень

Відправлено 17.12.2008 – 19:43

Оце недавно ходила за дружку, теж на конкурс попала:
Вибирають декілька пар (хлопець - дівчина) - і кожній парі видають труси - сімейки. Труси вдягає на себе чоловік, починає грати музика - всі танцюють. Коли зупиняється музика - чоловік знімає труси з себе, і швидко вдягає партнерці. Вибуває пара що не встигла вдягнути труси. Потім партнерка повинна вдягнути труси на партнера, коли зупиниться музика. Остання пара - переможці.
До речі я той конкурс виграла :gryzin:

Повідомлення відредагував Halka: 17.12.2008 – 19:44

• 0

#72 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 17.12.2008 – 20:07

Ну, я - як майже професійна дружка (шість разів була старшою дружкою), можу про весілля багато розказати...)))

Весілля я люблю - страшенно люблю, коли два серця поєднуються в одну сім"ю. Тому, мабуть, і сама намагаюсь якомога більше народу перезнайомити (половину з них одружилось). Люблю майже все: від омріяного білого плаття, викупу нареченої, першого весільного танця до покривання молодої, першої весільної ночі, перераховування надарованих грошей.
Але є дещо в тому всьому, чого я не сприймаю. І саме сучасні конкурси - то і є половина того неприйнятного. Чому? Тому, що надто сороміцькі.

Взяти той самий конкурс з качалкою. Яка суть того конкурсу? Приміряти великий розмір між ноги іншого? Фу! Гидко...
Конкурс "Перекоти яйце". Дві дівчини, одна має швидше іншої перекотити яйце з одної штанини (яйце в середині) в іншу.
Ті ж самі "Труси". Хто швидше вміє роздягатись. - Ну прямо тренування для секретарок.
"Олівець": прив"язується на шнурок олівець до пояса ззаду і конкурсанти пробують попасти, рухаючи тазовою частиною тулуба, олівцем в пляшку.
"Картопля": до пояса спереду картоплю до пояса і, знову ж таки, рухаючи тазовою частиною тулуба, намагаються хто швидше пересунути за допомогою картоплі сірникову коробку по підлозі до призначеного пункту.

Всі конкурси передають звичайні людські потреби, далеко не прийнятні для виставлення на загал. Хоча... в кожного своє поняття про моральність...
  • 0

#73 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 17.12.2008 – 22:39

Найнепристойнішим конкурсом нашого тамади був такий:
садили двох чоловіків на стільці, руки їм за спину, на колі - по повітряній кульці, а жінки мали роздавати кульки дупою.
Ги.
Із прийстоних:
чотири пари, одній людині з пари дають аркуш з написом місця, а другу людину питають різне про її улюблене місце. На ркушах написи штибу божевільня, витверезник;
влаштували теятрь - тамада жорстко слідкував за належною грою "акторів" із числа гостей, особливу увагу приділий репліці "жаби" - вимагав якомога еротичнішого тону "квакання";
почали святкування зі з'їдання лимону свідками...
  • 0

#74 Tybalt

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 158 повідомлень
  • Місто:Verona

Відправлено 20.12.2008 – 15:03

в мого друга на весіллі був такий конкурс:
дружку понлали на табуретки, дружбі зав'язали очі і він повинен був знайти цукерку на дружці...
Все начебто добре, але поки бружбі зав'язували очі, то замість дружки на табуретки поклали бабцю нареченої.
Ото вевело було як дружба знайшов барбариску на губах "дружки" і потім зняв повязку з очей. :rolleyes:
  • 0

#75 Svita

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 151 повідомлень

Відправлено 27.12.2008 – 15:11

Перегляд дописуzav (17.12.2008 22:39) писав:

Із прийстоних:
чотири пари, одній людині з пари дають аркуш з написом місця, а другу людину питають різне про її улюблене місце. На ркушах написи штибу божевільня, витверезник;
влаштували теятрь - тамада жорстко слідкував за належною грою "акторів" із числа гостей, особливу увагу приділий репліці "жаби" - вимагав якомога еротичнішого тону "квакання";

А можна детальніше про цей конкурс, а то я щось не дуже зрозуміла як саме і в чому там прикол. Хто квакав і до якого місця на аркуші це стосувалося?

Шукаю зараз якісь гарні, веселі але ПРИСТОЙНІ застольні ігри. Саме застольні, щоб громаду не витягувати з-за стола. Це буде не весілля, а просто Різдвяна зустріч. Буду щиро вдячна за допомогу. Фотографії обов"язково виставлю і відчитаюся про успіхи.
Особливо пана Бендера би просила. Навіть думала йому приватне повідомлення надіслати, але яка різниця - всім було би цікаве його продовження. :rolleyes:
  • 0

#76 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 22.06.2010 – 15:38

Весільна обрядність на Україні починалася зі сватання. Традиційно сватався хлопець. Між тим, вчені сперичаються чи дійсно мало місце, описане Бопланом, дійство сватання дівчини до хлопця.

Отже, перші відомості про весільну обрядовість українців, знаходимо у "Описі України" французького інженера-фортифікатора Гійома-Левассера де Боплана(десь між 1630-1648 роками). Справа не тільки в тому, що це один з найперших описів українського весілля. Поміж іншим, ці спостереження містять в собі інформацію про звичай, за яким дівчина сама сваталась до нарубка, ніколи не зазнаючи при цьому, як правило, підмови.

Проте більше таких відомостей ніде не зустрічається. Звісно, випливає питання: чужинець щось переплутав чи ж насправді така традиція існувала, але згодом відмерла?
  • 0

#77 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 24.06.2010 – 16:08

Почистила
  • 0

#78 vfktymrf

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 19.10.2010 – 16:56

а весільні прикмети теж сюди можна?
На щастя і дощ або сніг в день одруження.
Шлюб буде вдалим, якщо напередодні весілля наречена покладе під подушку дзеркало, а нічну сорочку зодягне навиворіт.
Хто першим на рушник, розстелений свідками перед молодими в загси, встане, той і буде господар у домі.
Якщо під час урочистої весільній фотосесії в загсі у нареченої зачесати ліва долоня - бути їй багатою, а якщо права - то гості не переведуться в її новому домі.
Жодних прикрас на руках не повинно бути. Їх прикрасить обручка.
Кільця обручальні повинні бути гладкі, класичні, без насічок і каміння, щоб і життя молодих була гладким, без підводних каменів.
Сукню для нареченої бажано зшити білу, бажано її не продавати, а зберегти на все подружнє життя.

Добре, якщо сережки зодягне на наречену її улюблена і щаслива заміжня подруга.

На щастя перед входом в будинок молоді розбивають тарілку, ще раніше розбивши в ЗАГСі бокал, випивши весільне шампанське.

Наречена в жодному разі не повинна входити в будинок ні перший, ні останньою. Її на руках повинен внести молодий чоловік. (І буде носити так все життя, правда, з зупинкою на справи житейські).

Після ЗАГСу самий шановний родич тричі проводить молодих навколо святково накритий стіл, символізуючи вічне зв’язок чоловіка та дружини.

Щоб не переводилися гроші та достаток у домі молодих, в взуття їм кладуть зерна і монетки, а при виході з ЗАГСу обсипають молодят рисом або пшеницею, пелюстками троянд (звичай, поширений у багатьох народів).
Щоб нова родина жила дружно, подушки на шлюбному ложі укладають розрізами наволочок один до одного.
Щоб бути щасливою в заміжжі, нареченій потрібно поплакати в день весілля.

Хочете зберегти родину на довгі роки? Сідайте під час всіх застіль на кут. Кажуть, сім років після того заміж не вийдеш.

А щастям своїм необхідно ділитися. Тому що не можна бути щасливою такий … одній. Щоб сестри також вдало вийшли заміж, треба перед виходом до весільного потягу потягнути непомітно скатертину на столі рідного дому.

Вийшовши з ЗАГСу або церкви, нареченій треба повернутися спиною до гостей і кинути через себе свій букет. Та дівчина, що зловить його, першою з подруг вийде заміж.

А непомітно відв’язані підв’язки нареченої жених кидає в бік своїх неодружених друзів. Хто зловить, той скоро одружиться на красуні.

Доторкнутися до обручок молодих - до власного весілля.

Під час вінчання коробочку з-під обручок забирає та з подруг, яка бажає швидше вийти заміж, оскільки, за повір’ям, її весілля в такому випадку буде наступна.

якщо хтось вже відгуляв своє весілля і прочитав прикмети,напишіть,чи щось справдилось,дякую
  • 0

#79 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 19.10.2010 – 17:24

прикмети і ЗАГС смішно звучить)) прикмети і звичаї це ж народне все... а з народним більше асоціюється церква про яку майже ні слова нема, зате всюди ЗАГС... ЗАГС придумала радянська влада)
  • 0

#80 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 19.10.2010 – 17:34

Рацс проіснував вже бог-зна скільки років і досі існує...То ж нічого дивного нема в тому, що вже і прикмети є для цього.

Повідомлення відредагував Kassandra: 19.10.2010 – 17:34

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних