Перейти до вмісту

ЗВЕРНЕННЯ до Азарова


Повідомлень в темі: 2

#1 Вадя Ротор

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 531 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 17.08.2011 – 11:18

 • 2
Прем’ єр-міністру України
Азарову М.Я.

Голові ради підприємців при КМУ
Козаченку Л.П.


ЗВЕРНЕННЯ

ВГО «Фумігаційна асоціація стосовно продовольчої безпеки України
у зв’язку з втратами врожаю від шкідників запасів


12 липня 2011р відбулися позачергові збори ВГО «Фумігаційна асоціація», на яких обговорювалися проблеми знезараження зерна в Україні. Учасники зборів з проблем фумігації відмічають, що у поточному році, як і у всіх попередніх, зберігаються нестабільні умови ведення господарської діяльності в галузі знезараження зерна та зернових складів. При прогнозованих високих врожаях пшениці, Україна ризикує втратити мільйони тон через недбальство. Неправильний підхід до організації знезараження біжжя від шкідників загрожує Україні мільйонними збитками. Про це повідомив Канал ICTV 02.08.2011 [ 09:17 ]

Знезараження в Україні здійснюється практично тільки за рахунок підприємницької ініціативи. В травні 2011 р. до обласних інспекцій з карантину рослин, хлібних інспекцій, на елеватори України були розіслані списки 8 суб’єктів господарювання, які мають ліцензії та ВИКЛЮЧНО рекомендуються для укладання угод на виконання робіт зі знезараження зернових складів, хоча реально на внутрішньому ринку фумігації працюють понад 50 фірм та приватних підприємців, ліцензування зазначеного виду робіт в Україні НЕ ПЕРЕДБАЧЕНЕ.

Таке некоректне втручання контролюючих органів у діяльність учасників ринку знезраження призвело до наступного:
1. Хімічна обробка не здійснювалась на 70% зернових складів. Це може призвести до значних втрат зерна. Місткість зернового складу – приблизно 3 000тон зерна, пр вартості 1 тони 1000 гривень в складі зберігається зерна на суму 3 000 000 грн. При наявності амбарних шкідників в середньому знищується 10% запасів, тобто 300т зерна, на суму 300 000грн.
Профілактична хімічна обробка не здійснювалась приблизно на 700 складах, спричинивши ризик втрати 300т *700 = 210 000, в грошовому виразі - 210 млн грн.
2. Ціна на послуги по аерозольному знезараженню «рекомендованими» фірмами зросла майже втричі, досягнувши 0-80 грн за 1 м3 складу.
3. Подібне втручання в господарську діяльність практично знищило малий та середній бізнес, що працював у даному секторі економіки.

На думку учасників зборів, таке некоректне втручання в діяльність суб’єктів господарювання Головкарантину та Держконтрольсільгосппроду є перевищенням службових повноважень, містить антиконкуренційні та корупційні складові.

Враховуючи ситуацію, що склалася в секторі економіки, пов"язаному з обслуговуванням зернових складів по знезараженню рослинної продукції від комірних шкідників, учасники зборів з проблем фумігації звертають увагу Уряду на необхідність створення умов для злагодженої системної професійної роботи в галузі знезараження рослинної продукції, особливо хлібних запасів та просять доручити компетентним службам вивчити та виправити такий хибний стан справ зі знезараженням у галузі захисту рослин.

За дорученням учасників зборів
президент ВГО "Фумігаційна асоціація" Тамара Підберезняк

Публікація сайту ВГО "Фумігаційна асоціація"

Проблема полягає в тому, що через корупційні дії чиновників Держкарантину рослин продовольча безпека України зараз під загрозою: значна частина зібраного врожаю може пропасти у коморі, поїдена довгоносиком, через те, що Держкарантин рослин допускає до знезараження дуже невелику кількість фірм – лише тих, які погоджуються давати відкати – а решту фірм не допускають, притому що 8 фірм не можуть обробити всі зернові склади в Україні. Міністр аграрної політики та продовольства Присяжнюк в курсі, але вважає, що тут проблеми нема і стоїть на захисті Держкарантину рослин, незважаючи на збиток, який завдають державі їхні корупційні дії. Тому, аби переломити цю ситуацію, Фумігаційна асоціація мусить звертатися до прем’єр-міністра.

#2 Crazy Bobik

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 639 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Львув

Відправлено 17.08.2011 – 19:57

стрибати вже чи потім?
 • 0

#3 ШАХІСТ

  ГЕНЕРАЛІСІМУС

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 974 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 17.08.2011 – 23:47

Перегляд дописуCrazy Bobik (17.08.2011 20:57) писав:

стрибати вже чи потім?
Потім, коли і хліб будемо купувати у китайців)))
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних