Перейти до вмісту

Чи можливий контрафакт Душі?

Повідомлень в темі: 127

#81 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Софія

Відправлено 24.03.2011 – 08:57

Перегляд дописуБезбожник (24.03.2011 09:26) писав:

Я не маю нічого проти твого особистого переконання в справедливості погляду на твій світ який ти особисто і сотворив всередині самого себе. Але я, Василю, теж (наприклад) налаштований на досягнення двохстолітнього віку...н-да..такий собі внутрішній світ, налаштувавшись, сотворив про власне довголіття...гм...а об*єктивні, в тому числі суспільні, і що важливо, природні, фактори мені чомусь по барабану ? Так чи що ? В такому випадку, реаліями якого світу я живу ?

Зовсім, ні! Осягнення єдности не є питанням природи, а питанням стосунків! Тому я живу повністю реаліями цього світу людських стосунків.

Перегляд дописуБезбожник (24.03.2011 09:26) писав:

Нічого мені не видно. У тих душа...у тебе психіка...тут, здається Кава, справедливо запитав ; де знаходиться пам*ять ? Мені більш сподобалось би, де, взагалі, знаходиться розум ? А психіка ? Тобі не здається що наукове ствердження про наявність саме психіки, а не чогось іншого, сказане одними людьми, має такі ж самісінькі нікудишні аргументи як і наявність душі, сказане іншими...такими ж самісінькими людьми ?

А в аргументації безсмерття души теж немає жодних відмінностей?
  • 0

#82 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 24.03.2011 – 10:03

Перегляд дописуВасиль (24.03.2011 08:57) писав:

Зовсім, ні! Осягнення єдности не є питанням природи, а питанням стосунків! Тому я живу повністю реаліями цього світу людських стосунків.

Ще чудніше, як на мій погляд. Живеш ти, де ? В приватному будинку ? В квартирі ? В сараї ? Нічого подібного, ти живеш в природі. Де б ти не знаходився, в будь який момент, будь яку мить свого життя, ти знаходишся в природі. Навіть залізобетонний будинок в якому твоя квартира є приналежністю природи з матеріалів якої він побудований. А ти, в ньому, звичанісінький споживач котрий жодного компоненту цих природніх речовин не садив не сіяв. Ти, як людина, отримав готове і задарма. І тому, ти є залежним від її законів з голови до п*ят. Той ПК за яким ти зараз знаходишся є її власність, твоє єство, до останнього атома, є її власність, вона, природа, є хазяїном усього на Землі від полюса до полюса, ти, з її погляду, така ж букашка як і та, котра живе у лісовому пеньку чи під корою стовбура і ти, при реальній наявності беззаперечного хазяїна, вигадав, що "повністю живеш реаліями світу людських стосунків". А де ти цей світ знайшов ? Звідкіля він взявся у твоїй уяві, поза межами природи, якщо, по твоїх словах, це не є її питання ? Таке враження, що ти пишеш з іншої галактики.

Цитата

А в аргументації безсмерття души теж немає жодних відмінностей?

Ну чого ж, є. Гм...так само як і в аргументації наявності психіки. І якщо покласти на терези всі різновиди відмінностей в аргументації безсмертя душі, на одні шальки, а на другі покласти всі різновиди аргументації психіки, то стрілка вкаже на позначку "0".

Повідомлення відредагував Безбожник: 24.03.2011 – 10:05

• 0

#83 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • 1975 повідомлень

Відправлено 24.03.2011 – 10:23

Перегляд дописуВасиль (24.03.2011 00:44) писав:

Насправді, це не є питанням аргументації, а питанням налаштованости. Якщо є налаштованість на осягнення єдности, то є і здатність осягнення, а без налаштованости ніякого осягнення не буде.

Питання тут не в назві, а в тім, що релігійна душа є безсмертною метафізичною субстанцією людини, тоді як психіка є однією з функціональних систем організму людини. Видно, що перше не є другим, і навпаки. Відтак є чітка відмінність релігіі від науки.
...і все це, тим не менше інтегровано в людську Душу
  • 1

#84 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 24.03.2011 – 10:33

Перегляд дописуПастух (24.03.2011 10:23) писав:

...і все це, тим не менше інтегровано в людську Душу

О...з*явилась нарешті...пропажа. (Опять з підвала воду викачував?)... Інтегрована, кажеш ? В душу ? Шо це за мікросхема така ? І що в ній, в такому випадку, виконує така штука, як психіка ?

Повідомлення відредагував Безбожник: 24.03.2011 – 10:34

• 0

#85 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 24.03.2011 – 15:51

Перегляд дописуБезбожник (24.03.2011 11:03) писав:

Ще чудніше, як на мій погляд. Живеш ти, де ? В приватному будинку ? В квартирі ? В сараї ? Нічого подібного, ти живеш в природі. Де б ти не знаходився, в будь який момент, будь яку мить свого життя, ти знаходишся в природі. Навіть залізобетонний будинок в якому твоя квартира є приналежністю природи з матеріалів якої він побудований. А ти, в ньому, звичанісінький споживач котрий жодного компоненту цих природніх речовин не садив не сіяв. Ти, як людина, отримав готове і задарма. І тому, ти є залежним від її законів з голови до п*ят. Той ПК за яким ти зараз знаходишся є її власність, твоє єство, до останнього атома, є її власність, вона, природа, є хазяїном усього на Землі від полюса до полюса, ти, з її погляду, така ж букашка як і та, котра живе у лісовому пеньку чи під корою стовбура і ти, при реальній наявності беззаперечного хазяїна, вигадав, що "повністю живеш реаліями світу людських стосунків". А де ти цей світ знайшов ? Звідкіля він взявся у твоїй уяві, поза межами природи, якщо, по твоїх словах, це не є її питання ? Таке враження, що ти пишеш з іншої галактики.

Крім природи існує ще й світ міжлюдських стосунків, який для кожної людини є різним. Природа не є хазяїном цих стосунків, і саме в цьому світі реалізується осягнення єдности. В природі ж ніяке осягнення єдности не реалізується, бо в природі реалізуються фізичні взаємодії, а не стосунки особистостей. Відтак треба розрізняти два світи, в яких живуть люди, і, коли ведемо розмову про один світ, не плутати його з іншим світом.

Перегляд дописуБезбожник (24.03.2011 11:03) писав:

Ну чого ж, є. Гм...так само як і в аргументації наявності психіки. І якщо покласти на терези всі різновиди відмінностей в аргументації безсмертя душі, на одні шальки, а на другі покласти всі різновиди аргументації психіки, то стрілка вкаже на позначку "0".

Ага! Тоді на одні шальки кладете 5 кілограмів заліза, а на другі - 5 метрів лапши на вуха, то стрілка знову вкаже на позначку "0"!
  • 0

#86 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 24.03.2011 – 17:27

Перегляд дописуВасиль (24.03.2011 15:51) писав:

Крім природи існує ще й світ міжлюдських стосунків, який для кожної людини є різним. Природа не є хазяїном цих стосунків, і саме в цьому світі реалізується осягнення єдности. В природі ж ніяке осягнення єдности не реалізується, бо в природі реалізуються фізичні взаємодії, а не стосунки особистостей. Відтак треба розрізняти два світи, в яких живуть люди, і, коли ведемо розмову про один світ, не плутати його з іншим світом.

Василю, шановний, "світ міжлюдських відносин", до котрого природа ніяким боком, це що ??? Я тебе вже питав ; звідкіля ти цей окремий світ взяв ? Ти мені розказуєш що в цьому ньому відбувається, але мені, спочатку, хочеться побачити аргументи, з яких таких таємних загашників ти його притягнув за вуха у світ природи ?

Цитата

Ага! Тоді на одні шальки кладете 5 кілограмів заліза, а на другі - 5 метрів лапши на вуха, то стрілка знову вкаже на позначку "0"!

Згоден. Але за умови невеличкої модернізації терезів. На лівих шальках робимо написа: "лапша", на правих - "залізо" (умовно, приймем його за істину). Робимо зважування. На ліві кладемо душу, на праві - психіку. Стрілка показує "0". Міняємо зважувані "матеріали" місцями. Стрілка знову покаже "0". По любому. Висновки роби сам.

Повідомлення відредагував Безбожник: 24.03.2011 – 17:28

• 0

#87 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 24.03.2011 – 23:46

Перегляд дописуБезбожник (24.03.2011 18:27) писав:

Василю, шановний, "світ міжлюдських відносин", до котрого природа ніяким боком, це що ??? Я тебе вже питав ; звідкіля ти цей окремий світ взяв ? Ти мені розказуєш що в цьому ньому відбувається, але мені, спочатку, хочеться побачити аргументи, з яких таких таємних загашників ти його притягнув за вуха у світ природи ?

Ні, у світ природи я нічого не притягував і вже написав, що світ міжлюдських стосунків та природа - зовсім різні речі!

Перегляд дописуБезбожник (24.03.2011 18:27) писав:

Згоден. Але за умови невеличкої модернізації терезів. На лівих шальках робимо написа: "лапша", на правих - "залізо" (умовно, приймем його за істину). Робимо зважування. На ліві кладемо душу, на праві - психіку. Стрілка показує "0". Міняємо зважувані "матеріали" місцями. Стрілка знову покаже "0". По любому. Висновки роби сам.

Урівноважувати психіку душею є така ж сама нісенітниця, як і урівноважувати залізо брехнею! Ваша теза є повністю беззмістовною.
  • 0

#88 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 01:34

Перегляд дописуВасиль (24.03.2011 23:46) писав:

Ні, у світ природи я нічого не притягував і вже написав, що світ міжлюдських стосунків та природа - зовсім різні речі!

Дуже цікаво. В такому випадку : а природа, це світ яких взаємостосунків ?

Цитата

Урівноважувати психіку душею є така ж сама нісенітниця, як і урівноважувати залізо брехнею! Ваша теза є повністю беззмістовною.

Та ні. Не так. Беззмістовним є інше. А саме, коли в одному випадку, дрібнюсінька (в порівнянні до загальної кількості) група людей, яких ніхто не уповноважував і не просив, безцеремонно бере на себе право вирішувати від імені і за всіх таке дійство, як то: на власний розсуд просіює, вибирає, заодно вигадує наукові назви-терміни певним властивостям людського єства (природнього організму, по любому) зводячи ці властивості до вигаданого терміну, психіка, водночас, будучи не в змозі дати бодай яке, єдинне і аргументоване тлумачення місцезнаходження цього гіпотетичного вигаданого "об*єкту", а в другому випадку, коли це ж самісіньке дійство так само, безцеремонно, робить інша дрібна группа людей, з тою лише різницею, що називає вигаданий "об*єкт", душею, оце і є, вищої міри, беззмістовність. А якщо згадати, що обидві ці групки нав*язують решті вигадані ними об*єкти, акі істину, то це беззмістовність з приставкою, супер.

Повідомлення відредагував Безбожник: 25.03.2011 – 01:35

• 0

#89 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 06:28

Перегляд дописуБезбожник (25.03.2011 02:34) писав:

Дуже цікаво. В такому випадку : а природа, це світ яких взаємостосунків ?

А природа - це не світ взаємостосунків, а Всесвіт фізичних взаємодій!
  • 0

#90 КаваНеПийПивоЇжБорщ...

Т Чарівне Гімно 2009

• Користувачі
  • 3018 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:мами

Відправлено 25.03.2011 – 12:24

Цитата

Це так, але крім розуміння є ще й віра в безсмертну душу, від якої аж ніяк не хочеться відмовлятись людям.
Християнам можливо? Бо не всі релігії вважають душу безсмертною.
  • 0

#91 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 13:41

Перегляд дописуКава з козявками... (25.03.2011 13:24) писав:

Християнам можливо? Бо не всі релігії вважають душу безсмертною.

Для України суттєвим є саме вплив християнства.
  • 0

#92 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 19:21

Перегляд дописуВасиль (25.03.2011 06:28) писав:

А природа - це не світ взаємостосунків, а Всесвіт фізичних взаємодій!

Якщо не стосунків, а фізичних взаємодій, в перелік котрих взаємостосунки не входять, то ситуація стає ще більш заплутаною. Гм...я вже про це казав кілька постів вище...здається, ти не так зрозумів. Спробую по іншому : процеси травлення їжі в твоєму шлунку, на твій погляд, входять в перелік природніх фізичних взаємодій ?
  • 0

#93 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 21:11

Перегляд дописуБезбожник (25.03.2011 20:21) писав:

Якщо не стосунків, а фізичних взаємодій, в перелік котрих взаємостосунки не входять, то ситуація стає ще більш заплутаною. Гм...я вже про це казав кілька постів вище...здається, ти не так зрозумів. Спробую по іншому : процеси травлення їжі в твоєму шлунку, на твій погляд, входять в перелік природніх фізичних взаємодій ?

Так! Ну і що з того?
  • 0

#94 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 22:55

Перегляд дописуВасиль (25.03.2011 21:11) писав:

Так! Ну і що з того?

Та нічого такого особливого. Просто "нєстиковочка" виходить. Є два світи : світ фізичних взаємодій і світ взаємостосунків. Обидва світи знаходяться в одному і тому ж індивиді. Світ перший цілком закономірний, оскільки від початку, за рахунок фізичних взаємодій на протязі мільярдів років від неживого до живого, є результатом діяльності природи. В тому числі і процес травлення в нашому шлунку. Але тут з*являється ще один світ. Індивид каже, що цей світ належить йому, ним же він і створений, ним же встановлений порядок дій та закономірностей цього світу. Мало того, індивид дає власну назву цьому світу, "світ людських стосунків" і зазначає при цьому, що природа тут ні при чому. Нехай буде так. Але звідки взявся цей світ у конкретного індивида ?...думка. Адже не може щось з*явитись, по рішенню людини, раніше, ніж вона про це подумає. Отже маємо думку, як процес діяльності мозку. Себто, природній процес фізичних взаємодій. Однак цього мало. Мозок потрібно годувати посилаючи до рота шматок хліба. Інакше (як я тобі казав раніше і саме оце мав на увазі) - смерть. Таким чином, за рахунок природніх фізичних взаємодій, у конкретного індивиду, на білий світ з*являється думка, а за нею і переконання (переконання, теж природній процес) про осягнення єдности та об*єднання особистостей. Від самісінького початку цього процесу і до кінця, всю "роботу" виконала природа, фізично взаємодіючи. Від самісінького початку і до кінця, весь цей процес пройшов по її закону, по її "правилах гри". Від самісінького початку і до кінця, конкретний індивид, навіть палець об палець не вдарив у цьому процесі. Він просто отримав готовий результат...думку. І при всьому цьому, конкретний індивид, присвоюючи собі "чужу роботу", каже : "ви, Сєклєта Філіповна, что то одно, а ми, что то другоє".

ПС. Очевидно, Василю, тут варто додати, що сама по собі природа дозволяє собі одну річ. Неважливо, чому вона це доволяє і навіщо. Це її рішення і воно виникло раніше, аніж вона поселила нас на землі як один із міліонів видів. Я говорю про аномалію. Можливо так їй, природі, зручніше відбирати, можливо щось інше...не має значення. Принаймі ми, люди, чомусь вигадали собі, що вона дає нам право на вибір і свободу. Тоді виходить, що знищуючи її то там то сям, ми робимо це по її ж "дозволу"...себто право вибору. А може ніякого вибору і права свободи у нас немає перед природою ? Ми просто знаходимо собі виправдання...нами ж і вигадану "свободу вибору". А якщо такої свободи не існує, то надаючи нам можливість думати, пам*ятати, говорити, в кінці кінців - мати розум, природа заклала в це щось інше ? А щоби зрозуміти ЩО вона заклала, слід розуміти її, а не вигадувати "паралельний світ осягнення особистоти та об*єднання тих особистостей" ? Може б варто було б запитати у себе ; а я дійсно природньо розумний раз можу вигадати якийсь світ з одного боку, і абсолютно не розуміти реальний природній світ ? Може варто було б запитати у себе: якщо, думка, котра природою сотворена, повинна бути на щось націлена по рішенню природи, то чи для того вона надала нам таку можливість, щоби індивид, в кінечному результаті, почав з нею перерозподіл сфер впливу ? Тобі не здається що саме до цього ти прийшов ? Так от, ота аномалія, отой відбір...при її то могутності...мізинчиком ворухне, і твій вигаданий власний світ щезне вмить.

Повідомлення відредагував Безбожник: 25.03.2011 – 23:23

• 0

#95 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 25.03.2011 – 23:50

Перегляд дописуБезбожник (25.03.2011 23:55) писав:

Та нічого такого особливого. Просто "нєстиковочка" виходить. Є два світи : світ фізичних взаємодій і світ взаємостосунків. Обидва світи знаходяться в одному і тому ж індивиді. Світ перший цілком закономірний, оскільки від початку, за рахунок фізичних взаємодій на протязі мільярдів років від неживого до живого, є результатом діяльності природи. В тому числі і процес травлення в нашому шлунку. Але тут з*являється ще один світ. Індивид каже, що цей світ належить йому, ним же він і створений, ним же встановлений порядок дій та закономірностей цього світу. Мало того, індивид дає власну назву цьому світу, "світ людських стосунків" і зазначає при цьому, що природа тут ні при чому. Нехай буде так. Але звідки взявся цей світ у конкретного індивида ?...

Відповідь дуже проста - цей світ у індивіда взявся від того, що він вступив в стосунки з іншими людьми! В природі перед тим ніяких стосунків не було, тобто природа не є їх причиною.
  • 0

#96 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4232 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 26.03.2011 – 01:03

Перегляд дописуКава з козявками... (23.03.2011 01:55) писав:

Для мене велику роль грає загальноприйняте поняття слова прогрес. Тут віра ні до чого. Коли ти кажеш, що прогресу немає. Це як наче, ми з тобою ніколи не дійшли до цього етапу розмови. Саме до цього. Ну а для тих, хто вважає що нічого не змінюється, раджу читати нашу розмову від початку.
» Натисніть, щоб показати спойлер - натисніть ще раз, щоб приховати... «
Ви Грехена пам'ятаєте сказав мiстер Геккет.
Отруйника, сказав чоловiк.
Адвоката, сказав мiстер Геккет.
Знав я його колись, сказав чоловiк. Шiсть рокiв, якщо не помиляюся.
Сiм, сказав мiстер Геккет. Шiсть зараз рiдко кому дають.
Я б йому дав усi десять, сказав чоловiк.
А то й двадцять сказав мiстер Геккет.
А що вiн накоїв сказала жiнка.
Трохи перевищив свої повноваження, сказав чоловiк.
Сьогоднi зранку я одержав вiд нього листа, сказав мiстер Геккет.
Он як, сказав чоловiк. Я не знав, що їм дозволено спiлкуватися з
зовнiшнiм свiтом.
Вiн адвокат, сказав мiстер Геккет. І зразу ж додав, та й я вам не
зовнiшнiй свiт.
Це я до того, що тут філософії розділ, й не варто на загальновизнані речі посилатись.

Перегляд дописуКава з козявками... (23.03.2011 01:55) писав:

Ну чого тоді? Зараз над цим теж стирають мозок. А психологія і філософія сьогодення на багато сильніша за ту.
Просто реально важко зрозуміти, що то за вимір де знаходяться думки.
Поки прогрес фізикалізму, нульовий, як фізикаліст за переконаннями тобі кажу. Ні психологія, ані тим більше філософія, не пояснюють феномена свіломості.
Прирівнювати психіку у психології і душу у релігіях гет хибно. Бо релігійне поняття набагато ширше. Таке порівняння то позиція страуса, який ані до релігії, ані до атеїзму не хоче признатись.
  • 0

#97 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • 1975 повідомлень

Відправлено 26.03.2011 – 04:53

Перегляд дописуkalamar (26.03.2011 01:03) писав:

Це я до того, що тут філософії розділ, й не варто на загальновизнані речі посилатись.
...Поки прогрес фізикалізму, нульовий, як фізикаліст за переконаннями тобі кажу. Ні психологія, ані тим більше філософія, не пояснюють феномена свіломості.
Прирівнювати психіку у психології і душу у релігіях гет хибно. Бо релігійне поняття набагато ширше. Таке порівняння то позиція страуса, який ані до релігії, ані до атеїзму не хоче признатись.
...це позиція досить надійна...
  • 1

#98 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 26.03.2011 – 10:50

Перегляд дописуВасиль (25.03.2011 23:50) писав:

Відповідь дуже проста -

У тебе, взагалі, немає відповіді з цього приводу. І бути не може. Як я тобі вже зазначив, така властивість як, здатність думати, є не твоєю власною заслугою а процесом фізичних взаємодій природи. І ця здатність закладена нею в індивид, розрахована нею і для неї, природи, потреб. Так само, як закладені нею, інші властивості, в інші види. І якщо індивид націлює думку в протилежному напрямку, вигадуючи там ще один світ, то з точки зору природи, це є аномалія, про що я тобі вже сказав. Індивид перетворюється в "чиряк" на тілі природи. Іншими словами, ти об*явив війну природі. В кінцевому рахунку - самому собі. От і вся "мудрість" світу об*єднаних особистостей.

Цитата

цей світ у індивіда взявся від того,

Ну-ну, від ЧОГО ?... Світ у світі небуває, Василю...масло масляне...хаос. І якщо цей хаос є бажаним для тебе, як для аномалії, то це не означає що цього хоче природа, в котрої все упорядковано і ніщо не відбувається просто так. Іншими словами, в неї не падає клямка щоби вигадувати ще один світ в самій собі.

Цитата

що він вступив в стосунки з іншими людьми!

Стадний інстинкт, по задуму природи. Якими б високопарними науковими термінами (абсолютно байдужих, невідомих і неіснуючих для природи) ти це не назвав, по факту - стадний інстинкт.

Цитата

В природі перед тим ніяких стосунків не було, тобто природа не є їх причиною.

Зате, вона є їх першопричиною.

Повідомлення відредагував Безбожник: 26.03.2011 – 11:13

• 0

#99 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 26.03.2011 – 11:26

Тобі, Василю - до християн. І я не здивуюсь, якщо пізно чи рано, ти там опинишся. Все що ти вигадав, звичайнісіньке християнство, тільки з твоїми власними корективами. Це тільки у них, як і у тебе, їхній "бог" надає право вибору : "гріховний світ" - "безгріховний світ". А природа, такого права нікому не надавала. Бо у людини, як природній приналежності, немає і бути не може жодного аргументу щоби це спростувати.

Повідомлення відредагував Безбожник: 26.03.2011 – 11:31

• 0

#100 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 26.03.2011 – 13:42

Перегляд дописуБезбожник (26.03.2011 12:26) писав:

Тобі, Василю - до християн. І я не здивуюсь, якщо пізно чи рано, ти там опинишся. Все що ти вигадав, звичайнісіньке християнство, тільки з твоїми власними корективами. Це тільки у них, як і у тебе, їхній "бог" надає право вибору : "гріховний світ" - "безгріховний світ". А природа, такого права нікому не надавала. Бо у людини, як природній приналежності, немає і бути не може жодного аргументу щоби це спростувати.

Процитуйте, будь ласка, де я згадував гріховний світ!?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних