Перейти до вмісту

Теляча мова

Повідомлень в темі: 131

#101 Dr. Zlo

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 28.01.2011 – 17:04

Перегляд дописуOlexandr (28.01.2011 16:57) писав:

Є такі індивіди, десь. Мені не траплялися, тому я про них нічого не можу сказати.
Я радий.

Цитата

гг, може у вас такі потреби були, що в людей не через мову така реакція була :mellow:

Ну звичайно, потреба типу "чи не будете такі ласкаві підказати де знаходиться вулиця така-то і така-то" викликають параліч лицевих нервів секунд на 10 і невиразне бурмотіння. Спитайте цю фразу в Тернополі чи Львові - та вам і розкажуть, і екскурсію проведуть.

Цитата

То кому він треба такий на вулиці. Сказати, щоб мову вчив і знайти через дороку якогось Яна Миколайовича.
Патріотично, +10 в карму.
  • 0

#102 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 28.01.2011 – 17:12

Перегляд дописуOlexandr (28.01.2011 10:06) писав:

Так і має бути, тільки без історії, хоча це виглядатиме трохи дивно: перевіряти громадянина на знання єдиної державної мови. Тут скоріше треб жорсткий контроль, щоб їм не хотілось такого робити.
Краще тоді просто давати громадянство тільки після здачі мовного іспиту.
  • 0

#103 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 28.01.2011 – 17:13

Перегляд дописуDr. Zlo (28.01.2011 17:04) писав:

Ну звичайно, потреба типу "чи не будете такі ласкаві підказати де знаходиться вулиця така-то і така-то" викликають параліч лицевих нервів секунд на 10 і невиразне бурмотіння. Спитайте цю фразу в Тернополі чи Львові - та вам і розкажуть, і екскурсію проведуть.
У мене теж часто подібні питання спричиняють таку саму реакцію, незалежно від мови. Бо я починаю думати і згадувати, де ж воно знаходиться. Може просто міста відрізняються, а мова нідочого?

Перегляд дописуDr. Zlo (28.01.2011 17:04) писав:

Патріотично, +10 в карму.
Ну не переходити ж на иноземну мову з українцем тільки через те, що він не хоче знати української.
  • 0

#104 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 17:13

Як у всіх номальних країнах.
Тоді і не буде права голосу в таких людей, що добре вплине за загальну ситуацію.
  • 0

#105 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 17:14

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (28.01.2011 17:12) писав:

Краще тоді просто давати громадянство тільки після здачі мовного іспиту.
Так, в ідеалі всіх громадян прогнати через таку процедуру, але складно дуже, не вийде.
  • 0

#106 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 28.01.2011 – 17:34

Перегляд дописуDr. Zlo (28.01.2011 16:51) писав:

Скажу так - суржик має таке ж відношення до української чи російської мови як пінгвіни до теорії відносності. Якщо не вірите- почитайте праці лінгвістів на цю тему. Відповідно висновок про те що суржик росіянам іде а українцям ні- це теж "не приший кобилі хвіст", бо суржик однаково безтямно звучить як з вуст одних, так із горлянок інших.

Хай праці лінгвістів читають ті кому це цікаво.
Треба зрозуміти - неможливо отак миттєво, навіть при великому бажанні "перескочити" з однієї на іншу дуже схожі мови. Отой "суржиковий" місток неодмінно буде, ніяк по іншому.

Цитата

І питав я про рівень трошки вищий ніж "разів 10 говорив". Повірте, вивчити мову таким чином не можна, а от приєднатися до племені Азарових - простіше простого.

А звідки ти знаєш який мій рівень?
І де я мав тою мовою розмовляти. Східніше Донецька я не бував.
  • 0

#107 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6665 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 28.01.2011 – 17:39

оверквотинг зашкалює
  • 0

#108 Dr. Zlo

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 17:47

Перегляд дописуOlexandr (28.01.2011 17:13) писав:

У мене теж часто подібні питання спричиняють таку саму реакцію, незалежно від мови. Бо я починаю думати і згадувати, де ж воно знаходиться. Може просто міста відрізняються, а мова нідочого?
Носії мови,себто люди відрізняються просто.

Перегляд дописуПластун (28.01.2011 17:34) писав:

Хай праці лінгвістів читають ті кому це цікаво.
Треба зрозуміти - неможливо отак миттєво, навіть при великому бажанні "перескочити" з однієї на іншу дуже схожі мови. Отой "суржиковий" місток неодмінно буде, ніяк по іншому.
А все таки почитайте, отримаєте багато нових знань. Бо коли бачу ваші думки з приводу причини виникнення суржику - стає смішно. Звісно, кожен має право на власну думку, але ця думка не повинна хоча б суперечити загальновизнаним фактам. Так от - суржик ніколи містком не був і не буде. Це швидше засіб мовної імпотенції і духовного каліцтва.

Цитата

Українці успішно занедбали свою мову, а перейти на інші вже не було змоги — інші були мертвими. Тому й залишилися з страшним суржиком, який просто різав вуха. Проте, саме він відігравав роль літературної мови.

(Андрій Герасим, повість «Одні»)

Перегляд дописуПластун (28.01.2011 17:34) писав:

А звідки ти знаєш який мій рівень?
І де я мав тою мовою розмовляти. Східніше Донецька я не бував.
Ви самі написали про "10 разів від сили".
Відкрию вам таємницю - навіть у Львові є росіяни. Не те що у Донецьку.

Повідомлення відредагував Dr. Zlo: 28.01.2011 – 17:58

• 0

#109 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 19:06

Перегляд дописуOlexandr (28.01.2011 14:49) писав:

Аналогічно. Я завжди дивуюся, звідки беруться такі люди, як автор тієї статті. Таке враження, що ми в різних містах мешкаємо.
А от з меню мені сподобалась ідея, треба буде якось порозважатись :mellow:
Так в статті все дуже просто. Люди реагували не на мову, а на надокучливу поведінку афтара.

Перегляд дописуDr. Zlo (28.01.2011 16:01) писав:

4) За потребою. Вдома -українською.
А, то все ясно з вами Др.Зло.
Байки про Київських українофобів розповідають, аби виправдати свою російськомовність на людях. Насправді ж це просто виправдання своєї слабкости і переляканости.
Я можу пригадати тільки два приклади з життя коли мені в Києві дорікнули моєю українською і то конфлікт був спричинений не мовою, а ситуацією.
Набагато частіше мені за це робили в Києві компліменти.

Перегляд дописуDr. Zlo (28.01.2011 16:01) писав:

І 90% із вас на них ідуть, що би там не писали про себе на форумі.
Ти просто судиш по собі.
Мабуть, на тебе краплина дощу впаде, а ти вже думаєш, що то українофоби київські плюються з дахів.

Ніяких проблем у Києві з цим нема, люде все частіше зустрічаю україномовних, особливо молодь. Так вони переважно приїжджі, але те, що вони не переходять на російську як це робили раніше означає, що їм так комфортно.

Перегляд дописуDr. Zlo (28.01.2011 16:25) писав:

Вам мої потреби переказати чи що? ;)
Ви краще ситуацію опишіть, може це щось типу цього
http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php...t=0&start=0

З переляку що супу не дадуть загавкав по москальськи і став на задні лапки, каже обставини зазставілі.

Перегляд дописуOlexandr (28.01.2011 17:14) писав:

Так, в ідеалі всіх громадян прогнати через таку процедуру, але складно дуже, не вийде.
Складність у страшному спротиві, а технічно це не особливо складно.
Не треба усіх одразу, але з чогось можна почати. З високи посадовців і так далі.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 28.01.2011 – 19:07

• 0

#110 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 19:07

Перегляд дописуDr. Zlo (28.01.2011 17:47) писав:

Ви самі написали про "10 разів від сили".

Ну і що.
Я не маю з ким говорити нею, пишу грамотно, грамотніше купи "носіїв".

Цитата

Відкрию вам таємницю - навіть у Львові є росіяни. Не те що у Донецьку.

Є. Але я так і не розумію чому я в Україні маю з ними розмовляти їх мовою.
Хай вони моєю говорять, не вміють - хай вчать, не хочуть - хай йдуть в сраку. Все просто.

Судячи з дописів ти "мовно лабільна" людина, що при потребі підлаштовується під співрозмовника. Я - ні. І іншим допомагаю перевиховатися. Безкоштовно. Так що звертайся.
  • 0

#111 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 19:14

Перегляд дописуПластун (28.01.2011 19:07) писав:

Судячи з дописів ти "мовно лабільна" людина, що при потребі підлаштовується під співрозмовника.
А потреба найчастіше сильно надумана. Як в темі про львів’янина, який проміняв мову на суп почалися вигадки, що а може продавщиця не розуміла українську, а може він би помер від голоду.
  • 0

#112 Dr. Zlo

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 20:20

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (28.01.2011 19:06) писав:

А, то все ясно з вами Др.Зло.
Байки про Київських українофобів розповідають, аби виправдати свою російськомовність на людях. Насправді ж це просто виправдання своєї слабкости і переляканости.
Перед вами пане мені виправдовуватися немає ніякого сенсу. Звиняйте, не мій підхід. І до речі спеціально для вас я напишу - я спілкуюся російською із задовленням. Як і українською, англійською чи іншими мовами. Чекаю ваших променів добра :mellow:

Цитата

Я можу пригадати тільки два приклади з життя коли мені в Києві дорікнули моєю українською і то конфлікт був спричинений не мовою, а ситуацією.
Набагато частіше мені за це робили в Києві компліменти.
Складно уявити таку ж ситуацію в іншому місті України, наприклад Тернополі. Що говорить про те що якщо вас похвалили, то підсвідомо дали вам карт-бланш як вимираючому динозаврові. Типу ну ти молодець, продвигаєш цю "мову".

Цитата

Ти просто судиш по собі.
Мабуть, на тебе краплина дощу впаде, а ти вже думаєш, що то українофоби київські плюються з дахів.
Потік думок автора. Мабуть погоджуся- кожен судить по собі ;)

Цитата

Ніяких проблем у Києві з цим нема, люде все частіше зустрічаю україномовних, особливо молодь. Так вони переважно приїжджі, але те, що вони не переходять на російську як це робили раніше означає, що їм так комфортно.
Будемо чекати коли вся західноукраїнська молодь піде вчитися в київські університети, тоді Київ точно стане україномовним. Чи як?
Проблеми є, і найбільша помилка в тому, що ніхто їх не визнає. Псевдопатріоти - бо не личить визнавати те що маємо столицю України де українська мова сприймається як рудимент. Влада - бо їй це не цікаво.
Дуже просто сказати що таких проблем не існує. Від цього їм менше не стане.

Цитата

Ви краще ситуацію опишіть, може це щось типу цього
http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php...t=0&start=0

З переляку що супу не дадуть загавкав по москальськи і став на задні лапки, каже обставини зазставілі.
Там і коментувати нічого, настільки все шито білими нитками.

Перегляд дописуПластун (28.01.2011 19:07) писав:

Ну і що.
Я не маю з ким говорити нею, пишу грамотно, грамотніше купи "носіїв".
Маю великі сумніви з цього приводу, але щоб було без образ, повірю вам на слово.

Цитата

Є. Але я так і не розумію чому я в Україні маю з ними розмовляти їх мовою.
Хай вони моєю говорять, не вміють - хай вчать, не хочуть - хай йдуть в сраку. Все просто.
Простіше не буває :)

Цитата

Судячи з дописів ти "мовно лабільна" людина, що при потребі підлаштовується під співрозмовника. Я - ні. І іншим допомагаю перевиховатися. Безкоштовно. Так що звертайся.
Не знаю що таке "лабільна", але термін не дуже сильно подобається. Підлаштовується - це завуальоване "гаваріт па русскі"? Мушу вас засмутити - є навіть такі, які переходять з російської на українську при розмові зі мною. Але їх мало, занадто мало. Більшість - отакі києвляни яких я описав вище.

Повідомлення відредагував Dr. Zlo: 28.01.2011 – 20:14

• 0

#113 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 20:22

Перегляд дописуDr. Zlo (28.01.2011 20:20) писав:

Перед вами пане мені виправдовуватися немає ніякого сенсу. Звиняйте, не мій підхід. І до речі спеціально для вас я напишу - я спілкуюся російською із задовленням. Як і українською, англійською чи іншими мовами.

Тю, так би зразу й написав. -
Я - хохол, дапашліви.

А то морочиш голову.
  • 0

#114 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 28.01.2011 – 21:45

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (28.01.2011 17:39) писав:

оверквотинг зашкалює
гг, зашкалив. Ось тут добре мента лікують:

• 0

#115 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 22:54

Все, з Dr. Zlo все остаточно ясно: тільки хтось недочув, закашсявся чи щось забормотів — відразу українофоб, якому мова не сподобалась і відразу ж йому треба догодити, перейти на русскій і отримати задоволення від спілкування цією мовою. То навіщо розповідати про Київ такі огидні речі, як і отой автор статті? Про скажіть, що хочеться перейти на російську, того й шукаєте приводу. А признатися, що хочеться нею розмовляти щось не дозволяє, того йдуть вигадки про нєпанімающіх на кожному кроці. І таки геть не зрозуміло, що їх заважає послати куди подалі і знайти инших.
  • 0

#116 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 23:53

Перегляд дописуDr. Zlo (28.01.2011 20:20) писав:

Перед вами пане мені виправдовуватися немає ніякого сенсу. Звиняйте, не мій підхід. І до речі спеціально для вас я напишу - я спілкуюся російською із задовленням.
Дійсно, чого переді мною виправдовуватися, я ж до вас українською говорю. От говорив би я по русскі, ви б одразу почали б виправдовуватися, навіть на доказ своєї лояльности перейшли б самі на общєпанятний. ;)
Меншовартісна логіка вона ж в один бік працює, і це не бік вєлікага і магучєго.
  • 0

#117 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 29.01.2011 – 10:45

Згоден з двома попередніми дописувачами.

Українську зараз принаймні розуміють всі, крім можливо купки сєвастопольських чи єнакієвських "єдінаросов", з деякими рідковживаними в повсякденні словами можуть виникнути проблеми (от той же "Відень", чи ще щось - останій раз був у Львові в травні, зайшов в Арсенал як завжди, біля мене дві дівчини-гості міста взяли екскурсію, дівчата дуже старалися розмовляти українською, навіть між собою, але слово Угорщина виявилося їм незнайомим, екскурсовод пояснив шо це "Вєнгрія" і все пішло чудово далі :cry: , в статті по ланці був епізод з "віденською кавою", так от "Віденський вальс" вже 100500 років в репертуарі кмївського театру оперети, тобто більш-менш культурна людина, яка театральні афіші хоча б переглядає, я вже не кажу туди ходити ;) прекрасно знає шо таке той "Відень" і з чим його їдять).
  • 0

#118 Tomis-S

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 144 повідомлень

Відправлено 02.02.2011 – 03:40

Може тому такі дебіли як швець, вважають українську телячою , що нею телята пробують розмовляти? Сильно сумніваюся що воно (сержанто) щось би там тринділо , якщо б до нього справжньою українською звернулися. Далі тільки цитати...

Цитати:
-від Олександра - "в різних містах мешкаємо" . Мешкають в помешканнях , в містах проживають , живуть.
-від Пластуна - "мовно лабільна" людина, що при потребі підлаштовується під співрозмовника." А що , мовно-стабільна теж звучить , правда академічно якось... та
- від Dr. Zlo - "я спілкуюся російською із задовленням" Спілкування російською можливе при умові , що співрозмовник теж буде розмовляти російською. А якщо ні? Правильно було б сказати - розмовляю (пишу,думаю) з задоволенням.
-від СВІхрестикЛОНОСНИЙ - "чого переді мною виправдовуватися, я ж до вас українською говорю". Люди виправдовуються і все(пояснюють свою правду , з цим перед кимось не постають) , переді мною можна стояти , лежати , маячити , бігти і т.д. Правильно буде - "чого ви виправдовуєтесь". Українською (як і іншими мовами)не говорять , нею розмовляють , спілкуються , пишуть , читають... Правильно було б написати - я вам українською пишу , чи я вам українською кажу. "Говорю" означає звуки , що виникають при розмові. Звідси говір , говірка , гомін , говорильня і т.д.

P.S. Готовий побитись об заклад , що ці самі цитати жоден з вас не напише правильно і російською , не те щоб англійською. А руською?
  • 0

#119 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 02.02.2011 – 07:40

Перегляд дописуTomis-S (2.02.2011 03:40) писав:

Може тому такі дебіли як швець, вважають українську телячою , що нею телята пробують розмовляти? Сильно сумніваюся що воно (сержанто) щось би там тринділо , якщо б до нього справжньою українською звернулися. Далі тільки цитати...

Цитати:
-від Олександра - "в різних містах мешкаємо" . Мешкають в помешканнях , в містах проживають , живуть.
-від Пластуна - "мовно лабільна" людина, що при потребі підлаштовується під співрозмовника." А що , мовно-стабільна теж звучить , правда академічно якось... та
- від Dr. Zlo - "я спілкуюся російською із задовленням" Спілкування російською можливе при умові , що співрозмовник теж буде розмовляти російською. А якщо ні? Правильно було б сказати - розмовляю (пишу,думаю) з задоволенням.
-від СВІхрестикЛОНОСНИЙ - "чого переді мною виправдовуватися, я ж до вас українською говорю". Люди виправдовуються і все(пояснюють свою правду , з цим перед кимось не постають) , переді мною можна стояти , лежати , маячити , бігти і т.д. Правильно буде - "чого ви виправдовуєтесь". Українською (як і іншими мовами)не говорять , нею розмовляють , спілкуються , пишуть , читають... Правильно було б написати - я вам українською пишу , чи я вам українською кажу. "Говорю" означає звуки , що виникають при розмові. Звідси говір , говірка , гомін , говорильня і т.д.

P.S. Готовий побитись об заклад , що ці самі цитати жоден з вас не напише правильно і російською , не те щоб англійською. А руською?

Наїзд непереконливий :ggggg:
Жодна людина, крім якихось "супєр-мєга-задротів-грамнаці" в жодній країні не спілкується прямо таки "чистою" мовою, бо враховуючи всі обставини робити це практично неможливо. Чиста розмовна мова - це такий ідеал, до якого варто прагнути, але досягнути неможливо, хіба сильно наблизитись. Останній раз що я спілкувався з англійцями, від чуваків лунала мова, настільки далека від шекспірової, наскільки тексти Сєрдючки від "Заповіту", і нічого - здається, валійські мєнти через це про "телячу" не кричать.
  • 0

#120 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 02.02.2011 – 09:48

Tomis-S, ви дійсно вважаєте, що той мєнт достатньо володіє хоча б російською (я про українську вже й мовчу) на такому рівні, щоб копатися в таких дрібницях, про які ви понаписували?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних