Перейти до вмісту

Ненормативна лексика

Повідомлень в темі: 239

#101 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 22.02.2007 – 12:12

Перегляд дописуКолібрі (22.02.2007 10:12) писав:

Я приєднуюсь до клубу! :(

Перегляд дописуMary Jane (22.02.2007 11:03) писав:

Також не вживаю нецензурної лексики :)
Нашо ви цькуєте?
  • 0

#102 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 23.02.2007 – 05:04

Дик ніхто нічо не цькує!) Всьо в шоколаді!)
  • 0

#103 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 09.03.2007 – 23:23

Борюсь із собою кожен день :cool2: ІМХО, ненормативна лексика - саме данина нинішній поп-моді. "Не піддавайтесь спокусі!" :aaa:
  • 0

#104 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 10.03.2007 – 07:19

Перегляд дописуRomun (15.02.2007 12:06) писав:

Я вважаю, що постійне вживання ненормативної лексики свідчить про невисокий духовний розвиток людини, сенс життя якої зводиться до задоволення тваринницьких потреб. Отже, автори, які застосовують у своїх творах мат опускають нас до рівня тварин. Ненормативна лексика повинна бути викорінена з лексикону сучачсного українця, це забезпечить зростання духовності нації. Духовність нації це добробут і процвітання нашої країни :cool2: ! :aaa:
А по-моєму людина, яка біс зна навіщо стримує оті тваринні (не тваринницькі :D ) портеби, якраз має невисокий духовний розвиток. Впустивши собі на ногу важкий предмет, спробуйте не виразити свої емоції матом. Будуть на вас дивитися, як на ідіотика, який корчиться 15 хв і демонстративно нічого не каже, бо самі знаєте, які слова на язик лізуть. "Етат ніхароший чілавєк Васілій Алібабаєвіч мне на ногу радіатор уроніл" Джентельмени вдачі
  • 0

#105 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.03.2007 – 13:14

Перегляд дописуГетьман (10.03.2007 07:16) писав:

Впустивши собі на ногу важкий предмет, спробуйте не виразити свої емоції матом.
Пробую повсякчас.

Перегляд дописуГетьман (10.03.2007 07:16) писав:

Будуть на вас дивитися, як на ідіотика, який корчиться 15 хв і демонстративно нічого не каже, бо самі знаєте, які слова на язик лізуть.
А якщо ніяки не лізуть?..
  • 0

#106 serjik

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 8 повідомлень
  • Місто:м. Київ

Відправлено 10.03.2007 – 21:29

"погані слова" майже не вживаю... особливо якщо знаходжуся в компанії! Мені навіть приємніше слухати людей які не говорять "поганих слів"! Адже погодтеся... приємніше слухати розповідь, а не "Абетку Морзе"!!!
  • 0

#107 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень

Відправлено 23.03.2007 – 12:39

А мене найбільше дістає мовний пуризм значної частини не лише свідомої громадськості, а й мовознавців. Правда, є обнадійлива новина - до кінця року з"явиться словник української ненормативної лексики (впорядкований Л.Ставицькою).
Брак досліджень і рівень невігластва щодо цієї проблематики просто вражає. Чомусь багато хто вперто ігнорує наявні мовні реалії, тим самим обираючи тактику страуса. До речі, значна частка ненормативної лексики має не російське, а індоєвропейське чи праслов"янське походження. "Блядь" існувало в церковнослов"янській, етимологію "хуй" Я.Рудницький простежує від "хвоя" (цікаво, що він також вказує, що це слово викинули з радянського видання словника Фасмера - наочний приклад недомовок та лицемірства радянської епохи. Сумно, коли над нами і досі тяжіє пострадянський спадок). Ненормативна лексика відображається і в фольклорі - у записах Хв.Вовка, П.Чубинського, Т.Шевченка є сороміцькі пісні з ненормативною лексикою.
  • 0

#108 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 615 повідомлень
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 30.03.2007 – 14:54

Іноді буває настільки хороший настрій, що не знаходиш ліпших за матюки епітетів, метафор, порівнянь... Але ж ними не зловживаю... А коли поганий настрій, то вилазить небагато слів та й нецензурщину можна пробачити в цім разі...
  • 0

#109 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 30.03.2007 – 17:32

Дурка то повна. Людина, яка не має слів з нашої співучої для вираження емоцій - неосвічена і некультурна. Це ж комуняки нам ту заразу принесли. то чого повторювати те саме гірше? Повторюйте щось хороше. Знати матюки і вимовляти їх - різні речі. Ми не можемо затикнути вуха, коли якесь мурло поливає світ на чому попало на кшалт: мат, мат, мат і для зв"язки - слово нормальне, але НЕ ВЖИВАТИ його - то особиста справа, бо не тварини ми є і кожному Бог дав розуму - кому більше, кому менше, але дав.
  • 0

#110 Анюта

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 171 повідомлень
  • Місто:Сміла

Відправлено 13.04.2007 – 22:56

Перегляд дописуZiPСоване Дівчисько (12.11.2006 01:32) писав:

Може емоції? :)

Згодна! Це один зі способів вираження думки, дивної думки....жахливо....

Перегляд дописуОлесік (12.11.2006 12:35) писав:

Я рідко лаюся. Мене вже довести треба. Але тоді то дійсно крик душі. А от регулярне матюкання чоловіків (і хлопців) - так дратує. Жаххх
Згодна! Я завжди прошу, не матюкатися у моїй присутності, слухаються(хлопці в основному)...Дівчатам це подобається більше ...ну матюкатися...не знаю чому...хіба це так модно?
  • 0

#111 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 13.04.2007 – 23:08

Ха.
Я теж раніше, та шо там раніше - тиждень тому! - не матюкалася і вела себе чемно.
Але бувають такі моменти в житті... (не витримує і зривається на брудну лайку) коли все дуже погано шо просто ... (знову зривається на матюки, переважно чомусь англійською але знову себе опановує).
Так от. Зараз я матюкаюся як бухий вантажник. Але то минеться, я навіть знаю коли. Менше тижня лишилося.
  • 0

#112 GENTOR

Постійний житель

• На перевірці
  • PipPipPipPipPip
  • 153 повідомлень
  • Місто:Київська область

Відправлено 14.04.2007 – 01:18

Я за життя (поки що і дякувати Богу) сказав 3 мата. Перший раз у 2005 р. 11 лютого о 8 вечора, коли мене споїли і просто запутався язик, другий раз на святкування 2002 року (так само) і третій раз на пікніку (не пам'ятаю дату). Я не вживаю поганих слів узагалі (звичайно ж ви не повірите, але чого брехати?), останнім часом з музики слухаю лише класику та оперу, ще дізнався про астральний вимір і кластерну структуру води... І тепер взагалі став еталоном чистоти! До речі вода дійсно все запам'ятовує, кажіть їй "дякую" перед вживанням і вона прекрасно на вас діятиме!
  • 0

#113 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 14.04.2007 – 10:22

GENTOR
Шось ви у датах заплуталися....

Ну добре матюки ви не вживаєте, ну ладна астральні переміщення....
"То може ти і м'яса не їси?"(с) Га? І шо - взагалі ніколи нічого ніде?
Ти - страшна людина, маю тобі сказати тобі. Я таким не довіряю.
  • 0

#114 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень

Відправлено 19.04.2007 – 01:24

Ненормативна лексика це запозичення з мови москалів, тому що українці ніколи не вживали матів, на місці них в українців були прокльони, це можна побачити в книзі І. Нечуй - Левицького "Кайдашева сім’я". Отже народ позбавляймося від москальського запозичення!
  • 0

#115 Лапочка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 75 повідомлень
  • Місто:Золочів

Відправлено 20.04.2007 – 13:20

Національне самоусвідомлення українців зростає. Це помітно – у Києві українську мову чути дедалі частіше. Багато людей, особливо з-поміж інтелігенції, перейшло на українську. І зіткнулося з виразними труднощами. Адже творчий процес немислимий без смачного матюка. Оте саме „бля” та інші відшліфовані щоденним ужитком перли так стимулюють інтелектуальну діяльність! А тут раптом виявляється, що матюки – явище „істінно рускоє”. Як же бути свідомому патріотові?
Наш народ, слава Богу, має доробок і в цій царині. Хоч і не такий значний, як у братів, але дещо є.
Система української лайки ґрунтується геть на інших засадах, аніж лайка московська. Кацапські матюки – сексоцентричні або ж відгенітальні. В основі їх – статевий акт, часто збочений, органи, що беруть у ньому участь, та особи, які мають ті чи інші сексуальні характеристики.
Матюки українські – копроректального типу, вони пов’язані з актом дефекації з ефекторним органом та продуктом цього акту. Цим українська лайка близька до лайки європейської. Порівняйте французьке merde, німецьке Scheisse, Dreck, Zecken, Sie mir Arsch, польське gowno. Принагідно зауважимо, що термін копроректальний не є цілковито адекватним, бо образотворчою функцією народ наділяє не rectum як такий, і не anus, а сраку в широкому розумінні цього слова, насамперед обидва Musculus gluteus maximus. На доказ цього твердження можна навести той факт, що демонстрування оголених сідничних м’язів традиційно є найефективнішим ендшпільним ходом у міжсусідському конфлікті „за межу” чи „за курку”.
Одначе перейдемо від сухих дефініцій до зеленого дерева практичних настанов. Отож, якщо вам треба дати стислу й високоемоційну оцінку якоїсь особи, предмета, ситуації чи процесу, вживайте слова: гімно, гімно собаче, срака, гімнюк (гімнючка), засранець (засранка), серун (серуха), дристун, бздюха, бздюх. Іноді для означення молодших за вас осіб вживається позасистемно слово сцикун (сцикуха).
Для відтінення чиєїсь неправоти, як аргумент у суперечці побажання тощо, вживаються фразеологізми: насеру його матері! Насеру твоїй матері (Увага: твоїй вимовляється через два т), поцілуй мене в сраку! Поцілуй собаку в сраку! Йди ти в сраку! Щоб ти всрався!
Матеріальні збитки підсумовуються виразом – собаці під хвіст.
Коли хтось перебирає харчами, йому можна дати пораду: то гімно з’їж.
Московські матюки дають можливість пунктуації усного мовлення (бля замість коми тощо). Українська лайка, на превеликий жаль, позбавлена цієї чудової властивості. Можливе тільки позначення абзаців і знаків оклику виразом насеру його матері та редукованими формами даного фразеологізму насеру матері і серу – матері (вимовляється як одне слово). Проте застерігайте – будьте обережні вживаючи цей вираз, бо існує на нього нещадний контраргумент у вигляді фрази „насери собі в голову, щоб м’якше спати було!”
Якщо ж на заваді вашому самовираженню через здорову українську лайку стоять якісь чинники внутрішнього (інфантилізм) чи зовнішнього (по пиці дадуть) характеру, то вживайте індиферентні вирази – матері його ковінька, трясця його матері, сто копанок чортів тобі в печінку абощо. Можливе використання евфемізмів типу: к чорту, к бісу, під три чорти, галицизмів холера.
Любі друзі! Оволодівайте лексичним та стилістичним багатством української лайки, несіть її в маси, пропагуйте її повсюдне вживання, широко користуйтесь нею у побуті! Пам’ятайте – ніщо так не знімає стресів, як широкий матюк, ніщо так не допомагає розкрити глибини вашої душі, як здорова лайка!
  • 0

#116 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень
  • Місто:криївка в лісі

Відправлено 20.04.2007 – 13:51

на мому аватарі все написано :8:
  • 0

#117 Inferna

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 236 повідомлень
  • Місто:місто-герой Київ

Відправлено 20.04.2007 – 13:56

самтаймс ругаюсь як сапожнік бо... бо хочеться! А ще коли використовуєш лише українську ненормативну лексику, то взагалі настрій аж піднімається так весело....
Іноді просто не підбереш влучнішого опису діям чи людині як не з словника нецензурщини, а речі ж треба називати своїми іменами :8:
висновок (мій): все що вміру - не страшно, а навіть корисно)
  • 0

#118 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 20.04.2007 – 14:47

ІІІ особа 1ни ч.р. + Emika = :8:
розборки в приваті. поки нагороджую кодного орденом рід онлі на дві доби.
  • 0

#119 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 20.04.2007 – 18:39

Перегляд дописуjakobz (22.12.2006 17:07) писав:

Цей пан високо розвинена людина!от так!
Ці слова(тобто ненормативна лексика) потрібні!Без них набагато частіше йшли б в хід кулаки(Хороша заміна,нє?)
Ви знаєте, а мені іноді здається що краще б частіше в хід йшли кулаки. Бо проблема в тому, що за свої слова ніхто не відповідає, посварилися й розійшлися. Звісно це не аргумент, а ремарка.

Повідомлення відредагував ІІІ особа 1ни ч.р.: 20.04.2007 – 18:40

• 0

#120 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 20.04.2007 – 19:11

Доречі, чому до ненормативної лексики ви відносите виключно матюки? Це поняття насправді ширше і включає в себе не виключно вульгаризми(власне матюки) а ще й арготизми, жаргонізмиЮ просторіччя та сленг.
А в принципі, яка нафіг різниця, правда?
Це я так.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних