Перейти до вмісту

Велоспорт

Повідомлень в темі: 920

#761 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3840 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 11.07.2012 – 15:27

ану розкажіть мені велолюбителі про правильну посадку.

бо у мене якісь підозри нехороші закрадаються що від мене шось приховують)
штука от у чому:
на велику я зовсім недовго, катаюся не так шоби дуже багато, але десь 30 км за тиждень прокатую точно. і в мене почали боліти коліна. та я ніяк не можу зрозуміти, чи це через те, що навантаження для організму нове і не знайоме і це банальне звикання до "нових рухів" (у мене так було зі ступнею після деяких вправ). чи то все ж таки я неправильно сиджу і кручу педалі. і не так шоби сильно боліло, але після кілометрів десяти наступного дня присісти буває боляче. та й біль наче не у суглобі а у зв.язках і навть через тиждень без велосипеду лишається, хоч і незначний.
на початку у мене зовсім низько було сидіння, так щоби легко можна було дотягнутися ногою до землі. потім я потроху його підіймала, бо мені розказали, що в найнижчому положенні педалі нога має бути повністю випрямлена. тільки при такій посадці зупинятися-залазити доволі таки незручно. а якшо падати, то мабуть зовсім через раму треба перескакувати. наразі знову трохи опустила, бо просто незручно і при гальмуванні буває злітаю з сидіння)

велосипед в принципі мені за зростом підходить (різниця у зрості-довжині ніг із попереднім власником у мене незначна, а він там все чітко під себе збирав). питання тільки в тому, наскільки високо має бути сидіння та знову ж таки куди мають дотягуватися ноги.
  • 1

#762 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 11.07.2012 – 15:33

Перегляд дописуNeorlandina (11.07.2012 – 15:27) писав:

штука от у чому:
на велику я зовсім недовго, катаюся не так шоби дуже багато, але десь 30 км за тиждень прокатую точно. і в мене почали боліти коліна. та я ніяк не можу зрозуміти, чи це через те, що навантаження для організму нове і не знайоме і це банальне звикання до "нових рухів" (у мене так було зі ступнею після деяких вправ). чи то все ж таки я неправильно сиджу і кручу педалі. і не так шоби сильно боліло, але після кілометрів десяти наступного дня присісти буває боляче. та й біль наче не у суглобі а у зв.язках і навть через тиждень без велосипеду лишається, хоч і незначний.
на початку у мене зовсім низько було сидіння, так щоби легко можна було дотягнутися ногою до землі. потім я потроху його підіймала, бо мені розказали, що в найнижчому положенні педалі нога має бути повністю випрямлена. тільки при такій посадці зупинятися-залазити доволі таки незручно. а якшо падати, то мабуть зовсім через раму треба перескакувати. наразі знову трохи опустила, бо просто незручно і при гальмуванні буває злітаю з сидіння)

велосипед в принципі мені за зростом підходить (різниця у зрості-довжині ніг із попереднім власником у мене незначна, а він там все чітко під себе збирав). питання тільки в тому, наскільки високо має бути сидіння та знову ж таки куди мають дотягуватися ноги.
про прямі ноги то правда, правда я собі виставила сидіння так, щоб коліно в мене було злегка зігнуте.
коліна боліти можуть, бо перепрацьовуєш. крутити постійно нема потреби. махнула декілька раз педалями, і їдеш собі, а ланцюг колеса тягне далі.
стосовно присісти ти маєш на увазі дупу чи коліна? бо в мене дупа на початках так добряче боліла. потім перестала.
  • 0

#763 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 11.07.2012 – 15:42

Перегляд дописуKassandra (11.07.2012 – 15:33) писав:

про прямі ноги то правда, правда я собі виставила сидіння так, щоб коліно в мене було злегка зігнуте.
коліна боліти можуть, бо перепрацьовуєш. крутити постійно нема потреби. махнула декілька раз педалями, і їдеш собі, а ланцюг колеса тягне далі.
стосовно присісти ти маєш на увазі дупу чи коліна? бо в мене дупа на початках так добряче боліла. потім перестала.
та наче й не перепрацьовую спокійно собі кручу на 5-ій чи 6-ій швидкості, хоча може то все відносно...
присісти то на коліна якраз. дупа взагалі нормально почувається, скарг не було)
  • 0

#764 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 11.07.2012 – 16:33

Перегляд дописуNeorlandina (11.07.2012 – 15:27) писав:

штука от у чому:

З самого початку велосипед потрібно так налаштувати під себе, щоби було зручно. Висота від сідла повинна бути така, щоби у нижньому положенні нога була трішки зігнутою. Якщо до нога у нижньому положення важеля (педалі) для ніг буде до кінця випрямлена, то це, мабуть, не буде найзручніше. Про правильну посадку на велосипеді є чимало статей в інтернеті. Я би радив придивитися, як відрегульовують висоту сідла професійні спортсмени, кому як не їм це знати?
Зображення

Тепер про біль. Звичайно, що при новому виді навантаження, особливо, якщо дається без поступовості велике навантаження, біль буде, оскільки організм до таких рухів не звик. Але потрібно розрізнити, що саме болить. Якщо болить не саме коліно, а зв'язки, м'язи, то при великому навантаженні цілком закономірно. Якщо болить саме коліно, то вартує задуматися. Або щось не добре виставлене сідло, але судячи із розповіді ти наче опустила його від максимально розігнутої ноги - це правильно. Або, якщо болить саме коліно, є якась хвороба коліна. У твоєму випадку, навряд чи буде хвороба коліна, оскільки ти сама вказуєш, що біль ніби не у коліні. Загалом колінний суглоб доволі складний і унікальний. У колінному суглобі кістки стегна та гомілки з'єднуються не безпосередньо, а через хрящеву тканину - меніск. З ними і є проблеми при навантаженні. Але пошкодження меніска буде характерне в першу чергу не для велосипедистів, скоріше у бігунів. Тренера і спортсмені знають таке, що не добре, наприклад, у горах бігти з гори - меніск просто пошкоджується, стирається, скажемо так, деформується.
Тож, якщо болить саме коліно, а положення сидіння налаштоване правильно, то причина зовсім не у велосипеді, мабуть.

Тепер, от вияснили, що болить все-таки не коліно, а зв'язки і м'язи. Що тут можна зарадити? Найперше - давати навантаження поступово, не одразу великі, не одразу на великі відстані. Крім того, починати треба з легких навантажень, ніби розмника, що приготує організм до більших навантажень. Найважчі навантаження слід дати у середину їзди. Потім, у самому кінці, слід просто проїхатися з легкими навантаженнями. Саме завдяки цьому можна буде запобігти ацедозу в м'язах, тобто накопичення в них молочної кислоти, яка утворюється і накопичується при важких роботах у м'язах, коли їм не вистачає енергії. Коли дати легкі навантаження, молочна кислота розкладається. Це так дуже спрощено пояснив, чому болять м'язи, а також і їхні зв'язки. Зв'язки, до речі більше болять, коли їх розтягнути при навантаженні. Якщо цього немає, то болять м'язи.
  • 0

#765 Globetrotter

волоцюга

• Користувачі
  • 1465 повідомлень
  • Місто:Лева

Відправлено 11.07.2012 – 16:40

1. нога має МАЙЖЕ випрямлятися, тобто залишатися злегка зігненою. і ніяк інакше. ніякі виправдання про зіскакування та ін. тут недоречні.
2. крутити треба з частотою 60 - 90 обертів на хвилину (про це я вже один раз писав), але з малим навантаженням. без значного зусилля.

біль в колінах (бокові зв'язки) - це не є добре. можна собі дуже сильно зашкодити. добивайтесь такої посадки і таких навантажень, щоб навіть після 50км в день не було ніяких неприємних відчуттів.
  • 0

#766 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 11.07.2012 – 16:40

І ще про правильну посадку на велосипеді і висоту сидіння. Є чимало публікацій на цю тему. Зокрема просто написано тут.
  • 0

#767 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 11.07.2012 – 17:19

значить таки майже випрямлена. ну я наче близька до того, треба буде придивитися до себе.
доречі помітила що вправи на розтяжку дуже допомагають уникнути та полегшити неприємні побічні ефекти. от сама собі такий капітан очевидність) наче й знаю все, а тільки практика остаточно переконує)

і ще там у посиланні було таке:

Цитата

Варьировать посадку на любом конкретном велосипеде можно заменой выноса (этот метод самый распространенный) и руля (например, использовать изогнутый руль с подъемом)
може хтось пояснити шо то за "заміна виносу"?

ЗІ нарешті придбали велозамок. довго вирішували який брати - кодовий чи на ключ. вийшла нічия, придбали гібрид - кодовий і з ключем)) тіки він настільки моцний, що його вішати не дуже зручно - тяжко розкручується.
  • 0

#768 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень

Відправлено 11.07.2012 – 17:51

Перегляд дописуNeorlandina (11.07.2012 – 17:19) писав:

значить таки майже випрямлена. ну я наче близька до того, треба буде придивитися до себе.
доречі помітила що вправи на розтяжку дуже допомагають уникнути та полегшити неприємні побічні ефекти. от сама собі такий капітан очевидність) наче й знаю все, а тільки практика остаточно переконує)

ЗІ нарешті придбали велозамок. довго вирішували який брати - кодовий чи на ключ. вийшла нічия, придбали гібрид - кодовий і з ключем)) тіки він настільки моцний, що його вішати не дуже зручно - тяжко розкручується.
теж не зовсім розумію ті замудровані слова, але я так розумію що йдеться про те, що руль теж можна виставити по висоті, і ще по одній осі насунути вперед або ближче до себе.
Зображення

а я от все ніяк не куплю нормальний замок.
  • 0

#769 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 11.07.2012 – 20:16

Перегляд дописуNeorlandina (11.07.2012 – 17:19) писав:

Перегляд дописуKassandra (11.07.2012 – 17:51) писав:

але я так розумію що йдеться про те, що руль теж можна виставити по висоті, і ще по одній осі насунути вперед або ближче до себе.
Касандро, ти мислиш правильно. Руль також можна, а інколи і треба регулювати, підлаштовувати висоту під себе. Це насамперед потрібно не так для ніг, як для хребта - є хтось із велосипедистів вищий ростом, хтось нижчий. Отож одному треба, щоби руль велосипеда був далі від сидіння, іншим - щоби ближче. Також і мабуть важлива висота руля велосипеда - усе індивідуальне.

Тепер щодо виносу.
А давайте дамо якесь визначення, що таке винос.
Ось винос на фото:
Зображення
Винос - частина велосипеда, що з'єднує горизонтальну трубку велосипеда (ту саму, за яку ми беремося, коли їдемо на велосипеді) із вертикальним штирем, що і з'єднаний з переднім колесом.
Щоби було зрозуміло, завантажу два фото: одне фото велосипеда, і те ж саме фото, тільки червоним я обвів винос у велосипеда.
Чи перекладається якось слово "винос" українською мовою, я не знаю.
Зображення

Зображення

Чи є виноси, параметри яких можна регулювати (довжина, кут), я не знаю, мабуть що якщо таке є, то трапляється рідко. Це уже треба питати тих, хто велосипеди продає.

Таким чином, щоби зробити відстань від руля велосипеда до сидіння довшу або коротшу, а можливо і підібрати відповідний кут руля, то просто відкручують той винос, який у велосипеді є, а закручують такий, який відповідно підібраний.

Повідомлення відредагував Друг Бобер: 11.07.2012 – 20:11

• 3

#770 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 12.07.2012 – 07:42

в Касандри на фото якраз винос кут якого регулюється
звичайно, руль рухається по радіусу, тобто піднімаючи його, він стає ближче, опускаючи, він стає нижче
але все залежить від посадки і характеру катання. Іноді перевертають винос, щоб він стояв не під кутом вверх, а був більш горизонтальним, тим самим понижуючи посадку, для зменшення опору повітря.
Чим більш вертикальне положення займає тіло, тим більше центр мас переміщується на заднє колесо, таке положення не передбачає швидкого катання
потім пізніше ще щось напишу.
  • 0

#771 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 25.07.2012 – 18:18

Neorlandina, аби не боліли коліна, потрібно крутити педалі на легкій передачі. Як вже було тут зазначено, зі швидкістю 60-90 обертів на хвилину. Для того аби визначати цю швидкість(каденс) є велокомп'ютери з датчиком каденсу. Якщо такого велокомп'ютера немає в наявності, то має бути хоча би звичайний велокомп'ютер який би показував швидкість. В інтернеті можна знайти онлайн-калькулятори які би показували на якій передачі який має бути діапазон швидкостей аби каденс був в межах 60-90. Чисто по пам'яті для звичайного 26'' гірського велосипеда для передачі 2-5 має бути швидкість порядку 22-27 км/год.

Ще є хороший переклад на укр. мову статті про можливі проблеми з коліном: http://velomisto.net...c.php?f=52&t=41

2Сенсоріка:про шолом, волосся і незручність. Мені зручно:

Зображення
  • 1

#772 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 25.07.2012 – 22:07

Дякую за поради, вже мене майже не турбують коліна. видно все звикала до велосипеду, плюс ще суміжні фізичні навантаження посилили ефект, так би мовити.

у мене ще один неподоланий рубіж лишився - бордюр) я здогадуюся як можна на нього заїздити, але мені шось стрьомно трохи. та й лісапед у мене типу шосейник, мені здається шо я йому колеса покоцаю за кілька невдалих спроб. бо на гірському у мене навіть виходило, а з цим складно якось.
а ще а ще
так кльово кататися у дощ - не так пити хочеться)
  • 0

#773 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 26.07.2012 – 10:36

З бордюрами краще мати справу маючи контактні педалі. Тоді можна ногами підкидати задню частину велосипеда вверх, так як ступні "намертво причеплені" до педалей.
  • 0

#774 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 26.07.2012 – 16:53

це да, але коли в мене не було контактних педалей, я теж вискакував переднім колесом, а потім переїжджяв заднім
там штука в тому, що треба зробити хитрий прийом: натиск, потім тягнути на себе руль, а потім коли переднє колесо на бордюрі, не розслаблятись, а потрібно перетікти центром маси на ту сторону, щоб розвантажити заднє колесо

і в мене вкрали велосипед, в флуді я писав про це, залишився тільки спідометр, і тепер шукаю геркон з столиком під Сігму 1009 , якщо хтось побачить мій велосипед, або столик від спідометра, маякніть
дякую
  • 0

#775 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 26.07.2012 – 17:35

а заднє колесо сильно гробиться коли заскакуєш переднім а потім втягуєш заднє без контактних педалей? ?
  • 0

#776 Globetrotter

волоцюга

• Користувачі
  • 1465 повідомлень
  • Місто:Лева

Відправлено 26.07.2012 – 18:01

Перегляд дописуФабрегас (26.07.2012 – 17:35) писав:

а заднє колесо сильно гробиться коли заскакуєш переднім а потім втягуєш заднє без контактних педалей? ?
якщо на малій швидкості (на великій ніхто на бордюр не заскакує), то ніякої шкоди колесу не буде.
  • 0

#777 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 26.07.2012 – 20:36

Перегляд дописуKatod (26.07.2012 – 16:53) писав:

і в мене вкрали велосипед, в флуді я писав про це, залишився тільки спідометр, і тепер шукаю геркон з столиком під Сігму 1009 , якщо хтось побачить мій велосипед, або столик від спідометра, маякніть
дякую

так, я читала. не встигла висловити свої співчуття. це взагалі жахливо, як це трапилося?
а на велофорумах є теми з об.явами про вкрадені вели? це було б корисно. тим більше що вкрадені скоріше за все в інеті й продають. чомусь мені так здається...
  • 0

#778 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень

Відправлено 26.07.2012 – 22:00

Перегляд дописуNeorlandina (26.07.2012 – 20:36) писав:

тим більше що вкрадені скоріше за все в інеті й продають. чомусь мені так здається...
от якраз і ні. хіба по запчастинах спродують в неті. але так переважно по баригах здають
  • 0

#779 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 27.07.2012 – 09:57

то таке, ви знаєте приблизно що в мене за велосипедЮ будете мати на увазі, і дякую за співчуття

Перегляд дописуФабрегас (26.07.2012 – 17:35) писав:

якщо тиск в колесах достатній і велосипед не обтяжений вантажем, то зміїного укусу не буде
я якось балувався на швидкості заїджяти на бровку, вийшло так, що велосипед мене гарненько закозлив, гепнув сідлом по сраці :)
тобто деяку відстань я проїхав на передньому колесі
  • 0

#780 І Цвях

опозиція

• Користувачі
  • 1876 повідомлень
  • Місто:Мати міст руських

Відправлено 11.08.2012 – 20:24

Neorlandina, http://easy-cycling....e_and_knees.htm говорить:

Цитата

Каждый человек, впервые севший на современный велосипед с возможностью переключения передач, в первую же поездку устанавливает самую скоростную передачу и мчится по дороге, наслаждаясь тем, что крутить педали можно редко, а ехать – быстро. Ну и что, что крутить тяжело, зато едем с ветерком! Знакомая ситуация, не правда ли?

Проходит пару дней и наш начинающий велосипедист думает: «а почему бы мне не сгонять на велике в гости к другу, километров за сорок-пятьдесят? Ведь я такой быстрый и красивый…» Садится на велосипед, включает ту же тяжелую передачу и едет. Десять километров едет, двадцать… Подул встречный прохладный ветерок, ехать стало тяжелее… Педали еле ворочаются. Тут, впервые за время владения велосипедом, нашему горе-путешественнику приходит правильная мысль: сбросить передачу на более легкую. И он сбрасывает ее. Однако до цели путешествия еще 20 километров и потом до дома еще 40. В итоге, ближе к вечеру он еле живой возвращается домой с натружеными мышцами и гудящими коленями. С коленями, которые теперь его беспокоят постоянно.

Все то, что я вам рассказал, это не плод моего воображения, а реальная история произошедшая с моим знакомым несколько лет назад.

Вернемся к коленям. Что же с ними произошло? В чем была ошибка моего товарища?

1. Слишком большая и длительная нагрузка на коленные суставы.

Начиная кататься на велосипеде с возможностью переключения передач, не старайтесь сразу ехать на самой быстрой, но самой тяжелой передаче. Сначала поездите хотя бы несколько недель (ежедневно или через день) на средних и низких передачах. Это позволит немного натренировать колени, и подготовить их к более серьезным испытаниям.

Старайтесь, чтобы частота свободного педалирования (каденс) не опускалась ниже шестидесяти оборотов в минуту. Не гонитесь за скоростью. Она придет чуть позже, с ростом вашей тренированности.

2. Отсутствие воды в дороге.

Хрящи в коленных суставах нуждаются в достаточном количестве жидкости для нормальной работы. Выезжая из дому на сколь-либо дальнюю дистанцию берите с собой флягу воды и пейте по несколько глотков каждые 15-20 минут вне зависимости от того, чувствуете вы жажду или нет.

Обезвоживание действует разрушительно на ваши колени.

3. Переохлаждение суставов.

Охлаждение коленных суставов снижает интенсивность кровотока в них, а соответственно и их функциональные возможности. Выезжая на дорогу при температуре ниже десяти градусов, одевайте специальные наколенники или хотя бы велорейтузы ниже колен.

4. Неправильная посадка.

Слишком высоко или слишком низко установленное седло велосипеда при езде на дальние дистанции также может приводить к болям в коленях. При правильно подобранной высоте седла, нога, при нахождении педали в нижней точке воображаемой окружности, не должна полностью выпрямляться. Она должна быть чуть-чуть согнута (более подробно о правильной посадке на велосипеде я буду писать в следующих статьях).

Помните, для того, чтобы сжечь колени, некоторым хватает всего лишь одного выезда.

Берегите себя.

• 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних