Перейти до вмісту

Чи можливий контрафакт Душі?

Повідомлень в темі: 127

#61 lilija

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Шепетівка

Відправлено 22.03.2011 – 14:06

Перегляд дописуВасиль (22.03.2011 00:41) писав:

Нічого подібного! Те, що людина чітко усвідомлює, що хтось інший вирішує її долю, зовсім не робить її щасливою!

Меч уявний. І ніхто нічого за нас не вирішує, навіть меч повісивши. Просто для того, щоб людина припинила думати як паперовий персонаж з макету, а почала думати як істота, що тих персонажів переставляє, треба вийти за межі можливого. У відчаї, під впливом кохання, на грані чогось люди думають краще. Наркоман лише інфікувавшись ВІЛ починає думати як свідома людина. декому допомагає рак - люди покидають непотрібні роботи, некоханих партнерів і починають будвати своє життя так як їм хочеться. Той самий меч.
А декому вистачає вірити у Страшний суд. Такі люди не стають наркоманами, і не продаються некоханим сексуальним партнерам, вони повноцінно живуть лише тому, що вірять - у них над головою висить меч і у будь-який момент він може впасти.
То вибирайте, що вам більше до смаку - реальний СНІД чи уявний меч над головою.
  • 0

#62 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Софія

Відправлено 22.03.2011 – 15:55

Перегляд дописуlilija (22.03.2011 15:06) писав:

Меч уявний. І ніхто нічого за нас не вирішує, навіть меч повісивши. Просто для того, щоб людина припинила думати як паперовий персонаж з макету, а почала думати як істота, що тих персонажів переставляє, треба вийти за межі можливого. У відчаї, під впливом кохання, на грані чогось люди думають краще. Наркоман лише інфікувавшись ВІЛ починає думати як свідома людина. декому допомагає рак - люди покидають непотрібні роботи, некоханих партнерів і починають будвати своє життя так як їм хочеться. Той самий меч.
А декому вистачає вірити у Страшний суд. Такі люди не стають наркоманами, і не продаються некоханим сексуальним партнерам, вони повноцінно живуть лише тому, що вірять - у них над головою висить меч і у будь-який момент він може впасти.

Та я вже вибрав життя в єдності, і до чого тут той СНІД чи Ваш меч ніяк не можу збагнути!
  • 0

#63 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 22.03.2011 – 16:26

Перегляд дописуlilija (22.03.2011 14:06) писав:

Меч уявний.

А яка різниця уявний чи реальний ? По любому, говорити (як це ти тут почав) про справедливість з занесеним мечем, нехай навіть уявним, просто смішно. Окрім того, в релігії, про яку ти тут розходився, отой уявний меч вмомєнт стане реальним при першій же нагоді. Для цього раджу щєтільнєй ознайомитись з текстами вселенських соборів за участю релігійних "мудреців", як минулого, так і сучасних. В любому варіанті того меча, справедливістю і не пахне оскільки така "справедливість" перетворюється на пригнічення.

Цитата

І ніхто нічого за нас не вирішує, навіть меч повісивши.

Гм...цікава шняга..ніхто нічого не вирішує...а меч хтось вішає...так я тебе питав вже : хто цим правом володіє ?...хто його вішає ? Га ? Чи ти сам над собою його повісив ?

Цитата

Просто для того, щоб людина припинила думати як паперовий персонаж з макету, а почала думати як істота, що тих персонажів переставляє, треба вийти за межі можливого.

А звідкіля тобі відомо, як правильно думати, а як неправильно ? Ти хто ?

Цитата

У відчаї, під впливом кохання, на грані чогось люди думають краще.

У відчаї під впливом кохання людина, навпаки, думає гірше а не краще, оскільки керується почуттями а не розумом.

Цитата

Наркоман лише інфікувавшись ВІЛ починає думати як свідома людина.

Туфта. По-перше, наркоман залишається наркоманом навіть під впливом трьох з половиною ВІЛів. А по друге, кількість ВІЛ інфікованих людей котрі ніколи не вживали наркоту набагато перевищує кількість інфікованих наркоманів...інфікованість котрих більше міф, аніж правда. В такому випадку мені цікаво : якщо НЕнаркоман стає ВІЛ інфікованим то він що ?...теж починає думати як свідома людина ? А до цього ?, був придурком ? Чи як ?

Цитата

декому допомагає рак - люди покидають непотрібні роботи, некоханих партнерів і починають будвати своє життя так як їм хочеться. Той самий меч.

Ги ги ги ...рак є спадкова хвороба. При чОму тут твій меч ???

Цитата

А декому вистачає вірити у Страшний суд.
Такі люди не стають наркоманами, і не продаються некоханим сексуальним партнерам, вони повноцінно живуть лише тому, що вірять - у них над головою висить меч і у будь-який момент він може впасти.

Серйозно ? Ну, по перше, із усіх наркоманок, котрих я перетрахав, жодна не хворіла ВІЛом, по друге всі вони були віруючі і боялись Страшного Суду (на відміну від мене), по третє, я їх трахав безкоштовно на відміну від НЕнаркоманок котрим плачу від 100 баксів за годину...вгадай, у кого з них висить меч над головою ?...і по четверте : звідкіля у тебе такі пізнання про ВІЛ, про наркоту, про продажу та некоханих сексуальних партнерів ? Га ?

Цитата

І хто ж тебе так перелякав ? В якій сєкті це трапилось ?

Перегляд дописуВасиль (22.03.2011 05:14) писав:

Я не зрозумів: Вам що, їсти нема чого, що Ви так про це переживаєте?

Це аргумент ?...Звісно ж, їсти є що. І я не переживаю. Я просто знаю ціну вказаної тобою вигадки про єдність індивидууму з власною свідомістю. І ту ціну я назвав. Усвідомити її можна тільки в реальній ситуації а не теоретично. Що тут незрозумілого ?

Цитата

...його турбує Душа, існування якоі він так завзято заперечує...це пекельні муки...

Пастуше, при всій симпатії і повазі до тебе, скажу : ти не вгадав.

Повідомлення відредагував Безбожник: 22.03.2011 – 16:33

• 0

#64 lilija

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 22.03.2011 – 16:52

Ну по-перше, коли я проходила практику в газеті, то писала про ВІЛ інфікованих. Мені всі казали - це не хвороба наркоманів і повій, але ніхто так і не зміг мені показати віл-інфікованого, який би не був наркоманом і повією у минулому. Теоретично вони є, але практично усі віл-інфіковані, з якими я спілкувалась - були наркоманами і повіями, чи вели безладне статеве життя. А хорошими та побожними вони стали вони після того, як дізнались про хворобу. Жодного батька багатодітного сімейства, однолюба, я там не бачила.
По друге - рак не спадкова хвороба, а соціальна, це хвороба мегаполісів, стресів і депресій, і так само - пияків, курців та наркоманів. Статистику треба дивитись.
По-третє, не обов'язково вірити в той меч, якщо не хочеться. Просто ще одна статистика, яку провели у США - не залежно від релігії, люди, які вважають себе віруючими, рідше хворіють на рак чи СНІД, довше живуть, не мають проблем із безпліддям та імпотенцією і вважають себе щасливішими.
По-четверте, китайці та араби, яких можна вважати фанатами своїх релігій, набагато краще розмножуються і рідше хворіють на автоімунні захворювання за просунутих у питаннях свободи та власного вибору жителів Заходу. А Європа старіє, і потрохи вимирає. Як і ми.
Тож секти тут ні до чого. Банальна статистика.
  • 0

#65 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 22.03.2011 – 18:22

Перегляд дописуlilija (22.03.2011 16:52) писав:

Ну по-перше, коли я проходила практику в газеті, то писала про ВІЛ інфікованих.

Ну і що ? Писати про ВІЛ інфікованих це зовсім не означає володіти статистикою....котрої, до речі, толком ніхто і не знає.

Цитата

Мені всі казали - це не хвороба наркоманів і повій, але ніхто так і не зміг мені показати віл-інфікованого, який би не був наркоманом і повією у минулому. Теоретично вони є, але практично усі віл-інфіковані, з якими я спілкувалась - були наркоманами і повіями, чи вели безладне статеве життя.

Ога. Дітки, котрі в пологовому будинку, в лікарні, чи дитсадку підхватили ВІЛ, про що були опубліковані факти, мабуть теж наркомани і вели безладне статеве життя.

Цитата

А хорошими та побожними вони стали вони після того, як дізнались про хворобу.

То то у нас наркомани щезли ! А я то думаю: куди це чувирли з одеської траси заникались ? Виявляється вони, як жертви безладного статевого життя, тепер по церквах шастають ? Дякую за підказку...знатиму, де їх тепер знімать. Угу. У церкві.

Цитата

Жодного батька багатодітного сімейства, однолюба, я там не бачила.

А багатодітного НЕоднолюба, ти там нє созєрцала, часом ? Окрім того, якщо він багатодітний батько то вже, фізіологічно веде безладне статеве життя. А ти що хотіла ? шоб чоловік ходив на роботу, водночас наробив купу дітей та ще й дівку знімав ?...ох, навряд чи сил вистачить...йому б увечері до постілі долізти і заткнувши вуха від невщухаючого лементу власного дитсадка, заснути.

Цитата

По друге - рак не спадкова хвороба, а соціальна, це хвороба мегаполісів, стресів і депресій, і так само - пияків, курців та наркоманів. Статистику треба дивитись.

Себто, селяни раком не хворіють....я тебе зрозумів. Щоправда, будь який медик тобі скаже, що якщо в тебе немає успадкованості для раку, то незалежно від куріння, раком ти не захворієш. Водночас. якщо така успадкованість є, то куріння стане каталізатором прогресування хвороби. Ну, тобто, той самий випадок коли кожна цигарка скорочує термін твого життя. Тепер статистика : (я тут позгадував) за останні років 15 у моєму селі померли кілька жінок і чоловіків від раку...не палили, до речі, з дитинства. В той же час, хто небудь з їх батьків помер по цій же причині. Я розумію, що вони не входять у твою статистику, оскільки не є мешканцями мегаполісів, не палили, не пиячили і померли від успадкованої хвороби. Таких людей, в Україні, за згадані мною 15 років набереться багато багато тисяч (чи пару міліонів?). Але це все туфта. Адже вони не входять у твою статистику.

Цитата

По-третє, не обов'язково вірити в той меч, якщо не хочеться. Просто ще одна статистика, яку провели у США - не залежно від релігії, люди, які вважають себе віруючими, рідше хворіють на рак чи СНІД, довше живуть, не мають проблем із безпліддям та імпотенцією і вважають себе щасливішими.

Тпруууу ! Стоять Сіра !....це ти про ШО ? Про свідків Єгови ? Адже це їх шняга .

Цитата

По-четверте, китайці та араби, яких можна вважати фанатами своїх релігій, набагато краще розмножуються і рідше хворіють на автоімунні захворювання

Ох...спасайте ! А звідкіля ж прийшла до нас велика кількість хвороб, як не від них ? А ти що небудь про смертність у Китаї чула ?
  • 0

#66 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 22.03.2011 – 20:04

Перегляд дописуБезбожник (22.03.2011 17:26) писав:

Це аргумент ?...Звісно ж, їсти є що. І я не переживаю. Я просто знаю ціну вказаної тобою вигадки про єдність індивидууму з власною свідомістю. І ту ціну я назвав. Усвідомити її можна тільки в реальній ситуації а не теоретично. Що тут незрозумілого ?

Єдність осягається ціною особистих зусиль людей. Без особистих зусиль людини по осягненню єдности вона неможлива.
  • 0

#67 lilija

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 22.03.2011 – 21:06

Перегляд дописуБезбожник (22.03.2011 18:22) писав:

Ну і що ? Писати про ВІЛ інфікованих це зовсім не означає володіти статистикою....котрої, до речі, толком ніхто і не знає.

Ога. Дітки, котрі в пологовому будинку, в лікарні, чи дитсадку підхватили ВІЛ, про що були опубліковані факти, мабуть теж наркомани і вели безладне статеве життя.

То то у нас наркомани щезли ! А я то думаю: куди це чувирли з одеської траси заникались ? Виявляється вони, як жертви безладного статевого життя, тепер по церквах шастають ? Дякую за підказку...знатиму, де їх тепер знімать. Угу. У церкві.

А багатодітного НЕоднолюба, ти там нє созєрцала, часом ? Окрім того, якщо він багатодітний батько то вже, фізіологічно веде безладне статеве життя. А ти що хотіла ? шоб чоловік ходив на роботу, водночас наробив купу дітей та ще й дівку знімав ?...ох, навряд чи сил вистачить...йому б увечері до постілі долізти і заткнувши вуха від невщухаючого лементу власного дитсадка, заснути.

Себто, селяни раком не хворіють....я тебе зрозумів. Щоправда, будь який медик тобі скаже, що якщо в тебе немає успадкованості для раку, то незалежно від куріння, раком ти не захворієш. Водночас. якщо така успадкованість є, то куріння стане каталізатором прогресування хвороби. Ну, тобто, той самий випадок коли кожна цигарка скорочує термін твого життя. Тепер статистика : (я тут позгадував) за останні років 15 у моєму селі померли кілька жінок і чоловіків від раку...не палили, до речі, з дитинства. В той же час, хто небудь з їх батьків помер по цій же причині. Я розумію, що вони не входять у твою статистику, оскільки не є мешканцями мегаполісів, не палили, не пиячили і померли від успадкованої хвороби. Таких людей, в Україні, за згадані мною 15 років набереться багато багато тисяч (чи пару міліонів?). Але це все туфта. Адже вони не входять у твою статистику.

Тпруууу ! Стоять Сіра !....це ти про ШО ? Про свідків Єгови ? Адже це їх шняга .

Ох...спасайте ! А звідкіля ж прийшла до нас велика кількість хвороб, як не від них ? А ти що небудь про смертність у Китаї чула ?

У вибірку потрапили усі релігії, в тому числі мусульмани і свідки Єгови. Тут не йшлося про якусь окрему віру, а вообще про феномен людської віри. Робили дослідження соціологи.
А що до хвороб - то майже усі тропічні східні інфекційні хвороби лікуються звичайними антибіотиками, а імунодифіцит, який ще називають хворобою чистих рук, не лікується нічим.
А Снід, як ми всі знаємо, може і потрапив до нас із Африки, але в Африку він потрапив від наших прививок проти віспи, якими європейці хотіли ощасливити місцеве населення. Одна з версій.
Звісно, можна і від сосульки, яка тобі на голову впаде загинути. І статистика цього не врахує. І статистика від хвороби не врятує. Але вона простежує закономірності.

А прямої спадкової передачі раку ніхто не виявив. Це одна з версій. Це тобі будь-який медик скаже. Успадкований рак - це такий самий науковий факт, як телегонія.
Успадкованим може бути спосіб життя, а певний спосіб життя приводить до певних фізичних наслідків. Наприклад любитель випивки передасть це дитині у спадок. Шанувальниця жирної їжі передасть у спадок своїй донці любов до їжі. А надмірна вага - перший крок до захворювань.
  • 0

#68 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 22.03.2011 – 21:29

Перегляд дописуВасиль (22.03.2011 20:04) писав:

Єдність осягається ціною особистих зусиль людей. Без особистих зусиль людини по осягненню єдности вона неможлива.

Н..да...ну добре. Ось частина твоєї цитати вище : "Без єдности з самим собою, особистість взагалі неможлива". Виклади мені сюди, коли твоя ласка; хто такий "сам собою" ?
  • 0

#69 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 22.03.2011 – 22:03

Перегляд дописуБезбожник (22.03.2011 22:29) писав:

Н..да...ну добре. Ось частина твоєї цитати вище : "Без єдности з самим собою, особистість взагалі неможлива". Виклади мені сюди, коли твоя ласка; хто такий "сам собою" ?

"Сам собою" є особиста тожсамість людини, а єдність з самим собою є відповідність особистости своїй власній особистій тожсамості.
  • 0

#70 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 22.03.2011 – 22:15

Перегляд дописуlilija (22.03.2011 21:06) писав:

У вибірку потрапили усі релігії, в тому числі мусульмани і свідки Єгови.

Не всі. а одна. Різниці між мусульманами та "свідками" немає оскільки у них один і той же бог. Відповідно, вони є представники однієї релігії котру всього навсього трактують по різному.

Цитата

Тут не йшлося про якусь окрему віру, а вообще про феномен людської віри. Робили дослідження соціологи.

Дивись сюди : " люди, які вважають себе віруючими, рідше хворіють на рак чи СНІД, довше живуть, не мають проблем із безпліддям та імпотенцією і вважають себе щасливішими". Це твоя цитата. А тепер, розкажи мені хто такі віруючі у цій цитаті і про кого іде мова ось у цій : " У вибірку потрапили усі релігії,". Угу. А після цього, спробуй мені довести що 12-річна дівчинка, котру купляють за бабло як другу чи п*яту дружину у мусульман є щасливішою і "нехворішою" моєї тещі. А я послухаю. Це, по-перше. А по друге, мені, шо два пальці обасфальт, легко довести що твоя цитата: " люди, які вважають себе віруючими, рідше хворіють на рак чи СНІД, довше живуть, не мають проблем із безпліддям та імпотенцією і вважають себе щасливішими" є звичайнісіньким плагіатом сєктантської ідеології, оскільки, крім вказаних мною "свідків", цю ж самісіньку шнягу ти можеш, наприклад, прочитати у ідеолога адвентистів, Альонушки Уайт, котра написала (окрім ВІЛ) це набагато десятиліть раніше американських "соціологів"....та і соціологи ті, до твого відому, виконували заказ...угу...сєктантів...за бабло, єсстно. От тіко висновок чомусь, ті "соціологи" сплагіатили...і знайшли для себе вільні вуха у твоїй особі.

Цитата

А що до хвороб - то майже усі тропічні східні інфекційні хвороби лікуються звичайними антибіотиками,

Я в курсі. Оскільки доводилось. Нас цьому вчили, свого часу.

Цитата

а імунодифіцит, який ще називають хворобою чистих рук, не лікується нічим.

Звісно ж, що ні. При умові звичайно ж, що така шняга як, ВІЛ-Снід, взагалі існує.

Цитата

А Снід, як ми всі знаємо,

Чо ? Серйозно знаєте ? І багато вас, таких знавців ?

Цитата

може і потрапив до нас із Африки, але в Африку він потрапив від наших прививок проти віспи, якими європейці хотіли ощасливити місцеве населення. Одна з версій.

Все таки "може"..."одна з версій"...а казала : "знаємо". От коли знатимеш, тоді і кажи.

Цитата

А прямої спадкової передачі раку ніхто не виявив. Це одна з версій. Це тобі будь-який медик скаже.

В цьому питанні, виходячи з цієї твоєї цитати, я навіть говорити з тобою не стану оскільки ти взагалі не розумієш про що веде мову медик котрий говорить що спадкової передачі раку ніхто не виявив. Особливо, якщо той медик є жидок. Угу.

Цитата

Успадкованим може бути спосіб життя, а певний спосіб життя приводить до певних фізичних наслідків. Наприклад любитель випивки передасть це дитині у спадок. Шанувальниця жирної їжі передасть у спадок своїй донці любов до їжі. А надмірна вага - перший крок до захворювань.

Ба, яка ти інтєрєсна...все у тебе спадкове в цій цитаті...окрім раку. Він у тебе, як я бачу, наче отой Янукович...на особливому положенні.

Перегляд дописуВасиль (22.03.2011 22:03) писав:

"Сам собою" є особиста тожсамість людини, а єдність з самим собою є відповідність особистости своїй власній особистій тожсамості.

В такому випадку, Василю, скажи мені свою думку щодо такого : неандерталець це вже людина? чи ще не зовсім ? А якщо людина, то чи не міг би ти вказати шляхи і методи єдности неандертальця з самим собою, для досягнення стану особистоти ?

Повідомлення відредагував Безбожник: 22.03.2011 – 22:05

• 0

#71 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 22.03.2011 – 22:31

Перегляд дописуБезбожник (22.03.2011 23:15) писав:

В такому випадку, Василю, скажи мені свою думку щодо такого : неандерталець це вже людина? чи ще не зовсім ? А якщо людина, то чи не міг би ти вказати шляхи і методи єдности неандертальця з самим собою, для досягнення стану особистоти ?

Щоб відповісти на це запитання, треба знати, чим людина відрізняється від тварин. Якщо коротко, то тварини не здатні оперувати символами. Я особисто не знайомий з жодним неандертальцем, але допускаю, що в певній мірі вони здатні жити символами.
  • 0

#72 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 22.03.2011 – 23:26

Перегляд дописуВасиль (22.03.2011 22:31) писав:

Щоб відповісти на це запитання, треба знати, чим людина відрізняється від тварин. Якщо коротко, то тварини не здатні оперувати символами. Я особисто не знайомий з жодним неандертальцем, але допускаю, що в певній мірі вони здатні жити символами.

А от я, знайомий. І мені цікаво; якщо мій знайомий неандерталець, оперуючий символами, якщо завдяки цьому факту він вважає себе л ю д и н о ю, якщо при цьому він втюхав собі в голову штучну, ним же (ними ж) вигадану теорію про те, що особистість можлива шляхом осягнення єдности з самим собою, плутаючи при цьому свій індивид з вигаданою особистістю, то де є гарантія, що через 100 000 - 200 000 років, людина майбутнього, споглядаючи на неандертальця сьогоднішнього дня (а ми такими і будемо з їх погляду) не скаже своєму віртуальному опоненту в майбутньому інтернеті : "допускаю, що в певній мірі вони здатні жити символами."
А ще, через 400 000 років, людина скаже це ж самісіньке про отих...майбутніх неандертальців, якщо вони теж, втюхають собі в голову утопію, зайнвшись виконанням процесу (особистість можлива шляхом осягнення єдности з самим собою) котрий не є можливим. Неможливий по причині того, що по факту існує індивид-людина з одного боку, і нічим не підтверджене "внутрішнє Я" з іншого. До прикладу, в христянській релігії, згідно догматики церкви, таке внутрішнє "Я" існує. Називається це так : дух = розум, а розум= вища частина душі. Ти пропонуєш це ж самісіньке, водночас відвертаючи релігію. Якщо ж ти ставиш "в компанію" до індивиду його власний розум, то знову таки, процес "осягнення" (наприклад, дитина починає говорити ) відбувається як природній процес, себто, поза межами особливих зусиль людей. Так само як і інші фактори котрі починає проявляти та усвідомлювати конкретний індивид.

Повідомлення відредагував Безбожник: 22.03.2011 – 23:56

• 0

#73 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 23.03.2011 – 01:25

Перегляд дописуБезбожник (23.03.2011 00:26) писав:

...особистість можлива шляхом осягнення єдности з самим собою, ...

Не тільки єдности з самим собою, а й єдности з іншими людьми налаштованими на осягнення єдности.

... де є гарантія, що через 100 000 - 200 000 років, людина майбутнього, споглядаючи на неандертальця сьогоднішнього дня (а ми такими і будемо з їх погляду) не скаже своєму віртуальному опоненту в майбутньому інтернеті : "допускаю, що в певній мірі вони здатні жити символами."

Крім того, він може сказати також, що ми здатні жити осягненням єдности.

А ще, через 400 000 років, людина скаже це ж самісіньке про отих...майбутніх неандертальців, якщо вони теж, втюхають собі в голову утопію, зайнвшись виконанням процесу (особистість можлива шляхом осягнення єдности з самим собою) котрий не є можливим. Неможливий по причині того, що по факту існує індивид-людина з одного боку, і нічим не підтверджене "внутрішнє Я" з іншого.

Крім того, існує також і утожсамлення себе з іншим індивідом як з таким, який, також як і я, налаштований на осягнення єдности.

До прикладу, в христянській релігії, згідно догматики церкви, таке внутрішнє "Я" існує. Називається це так : дух = розум, а розум= вища частина душі. Ти пропонуєш це ж самісіньке, водночас відвертаючи релігію. Якщо ж ти ставиш "в компанію" до індивиду його власний розум, то знову таки, процес "осягнення" (наприклад, дитина починає говорити ) відбувається як природній процес, себто, поза межами особливих зусиль людей. Так само як і інші фактори котрі починає проявляти та усвідомлювати конкретний індивид.

Ні, я ставлю в компанію до індивіду інший індивід!
  • 0

#74 КаваНеПийПивоЇжБорщ...

Т Чарівне Гімно 2009

• Користувачі
  • 3018 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:мами

Відправлено 23.03.2011 – 01:34

Василь сказав:

В такому разі у Вас невідповідність понять, бо, якщо психологія є наукою, тоді душа взагалі не є її предметом. Бо душа не є науковим поняттям.
Я вже писав раніше. Що я просто орієнтуюсь на назву науки психологія. Логія з давньогрецького означає наука, це всім відомо. А псих - душа.
Та й до того ж, на перших етапах формування цієї науки, активно вивчалось поняття "душа".

Цитата

ро вірш я не зрозумів. Який вірш?
Ой, я перепрошую, забув хто топікстартер.

Цитата

Власне, краще або не фантазувати про таку далеку релігію, як буддизм, або щось по ній почитати. Є майже розважальна популярна книжка, ось ланка на неї.
Я тобі не про білих драконів розповідаю. Я пам'ятаю якісь шматки інформації. Я перечитаю і повернусь до цього, думаю.
  • 0

#75 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 23.03.2011 – 01:50

Перегляд дописуКава з козявками... (23.03.2011 02:34) писав:

Я вже писав раніше. Що я просто орієнтуюсь на назву науки психологія. Логія з давньогрецького означає наука, це всім відомо. А псих - душа.
Та й до того ж, на перших етапах формування цієї науки, активно вивчалось поняття "душа".

Ага! Тільки тоді психологія ще не була наукою, а лише умоглядною конструкцією тієї ж самої души, яка так і залишилась умоглядною конструкцією, а не науковим поняттям.
  • 0

#76 КаваНеПийПивоЇжБорщ...

Т Чарівне Гімно 2009

• Користувачі
  • 3018 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:мами

Відправлено 23.03.2011 – 01:55

Цитата

Ти спостеріаєш прогрес, а хтось инший спостерігає регрес, а ще хтось скаже, що по суті нічого не змінюється, і хто правий? Тому нема на що відповідати, бо й запитання ти ніякого не дав, просто висловив свою віру у прогрес.
Не правильно, якшо ти кажеш, що існує прогрес, ти маєш то доводити, а не хтось має доводити тобі, що прогресу немає

Для мене велику роль грає загальноприйняте поняття слова прогрес. Тут віра ні до чого. Коли ти кажеш, що прогресу немає. Це як наче, ми з тобою ніколи не дійшли до цього етапу розмови. Саме до цього. Ну а для тих, хто вважає що нічого не змінюється, раджу читати нашу розмову від початку.

Цитата

Ага! Тільки тоді психологія ще не була наукою, а лише умоглядною конструкцією тієї ж самої души, яка так і залишилась умоглядною конструкцією, а не науковим поняттям.
Ну чого тоді? Зараз над цим теж стирають мозок. А психологія і філософія сьогодення на багато сильніша за ту.
Просто реально важко зрозуміти, що то за вимір де знаходяться думки.
  • 0

#77 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 23.03.2011 – 06:07

Перегляд дописуКава з козявками... (23.03.2011 02:55) писав:

Ну чого тоді? Зараз над цим теж стирають мозок. А психологія і філософія сьогодення на багато сильніша за ту.
Просто реально важко зрозуміти, що то за вимір де знаходяться думки.

Це так, але крім розуміння є ще й віра в безсмертну душу, від якої аж ніяк не хочеться відмовлятись людям.
  • 0

#78 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 23.03.2011 – 22:17

Перегляд дописуВасиль (23.03.2011 01:25) писав:

Не тільки єдности з самим собою, а й єдности з іншими людьми налаштованими на осягнення єдности.

Цитата

Ні, я ставлю в компанію до індивіду інший індивід!

Цитата

Крім того, існує також і утожсамлення себе з іншим індивідом як з таким, який, також як і я, налаштований на осягнення єдности.

Ну от, нарешті він, інший індивид, у твоїй теорії і з*явився. І втулити все оце можна тільки в дві позиції :
або до христянства
або до комуністів
Нічого нового ти не відкрив.

Цитата

Крім того, він може сказати також, що ми здатні жити осягненням єдности.

Ба, який ти спритний. Коли я тебе питав про неандертальця минулого, то все на що ти зважився : "допускаю, що в певній мірі вони здатні жити символами." І все. А от коли я тебе питаю про погляд людини майбутнього на неандертальця-сучасника, ти, ні з тОго ні з сього, вирішив що вони скажуть про нас : "що ми здатні жити осягненням єдности". Звісно ж, що у тебе немає жодного аргументу, окрім твого власного переконання, щодо справедливості такого погляду на нас, сучасників, і протилежного на неандертальців минулого. Себто, Василю, ти собі вигадав вигадку яку підтвердити абсолютно нічим по факту, окрім написаного в книгах, але ніяк і нічим не підтвердженого реально, бо неандертальців (як індівидів і як особистостей) вже, немає, а майбутніх оцінювачів нашої поведінки, ще, немає. Таким чином, на арені з*являються дві речі : або царство небесне, або комуністичне суспільство, що, по любому - утопія.
Окрім цього, Василю, якщо ти вважаєш що неандерталець минулого "здається здатен жити символами" але не "осягненням єдности" то ти просто зобов*язаний аргуметовано довести, що це саме так. А якщо він, неандерталець минулого, був здатен жити "осягненням єдности" то тим більше, це потрібно довести. Є бажання спробувати ? Ну хоча б заради того, аби хтось повірив що ти, сьогодні, є не черговою проміжною (чи побічною) ланкою, а к і н ц е в и м в а р і а н т о м індивидууму під загальною назвою - людина, котра якраз і здатна на "осягнення єдности" Що, до речі, ти теж, просто зобов*язаний аргуметовано довести.
І нарешті. Всі твої намагання відокремити релігійний погляд про наявність душі як ненауковий від психології як наукової точки зору в дискусії з "Кавою...", не витримують ніякої критики. Той "об*єкт", котрий релігія називає одним терміном а психологія, іншим, зовсім не робить погоди оскільки різниці ніякої немає. Себто, обидві сторони визнають наявність душі котру просто по різному називають. І аргументують : релігійний погляд - науковий погляд. Тобто, приклеїли дві різні вивіски на магазини з однією і тією ж ковбасою. Як підтвердження мною сказаному ось ця твоя цитата :
"Ага! Тільки тоді психологія ще не була наукою, а лише умоглядною конструкцією тієї ж самої души, яка так і залишилась умоглядною конструкцією, а не науковим поняттям."

• 0

#79 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 24.03.2011 – 00:44

Перегляд дописуБезбожник (23.03.2011 23:17) писав:

Окрім цього, Василю, якщо ти вважаєш що неандерталець минулого "здається здатен жити символами" але не "осягненням єдности" то ти просто зобов*язаний аргуметовано довести, що це саме так. А якщо він, неандерталець минулого, був здатен жити "осягненням єдности" то тим більше, це потрібно довести. Є бажання спробувати ? Ну хоча б заради того, аби хтось повірив що ти, сьогодні, є не черговою проміжною (чи побічною) ланкою, а к і н ц е в и м в а р і а н т о м індивидууму під загальною назвою - людина, котра якраз і здатна на "осягнення єдности" Що, до речі, ти теж, просто зобов*язаний аргуметовано довести.

Насправді, це не є питанням аргументації, а питанням налаштованости. Якщо є налаштованість на осягнення єдности, то є і здатність осягнення, а без налаштованости ніякого осягнення не буде.

Перегляд дописуБезбожник (23.03.2011 23:17) писав:

І нарешті. Всі твої намагання відокремити релігійний погляд про наявність душі як ненауковий від психології як наукової точки зору в дискусії з "Кавою...", не витримують ніякої критики. Той "об*єкт", котрий релігія називає одним терміном а психологія, іншим, зовсім не робить погоди оскільки різниці ніякої немає. Себто, обидві сторони визнають наявність душі котру просто по різному називають. І аргументують : релігійний погляд - науковий погляд. Тобто, приклеїли дві різні вивіски на магазини з однією і тією ж ковбасою. Як підтвердження мною сказаному ось ця твоя цитата :
"Ага! Тільки тоді психологія ще не була наукою, а лише умоглядною конструкцією тієї ж самої души, яка так і залишилась умоглядною конструкцією, а не науковим поняттям."

Питання тут не в назві, а в тім, що релігійна душа є безсмертною метафізичною субстанцією людини, тоді як психіка є однією з функціональних систем організму людини. Видно, що перше не є другим, і навпаки. Відтак є чітка відмінність релігіі від науки.
  • 0

#80 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 24.03.2011 – 08:26

Перегляд дописуВасиль (24.03.2011 00:44) писав:

Насправді, це не є питанням аргументації, а питанням налаштованости. Якщо є налаштованість на осягнення єдности, то є і здатність осягнення, а без налаштованости ніякого осягнення не буде.

Я не маю нічого проти твого особистого переконання в справедливості погляду на твій світ який ти особисто і сотворив всередині самого себе. Але я, Василю, теж (наприклад) налаштований на досягнення двохстолітнього віку...н-да..такий собі внутрішній світ, налаштувавшись, сотворив про власне довголіття...гм...а об*єктивні, в тому числі суспільні, і що важливо, природні, фактори мені чомусь по барабану ? Так чи що ? В такому випадку, реаліями якого світу я живу ?

Цитата

Питання тут не в назві, а в тім, що релігійна душа є безсмертною метафізичною субстанцією людини, тоді як психіка є однією з функціональних систем організму людини. Видно, що перше не є другим, і навпаки. Відтак є чітка відмінність релігіі від науки.

Нічого мені не видно. У тих душа...у тебе психіка...тут, здається Кава, справедливо запитав ; де знаходиться пам*ять ? Мені більш сподобалось би, де, взагалі, знаходиться розум ? А психіка ? Тобі не здається що наукове ствердження про наявність саме психіки, а не чогось іншого, сказане одними людьми, має такі ж самісінькі нікудишні аргументи як і наявність душі, сказане іншими...такими ж самісінькими людьми ?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних