Перейти до вмісту

Талант і бідність

Повідомлень в темі: 210

#21 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 04.11.2010 – 10:59

Перегляд дописуzav (4.11.2010 10:36) писав:

Скажіть, будь ласка, чому великими переживаннями і стражданнями мають бути нещастя й голод, а не щастя й добробут?
Коли людина має все, їй хочеться ще більшого.

Так ото в них натхнення лише внаслідок страждання - мазохісти, юлі?
фантазьори.)

Авжеж не комплекси, нє, ніразу не вони.
Комплекси як раз того, про що вони пишуть і пишуть, пишуть і пишуть...
Я знаю чимало людей з комплексами, та вони чомусь аніграма не творчі люди.
Людина пише те, що їй болить. Біль і комплекси - трохи різні речі, нє?

Перегляд дописуKassandra (4.11.2010 10:39) писав:

Слухайте, а як бути з Пікассо? У його житті були і не зовсім ідеальні моменти, але загалом жив він так досить непогано...І в моменти щастя(коли одружився, завів дітей) теж немало творив...
Художники трохи "нє от міра сєво". Тим більше Пікассо - він був хворим.
  • 0

#22 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 04.11.2010 – 11:07

Перегляд дописуОлеська (4.11.2010 10:59) писав:

Художники трохи "нє от міра сєво". Тим більше Пікассо - він був хворим.
на що? бо помер він у 92 роки...
  • 0

#23 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 04.11.2010 – 11:11

Перегляд дописуЗимова Дівчина (3.11.2010 19:12) писав:

талант має страждати, інакше не буде стимулу його розвивати : )
всвім знайомі фрази а-ля „художник має бути голодним“, або „поет повинен бути нещасним“
якщо в тебе немає проблем чи великих переживань/страждань, то тобі точно не до творчості, бо насолоджуєшся щастям : )

Ти нічого не розумієш в художниках)

Художник повинен хотіти творити. Він має жити своїми роботами. Весь свій час, всі свої думки приділяти творчості. а коли художник буде думати де дістати їдло, чи страждати через якісь проблеми, то на творчість не залишиться ні часу ні сил. Більшість художників - дуже життєрадісні і активні люди. Сама їх праця приносить їм задоволення. Правда вони дуже чутливі, емоційні і вразливі, але швидко відходять.
  • 0

#24 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 04.11.2010 – 11:30

Коли людина має все, їй хочеться ще більшого.
Коли людина має все, то більше не має чого бажати.

фантазьори.)
Хворобливі, да.

Я знаю чимало людей з комплексами, та вони чомусь аніграма не творчі люди.
Людина пише те, що їй болить. Біль і комплекси - трохи різні речі, нє?
Нє.
  • 0

#25 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 04.11.2010 – 13:01

Перегляд дописуГетьман (4.11.2010 10:07) писав:

Нє, не аксіома. Є два стимули: страждання та натхнення. Спробуйте заперечити наявність другого чи пов'язати його виключно із стражданнями.

нє, ви трохи не зрозуміли.
страждання не завжди є виключно стимулом. страждання дуже часто супроводжує процес творіння. навіть натхненна робота часто є стражданням.
для митців всіляких це часто подолання якихось своїх внутрішніх демонів. та навіть наукова творчість це роздуми, вагання, сумніви в решті решт, довга, копітка та марудна робота. це в чомусь і є страждання.
як казав нині покійний С.Б. Кримський "я раніше думав, що творчість це спілкування з Богом, а насправді це боротба з дияволом".
і таки шось в тому є.
  • 0

#26 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4205 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 04.11.2010 – 13:30

Перегляд дописуKassandra (3.11.2010 17:50) писав:

кушать хочется всегда(с)
Залежить від потреб.
Чули можливо про такого сучасного математика як Григорій Перельман.
До речі, чому одразу то із якимось стражданням пов'язувати. Якщо лбдина не хоче мільйона доларів, то невже вона від того страждає ;) .

Повідомлення відредагував kalamar: 04.11.2010 – 13:32

• 0

#27 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 00:22

Скажіть, будь ласка, чому великими переживаннями і стражданнями мають бути нещастя й голод, а не щастя й добробут?
то ж крилаті вирази.
а страждання просто провокує більш яскравий прояв творчості.
щастя та добробут розслабляють і змушують ними насолоджуватись. то навіщо ще щось робити, якщо щастя та добробут здобуто?

Перегляд дописуNameless One (4.11.2010 11:11) писав:

Ти нічого не розумієш в художниках)

Художник повинен хотіти творити. Він має жити своїми роботами. Весь свій час, всі свої думки приділяти творчості. а коли художник буде думати де дістати їдло, чи страждати через якісь проблеми, то на творчість не залишиться ні часу ні сил. Більшість художників - дуже життєрадісні і активні люди. Сама їх праця приносить їм задоволення. Правда вони дуже чутливі, емоційні і вразливі, але швидко відходять.
коли людина творить — останнє про що вона думає це їжа)))
творчим людям не потрібна стабільність та впевненість в завтрашньому дні — їм потрібні лише перепади емоцій. творчості без емоцій не буває.
вони можуть бути і позитивними — чого б ні. але від негативних творчість зазвичай яскравіша та чутливіша чомусь. дивно, але так.
  • 0

#28 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 05.11.2010 – 09:34

Йа втямив!!!11одинадцять
Для багатьох дописувачів цієї теми складається враження, що творчість - це страждання тому, що вони не здатні творити під іншими стимулами.
Відповідно, якщо творчість іншої людини супроводжується зовнішніми проявами страждання - даними дописувачами це вважається творчістю, інакше - це не гатішна творчість.

Упдата: Йаґ варіант, це звичка з часів навчання - там часто заставляють проявляти якісь творчі результати. Якщо людині ця царина недоступна щодо творчості - спроба заставити себе творити викликала те ж саме страждання. Звідси й воно.

Геніяльно! :happy1:
  • 0

#29 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 10:16

Перегляд дописуManfred (4.11.2010 23:51) писав:

Рухатися може тільки хитке і неврівноважене, воно рухається у пошуках рівноваги, яке дають щастя й добробут і припиняє рух, коли знаходить їх, бо пошук скінчився, далі рухатися нема куди і навіщо.
Ну, да.
Залишається створювати копії.
Гагага!

Як на мене різниця ось у чому: людина з комплексами просто тамує свій біль, соромиться його і ховає його від людського ока, а художник, навпаки виставляє його напоказ і каже ось як мене болить, ось як я страждаю, він не соромиться його, а робить з нього шоу для всіх. Він не боїться діягнозів, він робить їх унікальними і неповторними. Божевільних купа, а Ніцше з його "дикою мудрістю" один.
Тут таких митців увесь форум.
І це ніразу не перевага.

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.11.2010 00:22) писав:

то ж крилаті вирази.
а страждання просто провокує більш яскравий прояв творчості.
щастя та добробут розслабляють і змушують ними насолоджуватись. то навіщо ще щось робити, якщо щастя та добробут здобуто?
Більш яскравий прояв творчості - у гопніків.
І крилаті вирази в них теж нівроку.

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.11.2010 00:22) писав:

коли людина творить — останнє про що вона думає це їжа)))
творчим людям не потрібна стабільність та впевненість в завтрашньому дні — їм потрібні лише перепади емоцій. творчості без емоцій не буває.
вони можуть бути і позитивними — чого б ні. але від негативних творчість зазвичай яскравіша та чутливіша чомусь. дивно, але так.
Очевидь, Теревені мають сприяти творчості, адже тутки стіко негатіву! Гиии...

Повідомлення відредагував zav: 05.11.2010 – 10:16

• 0

#30 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 10:22

Перегляд дописуzav (4.11.2010 11:30) писав:

Коли людина має все, то більше не має чого бажати.
Уявіть, що можна при цьому таки бажати ще більшого.

І на що ж він хворів?
Якщо не помиляють, то на шизофренію. До речі, так само, як і Сальвадор Далі.

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 09:34) писав:

Йа втямив!!!11одинадцять
Для багатьох дописувачів цієї теми складається враження, що творчість - це страждання тому, що вони не здатні творити під іншими стимулами.
Відповідно, якщо творчість іншої людини супроводжується зовнішніми проявами страждання - даними дописувачами це вважається творчістю, інакше - це не гатішна творчість.
Ну як може нетворча людина зрозуміти творчу? Мабуть точно хіба, як ситий голодного.
  • 0

#31 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 10:43

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 11:22) писав:

Ну як може нетворча людина зрозуміти творчу? Мабуть точно хіба, як ситий голодного.
Йа все ж вважаю що може. Давайте почнемо з означень: кого ви вважаєте творчою людиною? А кого нетворчою?
  • 0

#32 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 11:06

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 10:43) писав:

Йа все ж вважаю що може. Давайте почнемо з означень: кого ви вважаєте творчою людиною? А кого нетворчою?
Себе творчою людиною.)
  • 0

#33 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 11:07

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 09:34) писав:

Йа втямив!!!11одинадцять

Упдата: Йаґ варіант, це звичка з часів навчання - там часто заставляють проявляти якісь творчі результати. Якщо людині ця царина недоступна щодо творчості - спроба заставити себе творити викликала те ж саме страждання. Звідси й воно.

Геніяльно! :happy1:

а я кажу що страждання то не завжди стимул, а складова творчості!
страждання то муки творчості. вони різні можуть бути, моральні та фізичні.
приклад, я дуже натхненно писала дипломну роботу. практично за кілька тижнів всю зробила. але під час написання мене сильно мучило сумління.
справа в тому, що я аналізувала переклад одного ще нині живого діяча, з яким деякий час сама спілкувалася. він крім того ще й досить поважна людина у своїй сфері. аналізуючи переклад я помітила що він зроблений буквально лівою ногою. місцями пропущено речення, навіть кілька абзаців!
мучилася я довго, чи писати про це, чи замовчати.
я відношу це до мук творчості.
  • 0

#34 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 11:12

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 12:06) писав:

Себе творчою людиною.)
Дозволю собі уточнити. Тоді інших ви вважаєте нетворчими? За цієї умови чому ви вважаєте, що інші не можуть зрозуміти вас?

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 12:07) писав:

а я кажу що страждання то не завжди стимул, а складова творчості!
страждання то муки творчості. вони різні можуть бути, моральні та фізичні.
приклад, я дуже натхненно писала дипломну роботу. практично за кілька тижнів всю зробила. але під час написання мене сильно мучило сумління.
справа в тому, що я аналізувала переклад одного ще нині живого діяча, з яким деякий час сама спілкувалася. він крім того ще й досить поважна людина у своїй сфері. аналізуючи переклад я помітила що він зроблений буквально лівою ногою. місцями пропущено речення, навіть кілька абзаців!
мучилася я довго, чи писати про це, чи замовчати.
я відношу це до мук творчості.
Тю, я вирізняю речі, для створення яких мені потрібно займатись фіґнею (читайте яко страждати), наприклад, писати статті до аспірантури чи всякі курсові/реферати та речі, які мені насправді цікаві і праця і отримання результатів щодо яких мені приносить задоволення і процес їх створення є швидше грою, аніж стражданням (наприклад, розв'язати самотужки рівняння x^y=y^x що було нещодавно чи склеїти найскладніший напівправильний многогранник, вигадавши перед тим його розгортку та обчисливши необхідні двогранні кути та довжини).
  • 0

#35 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 11:18

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 11:12) писав:

Дозволю собі уточнити. Тоді інших ви вважаєте нетворчими? За цієї умови чому ви вважаєте, що інші не можуть зрозуміти вас?
Ах, да, забула трикрапити вкінці речення.) Забула, що ти так скурпульозно читаєш речення аж до крапки.)
Я не настільки категорична, щоб поділяти на "я і світ".
Наразі розділяю на "я і ти".
  • 0

#36 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 11:22

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 12:18) писав:

Ах, да, забула трикрапити вкінці речення.) Забула, що ти так скурпульозно читаєш речення аж до крапки.)
Я не настільки категорична, щоб поділяти на "я і світ".
Наразі розділяю на "я і ти".
Гаразд. Тоді інші два питання:
1. Чому ви вважаєте мене нетворчою людиною?
2. Чому ви вважаєте, що я не можу вас зрозуміти?
  • 0

#37 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 607 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 05.11.2010 – 11:23

Вирішила дописати тільки одне до всього вищесказаного.. А вам не здається що можливо люди, які відчувають натхнення через страждання видаються нам більш автентичними, бо кожна людина відчуває страждання? І ще, інколи відомість творця підсилюється його"не щасливим життям", теж з причини співпереживання навколишніх з його стражданням...
П.С. і взагалі поняття щастя, достатку, задоволення - це дуже відносні поняття...
  • 0

#38 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 11:26

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 11:22) писав:

Гаразд. Тоді інші два питання:
1. Чому ви вважаєте мене нетворчою людиною?
2. Чому ви вважаєте, що я не можу вас зрозуміти?
1. Тому, що все ж таки продовжую думати (судячи з твоїх дописів та з форумівки), що психологічний портрет про тебе я таки склала вірно, а такі люди, за звичай, не мають твочих нахилів. ІМХО.
2. Як в рекламі: ви не можете мене зрозуміти.))) Тому, що з висоти твого розуму мене-маленьку і "недалеку" побачити зрозуміти складно.
  • 0

#39 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 11:28

Перегляд дописуГетьман (5.11.2010 11:12) писав:

Тю, я вирізняю речі, для створення яких мені потрібно займатись фіґнею (читайте яко страждати), наприклад, писати статті до аспірантури чи всякі курсові/реферати та речі, які мені насправді цікаві і праця і отримання результатів щодо яких мені приносить задоволення і процес їх створення є швидше грою, аніж стражданням (наприклад, розв'язати самотужки рівняння x^y=y^x що було нещодавно чи склеїти найскладніший напівправильний многогранник, вигадавши перед тим його розгортку та обчисливши необхідні двогранні кути та довжини).

я так і знала шо про це буде мова.
якраз диплом той для мене був аж ніяк не фігньою. так, це була необхідність. але тему я обрала сама і не думала навіть змінити. навіть думала просто статтю написати, якби мені тему не затвердили. і процес приносив ще й яке задоволення (паралельно проводився аналіз ще одного набагато кращого перекладу ну і власне твору), я вже мовчу про результат.
інший варіант. граю на музичному інструменті, суто для себе, мене ніхто не змушує, витрачати кілька годин на день на всілякі гами та арпеджіо.
мені це подобається, сам процес. але коли починаю розбирати якісь складні місця доводиться по кілька десятків разів повторювати одне й те саме. після того ще й пальці та руки болять. елемент страждання присутній.
  • 0

#40 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 05.11.2010 – 11:33

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 12:26) писав:

1. Тому, що все ж таки продовжую думати (судячи з твоїх дописів та з форумівки), що психологічний портрет про тебе я таки склала вірно, а такі люди, за звичай, не мають твочих нахилів. ІМХО.
2. Як в рекламі: ви не можете мене зрозуміти.))) Тому, що з висоти твого розуму мене-маленьку і "недалеку" побачити зрозуміти складно.
1. Ви вважаєте, що наявність творчих нахилів визначається складеним вами психологічним портретом, а не наявністю самої творчості?
2. Я розумію, що у вас комплекси і ви вважаєте себе маленькою та недалекою, але все ж вважаю, що зрозуміти вас можу. Маєте заперечення?

Перегляд дописуNeorlandina (5.11.2010 12:28) писав:

я так і знала шо про це буде мова.
якраз диплом той для мене був аж ніяк не фігньою. так, це була необхідність. але тему я обрала сама і не думала навіть змінити. навіть думала просто статтю написати, якби мені тему не затвердили. і процес приносив ще й яке задоволення (паралельно проводився аналіз ще одного набагато кращого перекладу ну і власне твору), я вже мовчу про результат.
інший варіант. граю на музичному інструменті, суто для себе, мене ніхто не змушує, витрачати кілька годин на день на всілякі гами та арпеджіо.
мені це подобається, сам процес. але коли починаю розбирати якісь складні місця доводиться по кілька десятків разів повторювати одне й те саме. після того ще й пальці та руки болять. елемент страждання присутній.
Я б все ж розрізняв працю та страждання. Небажана праця - страждання, бажана - гра і задоволення.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних