Перейти до вмісту

Російсько-українські сім'ї

Повідомлень в темі: 155

#121 checker

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 234 повідомлень

Відправлено 08.12.2010 – 20:39

Перегляд дописуChuvachenko Cat (8.12.2010 20:26) писав:

Най буде. Що б ти знав, якби тебе не тикнули?
Я то тебе просвітив, який вважав що жоаль - поширений в прикордонні. Але це лиш всього-навсього жаргон, а не квебекський суржик, як ти це собі вообразив.
  • 0

#122 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1558 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 08.12.2010 – 20:49

Перегляд дописуЗимова Дівчина (7.12.2010 19:57) писав:

До речі, Франківчани. Ваше місто теж російськомовне.

Перегляд дописуgunner (8.12.2010 00:26) писав:

Маячня якась.
Не маячня, а так воно й є. Невеликий відсоток, але російськомовних багато. По-перше це завдяки військовим, які були "перекинуті" з різних регіонів України, по-друге, це теперішній ой як частий переїзд з Східної і Центральної України людей в Західну. І ще більше причин можна знайти.
  • 0

#123 checker

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 234 повідомлень

Відправлено 08.12.2010 – 20:58

Перегляд дописуВакуОлька (8.12.2010 20:49) писав:

це теперішній ой як частий переїзд з Східної і Центральної України людей в Західну. І ще більше причин можна знайти.
це точно. брат працює в Франківську на СТО, який належить одеситу. Одесит забив на українську і розмовляє російською. А от любий франківець, який переїздть в Одесу теж забиває. Але на свою рідну. тенденція неприємна і очевидна.
  • 0

#124 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 08.12.2010 – 21:09

Перегляд дописуchecker (8.12.2010 20:58) писав:

це точно. брат працює в Франківську на СТО, який належить одеситу. Одесит забив на українську і розмовляє російською. А от любий франківець, який переїздть в Одесу теж забиває. Але на свою рідну. тенденція неприємна і очевидна.
Тенденція хохляцька однако.
В мене співробітник (прізвисько Крутий, бо любить повимахуватись часто тим, про що всього лиш мріє) теж любить перейти на російську, варто комусь закалякати нею. Кілька разів обломувала його, мовляв, що той українець і прекрасно розуміє українську. Не помагало. Зрештою перестав, принаймні, при мені вимахуватись після того, як я заявила, що його російська далеко не ідеальна, з суржиком і взагалі гидка. Та знаю, що коли він приїздить в Київ до брата (брат якийсь там начальничок), то одразу переходить на російську. От вам і хохляцька закомплексованість.
  • 0

#125 checker

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 234 повідомлень

Відправлено 08.12.2010 – 21:24

Перегляд дописуОлеська (8.12.2010 21:09) писав:

Тенденція хохляцька однако.
В мене співробітник (прізвисько Крутий, бо любить повимахуватись часто тим, про що всього лиш мріє) теж любить перейти на російську, варто комусь закалякати нею. Кілька разів обломувала його, мовляв, що той українець і прекрасно розуміє українську. Не помагало. Зрештою перестав, принаймні, при мені вимахуватись після того, як я заявила, що його російська далеко не ідеальна, з суржиком і взагалі гидка. Та знаю, що коли він приїздить в Київ до брата (брат якийсь там начальничок), то одразу переходить на російську. От вам і хохляцька закомплексованість.
будучи українцем перейти на російську не круту. круто приїхати в Німеччину і перейти на німецьку!
  • 0

#126 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 08.12.2010 – 21:28

Перегляд дописуchecker (8.12.2010 21:24) писав:

будучи українцем перейти на російську не круту. круто приїхати в Німеччину і перейти на німецьку!
Круто взагалі знати чимбільше мов. Але переходити у виключних випадках - коли реально людина не розуміє, а порозумітись просто необхідно. Але то не про російську, адже мови українська і російська дуже схожі. Те ж саме стосується і польської (правда то швидше для Західної України) - можна говорити кожне своєю мовою і порозумітись. Але їхати в чужу країну і вимагати, щоби говорили твоєю мовою - це м"яко кажучи нахабство.
  • 0

#127 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Волинь

Відправлено 08.12.2010 – 22:00

Перегляд дописуchecker (8.12.2010 20:58) писав:

Бо немає звички примусити перейти на твою мову.
Я завжди розмовляю лише українською і зі мною практично всі переходять, а якщо людина ще й хоче заробити на мені гроші, то вона БУДЕ розмовляти тією якою хочу я, або ті гроші отримає хтось інший.
  • 0

#128 checker

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 234 повідомлень

Відправлено 08.12.2010 – 22:11

Перегляд дописуПластун (8.12.2010 22:00) писав:

Бо немає звички примусити перейти на твою мову.
Я завжди розмовляю лише українською і зі мною практично всі переходять, а якщо людина ще й хоче заробити на мені гроші, то вона БУДЕ розмовляти тією якою хочу я, або ті гроші отримає хтось інший.
Від примусу ненависть гарантована. І до тебе, і до мови.
  • 0

#129 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 08.12.2010 – 22:12

Перегляд дописуchecker (8.12.2010 22:11) писав:

ну, українців примушували до російської довго. зрештою ненависть кудись поділась.
  • 0

#130 checker

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 234 повідомлень

Відправлено 08.12.2010 – 22:23

Перегляд дописуОлеська (8.12.2010 22:12) писав:

ну, українців примушували до російської довго. зрештою ненависть кудись поділась.
часи примусу минули. маючи під боком такого багатого і великого сусіда і маючи споріднені мови та живучи в відкритому інформаційному просторі, і до того ж маючи більшість населення, яке з легкістю змінює мови, як шкарпетки, я собі не уявляю яким методом можна змусити вплинути говорити українською.
  • 0

#131 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 08.12.2010 – 22:27

Перегляд дописуchecker (8.12.2010 22:23) писав:

часи примусу минули. маючи під боком такого багатого і великого сусіда і маючи споріднені мови та живучи в відкритому інформаційному просторі, і до того ж маючи більшість населення, яке з легкістю змінює мови, як шкарпетки, я собі не уявляю яким методом можна змусити вплинути говорити українською.
та ясно, що те ж саме з мовою та переселенням росіян назад в Росію, а українців - назад з Сибіру та з того світу назад не прокрутиш. Але якось треба по-трохи вибивати з українця холуя.
  • 0

#132 checker

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 234 повідомлень

Відправлено 08.12.2010 – 22:39

Перегляд дописуОлеська (8.12.2010 22:27) писав:

та ясно, що те ж саме з мовою та переселенням росіян назад в Росію, а українців - назад з Сибіру та з того світу назад не прокрутиш. Але якось треба по-трохи вибивати з українця холуя.
це те саме, що вибити із занглозованого ірландця ірландського ірландця.
  • 0

#133 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 08.12.2010 – 23:48

Перегляд дописуchecker (8.12.2010 22:11) писав:

А чого ненависть?
Я ж не розказую як кому говорити зі своїм другом чи дівчиною, а ось зі мною, україномовним українцем що живе в Україні будьте ласкаві говорити по-моєму. Це нормально.
Але часом для того щоб отримати ефект варто зайняти жорстку позицію. Власне росіян в нас не так багато, в основному москальською хохли говорять, а їм це навіть подобається. Тільки чогось самі так не можуть.
  • 0

#134 gunner

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 21 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Київ

Відправлено 09.12.2010 – 15:06

Цитата

Невеликий відсоток, але російськомовних багато.

Щось не бачу звязку з визначення "російськомовне місто".
  • 0

#135 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 09.12.2010 – 15:45

Питання дотичне до теми. Коли буде наступний перепис населення?
  • 0

#136 gunner

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 21 повідомлень

Відправлено 09.12.2010 – 17:58

Цитата

брат працює в Франківську на СТО, який належить одеситу. Одесит забив на українську і розмовляє російською. А от любий франківець, який переїздть в Одесу теж забиває. Але на свою рідну. тенденція неприємна і очевидна.

Та взагалі страшно жити на світі. Бачив на базарі в Франківську наше чудо якесь працює вантажником в азиків якихось - то теж по-російськи з ними. Мало того що в нашому ж місті нас роботою іноземці забезпечують, так ще в нашому ж місті ми під них підлаштовуємось, а не вони під нас. А що, нам хіба важко приємно зробити? Волею не волею погодишся з Табачником в його баченні українців.
  • 0

#137 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 10.12.2010 – 03:59

Перегляд дописуgunner (9.12.2010 18:58) писав:

Мало того що в нашому ж місті нас роботою іноземці забезпечують, так ще в нашому ж місті ми під них підлаштовуємось, а не вони під нас.
Так забезпечте ви. І тоді будете вимагати тільки української мови. Щодо азиків, як ви кажете, їм складно вивчити українську. Навіть через те, що в себе в країні вони чули з дитинства саме російську. тільки не кажіть мені, що українська та російська мають спільне походження.

До прикладу, коли брати Капранови оголошують вакансію у їхньому видавництві - основною умовою є вільне володіння українською мовою. І коли почують російську у спілкуванні з клієнтами - штрафують. Це я до того, хто у нас роботою забезпечує і які умови має право ставити.
  • 0

#138 gunner

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 21 повідомлень

Відправлено 10.12.2010 – 11:24

Перегляд дописуВакуОлька (10.12.2010 03:59) писав:

Так забезпечте ви. І тоді будете вимагати тільки української мови. Щодо азиків, як ви кажете, їм складно вивчити українську. Навіть через те, що в себе в країні вони чули з дитинства саме російську. тільки не кажіть мені, що українська та російська мають спільне походження.

До прикладу, коли брати Капранови оголошують вакансію у їхньому видавництві - основною умовою є вільне володіння українською мовою. І коли почують російську у спілкуванні з клієнтами - штрафують. Це я до того, хто у нас роботою забезпечує і які умови має право ставити.

Тут хорошу цитату наводили:

Цитата

Цитата
Саме наш брат галіцус (Галіцус (від нім.Galicius) — зневажливе назвисько мешканців Галичини) першим починає соромитися власної самобутньої говірки, почуваючи себе «селом», а тому, вбравши «фірмові» лахи, намагається в Києві якнайшвидше розчинитися у натовпі і мовно в ньому не виокремлюватися. Доходить до гірко-смішного, коли люди при знайомстві «чтокають» і «какають» одне з одним російською, а по хвилині балачки з’ясовується, що вони вихідці з… сусідніх сіл Прикарпаття.
— Jurko Zelenyj Як галіцуси русифікують Київ

Ви якраз частина цього явища.
  • 0

#139 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 10.12.2010 – 11:29

100 пудів.

Перегляд дописуБілий Дракон (9.12.2010 15:45) писав:

Питання дотичне до теми. Коли буде наступний перепис населення?

В 2011 здається.
  • 0

#140 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 10.12.2010 – 11:51

Перегляд дописуManfred (10.12.2010 11:49) писав:

Перепис не може встановити фактичний стан ужитку української, а лише номінальну етнічну тожсамість населення.

В наступному полюбому буде питання "Какым язиком пользуєтєсь". Треба ж їм якось доводити що "Украіна двуязичная" і все таке.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних