Перейти до вмісту

Йододефіцит як серйозна проблема

Повідомлень в темі: 67

#41 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2145 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 11.10.2011 – 17:41

Перегляд дописуAwN (11.10.2011 16:02) писав:

Ось читав, що проблем від йододефіциту багато, а щоб уникнути його просто треба їсти скількись там йодованої солі кожен день.
ну є обмеження по вживанню солі як такої
  • 0

#42 Milli

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 16.10.2011 – 13:58

Окрім того і загалом оця пропаганда про сіль як панацею проти йододефіциту - неправдива м*яко кажучи, це вам будь-який ендокринолог скаже
  • 0

#43 Themost

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 49 повідомлень

Відправлено 16.10.2011 – 14:00

З чого такі радикальні висновки?
  • 0

#44 Milli

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 16.10.2011 – 14:03

Ну у всіх в голові вклалося що воно допомагає, оскільки сіль і так всі вживають, а як її ще й йодують то взагалі можна не переживати про якісь проблеми. Насправді йод то зберігається у солі дуже недовго - півтора-два місяці, а тому самі порахуйте - скільки проходить з часу йодування до того, як ви почнете вживати цю сіль
  • 0

#45 Themost

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 49 повідомлень

Відправлено 16.10.2011 – 14:05

Ви знаєте, досить дивно аби така масов реклама і вкоріненість у свідомості про корисність йодованої солі абсолютно себе не виправдовувала
  • 0

#46 Milli

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 16.10.2011 – 14:09

Я ж не кажу, що йодована сіль не може допомогти (ну принаймні при хворобі точно не може), але лише в ідеальних умовах, а так як як правило ми купуємо сіль, що простояла вже півроку на поличці в супермаркеті, то це лише сіль і не більше.
І ви самі маєте розуміти, що масова реклама не завжди правдива, дещо там можуть не договорювати
  • 0

#47 koldzerdan

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 23.10.2011 – 17:57

Про йодовану сіль все правда. Просто через невеликий срок вона перетворюється з йодованої на звичайну столову, от і все :)
Цей прийом з сіллю - аналог йодування йодування продуктів у європейскьих країнах, щоправда у нас воно руками людей, які думають як би заробити, так от це йодування на типовому халтурному рівні.
  • 0

#48 Themost

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 49 повідомлень

Відправлено 23.10.2011 – 18:03

А в чому специфіка йодування в європейскьих країнах?
  • 0

#49 koldzerdan

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 23.10.2011 – 18:07

Ну там же десь в 94-му році (в темі може вже писалося) ООН прийняло рішення про те, щоб країни займалися профілактикою йододефіциту у населення (це здаєтьсяя називається "про адекватне надходження йоду до організму матері й дитини") і от з тих пір в європі йодуються деякі прлдукти на трохи більш надійному і професіональному рівні, ніж наша сіль
  • 0

#50 Themost

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 49 повідомлень

Відправлено 26.10.2011 – 00:43

Ага, цікаво, а я ще вичитав, що в америці наприклад добовою дозою нормальною часом вважають і 400 і 500 мкг йоду - так як це так? В темі тут кричали і попереджали про передозування просто препаратами. а деякі навіть стимулюють такі великі дози
  • 0

#51 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 26.10.2011 – 09:45

Взагалі-то потрібно їсти морепродукти. Хоча б ту саму морську капусту. Та це небезпечно - не завжди свіжим є. А найкраще і найпростіше - з"їдати в день зернятка хоча б одного яблука - це добова норма йоду.
  • 1

#52 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 26.10.2011 – 09:57

Перегляд дописуОлеська (26.10.2011 10:45) писав:

Взагалі-то потрібно їсти морепродукти. Хоча б ту саму морську капусту. Та це небезпечно - не завжди свіжим є. А найкраще і найпростіше - з"їдати в день зернятка хоча б одного яблука - це добова норма йоду.
Десь таке неодноразово читав, навіть у авторитетних джерелах, та проте залишаэться одне цікаве питання. Якщо Яблуні ростуть на ґрунтах, які бідні на йод, а саме це і є базовою причиною йододефіциту, то звідки взятися йоду в яблуках?
  • 0

#53 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 26.10.2011 – 10:01

Перегляд дописуДруже Бобер (26.10.2011 10:57) писав:

Десь таке неодноразово читав, навіть у авторитетних джерелах, та проте залишаэться одне цікаве питання. Якщо Яблуні ростуть на ґрунтах, які бідні на йод, а саме це і є базовою причиною йододефіциту, то звідки взятися йоду в яблуках?
Не знаю. Але факт, що він там є.
То мабуть у Катода треба спитати - він все знає.)
  • 0

#54 koldzerdan

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 26.10.2011 – 17:24

Перегляд дописуОлеська (26.10.2011 10:45) писав:

А яка добова норма йоду? :)
Я просто знаю, звыдки інформація про ті самі 300 мкг вживання на добу, і цікаво що ви відповісте на моє питання :)
  • 0

#55 Themost

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 49 повідомлень

Відправлено 26.10.2011 – 17:26

Перегляд дописуkoldzerdan (26.10.2011 18:24) писав:

А яка добова норма йоду? :)
Я просто знаю, звыдки інформація про ті самі 300 мкг вживання на добу, і цікаво що ви відповісте на моє питання :)
Ну так в чому тут сенс? Чому люди, де пропагують вдвічі більше дозуванні ніж у нас не ходять с йодо-передозуванням?
  • 0

#56 Milli

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 26.10.2011 – 17:27

Перегляд дописуДруже Бобер (26.10.2011 10:57) писав:

хороше питання, бралис можливо чисті, ідеальні, лабораторні умови. Факт того, що йод там присутній беззаперечний (один з рецептів мого діда), але питання скільки там йоду в реальних умовах?
  • 0

#57 koldzerdan

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 29.10.2011 – 13:45

Цитата

Ну так в чому тут сенс? Чому люди, де пропагують вдвічі більше дозуванні ніж у нас не ходять с йодо-передозуванням?

Цілком можливо, що справа у елементах, які заважають засвоєнню йоду, як приклад деякі зубні пасти, хлорована вода, деякі продукти звичайні. Вирахувати, що саме заважає засвоєнню дуже важко, значно легше вирахувати необхідне дозування, враховуючи збільшення норми до 300, а якщо треба то й далі, але не багато :)
  • 0

#58 Milli

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 29.10.2011 – 13:49

Цитата

значно легше вирахувати необхідне дозування, враховуючи збільшення норми до 300, а якщо треба то й далі
Яким це чином?
До речі, ще до теми про сіль - ще бажано аби отримати хоч якусь користь не солити гарячі страви, або які ще готуються - температура теж "вбиває" йод
  • 0

#59 koldzerdan

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 29.10.2011 – 13:56

Про сіль правда
Ну просто здачею аналізів - лікар побачить, коли необхідне дозування не дає результату, хоч таке й рідко буває. Ну по своїй сім*ї, по знайомим знаю що таких проблем не було ні у кого, з поганим засвоєнням - одна пігулка йодомарину, більше нікому не прописували.
Може це географічно зумовлено, що моря/океан НАСПРАВДІ далеко, а не як у нас - 200-800 кілометрів
  • 0

#60 Milli

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 29.10.2011 – 14:02

Можливо, без лікаря в будь-якому виадку не обійтися. Можливо нам ще більш-менш навіть пощастило з екологією, все в порівнянні, як кажуть
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних