Перейти до вмісту

Талант і бідність

Повідомлень в темі: 210

#81 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3840 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 08.11.2010 – 17:01

Перегляд дописуzav (8.11.2010 16:42) писав:

Моріс Метерлінк? Гигиги.
Станіслав Лем, братики Стругацькі, Лесь Подерв’янський тощо.
Приклади є, просто вам вони невідомі з причини, означеної вище.

так так, звичайно, брати Стругацькі.
ага. я вам знайду інтерв.ю з Борисом Натановичем, в котрому він казав, про те, яким чином вони прийшли до творчості. там і дитинство в блокадному Ленінграді, евакуація, довгі роки по дитбудинках.
і взагалі ви щось крім "Понеділок починається в суботу" читали у них? там дуже різні твори є.
  • 0

#82 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 17:16

Перегляд дописуzav (8.11.2010 14:56) писав:

Дик, запитайте в Зимової Дівчини - вона ж ствердила, а не я.
нічого подібного, то все ви мені там щось цитували про інтелектуальність
http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php...st&p=650798

Перегляд дописуzav (8.11.2010 14:56) писав:

Ні. У цьому полягає хвороба.
Талант полягає в здатності перетворювати цілком природне щастя на творчість.
не лише щастя.

Перегляд дописуzav (8.11.2010 16:42) писав:

Моріс Метерлінк? Гигиги.
Станіслав Лем, братики Стругацькі, Лесь Подерв’янський тощо.
Приклади є, просто вам вони невідомі з причини, означеної вище.
ой вони всі такі щасливі були, такі щасливі. просто казкове життя мали.
і в творчості одне суцільне щастя. еге.
  • 0

#83 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 08.11.2010 – 17:33

Перегляд дописуNeorlandina (8.11.2010 17:01) писав:

так так, звичайно, брати Стругацькі.
ага. я вам знайду інтерв.ю з Борисом Натановичем, в котрому він казав, про те, яким чином вони прийшли до творчості. там і дитинство в блокадному Ленінграді, евакуація, довгі роки по дитбудинках.
і взагалі ви щось крім "Понеділок починається в суботу" читали у них? там дуже різні твори є.
Оў, поганий приклад. А як щодо решти?

Перегляд дописуЗимова Дівчина (8.11.2010 17:16) писав:

нічого подібного, то все ви мені там щось цитували про інтелектуальність
http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php...st&p=650798
Це не я, це тлумачний словник. Зверніть увагу, що інтелектуанізьмь до творчості приплітають у найпершому значенні, ги.

не лише щастя.
Лише щастя.

ой вони всі такі щасливі були, такі щасливі. просто казкове життя мали.
і в творчості одне суцільне щастя. еге.
Ви наче хотіли щось заперечити.
  • 0

#84 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 17:36

Перегляд дописуManfred (8.11.2010 10:32) писав:

Життя взагалі суперечлива річ, але як сказане вами про "людей, які не переслідують матеріальні цінності" співвідноситься з пірамідою Маслоу?

ніяк, як і все інше, піраміду придумана людиною, і може не діяти в деякому діапазоні
тим більше, це ж не тона, і сторо математична функція, це швидше річ, яка діє для деякого усереднення людей, а таловиті люди, їх не понормуєш
  • 0

#85 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 08.11.2010 – 17:47

Перенесено.

Перегляд дописуЗимова Дівчина (8.11.2010 13:47) писав:

не знаю, не знаю. про шизофренію лише можуть тішити себе ті, хто не погоджується з тим, що його творчість є творчістю.
а єдина хвороба, яка дійсно була і його згубила — це хвороба Паркінсона.

Перегляд дописуManfred (8.11.2010 14:31) писав:

Як на мене, всі подібні діягнози Пікассо ґрунтуються винятково на несприйнятті його творчости.
Не можу розписуватись за всіх, хто стверджував такий діагноз. Але звідкись таки це взялось (інформація).
  • 0

#86 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 17:52

Перегляд дописуОлеська (8.11.2010 17:47) писав:

Не можу розписуватись за всіх, хто стверджував такий діагноз. Але звідкись таки це взялось (інформація).
Від заздрості, гагага!

Перегляд дописуManfred (8.11.2010 10:32) писав:

Життя взагалі суперечлива річ, але як сказане вами про "людей, які не переслідують матеріальні цінності" співвідноситься з пірамідою Маслоу?
А де у піраміді п. Маслоу матеріяльні цінності?
  • 0

#87 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 17:53

Перегляд дописуzav (8.11.2010 17:33) писав:

Оў, поганий приклад. А як щодо решти?

щодо Подерев.янського - словесна творчість його була більшою мірою створена під час перебування в армії. так, армія то таке щасливе життя... до того ж ви не туди дивитесь, Лесь в першу чергу художник.
Метерлінком не цікавилася. він нудний. але знаю, що більшість своїх перших творів він спалив. теж, певно, від великого щастя.

Повідомлення відредагував Neorlandina: 08.11.2010 – 17:55

• 0

#88 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 17:53

Перегляд дописуzav (8.11.2010 17:52) писав:

Від заздрості, гагага!
Стає зрозумілою ваша категоричність в цій темі.)
  • 0

#89 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 18:25

Це не я, це тлумачний словник. Зверніть увагу, що інтелектуанізьмь до творчості приплітають у найпершому значенні, ги.
ну це пан стверджував, що „хуй на паркані/стіні“© це творчість звідти і був мій вислів про рівень інтелектуального розвитку „творців“

Лише щастя.

Ви наче хотіли щось заперечити.
якби дуже навіть.
візьмемо вашого улюбленого Метерлінка.
не все так гладко в нього було.
ну і творчість не така вже радісна вся. візьмемо хоча б „Сліпих“ для прикладу.

Перегляд дописуОлеська (8.11.2010 17:47) писав:

там в мене посиланнячко було, звідки це могло взятись. цей період в творчості мав схильність до шизофреноподібності, в тому і сенс сюрреалізму як на мене.
  • 0

#90 Justaman

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 240 повідомлень
  • Місто:Justalittleniceplace

Відправлено 08.11.2010 – 18:31

якшо мова про Шевченка, то не такий він вже був бідний та знедолений, яким його дехто зображає. шоб бенкетувати в Пітєрі з мєстною митецькою тусовкою треба було шось тай мати в кишені, за красіві глазки( тобто за один талант) бомжів в свій круг не впускали. хоча за один талант - нєхіло бухати - Шевченко по праву заслужив змогу бенкетувати серед їхнього кругу.

Перегляд дописуОлеська (3.11.2010 13:07) писав:

Скажу по собі: коли мені важко жилось, мені легше писалось - вірші, проза, статті.

не бачу проблеми - роздати нафіг знедоленим своє бабло, і вперед на крилах таланту та натхнення штампувати шевченкоподібні вірші
  • 0

#91 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 18:35

Знайшла в тему: http://www.google.com.ua/images?hl=uk&...ved=0CDYQsAQwAg

Перегляд дописуЗимова Дівчина (8.11.2010 18:25) писав:

там в мене посиланнячко було, звідки це могло взятись. цей період в творчості мав схильність до шизофреноподібності, в тому і сенс сюрреалізму як на мене.
Але категорично заперечувати таки не варто.

Про шизофренію гарно написав Фіцджеральд Ф.С у "Ніч лагідна".

Перегляд дописуJustaman (8.11.2010 18:31) писав:

не бачу проблеми - роздати нафіг знедоленим своє бабло, і вперед на крилах таланту та натхнення штампувати шевченкоподібні вірші
"Бабло знедоленим" роздають мученики, віруючі і теде. Творчі люди вкладають кошти в мистецтво, творчість, в музу, хтознащевщо.
  • 0

#92 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 18:59

Перегляд дописуОлеська (8.11.2010 18:35) писав:

а мені щастить, коли я шукаю українською© ))))

Перегляд дописуОлеська (8.11.2010 18:35) писав:

Але категорично заперечувати таки не варто.

чому ж? в жодному офіційному біографічному джерелі не зазначений факт хворіння на шизофренію.
митці такого рівня звичайно „троши того“ і решта сприймає їх як божевільних. але це ще не означає, що діагноз був медично доведений.
  • 0

#93 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 19:14

Перегляд дописуЗимова Дівчина (8.11.2010 18:59) писав:

а мені щастить, коли я шукаю українською© ))))
Цікавий лінк.

Перегляд дописуЗимова Дівчина (8.11.2010 18:59) писав:

чому ж? в жодному офіційному біографічному джерелі не зазначений факт хворіння на шизофренію.
митці такого рівня звичайно „троши того“ і решта сприймає їх як божевільних. але це ще не означає, що діагноз був медично доведений.
Не можу заперечити, бо реально не пам"ятаю, де я вперше почула про шизофренію Пікассо.
  • 0

#94 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 22:53

ну це пан стверджував, що „хуй на паркані/стіні”© це творчість звідти і був мій вислів про рівень інтелектуального розвитку „творців”
І я не відмовляюся, адже:

Перегляд дописуzav (5.11.2010 12:25) писав:

Ви тут щось наплутали. Будь-які звуки є одночасно й імпровізацією, і музикою. Вона може вам не подобатися, але не вам заперечувати її музичність, да. Людина, он, кривий чорний квадрат намалювала й усі доводять, що то малюнок, ще й нівроку, то я би на вашому місці помовчав, ги.

якби дуже навіть.
візьмемо вашого улюбленого Метерлінка.
не все так гладко в нього було.
ну і творчість не така вже радісна вся. візьмемо хоча б „Сліпих” для прикладу.
У всіх все негладко. Я й не стверджував, що в когось усе гладко. Але чому ви вирішили, що тфарцю краще виходити з нещастя проти щастя?
А щодо Метерлінка, то спершу подужайте "Мудрість і доля", знайдіть там нєгатіфф; тоді знгайдіть пазітіф у стражденних, згаданих протягом теми - тоді повертайтеся, із задоволенням вислухаю, ги.

Перегляд дописуNeorlandina (8.11.2010 17:53) писав:

Метерлінком не цікавилася. він нудний. але знаю, що більшість своїх перших творів він спалив. теж, певно, від великого щастя.
Не від, а для, ґґґ.
А що вам більше за помірковану творчість подобається істеричні бразильські серіяли, я зрозумів, і це не менш ґґґ.

Повідомлення відредагував zav: 08.11.2010 – 22:56

• 0

#95 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 23:11

Перегляд дописуzav (8.11.2010 22:53) писав:

Не від, а для, ґґґ.

правильно. якщо для щастя, значить ті твори йому завдавали нещастя. логічно?

Цитата

А що вам більше за помірковану творчість подобається істеричні бразильські серіяли, я зрозумів, і це не менш ґґґ.

бугога, мовчіть, а то я вам оніме ще згадаю (воно звичайно ж аніразу не істеричне, нєєєєє)
неправда, серіали я дивлюся тільки корейські! та й то хіба шо комедійні.
повторюю ще раз:
творчість не обов.язково від страждання. творчість може бути задля страждання (катарсис як мета). творчість сама може бути стражданням.

якщо вам хочеться поговорити про визначення слів "творчість", "мистецтво" і т.д. так і скажіть.
я ж бачу що хочеться!
  • 0

#96 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 09.11.2010 – 00:00

Перегляд дописуNeorlandina (8.11.2010 23:11) писав:

правильно. якщо для щастя, значить ті твори йому завдавали нещастя. логічно?
Ніц логічного.

бугога, мовчіть, а то я вам оніме ще згадаю (воно звичайно ж аніразу не істеричне, нєєєєє)
Згадайте - потішуся нівроку.

творчість не обов.язково від страждання. творчість може бути задля страждання (катарсис як мета). творчість сама може бути стражданням.
Бачте, дехто тут стверджує, що краще тим або іншим боком зі стражданням.

якщо вам хочеться поговорити про визначення слів "творчість", "мистецтво" і т.д. так і скажіть.
я ж бачу що хочеться!
Точно не мені. Четайте тему уважніше.
  • 0

#97 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 09.11.2010 – 00:23

У всіх все негладко. Я й не стверджував, що в когось усе гладко.
стверджували отуто:
лише щастя

Але чому ви вирішили, що тфарцю краще виходити з нещастя проти щастя?

не вважаю, що краще так робити. вважаю, що гарніші твори виходять. але це не стосується прози. більше поезії, образотворчого мистецтва та музички. також те, що стосується театру. дійсно трагедії є значно потужнішими.

А щодо Метерлінка, то спершу подужайте "Мудрість і доля", знайдіть там нєгатіфф; тоді знгайдіть пазітіф у стражденних, згаданих протягом теми - тоді повертайтеся, із задоволенням вислухаю, ги.

я не буду шукати ні того, ні іншого (мені вашого Метерлінка ще в університеті стало вдосталь). ви стверджували, що в нього суцільний позитив, а тепер просто бачите, що помилились і намагаєтесь ще й керувати моїми діями. не буває лише чогось одного. творча людина, творча всебічно. але творчість, яка викливає катарсис, як вже згадала Нірладндіна, є сильнішою за дією. а веселощі на це не здатні.
  • 0

#98 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 09.11.2010 – 00:45

Перегляд дописуЗимова Дівчина (9.11.2010 00:23) писав:

стверджували отуто:
лише щастя
Не відмовляюся. На тлі всього негладкого завжди є місце непохитному щастю. Що вас збентежило? Ви сумніваєтеся у непохитності щастя Метерлінка?
Ніхто ж ніколи не стверджував, наче щастя й добробут передбачають відсутність нещасливих випадків, ге? Ви замислилися надто матеріяльно.

не вважаю, що краще так робити. вважаю, що гарніші твори виходять. але це не стосується прози. більше поезії, образотворчого мистецтва та музички. також те, що стосується театру. дійсно трагедії є значно потужнішими.
Е... гарніші - не краще?
Мистецтво й творчість дурно ділити на види, ібо суть одне, хіба в різний спосіб матеріялізації.
Воно потужніше виключно за рахунок вашої зосередженості на драмі, ібо зосередитися на щастя ви просто не здатні.

я не буду шукати ні того, ні іншого (мені вашого Метерлінка ще в університеті стало вдосталь). ви стверджували, що в нього суцільний позитив, а тепер просто бачите, що помилились і намагаєтесь ще й керувати моїми діями. не буває лише чогось одного. творча людина, творча всебічно. але творчість, яка викливає катарсис, як вже згадала Нірладндіна, є сильнішою за дією. а веселощі на це не здатні.
Я хіба про творчість казав? Я казав про стан тфарця. Метерлінк пазітіфний, а що твори в нього драматичні іноді, то це не заборонено. Ми ж тутне про пазітіффну творчість, а про пазізітіф як основу таланту. Ви ще не забули?
І не про веселощі мова, а про щастя й добробут.
Мені подобаються спроби ввести теми, але фіґ. Ги!

Повідомлення відредагував zav: 09.11.2010 – 00:49

• 0

#99 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 09.11.2010 – 11:50

Перегляд дописуManfred (9.11.2010 11:39) писав:

Зрештою, такі випадки зовсім не дивина, наприклад майстри гарячої енкаустики часто помирають від захворювань легенів.
Чому ви вирішили, що вони страждають? Алкоголіки хіба страждають?.. Чи наркомани? Може альпіністи страждають?

Зарахуйте собі також відсутність почуття гумору ;-)
Бажаєте поговорити про мене особисто?

А є різниця? Не помітив )
І хто тут каже про відсутність почуття гумору?..

Так, проблеми із зором. Там все написано у тій книжці. Наприклад, він страждав від того, що не міг уявити собі, як виглядає пурпуровий колір, чим не бідність?
Це він сам зізнався, що страждав?..

Повідомлення відредагував zav: 09.11.2010 – 11:53

• 0

#100 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 09.11.2010 – 13:09

Перегляд дописуManfred (9.11.2010 11:52) писав:

Ну вам можна сміятися, а от художникам не до сміху, бо це їх постійна фахова проблема, за нерозуміння якої вони змушені влаштовувати собі пбо страждання або голод, щоб вимкнути розумування і відволіктися від марноти буття, бо тільки за цих умов наступає інсайт, не раніше.
Кволі хворі. Шкода.

Відкидаючи розумування художник стає мов беззахисна дитина: "Образити художника може кожен" ©
Але разом з тим він стає і несамовито-сміливішою істотою, бо хто, як не відчайдушний сміливець наважиться відкинути страх? А навколо всі бояться, тому він стає божевільним в очах його оточення, а тому і страждає, бо його не розуміють, його ганять і гонять, він стає вигнанцем, пострахом для людей, невдовзі приходить і голод, через те, що, людина істота соціяльна і стадна і кормитися їй без допомоги загалу досить проблематично.
Мудрим властиво відкидати страхи, не відкидаючи розум.
Але от через відкидання розуму ваші поцієнти починають страждати на психостатеві комплекси їхнього соціяльного несприйняття, бґґ.

Чим саме?
Ви бажаєте поговорити й про себе особисто?.. Еге.

Перегляд дописуManfred (9.11.2010 12:05) писав:

Я часто думаю над цими словами Екклезіяста і не завше погоджуюсь із ними. Хіба відкривали квантову фізику у віках, що були до нас? Хіба відкривали атоми та атомне ядро у віках, що були до нас? Хіба літала людина у космос у віках, що були до нас? І таких питань у мене багато. Тобто, я дуже люблю читати Екклезіяста, але водночас і сперечаюся з ним.
Мало думаєте, мало.

Деякі, навіть, улюблені. Але я не певен того, що вони жили у цілковитому щасті і не страждали від різних видів голоду (взяти хоча б тих же Струґацьких, які творили за совка і були дуже обмежені у виборі художніх засобів — езопівська мова). Коли ж це було саме так, то, як я вже пояснив вище, вони просто вміли зупиняти внутрішній діялог і розумування і відкривалися натхненню, без страждань.
Обмеження геніяльності не завада, так і знайте. Тіко дурники від природи мистецтва шукають нові й нові методи висловити старе й старе.

Смерть якою вони помирають, є вельми болісною, тобто сповненою фізичних страждань.
Смерть, якою вони помирають, не має нічого спільного з творами, котрі вони вже зробили до.

Наче ж тема не про вас?
От і не відхиляйтеся.

Знаючі люди кажуть, що мистецтву шкодить "прямоговоріння", воно ніби ходить манівцями, тому почитайте і зробіть власний висновок, у мене ж склалося саме таке враження.
Ваше враження лише ваше, із чим вас і вітаю, ґґґ.
Уласне про це й мова від початку: ваше враження таке ваше, що не дозволяє вам побачити можливість творення, що ґрунтується на щасті й добробуті.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних