Перейти до вмісту

Політичні терміни


В цій темі немає відповідей

#1 Білий Дракон

    Хлопець

  • Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 03.03.2011 – 12:11

  • 0
Давайте з’ясуємо значення деяких термінів, а то в інтернеті вже повна плутанина.

1. Революція (від лат. revolutio — обертання, розвертання) — швидка зміна встановленого політичного, соціального чи економічного порядку суспільства здебільше насильницьким способом.

2. Кольорова революція — зміна політичної влади через масові народні протести. (зауважте, зміна влади, а не режиму чи устрою)

3. Державний переворот — насильницька та неконституційна зміна влади в державі, збройний виступ ворожих сил проти державної влади, організований у результаті таємної змови. Державний заколот, як правило являє собою зміну правлячих еліт або верхніх ешелонів влади в країні. Такого роду зміна влади здійснюється невеликою групою людей, частіше всього військовими і не має підтримки більшості населення. Державний заколот може здійснюватися під керівництвом однієї або декількох політичних партій, нездатних отримати владу іншим, демократичним шляхом (тобто через вибори). Прикладом державного заколоту є т. з. Жовтнева Революція 1917 р. в Росії.
Поділяються на:
[indent]1) Перевороти за участю народних мас — революції. Наприклад: Французька революція, Лютнева революція, Жовтнева революція[/indent][indent]2) Перевороти за участю невеликої кількості учасників із наближених до голови держави — Дворцові перевороти, Путчи.[/indent][indent]3) Військові перевороти — використання армії для захоплення влади військовими[/indent][indent]4) Перевороти, через зовнішню експансію[/indent]
4. Путч (від слова Pietsch – поштовх, силач) — заколот, збройний виступ групи змовників з метою вчинити державний переворот. Коли вживають слово путч звичайно мають на увазі заколот, де керівну та вирішальну роль відіграють віськовики. У французькій і англійській мовах паралельно вживається термін фр. coup d'йtat (МФА: [ku de'ta]).

5. Мітинг — це організована форма політичних дій, оскільки в нього є організатори, цілі та завдання (наприклад, домогтися якомога більшої підтримки виборців на користь того чи іншого кандидата і виграти виборчу кампанію). Водночас мітинг, як і будь-яке багатолюдне зібрання, може перетворитися за певних умов у стихійний некерований процес і супроводжуватися раптовою зміною настроїв учасників, вибухом емоцій, бурхливими пристрастями.

6. Демонстрація — масова хода як публічне вираження соціально-політичного настрою; організована форма політичних дій, оскільки в нього є організатори, цілі та завдання (наприклад, домогтися якомога більшої підтримки виборців на користь того чи іншого кандидата і виграти виборчу кампанію).

7. Протест — Під протестом зазвичай розуміють відносно відкриту реакцію на суспільну ситуацію: іноді на підтримку, але зазвичай проти неї. У залежності від ставлення до нього з боку влади і політичного режиму протести бувають санкціоновані і несанкціоновані. Крайня форма соціального протесту може перерости в революцію.

8. Громадянська війна — боротьба за владу між громадянами одного суспільства, країни. Найдавніші відомі в історії громадянські війни - громадянські війни в стародавньому римському суспільстві. При дослідженні будь-якої громадянської війни дослідники виділяють основне протиріччя, через яке точилась дана війна, а також дві основні суспільні групи (класи), боротьба між якими визначала характер цієї війни.

Від повстань, бунтів та заколотів громадянська війна відрізняється масштабами. Громадянська війна характеризується тривалістю, великою кількістю жертв і значною витратою ресурсів.

Якщо прийняти за критерій визначення громадянської війни 1000 смертей на рік, то в період з 1816 року до 1997 року було 213 громадянських воєн, 104 з яких відбулися після 1944 року. Якщо прийняти менш жорсткий критерій у 1000 смертей за весь період війни, то з 1945 по 2007 рік таких воєн було 90, а в 2007 році все ще тривали 20. З 1945 року громадянські війни призвели до загибелі понад 25 млн. людей, а також до насильницького переселення багатьох мільйонів інших.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 03.03.2011 – 12:09
Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних