Перейти до вмісту

Задачі з фізики!

Повідомлень в темі: 143

#61 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2145 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 19.07.2015 – 19:35

Перегляд дописуфростыш_дурак (19.07.2015 – 12:24) писав:

, отой шарик, намальований однорідним, відповідно густина повинна бути , однаковою ...
Де твоя макітра знайшла у мене в розв'язку неоднорідну густину? Ти нездатний навіть зрозуміти рішення простої задачі, що там вже казати про геометрію чи ядерну фізику. Переходимо на рівень дитсадка, бо шкільний для тебе надто складний.

Значить покроково і заново для дошкільнят:
F= GmM'/r^2 - сила тяжіння в момент часу t, де жирним (спеціально для дошкільнят) виділені залежні від часу величини. Інші величини константа. Тут M' не є масою планети, а масою кулі обмеженої радіусом r, де r - відстань від центру до нашого тіла. Людина, що закінчила школу зрозуміла б це і без коментарів.
Виразимо змінну масу шматка планети, обмеженого положенням тіла через радіус, оскільки формулу об'єму для кулі ми знаємо.
M'= ρV=ρ*(4/3)πr^3, де r, V, M` - змінні величини, а густина є константою.
Підставимо нашу змінну масу, виражену через змінний радіус у формулу сили тяжіння у момент часу t:
F=(Gm*ρ*(4/3)πr^3 ) /r^2 - сила обернено пропорційна квадрату відстані, однак прямо пропорційна масі, тобто кубу відстані від центру до положення тіла в момент t. Отже в результаті ми можемо скоротити чисельник і знаменник на квадрат відстані.
F= Gm*ρ*(4/3)πr- о чудо, сила прямо пропорційна відстані до центру.
розпишемо сталу густину через сталі радіус і масу планети, бо ми знову ж таки знаємо формулу об'єму кулі:
ρ=M/V=M/((4/3)πR^3) - спеціально для мавп поясню - тут всі величини сталі.
Підставимо густину виражену через сталі масу планети і радіус планети, які є незмінними і не залежать від часу в формулу сили і виразимо силу через масу і прискорення.
ma=GmMr/(R^3) - тут всі величини, окрім відстані до центру планети r, є сталими, і, як не дивно, сила все ще пропорційна відстані до центру планети.
Скоротимо масу тіла з обох боків.
a = C*r - наше прискорення рівне константі помноженій на відстань від центру планети до тіла, де константа C = GM/(R^3)
тобто
r''=Cr, це теж відоме диференційне рівняння маятника
Рішення такого рівняння має вигляд (R/2)*sin(sqrt(С)*t)
координата такого маятника повторюється через 360 градусів тобто 2π
знайдемо час, за який наше тіло пройде повний цикл:
sqrt( C )*t = 2π
Однак нас цікавить пів циклу, бо ми рахуємо дорогу тільки "туди".
t = π/sqrt( C ) - ось наш шуканий час падіння, який рівний числу пі, поділеному на корінь із знайденої нами константи.
Підставимо значення константи у вираз, і отримаємо рішення, яке виражено в константах, що дані в умові задачі:
t = πsqrt(GM/(R^3))
І для повних імбецилів вкотре наголошую, що всі значення тут є константами і не залежать від моменту часу, що й не дивно, бо ми блін шукаємо половину періоду коливання маятника.

Ну а тепер, давай посмійся, мавпочко. Більше сміху, давай, як ти вмієш.

Перегляд дописуфростыш_дурак (19.07.2015 – 12:24) писав:

Розумієте, коли я в чомусь не тямлю, я запитую людей які тямлять, або шукаю їх "писанину".
Та ні, ти зазвичай пишеш якусь маячню в такому випадку, і хамиш тим, хто тобі намагається щось пояснити.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 19.07.2015 – 19:35

• 1

#62 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Look the my fuking IP

Відправлено 21.07.2015 – 21:14

Перегляд дописуPavlo_Taiko (19.07.2015 – 19:35) писав:

Де твоя макітра знайшла у мене в розв'язку неоднорідну густину? Ти нездатний навіть зрозуміти рішення простої задачі, що там вже казати про геометрію чи ядерну фізику. Переходимо на рівень дитсадка, бо шкільний для тебе надто складний.

Значить покроково і заново для дошкільнят:
F= GmM'/r^2 - сила тяжіння в момент часу t, де жирним (спеціально для дошкільнят) виділені залежні від часу величини. Інші величини константа. Тут M' не є масою планети, а масою кулі обмеженої радіусом r, де r - відстань від центру до нашого тіла. Людина, що закінчила школу зрозуміла б це і без коментарів.
Виразимо змінну масу шматка планети, обмеженого положенням тіла через радіус, оскільки формулу об'єму для кулі ми знаємо.
M'= ρV=ρ*(4/3)πr^3, де r, V, M` - змінні величини, а густина є константою.
Підставимо нашу змінну масу, виражену через змінний радіус у формулу сили тяжіння у момент часу t:
F=(Gm*ρ*(4/3)πr^3 ) /r^2 - сила обернено пропорційна квадрату відстані, однак прямо пропорційна масі, тобто кубу відстані від центру до положення тіла в момент t. Отже в результаті ми можемо скоротити чисельник і знаменник на квадрат відстані.
F= Gm*ρ*(4/3)πr- о чудо, сила прямо пропорційна відстані до центру.
розпишемо сталу густину через сталі радіус і масу планети, бо ми знову ж таки знаємо формулу об'єму кулі:
ρ=M/V=M/((4/3)πR^3) - спеціально для мавп поясню - тут всі величини сталі.
Підставимо густину виражену через сталі масу планети і радіус планети, які є незмінними і не залежать від часу в формулу сили і виразимо силу через масу і прискорення.
ma=GmMr/(R^3) - тут всі величини, окрім відстані до центру планети r, є сталими, і, як не дивно, сила все ще пропорційна відстані до центру планети.
Скоротимо масу тіла з обох боків.
a = C*r - наше прискорення рівне константі помноженій на відстань від центру планети до тіла, де константа C = GM/(R^3)
тобто
r''=Cr, це теж відоме диференційне рівняння маятника
Рішення такого рівняння має вигляд (R/2)*sin(sqrt(С)*t)
координата такого маятника повторюється через 360 градусів тобто 2π
знайдемо час, за який наше тіло пройде повний цикл:
sqrt( C )*t = 2π
Однак нас цікавить пів циклу, бо ми рахуємо дорогу тільки "туди".
t = π/sqrt( C ) - ось наш шуканий час падіння, який рівний числу пі, поділеному на корінь із знайденої нами константи.
Підставимо значення константи у вираз, і отримаємо рішення, яке виражено в константах, що дані в умові задачі:
t = πsqrt(GM/(R^3))
І для повних імбецилів вкотре наголошую, що всі значення тут є константами і не залежать від моменту часу, що й не дивно, бо ми блін шукаємо половину періоду коливання маятника.

Ну а тепер, давай посмійся, мавпочко. Більше сміху, давай, як ти вмієш.

Та ні, ти зазвичай пишеш якусь маячню в такому випадку, і хамиш тим, хто тобі намагається щось пояснити.
Аааааааааааххххххххххххххаааааааааааааааааааааааххххаха-ха-аха-ха-аха-ха-а-а .Пардон :)
Прекрасно, пане Павле_Т, як завжди,  прекрасно.  
Я не хочу, ні в якому разі, (вже) вказувати на "неточності" у ваших міркуваннях, яких я впевнений там не має, і то все плід моєї тупої фантазії (цитуючи вас), але я все-таки , постараясь розв'язати цю задачку, звичайно своїм тупим інтелектом, у мене вийде не вірно, і ви мені допоможите із розв'язанням , правда? АХхахаха . Ох . Ви мене зморите, чесне слово..

А, і доречі, так, я не умію, і не умів розв'язувати задачі для навчання студентів із Фізики (угу в МГУ мене б не взяли :) ), але, знову ж таки вашим благословінням, навчуся хахахаааааааааааах. Пардон, ще раз.  
З чого ж розпочати? Із визначень , і відомих закономірностей, наприклад цікавющої властивості Сил Гравітації, - їхня робота не залежить від шляху який пройдений при виконанні цієї роботи! - Дивовижно! Візьмемо до уваги , також Закон Всесвітнього Тяжіння Ай. Н'ютона , куди ж без нього якщо ми збираємося падати до центру величезної , однорідної , масової кулі , через навскрізний тунель :) до прикладу можна уявити п. Земля  . Дуже цікавою властивістю цих сил, є те що маса що знаходитиметься вище нашого падаючого тіла (точки), не буде ніяк (гравітаційно) впливати на нього! Це для мене особисто, є дуже цікавим, і таким що потребує докладного пояснення, і як на мене , зачіпає, фундаментальні властивості, самого простору-часу, але добре. Згідно із теоремою Гауса-Остроградського, потік через замкнуту поверхню, для поля консервативних сил (нашого улюбленого Н'ютонового Граві-поля в даному випадку) через отой шарік (його поверхню), буде пропорційним масі, що "заключена" в отій поверхні, і хо маси за тією поверхнею будуть там, якось впливати на наше тіло , їхній сумарний вплив буде НУЛИК . що дуже і дуже цікаво.   , .    
Про цю теорему, звичайно , можна окрему книгу писати, ну методичку так - точно, але добре . повернемося до нашого тіла, падаючого .

Мінус, тому що не відомо зарядів мас по аналогії з Кулоновим полем, тобто маси тільки притягуються Бачите, і впринципі , якщо зручно розмістити систему відліку, можна трошки пофальшивити (я думаю) і забути про вектори :)

Це на улюблений , Закон діда Айзака.

Це якщо я правильно з Вікіпедії , переписав, формулки, а то ж "тупий, безнадійний дитсадок як я" - цит. вас, може це зробити і невірно. І це як-раз , щоб сингулярності не вийшло, хо Чорний Об'єкт із порівняно , великим Моментом, це теж дуже цікаво :) .

Оскільки Граві і Інетртна маси рівні , а інші сили крмі Граві, на наше тільце не діють.

Трішки пороскинувши мізками , заглянувши , обов'язково пане Павле_Т у Вікіпедії, ми легко доходимо до висновку , що це є щось схоже на якийсь там, лінійни осцилятор, беручи до уваги, звичайно те, як ми хитро розмістили І.С.В., знак дії змінюється при проходженні тіла через центр (починається сповільнення) (це щоб не розв'язувати диференційне рівняння , бо для того я дуже лінивий :) )

Звідси період коливань:

Відповідно, вийшло щось просто неймовірне, наш час залежить лише від функції розподілу мас по об'єму шаріка! Цікаво .

Якось так :) . А раніше, я цю задачку, розв'язував отак (не вірно)

А тепер, питання чому? О_О

Ви , я бачу фізик не пересічний .... Вікіпедію не визнаєте і т.д., та що ж ви зі мною то дискутуєте ? Он є Каламар, Катод, Каламар - той взагалі, вам Ефект Казимира у "танцях-шманцях" Вайнберга-Салама, "розпише" як живого, та ще і з флуктуаціями - ОСЬ, ОСЬ ВОНО ВАШ РІВЕНЬ Пане_ПАвле_Т!!!  , нащо ви спускаєтесь, до мого скромного, "гуманітарно-дитсадкового-вікіпедійного" рівня , то . ГА-ГА? Ахзхахахахаааааааааахахха. Я не можу, пардон.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 21.07.2015 – 21:22

• -2

#63 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 21.07.2015 – 21:50

Телепню, у тебе вийшла точно така сама відповідь як і у мене, причому з тих самих міркувань. Просто підстав замість густини масу планети поділену на її об'єм.

π/sqrt(GM/(R^3)) = π/sqrt((4/3)πGρ)

причому ти в умові не вказав, що мова йде про Землю

Я думаю що діло було так - ти наткнувся на розрахунки якоїсь шкільної задачки і вирішив попонтуватися. Однак, коли тобі її вирішили, використовуючи інші позначки (r для координати, бо R - вже зайнято під радіус планети, маса планети M і радіус планети R замість густини) ти геть заплутався і виставив себе повним посміховиськом, яким - як ми всі бачимо - ти і є. Інакше б ти зрозумів, що власне рішення правильне і абсолютно співпадає з тим, що ти виписав, я певен, з якогось задачника для школярів.

Абітурієнт веде себе як сапер на мінному полі, який не знає де міни.

Людину, яка вирішила б задачу самостійно, інші позначки не ввели б в оману. Вона б не писала б тону маячні, яку написав до цього ти.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 21.07.2015 – 22:14

• 0

#64 renxu

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 267 повідомлень

Відправлено 22.07.2015 – 15:05

Дехто вважає, що текст, написаний 48 кеглем, є більш переконливий. Треба б ще додати різних кольорів :D
  • 0

#65 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 22.07.2015 – 16:09

Перегляд дописуrenxu (22.07.2015 – 15:05) писав:

Дехто вважає, що текст, написаний 48 кеглем, є більш переконливий. Треба б ще додати різних кольорів :D
Ааааааааааааа, капець , там ПІВ_ПЕРІОД! І ніхто не виправив :( . Ну грець із ним :) .
Звичайно, я б додав кольорів! але ж, я був настільки сонний, що мені було ліньки оті "колор" теджі печатати...

P.S. Pavlo_T , дійсно, у вас схожий розв'язок (ваш перший, як ви виразились менше 10 хв... ), тільки от змінна маса , в знаменнику.... Маса = нуль , радіус = нуль... вуаля, щось не добре. То якби ви скоротили, щось там, або сказали що там границя до безкінечності не йде.. , а ви почали щось розповідати, про те, який я тупий :) .
І я не розумію слова "понтуватися" , то мабуть , вихвалятися мовою кримінального світу , країн ПРП (ПСП, СНГ) але я її слабко розумію і тим-більше, не користуюсь. Але нащо мені , вихвалятися? Та і чим? Ви як завжди вражаєте мене, своєю непересічною логікою, мені можливо , потрібно зробити висновки, щодо її витоків, "тобіш" самовитоків.
  • 0

#66 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 22.07.2015 – 17:39

До мене дійшло що тебе так заплутало.
Слухай, давай скайп я тобі усно поясню. Там немає змінної маси. Ну ти ж блін розв'язав задачу цю, як же ж ти не можеш зрозуміти що у тебе один в один те саме.
Ніде немає змінної маси - у знаменнику, у чисельнику - чи будь де. Я, як і ти виразив змінну масу через сталу густину і змінний радіус. У тебе змінний радіус позначений R, у мене r. Ось і вся різниця.
Змінна маса - це маса внутрішнього шматка планети. У тебе вона позначена М, я її позначив як M`. У мене М позначено масу всієї планети. Розумієш? Всієї, не шматка обмеженого положенням тіла. У нас різні позначки, але відповіді ідентичні.
І розв'язки ідентичні. Ну це ж очевидно. Тільки я підставляв параметри в синусоіду, а ти відразу згадав про k (коефіціент пружності здається) і період коливань.

Поглянь на мій розв'язок ще раз

"M'= ρV=ρ*(4/3)πr^3, де r, V, M` - змінні величини, а густина є константою. " ти робиш те саме,
і у нас все ідентично до моменту, коли я вирішив виразити густину через масу і радіус планети (позначки у мене інші, наголошую, це не маса і радіус шматка планети, а саме маса і радіус усієї планети, бо я шукаю густину, яка є константою).
"F= Gm*ρ*(4/3)πr-о чудо, сила прямо пропорційна відстані до центру." ось тут у нас все ідентичне, далі я просто виразив одну константу через дві інші. Як ти бачиш змінної маси давно вже немає ні в тебе ні в мене.
Я ж навіть наголосив, що далі виражаю густину через дві константи:
"ρ=M/V=M/((4/3)πR^3) - тут всі величини сталі."
Знову ж таки, це не ті R і М, що у тебе у розв'язку. Це просто маса і радіус усієї планети.

Перегляд дописуфростыш_дурак (22.07.2015 – 16:09) писав:

ваш перший, як ви виразились менше 10 хв...
Нє, це я на офрмлення не хотів тратити більше 10хв. А так я добряче посидів над листком.

Для мене загадка, чому ти інколи пишеш геть адекватно, як от зараз, а інколи ти вимушуєш хамити у відповідь.
  • 0

#67 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 22.07.2015 – 20:11

Перегляд дописуPavlo_Taiko (16.07.2015 – 21:56) писав:

У кожен момент часу ми можемо розділити сили від внутрішньої кулі і від зовнішньої. Суперпозиція сил зовнішньої кулі буде нульова, це відома теорема за десятий клас, однак хто хоче може її розв'язати ще раз.
Сила, а відтак і прискорення будуть лінійно залежати від радіусу меншої сфери, тобто від координати.
ma=GmMr/(R^3)
G - гравітаційна стала
a = C*r, C = GM/(R^3)
тобто
r''=Cr, це теж відоме діференційне рівняння маятника, тільки я троха десь провтикав зі знаком і мені впадло думати де.
Рішення такого рівняння має вигляд R/2sin(sqrt©*t), координата такого маятника повторюється через 360 градусів тобто 2п (вибачте мені впадло шукати код для пі, тому буде "п").
sqrt( C )*t = 2п
t = п/sqrt( C )

лол (С) ( С )

Отже маємо п/sqrt(GM/(R^3))

Звісно непогано б розв'язати це рівняння руху і ще й показати, що суперпозиція оберненоквадратичних сил у тіла в сфері має нульове значення, однак мені впадло.
______________________________________________________________Ти ніфіга не зрозумів у моїх розрахунках і мелеш дурниці зараз._____________________________________________________________________________________________Звісно ти не можеш. У тебе мізків немає навіть зрозуміти рішення простенької задачки. Не дивно що в тебе з цим в школі не виходило. Дивно лише те, як ти на забув як дихати.Відповідь до задачі я навів, не можеш зрозуміти як я це зробив - значить ти тупий.
:lol:
Ніде, не напечатано , що маса там якось змінюється... Відповідно, ваш покірний слуга, відразу вирішив - сингулярність! :) І цікаво, по якій логіці ви взнали , що то, отой красивий осцилятор - у вас же радіс в кубі, ще і в знаменнику ...Можливо, Якщо велике R , у вас константа, як і велике M, а то ви так густину шукали - тоді там явно чогось не вистачає... :)
Про сферу, в сенсі, точкової маси в середині однорідної ПУСТОЇ сфери-мас, мій тупий мозок угадав? Чи знову мої недолугі, "вікізнання" дають про себе знати, ахахахахаха. :)
  • 0

#68 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 22.07.2015 – 22:07

Я втомився пояснювати. Давай скайп - поясню усно.

Перегляд дописуфростыш_дурак (22.07.2015 – 20:11) писав:

Якщо велике R , у вас константа, як і велике M, а то ви так густину шукали - тоді там явно чогось не вистачає... :)
Це півперіод а не функція часу. Тому там усього вистачає. Читай наступні коментарі. Вже 100 раз все детально розписано. Наприклад тут.

Я знову намагаюсь зрозуміти що тебе там заплутало, тому граю в угадайку.
Якщо тебе заплутало це: "Звісно непогано б розв'язати це рівняння руху "
То мова йде про ось це рівняння.
r''=Cr
Адже я не розв'язав його по правилам, а взяв готове рішення. По правилам треба підставити параметричну синусоіду і знайти параметри. Однак я і так пам'ятаю відповідь.

А ось це:
t = п/sqrt( C )
Це вже відповідь задачі. Шуканий півперіод. І там всього вистачає. Більш того, якщо назад повернутись до густини і виразити цю константу через густину ти отримаєш точно таку саму відповідь, що і у тебе. І я це пишу вже не в перший раз, як і все інше.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 22.07.2015 – 22:19

• 0

#69 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 23.07.2015 – 12:01

Перегляд дописуPavlo_Taiko (22.07.2015 – 22:07) писав:

Я втомився пояснювати. Давай скайп - поясню усно.

Це півперіод а не функція часу. Тому там усього вистачає. Читай наступні коментарі. Вже 100 раз все детально розписано. Наприклад тут.

Я знову намагаюсь зрозуміти що тебе там заплутало, тому граю в угадайку.
Якщо тебе заплутало це: "Звісно непогано б розв'язати це рівняння руху "
То мова йде про ось це рівняння.
r''=Cr
Адже я не розв'язав його по правилам, а взяв готове рішення. По правилам треба підставити параметричну синусоіду і знайти параметри. Однак я і так пам'ятаю відповідь.

А ось це:
t = п/sqrt( C )
Це вже відповідь задачі. Шуканий півперіод. І там всього вистачає. Більш того, якщо назад повернутись до густини і виразити цю константу через густину ти отримаєш точно таку саму відповідь, що і у тебе. І я це пишу вже не в перший раз, як і все інше.
Який "скайп", якщо я ледве можу картинки по 300кб-даних, завантажувати, якщо зв’язок із ГІМ не обриватиметься... ?? :(
Пане Павле_Т . що ви там пояснюєте...?.  Отут Отже маємо п/sqrt(GM/(R^3)) - було написано, що маса , ЗМІНЮЄТЬСЯ?? А це ваша відповідь була

Цитата

Телепню, у тебе вийшла точно така сама відповідь як і у мене, причому з тих самих міркувань. Просто підстав замість густини масу планети поділену на її об'єм. + Я думав це неможливо, однак ти мене розчарував. Ти безнадійний. Я вже все тобі розжував як школяру. Ти взагалі школу як зміг закінчити?
доречі, - це середня густина кубика а не шаріка... :) , поки я не нятякнув, що маса таки буде змінюватися... А якщо там маса таки змінювалась, то яким боком ви оту змінну масу (що залежить від радіуса) , приткнули в коофіцієнт лінійного , гармонічного осцилятора - координата (а ви говрили що виܝܧ не використовували векторів, тільки скаляри, тоді де оте r в осциляторі, із таким то кооф. взялося..якби я б ще зрозумів, але - це вже щось не те... то що там із векторами? :)  ) в якому - той-же радіус... ,

Цитата

Сила, а відтак і прискорення будуть лінійно залежати від радіусу меншої сфери, тобто від координати.ma=GmMr/(R^3)
і написали що то С (я думаю, малось на увазі константа),

Цитата

a = C*r, C = GM/(R^3)
... О_о .
"Перед тим, як шукати піщинку в чужому оці, перевір чи не стерчить в твоєму ДРОВИНЯКА!" - Сенді Білка.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 23.07.2015 – 12:04

• 0

#70 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 23.07.2015 – 17:14

Перегляд дописуфростыш_дурак (23.07.2015 – 12:01) писав:

доречі, - це середня густина кубика а не шаріка...
Молодець. Тільки у мене ось так:

Перегляд дописуPavlo_Taiko (19.07.2015 – 19:35) писав:

ρ=M/V=M/((4/3)πR^3)
Радіус кубика - це сильно.

поки я не нятякнув, що маса таки буде змінюватися...
Давай-но ти вирішиш простеньку задачу.
Дано: є планета масою М і радіусом R.
Питання: яка густина цієї планети?

це вже щось не те... то що там із векторами?
Немає там ніяких векторів. R - скаляр. Це відстань від центру планети до її поверхні. r - це відстань від центру планети до положення тіла у тунелі. Це було написано на цьому форумі 300 разів.

"Перед тим, як шукати піщинку в чужому оці, перевір чи не стерчить в твоєму ДРОВИНЯКА!" - Сенді Білка.
Молодець, от тільки у моєму оці ні піщинки, а тобі десь привиділась сингулярність. І я вже десятий пост пояснюю тобі рішення не надто складної задачі.

Ок, у тебе є телефон? Я тобі навіть позвоню.

Пане Павле_Т . що ви там пояснюєте...?.
Пояснюю тобі рішення задачі, яку, як ти стверджуєш - ти вирішив, однак, судячи з твоїх коментарів - не самостійно.

Отут Отже маємо п/sqrt(GM/(R^3)) - було написано, що маса , ЗМІНЮЄТЬСЯ??
З чого ти взяв, що маса змінюється? Хто тобі таке сказав? Чому вона має змінюватися? Тут всі величини - константа. Радіус планети, маса планети, гравітаційна стала, і навіть число пі. Це й не дивно, бо це півперіод цього планетарного осцилятора. А півперіод є константою. Більше того це абсолютно така сама відповідь, як і та, що ти списав з задачника.

оту змінну масу (що залежить від радіуса) , приткнули в коофіцієнт лінійного , гармонічного осцилятора
Немає там змінної маси. Змінна маса у мене позначена як M` і я її, точно так само як і ти, виразив через густину і радіус. Тільки ти позначив радіус як R, a я як r.
Маса, яка вказана в коофіціенті є просто масою планети. Якби ти розв'язав цю задачу самостійно, то це було б для тебе очевидно.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 23.07.2015 – 17:06

• 0

#71 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 23.07.2015 – 17:54

Тепер скажи мені, який з семи простих кроків тебе все ще вводить в оману?
Залежні від часу величини мають індекс t. Величини, що не мають такого індексу є незмінними впродовж руху тіла і у будь-якій координаті є однаковими.

• 0

#72 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 23.07.2015 – 19:13

Перегляд дописуPavlo_Taiko (23.07.2015 – 17:54) писав:

Тепер скажи мені, який з семи простих кроків тебе все ще вводить в оману?
Залежні від часу величини мають індекс t. Величини, що не мають такого індексу є незмінними впродовж руху тіла і у будь-якій координаті є однаковими.

:lol:Уря! Після кучі повідомлень, і образ в мою сторону, я таки зрозумів істину ваших розрахунків, звісно з вашою допомого :), це того коштувало! Не буду, запитувати чому і нащо, ви вибрали такі позначення - з мого погляду, м’яко кажучи, незрозумілі позначення, написали б і усьо, але ж, можна було, відразу пояснити... А замість цього , пішли образи , я ж не екстрасенс.
  • 0

#73 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 23.07.2015 – 21:40

Накінець. Все - більше з тобою в полеміку ніде не вступаю. Тобі щось пояснити - це ціла дисертація.

Перегляд дописуфростыш_дурак (23.07.2015 – 19:13) писав:

А замість цього , пішли образи
Ти почав першим.
Якої реакції ти чекав на хамство? Що я буду ввічливим? Вибач, але це для терпил.

Перегляд дописуфростыш_дурак (23.07.2015 – 19:13) писав:

, незрозумілі позначення
Взяті прямо з твого рисунка, тобто умови. Як же ж вони можуть бути незрозумілі автору умови?
Зображення

Впізнаєш? Маса планети М і радіус планети R. Написані особисто тобою.
Якщо тобі не зрозумілі власні позначки - ну то вибачай. Тимпаче, що я з десяток разів написав, що означають ці позначки.

А от тепер цікаве доповнення до задачі. Ми вважали, що повітря немає, а відтак відсутнє і тертя. Однак це також можна описати. Принаймні наскільки я пам'ятаю.
Для цього потрібно записати рівняння затухаючих коливань і знайти коефіцієнт затухання. Звісно що тут можуть знадобитися допоміжні величини.
Я не знаю відповіді на це питання, і впродовж кількох днів буду зайнятий підготовкою курсів, тому прошу не соромитися, і пробувати побудувати таке рівняння.
  • 0

#74 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 24.07.2015 – 16:04

Перегляд дописуPavlo_Taiko (23.07.2015 – 21:40) писав:

Накінець. Все - більше з тобою в полеміку ніде не вступаю. Тобі щось пояснити - це ціла дисертація.

Ти почав першим.
Якої реакції ти чекав на хамство? Що я буду ввічливим? Вибач, але це для терпил.

Взяті прямо з твого рисунка, тобто умови. Як же ж вони можуть бути незрозумілі автору умови?
http://s25.postimg.org/5k6ujxez3/image.jpg

Впізнаєш? Маса планети М і радіус планети R. Написані особисто тобою.
Якщо тобі не зрозумілі власні позначки - ну то вибачай. Тимпаче, що я з десяток разів написав, що означають ці позначки.

А от тепер цікаве доповнення до задачі. Ми вважали, що повітря немає, а відтак відсутнє і тертя. Однак це також можна описати. Принаймні наскільки я пам'ятаю.
Для цього потрібно записати рівняння затухаючих коливань і знайти коефіцієнт затухання. Звісно що тут можуть знадобитися допоміжні величини.
Я не знаю відповіді на це питання, і впродовж кількох днів буду зайнятий підготовкою курсів, тому прошу не соромитися, і пробувати побудувати таке рівняння.
Ото образа, я себе назава мавпою, процитувавше ваші якісь там повідомлення, а ви то образою вважаєте, я радий що ви так за моє добре ім’я хвилюєтесь і його захищаєте (обзиваючи , співрозмовника який таке зробив різними нехорошоми словами... , доречі були часи, коли за "фень" могли і чортів дати , тіж самі "бандючки", вони не любили коли їхньою мовою, хтось , що не належить до їхнього світу ("сідевших"), розмовляє, але потім то все вкоренилось в поп-культуру країн СиНиГи :( ) - ХАхахахахаааааааааха . я не можу.
Так, я сам-собі, інколи не зрозумілий, для вас це може тривіальна задачка - для мене ні :P .

Ой, я змушений тут посоромити себе :lol:, і сказати що шукати оту дисипацію - то є нудно, для мене (уточню, бо може в иі це сприймите за образу, саме нудно а не проста ахахаха.).
Тому я пропоную, всім бажаючим, знайти Потенціал Граві-Поля для нашого шаріка :)Потенціал в даній точці простору, це щось схоже на роботу, яку поле повинно виконате, щоб притягти точкову, одиничку масу , із безкінечності в таки дану точку простору :)

що має місце для нашого випадку, як ми впевнелись. А як себе в нулі радіуса, поведе Потенціал?

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 24.07.2015 – 16:10

• 0

#75 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 24.07.2015 – 16:22

Цитата

Щось ваша, теорія Дарвіна, дає невеличкі збої. Бо як "гуманітарна мавпа як я" - цитуючи вас, могла таке от чудне, напечатати??? ХАхахахахааааааааааааааааааааааааааах. Я не можу. Пардон .
\
Я зазвичай просто посилаю таких людей нафіг.
  • 0

#76 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 24.07.2015 – 21:25

Ти знову заплутаєшся. Ти ввів позначку для потенціалу, яка зазвичай використовується для прискорення вільного падіння, яке скоріше є напруженістю гравітаційного поля. Потенціал краще позначати так само як і в електродинаміці - як Зображення.
  • 0

#77 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 25.07.2015 – 13:50

Перегляд дописуфростыш_дурак (24.07.2015 – 16:04) писав:

що має місце для нашого випадку, як ми впевнелись. А як себе в нулі радіуса, поведе Потенціал?
Взагалі-то , я і мав на увазі що поле в нашому випадку, буде НУЛЬ в центрі (дивно якби це було не так :) ), але , згоден можливо пере рівністю, потрібно було написати "Ми впевнелись, що ПОЛЕ в нашому випадку.. бла-бла-бла" . Там-же в кінці, написано питання "А як себе поведе Потенціал, в нулі радіуса", відповідно, логічно що потенціал не джі, бо ми знаєм як джі поведе себе в нулі :P
  • 0

#78 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6650 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 27.07.2015 – 08:32

Цікаво мені, як інженери механічно вирішили задачу повороту колес автомобіля?
Зображення
хто знає механічне рішення цієї задачі?

Прикріплені файли

• 0

#79 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 27.07.2015 – 14:30

Отак? :lol:
Зображення
  • 0

#80 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6650 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 27.07.2015 – 19:52

Перегляд дописуфростыш_дурак (27.07.2015 – 14:30) писав:

Отак? :lol:
Зображення
дурак ти фростиш :) на малюнку ж все ясно - відстані і кути між центрами коліс у автомобіля сталі. і тому кути повороту коліс різні.
кут повороту кожного колеса можна виразити як функцію кута повороту керма - кому не лінь може розписати ці дві функції через довжини і косинуси :) Але як ці функції реалізувати механічно?

у радіусу повороту автомобіля одна точка - центр кола - не може бути дві точки, не можуть бути дуги повороту з різними центрами, бо тоді відстань між колесами змінюватиметься.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних