Перейти до вмісту

Гравітація

Повідомлень в темі: 224

#121 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6661 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 01.11.2015 – 21:19

Перегляд дописуVinja (01.11.2015 – 20:24) писав:

))) А в тебе ядро "падає" так само як Місяць ? )))
дай відповідь на питання.
а ще на ту задачу - з якою швидкістю А віддаляється від Б?
  • 0

#122 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 647 повідомлень

Відправлено 01.11.2015 – 21:24

Ти уточни умову ...
Чим "падіння" твого ядра відрізняється від "падіння" Місяця котрий "падає" і ніяк не "впаде" ...
Може в тебе і ядро так "падає" ... )))

Задачі з твоєї "реальності" я невмію розв'язувати ...

Повідомлення відредагував Vinja: 01.11.2015 – 21:24

• 0

#123 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 01.11.2015 – 23:25

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (01.11.2015 – 17:17) писав:

краща гіпотеза чи гірша - покаже результат. на розвиток якої гіпотези витрачати кошти? скільки мільярдів треба витратити на пошук гравітонів?
скільки мільярдів будуть втрачені дарма?
Витративши кошти на гіпотезу, яка виявиться вірною, можна отримати практичний результат, який можна використовувати з комерційною метою - наприклад транспорт - винайти інакший, дешевший, спосіб долати гравітацію окрім третього закону Ньютона F=-F' - і здешевити космічні польоти.
Слід розуміти, що таке гіпотеза, і які бувають гіпотези. Слід розуміти, що таке правильна гіпотеза.
Я ж написав, що гіпотеза з частинками дасть вам кількісно закон всесвітнього тяжіння. Обернена пропорційнфсть квадрату відстані, ви знаєте, що таке тілесний кут? Така механістична модель дозволяє вивести правильну формулу. Але ніякої користі з такого механістичного "пояснення" нема, бо то пояснення придумане тільки для закону всесвітнього тяжіння. Маєте ви його, а що далі?
Користь є з самого закону всесвітнього тяжіння, а вводячи ті чи инші додаткові неспостережувані сутності, пояснити його можна багатьма способами. Але закон всесвітнього тяжіння об’єднав на перший погляд абсолютно різні явища, а ті пояснення, просто пшик. Вам на смак даведеться вибирати якесь одне з кільканадцяти, і жодне з них нічого вам не вдосконалить.

Повідомлення відредагував kalamar: 01.11.2015 – 23:31

• 0

#124 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6661 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 00:31

Перегляд дописуVinja (01.11.2015 – 21:24) писав:

Ти уточни умову ...
Чим "падіння" твого ядра відрізняється від "падіння" Місяця котрий "падає" і ніяк не "впаде" ...
Може в тебе і ядро так "падає" ... )))

Задачі з твоєї "реальності" я невмію розв'язувати ...
на такі прості питання відповіді немає, про що далі мова? що тут уточняти, звичайна древня гармата, звичайне ядро, звичайно по ідеї воно колись упаде, але питання в тому, коли воно починає падати?
а задача на швидкість - вона не те щоб з моєї тримірної реальності, вона і для двомірного простору теж актуальна.
  • 0

#125 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 12:09

kalamar ...
В формулі ЗВТ нічого особливого нема ... )) Я ж вам вже втовкмачував що :
сила з котрою пилосос домашній тягне сміття також обернено пропорційна квадрату відстані ! ))

а от ЩО саме найголовніше в ЗВТ ..?

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (02.11.2015 – 00:31) писав:

що тут уточняти, звичайна древня гармата, звичайне ядро, звичайно по ідеї воно колись упаде, але питання в тому, коли воно починає падати?
))) Дійсно, що там ти можеш уточнити ...
Відповідь : ядро почне падати на Землю тоді коли ВІДСТАНЬ між ядром і Землею почне зменшуватись ...

Повідомлення відредагував Vinja: 02.11.2015 – 12:09

• 0

#126 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 12:56

Перегляд дописуVinja (02.11.2015 – 12:09) писав:

kalamar ...
В формулі ЗВТ нічого особливого нема ... )) Я ж вам вже втовкмачував що :
сила з котрою пилосос домашній тягне сміття також обернено пропорційна квадрату відстані ! ))
Власне, ні, пилосос не тягне так. Тягне наближено тоді, коли ви далеко від пилососа. І що з того? Тілесний кут то відношення площі шматка поверхні сфери до квадрату радіуса. Тому тут дуріти можна десятками способів.

Я ж вам вже втовкмачував що
Я вас давно не читаю, тому не помітив, так що надалі можете не напружуватись. Який сенс читати дописи людини, яка каже що швидкість не вектор, не відрізняє відстані від довжини шляху, і не знає толком, що таке похідна.
  • 1

#127 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6661 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 13:49

Відповідь : ядро почне падати на Землю тоді коли ВІДСТАНЬ між ядром і Землею почне зменшуватись ...
ось саме цю невірну відповідь я і очікував отримати.
і питання це поставив, щоб конкретно прояснити твоє невірне уявлення про процес падіння.
Насправді падіння ядра починається тоді, коли ядро перестає тиснути на опору - ствол гармати - тобто відразу, як тільки ядро вилетіло з гармати, відразу почало падати.
  • 1

#128 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 14:26

Перегляд дописуkalamar (02.11.2015 – 12:56) писав:

Власне, ні, пилосос не тягне так. Тягне наближено тоді, коли ви далеко від пилососа. І що з того?
) Це я вас питав і що з того квадрату відстані .. ?

Перегляд дописуkalamar (02.11.2015 – 12:56) писав:

Я вас давно не читаю, тому не помітив, так що надалі можете не напружуватись. Який сенс читати дописи людини, яка каже що швидкість не вектор, не відрізняє відстані від довжини шляху, і не знає толком, що таке похідна.
І не напружуйтесь, нема сенсу, ви не довели жодної своєї тези ...

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (02.11.2015 – 13:49) писав:

ось саме цю невірну відповідь я і очікував отримати.
і питання це поставив, щоб конкретно прояснити твоє невірне уявлення про процес падіння.
Насправді падіння ядра починається тоді, коли ядро перестає тиснути на опору - ствол гармати - тобто відразу, як тільки ядро вилетіло з гармати, відразу почало падати.
Але довести цього ти не можеш, так буває ... )

Повідомлення відредагував Vinja: 02.11.2015 – 14:27

• 0

#129 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6661 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 15:27

Перегляд дописуVinja (02.11.2015 – 14:26) писав:

Але довести цього ти не можеш, так буває ... )
можу, але не зобов'язаний.
я міг би зараз нарити купу цитат про те, що балісична траекторія є такою тому що напрям руху змінюється з прискоренням g і у напрямку вектора прискорення g але мені ліньки. як вже показано на малюнку, траекторія польоту ядра не пряма від самої гармати - траекторія балістична.
кут між лінією поверхні землі і напрямом польоту ядра поступово зменшується, поки ядро набирає висоту. ну а потім цей кут іде в мінус, коли ядро втрачає висоту.
  • 0

#130 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 16:23

Перегляд дописуVinja (02.11.2015 – 14:26) писав:

І не напружуйтесь, нема сенсу, ви не довели жодної своєї тези ...
Не не довів, а непросепулькував. Те, що похідна від радіус-вектора є вектор, це і є доведення для всіх нармальних. Переміщення на скаляр поділене є вектор. Ви хочете швидкістю називати довжину пройденого шляху поділену на час, те,що спідометр показує. Так означена швидкість є справді скаляр. Але не ця швидкість входить в другий закон. Можна ще означити швидкість, як відстань поділену на час. Але не вона в другий закон входить. Означення швидкості, як похідної від радіус вектора є загальніше, і охоплює два инших.
При означенні швидкості, як довжини шляху на час, другий закон треба модифікувати, тоді і сила стане скаляром, бо треба брати тільки тангенціальну компоненту сили. Але такий зведений до одномірного варіант є обмеженим, він дозволить знайти залежність довжини пройденого шляху від часу, але він не дозволить знайти траєкторії.
В цих трьох соснах радіус-вектора, відстані, шляху і блудить ваш примітивний тролінг. Я не проти тролінга, але від настільки тупого і примітивного тролінга зводить щелепи від нудьги. Ви троль-нездара. Невже, як ви потролити захотіли, важко було щось цікавіше придумати?
А, так, у вас ще було, що g, то не прискорення, а напруженість. Власне, ні. Напруженість поля в точці є суперпозиція поля Землі і Місяця.

Повідомлення відредагував kalamar: 02.11.2015 – 16:26

• 1

#131 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 16:45

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (02.11.2015 – 15:27) писав:

можу, ...
Ні, не можеш ... "векторне мислення" .. забув .. ?)

я міг би зараз нарити купу цитат про те, що балісична траекторія є такою тому що напрям руху змінюється з прискоренням g і у напрямку вектора прискорення g але мені ліньки. як вже показано на малюнку, траекторія польоту ядра не пряма від самої гармати - траекторія балістична.
кут між лінією поверхні землі і напрямом польоту ядра поступово зменшується, поки ядро набирає висоту. ну а потім цей кут іде в мінус, коли ядро втрачає висоту.
Яким чином цей шрифтонабір має стосунок до моменту коли ядро стає "падаючим" ... ? )))

Перегляд дописуkalamar (02.11.2015 – 16:23) писав:

Те, що похідна від радіус-вектора є вектор, це і є доведення для всіх нармальних.
)) Ну, з цим ніхто не сперечається ... для всіх "нармальних" і таких як ви так ... А для нормальних людей і Фізиків - НІ ...)))

Ви хочете швидкістю називати довжину пройденого шляху поділену на час, те,що спідометр показує. Так означена швидкість є справді скаляр. Але не ця швидкість входить в другий закон. Можна ще означити швидкість, як відстань поділену на час. Але не вона в другий закон входить.
v=S/t , це не я придумав, Це так у Фізиці !
Ця, ця швидкість вона ж "v" !

Означення швидкості, як похідної від радіус вектора є загальніше, і охоплює два инших.
Ні, це матонанізм.

А, так, у вас ще було, що g, то не прискорення, а напруженість. Власне, ні. Напруженість поля в точці є суперпозиція поля Землі і Місяця.
Немає ніякої "суперпозиції" ви повторюєте "буквар" ...
Див. визначення напруженості гравітації - https://ru.wikipedia...%BE%D0%BB%D1%8F
читайте невігласе ...)

... але мені ліньки. ...
)) Тобі не ліньки ... тобі страшно , щоб я тебе черговий раз не впіймав на ідіотизмі і не тицьнув тебе в нього носом ... )))
  • 0

#132 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 16:58

Перегляд дописуVinja (02.11.2015 – 16:37) писав:

Немає ніякої "суперпозиції" ви повторюєте "буквар" ...
Див. визначення напруженості гравітації - https://ru.wikipedia...%BE%D0%BB%D1%8F
читайте невігласе ...)
Гаразд, читаємо.

Цитата

Напряжённость гравитацио́нного по́ля — векторная величина, характеризующая гравитационное поле в данной точке и численно равная отношению силы тяготения, действующей на тело, помещённое в данную точку поля, к гравитационной массе этого тела
Беремо яку небуть точку в системі земля- місяць і знаходимо силу тяжіння, що діє на пробну масу

Перегляд дописуVinja (02.11.2015 – 16:45) писав:

v=S/t , це не я придумав, Це так у Фізиці !
В фізиці, в залежності від обставин, всі три означення використовуються. Іноді, якщо наперед відома траєкторія і легко знайти тангенціальну компоненту сили, таке означення буває зручніше. В фізиці важливо не зубрити означення з БСЕ :rolleyes: , а розуміти їх.

Повідомлення відредагував kalamar: 02.11.2015 – 16:59

• 0

#133 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6661 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 17:04

ядро отримало якийсь імпульс. стартова швидкість наприклад 300 м/с
за першу секунду пролітає нехай 300 метрів. от є вектор імпульсу p. а ще є вектор прискорення вільного падіння g
в результаті вектор переміщення ядра є векторною сумою імпульса пострілу і прискорення вільного падіння.
ну а якщо цю одну секунду розділити на менші ділянки, і на кожній ділянці взяти цю векторну суму - ось і вийде балістична траекторія.

Прикріплені файли

• 0

#134 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 17:05

Ну і ... коли ядро падає ?

Повідомлення відредагував Vinja: 02.11.2015 – 17:09

• 0

#135 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6661 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 17:06

векторне мислення в двомірному просторі, недоступне чуваку з одномірного простору.
  • 0

#136 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 17:07

Перегляд дописуkalamar (02.11.2015 – 16:58) писав:

Гаразд, читаємо.

Беремо яку небуть точку в системі земля- місяць і знаходимо силу тяжіння, що діє на пробну масу

))) Тобто тіло котре перебуває на поверхні Землі зі сторони Місяця буде важити менше ..??
Тому що буде притягуватись Землею і в протилежному напрямку Місяцем ...
А тіло котре буде на протилежній стороні (від Місяця) Землі буде важити більше оскільки сили "тяжіння" Землі і Місяця будуть однаково направлені ..??
)) Так ??? ...
kalamare ... питаю вас, бо ХКВ і так нічого не "допер" ...

Повідомлення відредагував Vinja: 02.11.2015 – 17:11

• 0

#137 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6661 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 17:13

Перегляд дописуVinja (02.11.2015 – 16:45) писав:

Яким чином цей шрифтонабір має стосунок до моменту коли ядро стає "падаючим" ... ? )))
таким чином, що падіння відбувається тоді, коли є прискорення вільного падіння, а не тоді, коли відстань зменшується.

Перегляд дописуVinja (02.11.2015 – 17:07) писав:

))) Тобто тіло котре перебуває на поверхні Землі зі сторони Місяця буде важити менше ..??
Тому що буде притягуватись Землею і в протилежному напрямку Місяцем ...
А тіло котре буде на протилежній стороні (від Місяця) Землі буде важити більше оскільки сили "тяжіння" Землі і Місяця будуть однаково направлені ..??
)) Так ??? ...
kalamare ... питаю вас, бо ХКВ і так нічого не "допер" ...
саме так, тіло буде важити більше.... вага на відміну від маси - справді векторна.
  • 0

#138 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 17:20

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (02.11.2015 – 17:13) писав:

саме так, тіло буде важити більше.... вага на відміну від маси - справді векторна.
))))))) Тому , невігласе, що вага - це СИЛА !!!
kalamar .... ви погоджуєтесь з "думкою" ХКВ ? .... про те що тіло буде важити більше .. ?? )))))

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (02.11.2015 – 17:13) писав:

таким чином, що падіння відбувається тоді, коли є прискорення вільного падіння, а не тоді, коли відстань зменшується.
)))) А коли стартує космічний апарат до Марсу він теж падає на Землю .. ?? )))

Повідомлення відредагував Vinja: 02.11.2015 – 17:21

• 0

#139 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6661 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 17:25

Перегляд дописуVinja (02.11.2015 – 17:20) писав:

)))) А коли стартує космічний апарат до Марсу він теж падає на Землю .. ?? )))
вектор переміщення космічного апарату є векторною сумою імпульсів наданих йому реактивную струєю та прискорення вільного падіння.
  • 0

#140 Vinja

Генеральний писар

• Користувачі
  • 647 повідомлень

Відправлено 02.11.2015 – 17:27

)))
1. падає
2. не падає
обери цифру, слова тобі важко даються ...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних