Перейти до вмісту

Карпати

Повідомлень в темі: 172

#41 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3840 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 10.09.2007 – 11:46

Подобовець
Воловець
Там найбільш демократичні ціни. Буковель - занадто вже мажорський.
Влітку класно в Дубовому. Взимку кажуть теж непогано, але до гір далекувато, тому ще за трансфер доведеться платити.
  • 0

#42 Пляма

спонтанна...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 738 повідомлень
  • Місто:|LemberG|

Відправлено 13.01.2008 – 14:55

повтор поста з теми "Подорожі"

Чи може хтось порадити якісь файні місцини (не обов*язково з лижними трасами і підйомниками), окрім Буковеля, Славська (зі всіма Варшавами, Тростянами, Політехами), Драгобрата...Може в когось є номери телефонів власників будинків???
  • 0

#43 Idearter

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 13.01.2008 – 16:22

Перегляд дописуПляма (13.01.2008 14:55) писав:

повтор поста з теми "Подорожі"

Чи може хтось порадити якісь файні місцини (не обов*язково з лижними трасами і підйомниками), окрім Буковеля, Славська (зі всіма Варшавами, Тростянами, Політехами), Драгобрата...Може в когось є номери телефонів власників будинків???
Можна просто поїхати в Яремче, чи в Косів. За номери не знаю.
  • 0

#44 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 14.01.2008 – 16:31

Порийся в неті - я саме так знайшов, де переночувати за нормальні гроші в Буковелі.

Можеш глянути на незабаром.ком.юа
  • 0

#45 Starlight

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 73 повідомлень
  • Місто:капусти

Відправлено 20.02.2008 – 23:16

хто що може розповісти про Подобовець?
чи багато там місць, де можна взяти в прокат, зокрема сноуборди? скіки добиратися електричкою і від електрички?
  • 0

#46 BOLERO

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 355 повідомлень
  • Місто:Славетний Львів

Відправлено 20.02.2008 – 23:28

можна в Орявчику (перед Славськом на право, їдучи по стрийській трасі). Не погано, ціни не космічні
  • 0

#47 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.02.2008 – 20:42

Перегляд дописуStarlight (20.02.2008 23:16) писав:

хто що може розповісти про Подобовець?
чи багато там місць, де можна взяти в прокат, зокрема сноуборди? скіки добиратися електричкою і від електрички?
прокату там повно. з цим проблем ніколи не було.
від електрички може хвилин 30 на машині.
електричкою - залежить звідки їхати. ми до Сколе їхали більше години. точно не пам.ятаю скільки.
  • 0

#48 Bobua

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Місто:Бровари

Відправлено 14.04.2008 – 13:02

Хижі звірі в Карпатах. Чи є? Й наскільки хижі? ;)

отже, передусім питання стосується багатоденних походів з ночівлями також і в лісі

Наприкінці минулої весни мене карпатські родичі намагались відмовити від ходіння [денного] горами, бо мовляв, вовки...
Я не повірив :)
І таки не дарма :)
Ходити варто!

Наскільки все погано насправді?
якось же ходять люди, навіть ночують в горах... принаймні мені так здавалось :ggggg:
невже ВСІ ставлять озброєних чатових і підтримують впродовж ночі вогнище? :)

тут теж про звірів згадують:

Цитата

Українські Карпати ::: МАТЕРІАЛИ / Перебування в горах / Поради ...
http://www.karpaty.c...ter=12&item=342

Звір в першу чергу бояться вогню. ватри. тобто, рекомендовано біля намету (звичайно на безпечній для намету відстанні) на ніч залишати багаття з розрахунком, щоб горіло цілу ніч... найкраще підійде ватра типу "таёжный" та різновиди ,(великі дровеняки викладаються таким чином: два знизу, одна дровеняка на них, можливі модифікації. ватра має горіти майже по всій довжині ватри. Отже підійдуть найкраще для цієї справи товстенькі дровеняки. така ватра горить довго, тримає жар та може горіти до ранку. для величини багаття можна обкласти різними дровеняками поменше...)
Невже без ватри дійсно ніяк???
негарно це якось: так безглуздо переводити природні ресурси
крім того: в деяких місцях заборонено розводити вогонь

Чи такий страшний вовк як його малюють?

Цитата

ВОВК У КАРПАТАХ .: ІСТОРИЧНЕ ПРИКАРПАТТЯ :.
http://www.history.i...cle.php?id=1091
Великою мірою острах ґрунтується на неправильних припущеннях. Наприклад вовків вважають небезпечними для життя людини. В дійсності вони в край обережні й лякливі істоти, які завжди намагаються уникнути людину. Навіть коли з нори забирають вовченят, старі звірі не захищають їх. Раніше, коли вовків було значно більше, в сувору зиму великі зграї могли становити небезпеку для людини. Але ці часи давно минули. За останніх 50 років у Карпатах не було жодного випадку, коли б людина загинула від вовка.

...

... Здобиччю вовків також можуть стати лисиці, єнотовидні собаки, єноти та інші невеликі хижаки, а також свійські собаки, за якими вовки часто полюють спеціально, навіть витягуючи їх ночами з конури на подвір’ї. Зрідка зголоднілі взимку вовки можуть нападати на сплячих у барлогу ведмедів. Також серед вовків спостерігаються випадки канібалізму.
з першого уривку і не скажеш, а от після другого й удома лячно буде спати :)
бо якщо навіть людська собака! в будці на дворі! біля людини! не може почуватись безпечно... до чого ми дожились :D наших б’ють!

:P
  • 0

#49 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 14.04.2008 – 13:23

Є така місцина у Карпатах - Випчина... То там бачив вовка та лисицю... А місцеві розказували про рися...
  • 0

#50 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 14.04.2008 – 13:43

тих нещасних вовків та інших "хижаків" ітак залишилися одні недобитки, так шо вони тікають куди подальше як тіки людину побачать
  • 0

#51 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 14.04.2008 – 14:03

Перегляд дописуWeber (14.04.2008 14:23) писав:

Є така місцина у Карпатах - Випчина... То там бачив вовка та лисицю... А місцеві розказували про рися...
ха!
а я бачив щось руде роки три тому(але я короткозорий і тоді був без далекогляда, тому може й не лисиця :D)
причому бачив в дуже вже знелісеному районі: воловецькому
сказав тітці.... одразу почала лякати сказом
ох же ж ці тітки :ggggg:

Перегляд дописуNomad (14.04.2008 14:43) писав:

тих нещасних вовків та інших "хижаків" ітак залишилися одні недобитки, так шо вони тікають куди подальше як тіки людину побачать
може й так, але чомусь ще будь-хто не відповів у опитуванні:
3) може і є, але можна вільно спати без вогню й намета.

от не хочу я нести ще й намет й нищити дарма дрова!
  • 0

#52 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 14.04.2008 – 16:30

Без намету та вогню там буде просто зимно. Випробувано. На Комарнику та Випчині.

http://www.molbuk.cv.ua/article.asp?art_id...;retpath=search
Пастухи переживають, щоби у горах не було холодно
  • 0

#53 kwiat

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 79 повідомлень
  • Місто:м.Чернівці

Відправлено 14.04.2008 – 20:31

Звичайно звірина є, і не тільки в диких хащах!!! От здавалося село Лазещина та околиці до Казмески і далі, мені особисто друзі рятувальники показували сліди ведмедя та кабанів, і самі оповідали різні історіїї про зустрічі з ними, і це нещодавно! Самій бачити не доводилося, але ночуючи якось під Петросом на Головчесці знали що там трошки діла проживає Пані Ведмедиця з малим і часом спацерує собі в малиннику, що поруч! Ми навіть з друзями жартували як вона сонячної днини ходить з парасолькою по малиннику і елегансько зриваючи малинку кладе собі до пащі:D :ggggg:
Рисі, кажуть водяться на Путильщині, та в хащах ближчих до кордону, стало їх вже дуже мало!

Але щодо голосування - звірини є але зустріти її можна ночуюючи у хащах!!! я полюбляю компанію 4-6 друзів, а найбільше боюся двуногих обкурених пяних зі зброєю або просто агресивних!!!! ПРосто такі траплялися і це справді страшно!!! Ще боюся гадя повзучого:P
  • 0

#54 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 15.04.2008 – 11:15

як воно без намета? (погода)

Перегляд дописуWeber (14.04.2008 17:30) писав:

Без намету та вогню там буде просто зимно. Випробувано. На Комарнику та Випчині.

http://www.molbuk.cv.ua/article.asp?art_id...;retpath=search
Пастухи переживають, щоби у горах не було холодно
певно ж і від пори року залежить? :ggggg:

та й хочеться обійтись, поки не почали випускати надлегкі намети за копійки ;)
от і люди пишуть, що якось обходились:

Цитата

[ Re: Re: Ночівля в Карпатах ] відповів(-ла) grena 19:06:58 11/09/2007
в тому і річ, що ходив, і навіть взимку.
Питання не для експерименту, швидше необхідність майбутнього. Шукаю якийсь рецепт золотої середини між масою, обємом наплічника та швидкістю пересування. Неодноразово ночував просто неба в спальнику. Але то було літо. Ціково, якщо залізти в спальник, знизу карімат і в клійонку. Дощ не проникне, але конденсат. Можна робити невелике укриття з хвої, але то час і сили (не пробував). Якось ночував без спальника в +10 в наплічнику. Зранку змерз і мусів вставати.

...
[ Re: Ночівля в Карпатах ] відповів(-ла) projdusvit 18:05:46 10/09/2007
особисто я вважаю, що осінь не найкращий час для таких експериментів, навіть влітку вночі у високогір"ю може бути 0-5 градусів і дощ, осінь - дуже мінлива пора

...
# [ Re: Ночівля в Карпатах ] відповів(-ла) Qbl 07:15:46 11/09/2007
Без спальника не пробував. А от з добрим зимовим спальником ночував. ТОчніше мав карімат, зимовий спальник і дощовик. І спав на висоті десь 1700 м на траверсі г. Ребра минулого жовтня. Карімат і дощовик в мокру погоду непогано замінили намет. А от чи замінило би що-небудь спальника, не знаю. А виспався гарно, незважаючи на дощ і заморозки.
...
http://www.karpaty.com.ua/?chapter=forum&a...0&topic=759

та й врешті-решт, якщо задощить можна піти й десь винайняти кімнату в хаті чи куток в стодолі ;)
хтось знає, які там ціни?

як воно без намета? (хижаки)
Як-не-як, а намет, нмсд, дає якийсь час прокинутись і відреагувати на напад, чи не так?
А спати з відкритими шиєю і личком для суч. людини, яка остаточно втратила чутливість... От небезпеку цього й намагаюсь з’ясувати

Перегляд дописуМетелик (14.04.2008 21:31) писав:

...
Але щодо голосування - звірини є але зустріти її можна ночуюючи у хащах!!! я полюбляю компанію 4-6 друзів, а найбільше боюся двуногих обкурених пяних зі зброєю або просто агресивних!!!! ПРосто такі траплялися і це справді страшно!!! Ще боюся гадя повзучого:)
щодо хащ — навряд чи людина схоче сама туди втрапити (біля стежок спокійніше), але ж і стежки можуть вести через хащі :ggggg:

щодо "обкурених" :)
тоді виходить, що найкраще спати без намету й без вогню (бо так найнепомітніше)?

щодо гаддя
з ним справді були проблеми (лізло грітися?), чи то Ви його просто не любите? :)

статті в тему:
ВОВК У КАРПАТАХ http://www.history.i...cle.php?id=1091 (ну чим не песики :))
Вовк у Карпатах: вбивати заборонено берегти http://h.ua/story/79216/

Рись звичайна http://www.redbook.i.../1994/k0710.htm

ССАВЦІ http://www.karpaty.l...una/savtsi.html (там є й перелік хижих)
  • 0

#55 Idearter

Генеральний писар

• Користувачі
  • 673 повідомлень

Відправлено 15.04.2008 – 17:53

Хижі звірі є але не дуже росповсюджені, і в Карпатах тих звірів зазвичай тримають у заповідниках. Навіть якщо йдеш на ночівлю то ти ж не будеш йти в глибину лісу і там розкладати палатку знаючи що це трохи небезпечно, також якщо є можливість що у лісі є хижаки не варто спати біля річки бо вони можуть піти до водоймища щоб втамувати спрагу.
Хоч живу і не в Карпатах а на Прикарпатті, то недавно до нашого району вовк забрів, хоча вовки останні раз в нас були ще може в 90-х роках.

Повідомлення відредагував Шkідниk: 15.04.2008 – 18:04

• 0

#56 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 16.04.2008 – 11:00

Перегляд дописуШkідниk (15.04.2008 18:53) писав:

Хижі звірі є але не дуже росповсюджені, і в Карпатах тих звірів зазвичай тримають у заповідниках. Навіть якщо йдеш на ночівлю то ти ж не будеш йти в глибину лісу і там розкладати палатку знаючи що це трохи небезпечно,
...
думаю, що не їх "тримають", а вони самі туди повтікали ;)
бо ж, здається стріляти в них не заборонено... особливо за межами заповідників

> не будеш йти в глибину лісу
я ж не знаю як воно буде
якщо поглянути на тур. карту Карпат, то на перетині Франк-Закарп-Львів. областей майже все зелене :ggggg:
тобто зовсім не так все винищене як у Вас на Прикарпатті :ggggg:

та й взагалі хочу йти без намета (в липні-серпні)

а може можна побризкати навколо якийсь антивовчий запах? ;) чи є такий?
  • 0

#57 pinguiarium

Генеральний писар

• Користувачі
  • 538 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 16.04.2008 – 11:24

Я родом не з Карпат, а з Прикарпаття, але вовки є. Вуйків давно не було...
  • 0

#58 малеча

Генеральний писар

• Користувачі
  • 669 повідомлень
  • Місто:вершина самотності

Відправлено 16.04.2008 – 19:33

Біля Говерли і в радіусі 5 км від неї крім маньякуватих поляків нічого боятися :ggggg:
Ночувала в горах 7 днів. Всі живі.
  • 0

#59 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 17.04.2008 – 12:39

Перегляд дописумалеча (16.04.2008 20:33) писав:

Біля Говерли і в радіусі 5 км від неї крім маньякуватих поляків нічого боятися :angry12:
Ночувала в горах 7 днів. Всі живі.
окупанти?! :ggggg:

Цитата

[rt]До: Чорнобилянка - #147988 [/rt]
Торік влітку ночувала в машині. Мене дістав найстрашніший хижак - КОМАР!

машина [метал+скло], нмсд, забезпечує ще більший захист ніж намет [тканина]
тому Ваш приклад не рахується :ggggg:

але щось ми від звірів віддалилися :ggggg:
недобре це :)

найстрашніше те, що навіть якщо звірі (ікла, кігті, молоко:)) й люблять ласувати людятиною, то ті хто про це дізнався на 100% достеменно, нам розповісти вже не можуть :( чи не так?

в когось є знайомий "медіум" ? ;)

Повідомлення відредагував Bobua: 17.04.2008 – 12:40

• 0

#60 kosmach

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 23.04.2008 – 09:45

Звірі є. Ми ходили в гори з Космача в бік Ворохти, через полонини Мончели на Горді і далі на Сиколку (Сиголка).
Так на полонині Сиколка пастухи конкретно розповідали про вовків. Ії тепер зовсім мало, проте все ж таки є.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних