Перейти до вмісту

Жаргонізми в українській рекламі

Повідомлень в темі: 46

#21 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4197 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 24.11.2011 – 23:57

Перегляд дописуМаківка (24.11.2011 18:57) писав:

Таки зернятко. :) Не розумію, де там могла з’явитися д?
Ви здається не прочитали уважно того, що я написав. Ніхто не заперечує наявності слів зерно, зернина чи зернятко, хоча останній демінутив зернятко більше літературний, аніж розмовний. Мова йшла не про зерно пшениці чи жита, мова йшла про те, що росіяни називають семечками. Так от, українською то буде дзернята, наголос на е, але щодо наголосу, то оскільки в українськії наголос не фіксований, то можливо десь наголошують й инакше, принаймні я чув і вживаю то слово тільки із наголосом на е. Дзернята бувають соняшникові, кабакові, й иноді так називають насіння кавуна. І там не д на початку, там на початку один звук дз, як у словах дзиґа, дзоб, дзижчати, дзявкати. Чому так, можливо звуконаслідування, коли ви дзернята лузаєта, різкий звук (дз) виходить, а на дзернята кавуна, воно могло із дзернят кабака перетягнутись.
Якщо того слова нема у ваших словниках, то тим гірше для ваших словників, й стає зрозуміліше, чому у нас в рекламі якісь сємки з’явились.
  • 0

#22 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 25.11.2011 – 10:27

Перегляд дописуkalamar (24.11.2011 23:57) писав:

Так от, українською то буде дзернята, наголос на е, але щодо наголосу, то оскільки в українськії наголос не фіксований, то можливо десь наголошують й инакше, принаймні я чув і вживаю то слово тільки із наголосом на е.
Даруйте, пане kalamar-е. Та в якому словникові Ви надибали те дз - ернятко? Ну, ніяк не збагну. :) І з якого дива там з’явилася д?
От загляньмо в Кореневий гніздовий словник української мови:

Зображення

Ось витяг з Великого тлумачного словника сучасної української мови.

Зображення

Перегляд дописуkalamar (24.11.2011 23:57) писав:

мова йшла про те, що росіяни називають семечками. Так от, українською то буде дзернята...
Семечки - це зерна, зернята. І жодного дзичання. ;)

А ось Вам й етимологія:
Зображення

Дзернята подибуємо хіба що в діалектах.

Повідомлення відредагував Маківка: 25.11.2011 – 10:37

• 0

#23 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 15:00

Перегляд дописуМаківка (25.11.2011 10:27) писав:

Даруйте, пане kalamar-е. Та в якому словникові Ви надибали те дз - ернятко? Ну, ніяк не збагну. ;) І з якого дива там з’явилася д?
Та не у словниках я то слово знайшов! Я з дитинства просто то слово чув. Просто кабакове чи соняшникове насіння називають дзернятами. В однині то звичайно маловживане, але, якщо треба назвати одну кабакову насінину, то вона як буде? Ну можете дзерня сказати, але аж ніяк не зернина. Зернятко то ще куди не йшло, принаймні для людей, які дз не можуть вимовити. :) А так, то там дз.

http://www.google.com/search?client=ubuntu...-8&oe=utf-8
  • 0

#24 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 25.11.2011 – 15:08

Перегляд дописуКрихітка (24.11.2011 19:36) писав:

Якщо про рекламу що на ТБ транслюється - хз, не дивлюсь. А якщо і писану підключити - варто заїхати у Вінницьку область, в мене там очі на лоба лізли як проїжджала попри реклами якоїсь там крошки, шифіру, магазин "Малиш" (у Вінниці самій) і тп. Чим західніше - тим назви і реклами адекватніші

щоб жителі вінничини не закидували мене зараз какою скажу - західніше в Україні я і не бувала, крім Києва, але тоді реклами цікавої не знайшла (окрім ресторану "пан Вареник",звичайно гг), можливо, західніше ще гірший бедлам.
Покійний Анатолій Погрібний в своїй передачі колись розказував про забігайлівку "Йомайо" в Трускавці.

Перегляд дописуkalamar (25.11.2011 15:00) писав:

Та не у словниках я то слово знайшов! Я з дитинства просто то слово чув. Просто кабакове чи соняшникове насіння називають дзернятами. В однині то звичайно маловживане, але, якщо треба назвати одну кабакову насінину, то вона як буде? Ну можете дзерня сказати, але аж ніяк не зернина. Зернятко то ще куди не йшло, принаймні для людей, які дз не можуть вимовити. :) А так, то там дз.

http://www.google.com/search?client=ubuntu...-8&oe=utf-8
У нас би сказали насінина. А оболонка - лушпайка, лушпайчина. А процес - лускати.) Зерно - це шось як в пшениці. І на сояшникове насіння кажуть просто насіння, на інше уточнюють, напр. гарбузове. Це я вліз, ну ви продовжуйте.

Повідомлення відредагував _Ex: 25.11.2011 – 15:11

• 0

#25 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 15:10

Перегляд дописуkalamar (25.11.2011 15:00) писав:

Я з дитинства просто то слово чув.
Якби я Вам сказала, які я слова чула з дитинства. :ggggg: У свому, західнополіському регіоні. )

Цитата

А так, то там дз.
Ну де дз, пане? ))))))) Де "там"?

Перегляд допису_Ex (25.11.2011 15:08) писав:

У нас би сказали насінина. А оболонка - лушпайка, лушрпайчина. А процес - лускати.) І на сояшникове насіння кажуть просто насіння, на інше уточнюють, напр. гарбузове. Це я вліз, ну ви продовжуйте.
Ну, звісно ж. Або одна зернина, зернятко, зерня. ;)

П. с. От спробуй щось доказати тим чоловікам. :)
  • 0

#26 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 15:37

Перегляд дописуМаківка (25.11.2011 15:10) писав:

Ну, звісно ж. Або одна зернина, зернятко, зерня. ;)
Ні, я так не казатиму, бо на кий біс збіднювати мову. Дзернята, вони і є дзернята, а зернина то зернина, а не дзернята. Насіння то насіння. Щодо соняшникових дзернят, то їх справді иноді насінням називають, але кабакові то дзернята, на них уже насіння не кажуть!

Перегляд допису_Ex (25.11.2011 15:08) писав:

У нас би сказали насінина. А оболонка - лушпайка, лушпайчина. А процес - лускати.) Зерно - це шось як в пшениці. І на сояшникове насіння кажуть просто насіння, на інше уточнюють, напр. гарбузове. Це я вліз, ну ви продовжуйте.
Оболонка - лушпиння, але лушпайка теж прокатить, хоча й не настільки гарно. :) Процес - лузати, хоча лускати теж можна.

Темно, зірки, місяць. Вона:
- Вань, дай дзернят!
- Не, не дам.
- Так ти ж говорив, що зірочку з неба для мене дістанеш!
- То зірочка, а це дзернята!
http://anegdot.1gb.ua/anekdot.aspx?i=606a3...%B4%D0%BE%D1%82

Повідомлення відредагував kalamar: 25.11.2011 – 15:44

• 0

#27 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 15:45

Перегляд дописуkalamar (25.11.2011 15:37) писав:

Ні, я так не казатиму, бо на кий біс збіднювати мову. Дзернята, вони і є дзернята, а зернина то зернина, а не дзернята. Насіння то насіння. Щодо соняшникових дзернят, то їх справді иноді насінням називають, але кабакові то дзернята, на них уже насіння не кажуть!
Тоді вже кажіть сємка. А яка різниця? :)

От скажіть, будь ласка, пане, як Ви роз’ясните появу того д на початку кореня. )
  • 0

#28 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 15:57

Перегляд дописуkalamar (25.11.2011 15:37) писав:

Оболонка - лушпиння, але лушпайка теж прокатить, хоча й не настільки гарно. :) Процес - лузати, хоча лускати теж можна.

Темно, зірки, місяць. Вона:
- Вань, дай дзернят!
- Не, не дам.
- Так ти ж говорив, що зірочку з неба для мене дістанеш!
- То зірочка, а це дзернята!
http://anegdot.1gb.ua/anekdot.aspx?i=606a3...%B4%D0%BE%D1%82
Ну правильно, кожен хтось там шось своє хвалить.) Це тільки томіс впадав тут в крайнощі і антихохляківські істерики. ;)
Але хочеться додати: лушпиння так. Це коли його багато, сабіратєлне. Але нічим лушпайка не гріше. А от про лускати vs лузати, тут я вважаю лускати доречніше. Луска, лускати, -лущений. Єсть ціле гніздо. Мабуть лузати той самий корінь, і з - архаїчне, адже чого воно там, а не -с-, але така форма видається нехарактерною для укр. мови через відсутність похідних саме з -з-. Повсюдно як бачимо -ск- і його варанти.
Краще за все було б, якби люди зберігали місцеву специфіку. А придурки по телефізору навчились хоч би елементарного замість драти все з кацапської.
  • 0

#29 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 16:01

Перегляд дописуМаківка (25.11.2011 15:45) писав:

Тоді вже кажіть сємка. А яка різниця? ;)
Семка звучить хирляво, бракує експресії.

Перегляд дописуМаківка (25.11.2011 15:45) писав:

От скажіть, будь ласка, пане, як Ви роз’ясните появу того д на початку кореня. )
Я не знаю, я не хвілолог. Я вище висунув припущення, що то звуконаслідування.

Перегляд допису_Ex (25.11.2011 15:57) писав:

Ну правильно, кожен хтось там шось своє хвалить.) Це тільки томіс впадав тут в крайнощі і антихохляківські істерики. :)
Але хочеться додати: лушпиння так. Це коли його багато, сабіратєлне. Але нічим лушпайка не гріше. А от про лускати vs лузати, тут я вважаю лускати доречніше. Луска, лускати, -лущений. Єсть ціле гніздо. Мабуть лузати той самий корінь, і з - архаїчне, адже чого воно там, а не -с-, але така форма видається нехарактерною для укр. мови через відсутність похідних саме з -з-. Повсюдно як бачимо -ск- і його варанти.
Краще за все було б, якби люди зберігали місцеву специфіку. А придурки по телефізору навчились хоч би елементарного замість драти все з кацапської.
Що ви, ні. Бо є і лузати, і лущити. Дзернята лузають, а квасолю із лушпиння лущать. Коли дзернята смажити, то вони справді лускають.

Повідомлення відредагував kalamar: 25.11.2011 – 16:04

• 0

#30 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 16:08

Перегляд дописуkalamar (25.11.2011 16:01) писав:

Семка звучить хирляво, бракує експресії.

Що ви, ні. Бо є і лузати, і лущити. Дзернята лузають, а квасолю із лушпиння лущать.
Лущити - це той сами корінь, просто з іншою основою.
Луска-ти (lusca-ti)
Лущи-ти (lusci-ti)
Читайте з урахуванням палаталізацій і їх наслідків і матимете той сами корінь.
Лускати це вужче, саме насіння (сояшникове), а лущити - ширше здирати якесь лушпиння.
У нас квасолю не лускають.
Це ще одне слово на користь варіантів з -ск- до речі. І у вас бачите так кажуть. Тож маєте лускати.)))
  • 0

#31 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 16:11

Перегляд допису_Ex (25.11.2011 16:08) писав:

У нас квасолю не лускають.
У нас квасолі теж не лускають, її ЛУЩАТЬ, я ж написав.
Луснути можна зо сміху, а лущити, злущити можна лушпиння.

Повідомлення відредагував kalamar: 25.11.2011 – 16:15

• 0

#32 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 16:12

Перегляд дописуkalamar (25.11.2011 16:01) писав:

Що ви, ні. Бо є і лузати, і лущити. Дзернята лузають, а квасолю із лушпиння лущать. Коли дзернята смажити, то вони справді лускають.
Змилуйтеся. Які до біса ДЗернята? )))
І для тих, кому не до вподоби лушпайка. ;)

Перегляд дописуkalamar (25.11.2011 15:57) писав:

:) Цікавий Ви хлоп. Дякую за безапеляційне розуміння.
  • 0

#33 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 16:13

Перегляд дописуМаківка (25.11.2011 16:11) писав:

:) Цікавий Ви хлоп. Дякую за безапеляційне розуміння.
Де ви там безапеляційність вгледіли, я ж написав, що не знаю, лише припускаю, що то звуконаслідування.
  • 0

#34 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 16:18

Перегляд дописуkalamar (25.11.2011 16:13) писав:

Де ви там безапеляційність вгледіли, я ж написав, що не знаю, лише припускаю, що то звуконаслідування.
Гаразд. Най буде дзернятка. Най і сємкі. Але тут жаргоном і не пахне. )
  • 0

#35 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 16:20

Перегляд дописуkalamar (25.11.2011 16:11) писав:

У нас квасолі теж не лускають, її ЛУЩАТЬ, я ж написав.
Ну що ви такий не уважний. Я ж писав про те, що лущити - тільки підкріпляє кількість похідних слів з нявнстю звукосп. -ск-, адже лущити - це LUSCITI. к->ч, с->ш.
Звісно, як у вас кажуть лузати, то хай і кажуть, я просто відрегував на вашу оціінку що катить, шо катить але не так сильно, своєю. І завважив, що слова з -LUSC- маст бі на офіційному вжитку, вони утоврюють ширший діапозон, вони є всюди, а лузати, то шось регіональне, і ще невідомо чи від йього воно кореня, але в будь-якому разі - таке виокристання цього кореня не знайщло маосовитси у вигляді численних похідних.
  • 0

#36 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 16:20

Перегляд дописуМаківка (25.11.2011 16:12) писав:

Змилуйтеся. Які до біса ДЗернята? )))
І для тих, кому не до вподоби лушпайка. :)
Я ж визнав, що із лушпайкою там все гаразд, то просто синонім до лушпиння. Лушпиння просто краще, там нема айкання.
  • 0

#37 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 16:21

Перегляд дописуkalamar (25.11.2011 16:20) писав:

Я ж визнав, що із лушпайкою там все гаразд, то просто синонім до лушпиння. Лушпиння просто краще, там нема айкання.
Тоді ще визнайте, що дзернятко - то лише діялектна вимова. :)
  • 0

#38 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 16:30

Перегляд допису_Ex (25.11.2011 16:20) писав:

Ну що ви такий не уважний. Я ж писав про те, що лущити - тільки підкріпляє кількість похідних слів з нявнстю звукосп. -ск-, адже лущити - це LUSCITI. к->ч, с->ш.
Звісно, як у вас кажуть лузати, то хай і кажуть, я просто відрегував на вашу оціінку що катить, шо катить але не так сильно, своєю. І завважив, що слова з -LUSC- маст бі на офіційному вжитку, вони утоврюють ширший діапозон, вони є всюди, а лузати, то шось регіональне, і ще невідомо чи від йього воно кореня, але в будь-якому разі - таке виокристання цього кореня не знайщло маосовитси у вигляді численних похідних.
Я уважно читав, ви просто не звернули увагу, що мене не цікавлять такі речі, як "підкріпляє кількість похідних слів з нявнстю звукосп. -ск", бо мені то не цікаво. Я просто маю певність, що ті, хто ці слова вигадував, не цікавились кількостями похідних слів із звукосполуками -ск-.

Перегляд дописуМаківка (25.11.2011 16:21) писав:

Тоді ще визнайте, що дзернятко - то лише діялектна вимова. ;)
Гаразд, зрештою проти того не попреш. Бо будь-яка мова чи вимова є діялектом. Я визнаю, що то инший діялект, ніж той діялект, яким намагаються розмовляти диктори ТБ. Принаймні діялект, де кажуть дзернята поширеніший, ніж той, де кажуть зернята. :) Бо скільки там є тих дикторів ТБ, та й із тих, що є, он уже частина каже сємки.

Повідомлення відредагував kalamar: 25.11.2011 – 16:25

• 0

#39 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1731 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 16:43

забув про що тема.) я чесно кажучи настіке не терплю нашу ркламу, шо не можу пригадати там ніякого позитиву, в тому числі якихсь прикольних жаргонізмів. самий тупняк. тупняковий тупняк. особливо тупа реклама пива. помітили? ото чернігівського напр. як голос за кадром бідний волає: це моя країна це моє пиво!!!111 прям спарта!!!111. :) нічого прикольного не пригадується. в нас нема смішної реклами. і я бачу в ній не жаргонізми а нещадне знущання з мовию ідіоти отримують стіке бабла, а ліняться елементарно скореґувати мову. сплошне каліцвто. шо і не дивно. є така передача на 5-му каналі рекламна кухня, шось таке. так там запрошують дєятєлєй рікламнава бізнеса. пару раз дививвся. ну не дивно: одні підараси з тими своїми япрокладками як уобки. такіє всє пратцівние, мнока шарят, но паукраінскі ніочєнь. такі назнімають кріатіву.

Перегляд дописуkalamar (25.11.2011 16:30) писав:

Я уважно читав, ви просто не звернули увагу, що мене не цікавлять такі речі, як "підкріпляє кількість похідних слів з нявнстю звукосп. -ск", бо мені то не цікаво. Я просто маю певність, що ті, хто ці слова вигадував, не цікавились кількостями похідних слів із звукосполуками -ск-.
Кількість в живій мові. Це важливо.
Якщо за анологією продовжити про вигадувачів слів, то вони, вигадуючи, в основному брали корінь з -ск, це сформувало певне правило тут. Що дало підтсави вважати лускати кращим варіантом ніж лузати.
Про шо взагалі суперечка, я ж не кажу шо лузати це неправильо, протсо літературно має бути лускати, бо воно правильніше, бікозоф продовження традицій словотворення предків з уим коренем.
  • 0

#40 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4197 повідомлень

Відправлено 25.11.2011 – 16:48

Перегляд допису_Ex (25.11.2011 16:43) писав:

Кількість в живій мові. Це важливо.
Якщо за анологією продовжити про вигадувачів слів, то вони, вигадуючи, в основному брали корінь з -ск, це сформувало певне правило тут. Що дало підтсави вважати лускати кращим варіантом ніж лузати.
Про шо взагалі суперечка, я ж не кажу шо лузати це неправильо, протсо літературно має бути лускати, бо воно правильніше, бікозоф продовження традицій словотворення предків з уим коренем.
Що значить літературною? :) Мовою, яку вживали письменники? Я певен, що в літературі можна знайти обидва варіанти, отже обидва варіанти є правильними.
Й кількість в живій мові не важлива, в живій мові важлива виразність, експресивність, жива мова не на основі філологічних студій створюється.

Повідомлення відредагував kalamar: 25.11.2011 – 16:50

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних