Перейти до вмісту

Ми Русини чи Українці?

Повідомлень в темі: 110

Опитування: Ми Русини чи Українці? (27 користувачів проголосувало)

Чи варто повертати назву «русини» для української нації?

1. Так, повернути і зробити синонімом (10 голосів [37.04%])

Процент голосів: 37.04%

2. Ні, це застаріла назва (15 голосів [55.56%])

Процент голосів: 55.56%

3. Ні, це різні нації (2 голосів [7.41%])

Процент голосів: 7.41%

Ви вважаєте, що українці і русини це синоніми?

1. Так, це синоніми (23 голосів [85.19%])

Процент голосів: 85.19%

2. Ні, це різні нації (4 голосів [14.81%])

Процент голосів: 14.81%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 17.02.2011 – 18:30

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (17.02.2011 18:28) писав:

я не хочу називатися русином. я не плаваю по річках, не веслую, і нічого спільного з князем Русом не маю. Але я також живу не с краю. а в самому центрі. тож українцем називатися теж не дуже
Князь Вітольд — литвин.
  • 0

#22 lolipop

Ледар

• Заблоковані
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 17.02.2011 – 20:13

Перегляд дописуБілий Дракон (17.02.2011 14:20) писав:

Спочатку почитайте це — УКРАДЕНЕ ІМ'Я, чому русини стали українцями

Зараз українці — це народ України. Як націю нас, не те що сусіди, а власний народ не сприймає. Історія «українців» недавня й переважно пов’язана з підкорення нас Росією і з «синдромом меншого брата». У нашого народу нема самоповаги. На жаль.

Можна залишити все як є. І будувати націю й майбутнє з того, що маємо. Але тоді ми продовжимо зіштовхуватися з розділенням на лівобережних і правобережних. Чомусь лівобережні не хочуть ідентифікувати себе українцями. Вони себе вважають русскіми (хоча їх батьки і діди були українцями), а для росіян вони лише малороси.

Я бачу інший шлях. Повернути нашу назву — русини. І об’єднати націю навколо неї. Нехай Україна буде, не залишком СРСР, не окраїною Російської Імперії. Нехай вона стане культурною наступницею Русі.
Автор ти страждаєш комплексом самоідентифікації. Паспорт - український, душа - російська. Їдь в Росію, це найкраще рішення твого роздвоєного самосприймання. А заодно забери той десяток мільйонів, який занепокоєний цим, як і ти. :(

Перегляд дописуБілий Дракон (17.02.2011 18:21) писав:

В цій темі Я пропоную до обговорення зміну назви народу і наслідки цього.
Ага. Назви країну - Троляндія, а себе признач головним тролем.

пес. дракон влетів в печеру грубого тролінгу.
  • 0

#23 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 17.02.2011 – 20:15

Покажи но мені свій блог, який ти ведеш українською. Чи ти не справжній українець?
  • 0

#24 lolipop

Ледар

• Заблоковані
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 17.02.2011 – 20:22

Перегляд дописуБілий Дракон (17.02.2011 20:15) писав:

Покажи но мені свій блог, який ти ведеш українською. Чи ти не справжній українець?
Єдине, що я таким хохлам можу показати - свою українську пуцьку. :(
Адйо, рускомовний начо-драконку.
  • 0

#25 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 18.02.2011 – 12:44

Перегляд дописуБілий Дракон (17.02.2011 18:30) писав:

Князь Вітольд — литвин.
ну, власне ні, не литвин. але і тут варто не плутати литвинів (котрі зараз звуться білоруси) з жмудями (котрі зараз звуться литовцями).
але я також не хочу мати нічого спільного з тим падлюкою, що у верховній зраді.
  • 0

#26 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 18.02.2011 – 20:02

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (18.02.2011 12:44) писав:

ну, власне ні, не литвин. але і тут варто не плутати литвинів (котрі зараз звуться білоруси) з жмудями (котрі зараз звуться литовцями).
але я також не хочу мати нічого спільного з тим падлюкою, що у верховній зраді.
З другого боку Вітольду не вистачило зовсім трохи щоб утримати незалежність Русі.
А ще, русько-литовська шляхта була частково руською :rolleyes:. Все ж місцевих руських князів і панів титулів не позбавляли. Потім вони поперемішувалися.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 18.02.2011 – 20:04

• 0

#27 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 18.02.2011 – 23:50

Перегляд дописуОнук Велеса (17.02.2011 14:36) писав:

Можливо, автор помилково переплутав назви "русинів" з "русичами", бо ми насправді є русичами, як говорить одна з дохристиянських мольбів: "Се бо, русичі, маємо промисел Сварожий про нас, і так творімо труд наш для прожиття".
Ні пане, ви помиляєтеся. Слово русичи - штучне. Зустрічається лише в слові ополку Ігоревім пару разів для поетичних нужд. Я розумію, вам любителям "жітія моя" се бо і інших русичівскьких красівостєй без цього як без повітря, але вам все ж треба знати: для України було характерно утворювати етноніми назви представників племен через -ин, -анин.
-ич це північніше. Поляни (-анин), бужани (-анин), сіверяни (-анин), тощо. Тіке одні уличі. Тобто фігня всі ваші домисли.
Сучасний етнонім цілком норм. Є підсави вважати шо він не набагато молодший за "русин". Це наша самоназва, вона відносно давня, шо ще треба. А може давайте полянами. Це точно давніше за русинів. І до того ж це племя навколо якого й обєдналися інші які стали згодом русинами-українцями?
  • 0

#28 Tomis-S

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 144 повідомлень

Відправлено 19.02.2011 – 02:18

Моя думка - ви хохли.

Автору цієї теми ще треба багато чого почитати. "Украдене ім'я" це (я так розумію) прозріння хохла. Ой бо. Скільки таких !прозрінь" ще буде. А знаєш чому? Бо ти не цієї землі син . Мятущаяся душа...Упокоєніє в слові божім...
Що ? Атеїсто-комуністо?
Є вихід. Не питати , а читати. Бажано карла маркса. Чудова концепція жидівського гегемонізму. (Як корабель назвеш - так він і попливе - одна з концепцій розвитку людства)

А простіше , як на мене , вчитися , читати і пізнавати. Потім сходити на кладовища (будь-які) почитати що там пише , потім задуматись... А чому(чого) вони хотіли щоб саме ТАК було написано на їх могилах. Співставити це з своїм розпачем , з своїм смутком в дурнею яку тут пишеш. Амінь.
  • 0

#29 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 19.02.2011 – 02:26

Перегляд дописуTomis-S (19.02.2011 02:18) писав:

Моя думка - ви хохли.
Моя думка: в тебе якийсь психоз. Але тема про інше, шариш?
  • 0

#30 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 19.02.2011 – 11:08

Колись ми звалися русинами(Русь же була). Держава зникла - з'явилась інша, отже й інша назва її народу. Все логічно і закономірно. А ті хто зараз на собі рвуть сорочки і з піною з рота доводять, що вони русини-русичі просто галімі позєри. ІМХО

З.І. Тему не перечитував. Якщо повторюю чийсь пост, то вибачайте
  • 0

#31 Tomis-S

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 144 повідомлень

Відправлено 19.02.2011 – 20:21

От і не треба нічого змінювати. Русь - значить руські.

А русини це випадковість в вашій руській історії.
  • 0

#32 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 20.02.2011 – 01:46

Перегляд дописуTomis-S (19.02.2011 02:18) писав:

(Як корабель назвеш - так він і попливе - одна з концепцій розвитку людства)
Та ні, то ви гадаєте, що те як попливе корабель, від назви залежить. Насправді то просто слова, як атеїст вам кажу. Русичі справді штучне слово.
Національної самоназви у народу тоді не було, якось самоідентифікувалась лише знать. Й слід розуміти, що сучасне поняття національності із середини 19ст. походить.
Як ви гадаєте, чи слід французам чи німцям перейменуватися на франків, а іспанцям - на іберійців?
Хохли хохлами залишаться не залежно від самоназви, бо не в назві справа.
  • 0

#33 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 20.02.2011 – 13:54

Не франків, а галів :rolleyes:
Їхні націоналісти вважають себе й галами. Так само, як шведи вікінгами.
  • 0

#34 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 20.02.2011 – 15:26

расовополноценними франками себе можуть хіба вважати недерландці і інші сусідні ландці.) :rolleyes:
  • 0

#35 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 20.02.2011 – 16:56

Перегляд дописуkalamar (20.02.2011 01:46) писав:

Русичі справді штучне слово.
Національної самоназви у народу тоді не було, якось самоідентифікувалась лише знать.

Каламаре, а можна поцікавитись звідки ти береш таку точну і категоричну інформацію ?...ну що самоназви у народу тоді не було...що самоіндетифікувалась лише знать...тіко я тебе прошу, не кидай сюди адресати, ти просто скороти і розкажи своїми словами основні аргументи на користь подібних тверджень. При умові, звичайно ж, що інформація достовірна, підкріплена документами, себто рукописами тих часів, що на ній не покладена полуда церкви...ну ти ж не станеш заперечувати, я надіюсь, що в ті часи її вплив на будь які історичні події в державі був абсолютний, мало того, безліч історичних подій описи котрих ми сьогодні можемо почитати, описувалась саме церквою її ж служителями та прихильниками.

Цитата

Й слід розуміти, що сучасне поняття національності із середини 19ст. походить.

А не сучасне ? Чи поняття національності до 19 століття не існувало ? Я правильно зрозумів ?

І нарешті. Каламаре, я тобі хочу розповісти одну баєчку. Існує історія про Андрія Первозванного котрий приходив сюди до будівництва Києва і пророчив появу міста. Не має значення міф це, чи історичний факт. Себто, якщо це міф, а церква каже що таке було, то значить, або це історична (та ще й свята) правда, або ж, церква бреше. По любому, виникає питання:
Ситуація перша: Якщо це навіть міф, то логічним є те, що Андрій міг з*явитись тут тільки тоді коли він жив. Себто, за тисячу років до охрещення. І от виявляється цікава картина : міф, котрий не записаний в жодному рукопису, прожив у вигляді переказу 1000 років ! Я вже не кажу, що плюс ще тисячу років до сьогодні. В історії Земної цивілізації, каламаре, здається невідомо жодного факту коли якісь розрізнені племена, нездатні самоіндетифікуватись, були здатні зберегти, не втратити, передавати з покоління в покоління [b]усний переказ на протязі 1000 років.[/b Навіть євангеліє в цьому питанні круто відстає. Виникає дуже кумедна ситуація, каламаре; ти тут розказуєш про якесь стадо, котре не могло самоіндентифікуватись, і це ж самісіньке недолуге стадо проносить через цілу епоху міфічний переказ, з точністю до мікрона. Одне з другим не ліпиться.
Ситуація друга: якщо це не міф а історична правда, то хтось повинен був це записати в літопис, оскільки існує усім відомий текст, ніби то сказаний апостолом. Виходить ще кумедніша ситуація, по відношенню до сказаного тобою. Себто, у диких розрізнених племен за тисячу років до охрещення існував літопис, існувала мова на котрій писали, а де мова і літопис там, звісно ж і висока культура відповідного періоду в історії.
Ситуація третя. Вся ця туфта, з Андрієм, є не що інше як брехня, себто, компіляція більш пізнього періоду, що, тим не менше, не заважало церкві брехать людям цілих тисячу років, по сьогоднішній день. При цьому ВАЖЛИВИМ є те, що цією ж, брехливою церквою контролювалась і компілювалась тодішня історія. Ога. Ти цей період назвав, "тоді". Недаремно ж, князем Володимиром було вказано знищувати так зване "чорнокнижжя язичників". Недаремно ж ним була "закрита" історія дохристянського періоду. А що ж далі ?..а далі, каламаре, розвивалась наука та інші галузі. З*явилась така штучка як історична наука (чи профіль, неважливо). З*явились спеціалісти цієї справи. І вони дружно усілись вивчати рукописи...оті самі, каламаре, які залишились...в тому числі, про Андрія Певозванного. А опісля цього, труди цих людей з*явились тут, де ти їх прочитав і видав нам усім "істину" про НЕсамоіндентифіковані розрізнені дикі племена...котрі, якимось дивом вміли читати і писати, а як ні, то проносити через тисячоліття інформацію про події, знову таки, з точністю до мікрона...не віриш?...христянськими князями, їх літописцями христянами, христянською церквою і Андрюхою Первозванним, "торжествєнно" клянусь. Угу.
Отака баєчка...чи то вона про Руських, чи то про Русинів, чи то про Русичів...корочч, про дике НЕсамоіндентифіковане стадо дикунів, котрі, по любому, є нашими ПРАБАТЬКАМИ.

ПС. Справедливості ради, каламаре, слід додати ще одну ситуацію з тим Андрієм. Всю цю історію могли вигадати і підкинути нам, "звідти"...із за "бугра". І як не дивно - "засланий козачок" був сприйнятий владою і церквою того часу. Але тоді виникає більш жорстке питання : якщо вони, ті що за бугром мали такий величезний вплив на нашу історію чи міфологію, то справедливим є ствердження що і на реальну історію того часу їх вплив був не меншим. В такому випадку, якого диявола я повинен вірити забугорним "історикам" про самоіндентифікацію і національність Предків ?

Повідомлення відредагував Безбожник: 20.02.2011 – 17:24

• 0

#36 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6676 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 20.02.2011 – 19:37

а чо там мєлочиця? давайте відразу Арійцями зватися!

хто б тут з кочівників не ходив, як би не називав, а мої предки тут були завжи. звіть мене трипільцем, гиги.

нагадаю, що назва ця така лиш тому що перші розкопки велися біля села Трипілля. а їхня власна назва невідома. що робити будемо?

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 20.02.2011 – 19:38

• 0

#37 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 20.02.2011 – 20:45

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (20.02.2011 19:37) писав:

а чо там мєлочиця? давайте відразу Арійцями зватися!

хто б тут з кочівників не ходив, як би не називав, а мої предки тут були завжи. звіть мене трипільцем, гиги.

нагадаю, що назва ця така лиш тому що перші розкопки велися біля села Трипілля. а їхня власна назва невідома. що робити будемо?

А чо? я теж не проти оскільки, як і Вітольд, теж живу у центрі..найхрєновіше місцеположення...допоки схід і захід України без кінця і краю гарчать одне на одного та плююЦЦя, визначаючись хто більш україно-українсько-україніший, їхнє взаємне харкотиння та соплі, недолітаючи, (далекувато ж таки) падає тут, в центрі, на наші трипільсько-арійські голови...достали, блін, своїми соплями...та звімось ми вже хоч чортами, аби ви тіко помирились, нарешті.

ПС. А взагалі то цікава у нас минула історія. Що не скажи, куди не повернись, тут тобі обов*язково найдеться умнік, котрий тицьне : того не було...цього не було...і ці умніки, вже давно втратили реальну основу під ногами. Бо все це вже нагадує радянські рапорти від колгоспних голів, коли з кожним роком починали сіять на 5-10 днів раніше минулого...виходило, що якщо скласти їх рапорти, то в деяких колгоспах сівба починалась у грудні-січні.
Отак і в наших істориків, скласти все до купи, то у нас взагалі ніякого минулого немає. Тут взагалі нічого не було..не могла виникнути не те що одна з найпотужніших держав, а навіть засрана Африка...та що там Африка..куди нам до неї... Що, це дійсно так?, шановні прихильники історії?..ви коли небудь, взагалі, намагались скласти до купи всі історичні публікації щодо нашого минулого ?..ви намагались коли небудь зрозуміти, що виходячи з повної темноти дохристянського періоду, ніякої Київської Русі з учорашніх людоїдів не могло виникнути, тому що ті людоїди-варвари в офіційних історичних працях виглядають набагато тупорилішими, аніж распослєдній алкаш в племені зулусів, котрий, як не старався збудувати Київсько-Африканську Русь, ніфіга не втямив. І це при тОму, що той клятий зулус умів писать і малювать...нехай на камінцях,...тисячі років назад, але ж на відміну від нас, дохристиянськотупорилих, таки вмів, вража його морда. А ми, всього-навсього 1000 років тому, не те шо писать малювать...мови не мали..історії немали (дійсно, а кому і на чому писать?), корочч...нас воПще не було...і немає...ми зулуси і бачимо сон.

Повідомлення відредагував Безбожник: 20.02.2011 – 21:13

• 0

#38 співучасник

Чайник

• Заблоковані
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 20.02.2011 – 21:29

Хохляндія і хохли. Найбільше личить. Більшість, як звично, проти не буде. Тому, що більшість саме ними і є. :rolleyes: ;) :)
  • 0

#39 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 20.02.2011 – 21:42

Перегляд дописуспівучасник (20.02.2011 21:29) писав:

Хохляндія і хохли. Найбільше личить. Більшість, як звично, проти не буде. Тому, що більшість саме ними і є. :rolleyes: ;) :)

А меншість ? Їх, як маємо називати ? Якщо це державна таємниця, я не здивуюсь... Кількість жидків у темі, з абсолютно ідентичними гаслами, потихеньку збільшується. І це, помітно неозброєним оком. Хрєново маскуєтесь, товаГіщі. Ога.
  • 0

#40 співучасник

Чайник

• Заблоковані
  • Pip
  • 3 повідомлень

Відправлено 20.02.2011 – 22:39

Перегляд дописуБезбожник (20.02.2011 21:42) писав:

А меншість ? Їх, як маємо називати ? Якщо це державна таємниця, я не здивуюсь... Кількість жидків у темі, з абсолютно ідентичними гаслами, потихеньку збільшується. І це, помітно неозброєним оком. Хрєново маскуєтесь, товаГіщі. Ога.
Ми живемо в демократичній країні. Всі це визнають. Росія, Гамерика, Ойропа. Всі. А в демократичній країні меншість підчиняється вибору, який здійснила більшість. ояк, буГжуї. єсєсєна. :rolleyes: ;) :)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних