Перейти до вмісту

памятка

Повідомлень в темі: 50

#41 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3807 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Україна

Відправлено 05.11.2011 – 11:32

Чесно - мені (людині, яка служила в армії) надоїло переконувати тебе (людину, яка не служила в армії), про те як воно там, в армії, все є, про порядки і статути...

Перегляд дописуHalka (5.11.2011 11:14) писав:

Значить безпрограшний варіант - висилати гроші.
І здається мені що ти перебільшуєш. Ладно печеньки купляли, а сигарети?Та й напевно печеньки тоже не по-одному купляли а по декілька штук і куди дівали? А гроші де тримали? Полюбе десь никали. У вас же ж на формі купа кишень.
печенько купляли рівно стільки скільки було треба на один, сьогоднішній, день.
Сигарети можна носити в кишені якщо вони в пачці, сірники носити не можна, запальничку - можна якщо вона дозволеного кольору...
Гроші тримали в військовому квитку за обкладинкою.
Всі кишені на кителі, штанах, бушлаті і т.д. перевіряються ЩОДНЯ на ранковому огляді....
  • 0

#42 Halka

Старійшина

• Користувачі
  • 2314 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 05.11.2011 – 11:39

Перегляд дописуMiguel (5.11.2011 11:32) писав:

Чесно - мені (людині, яка служила в армії) надоїло переконувати тебе (людину, яка не служила в армії), про те як воно там, в армії, все є, про порядки і статути...
А я і не просила мене в чомусь переконувати. Я висловила СВОЮ думку про те що як на мене буде кориснішим в армії ніж подарунок на пам'ять.

Перегляд дописуMiguel (5.11.2011 11:32) писав:

печенько купляли рівно стільки скільки було треба на один, сьогоднішній, день.
Сигарети можна носити в кишені якщо вони в пачці, сірники носити не можна, запальничку - можна якщо вона дозволеного кольору...
Гроші тримали в військовому квитку за обкладинкою.
Всі кишені на кителі, штанах, бушлаті і т.д. перевіряються ЩОДНЯ на ранковому огляді....
Пригадується ми тобі посилки висилали ще як ти був духом. Цікаво куди ж вони дівалися, якщо у вас все так строго перевірялось?
Та й ти не перший мій знайомий який служив в армії, всьо нормально висилається - всьо нормально зберігається. Чогось в цій темі ніхто крім тебе не виступає про те що вам нічого не можна і як у вас все строго. Для чого брехати?
  • 0

#43 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 11:45

Перегляд дописуHalka (5.11.2011 11:39) писав:

А я і не просила мене в чомусь переконувати. Я висловила СВОЮ думку про те що як на мене буде кориснішим в армії ніж подарунок на пам'ять.
Твоя думка - ХИБНА!

Перегляд дописуHalka (5.11.2011 11:39) писав:

Пригадується ми тобі посилки висилали ще як ти був духом. Цікаво куди ж вони дівалися, якщо у вас все так строго перевірялось?
Та й ти не перший мій знайомий який служив в армії, всьо нормально висилається - всьо нормально зберігається. Чогось в цій темі ніхто крім тебе не виступає про те що вам нічого не можна і як у вас все строго. Для чого брехати?
все строго перевірялося, а куди дівалося - читай вище...
В кожній частині - свої приколи, я говорю за свою частину і свій рід військ.
А крім мене теж виступають про те чого не потрібно, читай уважніше.
Крім мене мало пишуть, бо мало хто служив і знає ту кухню з середини.
От я то якраз і не брешу.
  • 0

#44 Halka

Старійшина

• Користувачі
  • 2314 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 11:50

Перегляд дописуMiguel (5.11.2011 11:45) писав:

Твоя думка - ХИБНА!
Моя думка хибна відносно тебе. Відносно твоєї частини і твоїх порядків. Ти не один! В кожного по-своєму. І в декого всьо нормально присилається і зберігається.
  • 0

#45 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 11:53

Перегляд дописуHalka (5.11.2011 11:50) писав:

Моя думка хибна відносно тебе. Відносно твоєї частини і твоїх порядків. Ти не один! В кожного по-своєму. І в декого всьо нормально присилається і зберігається.
ага.. в мабути....
  • 0

#46 Halka

Старійшина

• Користувачі
  • 2314 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 11:55

Перегляд дописуMiguel (5.11.2011 11:53) писав:

ага.. в мабути....
Мабута не мабута - в армії були, шось та й бачила, шось та й знають.
  • 0

#47 Simpson

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 245 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 13:09

Оскільки я служив, то можу лиш підтвердити - заникати щось в армії вимагає великої винахідливості, гострого зору та тонкого слуху. Все це стосується періоду, коли ти є духом.
Пам'ятаю раз по душанці мені прислали посилку, дещо віддали дідам, все решта тут же схавали між собою. Залишилася банка згущеного молока. А дуже хотілося її десь заховати на завтра. У нас у воєнному городку було кілька казарм, і одна з них пустувала. Ми з колєгою попрямували в її бік, весь час одним оком дивлячись чи звертає хто-небудь на нас увагу, неквапом підійшли до тої казарми, постояли хвилинку біля неї , знову ж таки непомітно роззираючись чи нікого нема поблизу, а навколо були дерева зелені це якби все говорили на нашу користь, і будучи впевненими на 100%, що все чисто, я витягаю з під пазухи згущонку кладу її в мусорний бак і накриваю якоюсь фігнею. Все це зайняло секунд п'ять. Збоку якби хтось і звернув увагу(а ніхто не звертав!!!), то подумав би що ми просто зупинилися біля мусорного баку щоб докурити і кинути недопалки. Так як казарма пустувала, то мусорний бак чистився раз в тиждень і наступні кілька днів по ідеї в нього не повинен був ніхто заглядати.
Уявіть собі картину з наступного дня, коли ми в прєдкушенії згущоночки підходим до мусорного баку, кидаємо нетерплячий погляд в мус.бачок, задоволено переконуємося, що там ніц не змінилося, відкидаємо якусь картонну обгортку якою я прикрив дорогоцінну банку, і роззявивши писки, застигаємо на місці обломлені наповал: наша згущоночка десь уjебала. :)
Взагалі-то, якщо треба було щось заникати, то в літню пору я все никав в шинелі, які цієї пори стояли в сушілці і туди рідко хто лазив. Але треба було знайти такий момент коли там нікого не було, нічна пора була найбільш сприятливою.
  • 0

#48 Halka

Старійшина

• Користувачі
  • 2314 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 13:27

Історя Пацюка ще раз доводить що посилки треба відсилати. Не спорю що коли ти дєд то тобі з них і більше перепаде і більше буде користі, але коли ти дух також якийсь толк а буде.
  • 0

#49 Maksym

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 207 повідомлень

Відправлено 05.11.2011 – 22:40

Перегляд дописуHalka (5.11.2011 12:39) писав:

Для чого брехати?

Різні частини - різні порядки. Факт.
У мене не було ЖОДНОЇ хвилини (до присяги), коли можна було залишитися наодинці. В туалет, на перекур збиралося мінімум 5 бажаючих. Немає 5 бажаючих - терпи. Весь вільний час зубрили присягу, обовязки і т.п. Тому, щось заникати - можливості не було. До присяги ЗАБОРОНЯЛИСЯ передачі, пакунки, короче все "з-за паркану". Сигарети - просили старший призов: скидалися грошима відразу десятеро, записували на листок + винагорода ходаку. Посилки після присяги відкривалися виключно в присутності старшини або взводного, будь-який заборонений предмет летів в смітник + покарання виправними роботами. Никати в матрас/подушку - зальот, старшина за порізану "вату" (матраси, подушки) нарізав 3 наряди, це все перевірялося 2-3 рази в тиждень. Тумбочка - там ховали хіба смертники, єдина "неуставна" річ в тумбочці - листи під чорним папером, що накривав полку.
Забирати гроші - рахувалося як западло. Цього собі не дозволяли ні строчники ні шакали. Це єдина річ, яку вільно можна було носити. Як максимум, відправляли щось купити, але забирати готівку - харам.
Ранковий огляд: перевірка наявності кишень, перед перевіркою старшина гучно питав, чи є заборонені предмети. Потім, знімалося слонячку чи ушанку і всі предмети з кишень (носовичок, гребінець, записник включно) скидалися в головний убір. Якщо находилося щось в кишенях - зальот (за наЭ*алово старшини), 3 наряди.
Пізніше, солодке вільно можна було купити - кантувались Артек та горіхи в шоколаді. Хоча, годували на забій, завжди можна було взяти добавки, хоч чотири рази :)
Жерти в казармі - зальот. Жрачка в кишені - зальот. Тому, у нас в посилках найчастіше було не солодке, а сигарети, підшива, кава(дуже багато), зубна паста, модні зубні щітки, модна паста для взуття, трохи грошей, станки, креми для гоління, модне мило, дезодоранти стіки, шкарпетки (якщо можна було) і таке усяке. Деякі старшини і шакали ці речі дозволяли, це все зберігалося в каптьорі і видавалося перед банним днем чи за потребою.

Мені друзяки одного разу заслали бухла - усе це діло запалив комбат і я власноруч завантажив цілу машину вугілля (за рахунок сну) :wacko: Після того випадку почав люто материтися на усякі посилки.

Тому перед тим, як щось висилати - краще вісім разів запитати, а то ще унікали зашлють плеєр чи радіо, а слон тижнями за таке з нарядів не вилазить :) .
До речі, мобільний також не у всіх частинах - при штабі чи на режимному об'єкті страшний зальот.
  • 0

#50 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 08.11.2011 – 20:41

Перегляд дописуMaksym (5.11.2011 22:40) писав:

Різні частини - різні порядки. Факт.
У мене не було ЖОДНОЇ хвилини (до присяги), коли можна було залишитися наодинці. В туалет, на перекур збиралося мінімум 5 бажаючих. Немає 5 бажаючих - терпи. Весь вільний час зубрили присягу, обовязки і т.п. Тому, щось заникати - можливості не було. До присяги ЗАБОРОНЯЛИСЯ передачі, пакунки, короче все "з-за паркану". Сигарети - просили старший призов: скидалися грошима відразу десятеро, записували на листок + винагорода ходаку. Посилки після присяги відкривалися виключно в присутності старшини або взводного, будь-який заборонений предмет летів в смітник + покарання виправними роботами. Никати в матрас/подушку - зальот, старшина за порізану "вату" (матраси, подушки) нарізав 3 наряди, це все перевірялося 2-3 рази в тиждень. Тумбочка - там ховали хіба смертники, єдина "неуставна" річ в тумбочці - листи під чорним папером, що накривав полку.
Забирати гроші - рахувалося як западло. Цього собі не дозволяли ні строчники ні шакали. Це єдина річ, яку вільно можна було носити. Як максимум, відправляли щось купити, але забирати готівку - харам.
Ранковий огляд: перевірка наявності кишень, перед перевіркою старшина гучно питав, чи є заборонені предмети. Потім, знімалося слонячку чи ушанку і всі предмети з кишень (носовичок, гребінець, записник включно) скидалися в головний убір. Якщо находилося щось в кишенях - зальот (за наЭ*алово старшини), 3 наряди.
Пізніше, солодке вільно можна було купити - кантувались Артек та горіхи в шоколаді. Хоча, годували на забій, завжди можна було взяти добавки, хоч чотири рази :rolleyes:
Жерти в казармі - зальот. Жрачка в кишені - зальот. Тому, у нас в посилках найчастіше було не солодке, а сигарети, підшива, кава(дуже багато), зубна паста, модні зубні щітки, модна паста для взуття, трохи грошей, станки, креми для гоління, модне мило, дезодоранти стіки, шкарпетки (якщо можна було) і таке усяке. Деякі старшини і шакали ці речі дозволяли, це все зберігалося в каптьорі і видавалося перед банним днем чи за потребою.
Ностальжі....
В нас, по духанці, всі цивільні мильно-брильні- були заборонені. Зубна паста "Лесной бальзам" (сама дешевша була, таке враження що дрова гриз..). мило "Дельфін" (ніколи не висохало після використання, майже не пінилося при намилюванні, як шматок пластика), зубна щітка вартістю не більше 1,5грн, однотонна по кольору, крем для бриття "арко" і бритва (одноразовий станок з 1 лезом) "біс" чи якось так. Одеколон тройний або "Саша". Всьо решта - мочалка, шампунь, лосьйон після бриття - не добро.
  • 0

#51 Maksym

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 207 повідомлень

Відправлено 09.11.2011 – 17:26

Перегляд дописуMiguel (8.11.2011 21:41) писав:

Ностальжі....
В нас, по духанці, всі цивільні мильно-брильні- були заборонені. Зубна паста "Лесной бальзам" (сама дешевша була, таке враження що дрова гриз..). мило "Дельфін" (ніколи не висохало після використання, майже не пінилося при намилюванні, як шматок пластика), зубна щітка вартістю не більше 1,5грн, однотонна по кольору, крем для бриття "арко" і бритва (одноразовий станок з 1 лезом) "біс" чи якось так. Одеколон тройний або "Саша". Всьо решта - мочалка, шампунь, лосьйон після бриття - не добро.

Те саме, по духанці також.
Але, якщо габарити рильно-брильного підходили під трафарет, то можна було.

Для людей, що уникнули того дурдому: трафарет - це вирізане з картону чи збите з штапіка диво, яке нормує розміщення предметів особистої гігієни в тумбочці. Речі мають бути поскладані так і ніяк інакше. Інакше - поступаєте в розпорядження старшини (що символізує виправні роботи). Якщо зубна щітка чи мильниця (придбані на стороні) не підходять за габаритами - в грубу. Хоча, зубну щітку обрізали :)

Ага, і ще одне для тих, хто уникнув: модними називаються речі, що придбані на стороні, а не видані старшиною. Модною може бути звикла паста для взуття "Емолан" чи гель для гоління. Тому, мова про рюшечки і бантики не йде.

Самі серйозні армійські станки - "рубанок", штука на змінні двохсторонні леза. Ото бомба, армагедон для пики. А "дельфіном" ми і милися і форму прали і взльотку терли. Дуже цінувалася заначка прального порошку.
А "дефиціти" закінчилися коли каптьорою став мен з свого призову.

Повідомлення відредагував Maksym: 09.11.2011 – 17:39

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних