Перейти до вмісту

Марш ветеранів УПА 14 жовтня

Повідомлень в темі: 229

#201 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1905 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 11.10.2008 – 18:32

Перегляд допису-=VJ=- (11.10.2008 18:15) писав:

... неонацистські виродки, яких чутно і видно лише цього дня, коли вони влаштовують свої марші з зігхайлями та фейсами в лижних масках.
Чому ж Ваш БЮТ не зайняв цю нишу попіаритись?
Виродків - в топку. Хай собі б'ються десь в куширях. На Хрещатику повинні бути ветерани УПА і цивілізовані люди. Це цілком можливо забезпечити силами уряду.

Героям - Слава! :)
  • 0

#202 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 11.10.2008 – 18:59

Перегляд дописуSotnik (11.10.2008 19:32) писав:

Чому ж Ваш БЮТ не зайняв цю нишу попіаритись?

Він не мій.

Перегляд дописуSotnik (11.10.2008 19:32) писав:

Виродків - в топку. Хай собі б'ються десь в куширях. На Хрещатику повинні бути ветерани УПА і цивілізовані люди.

Ага, повинні. От тільки скільки я був 14 жовтня на маршах - стільки вони були на чолі колони.
  • 0

#203 Rush

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 256 повідомлень

Відправлено 13.10.2008 – 19:46

Цитата

Міліція не допустить незаконного зведення архітектурних форм в центрі столиці

13.10.2008

Нещодавно Всеукраїнське об‘єднання «Свобода» заявило про те, що працівники Шевченківського райуправління ГУ МВС України в м.Києві протидіють їм зводити сцену на Майдані Незалежності.

Наразі жодне громадське об‘єднання чи політична сила не має відповідних дозволів на встановлення будь-яких архітектурних форм як на Майдані Незалежності, так і в центральній частині столиці загалом. Зважаючи на те, що зведення таких архітектурних форм без відповідних дозволів є порушенням чинного законодавства та може спровокувати конфлікт з іншими громадськими об‘єднаннями чи політичними партіями, міліція дійсно не дозволяє ВО «Свобода» зводити таку сцену, керуючись нормами Закону України «Про міліцію».

У разі, якщо такі дозволи на спорудження архітектурних форм з‘являться, міліція діятиме згідно з чинним законодавством.

Нині працівники міліції забезпечують охорону громадського порядку в столиці, не допускаючи будь-яких незаконних дій.

ДЗГтаМД МВСУкраїни.

• 0

#204 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 13.10.2008 – 21:53

Гарна стаття для любителів виключно червоно-чорних праворів щодо цього свята.

Лісовий парламент

УПА була армією, ОУН – однією з партій. А де-юре державна влада в повсталій у 1940-х роках Україні належала Українській головній визвольній раді – підпільному законодавчому органу

14 жовтня Україна святкує день УПА. Але мало хто знає, що це свято встановлено у 1947 році постановою, себто законом, Української головної визвольної ради. На базі цього підпільного парламенту було навіть створено уряд – і прем’єром підпільної України став Роман Шухевич. А керівником УГВР був Кирило Осьмак – член Центральної ради, симпатик партії есерів (соціалістів-революціонерів), родом із Шишак Миргородського району. Інакше кажучи, бандерівцями керував полтавчанин…

ДЕРЖАВА ДЛЯ ВІЛЬНИХ ГРОМАДЯН

«Держава не сміє бути деспотичним ідолом-божком, якому служать позбавлені всіх людських прав раби. Держава… слугує вільним громадянам, щоб створити їм найбільш пригожі умови для всебічного розгортання й вияву їхніх творчих сил!» Думаєте, це цитата з Кропоткіна? Ні, це фраза з офіційного «Вісника Президії УГВР» за серпень 1945 року.

Похідні групи ОУН (бандерівців), які вирушили за Дніпро, змусили націоналістів переглянути тоталітарну ідеологію «інтегрального націоналізму». «Я приїхав у Горлівку із донцовськими книжками, а місцеві науковці перечитали їх, і кажуть: «Ми такої України не хочемо», – розповідає Тижню нинішній голова Середовища УГВР Євген Стахів, який у 1942– 1943 роках організовував націоналістичне підпілля на Донбасі. – Викладач Донецького педінституту, в якого я жив на конспіративній квартирі, геть усе в наших агітках критикував. Я навіть запідозрив, що мешкаю у комуніста (сміється – Ред.), і втік». «Попередній з’їзд ОУН відбувся ще до війни, тому на Сході нам довелося шукати відповіді на нові запитання, до яких ми не були готові, – говорив авторові цих рядків останній командир УПА (у 1942-му він керував діями Стахіва, очолюючи «УПА-Південь» у Дніпропетровську) Василь Кук. – У нас без кінця запитували: «Яку Україну ви будуєте?» Треба було шукати відповідь».

Демократичні зміни в середовищі ОУН офіційно були затверджені на Третьому великому зборі ОУН влітку 1943 року. Саме тоді тоталітарні твердження про «українську расу» змінюються на «Свобода народам! Свобода людині!»

ІДЕЯ БАГРЯНОГО

«Той донецький викладач мені так і казав: «Викиньте гасло «Україна для українців!», хай буде «Україна для всіх громадян, які в ній живуть», – згадує Євген Стахів. – З Дніпропетровська тим часом нам і далі надсилали брошури Донцова. Але зрештою, до 1943 року й там усвідомили необхідність змін у програмі». Тоді ж стало зрозуміло, що формат ОУН затісний для масового опору. До підпілля активно приєднувалися східні українці, в УПА взагалі було дуже багато неоунівців. І в 1944 році загальноукраїнське збройне підпілля почало задумуватися над тим, щоб створити орган, який би об’єднав усі сили спротиву. «Ідею створити надпартійний парламент уперше озвучив письменник Іван Багряний, – розповідає Тижню донька керівника УГВР Наталія Кирилівна Осьмак. – І зараз мене обурює, коли річницю УГВР святкують під партійним червоно-чорним, а не державним жовто-синім прапором».

УКРАЇНСЬКИЙ СПРОТИВ – НЕ ТІЛЬКИ ОУН!

У червні 1944 року Роман Галібей – людина, яка виконувала особливі доручення Романа Шухевича, – дістав незвичне завдання: поїхати в передгір’я Карпат на Львівщині, щоб технічно забезпечити І великий збір УГВР. Галібей з’явився в закинутому лісництві під селом Сприня Самбірського району й усе проконтролював: від ліжок зі свіжою білизною до телефонного зв’язку між двома сотнями УПА, які мали охороняти з’їзд. Найважче було доправити до лісництва 30 делегатів – часто ці інтелігентні люди в костюмах не мали уявлення про конспірацію й не розуміли, чому з села до лісництва треба йти вночі.

Перший великий збір УГВР тривав п'ять днів – з 11 до 15 липня. За цей час підпільний парламент попрацював не гірше Верховної Ради – після суперечок і дебатів були затверджені прообраз конституції УГВР і присяга вояка УПА, прийнято програму парламенту. «Не можна формулювати, що ОУН є ініціатором створення УГВР. Ініціатором швидше є УПА, – сказав під час дебатів майбутній член Президії УГВР Мирослав Прокоп. – УГВР – це не нова політична організація, яка буде конкурувати з іншими. Це непартійний орган народу, завдання якого – координувати існуючі угруповання для боротьби за державність».

Учасник з’їзду й майбутній Генеральний секретар УГВР (найвища виконавча посада, аналогічна нинішньому прем’єр-міністрові) Роман Шухевич згодився, що ОУН не може заявляти ексклюзивних прав на Українську повстанську армію: «УПА є збройною силою не організації, а всього народу».

ГЕРОЇЗМ І РОЗБОРКИ

Особливість парламентаризму й уряду УГВР – у тому, що чільні її діячі мали обов’язково залишатися в Україні. Останнім Генсеком УГВР був і останній же командир УПА – Василь Кук, і підпільники вважають, що з його арештом у 1954 році припинила свою діяльність і УГВР. Коли з німецьких концтаборів було звільнено Бандеру й ще кількасот політв’язнів, вони не сприйняли демократизації ОУН. Унаслідок ідеологічного конфлікту між «традиціоналістами» й членами УГВР, яких Рада відправила вести інформаційну роботу на Захід (так зване Закордонне представництво УГВР), ОУН зазнала чергового розколу.

Олії у вогонь підливали й інші розборки в еміграційному середовищі. Всі хотіли представляти державну владу й заявити своє виняткове право на УПА. Дійшло до того, що Роман Шухевич у 1947 році був змушений заявити: «з моменту створення УГВР Українська повстанська армія підпорядковується лише УГВР і визнає її за єдине своє керівництво… Виступати від імені УПА за кордоном уповноважене лише Закордонне представництво УГВР». Слова Шухевича цілком відповідали істині. Саме УГВР встановлювала свята воюючої України, від імені підпільного парламенту вручалися нагороди й відзнаки, друкувалися звернення до бійців, громадян, еміграції та закордонних урядів. Завдяки героїці УПА Українську головну визвольну раду не спіткала доля клоунських емігрантських розборок. Підпільний парламент і уряд проіснували 10 років в боротьбі – й ніхто не грався в показушну спадковість.

Сотня «Льви», котра охороняла збори УГВР
Сотня УПА "Леви", яка охороняла 1-ий Великий збір УГВР. За кілька тижнів до того упівці розгромили німецький загін. Зброя, обмундирування і вівчарка - трофейні.

СПАДЩИНА УГВР

Яскравий штрих до боротьби УГВР – життя і смерть її першого президента Кирила Осьмака. Заарештований у 1944 році він три роки тримався на тортурах, доки радянські спецслужби дізналися, хто він такий. Решту життя виходець із Полтавщини провів у Володимирському централі – він не пішов на жодну співпрацю з владою, яку вважав окупаційною, не написав жодного «покаянного» листа.

Разом зі смертю Осьмака в 1960 році історія лісового парламенту, який керував боротьбою УПА, була остаточно завершена.

В еміграції залишилися члени ЗП УГВР, та вони не претендували на історичний спадок. Утворивши Середовище УГВР з метою поширення інформації про діяльність Ради, вони стали одним з найбільш інтелектуально потужних структур діаспори. Видавництво «Пролог», часопис «Сучасність», підтримка дисидентського руху – спадщина УГВРівців-імігрантів, але то вже інша історія.

ХТО ВХОДИВ ДО УГВР?

Керівник "лісового парламенту" Кирило Осьмак (1890 - 1960) Мандати першого великого збору (з'їзду) УГВР отримали 25 делегатів: 8 – із Наддніпрянщини, 17 – із Волині й Галичини. З цих 25-ти осіб тільки 9 були партійцями ОУН(б). «Я не був членом ОУН, тобто не мав «організованого зверхника», який би давав мені доручення, – згадував голова ініціативного комітету з утворення УГВР Лев Шанковський. – Я був, швидше, симпатиком гетьманського руху, але при цьому за 6,5 років підпілля мені ніхто не зробив зауваження з цього приводу».
Оскільки у воєнній круговерті українські партії саморозпустилися, ухвалили рішення формувати Раду з особистостей.

А особистості в УГВР представляли і партії, і верстви суспільства. Крім бандерівців, до підпільного парламенту входили ті (фактично, соціалісти), хто були у Центральній раді (Кирило Осьмак, Василь Потішко й Василь Мороз), гетьманці (фактично, монархісти) Ярослав Біленький і Варфоломій Євтимович, лідери найбільшої парламентської сили українців у міжвоєнному польському сеймі – УНДО (націонал-демократи) Василь Мудрий і Зенон Коленський, представники церкви...

«ОУН (мельниківці) теж не були проти ввійти власною фракцією в УГВР, – розповідає Євген Стахів. – Цим тоді керував Ольжич, але німці його заарештували і продовження не відбулося».

• 0

#205 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 13.10.2008 – 22:34

Ага, я теж чув про неонаці на марші. Син маминої співробітниці в 9 кл. йде, то ппц.!!! Він прогулював школу майже місяць, як так взагалі можна??!! Дітей навертати на такі нелюдські погляди!
  • 0

#206 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень

Відправлено 14.10.2008 – 05:12

Сподіваюся, потім в новинах не розповідатимуть, що ветерани УПА подають негідний приклад молоді - оскільки та прийшла на захід п'яна, співала пісень про Гітлера та незв'язно, але зате голосно, матюкалася...
  • 0

#207 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 14.10.2008 – 10:56

Ветерани подавали приклад у 1940-50-ті роки, кому ще який приклад потрібен?
  • 0

#208 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 14.10.2008 – 11:09

Перегляд допису-=VJ=- (11.10.2008 17:15) писав:

Зручніше було б, і я думаю навіть тим дідам, якби хай не повиздохли, а пішли б руками попрацювали усі оті неонацистські виродки, яких чутно і видно лише цього дня, коли вони влаштовують свої марші з зігхайлями та фейсами в лижних масках.
я знаю ветеранів, котрі бачили фашистів лише в приціл гвинтівки, вони теж виродки? сьогоднішньою нашою незалежністю ви завдячуєте саме таким як вони. доречі самий термін "виродок" означає відступлення від справи і цінностей пращурів, а вони продовжили велику справу. тому виродком можна назвати саме таке бидло як ви.
  • 0

#209 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 14.10.2008 – 11:15

Хто з киян там буде? Намагатимуся вирватись, але не думаю що потраплю раніше 17-Ї.
  • 0

#210 Bobua

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Місто:Бровари

Відправлено 14.10.2008 – 11:40

Перегляд дописуФайний нік (14.10.2008 06:12) писав:

Сподіваюся, потім в новинах не розповідатимуть, що ветерани УПА подають негідний приклад молоді - оскільки та прийшла на захід п'яна, співала пісень про Гітлера та незв'язно, але зате голосно, матюкалася...
Звідки такі безглузді уявлення про марш УПА у киян??? :ggggg:
І проїзд у метро начебто ж не подорожчав... Яка проблема поїхати й подивитись самому???

Фе... :prapor3:

14 жовтня
а в 2008 році — в робочий час, на жаль :)

Отаких от життєрадісних воячок:
Прикріплений файл  carousel_150_008.jpg   7.22К   0 Кількість завантажень:
не побачу вживу :blink:

Перегляд дописуБогуслав (14.10.2008 12:09) писав:

я знаю ветеранів,
Я теж спочатку думав, що та цитата про ветеранів-упівців :)
Її тре не раз прочитати, щоб збагнути, про кого мова... хоча до чого тут 14 жовтня?...

До речі,
концерт на Майдані, нмсд, — невдала ідея
Та сцена заплямувалась вже всілякими

Торік я вперше бачив СВОБОДУ на тій сцені,
... враження були неприємні:

Цитата

спогади про 23.5.8р.

Цитата

Урочистості розпочнуться о 15-00 на Майдані Незалежності.
навіть о 17:00-тій урочистостей не пригадую
і людей мало було

а напроти, через дорогу намети різних "прохідних"

і взагалі — місце невдале (та сама сцена де всі продажні партії люблять виступати, відтак і асоціації...)

Повідомлення відредагував Bobua: 14.10.2008 – 11:47

• 0

#211 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 14.10.2008 – 14:38

На Михайлівській площі триває концерт, о 16:00 відбудеться вшанування героїв Крут на Лисій горі. О 17:00 має відбутися концерт на майдані, але там уже чергують ПСПУ та КПУ, і схоже що вони будуть стояти до побєдного конця.

Повідомлення відредагував Ґвинтик: 14.10.2008 – 14:40

• 0

#212 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 14.10.2008 – 14:41

Жаль, що таке дійство проустила... Цікаво було б взяти участь в процесії. :prapor3:
  • 0

#213 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 14.10.2008 – 15:00

Перегляд дописуҐвинтик (14.10.2008 15:38) писав:

На Михайлівській площі триває концерт, о 16:00 відбудеться вшанування героїв Крут на Лисій горі. О 17:00 має відбутися концерт на майдані, але там уже чергують ПСПУ та КПУ, і схоже що вони будуть стояти до побєдного конця.
Оооо - то виявляється встигну на саме цікаве - виступ клоунів ПСПУ та КПУ......
  • 0

#214 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • 774 повідомлень

Відправлено 14.10.2008 – 16:19

Перегляд дописуbendera.UA (14.10.2008 16:00) писав:

Оооо - то виявляється встигну на саме цікаве - виступ клоунів ПСПУ та КПУ......
Ех, розбіглися вони...
  • 0

#215 Bobua

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Місто:Бровари

Відправлено 14.10.2008 – 16:22

Перегляд дописуҐвинтик (14.10.2008 15:38) писав:

От хай і стоять :ggggg: — знаю куди не тре йти
Думаю їхати зараз на м. Золоті Ворота а звідти шукати тверезих людей десь в напрямку Михайлівської площі.

Перегляд дописуҐвинтик (14.10.2008 17:19) писав:

Ех, розбіглися вони...
Як!? вже нема клоунів кпушних? :prapor3:
  • 0

#216 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • 774 повідомлень

Відправлено 14.10.2008 – 16:24

Перегляд дописуBobua (14.10.2008 17:22) писав:

Як!? вже нема клоунів кпушних? :prapor3:
Немає. Скоро буде концерт, підходь.
  • 0

#217 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 14.10.2008 – 17:11

Враження одного з присутніх

Сьогодні замість того, щоб відсвяткувати національне свято – день героїв України, що поклали своє життя за мене, за тебе і за усіх нас (маю на увазі українців), я отримав купу негативних вражень.Почнемо по порядку:
1. Що це за рагульська влада, яка дозволила провокаторам-комуністам зайняти Майдан незалежності і перешкоджати святкуванню Покров? Замість того, щоб їх зігнати і не псувати підготовку до концерту, їх навпаки оточили, щоб разом не відлупцювали їх. Я не знаю наскільки Чернівецький християнин і в кого і в що він вірить, але як можна дозволяти глузувати з національних святинь та паплюжити історичну пам’ять. Хоча, якщо для нього це туфта і мотлох, то все зрозуміло.
2. Холізм націоналістів. Знаєте, ні де більше немає такої кількості хохлів як серед самих націоналістів. От кажіть будь ласка, як це таке можливо: три політсили влаштовують власні «святкування»? Окремі націоналістичні громадські організації взагалі перенесли на суботу. При всієї повазі до ВО «Свобода», я скажу одну річ: «Якого біса перетворювати національне свято в партійне????» Повстанці, петлюрівці, козаки воювали за Україну і під синьо-жовтим прапором, а ні під прапором КУНу, УНП чи Свободи. Це ганьба, використовувати для власного піара цей день. На відміну від нас українців, комуністи і українофоби проявили єдність, став єдиним фронтом перешкоди в урочистостях цього дня в столиці. А у нас що? Кожен гетьман на своєму майдані влаштував власний концерт, марш тощо. Навіть гидко від такого.
Я особисто піду в суботу саме через те, що там, принаймні, є коло організаторів.
Так що, зі святом товариші.

• 0

#218 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 14.10.2008 – 18:54

Перегляд допису-=VJ=- (14.10.2008 18:11) писав:

... При всієї повазі до ВО «Свобода», я скажу одну річ: «Якого біса перетворювати національне свято в партійне????»

... бо вони хочуть на виборах побільше голосів заробити. ... шо не ясно..?
  • 0

#219 Гуцул

Генеральний писар

• Користувачі
  • 792 повідомлень

Відправлено 14.10.2008 – 19:38

Перегляд допису-=VJ=- (14.10.2008 18:11) писав:

Сьогодні замість того, щоб відсвяткувати національне свято – день героїв України, що поклали своє життя за мене, за тебе і за усіх нас (маю на увазі українців), я отримав купу негативних вражень.Почнемо по порядку:
1. Що це за рагульська влада, яка дозволила провокаторам-комуністам зайняти Майдан незалежності і перешкоджати святкуванню Покров? Замість того, щоб їх зігнати і не псувати підготовку до концерту, їх навпаки оточили, щоб разом не відлупцювали їх. Я не знаю наскільки Чернівецький християнин і в кого і в що він вірить, але як можна дозволяти глузувати з національних святинь та паплюжити історичну пам’ять. Хоча, якщо для нього це туфта і мотлох, то все зрозуміло.
2. Холізм націоналістів. Знаєте, ні де більше немає такої кількості хохлів як серед самих націоналістів. От кажіть будь ласка, як це таке можливо: три політсили влаштовують власні «святкування»? Окремі націоналістичні громадські організації взагалі перенесли на суботу. При всієї повазі до ВО «Свобода», я скажу одну річ: «Якого біса перетворювати національне свято в партійне????» Повстанці, петлюрівці, козаки воювали за Україну і під синьо-жовтим прапором, а ні під прапором КУНу, УНП чи Свободи. Це ганьба, використовувати для власного піара цей день. На відміну від нас українців, комуністи і українофоби проявили єдність, став єдиним фронтом перешкоди в урочистостях цього дня в столиці. А у нас що? Кожен гетьман на своєму майдані влаштував власний концерт, марш тощо. Навіть гидко від такого.
Я особисто піду в суботу саме через те, що там, принаймні, є коло організаторів.
Черновецький жидяра -цим все сказано.
  • 0

#220 Bublik

Генеральний писар

• Користувачі
  • 597 повідомлень

Відправлено 14.10.2008 – 20:33

Перегляд допису-=VJ=- (14.10.2008 17:11) писав:

З участю КПУ і вітренковців в цих заходах треба змиритись -все таки демократія у нас, свобода самовираження і т.п. Тож не можна забороняти маніфестації опонентів, хіба розділяти їх кордонами міліції ,щоб не було жертв, тобто забезпечувати ці свободи. У нас вільна країна, або принаймі ми її будуємо, і слава Богу ! Хай показують комуністи весь свій моразм- це їм антиреклама.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних