Перейти до вмісту

Талант і бідність

Повідомлень в темі: 210

#61 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 05.11.2010 – 13:15

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.11.2010 13:09) писав:

ні творчість то не страждання. просто якщо брати літературу чи живопис, чи навіть ту ж музику — вона чомусь рідко є результатом задоволення. хоча з іншого боку є Боб Марлі)))
але погодьтесь, що творчість трагічна має „яскравіше забарвлення”. люди ж все одно егоїсти. а коли собі любому погано, то опис цього буде значно контрастніший)))
Чим це відрізняється від "собі любому добре"?

але є й творчість породження моментами насолоди чи щастя. або та в яку вкладають лише позитивні та ніжні почуття. вона є не менш гарною, проте є більш … альтруїстичною якби. от.
Що ж тут альтруїстичного-то? "От мені файно, а ви заздріть, паскуди!"© Достатньо альструїстично?

у вас якесь дивне уявлення про творчість.
а вирази в них хіба до жаргону соціального. чи навіть арготизмів можна віднести. в певних колах вони вважатимуться крилатими, звичайно.
Нормальне, чьо?!
ТВОРЧІСТЬ, -чості, ж. 1. Цілеспрямована інтелектуальна діяльність людини, результатом якої є щось якісно нове, що характеризується неповторністю, оригінальністю і суспільно-історичною унікальністю.

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.11.2010 13:10) писав:

насправді це ніфіга не соціальний акт — а соціальне становище того, хто писав, яке підтверджує його рівень розумових здібностей та вихованості. а ще це свідчить про маленький словниковий запас та відсутність індивідуальності. ні щоб щось оригінальне написати — так всі саме на цьому слові зосереджуються. пху…попса якась
Давйте, розкажіть, про який рівень розумових здібностей свідчить замальований чотирикутник, і про яку в’яву принагідно, і про індивідуальність теж, да.

Повідомлення відредагував zav: 05.11.2010 – 13:17

• 0

#62 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 05.11.2010 – 13:21

Перегляд дописуzav (5.11.2010 13:13) писав:

Чим це відрізняється від "собі любому добре"?
Що ж тут альтруїстичного-то? "От мені файно, а ви заздріть, паскуди!"© Достатньо альструїстично?
така постановка власного відчуття щастя якось ненав’язливо наштовхує на думку, що чогось таки не вистачає в житті, якщо так агресивно пхає всім у вічі своє примарне щастя :р

Перегляд дописуzav (5.11.2010 13:13) писав:

Нормальне, чьо?!
ТВОРЧІСТЬ, -чості, ж. 1. Цілеспрямована інтелектуальна діяльність людини, результатом якої є щось якісно нове, що характеризується неповторністю, оригінальністю і суспільно-історичною унікальністю.
воно аж ніяк не є інтелектуальною діяльністю, вже давно не є неповторним та оригінальним і тим більше унікальним. тому дуже спірне питання творчого компоненту в гоп-спілкуванні.

Перегляд дописуzav (5.11.2010 13:15) писав:

Давйте, розкажіть, про який рівень розумових здібностей свідчить замальований чотирикутник, і про яку в’яву принагідно, і про індивідуальність теж, да.
а чого я маю за вас пошуком користуватись? він не настільки невідома особистість, щоб я вам про нього „з перших вуст“ розповідала. та і не я про Малевича почала, чого причепились? я про написання одного і того ж матюга на парканах і стінах вам. що в цьому оригінального?
  • 0

#63 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 13:28

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.11.2010 13:21) писав:

така постановка власного відчуття щастя якось ненав’язливо наштовхує на думку, що чогось таки не вистачає в житті, якщо так агресивно пхає всім у вічі своє примарне щастя :р
Ні. Це вам заздрість очі затьмарює. Що й передбачалося, ги.

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.11.2010 13:21) писав:

а чого я маю за вас пошуком користуватись? він не настільки невідома особистість, щоб я вам про нього „з перших вуст“ розповідала. та і не я про Малевича почала, чого причепились? я про написання одного і того ж матюга на парканах і стінах вам. що в цьому оригінального?
Соціяльний акт наче не зобов’язаний бути оригінальним. Дієвим, швидше.
  • 0

#64 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 13:42

Перегляд дописуzav (5.11.2010 12:44) писав:

Будь-які звуки є музикою. prooflink: "Сукупність яких-небудь звуків"©
"хуй" на стіні парадного куди потужніший соціяльний акт, насправді.
Ваші нотатки на полях висловлюють потужне почуття байдужості, насправді. І я не скажу, що це погане почуття, бґґ.

читайте там само перше визначення.
"хуй" на стіні парадного був би більш потужним, якби він був не на стіні парадного, а на фасаді верховної ради, наприклад. бо може комусь і приходило в голову його там написати, але його там досі нема через брак чи то сміливості, чи то натхнення.
  • 0

#65 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 05.11.2010 – 17:45

Цитата

Талант і бідність, чи завжди вони йдуть поряд?
ні, не завжди.
Не всі ж талановиті люди огого які художники, чи поети, чи ще там щось. Щоб оформити вітрину в магазині (ні, я не говорю про ті, де накидано купкою продуки)) ), теж потрібен якийсь талант, ні? і вони цим заробляють. це перший приклад, який прийшов мені в голову.
чи я чогось не розумію?
  • 0

#66 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 07.11.2010 – 01:39

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 13:32) писав:

нє, ну я ж їх не ототожнюю, між ними є пряма залежність, ото й все.
Йа знайу! Ви хочете сказати, що життя - страждання. Але йа вас випереджу і превентивно скажу, що буддисти - овочі, а життя цікаве. Страждання чи біль - лише сигнал, що щось іде не так. Якщо ж все іде так - немає страждань. Йа молодець!
  • 0

#67 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 07.11.2010 – 02:07

Перегляд дописуГетьман (7.11.2010 01:39) писав:

Йа знайу! Ви хочете сказати, що життя - страждання. Але йа вас випереджу і превентивно скажу, що буддисти - овочі, а життя цікаве. Страждання чи біль - лише сигнал, що щось іде не так. Якщо ж все іде так - немає страждань. Йа молодець!

ну таке. життя цікаве і життя сповнене страждання - тези, що не суперечать одна одній.
без страждань нема щастя. вірніше контраст "страждання-щастя" і складає повноцінне життя.
життя без страждань - існування, подібне до життя одноклітинних організмів. принаймні я собі так розумію.
я бачу ви як і зав відмовляєтесь визнавати природність страждань та соромитеся своєї емоційності. ну та й пофіг, не про це мова, власне, а про бідність та талант. талановитий але бідний - ознака однобокого сприйняття світу (занадто ідеалістичного).
  • 0

#68 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 07.11.2010 – 02:37

Перегляд дописуNeorlandina (7.11.2010 02:07) писав:

без страждань нема щастя. вірніше контраст "страждання-щастя" і складає повноцінне життя.
життя без страждань - існування, подібне до життя одноклітинних організмів. принаймні я собі так розумію.
Комплекс меншовартості цей контраст складає. Як і решта контрастів із діялектики починаючи.

Перегляд дописуNeorlandina (7.11.2010 02:07) писав:

я бачу ви як і зав відмовляєтесь визнавати природність страждань та соромитеся своєї емоційності.
От не треба плутати емоційність зі стражданнями, адже йа у власній емоційності страждань не відчуваю. Натомість відчуваю страждання інших, хагага!
  • 0

#69 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 07.11.2010 – 03:28

Перегляд дописуzav (7.11.2010 02:37) писав:

Комплекс меншовартості цей контраст складає. Як і решта контрастів із діялектики починаючи.
От не треба плутати емоційність зі стражданнями, адже йа у власній емоційності страждань не відчуваю. Натомість відчуваю страждання інших, хагага!

Страждання є постіним супутником кожного, і талановитого, і кончєного козла, хто б тут яку великорозумну шнягу не казав. Принаймі - фізичне. Відриваючи власні нозі від землі, чи власну дупу від стільця, себто борючись з тяжінням, людина страждає. І від цього, перш за все (в переліку з іншими причинами) старіє. Окрім ЗАВа, він десь там у космосі живе...без тяжіння..і порхаючи пушинкою між Землею і Волопасом, сміється над нами, хагагакаючи, поки ми тут гравітацію перетираєм.
  • 0

#70 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 07.11.2010 – 17:01

Перегляд дописуzav (7.11.2010 02:37) писав:

бла бла бла
придумайте вже щось новеньке. комплекс меншовартості вже нецікаво.

Цитата

по перше - га?
а по-друге давайте ще скажіть що страждання не є природнім явищем.
по-третє ви не зрозуміли, я хотіла сказати що приховуючи свою емоційність ви відмовляєтесь визнавати наявність страждання у вашому житті, тому і намагаєтеся видаватися таким собі тролем. але ми ж знаємо що ви любите аніме і ви насправді просто кавайна няшка.
Гетьман насправді крутіший в цьому плані, вам ще вчитися і вчитися.

Повідомлення відредагував Neorlandina: 07.11.2010 – 17:03

• 0

#71 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 07.11.2010 – 17:47

Перегляд дописуNeorlandina (7.11.2010 17:01) писав:

по перше - га?
а по-друге давайте ще скажіть що страждання не є природнім явищем.
Дик, у тому й справа, що цілком природні страждання виставляють як надприродний талант.
  • 0

#72 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 07.11.2010 – 17:54

Перегляд дописуzav (7.11.2010 17:47) писав:

Дик, у тому й справа, що цілком природні страждання виставляють як надприродний талант.

хто? хто казав про надприродність таланту?
  • 0

#73 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 07.11.2010 – 22:39

Перегляд дописуNeorlandina (7.11.2010 17:01) писав:

бла бла бла
і ви насправді просто кавайна няшка.

Я б додав - істерично знервована...няшка.
  • 0

#74 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 09:33

я ще от подумав про неактуальність даної проблеми, це мені нагадала приказка про лимон
дана проблема швидше нагадує матеріально стурбовану ментальність, типу, треба все вкладати в справу
а от приказка зі відчизняної ментальності: дурень думкою багатіє
думаю, всі звертали увагу, особливо, якщо людина точняк, що на неї однокласники в дитинстві, в школі звинувачуюють в тупості, іноді в повільності, кажуть що дурний, я до того, що є розряд людей, які не переслідують матеріальні цінності
це я знову до того що дана тема сама собі протирічить

звичайно дивлячись який талант, якщо це тримати зубами стіл, то звичайно, гріх не заробляти з таким талантом гроші в цирку
  • 0

#75 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 08.11.2010 – 12:00

Перегляд дописуManfred (8.11.2010 09:22) писав:

А можна якісь ланки щодо цього?
Та ось найперше з гугла: http://ladytargi.pl/shyzofreniya/shyzofren...ncyklopediya/3/ , або ось тут:
Вірш Івана Драча:

Цитата

ІВАН ДРАЧ СЛЬОЗА ПІКАССО
ІВАН ДРАЧ
СЛЬОЗА ПІКАССО

Мир разложил на части Пикассо.
Слеза стекает.
Разложи! Попробуй!

Евг. Винокуров
І
Літо пилося,
літо їлося,
Літо кипіло вишнево,
лутово,
Густо сміялося,
половіло,
Переморгувалось зеленоброво.

А ми за руки, аж пальців хрускіт,
Аж регіт звивався під пахви осик.
За хвилями книг,
в сторінковім плюскоті
Відкрили шалений його материк.
І раптом у гаморі магазиннім
Все спалахнуло, аж день злякався!
Все стало синім, місячно-синім —
Засвітилась сльоза Пікассо.
І зайнялися в дівчини зорі,
І прикипіли карі:
«Та ну!!»
Тонуть у морі, тонуть і в горі —
І ми в сльозі потонули.

ІІ
Діти плачуть, і плачуть дерева.
У мами не очі, а дві сльози.
Синхрофазотрони ридають, як леви,
І фіолетовий плач в грози.

Передані сльози оркестрам і лірам,
Митцям передані,
бо людям ніколи,—
Художники плачуть
«Королем Ліром»,
«Снігами Кіліманджаро»
і «Гернікою»...

Ill
Пройшов крізь Сезана, Моне і Мане,
«Валькірією» захлинувся в Одесі...
Майнуло — і він мене промине,
Чи я загублю його десь.

Всякі пророки злісно шептали:
«Він шизофренік, не йди в його очі».
І поетичні муки танталові
Злякано врочили.

Та в серці цей каторжник,
чорт в синцях,
Денно і нощно мне глину й залізо.
Чорна фуфайка йому до лиця,
«Юманіте» у кишені навскіс.

Атомні сльози течуть в імлі
На чистий пензель солоною правдою.

Він сам — геніальна сльоза Землі
В штанах, замурзаних райдугою!

• 0

#76 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 08.11.2010 – 13:10

Перегляд дописуManfred (8.11.2010 12:43) писав:

Вірш це чудово його трактувати можна всіляко, а от в авторитетности наведеного сайту я сумніваюсь, пошукайте у Вікіпедії, у різних мовних версіях, бо я ніц такого у жодному його життєпису не зустрічав. Навпаки, завше підкреслюють його нормальність і життєлюбність. А його останньою фразою була: "Випийте за моє здоров'я, бо я цього вже зробити не зможу". Я звісно, не великий спец у питаннях психіатрії, але якось важко уявити шизофреніка, який би так цінував гедонізм.
Про його хворобу я чула набагато раніше з різних джерел. Наразі ті джерела не надам. Але якщо пошукати в гуглі, то таки можна знайти не одне підтвердження його хвороби.
  • 0

#77 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 13:44

Перегляд дописуManfred (8.11.2010 09:22) писав:

Є така народна гамериканська мудрість: "Коли тобі дістався лимон — зроби з нього лимонад", тобто, коли є проблема, вирішуй її творчо, а не канюч. Хоча, коли ви вважаєте, що канючити більш плідно, то це ваш вибір ))
Я радий, що ви щось учергово собі вимріяли, ги.
  • 0

#78 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 13:47

Перегляд дописуManfred (8.11.2010 10:32) писав:

Цікавий приклад, але уявімо собі того ж Боба Марлі без травички, чи був би він таким же позитивним, і коли так, то навіщо йому вона була?
ну це не єдиний приклад. можна взяти весь напрям рок-н-ролл — музика дуже позитивна.
щодо травички. можна сперечатись про те чи вона вплинула на Марлі, чи то було лише побічне явище. але мені хочуть думати, що він просто був позитивним дядьком : ) та і часи відповідні. але не сперечатимусь))

Перегляд дописуОлеська (8.11.2010 13:10) писав:

Про його хворобу я чула набагато раніше з різних джерел. Наразі ті джерела не надам. Але якщо пошукати в гуглі, то таки можна знайти не одне підтвердження його хвороби.
не знаю, не знаю. про шизофренію лише можуть тішити себе ті, хто не погоджується з тим, що його творчість є творчістю.
а єдина хвороба, яка дійсно була і його згубила — це хвороба Паркінсона.

п.с. ось про шизофренію, але не як хворобу, а як явище в мистецтві
http://ec-dejavu.ru/...izophrenia.html
  • 0

#79 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 14:56

Щодо страждань, то хотів би ще зауважити, Ніцше якось сказав, що цікаво читати ті книжки, що написані кров'ю. Тобто, коли за твір чимось сплачено, це вражає і мотивує на певну повагу до нього. Наприклад, пам'ятник Яну Сібеліусу:
Раніше доводилося зустрічати його у різних виданнях по мистецтву, приємний пам'ятник, але, коли я дізнався про історію його створення і що авторка Eila Hiltunen сплатила за нього своїм життям, моє ставлення до нього різко змінилось.
Може ніцше й цікаві самі ті книжки, але чому всі мають бути сході на ніцше? Це, по-перше.
По-друге, я особливо не шукав, проте не знайшов у який саме спосіб Эйла Хілтунен сплатила за власний витвір.
По-третє, куди саме змінилося ваше ставлення до пам’ятки?

Це ви про попередження Достоєвського:
?
Про Достоєвського файно написано там: http://ko.com.ua/node/53395

Проблема цього творчого акту у відсутности унікальности. Наприклад, Валерій Чкалов пролетів якось на літаку під одним з пітерських мостів. На зйомках фільму про нього, каскадер повторив цей трюк кілька разів, але ніхто ніколи не цікавився цим вправним каскадером. Відчуйте різницю.
Відчув: популярність Чкалова не пов’язана з прольотом під пітерським мостом.

Згадалося ще одне життя сповнене різноманітного голоду та страждань Чарлз Буковскі, про які він так смачно писав.
Я зрозумів, у чому складність прихильників "драм"©: вони не здатні бачити позітіфф, а дивляться лише в біду. І ще намагаються власний комплекс повісити на решту здорових.

А до чого розум у мистецтві? Підказка від Саші Пушкіна: "Поэзия должна быть глуповатой" :happy1:
Найстрашніше, що художник може почути від колег по творчости про свій твір: "Це від ума". Фактично, це вирок, що його твір до груби. Мистецтво живиться інтуїцією та емоціями, а не розумом. Розум у мистецтві має вельми сумнівну репутацію, і досвідчені митці вдаються до його порад дуже рідко, ставлення ж до нього як до компа або обчислювальної машини, не більше. Його функція дорадча, але не вирішальна, як у науці.
Дик, запитайте в Зимової Дівчини - вона ж ствердила, а не я.
Якщо ж Сашко вирішив віршувати тупенько, то чи я йому лікар?

У мистецтві зобов'язаний. Хазяйкє на замєтку: "Коли ти прийшов у мистецтво, щоб повторювати те, що говорили вже до тебе инші, то навіщо ти у нього прийшов?" © Ернст Гемінґвей
Вам би не завадило почати з Еклесіаста, наприклад.

Талант полягає у здатності перетворювати цілком природні страждання на творчість.
Ні. У цьому полягає хвороба.
Талант полягає в здатності перетворювати цілком природне щастя на творчість.
  • 0

#80 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 08.11.2010 – 16:42

Перегляд дописуManfred (8.11.2010 15:25) писав:

Спочатку, місцева влада не давала їй встановили цей пам'ятник, бо не було портрета народного улюбленця, потім коли таки встановили, виявилося, що вона отруїлася випарами під час роботи над скульптурою і невдовзі померла. Змінилося на більш серйозне.
Ем.... що?
Эйла Хілтунен прожила майже 81 рік. Пам’ятник відкрили у 1967 - за 35 років до її смерті. © http://en.wikipedia....i/Eila_Hiltunen

Щодо Ніцше, безумовно, він же, взагалі був божевільний, тому не слухайте його ні у якому разі, ги ))
Злив зараховано, дякую.

Ога, а Толстому — Шекспір, м'яко кажучи не подобався, а Ахматовій — Чехов, ну і що? Так то хоч Толстой з Ахматовою, а хто такий Андрей Зубинский?
Ви вибірково мислите: там написано не "що", а "чому".

Мдя... страшно далєкі ви зав від мистецтва, бо митці навпаки позитиф бачать там, де решта бачить лише негатив: читанка для просвітлення "Похвала тьмі" Борхеса.
А чьо, Борхес був бідним, хворим тощо?

Тупенько у науці і мистецтві міняються місцями, у мистецтві тупеньке саме "від ума", його антипод — натхненно, це коли несамовито і без участи розумування. Розум у мистецтві затуляє і заперечує натхнення своєю критикою. У цьому і сенс страждання у творчости, коли людина досить намаялась, то розум вимикається і лиється потік чистого натхнення, хто вміє вимикати розум без страждань, вже не потребує останніх. Страждання не самоціль, а лише засіб досягнення творчого просвітлення.
Яке файне означення емочьок, бґґ.
Ну, менше з тим. Отже, деякі люди не можуть вимкнути розум інакше, як маяттям, і вважають це перевагою. Сміявся.
Крім того, ці люди вважають, що в мистецтві нема місця розуму. Сміявся нездужав.

Регулярно читаю, у чому суперечність?
Е... ви мене лякаєте.

Книга Экклесиаст Глава 1 сказав:

10 Бывает, скажут о чем-то: смотри, это новость!
А уже было оно в веках, что прошли до нас.

Наведіть якісь приклади, щоб було трохи ясніше про що саме ідеться?
Моріс Метерлінк? Гигиги.
Станіслав Лем, братики Стругацькі, Лесь Подерв’янський тощо.
Приклади є, просто вам вони невідомі з причини, означеної вище.

Повідомлення відредагував zav: 08.11.2010 – 16:43

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних