Перейти до вмісту

Перехід/не перехід на зимовий час?

Повідомлень в темі: 64

#21 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2145 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 04.10.2011 – 07:08

+2 найбільше відповідає нашим умовам.
  • 0

#22 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 04.10.2011 – 08:04

Перегляд дописуOlexandr (4.10.2011 00:09) писав:

Не правда. Москва перейшла в пояс +4, а у нас зараз +3.
Загалом думку підтримую, і проти +3 нічого не маю, бо це все умовності. Зате вечорами світліше буде. Але то кому на смак. Недобре, що з середньоевропейським пів року буде різниця в 2 години. Ну нічого, чекатимемо, поки і вони зупиняться ;)
Визнаю свою помилку, у Москві дійсно +4, а між Москвою і Києвом залишиться година різниці.
Але я не є прихильник такого переходу. Ще з молодшого класу нас вчили що на самому півдні сонце має бути о 12 годині, а тепер буде уже о першій. І, звичайно, слід враховувати географічну (я здається не помиляюся) довготу. На цьому сайті http://www.kakras.ru.../time-zone.html подана на карті світу схема часових поясів. Як я зрозумів, площа України займає часовий пояс приблизно на цілу годину.
Після цього провів простий розрахунок. За кожен градус географічної довготи в напрямок на схід час добавляється на 4 хвилини, так мене вчили на уроках географії, про що я дуже добре пам'ятаю. Довгота крайньої східної точки України скалдає 40 градусів, а крайньої західної - 22 градуси. ТАким чином різниця параметру довготи складає 18 градусів. Перемноживши 18градусів на 4 хвилини різниці на кожен градус отримаємо, що різниця у часі між крайньою східною і крайньою західною точками України скалдає 72 хвилини, тобто навіть трохи більше години.
  • 0

#23 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 04.10.2011 – 09:17

Так, але я не зовсім зрозумів, в поясі +2 у нас сонце о 12 дня цілий рік в найвищій своїй точці чи влітку зміщуєтсья?
  • 0

#24 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 04.10.2011 – 09:28

Перегляд дописуOlexandr (4.10.2011 10:17) писав:

Так, але я не зовсім зрозумів, в поясі +2 у нас сонце о 12 дня цілий рік в найвищій своїй точці чи влітку зміщуєтсья?
Але літній час в Україні завжди був +3, а зимовий скасували. Так що +3 в Україні зараз штучно зробили, +3. А в Москві +4. ЗАте будемо цілий рік "економити" бо ж цілий рік літній час.

Повідомлення відредагував Друже Бобер: 04.10.2011 – 09:30

• 0

#25 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 04.10.2011 – 10:38

Перегляд дописуДруже Бобер (4.10.2011 10:28) писав:

Але літній час в Україні завжди був +3, а зимовий скасували. Так що +3 в Україні зараз штучно зробили, +3. А в Москві +4. ЗАте будемо цілий рік "економити" бо ж цілий рік літній час.
Економити ми нічого не будемо і ніколи не економили ;) Я от не розумію, коли переводили на +3, то це тому, щоб південь змістити чи щоб ввечері просто довше було світло.
  • 0

#26 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 04.10.2011 – 12:10

Перегляд дописуOlexandr (4.10.2011 11:38) писав:

Економити ми нічого не будемо і ніколи не економили ;) Я от не розумію, коли переводили на +3, то це тому, щоб південь змістити чи щоб ввечері просто довше було світло.
Та чому ж? "Е к о н о м и л иииииииииии". Я навіть читав статистику за 2010 рік. За різними оцінками на усю сім'ю аж від 25 до 50 копійок на місяць.
Давай подумаємо, порахуємо.
От вперше маразм з переведенням годинника запровадила Британія. Чи виграла від того? Треба врахувати, що нульовий меридіан проходить через схід Британії, а її основна частина знаходиться на заході, тільки крайня точка Британії виступає на схід трохи більше, ніж на 1 градус (4 - 6 хвилин часу порівняно з нульовим меридіаном). А на захід землі Британії (можливо хтось уточнить) виступають на цілих 7 з половиною градусів (28 - 35 хвилин часу).
Як же порахувати, що в Україні? Та немає проблем, кожні 12 градусів на схід (4 хв. різниці на кожен градус) різниця в часі стає на одну годину. Центр України якраз розташований приблизно на довготі приблизно 31 градус. А +3 буде буде на 36 градусі (12 градусів довготи меридіану перемножено на 3). Отже відносно протяжності України на схід і на захід відносно меридіану 36 градусів східної довготи Україна більше простягається на захід. Для Закарпаття сонце буде сходити і заходити значно більше, ніж на годину пізніше, ніж для Луганщини, оскільки протяжність України із заходу на схід займає значно більше ніж потрібно для різниці між ними в одну годину (цілих 18 градусів різниці по довготі), так само і буде щодо півдня.
Меридіан 36 градусів сх. д. Проходить через Харківську, Донецьку, Дніпропетровську на Сході і Запорізьку на сході області, а також у Криму, неподалік Керченської затоки, східного виступа Криму.
Таким чином, на Закарпатті різниця у часі буде порівняно з меридіаном 36 градусів мати різницю у часі цілих 56 хвилин (36 градусів меридіану сх. д. мінус 22 градуси сх д меридіану Закарпаття помножити на чотири хв різниці часу між сусідніми меридіанами). А різниця в часі між 36 меридіаном і крайнім сходом України складатиме( 40 - 36)*4=16 градусів. Крім того, на око видно, що площа України на схід від меридіану 36 градусів набагато менші від площі до нього.
Отже, для України більш природнім є часовий пояс +2.
Перевівши на час +3 ми створюємо для Закарпаття різницю 56 хвилин.
А перейшовши на час +2 для Луганщини різниця між часом на 24 меридіану, що точно відповідає цьому часу, буде становити приблизно так же само.
А ще Україна має ще землю в зоні +1 (до 24 меридіана), а +4 точно не має.
Таким чином, судячи з протяжності України із заходу на схід і площі співвідношення площі частин країни, яку умовно розділяє меридіан 36 градусів сх. д., я би увів саме зимовий час і не переводив би ніколи на літній.

Повідомлення відредагував Друже Бобер: 04.10.2011 – 12:27

• 0

#27 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 04.10.2011 – 13:44

Дякую, цікава інформація про градуси.

Перегляд дописуДруже Бобер (4.10.2011 13:10) писав:

Та чому ж? "Е к о н о м и л иииииииииии". Я навіть читав статистику за 2010 рік. За різними оцінками на усю сім'ю аж від 25 до 50 копійок на місяць.
Давай подумаємо, порахуємо.
Так, я нещодавно теж рахував. От що вийшло:

Цитата

Припустимо, що освітлення відбувається освітлювальними приладами сумарною потужністю 200 Вт (це багато, але беремо з запасом), що в переводі на кількість енергії за одну годину складе 0.2 кВт*год, припустимо, що сім’я сплачує за максимально можливим тарифом в 0.3648 грн / 1 кВт*год, таким чином маємо за день додатково спожитої енергії 0.2*0.3648=0.07296 грн, на місяць 0.07296*30=2.1888 грн. І ще при фактично дуже завищених вихідних даних. Мені цілком вистачає ламп, сумарною потужністю 50 Вт, і далеко не у всіх максимальний тариф, у мене 0.2802. Тобто для мене переплата складе 0.05*0.2802*30=0.4203 грн

• 0

#28 koldzerdan

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 06.10.2011 – 00:56

Перегляд дописуScarlett (3.10.2011 12:12) писав:

Така дурня, їй Богу, рухаємось на Захід не геополітично так за часом.
Цікаво, що МакДональдс організував цілу кампанію, де заохочує народ висловитись за чи проти переходу, у ФБ постійно ці петиції вискакують . І серед моїх френдів абсолютна більшість за перехід

Хм, цікаві результати: 265 голосів за переведення годинників і 669 - проти... Нічого собі розрив! ;)
  • 0

#29 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 10.10.2011 – 12:20

Закарпаття не хоче зустрічати схід сонця о 10 ранку, детальніше - перейти за цим лінком.

Отака-то фігня, малята.
  • 0

#30 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 10.10.2011 – 12:38

Перегляд дописуДруже Бобер (10.10.2011 13:20) писав:

прочитав там в коментах:
Спасибо жителям донбаSSа за часовой пояс гондураса!

валяюсь)))))))))

П.С. Моя думка - я б і далі переводив годинники разом з цілий світом. І нічого б не міняв в порівнянні з тим що є вже довгий час
  • 0

#31 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 10.10.2011 – 14:19

Відміна переходу - позитив безсумнівний.
Варто хоча б згадати, що його запроваджували для економії свічок, вугілля та газу для вуличних ліхтарів наприкінці позаминулого століття. Тому нині це як ніби викинути з правил дорожнього руху умову, що автомобілі не мають розганятися швидше за 5 км/годину і мають поступатися дорогою кінним екіпажам, або як в Британії - "заборонено входити до зали засідання парламенту з мечем".

А зроблено все традиційно по-українськи - через одне місце, кривими руками і озираючись на Москву.
  • 0

#32 KinoManiak

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 887 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 10.10.2011 – 14:25

А мені подобається літній час - люблю коли літом темніє в 10 :D Та й зимою буде темніти пізніше.

Повідомлення відредагував KinoManiak: 10.10.2011 – 14:25

• 0

#33 like.no.other

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 385 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 10.10.2011 – 14:50

Перегляд допису-=VJ=- (10.10.2011 15:19) писав:

А зроблено все традиційно по-українськи - через одне місце, кривими руками і озираючись на Москву.
все зроблено правильно, а якщо ви москвофіл - то це ваша проблема.
  • 0

#34 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 10.10.2011 – 15:05

Перегляд дописуKinoManiak (10.10.2011 15:25) писав:

А мені подобається літній час - люблю коли літом темніє в 10 :D Та й зимою буде темніти пізніше.

Зазвичай це демонструє підлітковість, коли основне життя "зсунуте" в другу половину дня, а перша просипається на парах в університеті.
Бо дорослим людям доводиться вставати і пертися по темряві з дітьми до школи, а потім на роботу. І все це "біологічно" - серед ночі.
  • 0

#35 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень

Відправлено 10.10.2011 – 15:14

Перегляд допису-=VJ=- (10.10.2011 16:05) писав:

Зазвичай це демонструє підлітковість, коли основне життя "зсунуте" в другу половину дня, а перша просипається на парах в університеті.
Бо дорослим людям доводиться вставати і пертися по темряві з дітьми до школи, а потім на роботу. І все це "біологічно" - серед ночі.
все правильно. я теж проти переходу на ПМЖ в пояс +3
  • 0

#36 tubog

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 11.10.2011 – 15:14

На мою думку це погано, що в нас буде Московсьй час :D
  • 0

#37 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень

Відправлено 11.10.2011 – 16:17

Перегляд дописуtubog (11.10.2011 16:14) писав:

На мою думку це погано, що в нас буде Московсьй час :D
кеп)
  • 0

#38 ThatSomeone

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень

Відправлено 12.10.2011 – 12:01

По-моєму на зимовий треба перейти, бо так тупо ось сьогодні так не хотів вставати, а так би ще годинку спав. Та й людей на Закарпатті жаль світає лише в 10 годин. Значить дітям/дорослим треба затемно йти в школу/на роботу.
  • 0

#39 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 12.10.2011 – 14:53

Вкрали цілу годину навесні і не повертають. Отжеж бл...

А взимку так спати хочеться.
  • 0

#40 koldzerdan

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 13.10.2011 – 14:02

Перегляд дописуДруже Бобер (10.10.2011 13:20) писав:

Закарпаття не хоче зустрічати схід сонця о 10 ранку

Ага, якщо до 10 ранку буде темно, то це стопудово неприємно. Взимку й так тяжко прокидатись, а так взагалі пів дня всі будуть варені ходити... Виходить, західній Україні й справді краще аби нічого не змінювали й надалі переводили годинники. Не так і просто догодити усій країні :D

Повідомлення відредагував koldzerdan: 13.10.2011 – 14:04

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних