Перейти до вмісту

Ліна Костенко: про комунікативну катастрофу в Україні

Повідомлень в темі: 89

#61 Iren*

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:29

А твій брат зовсім не знає української мови?
  • 0

#62 Rina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 07.04.2014 – 14:30

Зовсім! Мої дядько та тітка, його батьки, переїхали сюди з Білорусі, з міста Гомеля, місяць тому. А Сашко вивчав в школі лише білоруську мову!
  • 0

#63 Iren*

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:31

Але ж білоруська мова, здається, схожа з українською?
  • 0

#64 Rina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Це тільки так здається, але насправді слова вимовляються інакше! І орфографія зовсім інша!
  • 0

#65 Iren*

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

А ти пробувала давати йому читати українські тексти?
  • 0

#66 Rina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:33

Так, але він так кумедно читає, що я не можу втриматися від сміху! Начебто хтось узяв та перекрутив усі слова!

Ми читали текст про природу, робили за ним вправи. кумедно звучить)
  • 0

#67 Iren*

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:34

мені здається, що я можу допомогти тобі навчати Сашка української мови. У мене є кілька цікавих ідей щодо того, як можна організувати уроки. А також я точно не буду сміятися, коли він стане читати.
  • 0

#68 Rina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:35

))))))))))) дякую ) було б не погано. ти з Києва, як я бачу)
  • 0

#69 Iren*

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:36

)))) так. на правому березі мешкаю)
  • 0

#70 Rina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:43

перш за все мені потрібно було розботи міфи щодо української мови) по типу "голослівні, науково необґрунтовані твердження про українську мову. Їх використовують, наприклад, щоб показати вторинний статус української щодо російської або польської мов, довести — як у випадку твердження, що українська мова є діалектом російської, або твердження, що українська мова виникла внаслідок ополячення російської мови, — що українці не мають права на власну державу". )) ось такі підводні слизькі каменюки
  • 0

#71 Iren*

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:44

)))))

цікаво: Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі і за кількістю носіїв займає 26-те місце. Також вона є другою за поширеністю серед мов слов’янського походження після російської мови.
Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”. В українській мові слова, які починаються з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.
  • 0

#72 Rina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:45

) гарна цитата "

Величайшее богатство народа – его язык! Тысячелетиями накапливаются и вечно живут в слове несметные сокровища человеческой мысли и опыта

(М. А. Шолохов)

." вибачте за російську)

• 0

#73 Iren*

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:47

Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів “дихлордифенілтрихлорметилметан”. ))))))))))))))
  • 0

#74 Rina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:48

) синонімічна парадигма дуже багата. особливо порівнюючи з аналітичною англійською мовою. Найбільша кількість синонімів. Згідно з «Коротким словником синонімів української мови», у якому розроблено 4 279 синонімічних рядів, найбільшу кількість синонімів має слово «бити» — 45.
  • 0

#75 Iren*

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:49

Цікавим фактом про українську мову є те, що вона входить до трійки найкрасивіших мов в світі. На мовних конкурсах в Італії на Франції її визнавали другою за мелодійністю мовою світу, перша італійська. Інші джерела говорять про бронзу української мови на цьому конкурсі, друге місце за французькою, а 4 місце займає перська мова.
  • 0

#76 Rina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:51

можна пишатися)))про ПК цікавинка)))))) Найбільшу кількість значень має абревіатура ПК. Це персональний комп’ютер, палац культури, паровий кран, передній край, перфокарта, Петербурзький комітет, Петроградський, комітет, підбирач-копнувач, пістолет-кулемет, Пітерський комітет, предметний каталог, Повітряний кодекс, пожежний кран, польовий караул, постійний комітет, променевий кінескоп, проміжний конденсатор, прохідницький комбайн, прядильно-крутильна (машина), парсек та інші.
  • 0

#77 Iren*

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:55

зараз багато запозичень, Англо та російсько мовних, які, на мою думку засмічують мову. За можливости треба знаходити єквіваленти рідні. але в усьому повинна бути межа. як казав Шевченко- чужого навчайтесь, та свого не цурайтесь) доречі “Заповіт” Т.Г.Шевченка перекладений 147 мовами :tryzub: :)

• 0

#78 Rina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:59

мова- динамічна система, що постійно змінюється... це невідвернути із шаленим темпом НТР. іноді ультра націоналізовані лінгвісти трішечки перегибають створюючи слова-виродки) які не можна сприймати без посмішки)
  • 0

#79 Iren*

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:59

Я ще в школi була неприємно вражена тим, що, згiдно з цiєю пуристичною тенденцiєю, фотографiя — це свiтлина, полюс — бiгун, горизонтальний — поземний, вертикальний — прямовисний, а Чебурашка — Дебеле Вушко або... Дебелятко.
  • 0

#80 Rina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 15:02

Про Дебелятко нiчого не чула. Не думаю, що iм’я Чебурашки треба змiнювати. А от iншi слова — «поземний», «прямовисний» є абсолютними синонiмами до «горизонтальний», «вертикальний», що часто вживаються як термiни. Очевидно, освiта й наука вiд цих термiнiв не вiдмовиться, але й власне українськi вiдповiдники мають право на iснування. Щодо «свiтлини», то цей синонiм фотографiї зовсiм не можна вважати штучним нововведенням. Слово широко вживалося ще за часiв Iвана Франка. На мiй погляд, красиве слово, зi зрозумiлою внутрiшньою формою. Iнша справа, що насильно ввести в мовне середовище якесь слово не можна, але нiхто цього й не робить.

мене "коробить" від вислову „я рахую“, не вiднесений до лiчби чогось, звучить звульгаризовано та неграмотно... :angry1:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних