Перейти до вмісту

Українське весілля

Повідомлень в темі: 152

#141 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4030 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 15.01.2013 – 16:35

Перегляд дописуЧортеня (15.01.2013 – 16:33) писав:

саме про такі конкурси-ігри я й казала)
та, вони таки нервують деколи. але решта конкурсів, танцювальні всякі, голубки - частіше за все тішать і дають між столами живіть протрясти))
  • 0

#142 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2170 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 15.01.2013 – 16:39

Перегляд дописуМаківка (15.01.2013 – 16:31) писав:

Ти достеменно знаєш традиції своєї місцини, щоб передати її у весільній обрядовості?
Було б бажання - знав би. Прочитав би книжку, поспілкувався би зі старшими родичами.
Просто для мене наразі тема весілля не актуальна, а більшість сучасних наречених не любить читати книжки.

Перегляд дописуМаківка (15.01.2013 – 16:31) писав:

Не всюди. Приміром, Західнополіський регіон підтримує свої традиції.
На Гуцульщині також. Але в більшості випадків навіть у селах деякі традиції сповідуються скоріш за інерцією, а решта запозичуються якраз під впливом західних фільмів, і дешевих пропозицій, які є на ринку. Простіше і дешевше знайти музик синтезатором, які співають Кіркорова, аніж музикантів зі скрипками та сопілками, які знають такі старі весільно-обрядові пісні, що аж куфайка завертається.

Повідомлення відредагував Nameless One: 15.01.2013 – 16:42

• 0

#143 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 15.01.2013 – 16:40

саме про такі конкурси-ігри я й казала)
Уявляю весілля з вишиванками, бандурами, і тут - бац! - конкурс з яйцями. )))

Перегляд дописуNameless One (15.01.2013 – 16:39) писав:

Було б бажання - знав би. Прочитав би книжку, поспілкувався би з старшими родичами.
Просто дял мене наразі тема весілля не актуальна, а більшість сучасних наречених не любить читати книжки.
Чомусь вірю, що твоє весілля буде саме в українському стилі. В іншому просто не уявляю.
  • 0

#144 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень

Відправлено 15.01.2013 – 16:40

до чого тут "модно"? я з дитинства не люблю чомусь українські весілля, от нуджуся і все. і чомусь мене мало тішать танці-польки і п"яні гості на різноманітних не надто пристойних конкурсах. Просто останнє весілля, на якому я побувала було 15 грудня - старшого брата хлопця) а так, як він рокер - весілля було у відповідному стилі. і чудові емоції залишились
я теж раніше не любила, ще роки два тому категорично відмовлялась таке проводити і вважала усі пісні які на весіллях грають дурацькими)) але побувала от на кількох весіллях і мені там дуже сподобалось і музика і як усе взагалі було. залежить все-таки від професіоналізму тих, хто цим займається. рада була, що обійшлось без усяких настів камєнскіх і сердючок, а була справді гарна жива українська музика, я навіть до неї ставлення змінила.
п’яні гості це да, я вже навіть планувала запропонувати взагалі горілку забрати зі столів на нашому весіллі, але тоді ж шампанським уклюкаються, вихід завжди знайдеться)) так що треба щоб старости за цим ділом просто слідкували.
і комбінації стилів - не бачу в тому нічого поганого, у моєї сестри на весіллі була і українська музика і рок’н’ролл, було кльово. треба все ж зважати, що на весіллі будуть і люди старшого покоління, звісно то свято робиться в першу чергу для молодят, але ж не тільки, якщо вже запрошувати гостей, треба і їх смаки поважати) мені теж рок подобається, але не думаю, що мої бабусі захочуть весілля під металліку якусь сидіти) а не запросити я їх просто не можу
колись навіть моя сестра, чи хто то був радили мені провести ніби два весілля - одне для "всіх" і друге для обмеженого кола, в якомусь кафе, невеликою компанією і без всяких білих плать, але так, як самим захочеться -і з роком і без конкурсів і тп)
  • 0

#145 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1327 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 15.01.2013 – 16:42

Перегляд дописуЧортеня (15.01.2013 – 16:17) писав:

набагато краще в колі друзів-приятелів, з якоюсь рок-групою, замість народних музикантів і без дурних традицій)
а батьки, свекруха з свекром і решта старших родичів теж на мітолічіському весіллі будуть отжигать чи на твою думку - ну їх?

чортиня, - ти жертва модних стереотипів. ммгггг. ну просто мала ще.)))
  • 2

#146 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень

Відправлено 15.01.2013 – 16:43

Перегляд допису_Ex (15.01.2013 – 16:42) писав:

а батьки, свекруха з свекром і решта старших родичів теж на мітолічіському весіллі будуть отжигать чи на твою думку - ну їх?

чортиня, - ти жертва модних стереотипів. ммгггг. ну просто мала ще.)))
да, написала про це у своєму величезному пості. ну справді, я кілька років точно так думала, але тепер якось зрозуміла, що все ж треба зважати на запрошуємих людей, тому ідея з двома весіллями мені подобається все більше
  • 1

#147 kitty_bon

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 625 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 15.01.2013 – 17:15

Перегляд дописуМаківка (15.01.2013 – 16:28) писав:

А потім, переглядаючи весільне відео, робить квадратні очиська, мовляв, що це, де це. :)

Ага, то мій брат забігав)))

Перегляд дописуКрихітка (15.01.2013 – 16:26) писав:

а я люблю народних музикантів (якщо грають гарно, бо були випадки розчарування) і "дурні традиції", тільки якщо українські, а не перекочування яйця з штанини в штанину і лазання під спідницями дівчат)

От традиції я обожнюю, гарні, ліричні, емоційні, а конкурси дурні та пошлі терпіти не можу, я в цьому сенсі не допускаю подібної дурні)

Перегляд дописуКрихітка (15.01.2013 – 16:24) писав:

згадала, як колись Нео писала щось типу "коли вам кажуть, що весілля - найщасливіший день вашого життя - не вірте!")
по-моєму, це крім свята ще велика-велика тягомотіна)

Ну не погоджуюсь, мені моє весілля - найкращий день))) просто тре знати чого хочеш і то робити)

Перегляд дописуКрихітка (15.01.2013 – 16:23) писав:

Насправді, провести весілля в українськом стилі набагато важче, ніж в західному. Це ж не просто собі вдіти українські костюми (а вони ще й в кожному регіоні свої), там стільки деталей, обрядів, які в кожному селі-місті свої, якщо котресь пропустити - буде вже не автентично. Молодь зараз воліє провести весілля "просто". А я ще не знаю, але схилюсь мабуть до американського варіанту, хотіла б церемонію вінчання провести під відкритим небом (створювала вже десь тему про це), хоча не впевнена, що у нас таке можливо, навряд чи священики виконують обряд вінчання "на виїзд". А шкода.

Священник не виїде, а ось ведуча може зробити виїзну церемонію на кшталт західної, у мене таке було - гарно))

Крихітка

Маю досвід на весіллях)) питай))
  • 0

#148 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 15.01.2013 – 18:19

ненавиджу тамадів як клас
за все життя трапився лиш один адекватний хлопець. але то була "своя людина", шо добре знала як і шо треба молодим та гостям. хоч і не обійшлося без незначних ляпів.

і взагалі весілля не люблю, бо:

Перегляд дописуNameless One (15.01.2013 – 16:28) писав:

Насправді українське весілля виродилося в якийсь страхітливий гібрид давніх традицій, і сучасних деталей. І чим далі, тим частіше на весіллях звучить Сердючка, а не сороміцькі коломийки. Це прикро.
а без отаких "традицій" чомусь мало яке дійство обходиться.

ну хоча може я така асоціальна бо не п.ю, а якби вживала то мені було б весело, але хз.
  • 1

#149 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 15.01.2013 – 18:22

Перегляд дописуNeorlandina (15.01.2013 – 18:19) писав:

ненавиджу тамадів як клас
за все життя трапився лиш один адекватний хлопець. але то була "своя людина", шо добре знала як і шо треба молодим та гостям. хоч і не обійшлося без незначних ляпів.
я був на одному весіллі, там були тамади - чоловік з дружиною, вони молодим помагали в організації, на кухні, коротше у всьому, навіть після весілля допомагали їжу забрати і завезли додому молодим. Пройшло кілька років а молоді з тамадами досі спілкуються підтримують дружні відносини
  • 0

#150 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 15.01.2013 – 18:30

можу теж історію розказати.
у подруги було весілля. багато грошей та нервів пішло на організацію. ну як багато, скільки було.
хлопця шо у них був тамадою вона "обробляла" власноруч - щоби ніяких похабних конкурсів, шоби ніяких непристойних жартів і т.п.
і все було нормально. не особливо цікаво, але нормально.
але в самому кінці... під час останнього танцю молодих (ну зі свічками - у всіх така традиція звідкись взялась) зазвучав Міхаіл Круг!
ми реготали як дурні. а наречена потім ще довго плювалася на тамаду. це ж треба так все споганити було...
  • 0

#151 kitty_bon

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 625 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 15.01.2013 – 19:41

Ну просто дехто відноситься до чужого весілля як до тяжкої праці, що треба як-небудь відпахати, а хтось як до свого. Я сама не так давно була нареченою, тому розумію молодят як ніхто інший) Під час зустрічі намагаюсь обговорити усе в деталях. За час підготовки вони мені стають як рідні))
  • 0

#152 Predrag

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень
  • Місто:Дрогобич

Відправлено 17.01.2013 – 06:45

ukrvesillya.inf.ua - цікавий сайт українською мовою про українське весілля, сімейну обрядовість предків.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних