Перейти до вмісту

Талант і бідність

Повідомлень в темі: 210

#41 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3840 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 05.11.2010 – 11:40

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 11:33) писав:

Я б все ж розрізняв працю та страждання. Небажана праця - страждання, бажана - гра і задоволення.

я вдамся до свого останнього аргументу: сам дурак!))
задоволення не суперечить стражданню, як не дивно.
  • 0

#42 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 05.11.2010 – 11:43

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 12:40) писав:

Вдавайтесь. Окрім того, до попереднього прикладу: я б розрізняв виконання твору, яке містить елемент творчості, але творчістю не є та імпровізацію, яка є творчістю. Коли ви вчитеся грати твір на флейті - ви й страждаєте. Раджу взяти флейту до рук та грати що у голову приходить. Відчуєте відсутність страждання, повірте.
  • 0

#43 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 11:46

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 10:22) писав:

Уявіть, що можна при цьому таки бажати ще більшого.
Мені нема чого в’вляти, адже я дуже близько до того, як матиму все.

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 10:22) писав:

Ну як може нетворча людина зрозуміти творчу? Мабуть точно хіба, як ситий голодного.
Як лікар хворого.
  • 0

#44 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 05.11.2010 – 11:51

1. Ви вважаєте, що наявність творчих нахилів визначається складеним вами психологічним портретом, а не наявністю самої творчості?
Перечитай ще раз складений мною психологічний портрет. Так, я вважаю, що одна характерна риса виключає в тобі можливість бути хоч на грам творчою людиною.
Якщо я неправа, то доведи протилежне (ну, якщо тобі так важливо це заперечити). Бо пісенька про балабеники - це ну зовсім не ворчість. Навіть не гумор.

2. Я розумію, що у вас комплекси і ви вважаєте себе маленькою та недалекою, але все ж вважаю, що зрозуміти вас можу. Маєте заперечення?
Ось, ось саме те, чого я чекала.) Маладєц.) Ти вперто намагався довести мій комплекс щодо моїх "мисленнєвих здібностей" (нє, ну вигадав же таке слово)). Думай, що в тебе цк вийшло (ну, якщо не розумієш поняття "іронія").
Маю заперечення. Ти не можеш мене зрозуміти, бо ми з тобою люди різного складу розуму: я - творча людина, при чому у всьому; а ти - розум, при чому теж у всьому.

Перегляд дописуzav (5.11.2010 11:46) писав:

Мені нема чого в’вляти, адже я дуже близько до того, як матиму все.
Я маю все... А, ну так, ключова фраза до "все" - "чого хотіла", ось.) Але за тим "все", з"являється ще "щось", а за тим - ще "щось" (а за деревом - дерево...))) . Невже ви думаєте, що ви спинитесь опісля "всього", чого душа прагне наразі?

Перегляд дописуzav (5.11.2010 11:46) писав:

Як лікар хворого.
Не заперечую.
  • 0

#45 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:00

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 11:07) писав:

мучилася я довго, чи писати про це, чи замовчати.
я відношу це до мук творчості.
Настукати
чи не на стукати
оце так мука.

Перегляд дописуВертипузо (5.11.2010 11:23) писав:

П.С. і взагалі поняття щастя, достатку, задоволення - це дуже відносні поняття...
Розуміння щастя як раз абсолютне, адже всі, хто зрозумів - щасливі! Ги.

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 11:28) писав:

мені це подобається, сам процес. але коли починаю розбирати якісь складні місця доводиться по кілька десятків разів повторювати одне й те саме. після того ще й пальці та руки болять. елемент страждання присутній.
Ви плутаєте творчість та ремесла.
Гра на музичному інструменті - це ремесло, творчість же - складання музичних творів, ги.

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 11:40) писав:

Про задовлення й не шлося. Йшлося про щастя й добробут. І вони таки рішуче заперечують страждання.
p.s. Я ще за вас проголосую, ой, проголосую!
  • 0

#46 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:00

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 12:48) писав:

Перечитай ще раз складений мною психологічний портрет. Так, я вважаю, що одна характерна риса виключає в тобі можливість бути хоч на грам творчою людиною.
Якщо я неправа, то доведи протилежне (ну, якщо тобі так важливо це заперечити). Бо пісенька про балабеники - це ну зовсім не ворчість. Навіть не гумор.
Зображення Номер 1. Зроблено своїми руками. Ідея моя
ЗображенняЗображення Номер 2. Зроблено власними руками. Ідея моя.
Номер 3 Написано самотужки.

Цитата

Я хочу бачити тебе щодня і чути щогодини,
Я хочу думати про тебе дні і ночі,
Я хочу проводжати із тобою захід сонця,
Я хочу зустрічати із тобою першу зірку,
Я хочу цілувать твої вуста,
Я хочу дарувати тобі вічне щастя,
Я хочу утонути в глибині твоїх очей,
Я хочу відчувати жар твоїх грудей,
Я хочу тисячі нестриманих ночей,
Я хочу гладити твоє чудне волосся,
Я хочу чути запах твого тіла,
Я хочу вірити тобі, що би не сталось,
Я хочу вивчити твої долоні,
Я хочу вмерти з твоїм ім'ям на вустах,
Багато хочу я зробити із тобою та для тебе
Скажи мені, чого ж хочеш ТИ?

Колись написав. Вельми зручна річ - імені бо немає. Тож, трішки ним зловживав. Разів так 5-7. Ги
Це також до номера 3. Яко спроби літературної творчості.

Цитата

Улюблене заняття людей - ділити. Народжуються як гриби опісля дощу всілякі класифікації, групи, психотипи та ще багато чого. Звісно, поділ побудований на тому ж сприйнятті людиною, тому є важливим для неї + людей, що сприйняли, решті ж байдуже щодо цього, вона ділить людей іншим способом. Отже, спробую тут подати власний спосіб поділу людей.
Алгоритмісти. За попередньою оцінкою, близько 90-95% людей. Неуміння ні складати, ні розв'язувати задачі. Сприйняття навколишнього світу будується на багатократному повторенні інформації, що приходить, лише так вона засвоюється і згодом ніколи не обдумується. На помилках не навчаються. Яскравий приклад: ентузіазм, з яким люди ходять на вибори, бо інформація така: влада належить народу. Повторюється постійно. Звісно, є розчарування, але воно однократне, тому не призводить до перебудови свідомості. Спосіб навчання - повторити дію 100 (200 для кращої впевненості) разів. Одразу пригадуємо шкільне навчання, де спершу у школі, а згодом удома нас заставляють проробляти одноманітні дії по кількасот разів. Реклама також спрямована на алгоритмічне сприйняття. Опісля 100-го повторення людина засвоїть те, що треба купити саме цю зубну пасту. Характеристика: "Тю-тю-тю, ціп-ціп-ціп. І так щодня... До Бровка... На сьомий рік собака зніс яєчко..."
Логіки. Оцінка близько 2-5% людей. Уміють розв'язувати, але не уміють складати задачі. Сприйняття побудоване на аналізі причинно-наслідкових зв'язків. Характеристика людей - деколи можуть розв'язати задачу до оголошення способу її розв'язання, типові задачі згодом уміють розв'язувати оптимально опісля оголошення алгоритму розв'язування. Коли задача поставлена - людина може зробити все, що потрібно для її розв'язання. Будь то купівля машини чи розв'язування складної наукової проблеми (чітко поставленої). Проблема одна - неуміння складати задачі як такі. Такі люди зазвичай потребують мотиватора або ж задач, які майорять на горизонті.
Абстракти. Оцінка близько 3-5% людей. Уміють складати, натомість не уміють розв'язувати задачі. Таємниці сприйняття не владний розкрити, можна лиш охарактеризувати ознаки. Харакретистика людей - маса незавершених ідей. Найчастіше є стійкий потяг до творчості та пошуку чогось. Натомість енергії довершити немає. Та ідей як це зробити також. Такі собі невизнані генії (або ж локальні).
Аналітики. Оцінку поставити складно, але десь порядку 0,1%. (знаю таких лише 2) Люди, що уміють як ставити, так і розв'язувати задачі. У цій справі самодостатні, тому поставлені задачі одразу ж і розв'язують. Одразу ж зауваження: їх у владі\бізнесі не шукати, вони туди ідуть рідко, бо не там поле їхньої діяльності. Власне, ці люди і створюють щось нове. А не ідуть старими протореними та енергозатратними шляхами. Прогрес людства більшою мірою також на їх совісті. Хоча імена їх зазвичай невідомі (бо плодами люблять користуватись логіки або ж абстракти).
Номер 4. Спроби публіцистики та відшукання певних особливостей у людях.
Думаю, достатньо.

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 12:48) писав:

Ось, ось саме те, чого я чекала.) Маладєц.) Ти вперто намагався довести мій комплекс щодо моїх "мисленнєвих здібностей" (нє, ну вигадав же таке слово)). Думай, що в тебе цк вийшло (ну, якщо не розумієш поняття "іронія").
Маю заперечення. Ти не можеш мене зрозуміти, бо ми з тобою люди різного складу розуму: я - творча людина, при чому у всьому; а ти - розум, при чому теж у всьому.
З усього вищесказаного погоджуюся, що ми мислимо інакше, але ствердження про відсутність певних необхідних особливостей у мене, які є у вас йа заперечуватиму.
  • 0

#47 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:01

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 11:43) писав:

Вдавайтесь. Окрім того, до попереднього прикладу: я б розрізняв виконання твору, яке містить елемент творчості, але творчістю не є та імпровізацію, яка є творчістю. Коли ви вчитеся грати твір на флейті - ви й страждаєте. Раджу взяти флейту до рук та грати що у голову приходить. Відчуєте відсутність страждання, повірте.

ймовірна також відсутність творчості в такому випадку. грати що у голову приходить це ще не музика.
повірте, до якісної імпровізації страждати і страждати - тобто вчитися дійсно імпровізувати, а не видавати якісь звуки.
а неякісна імпровізація - страждання (ну неприємність скажемо так), бо вона вийшла відстійна.
у мене перша вчителька була крім усього ще й психолог. вона якраз вела заняття зі спонтанної імпровізації. я правда у неї більше технікою займалася, тому не скажу.
але психологічна складова там була потужна, я якось спостерігала за проведенням заняття. виходили назовні всілякі комплекси (я не вмію, я не можу, я не буду) котрі заважали людині вільно імпровізувати. були і сльози. але завершувалося завжди добре завдяки професійності викладача.

так, це доволі спірне питання, чи є виконання "готового" музичного саме творчістю. адже начебто нічого не твориться.
але як на мене то при належному виконанні - емоційному, виразному, чуттєвому це ще й яка творчість. бо за одними й тими самими нотами у кожного виконавця, кожного разу виходить щось інше (і це не є ознакою непрофесійності).
  • 0

#48 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:03

p.s.

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 11:51) писав:

Не заперечую.
О, справа за малим - установити діягноз! Бугога!
  • 0

#49 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:11

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 13:01) писав:

ймовірна також відсутність творчості в такому випадку. грати що у голову приходить це ще не музика.
повірте, до якісної імпровізації страждати і страждати - тобто вчитися дійсно імпровізувати, а не видавати якісь звуки.
а неякісна імпровізація - страждання (ну неприємність скажемо так), бо вона вийшла відстійна.
у мене перша вчителька була крім усього ще й психолог. вона якраз вела заняття зі спонтанної імпровізації. я правда у неї більше технікою займалася, тому не скажу.
але психологічна складова там була потужна, я якось спостерігала за проведенням заняття. виходили назовні всілякі комплекси (я не вмію, я не можу, я не буду) котрі заважали людині вільно імпровізувати. були і сльози. але завершувалося завжди добре завдяки професійності викладача.

так, це доволі спірне питання, чи є виконання "готового" музичного саме творчістю. адже начебто нічого не твориться.
але як на мене то при належному виконанні - емоційному, виразному, чуттєвому це ще й яка творчість. бо за одними й тими самими нотами у кожного виконавця, кожного разу виходить щось інше (і це не є ознакою непрофесійності).
Якщо ви вважаєте власну творчість відстійною - не означає, що інші вважають власну такою ж.
Ви все ж не злітайте з теми про страждання і доведіть мені, що інші особи також страждають творячи. Бо наразі я помітив, що ви плутаєте працю/тренування та страждання.

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 12:51) писав:

Йа вважаю, що маю підстави не вірити схожому психологічному портрету, хоча і не пригадую, де він є.
  • 0

#50 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:12

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 12:04) писав:

Якщо ви вважаєте власну творчість відстійною - не означає, що інші вважають власну такою ж.
Ви все ж не злітайте з теми про страждання і доведіть мені, що інші особи також страждають творячи. Бо наразі я помітив, що ви плутаєте працю/тренування та страждання.

ну нє. я не збираюся вам доводити що ви теж страждаєте. вам всеодно зараз почнуть доводити що ви не творець))
творіння не завжди є стражданням, натомість стражданням супроводжується.
праця, тренування, навчання, власне творіння тощо є етапами творчості. або навіть його невід.ємними складовими.
наприклад монументальне мистецтво - це важка фізична праця. Мікеланджело он заробив собі зрощені шийні хребці під час розпису стелі Сикстинської капели. це ж боляче.
  • 0

#51 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:20

Особливо в медіярування, ґґґ.
p.s. Стіко відкриттів у темі, стіко відкриттів! Піду номіную.

Я маю все... А, ну так, ключова фраза до "все" - "чого хотіла", ось.) Але за тим "все", з"являється ще "щось", а за тим - ще "щось" (а за деревом - дерево...))) . Невже ви думаєте, що ви спинитесь опісля "всього", чого душа прагне наразі?
Пересмикувати будете іншим разом:

Перегляд дописуОлеська (4.11.2010 10:59) писав:

Коли людина має все, їй хочеться ще більшого.
Ніякого "чого хотіла" не було й не буде.
Ясно, що зупинюся, адже я щасливий. Тіко дурень прагне чогось іще, коли щасливий і вже все має.
  • 0

#52 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:22

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 12:00) писав:

Зображення Номер 1. Зроблено своїми руками. Ідея моя
ЗображенняЗображення Номер 2. Зроблено власними руками. Ідея моя.
Не переконало. Творити - це вигадувати щось нове.

Номер 3 Написано самотужки.
Переконало.

З усього вищесказаного погоджуюся, що ми мислимо інакше, але ствердження про відсутність певних необхідних особливостей у мене, які є у вас йа заперечуватиму.
А я заперечую відсутність у мене таких особливостей, як у тебе.

Перегляд дописуzav (5.11.2010 12:03) писав:

О, справа за малим - установити діягноз! Бугога!
Буде порушення правил.)

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 12:11) писав:

Йа вважаю, що маю підстави не вірити схожому психологічному портрету, хоча і не пригадую, де він є.
Не заперечую твого права. Ми всі маємо права.

Перегляд дописуzav (5.11.2010 12:20) писав:

Особливо в медіярування, ґґґ.
p.s. Стіко відкриттів у темі, стіко відкриттів! Піду номіную.

Пересмикувати будете іншим разом:

Ніякого "чого хотіла" не було й не буде.
Ясно, що зупинюся, адже я щасливий. Тіко дурень прагне чогось іще, коли щасливий і вже все має.
Мене дискусія аля "дурак-сам-дурак" не заводить. Пошукайте іншого опонента.)

Повідомлення відредагував Олеська: 05.11.2010 – 12:20

• 0

#53 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:24

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 13:20) писав:

Переконало.
Вельми втішений. Повернемось тепер до:

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 12:22) писав:

2. Чому ви вважаєте, що я не можу вас зрозуміти?

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 13:12) писав:

ну нє. я не збираюся вам доводити що ви теж страждаєте. вам всеодно зараз почнуть доводити що ви не творець))
Тепер маєте доводити, що я страждаю.

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 13:12) писав:

творіння не завжди є стражданням, натомість стражданням супроводжується.
праця, тренування, навчання, власне творіння тощо є етапами творчості. або навіть його невід.ємними складовими.
наприклад монументальне мистецтво - це важка фізична праця. Мікеланджело он заробив собі зрощені шийні хребці під час розпису стелі Сикстинської капели. це ж боляче.
Ви не плутайте творіння та реалізацію (працю). Реалізація - це завжди праця (де є, можливо, страждання), творіння - це завжди ідея.
  • 0

#54 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:25

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 12:01) писав:

вчитися дійсно імпровізувати
Ви тут щось наплутали. Будь-які звуки є одночасно й імпровізацією, і музикою. Вона може вам не подобатися, але не вам заперечувати її музичність, да. Людина, он, кривий чорний квадрат намалювала й усі доводять, що то малюнок, ще й нівроку, то я би на вашому місці помовчав, ги.

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 12:01) писав:

О, так тим більше будь-які звуки є музикою, чьо!
  • 0

#55 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:32

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 12:24) писав:

Тепер маєте доводити, що я страждаю.

Ви не плутайте творіння та реалізацію (працю). Реалізація - це завжди праця (де є, можливо, страждання), творіння - це завжди ідея.

нє, ну я ж їх не ототожнюю, між ними є пряма залежність, ото й все.
  • 0

#56 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:35

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 12:24) писав:

Тому, що не прагнеш зрозуміти. Ти налаштований заперечувати.

Ще один приклад генія літератури: Василь Стефаник.
  • 0

#57 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:39

Перегляд дописуzav (5.11.2010 12:25) писав:

Ви тут щось наплутали. Будь-які звуки є одночасно й імпровізацією, і музикою. Вона може вам не подобатися, але не вам заперечувати її музичність, да. Людина, он, кривий чорний квадрат намалювала й усі доводять, що то малюнок, ще й нівроку, то я би на вашому місці помовчав, ги.

О, так тим більше будь-які звуки є музикою, чьо!

будь-які звуки можуть бути музикою.
а чорний квадрат не малюнок, а соціальний акт, якщо можна так сказати. і в першу чергу так і задумувався. і в цьому сенсі він безперечно творчість. з точки зору живопису - він ніякий.
а те що я бездумно малюю на полях конспекту - не творчість, бо воно ніяких емоцій не має виражати.
  • 0

#58 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:41

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 13:32) писав:

нє, ну я ж їх не ототожнюю, між ними є пряма залежність, ото й все.
Я все ж стверджую, що немає, хоча доволі часто буває.

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 13:35) писав:

Тому, що не прагнеш зрозуміти. Ти налаштований заперечувати.
Йа прагну зрозуміти. Але йа схильний не потурати чужим капризам.
  • 0

#59 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 12:44

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 12:39) писав:

будь-які звуки можуть бути музикою.
а чорний квадрат не малюнок, а соціальний акт, якщо можна так сказати. і в першу чергу так і задумувався. і в цьому сенсі він безперечно творчість. з точки зору живопису - він ніякий.
а те що я бездумно малюю на полях конспекту - не творчість, бо воно ніяких емоцій не має виражати.
Будь-які звуки є музикою. prooflink: "Сукупність яких-небудь звуків"©
"хуй" на стіні парадного куди потужніший соціяльний акт, насправді.
Ваші нотатки на полях висловлюють потужне почуття байдужості, насправді. І я не скажу, що це погане почуття, бґґ.

Повідомлення відредагував zav: 05.11.2010 – 12:47

• 0

#60 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 13:10

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 09:34) писав:

Йа втямив!!!11одинадцять
Для багатьох дописувачів цієї теми складається враження, що творчість - це страждання тому, що вони не здатні творити під іншими стимулами.
ні творчість то не страждання. просто якщо брати літературу чи живопис, чи навіть ту ж музику — вона чомусь рідко є результатом задоволення. хоча з іншого боку є Боб Марлі)))
але погодьтесь, що творчість трагічна має „яскравіше забарвлення”. люди ж все одно егоїсти. а коли собі любому погано, то опис цього буде значно контрастніший)))
але є й творчість породження моментами насолоди чи щастя. або та в яку вкладають лише позитивні та ніжні почуття. вона є не менш гарною, проте є більш … альтруїстичною якби. от.

Перегляд дописуzav (5.11.2010 10:16) писав:

Більш яскравий прояв творчості - у гопніків.
І крилаті вирази в них теж нівроку.
у вас якесь дивне уявлення про творчість.
а вирази в них хіба до жаргону соціального. чи навіть арготизмів можна віднести. в певних колах вони вважатимуться крилатими, звичайно.

Перегляд дописуzav (5.11.2010 12:44) писав:

"хуй" на стіні парадного куди потужніший соціяльний акт, насправді.
насправді це ніфіга не соціальний акт — а соціальне становище того, хто писав, яке підтверджує його рівень розумових здібностей та вихованості. а ще це свідчить про маленький словниковий запас та відсутність індивідуальності. ні щоб щось оригінальне написати — так всі саме на цьому слові зосереджуються. пху…попса якась

Повідомлення відредагував Зимова Дівчина: 05.11.2010 – 13:11

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних