Перейти до вмісту

Лінк, посилання, ланка

Повідомлень в темі: 927

#921 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1510 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:місто Київ

Відправлено 01.06.2011 – 12:04

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (31.05.2011 16:05) писав:

Як уже неодноразово повторювалося у цій темі недієслівні іменники на -ання - яння нехарактерні українській мові.
Тому якщо говорити що це процес "посилання" то це буде характерний словотвір, а якщо це предмет - то такий словотвір нехарактерний.
Розтлумач різницю між "посилання на статтю" і "посилання на сайт".

Можу ще в 5й раз розжувати, що існування такого одного слова не нашкодить українській, але якщо таку тактику вибирати серед альтернативних варіянтів завжди, то це змінить обличчя української мови.
Ти не можеш ніяк зрозуміти, що ми ніякої тактики не обираємо. Цей термін вже вкоренився, тому розмови про "ланку" — це лише збурювання, які ні до чого не призведуть.

І о диво, гороховий противсіше, хай відкриється тобі таємниця, що і між "А А А А А А А" теж може бути різниця, якщо одне "А" позначатиме вигук радости чи здивування то це добре. Якщо ж по противсішній логіці ("раз одне "А" - добре, хай усе буде - "А") почати позначати всі слова у мові літерою - "А" - то це буде погано, пояснювати чому не буду, почитай сам. От так, бачиш, навіть між однаковими літерами "А А А А А А А" людина необтяжена гороховим противсіхством головного мозку бачить різницю. Тому на цьому місці ти можеш вигукнути "а-а-а-а-а!" і розпачливо ляснути себе долонею по чолу! :)
Умовою було те, що літери однакові, подальші вигадки змістового навантаження не несуть. Краще поясни різницю між двома посиланнями.
  • 0

#922 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 01.06.2011 – 16:13

Перегляд дописуManfred (1.06.2011 15:46) писав:

Розкажіть Лонгфелло про з’єднувальну ланку.
  • 0

#923 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3804 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 01.06.2011 – 18:26

Перегляд дописуzav (31.05.2011 22:36) писав:

Овва.
Від стислості "з’єднувальної ланки" уже й не відвернешся, така вона наочна.
Хоча я волію казати "ланка" - і так зрозуміло, що з’єднуюча. Нє, ну, кому не зрозуміло, то й городить сполучні й інші причіпні ланки. Я хіба виробничу виділяю.
Та для вас і http то просто вказівник на порт. Я взагалі не розумію, нащо ви так багато слів вжмваєте, користуйтесь якись одним, просто інтонацію змінюйте, щоб різні відчуття передати.

Перегляд дописуzav (31.05.2011 22:36) писав:

Правда, так і не зрозумів, до чого тут binding link, адже бесіда про українську мову.
То не є специфічно українське. Сполучна ланка не зовсім те саме, що з’єднувальна, що ланка зв’язку. А binding link тут відповідь на ваші закиди, що мовляв українська ланка якась не така, як англійський лінк. Що українська ланка тільки з металу може бути. То просто демонстрація того, що ми слово ланка, й вони слово лінк, в схожих зворотах вживаємо, що цілком природно, конвергентна еволюція. Маєте якісь контраргументи, чи вчергове злиєте?

Повідомлення відредагував kalamar: 01.06.2011 – 18:26

• 0

#924 Окщерко

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 75 повідомлень

Відправлено 12.01.2012 – 12:06

У нас на парах казали "відсилка". А взагалі "лінк" найпростіше. Не тре нічо ускладнювати.
  • 0

#925 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 3804 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 12.01.2012 – 18:32

Перегляд дописуManfred (20.12.2011 08:38) писав:

Нещодавно зіткнувся ще з одним варіянтом обговорюваного терміну: покликання. Як матиму час наведу точну цитату.
Від себе ще додам сполуку, відповідно "злінкувати" сайт буде сполучити.
Як вам ці нові дві слові?
Знову ання? Ніяк без того ання не обійдуться, та й асоціації дивні, то когось посилають, то когось кличуть.
  • 0

#926 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 12.01.2012 – 18:36

Перегляд дописуkalamar (12.01.2012 18:32) писав:

Знову ання? Ніяк без того ання не обійдуться, та й асоціації дивні, то когось посилають, то когось кличуть.
А я стежку вподобала. :angry1: А чом і ні? Це теж свого роду напрямок. )
  • 0

#927 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 13.01.2012 – 11:06

Перегляд дописуManfred (13.01.2012 10:48) писав:

Згоден, то Сова на словник.юа таке вживає.
Сова і лінк вживає. ))
Думаю, варто долучити його до розмови. :prapor3:

Цитата

А мені крім ланки сполука ще подобається, українське і за звучанням і за значенням, наче цілком підходить.
Сполука? Гм... Непогано. Принаймні краще за лінк.
  • 1

#928 Селехова

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 1 повідомлень

Відправлено 14.10.2013 – 14:45

Якщо так і далі піде, доведеться підписуватися на вашу rss розсилку

[ex]Українською перекладено за підтримки компанії Google. Перекладач Google - незамінний помічник для іноземців.
Читайте правила, будь-ласка.[/ex]

Повідомлення відредагував Nameless One: 14.10.2013 – 15:18

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних