Перейти до вмісту

Холодний ядерний синтез

Повідомлень в темі: 73

#21 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 22.02.2010 – 20:07

Перегляд дописуFT232BM (22.02.2010 19:09) писав:

Ви дуже туманно кажете. Тунелювання чого, через що і куди? Я багато ефектів тунелювання знаю.
тут мається на увазі тунелювання дейтрона до дейтрона на відповідну відстань, достатню для того щоб сили сильної взаємодії були сильніші за кулонівське відштовхування, внаслідок чого з них утворюється Не 4 плюс енергія
потенціальна яма кулонівського відштовхування дуже широка, ймовірність тунелювання, тобто фактично перебування по той бік ями, атомів з енергією кімнатної температури дуже низька
  • 0

#22 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4221 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 23.02.2010 – 01:27

Перегляд дописуFT232BM (22.02.2010 19:09) писав:

Ви дуже туманно кажете. Тунелювання чого, через що і куди? Я багато ефектів тунелювання знаю.
Katod вам уже відповів.

Отут навіть є ідеї як зменшити бар'єр.
https://wiki.engr.illinois.edu/download/att...e=1232817345720
Залишилось десь дістати дешевих мюонів :rolleyes: .
  • 0

#23 Гість_Viha_*

• Гості

Відправлено 29.05.2010 – 03:10

Файний блог по велоспорту! Пропоную вiдвiдати!
Мир Велоспорта
  • 0

#24 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 29.05.2010 – 08:41

Моя пропозиція

Пропоную наступний механізм: дві пари нейтронів зливаються в одне ядро, яке потім випромінює два електрона з відповідними нейтрино, перетворюючись в ядро гелія. Ніякого кулонівського бар’єру долати не треба, отже синтез може бути холодним! Хтось має щось проти чи ні?

Модифікований варіант

В одній з пар можна нейтрон замінити протоном. Ефект буде, мабуть, ще кращим.

Повідомлення відредагував Василь: 29.05.2010 – 09:11

• 0

#25 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 29.05.2010 – 09:27

Можна взагалі замінити одну пару ядром важкого водню. Крім того, можна добавляти нейтрони по одному, а не парами. Таким чином, виникає чимало можливих варіантів.
  • 0

#26 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 29.05.2010 – 09:59

Перегляд дописуВасиль (29.05.2010 10:27) писав:

Можна взагалі замінити одну пару ядром важкого водню. Крім того, можна добавляти нейтрони по одному, а не парами. Таким чином, виникає чимало можливих варіантів.
коли я був малий, і ходив на перщі уроки хімії, і узнав про валентність, то думав, зсинтезувати будь-який матеріал можна як захочеш, головне щоб з валентністю все співпадало

це я до того, що як можна поодному додавати нейтрон?
під час синтезу Тритію напевне що використовують схожий метод, але, там масово опромінюють Літій, але він опромінюється в ядерному реакторі електростанції
ти ж не будеш в якомусь прискорювачі ставити по одному в мішень атом літію, і якимось чином по ньому бити нейтроном

я сам незнаю, як організувати холодний ядерний синтез, але видно методи завідомо неможливі
  • 0

#27 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 29.05.2010 – 12:10

Перегляд дописуKatod (29.05.2010 10:59) писав:

як можна поодному додавати нейтрон?

Я не спеціаліст в теорії розсіяння, але, наскільки я знаю, непружне розсіяння нейтрона та протона приводить до утворення дейтрона. Тому я не розумію, чому неможливим є аналогічне непружне розсіяння нейтрона на дейтроні, внаслідок якого утворюється ядро гелія з випромінюванням електрона та відповідного нейтрино?

Повідомлення відредагував Василь: 29.05.2010 – 12:40

• 0

#28 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 29.05.2010 – 18:27

Перегляд дописуВасиль (29.05.2010 13:10) писав:

Я не спеціаліст в теорії розсіяння, але, наскільки я знаю, непружне розсіяння нейтрона та протона приводить до утворення дейтрона. Тому я не розумію, чому неможливим є аналогічне непружне розсіяння нейтрона на дейтроні, внаслідок якого утворюється ядро гелія з випромінюванням електрона та відповідного нейтрино?
можливе, потрібно щоб нейтрон мав відповідну енергію, я думаю, досить низьку, бо в разі великої він просто виб"є нейтрон з атома, і замістить попередній
і утворення з утвореного тритія теж можливе, гелія теж можливе, але навіщо? енергетичний вихід цієї реакції мізерний
вся ж фішка в тому, що синтез має давати велику енергію
  • 0

#29 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 29.05.2010 – 19:07

Добре, але все-таки залишається варіант злиття пар нейтронів чи дейтрона з парою нейтронів?
  • 0

#30 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 29.05.2010 – 19:55

Перегляд дописуKatod (29.05.2010 18:27) писав:

можливе, потрібно щоб нейтрон мав відповідну енергію, я думаю, досить низьку, бо в разі великої він просто виб"є нейтрон з атома, і замістить попередній
і утворення з утвореного тритія теж можливе, гелія теж можливе, але навіщо? енергетичний вихід цієї реакції мізерний
вся ж фішка в тому, що синтез має давати велику енергію
Тобто, навіть, якщо, запихнути незапихуємоє, то енергії фігня получиться.
  • 0

#31 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 29.05.2010 – 21:01

Перегляд допису---- (29.05.2010 20:55) писав:

Тобто, навіть, якщо, запихнути незапихуємоє, то енергії фігня получиться.
воно запихуєме, і такі реакції розповсюджені
їх використовують для генерації ізотопів, беруть, і ставлять склянку зі спиртом, і отримують ізотоп спирту<_<
або склянку з літієм
Зображення

але ж тема про добування енергії, так щоб відбувалась ядерна реакція синтезу, і щоб не сильно все те грілось
  • 0

#32 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 29.05.2010 – 21:25

Перегляд дописуKatod (29.05.2010 21:01) писав:

воно запихуєме, і такі реакції розповсюджені
їх використовують для генерації ізотопів, беруть, і ставлять склянку зі спиртом, і отримують ізотоп спирту<_<
або склянку з літієм
Зображення

але ж тема про добування енергії, так щоб відбувалась ядерна реакція синтезу, і щоб не сильно все те грілось
Хи, відносно не сильно. Якщо врахувати, що проміжок, який людина вважає "холодним", займає досить незначну частину в усьому "температурному спектрі". Чуть не ймовірність що завтра мені на голову впаде метеорит.

А з літієм що получилось? Сонце, але то вже плазменний термояд в ращому випадку. Знову холодність відпочиває.
  • 0

#33 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 29.05.2010 – 22:18

Перегляд дописуKatod (29.05.2010 22:01) писав:

такі реакції розповсюджені
або склянку з літієм
Зображення

Я не розумію, в чому тут проблема. Енергетичний вихід цієї реакції є 4,8 MeV. Хіба це мало? Для реакцій на Сонці він є 26 MeV. Хіба це така принципова відмінність? І швидкість реакції вроді не мала. Що заважає використовувати цю реакцію для добування енергії?

Повідомлення відредагував Василь: 29.05.2010 – 22:43

• 0

#34 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 29.05.2010 – 23:02

Перегляд дописуВасиль (29.05.2010 23:18) писав:

Я не розумію, в чому тут проблема. Енергетичний вихід цієї реакції є 4,8 MeV. Хіба це мало? Для реакцій на Сонці він є 26 MeV. Хіба це така принципова відмінність? І швидкість реакції вроді не мала. Що заважає використовувати цю реакцію для добування енергії?
мені нікчого не заважає використовувати цю реакцію для добування енергії<_<
глянув, вихід синтезу з Детерія і тритія, виходить 14 МеВ
щодо літія то по скромним підрахункам буде 96 кДж з кілограма літію, нічого так
напевне літію не так багато на Землі, або ніхто інколи не розглядав цю реакцію як ту, що може дати енергію
коли будуть розглядати, то будуть думати, чи буде ця реакція лавиноподібна, чи може бути контрольована

може бути, що ця реакція не так прямо відбувається, що там спочатку утворюється Li7, а він вже має час піврозпаду, і згодом він стає Не
  • 0

#35 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 29.05.2010 – 23:14

Хи. Розщіпляємо стабільний літій, один з найлегших елементів. Це ж який нейтронний потік потрібний, щоб один з нейтронів влучив в ядро? Це затухаюча реакція. Енергозатратна.
  • 0

#36 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 30.05.2010 – 00:01

Перегляд дописуKatod (30.05.2010 00:02) писав:

щодо літія то по скромним підрахункам буде 96 кДж з кілограма літію
За моїми підрахунками з кілограма літію буде біля 80 TJ, тобто на 9 порядків більше за Вашу оцінку! А з кілограма урану - біля 100 TJ. Так що треба вже починати будувати реактор!

Повідомлення відредагував Василь: 30.05.2010 – 00:13

• 0

#37 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 30.05.2010 – 11:13

Перегляд дописуВасиль (30.05.2010 01:01) писав:

За моїми підрахунками з кілограма літію буде біля 80 TJ, тобто на 9 порядків більше за Вашу оцінку! А з кілограма урану - біля 100 TJ. Так що треба вже починати будувати реактор!
сорі, за таке питання, але невеликий лікбез
я розраховував таким чином, взяв твої рохрахунки енергетичного виходу реакції, (це протсто, дефект мас лівої і правої частини реакції), розрахував кількість частинок в одному кілограмі (один моль Літію важить 6 кг, здається) помножив на енергетичний вихід, і перевів в Джоулі помноживши на заряд електрона
  • 0

#38 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень

Відправлено 30.05.2010 – 12:48

Перегляд дописуKatod (30.05.2010 12:13) писав:

сорі, за таке питання, але невеликий лікбез
я розраховував таким чином, взяв твої рохрахунки енергетичного виходу реакції, (це протсто, дефект мас лівої і правої частини реакції), розрахував кількість частинок в одному кілограмі (один моль Літію важить 6 кг, здається) помножив на енергетичний вихід, і перевів в Джоулі помноживши на заряд електрона
За Вашою схемою виходить 76.8 TJ, тільки один моль літію важить 6 g, а не 6 kg. Ви, здається, не звернули уваги на те, що вихід реакції є 4,8 MeV, а не 4,8 eV.
  • 0

#39 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 30.05.2010 – 14:24

Перегляд дописуВасиль (30.05.2010 13:48) писав:

За Вашою схемою виходить 76.8 TJ, тільки один моль літію важить 6 g, а не 6 kg. Ви, здається, не звернули уваги на те, що вихід реакції є 4,8 MeV, а не 4,8 eV.
дякую
загубив порядки і множники
а як в тебе (давай на ти, тут всі рівні) вийшло 80 ТДж, тобто мене цікавить хід розв"язку
  • 0

#40 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4221 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 30.05.2010 – 14:50

Перегляд дописуВасиль (29.05.2010 23:18) писав:

То у вас вже є джерело дешевих нейтронів? Та реакція розщеплення, а не синтезу. Поцікавтесь як влаштована воднева бомба.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних