Перейти до вмісту

Жадан зібрав 11 сучасних українських письменників у «літературно-футбольну» збірну України


Повідомлень в темі: 3

#1 Ґвинтик

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 774 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 23.08.2011 – 13:27

 • 3
Сергій Жадан, йдучи вже знайомим шляхом антологій «Декамерон» та «Метаморфози», уклав збірку «Письменники про футбол. Літературна збірна України», зібравши в одне «футбольну» прозу одинадцяти сучасних українських письменників.

Як повідомили ZN.UA у видавництві, до літературно-футбольної збірки увішли Юрій Андрухович, Андрій Бондар, Юрій Винничук, Сергій Жадан, Макс Кідрук, Андрій Кокотюха, Олег Коцарев, Владімір Сергієнко, Сашко Ушкалов, Олександр «Фоззі» Сидоренко, Артем Чех.

Книга вийде друком у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля», її перший наклад сягне 10 тис. примірників. Антологія містить фантастичні й реалістичні, трагічні й сатиричні, біографічно-публіцистичні та глибоко інтимні, але неодмінно «навколофутбольні» оповідання одинадцяти літературних форвардів України ХХІ сторіччя. У кожного із цих письменників свій «футбол», свої правила літературної гри — настільки різноманітні й непередбачувані, наскільки різноманітним та непередбачуваним може бути політ м’яча.

На підтримку цього проекту буде проведено авторський тур по містах України, у рамках якого, планується презентація збірки, зустрічі авторів збірки з читачами та автограф-сесії. Перша презентація збірки «Письменники про футбол. Літературна збірна України» відбудеться 1 вересня о 18:00 у київській Книгарні «Є» на вул. Лисенка, 3, за участю Сергія Жадана, Олександра «Фоззі» Сидоренка, Макса Кідрука, Андрія Кокотюхи, Олега Коцарева та Сашка Ушкалова. А у Львові 16 вересня під час Форуму видавців відбудуться презентація цієї збірки, а також футбольна гра за участю авторів збірки.

джерело

#2 Маківка

  пані Ексцентричність

 • Заблоковані
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3933 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 26.04.2012 – 18:19

Коли все зміниться...

Цитата

Посеред квітня є кілька дивних днів, коли час, здається, розчиняється в просторі, години зникають у повітрі, і ти просто зависаєш посеред життя, яке в цей час активно триває.
Можливо, це випливає якимось чином із тривалого післязимового очікування сонячних днів і теплого весняного неробства.
Але так чи інакше, весна зазвичай має здатність затримуватись, і вимучившись власними очікуваннями, ти переймаєшся якимись своїми щоденними клопотами, перемикаєшся на щось менш глобальне, аніж зміна сезонів і рух хмар у глибинах неба.
І саме тоді починаються ці дивні квітневі дні. Починаються вони несподіваними дощами й короткотривалою спекою, прозорою небесною поверхнею і гострим зимовим диханням.
Все це дезорієнтує й запаморочує, ти на якусь мить втрачаєш відчуття часу й рухаєшся цими днями ледь не навпомацки, відчуваючи кінчиками пальців, що повітря з кожним кроком стає тепліше.
Аж потім раптом, одного дня, роззираєшся довкола і з подивом помічаєш, що дерева давно зелені, і мешканці міст давно ходять у чомусь легкому та барвистому, і трава сміливо пробивається крізь асфальт, себто так чи інакше – знову непомітно й несподівано почалася весна.
В чому тут річ? Ми там звикли до залежності від календаря, до постійного нарікання на погану погоду, осінні дощі та зимові сніги, що коли, зрештою, все змінюється таки на краще, навіть не готові на це відреагувати.
Життя знай собі триває, не потребуючи особливо нашої участі, тож ми зазвичай сприймаємо як належне всі ці дивовижні зміни та незбагненні події, що відбуваються з нами без нашої участі.
Думаючи приблизно так: ну що насправді змінилось? Нічого особливо, все як і завжди. Мине і це свіже листя, і цей запах дощу, і це швидке заповнювання простору зеленню та вологою, відчуття того, що нині ти перебуваєш в найкращому місці в найкращий час.
Хоча що змінилось насправді? Скажімо, вуличні пси, ті з них, які ще лишились на вулицях наших міст.
Вони першими відчули появу цього, справжнього й тривалого тепла, вони ліниво лежать на хідниках, підставляючи свої биті псячі боки сонцю та вітрові, мало зважаючи на вічно заклопотаних перехожих.
Ще змінились вікна будинків – ловлячи світло й наповнюючись відблисками, вони вже не здатні приховати всю свою запиленість, тож справа так чи інакше йде до великих прибирань.
А ще змінюються парки та сквери, оскільки в них з'являються підлітки, переповнені своїми жахливими підлітковими таємницями, любов'ю, алкоголем та іншими невирішуваними проблемами.
Встигають змінитись птахи, стаючи більш галасливими, і двірники, стаючи більш розслабленими. Та все змінилось, думаєш іноді, як же не змінилось? Тролейбуси й кав'ярні, водойми й залізниця (сам в ці дні кудись зникають усі залізничні квитки!).
І вона теж змінюється. Стає неспокійною і задумливою, більш гостро реагує на кольори і голоси за вікном, більш уважно ставиться до прогнозу погоди, більш упереджено ставиться до новин узагалі.
Час минає, вона дорослішає, щось забуває, про щось розпитує – прості й звичні речі, які цими днями відчуваються особливо прозоро, особливо терпко й глибоко. Поза тим справді – все, як і завжди.
Ночі, хоча й короткі, все одно наповнені такою густою темрявою, що в ній годі щось розгледіти.
Дні, хоч і збільшуються, все одно обриваються кожного разу, мов стара кінострічка. Вона не вимикає світло ввечері, доки ти не дочитаєш свою книжку. Ти не вмикаєш світло зранку, доки вона не додивиться свої сни.

Прикріплені файли


 • 0

#3 taraBooka

  барабука)

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1460 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 02.06.2012 – 12:46

Спасибі за інфу. У Жадана є ще один цікавий проект, вже із польськими колегами - "Тотальний футбол".


Ідея «Тотального футболу», зазначає Сергій Жадан у передмові до антології, виникла минулого літа у польських та німецьких видавців. «Ідея проста: написати не так про футбол, як про те, що зазвичай залишається поза спортивними трансляціями, – пояснює Жадан, – міста, посеред яких будуються стадіони, підлітки, які з дитинства ганяють м’яча на подвір’ях і шкільних майданчиках, історія та архітектура, культура й політика – всі ті щоденні й надзвичайно важливі речі, з яких формується наше життя, наші свідомість, пам’ять і надія. Адже футбол, за великим рахунком, це не паралельна реальність – він і є сама реальність, можливо, навіть у найкращому своєму вияві».

Кожен з авторів антології написав про одне з міст, у якому відбудуться матчі «Євро-2012»: Сергій Жадан – про Донецьк, Наталка Сняданко – про Львів,Євген Положій – про Київ, Сашко Ушкалов – про Харків, Павел Гюлле – про Ґданськ, Марек Бєньчик – про Варшаву, Наташа Ґерке – про Познань і Пьотр Сємьон – про Вроцлав.

За задумом упорядника, антологія «Тотальний футбол» розрахована не лише на футбольних уболівальників, а радше на тих, «хто не надто знається на статистиці, проте хотів би трішки більше дізнатися, що ж стоїть за цією Грою, чим живуть стадіони після того, як завершуються матчі, що запалює серця та горлянки десятків тисяч чоловіків, які живуть своїм щоденним життям, від гри до гри, святкуючи перемоги й переживаючи поразки».

Зображення

 • 1

#4 Равлик2011

  Частий гість

 • Заблоковані
 • PipPipPip
 • 58 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Одеса

Відправлено 03.06.2012 – 00:03

........ото нафудболяли.....
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних