Перейти до вмісту

Ліна Костенко: про комунікативну катастрофу в Україні

Повідомлень в темі: 89

#41 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2069 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 03.06.2007 – 17:47

Перегляд дописуAlbert (2.06.2007 18:42) писав:

Поки що я бачу, що українська вимирає природним шляхом. Можливо, вона милозвучніша, але якщо вона вимирає, то тут вже це не грає ніякої ролі. Головний критерій життєздатності мови - це кількість носіїв і їхнє ставлення до мови. Якщо люди відмовляються від своєї локальної мови (в даному разі української) на користь глобальної (в даному разі російської), то ця локальна мова приречена на вимирання. І ще хочу зазначити, що деякі її носії про це анітрохи не жалкують. Я непогано володію українською, але свідомо спілкуюсь російською. Якщо українська мова стане мертвою, я не жалкуватиму.
вимирає???? та ви що...а кількість носіїв, як раз збільшується. по своєму місту бачу. порвінявши 1990 рік
і 2007 рік українську чую у 60-70 відсотках(саме українську,а не те неподобство яке суржиком називають). а відмовляються від української ті, які її своєю і не вважали і не розмовляють. ви відмовились, то є ваш вибір. але українська - державна і все одно в певних ситуаціях ви її не уникнете. бо навіть ті, хто пропагандують російську, її пропонують як другу дердавну, а не єдину.

Це не тільки мої особисті проблеми, а типове явище. Кілька підтверджень цього - масовий перехід на російську людей, які приїхали з села і намагаються окультуритись; випуск серйозної преси і літератури російською; значно більша присутність російської в інтернеті тощо.
перехід на російську з української показує лише слабкість, якщо українська була рідною. окультурення??? :) наявність російської у пресі та літературі обговорюєтсья в іншій темі. скажу лише, що те саме і українською робиться. і-нет не показник.

А от ваше чіпляння за українську - це психологічні проблеми маргіналки, що через свої комплекси відкидає потужнішу мову.
за українську я не чіпляюсь. я нею спілкуюсь. так само можу спілкуватись ще трьома мовами. але рідною вважаю українську. так само як рідними вважаю маму і тата, а батьківщиною Україну. і все це завжди буде моїм рідним і ніколи не полишеним. це не чіпляння - це природньо.
маргіналка???хі...

п.с.
задля уникнення другої хвилі обурення поставленими мною попередженнями, почну з усного попередження тут. обговорюйте тему, а не співрозмовників особисто.
  • 1

#42 Jane Mumr

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 15 повідомлень

Відправлено 11.10.2007 – 21:08

думаю,що усе це проблема звички..... деякі українці щиро хочуть спілкуватися рідною мовою, але саме через звичку не можуть.... ви скажете мало хочуть.. може і так....
просто є багато сімей де батьки розмовляють російською, тож не дивно що дитина яка виховується цією мовою розмовляє у подальшому житті не українською....
також, часто діє рефлекс такий, що коли до тебе звертаються російською, то і відповідаєш ти саме цією мовою.....
  • 0

#43 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 12.10.2007 – 11:00

Проблема мови - цікава штука.
З одного боку, для багатьох з нас розмовляти російською - то лише кепська звичка.
Це я на власному досвіді переконуюся - думаю і пишу українською, а розмовляю - російською. Виправдовуюся тільки тим, що для мене усна мова взагалі мало важить (я мовчун).
Але ж для багатьох російська мова - не звичка, а рефлекс. Як у собаки Павлова.
Це вже я на прикладі проілюструю.
Мій дідусь колишній воїн УПА. йому було близько 20 років, коли його присудили до розстрілу. А за півтора роки сидіння в одиночній камері його "помилували" двадцятьма роками каторги. І найстрашніше в тій каторзі було не те, що сорокаградусний мороз, а взуття не видають. І не те, що кожного ранку з бараків трупи виносили. А те, як їх "правильної" мови навчали. А навчали до нестями прото - биттям. Одне українське слово - і людину б’ють, аж поки вона свідомість втратить. Потім приводять до тями. А людина не може втямити, що трапилось - ще не оговталася. Тож і питає - рідною мовою, зрозуміло, - в чому річ. А у відповідь її знову б’ють до втрати свідомості. І так доки людина не засвоїть урок.
Коли мій дід мені це розповідав - він плакав (це єдиний раз за мого життя). І я його розумію. Бо він УКРАЇНЕЦЬ дуже великими літерами, але він говорить російською. Йому вже 84, але він все ще говорить російською.
А відповідно і його діти говорять російською. Та й онуки теж.
Що я так довго намагалася сказати?
Що усіх нас боляче били (кого фізично, кого морально), щоб відучити говорити українською.
І нам, можливо, знадобиться ще багато часу, щоб пересилити цей біль.

І до біса слабаків, які свідомо (де там свідомість?) переходять на російську.
:D
  • 1

#44 Jane Mumr

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 15 повідомлень

Відправлено 12.10.2007 – 22:15

Перегляд дописуbulbashka_aero (12.10.2007 12:00) писав:

З одного боку, для багатьох з нас розмовляти російською - то лише кепська звичка.
Це я на власному досвіді переконуюся - думаю і пишу українською, а розмовляю - російською. Виправдовуюся тільки тим, що для мене усна мова взагалі мало важить (я мовчун).
Але ж для багатьох російська мова - не звичка, а рефлекс. Як у собаки Павлова.
Це вже я на прикладі проілюструю.
Мій дідусь колишній воїн УПА. йому було близько 20 років, коли його присудили до розстрілу. А за півтора роки сидіння в одиночній камері його "помилували" двадцятьма роками каторги. І найстрашніше в тій каторзі було не те, що сорокаградусний мороз, а взуття не видають. І не те, що кожного ранку з бараків трупи виносили. А те, як їх "правильної" мови навчали. А навчали до нестями прото - биттям. Одне українське слово - і людину б’ють, аж поки вона свідомість втратить. Потім приводять до тями. А людина не може втямити, що трапилось - ще не оговталася. Тож і питає - рідною мовою, зрозуміло, - в чому річ. А у відповідь її знову б’ють до втрати свідомості. І так доки людина не засвоїть урок.
Коли мій дід мені це розповідав - він плакав (це єдиний раз за мого життя). І я його розумію. Бо він УКРАЇНЕЦЬ дуже великими літерами, але він говорить російською. Йому вже 84, але він все ще говорить російською.
А відповідно і його діти говорять російською. Та й онуки теж.
Що я так довго намагалася сказати?
Що усіх нас боляче били (кого фізично, кого морально), щоб відучити говорити українською.
І нам, можливо, знадобиться ще багато часу, щоб пересилити цей біль.

:blink:
та сама проблема...тільки говорю я не мало....
тільки перехожу на рідну мову, як при розмові з людьми що спілкуються російською,я автоматом відповідаю їм не тій мові на якій до мене звертаються...
  • 0

#45 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 14.11.2007 – 19:19

Перегляд дописуEmika (17.04.2007 00:15) писав:

Проблема складніша. хтось, можливо, цілком щиро хоче, щоб ми, нарешті, "гаварілі на чєловєчєском язикє".
Схоже на те. Коли запитують:"А ви справді там у себе розмовляєте між собою українською?", і цей "факт" видається чимось кумедним. Ну це не вчора виникло: ще в 19ст. таке описували.
  • 0

#46 макарена

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 19.04.2008 – 17:00

Перегляд дописуAlbert (1.06.2007 16:17) писав:

А, ну ясна річ, ваша "мова" найбагатша! Блискучий аргумент. От тільки чомусь цивілізовані люди розмовляють англійською чи російською. Для іноземців відмираюча мова - екзотика, от їх і цікавить українська. Але порівняйте кількість українців, які вчать англійську, і кількість іноземців, які вчать українську. Сподіваюсь, тенденція очевидна. А особисто від себе додам - я не маю підстав соромитись, розмовляючи російською, а от коли розмовляю українською, почуваю себе селюком. Так що ваше "багатство" поки що не надто користується попитом - чомусь "бідніші" російська і англійська значно успішніші.
"Цивілізовані люди" -- непогано сказано. Ти вважаєш, що всі,хто спілкується українською мовою, -- необтесані дикуни? Чому ж тоді ти, такий цивілізований, живеш в Україні, а не їдеш до непереможної і величної Росії? Будеш там "дворянином", а ми, селюки, і без тебе проживемо. <_<
  • 0

#47 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 21.10.2009 – 01:52

Шкода, шкода, що мені не довелося поспілкуватися з Альбертом.
Певно, це взагалі єдина людина на форумі, чиї погляди мені близькі. Не всі, навчитися толерантності йому б не завадило. Але вислови настільки гострі й влучні, що можна позаздрити його ораторським даним. А головне, не втрачають актуальності й через два роки :)
  • 0

#48 n@nka

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 47 повідомлень
  • Місто:Тернопільська область

Відправлено 10.11.2009 – 08:20

Які можуть бути обговорення? Живеш в Україні - досконало володій українською. А знай собі хоч 30 мов. Цікаво, щоб вам сказали в Росії, якби ви почали сперечатися про те, якою мовою розмовляти - російською чи українською? Ганьба, коли народ не поважає своєї мови!
  • 0

#49 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 26.08.2010 – 14:11

Цитата

Повністю підтримую.

Цитата

що через свої комплекси відкидає потужнішу мову

комплекс в того, хто на своїй рідній землі соромиться говорити державною мовою.
  • 0

#50 Tomis-S

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 144 повідомлень

Відправлено 05.03.2011 – 00:08

А реалії? Послухайте навколо себе. Якою мовою розмовляють? Ліна Костенко як завжди категорична... Як Бандера. Але вона не каже всієї правди. Вона боїться сказати що України вже нема , а є хохляндія , з такими як альберт . Взагалі думаю що альберт напукав тут так багато заради однієї мети - нівелювати психологічний ефект від статті Ліни.

Щодо захвату стСпікер ...
Ти абсолютно правий. Написати українською(чистою) проти української і правду - досягнення. Тільки зміст цього досягнення прозаїчний. Куплена , продажна душа , душа бідного , невизнаного , літературного генія прагне визнання... А не визнають. Бо його геніальність - в його свідомості.

А тепер щодо селючності української....

Я вже писав що українська майже мертва мова. Але це інший (не Инший) погляд. Селюків в Києві (куди я приїзджаю іноді) хоч греблю гати. І всі вони "бояться свого суржика" тому селюки розмовляють російською. БЛ....як вони розмовляють... Проблема в освіті. Я впевнений , що такі ідіоти(жидівське (погугли)) як альберт , надрукувавши 10 слів отримують за це 1,37 грн. тому і пише по розцінкам.

В Україні катастрофи комунікативної нема. Є катастрофа руського народу, його централі . Київ здихає... вирордився...
  • 0

#51 vuspetro

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 225 повідомлень

Відправлено 06.03.2011 – 19:42

Ольга Богомолець - Ліні Костенко
Якість: FLAC (Tracks) + covers
Тривалість: 47:48хв. + 51:29хв.
Розмір: 600 Мб.
Тут Ольга Богомолець вперше – на відміну від трьох попередніх альбомів – співає не під гітару. Це не плюс і не мінус, просто звучить по-іншому, трохи незвично. Десь додає глибини, десь – м’якості, десь, навпаки, додає пульсації і робить паузи більш насиченими. Втім, головним інструментом все одно лишається – голос, інтонація. Недарма голос Ольги прозвали колись "оксамитовим" – так було, так є і тепер. Недарма її альбоми досить нелегко знайти – кожен з них стає справжнім подарунком для тих, хто любить і вміє слухати. Бо, зрештою, вона абсолютно точно – роздумує і розуміє, про що співає, і це чутно... Ясна річ, в такому випадку вірші мають велике значення – і Ольга завжди підходила до вибору відповідально. Ну а цього разу весь альбом – 2 диски, 33 пісні – присвячено творчості Ліни Костенко. І навіть не хочеться говорити про те, скільки в поезіях Ліни Костенко краси, любові, болю, розуму, пристрасті, споглядання.. Так, все це є тут. Але головне, мабуть, що вони – гранично чесні. І саме чесність здатна робити ці красу, біль, любов, розуміння – вагомими, глибокими, відчутними і важливими для інших. Для нас. І чи треба казати, що Ольга Богомолець співає саме чесно...
http://tab.net.ua/si...etro/id.153944/
  • 0

#52 Slovena

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 15.07.2011 – 13:31

Перечитувала пости і дуже хотілося втрутитися в дискусію, але в кінці зрозуміла. Ми такі і є. Або категорично "за", або знавісніло "проти". Немає в нас того, про що й казала Ліна Костенко. Для нас мова нині - не засіб комунікації, а засіб ворожнечі. Ще й досі, хоча минув уже не рік, не два. Чому ми не пожемо просто бути, виражати себе, продовжувати себе в мові, не б'ючись за кожен звук, за кожне слово...
  • 1

#53 ОленаЗл

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 1 повідомлень

Відправлено 28.09.2012 – 16:55

Це я на власному досвіді переконуюся - думаю і пишу українською, а розмовляю - російською.
  • 0

#54 murko

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 469 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 28.09.2012 – 18:17

Перегляд дописуОленаЗл (28.09.2012 – 16:55) писав:

Це я на власному досвіді переконуюся - думаю і пишу українською, а розмовляю - російською.
як так?
  • 0

#55 Mentor

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 40 повідомлень
  • Місто:Тернопiль

Відправлено 26.10.2013 – 08:04

Люблю її, і все, що вона каже - правильно. Але не подобається як письменниця=(((
  • 0

#56 Konoplyanka

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень

Відправлено 29.10.2013 – 10:55

Перегляд дописуZmi (12.04.2007 – 20:42) писав:

:angry: Дурість і комплекс меншовартості усьому виною... І кіко ще втовкмачувати людям, що вони люди, а не мавпи...
Додати нема чого. Меншовартість протидіє націоналізму, культурі, головне - МОВІ
  • 0

#57 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 06.04.2014 – 07:39

Цитата

ПРО «МОВНІ ПИТАННЯ» ТА «КАШУ» В ГОЛОВІ: Нотатки з приводу різних дискусій на Фейсбуці
https://www.facebook...394340573912623

Цитата

За влучним висловом, «в Ізраїлі живуть євреї 44 національностей». Мозаїчність населення цієї країни вражає того, хто звик до радянських євреїв як до «стандарту». Такого стандарту не існує і ніколи не існувало. Тут живуть поруч євреї, чия рідна мова була ідиш (майже німецька), і євреї, чия рідна мова була арабська. Ті, хто розмовляв в дитинстві російською і виріс на російській культурі, і ті, хто народився в Ізраїлі й іншої мови, окрім івриту, не знав. Євреї білошкірі і чорношкірі (справжнісінькі негри, без жартів). Надзвичайно ортодоксальні та стовідсотково світські. А ще є грузинські (виглядають як грузини), бухарські (виглядають як узбеки), аргентинські тощо. А ще є, окрім євреїв, ізраїльські араби (громадяни держави — не плутати з палестинцями), друзи, черкеси та інші національні меншини.

З одного боку, Держава Ізраїль ніколи не переймалася збереженням розмаїтості. Іврит жорстко насаджувався як єдина державна мова, без якої країна не здатна існувати (до речі, друга державна мова — арабська, тож всі вивіски та дорожні знаки двомовні). Всі євреї мали вивчити іврит, хоч дві тисячі років ним ніхто не розмовляв: від початку нової ери іврит залишався мовою молитов, а в побуті користувалися мовами країн проживання і розмовляють ними дотепер. Це я згадую, бо українські мовні суперечки ще не вщухли.

https://www.facebook...432643513459652
  • 0

#58 Rina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 06.04.2014 – 23:26

"Київ здихає... вирордився..."
Київ є, і буде завжди. Молодь києва золота. Мої діти будуть спілкуватися украюнською...

Перегляд дописуArmando (06.04.2014 – 07:39) писав:

до чого тут Ізраїль?!) це взагалі вийняток з усього...
  • 0

#59 Iren*

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 02:03

люди... мавпи... Ми в мавп і перетворимось, якщо не зійдемо з теперішнього шляху розвитку. ми забуваємо свое минуле і відрикаємося від свого. Саме на молодь і має бути покладена надія. подивіться на тих, хто підтримує сепаратиські рухи на сході? самі лише пенсіонери "срср"-івської закалки... Совковість мозку невиліковна.. :angry1: совкава людина- індивід позбавлений історії свого народу, адже всі жили в новостворенному- совєтскому народові. нащадки злиднів і лінтяїв бездарних, що здобули владу у 17му році...
Спілкуймося українською))).
Слава Україні! :tryzub: :tryzub: :tryzub:
  • 0

#60 Rina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 07.04.2014 – 14:28

Я навчаю свого двоюрідного брата української мови! :tryzub: він народився в російськомовній сім'ї і сам забажав) не досить поширений випадок
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних