Перейти до вмісту

Швидкочитання


Повідомлень в темі: 28

#1 Twinkle

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1625 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Львів

Відправлено 03.07.2011 – 18:17

 • 28
Власне, кому що відомо. Особливо цікаво почути думку людей, які знайомі з техніками швидкочитання чи взагалі успішно їх застосовують.

#2 Amarok

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2350 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 03.07.2011 – 23:46

мені цікаво невже хоча б 95% інформації вони поглинають
 • 0

#3 Маківка

  пані Ексцентричність

 • Заблоковані
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3933 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 05.07.2011 – 18:10

Цікаві поради:
» Натисніть, щоб показати спойлер - натисніть ще раз, щоб приховати... «
Звичайна людина читає 250-300 слів на хвилину. Ви можете навчитися читати від 500 до 1000 і більше і це - за ті ж 60 секунд, причому текст засвоїться повністю. У такому темпі вам буде під силу подужати за годину близько ста сторінок середнього формату. Яким чином? Перш за все, вам потрібно позбавитися від деяких шкідливих звичок традиційного читання. Отже, чого не потрібно робити і від чого вам доведеться відучуватися: 1. Промовляти слова під час читання. Читаючи текст таким чином, ви прирівнює швидкість читання до швидкості мови, а значить за межі 150 слів за хвилину ви не виходите. Промовляючи текст, ми прислухаємося до себе і відволікаємося від зримого образу тексту. 2. Робити зайві рухи очима. Зазвичай поле зору при читанні маленьке - ми вихоплює не більше 3-4 слів. Далі очі скачуть по тексту від кінця рядка до початку інший і текст сприймається уривками - очі зупиняються при читанні нового фрагмента. У цьому секрет успішного швидкого читання - ви читаєте не ривками, а ковзати по центру сторінки вертикально, зверху вниз - при цьому сприймається ціла фраза і навіть абзац, що сприяє кращому засвоєнню прочитаного.3. Повертатися до прочитаного. Багато людей щоб краще засвоїти текст, читають його двічі або тричі, роблячи поворотні рухи очей. Звичайно, нам доводиться читати тексти різної ступені складності і дещо корисно перечитати для кращого запам'ятовування засвоїти нове поняття термін запам'ятати потрібну дату або прізвище .. Повторення - мати навчання твердили нам у школі вчителі і були абсолютно праві. Коли ми читаємо аж ніяк не підручники або наукові тексти, а щось більш просте, ми все одно можемо повертатися до прочитаних фразам - це вже вступає в силу шкідлива звичка. Багатьом людям здається, що вони щось незрозуміли в тексті і вони повертаються до важкого місцем. Однак часто це невиправдане повернення - здаються труднощі і питання роз'яснюються при подальшому читанні .. Повернення до прочитаного обгрунтований, коли виник якийсь висновок, логічний висновок і хочеться підтвердити його, перечитавши ще раз .. Очі здійснюють поворотні рухи і при неуважному читанні .. Сторонні думки, предмети, шуми розсіюють нашу увагу в той час, як необхідно сконцентруватися на тексті, і в результаті деякі фрагменти доводиться перечитувати наново.

Корисні вправи
1. Боротьба з регресом (зворотніми рухами очей). Почніть читати статтю, контролюючи себе - не дозволяйте очам повертатися до прочитаного, навіть якщо ви щось незрозуміли і хочете уточнити. Прочитавши все до кінця, постарайтеся не поспішаючи обміркувати зміст. Через кілька хвилин, якщо вам здається, що ви багато чого не засвоїли, прочитайте текст вторічно.Подумайте про причини: сталося це через брак уваги або підвищеної складності тексту? Поспостерігайте за собою за своїми звичками під час читання - вам багато чого відкриється.
2. Підвищуємо увагу. Спробуйте постежити за рухом секундної стрілки на годиннику протягом 3-5 хвилин .. Здавалося чого простіше, однак ця простота оманлива - ваші думки скоро відвернуть вас від годинника і від стрілки - нехай собі рухається, а я подумаю-попереживати ... Те ж відбувається коли ви читаєте наукові праці, підручники і різну літературу - подумки вас тягне зовсім в інші сфери. Так що спочатку потренуйтеся на годиннику, а потім «гризіть граніт науки».
3. Споглядання зеленої точки. Це фундаментальне вправа для освоєння швидкочитання, яке допоможе вам розширити поле зору і сконцентрувати увагу. Отже, перед вами листок з текстом, посередині якого чітко видно зелена крапка. Вам повинно бути зручно - тіло постарайтеся розслабити, зайві думки відігнати геть. Руки спокійно покладете на стіл. Вам належить протягом 10 хвилин дивитися на зелену крапку, повністю концентруючись на ній, як на найважливішому і єдиному об'єкті уваги Дивіться на точку з відстані 25-30 сантиметрів від столу. Як тільки 10 хвилин пройдуть, закрийте очі і лягайте спати як можна швидше. Зелена точка - останнє що ви бачите за день і цей образ деякий час може зберігатися перед очима .. Основне правило при виконанні вправи: не напружуйте очі. Якщо це відбувається, зробіть підготовчі вправи: уявіть себе спостерігає човен на горизонті, туманну скелю або захід сонця. Прикрийте віка і розслабте погляд .. Тільки не перестарайтеся і не занурюйтеся в напівсон. Продовжуйте вправу щодня протягом двох тижнів. Рано чи пізно зелена точка стане для вас способом знайти ясну свідомість, звільнитися від непотрібних думок та інформації, розслабити нерви. Розвиваючи таке ненапряженное увагу і внутрішню безтурботність, ви зможете не тільки швидко читати, але і розслаблятися, створювати гарний псіхофон для різної діяльності. Через пару тижнів поставте собі завдання не просто дивитися на точку, а й намагатися вихопити якомога більше тексту з усіх боків оточують крапку. Спочатку розширюйте поле зору по горизонталі. Бічний зір має допомагати розрізнити обриси сусідніх слів фраз абзаців - про повноцінний читанні зараз мови не йде. Продовжуючи тренуватися, ви прийдете до цікавого результату - в якийсь момент ви зможете побачити всю сторінку із зеленою крапкою посередині. Це триватиме недовго, але буде показником вашого успіху.
4. Пірамідка. Людині пропонують пірамідку, складену зі слів. Її вершина - одне слово, нижче слова довші, далі йдуть словосполучення, в основі лежать фрази. Кожен рядок пірамідки намагаються поглядом сприйняти цілком за один раз. Запросто схоплюючи одне слово, погляд спускається вниз і намагається за інерцією охопити більш довгі фрагменти. При цьому людина волею-неволею тренує бічний зір. Пірамідка - зв'язний текст і, читаючи його, треба запам'ятовувати зміст. Якщо на занадто довгу фразу «ширини погляду» не вистачає, залишок домислюють на основі контексту.
Читаючи по різному ....
Навичка швидкочитання не перетворюється в шкідливу звичку. Ми читаємо з різними цілями. Коли потрібно швидко отримати інформацію, ви підвищуєте швидкість читання. Коли потрібно гризти граніт науки і в'їдливо читати визначення і факти, можна не поспішати, а коли чекає цікава книга, тут вже вам вирішувати як читати - смакувати склад автора або залпом проковтнути всі його художні праці. Оволодівши потрібними навичками, ви зможете змінювати швидкість читання в залежності від ситуації. Будь-яке мистецтво видозмінюється завдяки своїй гнучкості і безлічі форм, а читання - це справжнісіньке мистецтво і читати треба вміти по-різному. Крім швидкого читання існує ще кілька способів прочитати інформацію. Розглянемо кожен з цих способів окремо.
Поглиблене читання. Цей спосіб хороший, коли потрібно не просто отримати уявлення про щось, а на основі прочитаного зробити свої висновки, дати оцінку тим чи іншим фактам чи подій. Тоді читати потрібно вдумливо, не упускаючи деталей, зупиняючись на спірних моментах у книзі. У прочитане тексті ви виділяєте головні ідеї і розвиваєте їх, грунтуючись на власному досвіді і бази знань. Навчальну літературу рекомендується читати саме так - ви не просто отримуєте інформацію, а й критикуєте її, порівнюєте з прочитаним раніше матеріалом, формуєте по ходу читання питання і повертаєтеся до окремих фраз, намагаючись їх роз'яснити. У процесі поглибленого читання ви встигаєте обробляти інформацію, формувати власну думку.
Читання - перегляд. Якщо вам потрібно просто ознайомитися з книгою, наприклад при покупці, використовуйте саме цей спосіб. Ефективно володіють ним небагато адже тут важливо вміти швидко оцінювати інформацію складати думку про книгу по ходу побіжного перегляду. Пробіжіть передмову загляньте у зміст виділіть основні тези цінні для описуваної сфери діяльності подивіться використовувану літературу - і вердикт про книгу буде винесений.
Сканування - цей спосіб необхідний, коли потрібно знайти конкретну дату прізвище подія визначення. Оволодівши навиком швидкочитання, ви зможете в два-три рази швидше застосовувати і спосіб сканування. На курсах швидкого читання ви натренуєте свій зоровий апарат і периферійний зір, що дозволить охоплювати великий фрагмент тексту цілком, а значить, і потрібну інформацію ви зможете дуже швидко відшукати.
Вдосконалене швидкочитання. Цей спосіб ще називають панорамним швидким читанням. У центральній зоні сітківки ока є так звана зона ясного бачення і все що лежить за її межами бачиться розмито, як в тумані. C допомогою спеціальних вправ (наприклад описане вище вправу з точкою) ви зможете значно збільшити поле зору і домогтися цікавого і дуже корисного результату - вміння розвести зорові осі очей таким чином, що швидкість читання стане дуже високою. Психологи стверджують, що людина начитана читає понад побіжно в порівнянні з людиною, не віддають багато часу читанню. Легко і швидко освоюють книжковий матеріал люди, що володіють великим словниковим запасом який вони поповнюють з прочитаних книг. Швидкість мислення безпосередньо пов'язана зі швидкістю читання - чим швидше міркуєш, тим швидше прочитуєш текст. Швидкочитання - унікальний навик. Чим швидше людина читає і засвоює прочитане, тим більше знань він отримує в стислі терміни - тим краще розвивається пам'ять, швидкість мислення, підвищується рівень уваги. Поряд з умінням швидко читати людина набуває інших цінних навичок - здатність швидко реагувати на події, оперативно приймати рішення, успішно аналізувати ситуацію. Якщо ви оволодієте навиком швидкочитання, вам сподобається не тільки "ковтати" тексти, засвоюючи їх зміст, а й якісно організовувати своє життя і ніколи не втрачати часу дарма, адже можна робити все швидко і успішно.

 • 0

#4 Гетьман

  I am forsaken (c) Sylvanas

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2480 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Leopolis novus

Відправлено 06.07.2011 – 08:57

Перегляд дописуTwinkle (3.07.2011 19:17) писав:

Власне, кому що відомо. Особливо цікаво почути думку людей, які знайомі з техніками швидкочитання чи взагалі успішно їх застосовують.
Вони як орки: десь є, а так - їх ніхто не бачив.
А взагалі - знаю кількох, але вони по моєму більше язиками чешуть, як читають вони - ні разу їх за цим заняттям не заставав.
Сам як вчився читати - тато лягав на ліжко і щось читав. Я лягав біля нього. І читав разом з ним. Він коли дочитав сторінку - перегортав. Мене це сильно бісило. Так я навчився читати з його швидкістю років десь у 5 шляхом постійних тренувань. Потім швидкість читання довго не мінялася. Наступним проривом став Інет - там швидкість читання збільшив ще десь на 50%. Зараз читаю близько 70-80 сторінок в годину. Методики не пораджу окрім: читайте побільше.
 • 0

#5 Олеська

  вовчиця-чарівниця

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 8134 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:скіфські вали

Відправлено 06.07.2011 – 10:05

Мені з школи запам"яталось дещо про швидкочитання. Хтось з наших мовників розказував, що Лєнін вмів швидко читати - метод, типу як лінією навскріс сторінки. Ми тоді пробували. Але так можна вловити суть написаного, а деталі-то упускаються.

Погоджуюсь з Гетьманом, треба просто багато читати.
 • 0

#6 Маківка

  пані Ексцентричність

 • Заблоковані
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3933 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 06.07.2011 – 12:10

Перегляд дописуОлеська (6.07.2011 11:05) писав:

Погоджуюсь з Гетьманом, треба просто багато читати.
Отож собі думаю. А з того швидкочитання якийсь відсоток інформації відкладається в пам’яті?
 • 0

#7 Twinkle

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1625 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Львів

Відправлено 06.07.2011 – 13:41

Перегляд дописуГетьман (6.07.2011 09:57) писав:

Зараз читаю близько 70-80 сторінок в годину. Методики не пораджу окрім: читайте побільше.

Перегляд дописуОлеська (6.07.2011 11:05) писав:

Погоджуюсь з Гетьманом, треба просто багато читати.

Я завжди багато читала, але швидкість від того у мене чомусь не підвищується. 70-80 сторінок за годину - я навіть коментувати це не буду. Для мене це норма хіба що на день. А зараз стільки треба опрацьовувати літератури, з моєю швидкістю це дуже затягується.

Перегляд дописуОлеська (6.07.2011 11:05) писав:

метод, типу як лінією навскріс сторінки. Ми тоді пробували. Але так можна вловити суть написаного, а деталі-то упускаються.

Перегляд дописуМаківка (6.07.2011 13:10) писав:

Отож собі думаю. А з того швидкочитання якийсь відсоток інформації відкладається в пам’яті?

Недавно прочитала статтю в газеті про навчання швидкочитанню, а тепер от на днях ще на телевізійну передачу натрапила, от і вирішила тут розпитати. Власне, в передачі говорили, що ці методи добре пасують до читання шкільних підручників або газет, але не годяться для наукової літератури і художньої, бо в першому випадку мозок гальмуватиме щоразу, як натраплятиме на незнайоме слово, а в другому - людина не отримує належного естетичного задоволення від прочитаного плюс втрачає здатність співпереживати, бо так можна тільки швидко освоїти прочитану інформацію. Стверджують, що якраз запам'ятовується більше і краще, бо не тільки збільшується швидкість читання, а й мозок натреновується сприймати і опрацьовувати більшу кількість важливої інформації за рахунок збільшення кількості нервових зв'язків в ньому.

Розповідали про методику В. І. Арістова . Суть така: читати треба, дивлячись на всю сторінку, а не тільки два-три слова, тобто розширяти периферійне бачення; починати з того, що прочитати текст за хвилину, порахувати кількість слів, потім переказати цей текст, потім читати знову. Арістов стверджує, що переказування допомагає натреновувати мозок. У програмі брала участь одна актриса (забула ім'я), то вона зразу читала за хвилину двісті з чимось слів, потім переказувала, після того начитала вже понад триста, третього разу ще на декілька десятків збільшила кількість прочитаних за хвилину слів (читала, до речі, науково-популярний матеріал про метали, тобто не надто складний, але й не примітивний текст: в ньому було багато нової для неї інформації). Це, звісно, не вся методика, але це початки.

Взагалі є такий факт, що людна використовує свій мозок тільки на 3%. Одразу виникає спокуса навчитися активізовувати бодай частину решти. Але в мене іноді з'являється думка: а чи не глюкне мозок після таких експериментів?
 • 0

#8 Neorlandina

  Schadenfreude

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3840 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Київ

Відправлено 06.07.2011 – 13:43

ну таке. я читаю доволі швидко.
але у випадку з художньою літературою читати швидко нецікаво.

тому я тривалий час не практикувалася в цьому напрямку. потім у мене ще й зір погіршився через постійне читання + компутер. тому читаю небагато останнім часом.
а так, при потребі можу десь 50 сторінок за годину читати.

я десь читала і сама помітила що набагато швидше читаєш коли не промовляєш прочитане в голові. як би то пояснити, не знаю.
 • 0

#9 Twinkle

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1625 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Львів

Відправлено 06.07.2011 – 13:45

Перегляд дописуNeorlandina (6.07.2011 14:43) писав:

я десь читала і сама помітила що набагато швидше читаєш коли не промовляєш прочитане в голові. як би то пояснити, не знаю.

Я коли писала вище, весь час думала, що я забула про щось згадати. Саме так, в тій програмі і говорили, що треба відучуватися "проговорювати" про себе прочитане. Але я теж не дуже розумію, як це.
 • 0

#10 Neorlandina

  Schadenfreude

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3840 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Київ

Відправлено 06.07.2011 – 13:59

ну спробуй так. візьми окреме речення. і пробіжися по ньому очима швидше ніж зазвичай читаєш.
зміст речення всеодно вловиш, і навіть запам.ятаєш. при цьому якраз частину чи може всі слова не будеш "промовляти".

а щоби зрозуміти як це воно "промовляється" просто треба подивитися на якесь окреме слово. вихопити його очима десь в тексті. і відчуваєтсья як десь там воно у тебе "звучить" в голові.
щоби не "проговорювати" весь текст по словах, треба сприймати його як суцільний текст, єдине інформаційне ціле, що складається не з літер, слів, звуків, а з тез, так би мовити.
я уявляю собі це як сканування тексту з усвідомленим виділенням значущих елементів.

як дітей в школі вчать читати не по літерах, а по складах, а далі вже цілими словами. так і швидкочитання - це читання на іншому рівні.

якось по-рогатому пояснила)))

можна доречі піти іншим шляхом, я просто намагалася читати швидше за рахунок того, що швидше водила очима по написаному. тоді вже і "проговорювання" саме по собі може зникнути завдяки такому примусовому пошвидшенню.
ще важливий периферійний зір, але це мабуть треба тренувати, якщо не розвинений
 • 0

#11 Twinkle

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1625 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Львів

Відправлено 06.07.2011 – 14:13

Перегляд дописуNeorlandina (6.07.2011 14:59) писав:

ну спробуй так. візьми окреме речення. і пробіжися по ньому очима швидше ніж зазвичай читаєш.
зміст речення всеодно вловиш, і навіть запам.ятаєш. при цьому якраз частину чи може всі слова не будеш "промовляти".

Я деколи намагаюся так читати. Але через декілька абзаців ловлю себе на думці, що не вдумуюся в те, що читаю. Тобто коли я починаю читати швидше, мій мозок замість того, щоб сприймати інформацію швидше, починає абстрагуватися. Потім опам'ятовуюся, що "прочитала" вже багато, але щось не пам'ятаю, що саме.
 • 0

#12 Neorlandina

  Schadenfreude

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3840 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Київ

Відправлено 06.07.2011 – 14:32

Перегляд дописуTwinkle (6.07.2011 15:13) писав:

Я деколи намагаюся так читати. Але через декілька абзаців ловлю себе на думці, що не вдумуюся в те, що читаю. Тобто коли я починаю читати швидше, мій мозок замість того, щоб сприймати інформацію швидше, починає абстрагуватися. Потім опам'ятовуюся, що "прочитала" вже багато, але щось не пам'ятаю, що саме.

знайома ситуація. це треба тренувати значить.
прочитувати швидко один уривок, переказувати потім. так поступово переходити до більших уривків.
мені ще допомагало підкреслювати ключові слова/моменти олівцем.
 • 0

#13 Гетьман

  I am forsaken (c) Sylvanas

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2480 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Leopolis novus

Відправлено 06.07.2011 – 15:27

Перегляд дописуTwinkle (6.07.2011 15:13) писав:

Я деколи намагаюся так читати. Але через декілька абзаців ловлю себе на думці, що не вдумуюся в те, що читаю. Тобто коли я починаю читати швидше, мій мозок замість того, щоб сприймати інформацію швидше, починає абстрагуватися. Потім опам'ятовуюся, що "прочитала" вже багато, але щось не пам'ятаю, що саме.
гИ, вдумливе читання має значно меншу швидкість. Наприклад, статтю, яку мав опрацювати для науккера, я опрацьовував 3 тижні, і то врешті були моменти коли він мені казав: так воно є в статті. Я: справді? Він: так, на тій-то, тій-то сторінці.
Мораль: те, що слід сприйняти слід перечитувати по кілька разів. А те, що треба прочитати і розуміти про що воно є - можна "швидкочитати". Ще маю підозру, що у панни швидко втомлюються очі, а це знижує швидкість. А ще: коли слід щось не просто прочитати, а і сприйняти - то слід їсти щось смачне або попивати чай (можна і з печивом). Помітив, що коли травна система чимось зайнята смачним - мізки стають краще працювати.
 • 0

#14 Twinkle

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1625 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Львів

Відправлено 06.07.2011 – 15:40

Перегляд дописуГетьман (6.07.2011 16:27) писав:

гИ, вдумливе читання має значно меншу швидкість. Наприклад, статтю, яку мав опрацювати для науккера, я опрацьовував 3 тижні, і то врешті були моменти коли він мені казав: так воно є в статті. Я: справді? Він: так, на тій-то, тій-то сторінці.
Мораль: те, що слід сприйняти слід перечитувати по кілька разів. А те, що треба прочитати і розуміти про що воно є - можна "швидкочитати". Ще маю підозру, що у панни швидко втомлюються очі, а це знижує швидкість. А ще: коли слід щось не просто прочитати, а і сприйняти - то слід їсти щось смачне або попивати чай (можна і з печивом). Помітив, що коли травна система чимось зайнята смачним - мізки стають краще працювати.

От і я про те, що з вдумливим читанням виходить значно повільніше. Зараз читаю книжку з великою кількістю математичних формул, то мушу над всім ретельно подумати, доки воно стане на місце. Але навіть і суцільні текстові фрагменти просуваються не особливо швидко.

Очі у мене не втомлюються дуже швидко, у мене дивні очі, вони взагалі рідко болять чи щось таке. А от щодо їжі - я люблю лускати насіння, коли маю багато читати, але видається мені, що офіційна наука сказала б в цьому випадку, що навпаки - треба зосередитися на читанні, а їжа відволікає організм.
 • 0

#15 Гетьман

  I am forsaken (c) Sylvanas

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2480 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Leopolis novus

Відправлено 06.07.2011 – 16:50

Перегляд дописуTwinkle (6.07.2011 16:40) писав:

От і я про те, що з вдумливим читанням виходить значно повільніше. Зараз читаю книжку з великою кількістю математичних формул, то мушу над всім ретельно подумати, доки воно стане на місце. Але навіть і суцільні текстові фрагменти просуваються не особливо швидко.

Очі у мене не втомлюються дуже швидко, у мене дивні очі, вони взагалі рідко болять чи щось таке. А от щодо їжі - я люблю лускати насіння, коли маю багато читати, але видається мені, що офіційна наука сказала б в цьому випадку, що навпаки - треба зосередитися на читанні, а їжа відволікає організм.
Йа більше скажу: коли читаєш книжку з матІматичними формулами - слід на ходу придумувати приклади, перевіряти їх і ще розуміти для чого воно все. Таким чином, тут не швидкочитання слід розвивати, а швидкість мислення. І практика, практика. Зараз осьо розбираю також не досить велику книжку. Вона компутерно набрана, але звичайних сторінок там десь 30-40. Так от, я за день розбираю одну-дві сторінки /так-так, це такий же ж слоупокізЬм, на який панна жаліється/. Але коли розберу - то тямлю усе, а не як "Діви ночі", до прикладу, які, позичені мені, перечитав за 5 годин (на парах) і повернув.

Зате регулярний онанізЬм укріплює організЬм Нєфіґ слухати офіційну науку, варто довіряти практикам.
 • 0

#16 веснянка

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1492 повідомлень
 • Стать:Жінка

Відправлено 06.07.2011 – 21:54

Перегляд дописуNeorlandina (6.07.2011 14:59) писав:

ну спробуй так. візьми окреме речення. і пробіжися по ньому очима швидше ніж зазвичай читаєш.
зміст речення всеодно вловиш, і навіть запам.ятаєш. при цьому якраз частину чи може всі слова не будеш "промовляти".

а щоби зрозуміти як це воно "промовляється" просто треба подивитися на якесь окреме слово. вихопити його очима десь в тексті. і відчуваєтсья як десь там воно у тебе "звучить" в голові.
щоби не "проговорювати" весь текст по словах, треба сприймати його як суцільний текст, єдине інформаційне ціле, що складається не з літер, слів, звуків, а з тез, так би мовити.
я уявляю собі це як сканування тексту з усвідомленим виділенням значущих елементів.

як дітей в школі вчать читати не по літерах, а по складах, а далі вже цілими словами. так і швидкочитання - це читання на іншому рівні.

якось по-рогатому пояснила)))

можна доречі піти іншим шляхом, я просто намагалася читати швидше за рахунок того, що швидше водила очима по написаному. тоді вже і "проговорювання" саме по собі може зникнути завдяки такому примусовому пошвидшенню.
ще важливий периферійний зір, але це мабуть треба тренувати, якщо не розвинений
о так.коли я редагую щось - я дуже сумую за швидкочитанням. Воно (останнє) допомагає якось комфортно донести інформацію, тоді як проговорюючи прочитане,більше уваги надають саме стилеві, втсавним словам тощо. Я ніколи не могла читати так шкільні чи інші підручники.Запам"ятовувалося з першого разу і на щастя, тезисно)Тобто не виглядало, що я тупо текст зазубрила.А от редагуючи, читаю спершу як читач. а опісля - як редактор
 • 0

#17 Маківка

  пані Ексцентричність

 • Заблоковані
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3933 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 07.07.2011 – 09:40

Перегляд дописуManfred (7.07.2011 10:04) писав:

Згадав, що колись чув, коли людина читає, то несамохіть промовляє про себе прочитане і тим уповільнює швидкість, бо швидкість пробігання очами і вимови значно відрізняються. Там тре якось прибрати цю внутрішню озвучку, тоді процес значно прискорюється.
Не уявляю, як це має бути. Читати не задумуючись? Тут радше спрацьовує (на мою думку) метод зорового фотографування: сприймати текст, як картинку. Однак збагнути важко: як людина може відігнати від себе думки?

Перегляд дописувеснянка (6.07.2011 22:54) писав:

о так.коли я редагую щось - я дуже сумую за швидкочитанням.
Швидкочитання і редагування - речі несумісні. Тут автоматика не пройде. Куди не йшла вже сама коректура: ловиш мухи автоматично. І то... :D
 • 0

#18 Olexandr

  противсіх

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1510 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:місто Київ

Відправлено 07.07.2011 – 09:46

Перегляд дописуManfred (7.07.2011 10:04) писав:

Згадав, що колись чув, коли людина читає, то несамохіть промовляє про себе прочитане і тим уповільнює швидкість, бо швидкість пробігання очами і вимови значно відрізняються. Там тре якось прибрати цю внутрішню озвучку, тоді процес значно прискорюється.
Це зробити найважче. Від учора намагаюся, але ніяк. От тільки помітив, що коли намагаюся читати швидше, то "промовляю" лише перші склади слова і перестрибую на наступне.
 • 0

#19 Маківка

  пані Ексцентричність

 • Заблоковані
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3933 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 07.07.2011 – 09:53

Перегляд дописуOlexandr (7.07.2011 10:46) писав:

Це зробити найважче. Від учора намагаюся, але ніяк. От тільки помітив, що коли намагаюся читати швидше, то "промовляю" лише перші склади слова і перестрибую на наступне.
Та ну! Треба принаймні усвідомлювати, що читаєш, вловлювати подану інформацію. А як це зробиш не думаючи?
 • 0

#20 Neorlandina

  Schadenfreude

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3840 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Київ

Відправлено 07.07.2011 – 14:27

Перегляд дописуOlexandr (7.07.2011 10:46) писав:

Це зробити найважче. Від учора намагаюся, але ніяк. От тільки помітив, що коли намагаюся читати швидше, то "промовляю" лише перші склади слова і перестрибую на наступне.

ну у мене так і виходить. просто не прочитую слова, а типу як розпізнаю їх)
чим сильніше зациклюєшся на тому, що не треба промовляти, тим важче насправді. можна наприклад тренуватися читаючи швидко і не вдумуючись в написане. поступово "промовляння" зникне. треба звикнути до цього.
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних