Перейти до вмісту

Задачі з фізики!

Повідомлень в темі: 143

#41 renxu

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 267 повідомлень

Відправлено 31.10.2014 – 17:33

Хмурий Князь Вітольд (30.10.2014 – 17:08) писав:

якщо можна показати будь які 35 сегментів з 70, то 2 в степені 70 поділене на 2, тобто 2 в 69 степені варіантів :)
269~5.9*1020
насправді трохи менше: 70! / (35! * (70-35)!) [де ! означає факторіал] ~ 1.1*1020
  • 0

#42 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6671 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 31.10.2014 – 18:00

ну а до чого тут факторіал?
  • 0

#43 renxu

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 267 повідомлень

Відправлено 03.11.2014 – 12:33

Хмурий Князь Вітольд (31.10.2014 – 18:00) писав:

ну а до чого тут факторіал?
Моя помилка, я написав формулу для вибірки рівно 35 елементів з 70
Кількість способів вибору k елементів з загальної кількості n визначається формулою
Ckn=n! / k!(n−k)! (http://uk.wikipedia....(комбінаторика))
В нашій задачі відповіддю є сума всіх таких виразів для k від 0 до 35,
яка очевидно дорівнює сумі для k від 36 до 70, а отже становить половину загальної кількості варіантів 270,
тобто справді 269.

Повідомлення відредагував renxu: 03.11.2014 – 12:34

• 0

#44 jeide

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 04.04.2015 – 20:41

Я в школі фізики дуже не любив.
  • 0

#45 Valesko

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 206 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Ужгород

Відправлено 05.04.2015 – 12:37

jeide (04.04.2015 – 20:41) писав:

Я в школі фізики дуже не любив.
Я теж. Але вмію деякі вирішувати практично. Відновлювати мережеві шнури побутових приладів, особливо кухонних. Через часте використання саме в цих приладах мережевий шнур - ахілесова п"ята.
  • 1

#46 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • 1975 повідомлень

Відправлено 05.04.2015 – 17:03

Valesko (05.04.2015 – 12:37) писав:

Я теж. Але вмію деякі вирішувати практично. Відновлювати мережеві шнури побутових приладів, особливо кухонних. Через часте використання саме в цих приладах мережевий шнур - ахілесова п"ята.
Тестер при цьому використовуєте?
  • 1

#47 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Look the my fuking IP

Відправлено 08.06.2015 – 18:12

Я "задач" по фізиці не подобаються (я не зумів навчитися їх "по-людскі" розв'язувати). Але , ось можливо комусь цікава буде: Потрібно знайти час "падііня" тіло до іншого боку планети, тіло падає із поверхні, в планеті продовбаний тунель через її центр , обертанням навколо зірки і своєї власної осі планети а також її (планети) супутниками, атмосферними газами і т.д. , можна знехтувати .

Зображення
  • 0

#48 andrey87

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 16.07.2015 – 10:57

самому слабо?
  • 0

#49 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 16.07.2015 – 12:11

andrey87 (16.07.2015 – 10:57) писав:

самому слабо?

Угу, звичайно слабо, ви прямо екстрасенс, тому я буду дуже радий побачити ваш варіант розв'зку ^_^ .
  • 0

#50 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 16.07.2015 – 21:56

У кожен момент часу ми можемо розділити сили від внутрішньої кулі і від зовнішньої. Суперпозиція сил зовнішньої кулі буде нульова, це відома теорема за десятий клас, однак хто хоче може її розв'язати ще раз.
Сила, а відтак і прискорення будуть лінійно залежати від радіусу меншої сфери, тобто від координати.
ma=GmMr/(R^3)
G - гравітаційна стала
a = C*r, C = GM/(R^3)
тобто
r''=Cr, це теж відоме діференційне рівняння маятника, тільки я троха десь провтикав зі знаком і мені впадло думати де.
Рішення такого рівняння має вигляд R/2sin(sqrt©*t), координата такого маятника повторюється через 360 градусів тобто 2п (вибачте мені впадло шукати код для пі, тому буде "п").
sqrt( C )*t = 2п
t = п/sqrt( C )

лол (С) ( С )

Отже маємо п/sqrt(GM/(R^3))

Звісно непогано б розв'язати це рівняння руху і ще й показати, що суперпозиція оберненоквадратичних сил у тіла в сфері має нульове значення, однак мені впадло.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 16.07.2015 – 21:57

• 0

#51 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 17.07.2015 – 04:37

Pavlo_Taiko (16.07.2015 – 21:56) писав:

У кожен момент часу ми можемо розділити сили від внутрішньої кулі і від зовнішньої. Суперпозиція сил зовнішньої кулі буде нульова, це відома теорема за десятий клас, однак хто хоче може її розв'язати ще раз.
Сила, а відтак і прискорення будуть лінійно залежати від радіусу меншої сфери, тобто від координати.
ma=GmMr/(R^3)
G - гравітаційна стала
a = C*r, C = GM/(R^3)
тобто
r''=Cr, це теж відоме діференційне рівняння маятника, тільки я троха десь провтикав зі знаком і мені впадло думати де.
Рішення такого рівняння має вигляд R/2sin(sqrt©*t), координата такого маятника повторюється через 360 градусів тобто 2п (вибачте мені впадло шукати код для пі, тому буде "п").
sqrt( C )*t = 2п
t = п/sqrt( C )

лол (С) ( С )

Звісно непогано б розв'язати це рівняння руху і ще й показати, що суперпозиція оберненоквадратичних сил у тіла в сфері має нульове значення, однак мені впадло.

Хороша у вас школа була, якщо в 10-му класі розглядали т. Гауса-Остроградського ^_^ . Рівняння для маятника і т.д. ,‌то є цікаво .
Але,  А що буде коїтися із масою М при зменшенні радіусу R?
І доречі,  для того щоб писати формули  є спеціальний значок -
[tex][/tex]
, це т.з. формули ЛаТеКCу (ЛаТеХу), їх можна легко знайти у Глобальній Інформаційні Мережі, осбисто , мене вони зморюють, але для написання коротеньких строчок - карлючок, підходять добре. До того ж ви ,‌займаєтесь написання різного роду програмного коду, тому, навпаки для вас цей ЛаТеКс буде дуже простий і зрозумілий.
  • 0

#52 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 17.07.2015 – 05:37

та з високоъ колокольні на те як тут писати формули, мене парить витрачати на таке більше десяти хвилин
М, R - константи, тому до чого тут це питання не розумію. Маса пропорційна кубу радіусу, якщо що.

до речі g і m в умовах задачі зайві, вистачило маси і радіусу планети

фростыш_дурак (17.07.2015 – 04:37) писав:

Хороша у вас школа була, якщо в 10-му класі розглядали т. Гауса-Остроградського
Найкраща.
  • 0

#53 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 17.07.2015 – 06:32

Pavlo_Taiko (17.07.2015 – 05:37) писав:

та з високоъ колокольні на те як тут писати формули, мене парить витрачати на таке більше десяти хвилин
М, R - константи, тому до чого тут це питання не розумію. Маса пропорційна кубу радіусу, якщо що.

до речі g і m в умовах задачі зайві, вистачило маси і радіусу планети

Найкраща.

Любите ви свою школи, хе-хе.
Вірно, отже маса буде зменшуватися прямо_пропорційно до зменшення кубу радіуса (густина стала), а поле (Джі) ? Якщо маса, константа, то чому вона буде зменшуватись? :)

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 17.07.2015 – 06:35

• 0

#54 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 17.07.2015 – 08:32

Я не розумію суті питання. Хтось інший зрозумів? Розшифруйте якщо так.

Маса планети є константою. Що тут має зменшуватися не зрозуміло.
  • 0

#55 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 18.07.2015 – 04:13

Pavlo_Taiko (17.07.2015 – 08:32) писав:

Я не розумію суті питання. Хтось інший зрозумів? Розшифруйте якщо так.

Маса планети є константою. Що тут має зменшуватися не зрозуміло.

В тому то і справа, що у вас там, нічого не зменшується, і в центрі, виходить те, чого говорив Пенроуз , не потрібно робити :) .
Ви ж самі сказали, "маса пропорційна кубу радіусу", те, тіло як падає? - Радіально, тобіш - по-радіусу, відповідно , радіус що? - Зменшується. Маса M дивиться на оце,‌таку чудасію, та й говорить "треба і собі зменшуватися пропорційно до зменшення кубу радіуса, а то буде змінюватися густина (згадуючи при цьому діда Гауса і діда Остроградського)" - логічно? Щось ваша, теорія Дарвіна, дає невеличкі збої. Бо як "гуманітарна мавпа як я" - цитуючи вас, могла таке от чудне, напечатати??? ХАхахахахааааааааааааааааааааааааааах. Я не можу. Пардон .
  • -2

#56 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 18.07.2015 – 08:20

фростыш_дурак (18.07.2015 – 04:13) писав:

В тому то і справа, що у вас там, нічого не зменшується, і в центрі, виходить те, чого говорив Пенроуз , не потрібно робити :) .
Ви ж самі сказали, "маса пропорційна кубу радіусу", те, тіло як падає? - Радіально, тобіш - по-радіусу, відповідно , радіус що? - Зменшується. Маса M дивиться на оце,‌таку чудасію, та й говорить "треба і собі зменшуватися пропорційно до зменшення кубу радіуса, а то буде змінюватися густина (згадуючи при цьому діда Гауса і діда Остроградського)" - логічно? Щось ваша, теорія Дарвіна, дає невеличкі збої. Бо як "гуманітарна мавпа як я" - цитуючи вас, могла таке от чудне, напечатати??? ХАхахахахааааааааааааааааааааааааааах. Я не можу. Пардон .
Ти ніфіга не зрозумів у моїх розрахунках і мелеш дурниці зараз.

ma=GmMr/(R^3) що по твоєму тут таке r? Це і є твій змінний радіус, тобто наша координата в рівнянні руху.
Я не очікував що для тебе це буде так складно, тому не розжовував як для дитини. Я помилився. І так, ти дійсно зараз виглядаєш як гуманітарна мавпа, яка не розібралася у розрахунках.
F= GmM'/r^2, де M', r - залежать від часу.
а тепер фокус спеціально для мавп:

M'= ρV=ρ*(4/3)πr^3 =>F=(Gm*ρ*(4/3)πr^3 ) /r^2 = Gm*ρ*(4/3)πr=GmMr/(R^3), де М, R - вже маса і радіус планети, які я використав щоб знайти густину.
Якщо ти і зараз не второпав, то я вважатиму тебе безнадійним.

І так, ти поводиш себе як хамло і невіглас.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 18.07.2015 – 08:25

• 0

#57 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 18.07.2015 – 09:46

<p><p>

Pavlo_Taiko (18.07.2015 – 08:20) писав:

Ти ніфіга не зрозумів у моїх розрахунках і мелеш дурниці зараз.

Цитата

ma=GmMr/(R^3)G - гравітаційна стала
a = C*r, C = GM/(R^3)
тобто
Рішення такого рівняння має вигляд R/2sin(sqrt©*t), координата такого маятника повторюється через 360 градусів тобто 2п (вибачте мені впадло шукати код для пі, тому буде "п").sqrt( C )*t = 2п
t = п/sqrt( C )
лол (С) ( С )

ma=GmMr/(R^3) що по твоєму тут таке r? Це і є твій змінний радіус, тобто наша координата в рівнянні руху.
Я не очікував що для тебе це буде так складно, тому не розжовував як для дитини. Я помилився. І так, ти дійсно зараз виглядаєш як гуманітарна мавпа, яка не розібралася у розрахунках.
Ахаххахааааааааааааааааааааааааааааааааааааааахххххххххххххххххххххххххххахахахаха. Пардон.
Зображення

Pavlo_Taiko (18.07.2015 – 08:20) писав:

F= GmM'/r^2,  де  M', r - залежать від часу.
а тепер фокус спеціально для мавп:

M'= ρV=ρ*(4/3)πr^3 =>F=(Gm*ρ*(4/3)πr^3 ) /r^2 = Gm*ρ*(4/3)πr=GmMr/(R^3), де М, R - вже маса і радіус планети, які я використав щоб знайти густину.
Якщо ти і зараз не второпав, то я вважатиму тебе безнадійним.

"Гуманітарна мавпа" - цитуючи вас, ще з теми про "Рукотворний" Ядурний Реактор, де ви так люб'язно пояснювали мені, чому отой коофіцієнт , менший одиниці . ахахахаааааах, вибігла на вулицю, і дуже гучно і довго сміялась із ваших "фокусів" :lol:  .
Але то добре, в мене виникло запитань, приведу декілька:
- Пане Павле_Т., а нащо ви шукали густину?? Логічно що вона є константою, якщо взяти довільну функцію густини , то це буде тільки заважати....  Там жеж сказано, "однорідна" і все таке... ???
- Що то у вас за "зірочки" над густиною і маленькою масою, звідки то така чудасія узялась, і головне , нащо вона??? :)
- Нащо ви знайшли залежність прискорення від радіусу, а тоді знову , порівняли "дві оті сили" ?? Прискорення у вас є, відстань (подвійний радіус) - є , то, нащо знову оті сили писати? - Обережніше із векторами, у вас там один загубився :cry: , чи то я не так зрозумів жирний шрифт, краще вже пишіть скаляри, без отих . Я ж намагався, вам нятякнути, м'якою, що там повинно із масою , дещо коїтись - бо буде сингулярність, причому - гола >_

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 18.07.2015 – 09:48

• -2

#58 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 18.07.2015 – 18:25

Я думав це неможливо, однак ти мене розчарував. Ти безнадійний. Я вже все тобі розжував як школяру. Ти взагалі школу як зміг закінчити?

Тепер спеціально для тебе, бо вже мабуть навіть твій монітор второпав. Мала маса, як і всі інші позначки вказана у тебе в умові задачі на тому малюнку, бовдуре, там і глянь що вона означає. Густину я шукав, бо в умовах її немає, а гарний тон - написати відповідь, використовуюючи величини з умови задачі. Зірочкою на цій планеті позначають операцію множення. А векторів тут і близько немає, я манав гратися зі знаками. Де ти там побачив сингулярність, коли тебе мармизою ткнули вже в детальні розрахунки? Я хотів би, до речі, побачити твої розрахунки і поржати з них троха.
  • 0

#59 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень

Відправлено 19.07.2015 – 12:24

Pavlo_Taiko (18.07.2015 – 18:25) писав:

Я думав це неможливо, однак ти мене розчарував. Ти безнадійний. Я вже все тобі розжував як школяру. Ти взагалі школу як зміг закінчити?

Тепер спеціально для тебе, бо вже мабуть навіть твій монітор второпав. Мала маса, як і всі інші позначки вказана у тебе в умові задачі на тому малюнку, бовдуре, там і глянь що вона означає. Густину я шукав, бо в умовах її немає, а гарний тон - написати відповідь, використовуюючи величини з умови задачі. Зірочкою на цій планеті позначають операцію множення. А векторів тут і близько немає, я манав гратися зі знаками. Де ти там побачив сингулярність, коли тебе мармизою ткнули вже в детальні розрахунки? Я хотів би, до речі, побачити твої розрахунки і поржати з них троха.
Тю, та називайте, як хочете, через монітор, це мені не зашкодить (хіба розсмішить :)) . А як не крути у вас, сингулярність і вийшла, а ви , таке чудесне явище і пропустили...: a = C*r, C = GM/(R^3); r''=Cr, це теж відоме діференційне рівняння маятника
І дякую що роз'яснили оту операцію... , а то я бачив що ви її не вживаєте, у своїх виразах, і бува подумав, що то ви ввели нові , мені не збагненні пойняття у Фізиці. А, і ви шість+ рази забули зірочку множення поставити, але то мабуть мені здалося, і то знову якась фізична позначка, яку я в силу своєї "вікіпедійності" не розумію... F=(Gm*ρ*(4/3)πr^3 ) /r^2 = Gm*ρ*(4/3)πr=GmMr/(R^3) Якщо ви не використовували вектори, нащо жирним шрифтом позначили і куби якісь в знаменнику почали з'являтись...??
Густина в умові задачі - майже є :) , отой шарик, намальований однорідним, відповідно  густина повинна бути , однаковою ... І тут знову ваша , непересічна логіка, мене вражає, ви шукали густину, з допомогою маси, а тоді з густини знайшли масу, цитуючи вас Маса планети є константою. Що тут має зменшуватися не зрозуміло. , і написали ту масу у фінальному виразі для часу - геніально!  Розумієте, коли я в чомусь не тямлю, я запитую людей які тямлять, або шукаю їх "писанину".
А ви я бачу, настільки обізнаний, не "вікіпедійний як я" , знову ж таки, прямо цитуючи вас, що самі все і без допомоги розумієте, ех пане Павле_Т, я вам заздрю . Ахахаааааааааааааааааааааааааааааха. я не можу. , пардон.

Повідомлення відредагував фростыш_дурак: 19.07.2015 – 12:34

• -2

#60 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 19.07.2015 – 18:44

Звісно ти не можеш. У тебе мізків немає навіть зрозуміти рішення простенької задачки. Не дивно що в тебе з цим в школі не виходило. Дивно лише те, як ти на забув як дихати.
Відповідь до задачі я навів, не можеш зрозуміти як я це зробив - значить ти тупий.

Pavlo_Taiko (16.07.2015 – 21:56) писав:

Не можеш зрозуміти різниці між константами і змінними величинами - значить ти двічі тупий.
Смієшся через власну дурість - значить ти безнадійно тупий.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних