Перейти до вмісту

Українське весілля

Повідомлень в темі: 152

#101 Козаченько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 76 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Україна, м.Богуслав

Відправлено 20.11.2011 – 16:51

Перегляд дописуМаківка (19.11.2011 21:28) писав:

Коли сім’я видає заміж чи женить останню дитину, батька й матір на другий день весілля возять у тачці або кориті. :D
А ще на весіллі є перезва.

Матиму час, розповім детальніше.
О цікаво, цікаво! :ggggg: Я й не міг подумати, що це і є така традиція "Перезва"! Думав дурачиться народ, тай годі :(

Перегляд дописуОлеська (19.11.2011 21:51) писав:

Розкажу про весільні обряди у нас, в Немирові.

1. Викуп молодої. Неречений з дружбами викупляють перед хатою (під"їздом) наречену. Викуп вимагає молодший брат (сестра) нареченої.
2. Батьки благословляють молодят.
(Обряд відеозйомки нареченої та нареченого упускаю :ggggg:)
3. Молодята їдуть у РаГС, розписуються. П"ють шампанське після розписки та приймають вітання (букетами) від найближчи - корочє, від усіх, хто приїхав на розписку.
4. Їдуть (або ідуть) до пам"ятника загиблих воїнів, або монументу Слави (найбільше схиблені - до Лєніна) для піднесення квітів. Квіти ставлять переважно ті, що їм щойно подарували в РаГСі. (Троянди лишають - для зйомки нареченої на природі напівприсядки, щоби по платтю ті троянди розкидати. б..ь, нудить вже від тієї одноманітності!).
5. Ідуть в парк на фотосесію. Дехто знімає в палаці Щербатової. А кому не щастить (палац закритий), той біля палацу фотографується. Далі (обов"язково!) - до дерева кохання. Молодята мають три рази обійти дерево і пролізти між деревами (зазвичай пролазить лише молодий, бо в нареченої надто пишна сукня). Далі розпивають шампанське з тими, хто поперся з молодими в парк, після чого старший дружба лізе на дерево (одне з - те, що всихати почало від таких традицій) і вішає дві фляжки, перевязані між собою лєнтою (червоною).
6. Приїжджають в святковий зал. Там під гучні аплодисменти гостей (якщо гостей мало прийшло, то чекають, доки збиреться більше) молодята заходять за свій стіл.
7. Гості по-черзі вітають молодят (на камеру). Камера обов"язково знімає все і всіх при привітанні - ну раптом забудеться, хто що подарував, або людина набухається в подальшому процесі і її не видно буде.
8. Після другого столу відбувається обряд покривання молодої. На стільці (чи лавки) біля наречених залазять свашки (старші сестри, або жінки братів нареченої та нареченого), беруть в руки по хустці, складають на купу одна на одну і починають під спів старожилами обрядових покривальних пісень ("Ой, дай, Боже, і отець і мати, своєму дитяті русу косу покривати...") махають над нареченими, а коли припиняється, накривають тими хустками наречених. І так три рази. Наречена повинна відкидати ті хустки, ніби відмовляється. Коли таки начеплять хустку на наречену, відпивають по стопці горілки (залишок стопки виливають в народ), перескакують через столи і біжать хто перша до танцплощадки. Там свашки танцюють двоє польку.
9. Після танцю свашок йде танець господинь. Виходять танцювати всі, хто готував на святковий стіл - кожна з тим, чим готувала (з баняками, ложками, вилками, черпаками і теде). Матір молодої дарує кожній подарунок.
10. Далі йде обряд "Чоботи". На стілець садять тещу. Зять бере миску, роззуває (взуття перекидає через хату) тещу, миє їй ноги горілкою та каменем натирає п"яти (так іноді казяться) і взуває в калоші з цукерками. Теща відкидає калоші, тоді він взуває її в чоботи. Вони обоє танцюють танець.
11. Останнім часом роблять покривання молодої свекрухою. Молоду садять на стілець і свекруха знімає вельон.
12. Наречена перетанцьовує з вельоном з усіма незаміжніми дівчатами.
13. Третій стіл. Розрізають каравай і роздають по кусочку кожному.
от і все. Це був тільки перший день. Потім розкажу і про другий.)
Цікаво, весілля з сучасним сценарієм і народними традиціями. Буду чекати ще відповідей.

Перегляд дописуЧортеня (19.11.2011 22:07) писав:

Ну, це потрібно розглядати окремо кожен регіон. Навіть у Львові та Чернівцях ( здавалося б поблизу ), традиції відрізняються. А в Донецьку й поготів ( була на весіллі 2 тижні тому). Там святкують гучно, кілька днів, але на жаль не співають українських пісень і такого як на заході у них немає..
Да, Донецьк Росія гарно тОркнула(Русифікувала).

Перегляд дописуБезбожник (20.11.2011 05:58) писав:

Ой, та які там нафіг українські традиції ? Хто їх знає, "напєрєчьот"?...ніхто. Весілля, воно як похорони. Тютєлька в тютєльку. Тіко там сміються, а тут плачуть, а так все однаково...сам все це пережив і неоднонразово бачив. Весь сценарій відбувається, як місцева "баба Галя" скаже...а вона, баба Галя, при пильному розгляді, як правило жидівських кровєй. Їй завжди піддакуватимуть решта жінок. Якшо знайдеться якась молода і проворна шустрячка і намагатиметься ввести якусь новизну в "традиціїї", баби моментально заткнуть їй рота.
А звідкіля, їм, традиціям, взятись ? Весільні обряди більш далекого минулого були складені в християнській церкві і це є факт подобається він кому, чи ні. В радянські часи, традиції теж, починались від більшовиків...себто, від жидів, поцікавтесь, люди добрі, ХТО, і як, нам понавигадував "українських традицій" що в церкві, що при радянській владі...жидівство....горілку пити річками, теж, від тих "традицій". Звісно ж, коли у людей святковий настрій, та ще й хряпнуть добре, то воно ніби то все по українському. Он, Олеська, назвала "викуп" нареченої. Є воно таке і у тебе у Богуславі (подивився профіль)...і шо?...це українська традиція, викуп ? Хрєнь собача, у турків-мусульман перехопили...покотилось воно, оце і вся "традиція".
Особисто я, женився двічі і робив два весілля. За власний кошт, навіть у батьків, не брав ані копійки. Перший раз женився в 24 роки і вважаю що рано. Весілля було в селі, я у відпустку приїхав, прийшло чоловік 200. Для мого села це дуже багато. Шось там бажали, шось говорили, мені було пофіг, я взагалі не люблю публічних всіляких побажань, оскільки там, в основі, лицемірство, або, просто порожні "чергові" фрази. Ненавиджу я таке. Корочч, третього дня забрав наречену у місто, а в селі пиячили ще з неділю...без нас, єсстно. Потім покинув дружину, не любив я її. Так значить, вдруге весілля робив у місті, в ресторані, через два роки після розводу. Тут мені сподобалось тіко одне, була велика бійка (перепрошую за вираз) з "гражданскімі ліцамі"...почалась внизу біля туалета, потім вилилась на вулицю, бійки я обожнюю, на весіллі було багато своїх пацанів,...сУрйозних пацанів з підготовкою, кров...дівки верещать, ми ввійшли в азарт, єсстно "побєділі", ментура...комендатура, корочч, хоч щось традиційне, таки відбулось. Всі були задоволені, окрім старшої дружки, Каті, двері туалетів поряд були, вона в жіночому була, Валєрік, здоровило, наносив удар якомусь чмирю, той відскочив і в цей момент двері відкрились, Катя попала "на лінію вогню", і він її, нечаяно, по інерції, прямо в торець...Катя троха піднялась в повітря, пролетіла як жабеня, і ніжно лягла на кафельну підлогу, Валєрік її на руки, шось там гугнявив на вушко, навіть цьомав, побіг з нею на руках до автомата "швидку" викликать, корочч, через 8 місяців вони поженились. Живуть і нині, двоє діточок.
Тепер я хочу женитись втрєтє...другу жінку, як і першу, я теж, не люблю. Люблю ту, шо хочу женитись. Питання, власне, вже вирішено. І в гробу я бачив ті весілля разом з "традиціями". Замість цього, Москва, дорогий подарунок з бріліками, і поїдемо в"путєшествіє". Отако. Зберу манюню вечірочку, з найближчими пацанами та їх родинами...з тими, з ким я, "Крим і Рим". Тільки їм, та їх побажанням і вірю. Корочч, весілля, це всього кілька днів, котрі нічого не вирішують. Все, вирішується, потім.
Кожен як хоче так і святкує весілля, традиції це не обовязково дотримуватись.
З.І.:Для мене дуже важливі традиції.

Перегляд дописуМаківка (20.11.2011 15:44) писав:

Хочу порадити для ознайомлення цікавий фольклорно-етнографічний збірник "Весілля на Лемківщині" Івана Буґери.

Зображення

Ось формат пдф.
Дякую, почитаю!
  • 0

#102 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 20.11.2011 – 19:37

Козаченьку, а ти нащо питаєш весільні традиції? мо сам одружуватись зібрався?) якщо так, то ліпше дотримуйся традицій свого краю.

Додивлюсь новини і напишу другий день весілля на немирівщині.

Повідомлення відредагував Олеська: 20.11.2011 – 19:38

• 0

#103 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 20.11.2011 – 20:43

І я втикну пару слів :( Друже Козаченьку, а слабо трошки з повагою поставитись до форуму і переглянути теми хоча б у цьому розділі саме по твоєму питанню?
Прошу:
традиції сватання в Україні, традиційне не традиційне сватання

Традиційне українське весілля, Хто цього хоче? І чого саме?

Весільні прикмети

Весільна забава
можна продовжити ще :D
а для модераторів: п.2.10
  • 0

#104 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 20.11.2011 – 21:22

i 

Теми об"єднано

• 0

#105 Brenda

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 54 повідомлень
  • Місто:Радомишль

Відправлено 07.02.2012 – 17:58

Я б навіть заплатила, аби тільки потрапить на дійсно справжнє українське весілля, а не мікс совка-европи-америки-тупізни-шароварщини...
  • -1

#106 Козаченько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 76 повідомлень
  • Місто:Україна, м.Богуслав

Відправлено 10.02.2012 – 13:50

Перегляд дописуОлеська (20.11.2011 – 19:37) писав:

Козаченьку, а ти нащо питаєш весільні традиції? мо сам одружуватись зібрався?) якщо так, то ліпше дотримуйся традицій свого краю.

Додивлюсь новини і напишу другий день весілля на немирівщині.
Та ще ні, але ж колись то потрібно) Це для мене святе.

Перегляд дописуЛастiвочка (20.11.2011 – 20:43) писав:

І я втикну пару слів :) Друже Козаченьку, а слабо трошки з повагою поставитись до форуму і переглянути теми хоча б у цьому розділі саме по твоєму питанню?
Прошу:
традиції сватання в Україні, традиційне не традиційне сватання

Традиційне українське весілля, Хто цього хоче? І чого саме?

Весільні прикмети

Весільна забава
можна продовжити ще ;)
а для модераторів: п.2.10
Вибачне за грубість. Дякую за силки:)
  • 1

#107 Brenda

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 54 повідомлень
  • Місто:Радомишль

Відправлено 27.02.2012 – 16:45

Перегляд дописуshіver2005 (10.02.2012 – 13:26) писав:

У Раю побачиш.
От кого-кого, а Вас там, сподіваюсь, не зустріну!
  • 0

#108 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 05.03.2012 – 15:23

Перегляд дописуvfktymrf (22.11.2010 – 19:32) писав:

Етнографи відзначають, що були часи, коли дівчина і сама могла засвататися до хлопця. І вважалося великим гріхом відмовити їй у такому разі і виставити її за двері. Дівчина могла врятувати життя осудженому козаку, якщо скаже: "Він одружується на мені. Відпустіть його".
це залежало не від часу, а від місцевості. така практика зустрічалася в деяких селах Гуцульщини. і відмова, як і при стандартному сватанні "хлопець до дівчини", була звичайним явищем.

Перегляд дописуBrenda (07.02.2012 – 17:58) писав:

Я б навіть заплатила, аби тільки потрапить на дійсно справжнє українське весілля, а не мікс совка-европи-америки-тупізни-шароварщини...
це неможливо. ми не в ХІХ ст. живемо.
тут етнографічних даних зібрати неможливо, ібо поступово вимирає село, а ви говорите про проведення традиційного весільного обряду, з усіма його найменшими деталями.

Повідомлення відредагував Гетьман: 05.03.2012 – 15:24

• 1

#109 raIrakku

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 181 повідомлень
  • Місто:столиця українського гончарства

Відправлено 10.05.2012 – 20:41

найкращий приклад сучасного українськаго весілля, що я змогла знайти

Зображення
ЗображенняЗображення

а взагалі, на мою думку, не потрібно намагатися відтворити всі деталі.
якщо робити 100%українське весілля, воно зі свята може перетворитися на просту виставу.

основне - це прагнути до всього справжнього
1.справжніх почуттів
2.живих квітів(в вінку також)
3.натуральної тканини (особливо в весільному одязі)
....

і не потрібно змушувати себе і гостей перевдягатися в етнічний одяг
досить буде декількох яскравих деталей

головне, що б ви почували себе гарно, адже все починається зі стану душі

https://plus.google....pwa&gpsrc=pwrd1 - ось тут гарні приклади сучасних українських весіль
Зображення
  • 1

#110 murko

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 469 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 08.07.2012 – 12:47

Цитата

а взагалі, на мою думку, не потрібно намагатися відтворити всі деталі.
якщо робити 100%українське весілля, воно зі свята може перетворитися на просту виставу.

традиційне весіллля - шикарний обряд, а не проста вистава. він має вигляд театрального дійства з одним "але" - люди вірять у священність того, що роблять.
от у чому найбільша печаль. зараз "українське весілля" - це гасання у вишиванках по місту. а традиції, і їх дотримання - та кому воно нада, давай ліпше плаття з льону і віночок, і женіху причепим отой такий голубий цвіток, він до моїх очей пасує.

Повідомлення відредагував murko: 08.07.2012 – 12:48

• 0

#111 kitty_bon

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 625 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 15.01.2013 – 15:33

Перегляд дописуМаківка (15.01.2013 – 15:25) писав:

Тамадування - цікава річ. Як кажуть, тамада на весіллі має надихати й бути прикладом добробуту та успішності. :) Навіть словник трактує, що це господар, розпорядник товариської вечері, бенкету.

Так, треба бути справжнім господарем) Казати кому куди стати, сісти. або в крайньому випадку піти... =) Знайти потрібних, готових на все гостей)) Іноді не допустити бійки або конфлікту) Іноді нагадати нареченому де його наречена))) А іноді треба перемикатися з гумору на лірику на 3 секунди))
  • 0

#112 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 15.01.2013 – 15:46

Перегляд дописуkitty_bon (15.01.2013 – 15:43) писав:

Майже завжди))) Інколи алкоголь бере своє)))
Ви вживаєте на роботі? :wink2:
  • 0

#113 kitty_bon

Генеральний писар

• Користувачі
  • 625 повідомлень

Відправлено 15.01.2013 – 15:47

Перегляд дописуМаківка (15.01.2013 – 15:46) писав:

Ви вживаєте на роботі? :wink2:

Ні)) я взагалі не вживаю, а от гості за мене. за себе і за того парубка)) Саме сумне коли жоних у зюзю...
  • 1

#114 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 15.01.2013 – 15:52

Перегляд дописуМаківка (15.01.2013 – 15:25) писав:

Тамадування - цікава річ. Як кажуть, тамада на весіллі має надихати й бути прикладом добробуту та успішності. :) Навіть словник трактує, що це господар, розпорядник товариської вечері, бенкету.

Тамада має просто вміти гарно заводити. :)

Перегляд дописуkitty_bon (15.01.2013 – 15:33) писав:

Так, треба бути справжнім господарем) Казати кому куди стати, сісти. або в крайньому випадку піти... =) Знайти потрібних, готових на все гостей)) Іноді не допустити бійки або конфлікту) Іноді нагадати нареченому де його наречена))) А іноді треба перемикатися з гумору на лірику на 3 секунди))
Чому казати? Запросити. ))
Ну і не забути сказати: якщо замало горілки - кричіть, доставимо. ))
  • 1

#115 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 15.01.2013 – 15:53

Перегляд дописуДруг Бобер (15.01.2013 – 15:52) писав:

І не кожному це вдається.
  • 1

#116 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Перегляд дописуkitty_bon (15.01.2013 – 15:43) писав:

Майже завжди))) Інколи алкоголь бере своє)))
То ще залежить, які люди.
  • 0

#117 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

кітті, а які розцінки на це все діло? якщо питання дуже особисте - відповідай у приват. просто цікаво, скільки зараз обходяться послуги хорошого(-ї) тамади.
  • 0

#118 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 15.01.2013 – 15:58

Перегляд дописуДруг Бобер (15.01.2013 – 15:54) писав:

А чо любителям до цього діла йти. Треба професіоналам тільки. ))
це вже дуже ідеалізовано) якби ж у нас всюди професіонали працювали…а з іншого боку, є такі люди, що й без спецпідготовки таке весілля проведуть, що ніякого тамади не треба кликати) професія не завжди рішає) ще є покликання і талант)
  • 0

#119 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 15.01.2013 – 16:00

Перегляд дописуДруг Бобер (15.01.2013 – 15:54) писав:

А чо любителям до цього діла йти. Треба професіоналам тільки. ))
Нині професіонали - це щойно закінчений "культпрасвєт" (не в образу для Кіті, звісно). А справжній тамада - це талант, покликання. То мистецтво бути потрібним усім. Людина, яка створює навколо себе свято, допомагає людям відпочити й повеселитися. :)
  • 0

#120 kitty_bon

Генеральний писар

• Користувачі
  • 625 повідомлень

Відправлено 15.01.2013 – 16:01

Перегляд дописуМаківка (15.01.2013 – 15:50) писав:

Мабуть, від щастя. Чи від горя. ))

ХЗ, але то дууууууже сумне видовисько...

Перегляд дописуДруг Бобер (15.01.2013 – 15:52) писав:

Чому казати? Запросити. ))
Ну і не забути сказати: якщо замало горілки - кричіть, доставимо. ))

Мало просто заводити, треба дивувати, треба бути всюди одночасно, влучно відповідати особливо "розумним гостям")))

Перегляд дописуКрихітка (15.01.2013 – 15:53) писав:

кітті, а які розцінки на це все діло? якщо питання дуже особисте - відповідай у приват. просто цікаво, скільки зараз обходяться послуги хорошого(-ї) тамади.

В нашому місті розцінки дуууже різні, хтось згоден за 600 грн провести весілля, а хтось менше 5 000 не допускає, я особисто не завищую ціни)) А от в Дніпрі, наприклад, вже стартують з 2 000 і там досягає 8 000. От так! Хто на шо гаразд)
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних