Перейти до вмісту

5% — наше все?

Повідомлень в темі: 53

#21 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 повідомлень

Відправлено 15.11.2010 – 20:44

Перегляд дописуЗварич (15.11.2010 21:37) писав:

Цікаво, де зараз можна почути "чисту українську"? Хіба полтавщина... Галичина - суржик, Донбас - суржик, Одеса - жидівський суржик і т. п.
Убільшості, хіба на вечорах українського слова....нажаль. Але у Полтаві є немало молодих людей які спілкуються мовою якою колись сплкувалася моя покійна прабабця та одна із моїх вчительок української мови.....таку мову хочеться слухати ще і ще :ggggg: ...як гарну пісню.
  • 0

#22 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 15.11.2010 – 23:20

Перегляд дописуГетьман (15.11.2010 18:54) писав:

Вважаю, що ситуація катастрофічна. Наш вихід - створити економічну потугу, захопити владу і силою насадити українську. Інакше вважаю, що нічого не вийде.
Уже втретє лише за останній рік шукають рішення проблеми, котрої нема.
А кажуть, я нудний.

Перегляд дописуПластун (15.11.2010 20:06) писав:

5% - мало. Насправді більше.
Захід, центр і північ україномовні - це як не крути мільйонів 20. Ну і так далі.
Тут проблема у уявній "крутості" москальської говірки серед деякої молоді.
Чомусь ніхто не досліджує, скільки українців спілкуються англійською у facebook, наприклад, а скільки триндять по ляшськи.

Повідомлення відредагував zav: 15.11.2010 – 23:22

• 0

#23 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 15.11.2010 – 23:27

Перегляд дописуzav (15.11.2010 23:17) писав:

Уже втретє лише за останній рік шукають рішення проблеми, котрої нема.
А кажуть, я нудний.
звичайно, проблемою і не пахне. 2 тижні тому приїхав з Києва, на Хрещатику всі щебечуть українською, на Петрівці російську чув лиш раз, російську книгу там же дньом з огньом не знайдеш, різні установи, кілька приватних структур - подавляюча перевага в українській.
В кіосках 90% журналів і 80% газет українською. ситуація афігітєльная. З машин і в маршрутках лунає україномовний шансон, вечером в клубах від молоді чую прекрасну літературну українську. а по телебаченні взагалі засилля української. от нацюки і шовіністи. як можна так ущемляти російську мову,га?
  • 0

#24 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 15.11.2010 – 23:30

Перегляд дописушпіц (15.11.2010 23:27) писав:

звичайно, проблемою і не пахне. 2 тижні тому приїхав з Києва, на Хрещатику всі щебечуть українською, на Петрівці російську чув лиш раз, російську книгу там же дньом з огньом не знайдеш, різні установи, кілька приватних структур - подавляюча перевага в українській.
В кіосках 90% журналів і 80% газет українською. ситуація афігітєльная. З машин і в маршрутках лунає україномовний шансон, вечером в клубах від молоді чую прекрасну літературну українську. а по телебаченні взагалі засилля української. от нацюки і шовіністи. як можна так ущемляти російську мову,га?
ага.
Холуя не скоро виженеш з українця. Якщо взагалі це можливо.
  • 0

#25 степовик

Профі

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 372 повідомлень
  • Місто:степу

Відправлено 16.11.2010 – 00:21

Ще дуже багато людей є які розмовляють час від часу то Українською то російською. Найчастіше це залежить від того хто до них якою мовою звернеться такою вони і відповідають. Чим більше буде свідомих людей які постійно розмовляють Українською, тим більше до них будуть приєднуватися ті хто готові відповідати Українською на звернення до них Українською мовою. Отже не все так вже і погано. Я завжди розмовляю Українською і бачу багато людей які охоче відповідають мені Українською, хоча ще секунду назад вони з іншою людиною говорили щойно російською. Я це помічаю коли я звертаюсь до продавців в магазині, чи до кондуктора в автобусі, чи питаю у перехожого як краще мені пройти тощо. Просто потрібно починати з себе.
  • 0

#26 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 16.11.2010 – 08:05

Я помічаю цікаву тенденцію.
Якщо раніше, ще років 6-7 тому більшість людей вірили в оту пургу про "невиховано звертатися до рос мовного українською, це ж некоректно і тд" то зараз молоді люди відійшли від цієї хибної думки і говорять своєю завжди. Це формує пласт таких собі "100%-україномовних" серед інтелегенції. Отже, зрушення є. Ми не побудуємо держави без еліти, а вона починає творитися.
  • 0

#27 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 16.11.2010 – 10:48

Перегляд дописуManfred (16.11.2010 09:46) писав:

Культурна експансія і є найбільшою і найнепереможнішою силою і мені дуже шкода, що більшість українців цього ніяк не зрозуміють...
Однокашники - культурна експансія! А!!! Ю мейд май дей!
А ще культурна експансія - це домдва!

Я скопіював 100 питань поспіль, які були, правда не з фб, а з української соцмережі, якби були серед них англійською або польською, ви б їх теж побачили у таблиці, але їх немає.
Бо нікому, крім дурнів, ваша дурна соцмережа непотрібна, ги.
З іншого боку, російськмовний інет відмежований від решти світу, але українці як раз не російськомовний інет, і будуть чимдалі, тим більше не.

Ну дик, не одне століття селекціонували, щоб виростити отакі будяки, що проблеми у 5-6% відсотках не бачать. Дійсно, фігня яка, подумаєш...
Вам звідти, через прізьму соцмереж, краще видно. ніж мені звідси?

Де саме?
Ви не повірите! В Україні.

Повідомлення відредагував zav: 16.11.2010 – 10:49

• 0

#28 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 16.11.2010 – 13:35

Перегляд дописуManfred (16.11.2010 12:07) писав:

Коли "еліті" пофігу, що українською спілкується 5-6%, то чим вона засадничо відрізняється від звичайних холуїв?
Я радий, що ви вірите, наче повторення дурні зробить із неї істину.

Не подобаються соцмережі? По-перше, даремно ви так, це ж українська ;-) По-друге, не забувайте, що Каждый пятый служащий будет использовать социальные сети вместо e-mail в 2014 г., ну і по-третє, тут вже наводилися дані не лише з соцмереж, але й з найрейтинговішого київського форуму (див. вище), а ось спецом для вас з мого рідного міста Полтави:
Та хоч марсіянська. Соцмережа за змістом завжди збіговисько йолопів.

Порахувати теми українською, чи самі впораєтесь, чи форуми теж "нікому, крім дурнів, непотрібні"?
А форуми - збіговисько дурників, гагага!
Ви вірите, наче в мова, котрою людина послуговується в інеті, збігається з мовою, котрою вона взагалі послуговується... йа розчулений.
  • 0

#29 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 16.11.2010 – 15:50

Перегляд дописуManfred (16.11.2010 14:51) писав:

Навіщо ж ви так про себе?
Це ви про себе. А я належу до 5-6%.

Перегляд дописуManfred (16.11.2010 14:51) писав:

Мій досвід інет-спілкування свідчить про те, що суржикомовна людина (а таких більшість) переважно обирає для інет-спілкування або російську або українську, частіше російську, хоча й не без винятків, які бувають скрізь.
А мій досвід свідчить, що це можуть бути геть різні мови - мовлення в житті й мовлення в уяві.
  • 0

#30 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 16.11.2010 – 18:45

Еліта твориться саме тут і зараз.
Повільно.
Але по іншому не буває.

5% - кажу втретє, явне заниження.
Я не маю ілюзій, жив у різних куточках України, і оцінюю україномовних десь відсотків у 50, і він стабільно росте, що тішить.

Схильність хохлів вживати в неті скалічену москальську (вони думають шо то москальська) замість побутового суржика теж відома.
Маю багато спостережень.
  • 0

#31 granfan

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 47 повідомлень

Відправлено 16.11.2010 – 20:34

Перегляд дописуПластун (16.11.2010 18:45) писав:

і оцінюю україномовних десь відсотків у 50, і він стабільно росте, що тішить.
:ggggg: Скільки ви знаєте ресторанів у Києві,де офіціанти підходять, вітаються і питають, що замовлятимете, українською? Чи на вашу думку еліта ходить по базарах?
  • 0

#32 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 16.11.2010 – 21:07

Перегляд дописуzav (16.11.2010 13:35) писав:

Та хоч марсіянська. Соцмережа за змістом завжди збіговисько йолопів.
Йа рішуче стверджую, що соцмережа - це доволі точна проекція вікової групи 13-27 років, які згодом творитимуть Україну.
А також нагадаю, що суспільство - це ще більше збіговисько йолопів, причому у соцмережі їх менше, бо соцмережа має вищий поріг входження: слід володіти хоча б мінімальними навичками роботи з комп'ютером. Відповідно, якщо вірити вам - то з суспільством взагалі катастрофа.
А-а-а-а!!!! Ми всі помремо!!!!
  • 0

#33 Монблан

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 442 повідомлень

Відправлено 16.11.2010 – 21:16

Перегляд дописуГетьман (16.11.2010 21:07) писав:

Йа рішуче стверджую, що соцмережа - це доволі точна проекція вікової групи 13-27 років, які згодом творитимуть Україну.
Сплюньте тричі,щоб таке не збулось
  • 0

#34 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 16.11.2010 – 21:32

Перегляд дописуgranfan (16.11.2010 20:34) писав:

:ggggg: Скільки ви знаєте ресторанів у Києві,де офіціанти підходять, вітаються і питають, що замовлятимете, українською? Чи на вашу думку еліта ходить по базарах?

Ну якщо Ви вважаєте "місцем збору" еліт ресторани і бані то так.
Я вважаю еталоном бібліотеки і театри.
А офіціанти звертаються "мовою клієнта", інакше отримують запис у книгу скарг і не отримують чайових.
  • 0

#35 granfan

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 47 повідомлень

Відправлено 16.11.2010 – 21:32

Через 30 років на цьому форумі залишуться пенсіонери, оскільки більшість молоді вливається в російськомовні форуми.

Перегляд дописуПластун сказав:

Я вважаю еталоном бібліотеки і театри.

Тобто ви хочете сказати, шо сьогоднішня влада зростала на бібліотеках і театрах? :P :ggggg:

Цитата

А офіціанти звертаються "мовою клієнта", інакше отримують запис у книгу скарг і не отримують чайових.

Чи багато ви знаєте клієнтів, які спілкуються українською?

Повідомлення відредагував Manfred: 17.11.2010 – 11:57

• 0

#36 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 16.11.2010 – 21:44

говорити вчаться діти змалку. говорити вчаться наслідуючи своїх героїв. поки батьки на роботі, діти вчаться говорити так як у мультиках. а мультики - жахливі!!! ось такі і діти ростуть. те що російськомовні - то найменше з тих лих, що навчають мультики
  • 0

#37 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 16.11.2010 – 21:47

Цитата

Тобто ви хочете сказати, шо сьогоднішня влада зростала на бібліотеках і театрах?

Читати розучилися?
Якраз сьогоднішня і формувалася в ресторанах і банях - тому крім свого черева і кишені нічого не знають.

Цитата

Чи багато ви знаєте клієнтів, які спілкуються українською?

В Києві?
Багато.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (16.11.2010 21:44) писав:

говорити вчаться діти змалку. говорити вчаться наслідуючи своїх героїв. поки батьки на роботі, діти вчаться говорити так як у мультиках. а мультики - жахливі!!! ось такі і діти ростуть. те що російськомовні - то найменше з тих лих, що навчають мультики

Та нічого подібного.
Зараз ті україномовні мультики хоч є. Батьки можуть дитині їх показувати.
Коли я був в "мультяшному" віці то були тіки Чорний Плащ і Чіп з Дейлом кацапською + якісь там Черепашки.
І це не завадило мені стати абсолютно україномовною людиною.
  • 0

#38 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 16.11.2010 – 22:08

Звісно, що все залежить від людей. А в опитування вірити не дуже й варто, хоча б тому, що літературна українська є мало де. Хіба поміж філологів, вчителів, тощо. Всі інші розмовляють суржиком. Тільки відсоток отого суржику різниться. Чи то російсько-український, чи білорусько-український, чи то українсько-польський. А скільки є діалектів? Хоча всі напишуть, що розмовляють українською.
Тому ситуація є ще більш катастрофічнішою ніж нам здається.
Хоча мовне питання не є надто важливим для виживання української нації. За допомого нього частіше маніпулюють свідомістю населення піж час тих чи інших політичних процесів.
Дали б краще народу можливість нормально жити. Тоді б у людей з"явилася можливість і про мову піклуватися.

Повідомлення відредагував Amili: 16.11.2010 – 22:12

• 0

#39 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 16.11.2010 – 22:42

Йолопи не вміють творити, бугога!

А також нагадаю, що суспільство - це ще більше збіговисько йолопів, причому у соцмережі їх менше, бо соцмережа має вищий поріг входження: слід володіти хоча б мінімальними навичками роботи з комп'ютером. Відповідно, якщо вірити вам - то з суспільством взагалі катастрофа.
А-а-а-а!!!! Ми всі помремо!!!!
Як раз у соцмережах йолопів більше, ібо в йолопів звичайних нема стільки часу.
  • 0

#40 listik

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 16.11.2010 – 23:32

Знаєте, Manfred, а на мене Ваш допис вплинув досить несподівано.
Я відкриваю інтернет-магазин, мені даже на думку не спадало
робити його українською. Вчора прочитала Ваш допис, а сьогодні як отямилася.
Аж соромно стало. Дякую Вам!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних