Перейти до вмісту

Так чий же Крим?

Повідомлень в темі: 394

#301 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 18.09.2007 – 13:34

Місяць тому був у Криму. З Сімферополя і на захід в основному реклама президента і БЮТ. Половина звичайної реклами українською, радіо і телебачення теж чималий відсоток українською. Багато написів українською. Це брехня, що Крим не знає нашої мови. Це лише політтехнологія :blink:.
  • 0

#302 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 18.09.2007 – 13:38

теми з"єднано
  • 0

#303 Chily

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 448 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 18.09.2007 – 14:05

Перегляд дописуБілий Дракон (18.09.2007 14:34) писав:

Це брехня, що Крим не знає нашої мови. Це лише політтехнологія :blink:.
є різниця між знає і хоче знати... нажаль. Росіяни також розуміють українську... але у Криму надають перевагу всьому російському. Чесно, співвідношення тих самих написів українською чи російською - з перевагою російської.
Що я помітила - державне та великих компаній - переважно україномовне. Кафе, маленькі магазини, реклама і т.д. - російською.
  • 0

#304 Fin

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень
  • Місто:Київщина

Відправлено 18.09.2007 – 15:46

Перегляд дописуПарубок Ярослав (16.10.2006 16:04) писав:

За порадою модератора я створюю окрему тему, оскільки поки не знайшов такий на форумі. Для приманки видам свої ввідні, такі, що навіть не стосуються історії. Є регіон. Є мільйон з невеликим його жителів. Є переважна більшість русськоговорящих жителів Криму. Ваше відношення до гіпотетичного референдуму про незалежність Криму?..

референдум про незалежність чи автономію чи....
має моральне право проводити будь-який регіон країни не питаючи інші

особливо в НЕмононаціональній державі
і особливо якщо його (регіон :o ) не влаштовує ставлення держави до його потреб :o

PS волю ЗУНР! :blink:
  • 0

#305 Peace

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 93 повідомлень

Відправлено 18.09.2007 – 19:01

я взагалі прихильник того, що все і всі має і мають бути українське (ими)! і це, по-моєму, правильно!
але коли тут вже такий справді серйозний нюанс і наші шановні "земляки" себе так старанно важають росіянами, а глоовне хочуть і НАШУ, ВКРАЇНСЬКУ територію роіянам віддати, то хай вже краще дійсно їдуть самі в ту "супер-класну" московію і не яіпають ти не псують наші рідні землі, ми ж нікого не тримаєм...
а кому там жити я думаю знайдеться

я отпросто ніяк не міг зрозуміти, чому весь час сидіти в Україні і верещати: "а давайте приєднаємось до росії"???? ну так бери та їдь туди і там живи!!!!
що не зрозуміло???
  • 0

#306 Chily

Писар

• Користувачі
  • 448 повідомлень

Відправлено 25.09.2007 – 15:28

Перегляд дописуPeace (18.09.2007 20:01) писав:

я отпросто ніяк не міг зрозуміти, чому весь час сидіти в Україні і верещати: "а давайте приєднаємось до росії"???? ну так бери та їдь туди і там живи!!!!
що не зрозуміло???
я також такому завджи дивувалася! Але, нажаль (у нашому випадку - нажаль), кожна автономія, та область має право подати заявку на оголошення себе незалежою А-т одиницею.
  • 0

#307 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 25.09.2007 – 19:29

Нещодавно промайнуло в новинах: РФ виділить 1 млн $ на реставрацію знаменитого пам’ятника затонулим кораблям у Севастополі. Усе це відбувається під егідою мера Москви Лужкова. Як відомо Росія багато уваги приділяє Севастополю, та не шкодує грошей на різноманітні соціальні програми, мовляв: "Глядіть як ми вами опікуємось, а що робить ваша влада?" Найпопулярніший ВУЗ на півострові це філія Московського державного університету, в який прагнуть поступити усі, а кому не вдається як на каторгу ідуть у наші ВУЗи. А й справді, чому маючи настільки небезпечно зрусифікований регіон наші можновладці нічого не роблять для популяризації там українського?

Повідомлення відредагував Богуслав: 25.09.2007 – 19:32

• 0

#308 Chily

Писар

• Користувачі
  • 448 повідомлень

Відправлено 25.09.2007 – 20:36

Богуслав
дуже багато роботи вже пророблено з боку РФ щодо Криму... так що дуже важко було б "ліквідувати наслідки". Матеріальна допомога від держави Криму буде сприйматися як належне, і не помічатися, в той же час, як вищезазначені приклади фінансування з РФ сприймається як "Як же вони про нас піклуються, не те, що наші" (the grass is always greener on the otherside).
Нажаль, вже пізно вести інформаційні війни на території Криму.
  • 0

#309 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 26.09.2007 – 17:31

Перегляд дописуChily (25.09.2007 21:36) писав:

Нажаль, вже пізно вести інформаційні війни на території Криму.
Пізно? А коли було на часі? За СРСР? То що тепер пустити все на самоплин, нехай продовжують далі зрусифіковуватись, лаяти Україну та рватись приєднатись до Росії?
Ніколи не пізно боротись за своє (хоч воно нашим і не пахне, але належить нам). Потрібно зрозуміти, що у Криму надзвичайно сильна п’ята колона, а альтернативи як такої нема.
  • 0

#310 Chily

Писар

• Користувачі
  • 448 повідомлень

Відправлено 26.09.2007 – 17:46

Перегляд дописуБогуслав (26.09.2007 18:31) писав:

Пізно? А коли було на часі? За СРСР? То що тепер пустити все на самоплин, нехай продовжують далі зрусифіковуватись, лаяти Україну та рватись приєднатись до Росії?
Ніколи не пізно боротись за своє (хоч воно нашим і не пахне, але належить нам). Потрібно зрозуміти, що у Криму надзвичайно сильна п’ята колона, а альтернативи як такої нема.
а якщо керуватись не емоціями, а логікою? Мені також болить питання сходу та півдня, мені також хотілося б боротися за те, щоб українці хотіли бути українцями. Але це питання нагадує проблему виховання підлітка - батьки хочуть йому зробити краще, а він не слухає, лише подорослішав, розуміє, що був неправ (проводьте паралель, будь ласка).
От які реальні дії можуть бути прийняті, щоб змітини щось, на твою думку?
  • 0

#311 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 26.09.2007 – 18:41

Перегляд дописуChily (26.09.2007 18:46) писав:

а якщо керуватись не емоціями, а логікою? Мені також болить питання сходу та півдня, мені також хотілося б боротися за те, щоб українці хотіли бути українцями. Але це питання нагадує проблему виховання підлітка - батьки хочуть йому зробити краще, а він не слухає, лише подорослішав, розуміє, що був неправ (проводьте паралель, будь ласка).
От які реальні дії можуть бути прийняті, щоб змітини щось, на твою думку?
По-перше посилити вплив центральної влади. Для прикладу коли були зірвані міжнародні військові навчання через мітингування бабусь-дідусів, це ганьба нашій владі, адже ми маємо певні обов’язки, коли беремось організовувати такі заходи, це ілюстрація слабкості нашої влади. Натомість російський елемент ніколи нейде на поступки, приклад з нашими маяками, які захоплені росіянами і не повертаються не зважаючи на рішення суду. Якщо ми хочемо щоб Крим залишився наш то повинні жосткіше відстоюваати свої позиції, слабаків ніхто не шанує.
  • 0

#312 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 27.09.2007 – 13:39

Крим поки що нічий)...а загалом Крим - належить сам собі, офіційно у складі України, є її територією. Сподіваюся що так буде і надалі.
  • 0

#313 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 11.10.2007 – 21:24

рекламу сайту видалено
  • 0

#314 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 13.10.2007 – 05:24

Щороку відпочиваю в Криму, тому маю побіжне знайомство з місцевою специфікою. Крім того знайомий з історією краю.
Гадаю, мірятись піпіськами хто в Криму більше в свому праві, більш корінний - безглуздо. Через Крим пройшов такий калейдоскоп народів, що навіть татари з їх 700-літньою історією тут - лише епізод. Всі там - до ладу і як не парадоксально, всі - тимчасово. Це глобально.
Реально ж - Україна і Крим перебувають в межах однієї держави вже протягом понад 220 років. Мають, як кажуть, спільну історичну долю. Актуальні проблеми в Криму - ті ж самі, що й в решти України. Єдина специфічна "проблема" - татари. Ясна її суть - приїхали люди, а тим чим володіли їхні діди, тепер володіють чужі дяді. Вирішувати її держава категорично не хоче. Коли кажуть, що татари захоплюють землі, то їх тепер захоплюють всі кому не лінь. Вельми високу ціну вона має тепер на ПБК.
Сумніваюсь в тому, що Крим може бути незалежною країною. Місцевий патріотизм кримчанин в такому напрямку не може бути конструктивним. Крим імхо тяжіє до Росії та України. Дуже ласий шмат, грубо кажучи. Географічно Крим більше пов'язаний з Україною (чого вартий лише Північно-Кримський канал). Культурно орієнтується на Україну мало.
Історично питання "чий Крим?" вирішувалось шляхом військово-політичного та етнічного домінування (витіснення тубільного генофонду прийшлим - турки, росіяни). Економічно, принаймі ПБК, зараз є велика залежність від грошей від туризму з України та Росії. В одному з попередніх постів я прочитав про російські культурні проекти в Криму. Правильно (з точки зору власних національних інтересів) росіяни роблять. Найдієвішим способом панування в сучасному світі є культурне. На політичному рівні проблеми сепаратизму в Криму немає. Маємо низький ступінь інтеграції з Україною. Якби у нас в державі при владі були б політики, а не політикани, то варто було б здійснити програму масштабної українізації Криму. Виключно коштом центрального бюджету. Наприклад, створення мережі українських (вільних від впливів чужоземної пропаганди, не конче україномовних) освітніх установ, знайомство з українською культурою - літературою, музикою тощо, пропаганда українського (саме так! і в такій послідовності), державне сприяння міжрегіональним програмам (реальним!) в будь-яких галузях діяльності. Не знаю, що ще... Зараз це можливо хіба що на рівні приватної ініціативи, а могло б стати національним проектом значно більш корисним і набагато менш затратним ніж той великий дерибан під назвою Євро-2012.
Думаю кримчанам було б дуже цікаво "відкрити" для себе Україну, подолати архаїчне відчудження. Коли люди розширюють власні горизонти, то це лише збагачує власну ідентичність. Той хто вважає себе "русскім" ним і лишиться (інша справа їх діти) і не варто з того робити проблему, як і з того що в найближчій перспективі в Криму люди спілкуватимуться між собою російською мовою. Читаючи пости цієї теми, дивуюсь скільки років треба людям бродити пустелею, намагаючись вирватись з українського "гетто", і не розуміючи, що воно існує лише в твоїй голові. Навіщо когось до чогось примушувати і щось відбирати (особливо якщо це рідна, материнська, мова). Набагато вигідніше показати перевати свого, українського, не боячись що воно не буде сприйнято.
  • 0

#315 malinnik

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 26 повідомлень

Відправлено 02.11.2007 – 18:15

Розмовляв тут з пациками, от вони мені й кажуть типу, зробити для Криму, точніше для татар там трохи земли їм дати і хай собі живуть. Мені здається-що це маразм. Тому що в Україні все повинно бути українське! Якщо хтось з мною не згоден, пропоную лозунґ:" Кожний родині-по татарчонку!" :blink:
  • 0

#316 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 02.11.2007 – 18:35

Крим наш! :blink: Український! :) І з якого дива маємо задумуватись над іншими варіантами?!
А щодо татарів, то вони дійсно мають право на кусочок землі, яку за совєтів відібрали. Але не забуваймо: все починається з малого...
  • 0

#317 malinnik

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 26 повідомлень

Відправлено 02.11.2007 – 18:55

Ага, після того, що татари-перші вороги козаків, їм ще землю віддавати...якось абсурдно :blink:
  • 0

#318 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 07.11.2007 – 21:09

Перегляд дописуЖурба (23.10.2006 12:22) писав:

Так чи не так, але до 1721 року існували русини(українці) та московитяне(суч. рос).....
Москалі банально вкрали нашу назву, щоб примазатися до цив. світу. Відплатити б їм
за це сповна щедрою монетою.
Більш докладно походження назви Русь, русини та подальше їх присвоєння Московським
царством викладено істориком О. ПАЛІЙОМ в своїх дослідженнях.
Для тих хто пропонував вивчати історію з усіх боків, а не лише як її викладали в
школі (є на цьому форумі і такі) пропоную ознайомитись. Мені наприклад в школі
викладали зовсім іншу, тому і є з чим порівнювати.
http://www.obozrevat...0/10/139604.htm

Перегляд дописуmalinnik (2.11.2007 18:15) писав:

Розмовляв тут з пациками, от вони мені й кажуть типу, зробити для Криму, точніше для татар там трохи земли їм дати і хай собі живуть. Мені здається-що це маразм. Тому що в Україні все повинно бути українське! Якщо хтось з мною не згоден, пропоную лозунґ:" Кожний родині-по татарчонку!" :)
Коли читав - майже вирвало. Ну чому ми беремо від погані саме погане. Чи давно "ми" чули - кожному "баріну" по"хохлёнку", чи кожному "шляхтичу" по "холупёнку"??? Самі з цього гімна ледве виплили - і давай інших обсирать. Блювати хочеться чесно кажучи від таких слів. Давайте ще татар в резервації заженем чи в гетто на території "УКРАЇНСЬКОГО криму", а ще лібше в концтабори щоб не п....................
І всім буде щастя і смерть "клятим москалям"!?!? А для чого???
А якщо серьозно з приводу Криму - то віддавати його при наймі дурість. Да і хто цього хоче. Як не подивишся хто про відділення Криму кричить, так тут і козачки російські з’являються. Хто їх кликав??? Мммда... Якщо хочеш дізнатися хто вчинив злочин - спитай кому це вигідно. Так здається Конандоіль писав. А кому це вигідно - тут і так видно, неозброєним оком. Сусідам любим нашим, верніше політгг.....ам їхнім.
І залишіть будь ласка в спокої татар. Ними ж маніпулювати легше нікуди. Хто шматок землі (притому підкреслюю – свою землі) пообіцяє – за того й підуть. А земля кримська – історично дійсно татарам належить. Заперечувати цей факт – всеодно, що стверджувати ніби донеччинна російська бо там бач на сьогоднішній день більшість російською говорить та й географічно вона ближче до РФ ніж до міста Лева. Дайте їм землю та спокійно працювати – і будемо жити з нами в одній країні і не галасуватимуть.
Ат ні – це ж козирна карта в руках Росії. І доки ми їх (військових переважно) не попросимо - будуть підбурювати і каламутити воду з цього і того берега Азову.

Перегляд дописуmalinnik (2.11.2007 18:55) писав:

Ага, після того, що татари-перші вороги козаків, їм ще землю віддавати...якось абсурдно :)
АГА! Ну-ну, розвиваємо тему! Хто там до нас з мечем і вогнем і за для власного зиску ще крім татар приходив??? Моголи, греки, візантійці, германи, варяги, поляки, литовці, сармати. Хто ще???? Мабуть лише японці не добрались? Ну то давайте зараз займемо кругову оборону будемо відгавкуватись від всіх підряд як собаки скажені - хоч не дістану то хоч соплями і слюньми обчвиркая. І яка користь від цього Україні - я ВАС питаю??? Чи це не абсурд???

А стосовно вчорашніх подій в Криму сказати можу лише одне - дочекались панове. Татарами як розмінною монетою продовжують маніпулювати і нагнітати становище і міжнаціональну ворожнечу. І хто???...Свою точку з цього питання вже висловлював, повторюватись недоречно.
Але про інше висловлюсь. Сам юрист і в свій час працював спочатку судовим, а згодом після реформування відомства старшим державним виконавцем. Дії працівників Кримського ВДВС розцінюю як недоречне з політичної точки зору, а головне непрофесійні. Щодо роботи спецпідрозділу "Беркут" - то це вже панове міліціянти просто наглість. Пів року не пройшло з моменту наганяю в наслідок перевищення
повноважень і побиття вболівальників Динамо в Києві (тоді до речі доганами лише обійшлося по при всі обіцянки чинів КМУ та МВД), і знов за старе.
Ганьба панове офіцери.
Ганьба панове Українці. А жаль!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#319 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень

Відправлено 08.11.2007 – 12:30

щодо татар в Криму. нам є що в них повчитись. це демонструють останні події на горі Ай-Петра. татари, з притаманним їм східним темпераметром відстоюють свої права, вони принципові та безкомпромісні. саме за це росіяни їх люто ненавидять (це взаємні почуття), а ще за те що бойкотували референдум про автономію Криму в 1989, та підтримали помаранчевих в 2004-му. татари наші союзники в Криму за принципом "ворог мого ворога - мій друг". центральній владі вартувало б підтримати татар та створити потужну противагу проросійським силам.
хоча спершу треба створити противагу центральні владі. :)
  • 0

#320 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 08.11.2007 – 18:09

Повністю підтримую.

Як мінімум - у татар відчувається дух спільноти. Там нема такого як у нас - моя хата скраю. Там кожен за кожного. І око за око.

І це мені подобається.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних