Перейти до вмісту

Прогрес Та Глобалізація

Повідомлень в темі: 100

#21 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 13.10.2007 – 20:46

Перегляд дописуВертипузо (13.10.2007 21:32) писав:

майже усі сучасні проблеми економіки породженні Нафтою... хехе ну може я злегка перебільшую... Песимістичним у цьому всьому є те що глобалізація за своїм принципом помоєму штука, яку не можливо уникнути, якщо не зараз то всеодно колись... Одне слово тре думати, не як цю силу знищити чи зупинити, а скорше як перетворити, на щось більш менш прийнятне...
Причини невідворотності? Транспорт їсть величезну кількість нафти. Без транспорту глобалізації як такої уже не мало б бути. Наук-техн прогрес? Спробуйте без пластмас виготовити фігню, яка називається "комп'ютер", яка також є великим рушієм глобалізації. Про експериментальну науку я уже мовчу... Закінчиться нафта - згорне ласти глобалізація. А на закінчення нафти вказує стаття, дана вище. Якщо планету не догроблять, надалі буде маса країн, які за природні ресурси сусідові глотку перегризуть.
Альтернативні джерела енергії? Розкладати воду, а потім її спалювати? Все-одно для розкладу води на компоненти доведеться затратити не меншу кількість енергії, яка нізвідки не візьметься (знову зав'язка на нафті і урані...). Електрика? Де брати? Спорудження електростанцій потребує спалення нефігової кількості палива... Все зав'язане на паливі. Якого ставатиме все менше та менше... Зважаючи на технологічні складнощі у термоядерному синтезі, прориву у цій галузі у наступні роки не бачу. Глобалізація - річ, для якої треба зжерти ресурси ще однієї такої планети як Земля... Готові пожертвувати планетою заради "світлого майбутнього"? :blink:
  • 0

#22 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 607 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 13.10.2007 – 21:48

Перегляд дописуГетьман (13.10.2007 21:46) писав:

Причини невідворотності? Транспорт їсть величезну кількість нафти. Без транспорту глобалізації як такої уже не мало б бути. Наук-техн прогрес? Спробуйте без пластмас виготовити фігню, яка називається "комп'ютер", яка також є великим рушієм глобалізації. Про експериментальну науку я уже мовчу... Закінчиться нафта - згорне ласти глобалізація. А на закінчення нафти вказує стаття, дана вище. Якщо планету не догроблять, надалі буде маса країн, які за природні ресурси сусідові глотку перегризуть.
Альтернативні джерела енергії? Розкладати воду, а потім її спалювати? Все-одно для розкладу води на компоненти доведеться затратити не меншу кількість енергії, яка нізвідки не візьметься (знову зав'язка на нафті і урані...). Електрика? Де брати? Спорудження електростанцій потребує спалення нефігової кількості палива... Все зав'язане на паливі. Якого ставатиме все менше та менше... Зважаючи на технологічні складнощі у термоядерному синтезі, прориву у цій галузі у наступні роки не бачу. Глобалізація - річ, для якої треба зжерти ресурси ще однієї такої планети як Земля... Готові пожертвувати планетою заради "світлого майбутнього"? :blink:
Хм... певно у мене атки виникне комплекс нерозуміння... Значить так, по-перше вкажіть де саме я сказала що це майбутнє світле? ну але добре припустим... глобалізація зав"язана не тільки на нафті, а ще на купі усілких дрібних факторі таких як НТП наприклад, закінчення ресурсів не означатиме завершення глобалізації. аж ніяк навпаки це скорше прискорить її надходження, адже інакше просто маленькі держави не виживуть... Хоча це просто моя суб"єктивна дівоча думка :blink:
  • 0

#23 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 13.10.2007 – 22:20

Перегляд дописуВертипузо (13.10.2007 22:48) писав:

Хм... певно у мене атки виникне комплекс нерозуміння... Значить так, по-перше вкажіть де саме я сказала що це майбутнє світле? ну але добре припустим... глобалізація зав"язана не тільки на нафті, а ще на купі усілких дрібних факторі таких як НТП наприклад, закінчення ресурсів не означатиме завершення глобалізації. аж ніяк навпаки це скорше прискорить її надходження, адже інакше просто маленькі держави не виживуть... Хоча це просто моя суб"єктивна дівоча думка :blink:
Розглянемо до прикладу Африку - континент без суттєвих ресурсів. Там є щось схоже на глобалізацію? Навпаки, у кожній країні, яка має доступ до якогось ресурсу, одазу з'являється кілька фракцій, які роздирають її на частини...
НТП? Знову ж таки, пластмаси, велика кількість енергії і т. д. Про альтернативне джерело енергії - нема. А що без цього? Без цього ми будемо закинуті далеко назад, де на відновлення теперішнього стану досліджень доведеться витратити купа часу, не кажучи вже про прогрес...
  • 0

#24 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 13.10.2007 – 22:29

Ні ну ... таак в Африці Глобалізації ема, але наша глобалізація чомусь на них впливає...щодо джерел енергії. зарз вже проводиться експерементальний перехід автомобілів на інші види палива чи я помиляюсь? навіть якщо зарз цього н е буде.. ток оли зовсім притисне вихід знайдеться.. дуже багато теорій щодо Альтернативного палива не розробляються власне черз те що це не вигідно, поки ще є нафта... :blink:
  • 0

#25 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 13.10.2007 – 22:45

Перегляд дописуВертипузо (13.10.2007 23:29) писав:

Ні ну ... так в Африці Глобалізації нема, але наша глобалізація чомусь на них впливає...
Це до прикладу, чим завершиться відсутність джерел енергії. Війни і розруха...

Перегляд дописуВертипузо (13.10.2007 23:29) писав:

зараз вже проводиться експерементальний перехід автомобілів на інші види палива чи я помиляюсь? навіть якщо зарз цього н е буде.. ток оли зовсім притисне вихід знайдеться.. дуже багато теорій щодо Альтернативного палива не розробляються власне черз те що це не вигідно, поки ще є нафта... :blink:
Про альтернативне паливо я писав вище. Щоб отримати півтора тонни рапсу, слід спалити тонну звичайного палива. З кукурудзяним паливом, що пропихається у США та ж історія. Це лише відтягнення зашморгу, а не відвернення. Про розклад води на водень і кисень - треба затратити не меншу кількість енергії, яка виділиться. А енергію де брати? Всякі проекти вітро-, сонце- та інших "екологічних" станцій - це утопія, бо щоб живити теперішню інфраструктуру доведеться заставити цим усю планету.
А усьому винний Декарт... :blink:
  • 0

#26 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 13.10.2007 – 22:51

Ні ну про Декарта весело звичайно... :blink: щось у мене кожна відповідь починається "ні ну".. Де ж моя оригінальність.. Але перераховані вище види альтернативного палива не єдині... І Декарт був не єдиним.. я про те що лише сидіти і говорити про те що все загнеться це навіть я можу, хоча мало що шарю в багатьох справах.. Людина нажаль чи на щастя істота живуча, я може прозвучу досить жорстоко. але якщо навіть станеться катастрофа через відсутність палива, то людина всеодно виживе... нажаль чи нащастя.. питання в тому якою буде ця людина.. Але все-таки мені видається що до такої розв2язки ще є пару шансів щоб її уникнути, чи я тут занадто ідеалізую? :blink:
  • 0

#27 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 13.10.2007 – 23:03

Перегляд дописуВертипузо (13.10.2007 23:51) писав:

Ні ну про Декарта весело звичайно... :blink: щось у мене кожна відповідь починається "ні ну".. Де ж моя оригінальність.. Але перераховані вище види альтернативного палива не єдині... І Декарт був не єдиним.. я про те що лише сидіти і говорити про те що все загнеться це навіть я можу, хоча мало що шарю в багатьох справах.. Людина нажаль чи на щастя істота живуча, я може прозвучу досить жорстоко. але якщо навіть станеться катастрофа через відсутність палива, то людина всеодно виживе... нажаль чи нащастя.. питання в тому якою буде ця людина.. Але все-таки мені видається що до такої розв2язки ще є пару шансів щоб її уникнути, чи я тут занадто ідеалізую? :blink:
А ми говоримо не про постапокаліптику, а про те, що такий процес як глобалізація дуже швидко загнеться. А розв'язки - це явно не глобалізоване суспільство.
  • 0

#28 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 13.10.2007 – 23:13

Хе.. ну не скажіть... глобалізація як я вже казла вище по"язана не тільки з паливо.. Чисто теретично, якщо зміниться основний екномічний ресурс, вона всеодно відбудеться...це як розгортання і згортання...
  • 0

#29 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 13.10.2007 – 23:40

Перегляд дописуВертипузо (14.10.2007 00:13) писав:

Хе.. ну не скажіть... глобалізація як я вже казла вище по"язана не тільки з паливо.. Чисто теретично, якщо зміниться основний екномічний ресурс, вона всеодно відбудеться...це як розгортання і згортання...
Комп'ютер також не пов'язаний лише з електрикою. Але витягнувши шнур із розетки, він працювати не буде. Нафта - кров воєн 20-го століття. А глобалізація - війна, лиш інформаційна...
  • 0

#30 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 14.10.2007 – 11:02

Напевно даремно питати чи Ви читали Фукуяму "Кінець історії", але тамє одна думка про те що зараз на етапі інформативного суспільства, по суті людству уже б нічого і не мало загрожувати. Але не можу не погодитись що нафта важливий елемент сучасної головоломки економіки... Єдине що я хочу уточнити, мій попередній пост стосувався того що коли не стане нафти їй на заміну прийде інший ресурс... і так далі і справді це буде тривати доти доки людство не вичерпає всі можливі ресурси... Тоді як паразити ми шуатимемо їх де інде.. але на той час глобалізація всеодно відбудеться.
  • 0

#31 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 15.10.2007 – 09:44

Перегляд дописуВертипузо (14.10.2007 12:02) писав:

Напевно даремно питати чи Ви читали Фукуяму "Кінець історії", але тамє одна думка про те що зараз на етапі інформативного суспільства, по суті людству уже б нічого і не мало загрожувати. Але не можу не погодитись що нафта важливий елемент сучасної головоломки економіки... Єдине що я хочу уточнити, мій попередній пост стосувався того що коли не стане нафти їй на заміну прийде інший ресурс... і так далі і справді це буде тривати доти доки людство не вичерпає всі можливі ресурси... Тоді як паразити ми шуатимемо їх де інде.. але на той час глобалізація всеодно відбудеться.
Книжку читав, хоча не повністю. Закинув, бо автор виходячи із свого невірного трактування історії, надалі заходить у шалені дурниці, співаючи дифірамби дірмократії, робить ще купу невірних висновків, зокрема висновок про "унікальність" 20-го століття у плані багатьох історично-ролітичних нововведень (чого варте лише твердження, що у світі дірмократій до 1776 року не було, бо там не було акценту на свободу людини, щось таке, точно цитати зара не наведу *далі регіт*), тотальну зневіру людей у можливість прогресу (більшість людей такі речі ніколи не цікавили, не цікавлять та не цікавитимуть), хоч і критикує Гегеля та Маркса за їх приверженість до завершення розвитку суспільних утворень лібералізмом та комунізмом, поза тим натякає на таке ж саме інформаційне суспільство. А твердження про відсутність загрози інформаційному суспільству - така ж сама маячня, як і твердження релігій про можливість відділення душі від тіла. Якщо одні вірять у можливість відділення душі від тіла, то інші неявно (наразі) вірять у можливість виділення розуму із тіла. Завершу думку цитатою із "Матриці": "Тут я всього-на-всього витягаю шланга... А там умирає (а, чорт, забув, як там та тітка звалася...)". Людині не вирватися за матеріальний світ... Принаймні, з теперішніми дебільними підходами.
З. І. Пані часом не майбутній політолог? :wub:
  • 0

#32 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 15.10.2007 – 15:41

Глобалізація ресурсів додаткових не поїдає. Оскільки занадто багато суперечливого пишете, то подаю термін з майбутнього словника-довідника, хоча ця стаття ще не закінчена.
Глобалізація Процес зміцнення суспільних, економічних, екологічних та інших звязків у всесвітньому масштабі. Основним джерелом глобалізації є прискорення поширення інформації. У США цей термін використали на початку 80-х рр. ХХ в. для характеристики процесу злиття національних ринків однойменних продуктів в світовий ринок, що відбувалося під впливом транснаціональних корпорацій. Головним популяризатором такого визначення глобалізації став консультант Гарвардської школи бізнесу К. Оме, який у 1990 р. опублікував книгу "Світ без границь".Разом з винайденням пароплаву, телеграфу, залізниці і телефону, наш світ звузився з розміру ХL до розміру М. Сучасна глобалізація грунтується на зменшенні телекомунікаційних витрат – завдяки мікрочипам, супутникам, оптичним волокнам та Інтернету. Ці нові інформаційні технології поєднують світ значно тісніше, ніж технології транспортні. Ці технології дозволяють компаніям розміщувати свої виробничі, дослідницькі та торгівельні підрозділи в різних країнах, підтримуючи між цими підрозділами такий тісний комунікаційний зв'язок, ніби всі вони розміщені десь поряд. Крім того, завдяки дешевим телекомунікаціям сьогодні став можливий глобальний ринок послуг, - від лікарських порад до написання програм чи оброблення даних. А чом би й ні. У 1930 році трихвилинна розмова між Лондоном і Нью-Йорком коштувала 300 дол (у перерахунку на долари 1996). Сьогодні, через Інтернет, вона майже безплатна. Теперішня глобалізація звузила світ з розміру М до S.На цій основі інтенсивно розвинувся поділ праці, спеціалізація усередині високотехнологічних виробництв, міжнародне кооперування, що привело до формування технологічно цілісних міжкраїнних виробничих ланцюгів, функціонуючих за єдиним планом та в єдиному ритмі, як єдина фабрика. Вся ця інфраструктура дуже вразлива до нападу навіть не компутерного гакера, а просто когось, хто проник у телефонний комутатор. Про безкраю Римську імперію казали, що всі дороги ведуть до Рима – з півдня і півночі, зі сходу і заходу. І саме через цю систему доріг Цезар розповсюджував свої закони на всі простори імперії. То були грандіозні дороги. Але дороги мають одну цікаву властивість. Вони ведуть в обидва боки, і коли вандали та вестготи вирішили напасти на Рим, вони прийшли саме цими дорогами. Те ж саме може статися й з глобалізацією.

Повідомлення відредагував Weber: 15.10.2007 – 15:41

• 0

#33 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 16.10.2007 – 10:12

Я хочу підкреслити, що глобалізація - то передусім скорочення часу переміщення осіб, товарів, інформації. Не потрібно звинувачувати цей процес у спалюванні нафти. Погодьмося, що нафта то перехідний тимчасовий ресурс на шляху до використання сонячної енергії. Наші предки дивуватимуться, що хтось такий бруднющий ресурс хотів використовувати.
Добре чи погано глобалізація. Як і все - залежить від людини. Воно обєктивне і від нього нікуди не дінешся - лише пристосовуватися оптимально потрібно.
  • 0

#34 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 16.10.2007 – 20:56

Перегляд дописуГетьман (15.10.2007 10:44) писав:

Книжку читав, хоча не повністю. Закинув, бо автор виходячи із свого невірного трактування історії, надалі заходить у шалені дурниці, співаючи дифірамби дірмократії, робить ще купу невірних висновків, зокрема висновок про "унікальність" 20-го століття у плані багатьох історично-ролітичних нововведень (чого варте лише твердження, що у світі дірмократій до 1776 року не було, бо там не було акценту на свободу людини, щось таке, точно цитати зара не наведу *далі регіт*), тотальну зневіру людей у можливість прогресу (більшість людей такі речі ніколи не цікавили, не цікавлять та не цікавитимуть), хоч і критикує Гегеля та Маркса за їх приверженість до завершення розвитку суспільних утворень лібералізмом та комунізмом, поза тим натякає на таке ж саме інформаційне суспільство. А твердження про відсутність загрози інформаційному суспільству - така ж сама маячня, як і твердження релігій про можливість відділення душі від тіла. Якщо одні вірять у можливість відділення душі від тіла, то інші неявно (наразі) вірять у можливість виділення розуму із тіла. Завершу думку цитатою із "Матриці": "Тут я всього-на-всього витягаю шланга... А там умирає (а, чорт, забув, як там та тітка звалася...)". Людині не вирватися за матеріальний світ... Принаймні, з теперішніми дебільними підходами.
З. І. Пані часом не майбутній політолог? :prapor3:
Там вище троха, пан файно написав...Таак ніхто й не каже вириватись за матеріальний світ..але ми ще того матеріального світу і до кінця не заємо, кожен день відкривається щось нове.. Говорити про те що прийде кінець глобалізації тілько через те що зникне нафта, по моєму, трошки радикально і занадто перебільшено ... Параноя на рахунок нафти звичайно зростатиме, але людство таке є, що воно тримає лопату в руках і боїться ,а що як я зламаю лопату ? і цей страх приводить його до того що воно ламає лопату набагато швидше аніж коли б не боялось... ну але воно тоді бере іншу лопату і все починається спочатку..
P.S. Ні я майбутній культуролог :cool1:
  • 0

#35 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 16.10.2007 – 21:21

Страх вбиває розум і лопата ламається? Ні страх стимулює розум і винаходиться екскаватор... Не біймося глобалізації - ми ж не луддити... Займаймося лише підвищенням кваліфікації. Постійно. І скоро нафта залишеться реліктом дивних людей ХХ століття.
  • 0

#36 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 17.10.2007 – 21:50

Перегляд дописуWeber (16.10.2007 22:21) писав:

І скоро нафта залишеться реліктом дивних людей ХХ століття.
а з нею і епоха виробництва резин та пластмас. дайош нового божка - нанотехнології. А заради ефективності спаскудимо природу, знищимо ліси і станемо офігенно адванснутими троглодитами кам"яних джунглів.
  • 0

#37 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 17.10.2007 – 22:13

Перегляд дописуWeber (16.10.2007 21:21) писав:

Страх вбиває розум і лопата ламається? Ні страх стимулює розум і винаходиться екскаватор... Не біймося глобалізації - ми ж не луддити... Займаймося лише підвищенням кваліфікації. Постійно. І скоро нафта залишеться реліктом дивних людей ХХ століття.
почекайте. Он в Антарктиді величезні запаси і нафти та газу. Країни вже почали "ділити" дно Північно-Льодовитого оекану.
  • 0

#38 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 18.10.2007 – 07:18

Перегляд дописуMarcos (17.10.2007 22:13) писав:

почекайте. Он в Антарктиді величезні запаси і нафти та газу. Країни вже почали "ділити" дно Північно-Льодовитого оекану.
Але ж, пане Маркос, реліктом нафта залишиться не тому, що її більше не буде, а тому, що вона стане не потрібною. Не останньою мірою через те, що її використання повязана з дуже серйозним забркдненням довкілля. Колись у словнику писатиме "Нафта - важливий енергетичний ресурс перехідного періоду до масового застосування сонячної енергії (1900-2017рр)". Не є вона двигуном глобалізації!

Повідомлення відредагував Weber: 18.10.2007 – 07:19

• 0

#39 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 19.10.2007 – 09:47

Перегляд дописуWeber (18.10.2007 07:18) писав:

Але ж, пане Маркос, реліктом нафта залишиться не тому, що її більше не буде, а тому, що вона стане не потрібною. Не останньою мірою через те, що її використання повязана з дуже серйозним забркдненням довкілля. Колись у словнику писатиме "Нафта - важливий енергетичний ресурс перехідного періоду до масового застосування сонячної енергії (1900-2017рр)". Не є вона двигуном глобалізації!
не думаю що до 2017 року все вирішеться. Ну візьмемо наприклад Німеччину, там альтернативні види енергії почали приносити прибуток лише після 10 ( або 20 ) точно не пам"ятаю, років виокристання і це при тому що виробниками були надані великі пільки при опадаткуванні + необхідні великі інвестиції. Я не думаю що в таких країнах як Україна, ми зможемо черех десять років перейти на альтернативі види енергії, ми швидше за все свої збиткове вугілля будем виколупувати. Звичайно в нас є теж податкові пільги для альтернативних джерел, наприклад податкові пільги при імпорті обладання для таких установок. Згадується нещодавна подія, коли в Карпатах створили маленьку ГЕС на одній з річок і там енергія була дешевшою і шо ви думаєте ? З чиниим законодавством цю енергію не давали селу , а включили її в загальну систему енергопостачання області і продавали її по звичайні ціні :D Ну не ідіотизм !
Щодо глобалізації, то мабуть надалі вона буде зумовленная зростанню енергозалежності одинх країн від інших.Припускаю щоб буде стоврено газовий аналог ОПЕК на чолі з Росією і логічніше б виглядало створення азійського економічного союзу, але не думаю що так буде.
  • 0

#40 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 19.10.2007 – 11:28

2017 - це як приклад. Ну нехай - 2071. Суть від цього не зміниться. Гранична ціна нафти коли сонячні батереї стануть масово використовуватися - 150 дол за барель. І все!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних