Перейти до вмісту

Лінк, посилання, ланка

Повідомлень в темі: 927

#281 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 31.01.2011 – 20:12

Перегляд дописуkalamar (31.01.2011 14:36) писав:

Ви то серйозно пишете, ви щоразу самотужки назву домену в адресний рядок вводите, а ланками не користуєтесь? Чи ви просто до будь-якої абстракції не здатні?
Закладками користуюся, ланками в межах одного сайту теж, а решта - або посилання зі сторінок назовні сайту, або пошуковик із посиланнями, або таки вводжу адресу самотужки. Ланкам зовсім мало місця лишається, а в мові - маже ніякого.

Серйозне першоджерело ;) .
http://www.w3.org/WhatIs.html
До речі, і reference в контексті інтернету гадаю переробити треба. Бо переклад в такому контексті reference як посилання, просто наслідок браку фантазії.
Посилання у форумі жодним чином не link, дякую за пояснення відомого.

"The premise of the World Wide Web is to link pages of information from computer to computer"
Ідея Всесвітніх Тенет - зланкувати сторінки інформації із різних комп’ютерів.
Передавайте Anne Reynolds, що вона здуркувала. А ви за нею чимчикуєте, ну, то й щасливої дороги.

Перегляд дописуkalamar (31.01.2011 15:02) писав:

Гм, curioser and curioser, як одна дівчинка сказала б, на вашу думку, я можу взяти всі сторінки, зробити

cat [OPTION]... [FILE]...

і отримати Всесвітні Тенета :cry: ? Адже я так всі сторінки об’єднаю.

Аби вам зрозуміліше було про що мова, зланкувати - сполучити ланками, а не об’єднати.
То й нащо кому треба ваші лабіринти? Потрібне зручне середовище отримання корисних відомостей, а не прогулянкові ланцюги.
Жарт про те, що локально неможливо "зланкувати", оцінив. Сміявся.

Перегляд дописуkalamar (31.01.2011 15:02) писав:

Там ланка, а не посилання. Посилаються на інформацію, на сторінки, сайти - дають ланку.
Я вам відкрию таємницю: сторінка, сайт - це і є інформація, тому на них і посилаються. Тіко ви все з кувалдою та й із кувалдою ланки клепаєте...

Перегляд дописуМаківка (31.01.2011 14:44) писав:

Гадаєте, Заве, я не знаю, як натискати кнопку "Скарга"??? Останнє китайське попередження.
Коли не маєте що дотати путнього до теми, радше взагалі мовчати.
Ви натискаєте не кнопку, ні!!! Ви натискаєте ЛАНКУ!!!1111одиничка Ґрамнацю, пильнуйте!

Повідомлення відредагував zav: 31.01.2011 – 20:23

• 0

#282 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 31.01.2011 – 20:28

Перегляд дописуzav (31.01.2011 20:12) писав:

Ви натискаєте не кнопку, ні!!! Ви натискаєте ЛАНКУ!!!1111одиничка Ґрамнацю, пильнуйте!
наклеп, я натискаю клавішу!
  • 0

#283 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 31.01.2011 – 20:30

Перегляд дописуkalamar (31.01.2011 18:40) писав:

Чорт забирай, ви так нічого і недопетрали, невже то так складно. Просто сполучати геть не підходить, бо ми не називаємо інтернет ланку сполучкою. А там to link, і в англійській інтернет ланка то іменник link.
Злукою, тобто? Чи сполукою? Авжеж називаємо, і пов’язью називатимемо. Аби не ланкою, тому вона має іншу галузь застосування.
  • 0

#284 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 31.01.2011 – 20:45

Бозюню, кого ми переконуємо. ;) Ви самі хоч себе чуєте інколи???

Перегляд дописуzav (31.01.2011 20:30) писав:

Злукою, тобто? Чи сполукою? Авжеж називаємо, і пов’язью називатимемо. Аби не ланкою, тому вона має іншу галузь застосування.
Ага. Пов’яззю-пов’яззю. ))))
  • 0

#285 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 31.01.2011 – 21:43

Посилання у форумі жодним чином не link, дякую за пояснення відомого.
Посилаються на якісь відомості, на сайт ланку дають.

То й нащо кому треба ваші лабіринти? Потрібне зручне середовище отримання корисних відомостей, а не прогулянкові ланцюги.
Жарт про те, що локально неможливо "зланкувати", оцінив. Сміявся.
Ніякого жарту там у мене не було, чи ви не знаєте, що таке зконкатенувати файли?

Я вам відкрию таємницю: сторінка, сайт - це і є інформація, тому на них і посилаються. Тіко ви все з кувалдою та й із кувалдою ланки клепаєте...
А я вам відкрию таємницю, що сайт то не інформація, інформація те що на сайті. На сайти лише дурні посилаються. Посилаються на конкретне джерело, те джерело може на різних сайтах бути, а може бути в бібліотеці.

Перегляд дописуzav (31.01.2011 20:30) писав:

Зворот инша галузь застосування бридкий і дурний, ви просто перекладаєте слова із російського звороту на українську, й ще беретесь сперечатись про українську мову. Вивчіть спочатку українську. Нудить від "принагідних" зворотів.

Повідомлення відредагував kalamar: 31.01.2011 – 21:44

• 0

#286 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 31.01.2011 – 21:44

Перегляд дописуkalamar (31.01.2011 21:37) писав:

Посилаються на якісь відомості, на сайт ланку дають.
Юначе, ви самі себе послухайте: дати ланку на... це жах! Ланку дають в! В руки, наприклад. Або в голову. На - вішають хіба.

Перегляд дописуkalamar (31.01.2011 21:37) писав:

А я вам відкрию таємницю, що сайт то не інформація, інформація те що на сайті. На сайти лише дурні посилаються. Посилаються на конкретне джерело, те джерело може на різних сайтах бути, а може бути в бібліотеці.
Так-так, на сайті, авжеж. А працюєте ви на офісі й на комп’ютері, я зрозумів.
  • 0

#287 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень

Відправлено 31.01.2011 – 22:06

Перегляд дописуzav (31.01.2011 21:44) писав:

Юначе, ви самі себе послухайте: дати ланку на... це жах! Ланку дають в! В руки, наприклад. Або в голову. На - вішають хіба.
Дати посилання то справді жах, нормально просто послатись, а дати ланку, чи give a link то якраз нормально. Чому ви кажете дав посилання, а не кажете послався?

Перегляд дописуzav (31.01.2011 21:44) писав:

Так-так, на сайті, авжеж. А працюєте ви на офісі й на комп’ютері, я зрозумів.
На комп’ютері так, а офісом я майже не користуюсь, я LaTeX використовую.
  • 0

#288 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 31.01.2011 – 22:10

Перегляд дописуkalamar (31.01.2011 22:06) писав:

Дати посилання то справді жах, нормально просто послатись, а дати ланку, чи give a link то якраз нормально. Чому ви кажете дав посилання, а не кажете послався?
Ніколи не давав посилання, завжди лише наводив.
  • 0

#289 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень

Відправлено 31.01.2011 – 22:17

Перегляд дописуzav (31.01.2011 22:10) писав:

Ніколи не давав посилання, завжди лише наводив.
А як його навести можна, то шо якась система протиповітряної оборони? Навіщо аж два слова вимовляти, коли у випадку із посиланням просто послатись можна?

Повідомлення відредагував kalamar: 31.01.2011 – 22:17

• 0

#290 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 01.02.2011 – 09:29

Перегляд дописуkalamar (31.01.2011 19:41) писав:

Я уже двічі вам написав, що не передає. Передаватиме, якщо ви ланку називатимете сполучкою. А так, вам треба пускатись у довгі пояснення, як саме треба сполучити сторінки, щоб тенета вийшли, а не зконкатеновані файли.
Га? Яка мені різниця, як сполучаються сторінки, коли я посилання кидаю. І взагалі, якщо вас підключити до мережі хочаб 220В, то вам мас теж до неї приланкують?

Перегляд дописуkalamar (31.01.2011 19:41) писав:

Англійці ж передають одним словом, на кий біс два слова там, де в одному місці ланка, а в иншому процес з'єднання ланками, зланковування.
Що вам ті англійці? про нас думати треба. А чого ж ланка тільки тут? Давайте ще ланкою назвемо кабель, хрящі, шнурки, стіни, ноги, труби. Нащо такі "ізлішества"? Хай буде ланка і все.

Перегляд дописуkalamar (31.01.2011 22:06) писав:

Дати посилання то справді жах, нормально просто послатись, а дати ланку, чи give a link то якраз нормально.
Ланку (бажано не одну) нормально дати ковалеві, аби ланцюга зробив і пса на нього посадив.

Перегляд дописуkalamar (31.01.2011 22:17) писав:

Навіщо аж два слова вимовляти, коли у випадку із посиланням просто послатись можна?
Ви хибно розумієте всю широту застосування "посилання".

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 09:23) писав:

Так не я ж його так "гарно склав", а ви, а тепер чомусь ще й українські слова вам не подобаються, а вони таки українські, що сполука, що ланка, щоб вам було ще зрозуміліше "сполука" — "спо-ланка" ;-)
Я просто переклав, що було, а тепер ще й винен. Ну-ну. "Сполука" — "лук" — "каблук". У вас щось таке виходить.

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 09:23) писав:

Куріть етимологію (див. вище).
Може разом? Сам не люблю.
  • 0

#291 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 01.02.2011 – 09:49

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 09:43) писав:

Не довіряєте "Етимологічному словнику української мови"? Я все навів, читайте уважніше ;-)
Отож-бо що довіряю, і він працює не на вашу користь. Нащо вигадувати "ланкування", "коли є сполучання"? Чи це теж вважаєте мавпуванням з російського "соединять" і ви хочете його побороти, як і посилання?

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 09:43) писав:

Я, взагалі, не курю, але деяким людям без цього простих речей ніяк не доперти :ggggg:
100%, я ж того вам і запропонував, то може таки курнемо?
  • 0

#292 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 01.02.2011 – 10:03

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 09:53) писав:

Ні, це, як я вже пояснив вище, з польської, а тепер поясніть чим запозичення з польської вам краще за подібне з німецької? Коли вам вже аж так не подобається "ланкувати", то скористайтесь своєю ж порадою:
"Сполучати" з польської? То воно милозвучніше і вже гарно прижилося (sic!).
  • 0

#293 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 01.02.2011 – 10:17

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 10:06) писав:

Мені чуйка підказує, що коли 20 сторінок активного куріння теми не призвело до позитивних зрушень, то надії немає, на жаль.
Всіх нас вилікують.

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 10:06) писав:

А мені ланка милозвучніша і лаконічніша — всього 2 склади і теж прижилася ні разу не менше; у посилання, аж 4: по-си-лан-ня, у лінка — 1, і що далі?
Як що, користуйтесь лінком і не кидайте нікому ланок.
Ланка ланкою. А ви порівняйте "злан-ку-ва-ти" і "спо-лу-чи-ти".
  • 0

#294 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 01.02.2011 – 10:37

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 10:22) писав:

Осбоисто мені "зланкувати" цілком імпонує, але коли вам так вже ні, то чому б не використовувати як іменник — ланку, а як дієслово — сполучити, адже вони етимологічно-споріднені?
Іменник — посилання, дієслово — сполучити. Бо суть.

Щодо ваших порад, то навзаєм зичу вам менше читати рунет і тоді жодні ланки вам не увижатимуться, як кошмари, а як питомо-українське слово з цілком позитивним значенням, звісно, коли ви не лякаєтесь прикраси — тоненького ланцюжка на шиї, який складається саме з ланок.
Вони мені від рунету не можуть ввижатися в принципі, а лише від уанету.

Link — називав і називатиму надалі ланкою, щоб прикрасити цим чудовим словом-терміном українську, на жаль вже надто попсовано совєцькими впливами.
Я ж не проти. Скінчили тим, з чого й почали. Звели технічну термінологію до смаку користувачів.
  • 0

#295 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 01.02.2011 – 12:13

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 12:05) писав:

Та ви щось призабули, вище я наводив ваші дописи з ланками саме на рунет, мотніть тему самотужки )
І що з того? Як це стосується ланок?

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 12:05) писав:

Технічна термінологія, то така ж царина мови, як і будь-яка термінологія, взагалі, отже чиїсь збочені і зіпсуті смаки створюючи таку термінологію псують саме мову.
Це не питання смаку, а, в першу чергу, правильного слова, що передавало б суть якнайкраще. Ланка не передає.
Ви ще раніше казали, що людям ланка зрозуміліша. Прикрутіть опитування.

Повідомлення відредагував Olexandr: 01.02.2011 – 12:14

• 0

#296 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень

Відправлено 01.02.2011 – 12:16

Перегляд дописуOlexandr (1.02.2011 09:29) писав:

Га? Яка мені різниця, як сполучаються сторінки, коли я посилання кидаю. І взагалі, якщо вас підключити до мережі хочаб 220В, то вам мас теж до неї приланкують?
Вам нема різниці, мені теж, я із вас просто шкилюю, стібусь, бо ви "кидаєте посилання", але не "кидаєте приймання", й ще щось про логіку комусь розповідаєте. Посилання ніколи не було чимось матеріальним, чим кидатись можна. Посилати можна тільки когось, те слово жодного сенсу не має без особи, яку послали.

Що вам ті англійці? про нас думати треба. А чого ж ланка тільки тут? Давайте ще ланкою назвемо кабель, хрящі, шнурки, стіни, ноги, труби. Нащо такі "ізлішества"? Хай буде ланка і все.
Щоб мати послідовну термінологію, в англійській вона послідовна, а ви все посиланнями кидаєтесь. Про нас не треба думати, бо у нас є ланка, яка чудово їхньому лінку відповідає. Посилання ж когось кудись посилає. При найбуйнішій фантазії оте референс, яке сидить в ланці, не більше як вказівник, дороговказ.
А ви звичайнісінький дороговказ посиланням називаєте, то як із вас можна не знущатись?

Ви хибно розумієте всю широту застосування "посилання".
Ні, я із вас просто стібусь, бо розумію, що ви кидаєте посилання й навіть про биті посилання можете говорити, але не можете ужити там дієслова послати, бо дієслово послати для вас ще не настільки свого справжнього змісту позбавлене, як беззмістовне слово посилання, яке є звичайний незграбний ерзац ланки. broken link - бите посилання, тобто бито когось послали :ggggg: .

Я просто переклав, що було, а тепер ще й винен. Ну-ну. "Сполука" — "лук" — "каблук". У вас щось таке виходить.
Нічого ви не переклали. Ви не зберегли змісту.

Повідомлення відредагував kalamar: 01.02.2011 – 12:18

• 0

#297 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 01.02.2011 – 12:29

Перегляд дописуkalamar (1.02.2011 12:16) писав:

Вам нема різниці, мені теж, я із вас просто шкилюю, стібусь, бо ви "кидаєте посилання", але не "кидаєте приймання", й ще щось про логіку комусь розповідаєте. Посилання ніколи не було чимось матеріальним, чим кидатись можна. Посилати можна тільки когось, те слово жодного сенсу не має без особи, яку послали.
Яке може бути приймання, коли є кнопочка "назад"? Ну якщо ви ланку вживаєте зараз в сенсі чого матеріяльного, то все ясно, говорити нічого далі, лишаються самі посмішки :ggggg:

Ні, я із вас просто стібусь, бо розумію, що ви кидаєте посилання й навіть про биті посилання можете говорити, але не можете ужити там дієслова послати
Нащо мені це дієслово? Де тут дія взагалі відбувається? Я щось пропустив?

Нічого ви не переклали. Ви не зберегли змісту.
Все там збереглось, ви просто хочете скрізь ланку запхати (де треба, і де не треба).

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 12:20) писав:

Саме так і стосується, як зауважив Борхес, людина є те, що вона читає. Це формує вас і ваші смаки, навіть, коли ви не усвідомлюєте цього. Саме людині, що сформувалася серед російськомовного дискурсу питомо-українські слова здаватимуться чимось одіозним, тоді, як слова, що нагадують щось російське відповідно своїм, добре знайомим та позитивним ;-)
Ніколи таким не страждав. Посилання, отже, не питомо українське? Ви цими поняттями жонглюєте, аби тільки причепити десь оту ланку.

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 12:20) писав:

Саме тому опитування на цю тему вважаю зайвим, результат очевидний, на жаль.
Це не я стверджував, що ланка буде всім зрозумілою.
  • 0

#298 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4226 повідомлень

Відправлено 01.02.2011 – 12:44

Перегляд дописуOlexandr (1.02.2011 12:29) писав:

Яке може бути приймання, коли є кнопочка "назад"? Ну якщо ви ланку вживаєте зараз в сенсі чого матеріяльного, то все ясно, говорити нічого далі, лишаються самі посмішки :ggggg:
Як то яке? Одна сторінка вас кудись послала, а инша мусить прийом влаштувати, із оркестрою, квітами, чи принаймні далі послати.

Нащо мені це дієслово? Де тут дія взагалі відбувається? Я щось пропустив?
Як то яка дія?
Коли щось копаєте відбувається дія копання.
Коли щось садите - дія саджання.
Коли щось говорите - дія говоріння.
Коли щось несете - дія несіння.
А коли щось посилаєте відбувається дія посилання.

Все там збереглось, ви просто хочете скрізь ланку запхати (де треба, і де не треба).
Тобто сполучені сторінки то всесвітні тенета? Зконкатеновані чи просто заархівовані сторінки, то сторінки теж певним способом сполучені, отже зконкатеновані чи заархівовані сторінки то всесвітні тенета.

Це не я стверджував, що ланка буде всім зрозумілою.
Вона нікому не буде зрозумілою, хто до неї не звик як до собаки ком, й хоч трохи має відчуття мови.

Повідомлення відредагував kalamar: 01.02.2011 – 12:44

• 0

#299 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 01.02.2011 – 13:22

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 12:34) писав:

Може й ніколи, але зараз страждаєте, бо ваша мовна поведінка цілком банальна: все що не має схожого у російській вас лякає, тоді як ссилка-посилання, це наше рідне :lol: :lol:
Я ж вас іще раз запитую, посилання не питомо українське слово? До чого тут російська?

Перегляд дописуManfred (1.02.2011 12:34) писав:

Це і так ясно, що все, що російське або схоже, те й зрозуміле, працюйте і далі у цьому напрямку :ggggg:
Нє, я таким не страждаю.

Перегляд дописуkalamar (1.02.2011 12:44) писав:

Як то яке? Одна сторінка вас кудись послала, а инша мусить прийом влаштувати, із оркестрою, квітами, чи принаймні далі послати.
Прийом чого? я ж сам заходжу, не питаючись :) А вже звідти можу далі за посиланням піти.

Як то яка дія?
Це дуже рідко зустрічається в мові. Можна знехтувати.

Тобто сполучені сторінки то всесвітні тенета? Зконкатеновані чи просто заархівовані сторінки, то сторінки теж певним способом сполучені, отже зконкатеновані чи заархівовані сторінки то всесвітні тенета.
То в чому хиба перекладу? Якщо щось сполучене, то може сполучене навіть вашими ланками ;)

Вона нікому не буде зрозумілою, хто до неї не звик як до собаки ком, й хоч трохи має відчуття мови.
От і я про це ж :happy1:
  • 0

#300 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 01.02.2011 – 13:48

Як то яка дія?
Коли щось копаєте відбувається дія копання.
Коли щось садите - дія саджання.
А коли даєте ланку - відбувається юридичний акт дарування матеріяльної цінності. А якщо вам за ланку дають гроші - відбувається товарообіг.

Повідомлення відредагував zav: 01.02.2011 – 13:49

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних