Перейти до вмісту

Уроки праці в школі

Повідомлень в темі: 35

#21 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1961 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 17.01.2011 – 18:02

Перегляд дописуSensssorika (17.01.2011 17:52) писав:

Пастуше, ти,мабуть, не чув про уроки ОБЖ. Там і про електроприлади, і про навколишню природу, і про контрацепцію розказують.
...ці уроки були в моїх дітей, але на них, як ти кажеш розказують, а я пропоную прививати навики дещо робити, та ще і спільно...
  • 2

#22 Vitter

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень

Відправлено 17.01.2011 – 18:12

Тут напевно все залежить від вчителя.

В мене був абсолютно не класичний вчитель трудового - не курив, не пив, був абсолютно адекватною людиною :rolleyes:

На уроках дійсно він вчив нас працювати. Що ми тільки не робили - від банального випалювання і різьби по дереву до плашкотримачів, рубанків, воротків, молотків, болтів, табуреток і т.д. Крім того вчив елементів ремонту побутової електротехніки - прасок, тостерів. Тобто дійсно азам навчив.

Так що все залежить тільки від вчителя

Повідомлення відредагував Vitter: 17.01.2011 – 18:13

• 0

#23 TpakTopucT

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 155 повідомлень
  • Місто:Banderstadt

Відправлено 17.01.2011 – 18:12

Перегляд дописуMiguel (17.01.2011 15:32) писав:

Щось таке знайоме... а пан в якій школі вчився?
Львівська СШ № 93...
  • 0

#24 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 17.01.2011 – 18:44

тут такого нема ( і гуд )
вдома - вчились шити,вишивати, в"язати, готувати..навики звісно корисні, але я хотіла лобзіком щоб робити а не вишивати гладдю!
  • 0

#25 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 17.01.2011 – 19:16

нєє..
чоловіче - то чоловіче. от у нас в школі не було у дівчат "медичної підготовки",замість цього всі дівчата ходили з хлопцями на допризовну підготовку юнаків. я руку поламану перевязати не знаю як, зате можу зібрати/розібрати автомат. абсолютно зайві знання.

було б справді цікаво готувати на уроках, але для цього треба певне обладнання,якого,канєш, нема(в нас так точно не було,нема і не буде). та ще й страви такі обмежені. не станеш же рибу в школі різати. чи м"ясо. бгг ну і кого потім тим годувати теж питання.

вишивати - для мене надто занудно. не знаю як пояснити.. площа роботи невеличка. голка манюсінька-тонюсінька.. мене це пригнічує чомусь. хоча, якшо є якась гарна ідея, то вона має надихати в роботі. а в школі нам ніяких схем не давали. не зацікавили,вобсчєм.

шити в школі вчили лише руками, бо машинка в нас була лише одна, та й та не працювала. знаю як знімати мірки,але гадки не маю що з тим всим далі робити гг щиро заздрю всім, хто вміє моделювати. це майже так само круто,як малювати картини.
в мене був період, коли я "шила". захтілося оновити гардероб своїм лялькам. шила одяг прям на них бгг

вязати ж я вміла і до школи, тому на уроки мені було по фік.

та взагалі в мене була просто ацтойна школа, і половина таких же ацтойних вчителів. жаль, що нічому не навчили на уроках праці. хоч і розумію, що коли була малою, то нічому вчитися мені і не хотілося.
  • 0

#26 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 17.01.2011 – 19:17

Перегляд дописуПастух (17.01.2011 18:02) писав:

...ці уроки були в моїх дітей, але на них, як ти кажеш розказують, а я пропоную прививати навики дещо робити, та ще і спільно...

так, розбити їх попарно хлопчик-дівчинка, роздати по презервативу і хай роблять домашнє завдання.
для п.ятого класу саме те.
ви ж не забувайте що уроки праці до 8 чи 9 класу тільки. яка ще чудесна увертюра-розігрів?
  • 0

#27 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 17.01.2011 – 19:27

в 1-3(а зараз і в 4му) класах теж є уроки праці, на яких діти малюють, ліплять з пластиліну, працюють з колоровим папером і таке інше. ми колись робили пап"є маше і яйця розмальовували. більше нічо не пригадаю.

загалом урок є в програмі до 9-го класу(тобто включаючи його).

Перегляд дописуNeorlandina (17.01.2011 20:17) писав:

роздати по презервативу
в нас таке було(ну майже),але це був не шкільний урок,а шось на кшталт "класної години". приходили з якихось центрів всякі дяді-тьоті і розказували всяке

в 7му класі дівчаткам обовязково приходять і розказують про менструації і в кінці роздають "книжечки" і прокладки(або тампони,але в нас таке давали в 9му,кажись). шо дивно, то хлопчиків на такі уроки не пускали. а дарма. вони в нас потім ті книжечки виклянчували гг

потім ше приходять розказати про всілякі хвороби. багато розказували про презервативи і іншу контрацепцію. нічого не роздавали. жлоби гг
  • 0

#28 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 17.01.2011 – 20:25

Цитата

чоловіче - то чоловіче.
Що за шовінізм? :rolleyes: (надіюсь у нас за такі слова ще не банять)

Цитата

от у нас в школі не було у дівчат "медичної підготовки",замість цього всі дівчата ходили з хлопцями на допризовну підготовку юнаків. я руку поламану перевязати не знаю як, зате можу зібрати/розібрати автомат. абсолютно зайві знання.
ну це ще не значить, що дівчатам не можна вчитись працювати лобзиком) наприклад тут в мене на 3 курсі (по нашому десь 9 клас) був урок "Технологія" - 3 рази на тиждень. 1 раз на тиждень - у майстерні, інші рази - з компами. так от, на тій технології я навчилась орудувати пилою, паяти і склала ту картину що в Макса Котика була на аві вконтахті з сміття (не сама, з класом, хотя я там дофіга зробила сама, захопилась бо). Не вважаю це лишнім, якщо мені сподобалось) Врешті, при бажанні ти й сама можеш навчитись, погугли. А я от воліла б робити ті милі картинки на дереві ніж вишивати якусь..
Ах да, ще ми на тій технології робили машинки які працювали на пульті і розвертались коли торкались стінки, ми її зробили у формі їжачка (група з 3 чоловік) і це мене привело в більший захват ніж любі пошиви сумок в школі.

Цитата

було б справді цікаво готувати на уроках, але для цього треба певне обладнання,якого,канєш, нема(в нас так точно не було,нема і не буде). та ще й страви такі обмежені. не станеш же рибу в школі різати. чи м"ясо. бгг ну і кого потім тим годувати теж питання.
Тю. Ми готували торти, піци, салати..Була і плита і пічка і м"ясо різалось спокійна. Вчителька була пречудова, з дивним ім"ям - Гелена. Досі її пам"ятаю) Вона на уроках не тільки вчила всю цю фігню робити а ще й розказувала про користь харчування і тп.

Цитата

вишивати - для мене надто занудно. не знаю як пояснити.. площа роботи невеличка. голка манюсінька-тонюсінька.. мене це пригнічує чомусь. хоча, якшо є якась гарна ідея, то вона має надихати в роботі. а в школі нам ніяких схем не давали. не зацікавили,вобсчєм.
От, це вже на вкус і цвєт. Я вишивати люблю, але не під наглядом а під натхненням. А на уроках рідко коли воно буває.

Цитата

в 1-3(а зараз і в 4му) класах теж є уроки праці, на яких діти малюють, ліплять з пластиліну, працюють з колоровим папером і таке інше. ми колись робили пап"є маше і яйця розмальовували. більше нічо не пригадаю.
Я крім цього ще пам"ятаю салат з мівіни і крабових паличок. А ще я добровільно після уроків з тою ж Геленою ходила на уроки ліпки з спеціального тіста (ба, як звучить - тісто з води. солі, муки, клею ПВА, жаль тільки що мій собака мої подєлки погриз), ми там проводили по годині-півтори, всі замазюкувались тою липкою масою, але були довольні.

Цитата

в нас таке було(ну майже),але це був не шкільний урок,а шось на кшталт "класної години". приходили з якихось центрів всякі дяді-тьоті і розказували всяке
В нас теж наче було в україні, але я через уроки іспанської (які мені так і не пригодились) пропустила
Зате тут ці самі спеціалісти приходили і все гарно пояснили, що і так в принципі всі вже знали. А мій класний керівник усіх дівчат переконав що у 1 раз неможливо залетіти гг. Після цього я перестала йому довіряти))

Цитата

в 7му класі дівчаткам обовязково приходять і розказують про менструації і в кінці роздають "книжечки" і прокладки(або тампони,але в нас таке давали в 9му,кажись). шо дивно, то хлопчиків на такі уроки не пускали. а дарма. вони в нас потім ті книжечки виклянчували гг
гг да, моя подружка ще відмовилась туди йти, бо думала що нам будуть робити якісь уколи))

Дивно що цими "виховними годинами" в україні залякують, всі так тяжко встидаються туди йти, а тут це на рівні норми - учні на дружньому рівні з вчителями про такі речі розмовляють, задають питання і тп. Українці якісь місцями забиті люди, наскільки я помітила, порівняно з європейською розвязністю і обізнаністю в цих питаннях
Да, треба окрему тему на це, про сексуальне виховання, якщо ще нема.
  • 0

#29 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 18.01.2011 – 00:37

у нас теж останні 3 роки школи регулярно приходили якісь люди і проводили замість уроків всякі лекції. то про венеричні захворювання, то місячні.
це було круто, бо замість якогось уроку було. і так виходило, що завжди то був якийсь ненависний урок, або такий, що ніхто домашки не підготував. красатєнь.

а для кулінарії у нас спеціальний клас був з пічкою, холодильником, всім чим треба.
у нас чомусь мало кулінарії було, карантин там чи шось таке. а так дівчата овочі консервувати вчилися. я от досі не вмію, та й вчитися не збираюся)))
а шити мені навіть подобалося, от тільки не любила шви обробляти. і не обробляла. а ще на той час коли у нас серйозне шиття почалося, я росла. тому всі спіднички що я пошила на мене не налазили вже через кілька місяців. тому я кинула шити.
а так на моєму рахунку три спідниці (одна - кльош, як же гєморно було обробляти низ, а після першого прання вона полиняла і малюнок на ній зіпсувався. шкода блін), дві ночнушки, один фартук, два чи три плаття. бурда моден рулить ващє.
  • 0

#30 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 18.01.2011 – 05:41

Перегляд дописуNeorlandina (18.01.2011 01:37) писав:

а для кулінарії у нас спеціальний клас був з пічкою, холодильником, всім чим треба
та давай вже кажи номер тієї мажорної школи, де ти вчилася!

у нас в школі навіть парт не усюди вистачало. які там пічки,холодильники.. :rolleyes:

Перегляд дописуNeorlandina (18.01.2011 01:37) писав:

а так дівчата овочі консервувати вчилися. я от досі не вмію, та й вчитися не збираюся)))
- Артьом, нам на літо треба штук 20 трилітрових банок і з десяток літрових. і закаточна машинка.
- О нєєєє! ти що консервувати збираєшся?
- Еем.. ну да.
- Нєєєєєєєєєєєєєєєє! Не треееебааа!
- ?!
- Ну коли моя мама консервувала, то забороняла нам малим стрибати на ліжку
- о_О
бгг де звязок я так і не зрозуміла
  • 0

#31 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 18.01.2011 – 10:49

О,пам'ятаю,любив ходити,часто на СТД-120м,вирізав шахові фігури,це моє завдання на два роки було,не встиг,столики,свистки,і виники ну і таке подібне.
  • 0

#32 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 18.01.2011 – 14:41

Перегляд дописуSensssorika (18.01.2011 05:41) писав:

та давай вже кажи номер тієї мажорної школи, де ти вчилася!

у нас в школі навіть парт не усюди вистачало. які там пічки,холодильники.. :rolleyes:

та де там вона мажорна. жахлива школа була. з усіх її благ тільки кабінет кулінарії чудом і зберігся. підозрюю бо вчителі були зацікавлені: самі там іноді сиділи)))

Цитата

- Ну коли моя мама консервувала, то забороняла нам малим стрибати на ліжку
- о_О

це жесть. справді.
а я не консервую, бо всеодно консервацію не дуже люблю. хіба ото перед гостями хизуватися.
от овочі/ягоди/фрукти/зелень заморожувати - це діло.
  • 0

#33 сіренька ховрашка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 64 повідомлень

Відправлено 09.02.2011 – 17:22

У нас в школі були досить цікаві уроки праці. вчилися шити, вишивати, готувати. готувати подобалось найбільше. шити і вишивати якось руки не дуже стоять :)
  • 0

#34 Jam27

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 33 повідомлень

Відправлено 06.04.2011 – 07:53

впринципі любила, але у нас викладачка була не дуже....
  • 0

#35 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1792 повідомлень

Відправлено 13.06.2011 – 07:25

Перегляд дописуSensssorika (17.01.2011 15:48) писав:

Що ви на них робили?
Бачу по більшості школярів, що вони теж практично ніфіга на тих уроках не роблять. Може цей предмет взагалі зайвий?
Вчився працювати рубанком, стамескою, молотком. Працював на токарному, фрезерувальному, сверлильному верстатах. Ще в нас було УПК в 10-11 класах (навчально-виробничий комбінат). Навчився водити вантажівки та трактор.
Також на місяць помінялись з дівчатами і нас вчили готувати, тож проблем з приготуванням їжі в гуртожитку було менше.
Класний предмет, особливо коли є матеріальна база.
  • 0

#36 Dema V

404

• Користувачі
  • 1365 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 13.06.2011 – 11:06

робив я молоток, болти всякі, фігурки на ялинку з фанери, ручки з дерева для інструментів, коробки і совки з металу, шпаківні і тд. всякою фігньою займалися. але думаю, це було корисною практикою.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних