Перейти до вмісту

Йододефіцит як серйозна проблема

Повідомлень в темі: 67

#61 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1608 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 29.10.2011 – 19:20

Перегляд дописуkoldzerdan (23.10.2011 18:57) писав:

Про йодовану сіль все правда. Просто через невеликий срок вона перетворюється з йодованої на звичайну столову, от і все :happy1:
Цей прийом з сіллю - аналог йодування йодування продуктів у європейскьих країнах, щоправда у нас воно руками людей, які думають як би заробити, так от це йодування на типовому халтурному рівні.
Як цікаво. А ви це в журналє "ОтдОхні" прочитали чи самі придумали, бо в школі по хімії було 5 і ви знаєте шо йод леткий? Але на щастя не все так пагано. Вас налякали розімрами "срока" писці знавці чи ви самі ввели себе в оману. Сіль йодують йодатом калію, який стійкий, не леткий, і тому йодована сіль довго довго буде такою ж йодованою як і була напочатку. Бажання заробити і побороти йододефіцит речі не несумісні в принципі, просто не варто аж так песимістично бачити ситуацію. От їжте йодовану сіль, і оптимізму додастся. :)
  • 1

#62 Milli

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 30.10.2011 – 16:05

Перегляд допису_Ex (29.10.2011 20:20) писав:

Як цікаво. А ви це в журналє "ОтдОхні" прочитали чи самі придумали, бо в школі по хімії було 5 і ви знаєте шо йод леткий? Але на щастя не все так пагано. Вас налякали розімрами "срока" писці знавці чи ви самі ввели себе в оману. Сіль йодують йодатом калію, який стійкий, не леткий, і тому йодована сіль довго довго буде такою ж йодованою як і була напочатку. Бажання заробити і побороти йододефіцит речі не несумісні в принципі, просто не варто аж так песимістично бачити ситуацію. От їжте йодовану сіль, і оптимізму додастся. :)
Як я й писала, ніхто не заперечує, що сіль може допомогти, але треба враховувати купу факторів, аби з неї була якась користь, от і все. Сюди і термін від виготовлення, і те саме "несоління" страв під час готування і таке інше. А це все дає невпевненість у кінцевому результаті - профілактиці

Повідомлення відредагував Milli: 30.10.2011 – 16:07

• 0

#63 koldzerdan

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 30.10.2011 – 16:08

_Ex
Мені так казав ендокринолог, який допоміг вилікуватися. Може я десь перебільшила, але загалом не маю передумов для того, аби йому не вірити
  • 0

#64 Themost

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 49 повідомлень

Відправлено 30.10.2011 – 16:14

Вставлю свої 5 копійок, хоча сам не дуже й розбираюся, сам факт наявності суперечок про сіль, вже змушує задуматися про доцільність саме такої профілактики. Значить все не так чисто. Пробачте за банальність, але "не буває диму без вогню"
  • 0

#65 Milli

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 30.10.2011 – 16:16

Підтримую. Хоча й повністю часткову користь виключати було би мяко кажучи неправильно
  • 0

#66 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 30.10.2011 – 23:33

Ітак - я трохи порахував.
На пачці солі вміст I визначають як 40е-4 відсотків тобто на одну частину солі приходиться 4е-7 частин йоду. Тобто на один грам солі приходиться десь 40 мкг йоду. Добова норма такої солі (5г) дає 200 мкг йоду, що відповідає добовій нормі. Питання в тому - наскільки стабільна кількість йоду в такій солі і наскільки добре такий йод засвоюється.
  • 0

#67 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1608 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 31.10.2011 – 03:06

Перегляд дописуThemost (30.10.2011 17:14) писав:

Вставлю свої 5 копійок, хоча сам не дуже й розбираюся, сам факт наявності суперечок про сіль, вже змушує задуматися про доцільність саме такої профілактики. Значить все не так чисто. Пробачте за банальність, але "не буває диму без вогню"
Круто, назви лице сракою, і вже наявність суперечок, змусить задуматися.
Важко знайти хоч якесь питання, де було б "все так чисто". Люди нагодовані плітками і зіпсованою некомпетентністю посередників суперечливою інформацією. Важко звісно розібратися, але здоровий глузд ніхто не скасовував: для профілактики йододефіциту потрібен йод. Сіль, в яку його додали - джерело йоду. Також, немає причин не вірити, шо там все правильно прикинули, як на рахунок дозувань, так і щодо стабільности джерела, яка всіх так турбує. Який сенс тут когось дурити? Я вже казав, в сіль додають ЙОДАТ калію, це сама по собі сіль, вона стійка (розкладається вона значно вище ніж навіть температура варіння чи печіння), і нарешті, в мене особисто от немає підстав не вірити, що в цій формі йод засвоїться. Тут або вір, або сам перевіряй. Але ж, чому люди вибирають вірити всяким замєткам чи сумнівним твердженням певних людей, замість довірятись якисмь офіційним інституціям?

Перегляд дописуkoldzerdan (30.10.2011 17:08) писав:

_Ex
Мені так казав ендокринолог, який допоміг вилікуватися. Може я десь перебільшила, але загалом не маю передумов для того, аби йому не вірити
Ендокринолог теж очевидно "трохи" перебільшив. Можливо для того, шоб перконливішою була думка, шо для подолання йодоефіциту треба саме той препарат який він вам виписав. Але це вже версія.) Зрештою, лікування і профілактика це РІЗНІ речі! Сіль лише для профілактики.

Повідомлення відредагував _Ex: 31.10.2011 – 03:06

• 0

#68 Гарна Дівчина

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 44 повідомлень

Відправлено 08.02.2012 – 21:42

Я за яблучні кісточки і йодовану сіль :) І дається мені, що перебільшується ця тема, так нам усім нав"язують думку, що у всіх нас йододефіцит....
Хоча ніхто, хто ніби як лікувався від йододефіциту, не описав, як саме він проявлявся, що змусив звернутися до лікаря.
От у мами ми випадково виявили, щой їй дещо не вистачає йоду в організмі. лікувалася, уколи кололи, боліло трохи, то робили йодовану сітку. Медсестра звернула увагу, що йод швидко зникає, значит в організмі його не вистачає. Медсестра досвідчена, ніхто навіть не подумав сперечатися. Порадила їсти морську капусту і пити вібввар перстача білого. Варила варила мама той відвар, потім замучилася, то купила капсули Альба, вони на основі цієї рослини. Пропила їх півтора місяця. Робили контрольну сітку, то трималася вже декілька днів.

І що цікаво, якби не ці уколи, то і не подумали б, що йоду не вистачає. ну трохи в"яла мама була і все. думаои, що просто від перевтоми.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua