Перейти до вмісту

Талант і бідність

Повідомлень в темі: 210

#181 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 26.01.2011 – 14:51

Перегляд дописуОлеська (4.11.2010 10:59) писав:

Художники трохи "нє от міра сєво". Тим більше Пікассо - він був хворим.

Перегляд дописуОлеська (5.11.2010 10:22) писав:

Якщо не помиляють, то на шизофренію. До речі, так само, як і Сальвадор Далі.

Перегляд дописуОлеська (8.11.2010 17:47) писав:

Не можу розписуватись за всіх, хто стверджував такий діагноз. Але звідкись таки це взялось (інформація).
з телепередачі "Прихована реальність"? Зображення Пікассо ретельно вкурив купу різних художніх напрямків тим і знаменитий. Це якраз приклад коли в суспільстві створено прекрасні умови для образотворчих ремесел, а в людини є талант і старанність, то можна досягти багато чого і розкрутитись до тегу "геній" без всяких там бідностей-нещасностей.

Перегляд дописуManfred (9.11.2010 15:53) писав:

приклад із життя: нещодавно один знайомий поскаржився на безсоння, каже, постійно щось обдумую і не можу ніяк припинити думати так і кручуся у ліжку до ранку. Щоб заснути йду на кухню і випиваю пів склянки горілки, тоді думки вмить вимикаються і я засинаю.
А міг би просто навчитися вимикати "словомішалку" і ніяка горілка була б непотрібна.
я зрозумів, манфрит пропагує талант утупитись весь день в одну точку Зображення

Перегляд дописуManfred (10.11.2010 12:37) писав:

Не все те хибне, що тобі незрозуміле.
— Григорій Сковорода
"Без надобности носимый набрюшник - вреден" © Козьма Прутков

Перегляд дописуManfred (10.11.2010 15:06) писав:

Дурень — кричить, мудрий — мовчить
— Народна мудрість
"для дурня мовчазність заміняє мудрість" © Публілій Сір

Зображення

Перегляд дописуManfred (25.11.2010 10:34) писав:

Ваші дописи створюють мені враження аудиторії до якої я звертаюсь, бо у мене накопичилося стільки різної інфи по мистецтву, що носити її у собі і ні з ким не ділитися вельми складно і вибухонебезпечно ;-)
Далай-лама регоче з непродвинутості Манфрида:

Зображення

Перегляд дописуManfred (13.01.2011 15:31) писав:

Часто лайно пробуєте?
як матеріал для творчості? це так по сабжу Зображення

Зображення
  • 0

#182 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 26.01.2011 – 14:57

Перегляд дописуManfred (26.01.2011 14:51) писав:

По здоров'я, то вам до медиків, а не до художників ;-)
а де тут художники? ти шолі? ;) я писав "щастя\здоров'я" - це те чому бідність очевидно не сприяє

Перегляд дописуManfred (26.01.2011 14:51) писав:

Відмотаю тему за помірну платню ©
"відсоток". маєш статистику?
  • 0

#183 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 26.01.2011 – 16:01

Перегляд дописуManfred (26.01.2011 15:43) писав:

Лео просто продемонстрував пріоритетність духовного статусу за матеріяльно-грошовий ;-)
Якщо ми чомусь про цю байку знаємо, то в його час вона напевно була загальновідомою в зацікавлених колах. Отже повернуту "купу дрібняку" можна розглядати як інвестицію в збільшення в майбутньому своїх гонорарів

Бідність і заборона у даному контексті мають дещо спільне: обидві обмежують творця у його творчості.
але бідняк може обирати заробляти на шмат хліба чи писати\малювати, відомо який Шевченко змалку робив вибір ;) , тоді як повна заборона душить потребу творити.

Дик, бідність-то була (блакитний період), тому не канає.
В нього була ясно видна перспектива як малюванням можна піднятись матеріально, тоді як ти в топіку ліпив щось про творців які "творять "у вічність" і пофіг на профіт в цьому житті", так от це не той випадок. :ggggg:

А де у темі щось про здоров'я?
Відмотаю тему за помірну платню ©

Давно займаєтесь цим видом "мистецтва"?
з пелюшок)
  • 0

#184 Dr. Zlo

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень

Відправлено 26.01.2011 – 16:02

Перегляд дописуОлеська (3.11.2010 12:07) писав:

Піднімаю тему поки що тут.

Згадалась фраза Ліни Костенко:

І завжди постає в уяві нещасний і просто геніальний Іван Франко - голодний, босий з купою дітей; Іван Нечуй-Левицький, який в листах здається до Катерини Білокур ділиться радістю, що сьогодні з"їв одне яйце; Тарас Шевченко гонимий і самотній...

Скажу по собі: коли мені важко жилось, мені легше писалось - вірші, проза, статті.
На мою думку ідея теми сформульована трохи не правильно, хоча може і правильно з точки зору авторки, але не зовсім зрозуміла з точки зору логіки.
Тобто якщо авторка підтверджує, що коли їй було важко (матеріальні негаразди чи інші, не важливо), то творчість навпаки була на підйомі. На мою думку тут не про талант іде мова (тому що надіюся що ні у кого не пропадає талант коли зміюється його соціальне чи матеріальне становище), а про натхнення і все що на нього має вплив. Думаю нікому не варто пояснювати таке явище як наприклад "підвищене відчуття соціальної несправедливості", яке напряму може вплинути наприклад на написання чогось буденно-політично-соціального.
Тому думаю що варто обговорювати власне поняття творчого натхнення і способів його набуття/втрати. Бо бідність/багатство і творчість, талант - це те, чого не можна порівнювати. На мою думку ;)
  • 0

#185 Монблан

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 442 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 26.01.2011 – 16:06

Перегляд дописуSergiy_K (26.01.2011 16:01) писав:

але бідняк може обирати заробляти на шмат хліба чи писати\малювати, відомо який Шевченко змалку робив вибір ;) , тоді як повна заборона душить потребу творити.
Це називається безвихідь
Все багатство вибору складається з того,що вибору,як такого,і немає.
  • 0

#186 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 26.01.2011 – 16:25

Перегляд дописуМонблан (26.01.2011 16:06) писав:

Це називається безвихідь
Все багатство вибору складається з того,що вибору,як такого,і немає.
здаєцця Т.Г. довів протилежне, не лишившись нікому невідомим кріпосним батраком
  • 0

#187 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 27.01.2011 – 09:54

Перегляд дописуSergiy_K (26.01.2011 14:20) писав:

Що таке бідність? Відсутність задоволення базових потреб: безпека, їжа, секс. Також вона означає відсутність влади.
Ну так, присутність влади рідко сприяє творчості.

Ох який бідака Франко - наробив босяком купу дітей Це мабуть в тему про лібідо чи відсутність контрацепції в допотопні часи)
Не заздри так голосно. Ти хоч частку Франкового життя (як у творчості, так і в реалі) спробуй реалізувати, тоді зможеш щось закидати в його бік.

а ти етасамоє - подайся в бомжі - перевіримо
відсутність грошей - це не обов"язково бомжування.

Перегляд дописуSergiy_K (26.01.2011 14:51) писав:

з телепередачі "Прихована реальність"? Зображення Пікассо ретельно вкурив купу різних художніх напрямків тим і знаменитий. Це якраз приклад коли в суспільстві створено прекрасні умови для образотворчих ремесел, а в людини є талант і старанність, то можна досягти багато чого і розкрутитись до тегу "геній" без всяких там бідностей-нещасностей.
Ну так геній без розкрутки невідомий геній.)

Перегляд дописуDr. Zlo (26.01.2011 16:02) писав:

На мою думку ідея теми сформульована трохи не правильно, хоча може і правильно з точки зору авторки, але не зовсім зрозуміла з точки зору логіки.
Тобто якщо авторка підтверджує, що коли їй було важко (матеріальні негаразди чи інші, не важливо), то творчість навпаки була на підйомі. На мою думку тут не про талант іде мова (тому що надіюся що ні у кого не пропадає талант коли зміюється його соціальне чи матеріальне становище), а про натхнення і все що на нього має вплив. Думаю нікому не варто пояснювати таке явище як наприклад "підвищене відчуття соціальної несправедливості", яке напряму може вплинути наприклад на написання чогось буденно-політично-соціального.
Тому думаю що варто обговорювати власне поняття творчого натхнення і способів його набуття/втрати. Бо бідність/багатство і творчість, талант - це те, чого не можна порівнювати. На мою думку ;)
Ідея теми сформульована правильно. З точки зору логіки - твоя особиста справа і твоя особиста логіка.

Саме талант мався на увазі. Поясню. Мабуть кожна людина має талант в чомусь. Та саме прагнення до збагачення, до достатку і часто заважає людині відкрити свій талант, реалізуватись в творчості.
  • 0

#188 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 27.01.2011 – 10:15

Перегляд дописуОлеська (27.01.2011 09:54) писав:

Саме талант мався на увазі. Поясню. Мабуть кожна людина має талант в чомусь. Та саме прагнення до збагачення, до достатку і часто заважає людині відкрити свій талант, реалізуватись в творчості.
Навіщо припускати, що в когось талант до конструкторської справи, або керування, чи ризикованої підприємницької діяльності, простіше ж не помічати очевидного.

Повідомлення відредагував zav: 27.01.2011 – 10:18

• 0

#189 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 27.01.2011 – 16:41

Перегляд дописуManfred (27.01.2011 09:45) писав:

Часто берете участь у виставках?
Щодня, гг

Власне у темі не було про здоров'я, чиїсь відхилення від магістралі не враховуються, тому — тема зв'язку не розкрита ;-)
Магістраль? Ну ти прям даїшник Зображення Тема зв"язку бідності з поганим здоров"ям настільки очевидна, що навіть не маю бажання Зображення
А ще є тема геніальності і психічного здоров"я, теж заплутана, є така на форумі, я ще зовнішній лінк для роздумів щодо креативності кидав, відмотаю дешево © Зображення

Не демонізуйте Лео
ну якщо приписувати комусь раціональну мотивацію для тебе - "демонізувати", то тут я пас, піду реготати Зображення

звичайне обурення хамством замовника, бажання дати відсіч гідну митця.

Да? А більше схоже на звичайний рагулізм "ти хто такой, я бальшой чєлавєк і беру лише великі купюри", чому ж питаєцця ти не візьмеш монетами, га? Сам нещодавно мав справу з людиною, яка має певний талант, який нечасто зустрічаєцця, і в нього явно розвинулась якась пиха, я дє вєлікій, а ви всі букашки, ця не неадекватна манера поведінки тільки робить його посміховиськом, а не вивищує статус.
Може бути, що в твоєму прикладі тут якісь неприязні стосунки були між замовником і творцем, але найголовніше питання який в "Лео" тоді був фінансовий стан, одне діло сидіти "на бобах" і всеодно не прийняти плату, а інше коли той "дрібняк" сприймаєцця як кишенькові гроші, яких не шкода, от по цьому треба оцінювати ситуацію і мотивацію.

Ну так, присутність влади рідко сприяє творчості.
Це ж як? Якщо в людини є певний хист, то влада надає великі можливості, щоб розкривати свої здібності. Інша справа що "бомжуючий митець" - не настільльки жадана соціальна позиція як "можновладець". В останнього конкурентна боротьба може забирати забагато часу і зусиль. Хоча в кожного свої дарованія, талант маніпулятора в політичній боротьбі теж може дуже творчо розкриватись, гг. Хоча я казав про потребу у владу в принципі, тобто впливовість по відношенню до інших людей. Влада може бути навіть маленькою, власне з цього і починаєцця задоволення цієї потреби. Можна свою впливовість реалізовувати не тільки прямо (не через вибудовування ієрархії безпосередніх стосунків, з собою на вершині). Напр, інтелектуал не відчуваючи за собою вольових якостей панувати над іншими може зреалізувати сурогат влади просуваючи свої ідеї. Патологічний приклад - Ніцше з його хвантазіями про "енну к-сть футів над людством".

Не
заздри так голосно. Ти хоч частку Франкового життя (як у творчості, так
і в реалі) спробуй реалізувати, тоді зможеш щось закидати в його бік.
високе лібідо - це закид? лол. Спробуй хоч частку чужого допису зрозуміти перед тим як вмикати важіль "сам дурак" ;)

відсутність грошей - це не обов"язково бомжування.
Зато це буде чистий (гг) експеримент :mellow:

Ну так геній без розкрутки невідомий геній.)
а судді хто? приклади типу знайшли посмертно шедеври на горищі - зовсім одиничні, а досить талановитих в чомусь людей - десятки, якщо не сотні мільйонів

Ідея теми сформульована правильно. З точки зору логіки - твоя особиста справа і твоя особиста логіка.
нмд, в нього "логіка" спрямована щоб щось фунціонально з'ясувати, а не якісь статичні догми типу "бідність завжди сприяє...", "влада завжди не сприяє..."

чому ти так розриваєш, якась сферична творчість у вакуумі виходить, адже творчість може бути з соціальним тегом "продуктивна" - з господарської точки зору (принаймі потенційно), технічна творчість наприклад, а отже може приносити гроші або може вважатись "непродуктивною" - поезія, наприклад, а може бути на стику - образотворчі мистецтва, але такий поділ пов"язаний не з якоюсь абсолютною "природою творчості" а з поточним станом усвідомлення що є потребами для людей та можливостями їх реалізації. Конкретніше, розвиток транспорту - чітко усвідомлена потреба людства, успішні винахідники в цій галузі є творцями яким реально розбагатіти, а те на що вони свої гроші витратять - на купівлю тропічного острова чи на обладнання лабораторій для подальших досліджень - ось показник що для них приорітетніше - творчість чи носіння лаврів, а зовсім не наявністьвідсутність сум з багатьма нулями на рахунку. Але в роботі над технікою рутина, а не якісь неймовірні прозріння, займає абсолютну більшість часу. Художник теж може вирішувати чи клепати комерційні креативи чи намагатись щось зовсім своє, з власним баченням, створити. Але суспільству прищепили потребу споживати художні образи, тому вже важко визначити це продуктивна діяльність чи ні, що взагалі-то досить дивно, бо після появи фотографії функцію "реалістично показати іншим те чого вони не бачили" малювання втратило, і тепер його суть "зображення плодів фантазії", тобто відриває людину від дійсності.
  • 0

#190 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 27.01.2011 – 19:29

Митець може бути воякою, але це не його обов'язок, тому серед митців купа бідних і непристосованих.
а ще дурень і нероба може мімікрувати, набувши богемного іміджу

Повна — так, проте такі крайнощі рідко зустрічаються, переважно ідеться про відносну заборону або бідність, яка обмежує у діях митця.
Саме за часткову обділеність й варто правити. Якщо уявити абсолютні злигодні: людина від народження живе серед сірих стін, ледь животіючи і нічого навколо не міняєцця, то важко зрозуміти а звідки в неї може взятись бажання щось покращити, тяга до прекрасного. Навіть низька адаптованість і велика невдоволеність таким життям зовсім не обов"язково є передумовою до якихось конструктивних дій для поліпшення життя, радше до декструктивних. Тобто повинен бути якийсь приклад не такого забитого життя або якийсь досвід інакшої дійсності (і бажано не лігелайз)) хоч це теж варіант). Скажімо Шевченка могли всяко пінати, але він між насолоджуватись красою природи, на такому контрасті в талановитої людини формуєцця більш якісне усвідомлення потворності соціуму (чи якась інша форма невдоволення існуючим), аніж в якогось пересіча який стогне, але покірно тягне ярмо. Якщо людина навчицця так "перпендикулярно" абстрагуватись, то її свідомість вже точно не буде функцією лише своїх звичок та емоцій. Коли я описував "абсолютно униле гавно", то нічого не казав про матеріальні статки, похмурі стіни можна й з платини виготовити, але естетично оточення від того не стане багатшим, (звісно при умові що немає можливості 1) виковиряти шматочок і продати :mellow: і 2) купити за гроші щось цікавіше\корисніше за буденне ;) ).
Так, це якось так ідеалістично, але я погано уявляю таланта якому насипали баксів, водки, блядей і він миттєво спікся. Ну принаймі в зрілому віці. Бо якщо змалку людину "закормлювали", то легко уявити як з неї виросте "вгодований кабанчик", якому все пофік, але це інша крайність, яка навряд в реальному житті буває.
  • 0

#191 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 27.01.2011 – 21:37

Перегляд дописуManfred (27.01.2011 21:04) писав:

Щось не надто на бідність схоже, ось яке воно "мистецтво" небідних ;-)
Послухав би якої ти заспіваєш після горохової дієти

Перегляд дописуManfred (27.01.2011 21:12) писав:

Злив зараховано.
Контора пішет ©

"Демонізувати" у даному випадку, означає відфонарно приписувати особі свої власні корисливі комплекси і називати їх раціонально-вмотивованими.
отже демонічними є мої комплекси :mellow: манфреде, не забудь окропити святою водою монітор після прочитання моїх месаг :)

Нероба, насамперед, особа з повною або частковою відсутністю мотивації, причина цього переважно у придушенні самовираження у дитинстві, тому тусування такої особи серед богеми може бути чудовою терапією для неї.
Точно, відчуття недолугості затушуєцця ілюзією власної "особливості" ;)

Перегляд дописуManfred (27.01.2011 21:17) писав:

Ну, чому ж не буває? Нерон, якраз, чудовий приклад тому.
ну, так, в нього ж таке безхмарне дитинство було Зображення
  • 0

#192 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 27.01.2011 – 23:09

Перегляд дописуManfred (27.01.2011 22:56) писав:

Ви плутаєте методи виховання дітей та дорослих.
розтолкуй
  • 0

#193 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 28.01.2011 – 00:45

Нерон молодець хоча б тому, що годував левів.

Цікава річ, імперія за Нерона росла і все ще розвивалася, натомість приписують йому лише ідіотизЬм та божевілля. Втім, не дивно, історію бо переможці пишуть.
  • 0

#194 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 00:52

Перегляд дописуГетьман (28.01.2011 00:45) писав:

Цікава річ, імперія за Нерона росла і все ще розвивалася, натомість приписують йому лише ідіотизЬм та божевілля. Втім, не дивно, історію бо переможці пишуть.
ріст імперії це не показник, для багатьох тодішніх імператорів характерний м"який популістичний початок правління, а далі треба було витрачені бабки відбивати і входили у смак цього процесу :mellow: що породжувало ненависть народу
  • 0

#195 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 01:03

Перегляд дописуSergiy_K (28.01.2011 00:52) писав:

ріст імперії це не показник, для багатьох тодішніх імператорів характерний м"який популістичний початок правління, а далі треба було витрачені бабки відбивати і входили у смак цього процесу :mellow: що породжувало ненависть народу
Емм, імперія була достатньо велика. Якщо віджирав бабки тілько керівник - то проблем жодних. Якщо ж він не вів ніякого контролю за казнокрадами - то і проблеми шалені були. Про шалені проблеми імперії того часу не було вельми чути. Хоча, зрозуміло, "активна громадянська позиція" змітала правителів і за менші грішки, а деколи і без них (бідака Чаушеску, наприклад). А потім вдячні журналізди літописці обсирали правителя до неможливості.
  • 0

#196 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 13:01

&hl=uk_UA&color1=0x006699&color2=0x54abd6" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">
  • 0

#197 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 15:27

[quote name='Sergiy_K' post='679571' date='28.01.2011 13:01']&hl=uk_UA&color1=0x006699&color2=0x54abd6" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">[/quote]
Йа знайу, імперію творять хворі, голодні, нещасні люди, які палають ненавистю до решти світу. Приєднуйся до творців імперії, і нехай довбограї-нащадки возвеличують тебе і твої подвиги у фільмах та творах. Тому, що [quote]герої не їбуться і не сруть (с) Лесь Подервлянський[/quote]/це для дотошних модераторів/
Лише та людина, яка збагнула, що вона таке ж гівно, як і решта, але відкинула порочний принцип "роби з іншими так, як ти хочеш, щоб робили з тобою", доб'ється влади та параноїдального щастя. Хай живе Українська Імперія!!!11одинадцять
  • 0

#198 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 28.01.2011 – 16:04

Перегляд дописуГетьман (28.01.2011 15:27) писав:

Йа знайу, імперію творять хворі, голодні, нещасні люди, які палають ненавистю до решти світу. Приєднуйся до творців імперії, і нехай довбограї-нащадки возвеличують тебе і твої подвиги у фільмах та творах. Тому, що /це для дотошних модераторів/
Лише та людина, яка збагнула, що вона таке ж гівно, як і решта, але відкинула порочний принцип "роби з іншими так, як ти хочеш, щоб робили з тобою", доб'ється влади та параноїдального щастя. Хай живе Українська Імперія!!!11одинадцять
Що значить відкинула принцип? Ні в якому разі, по крайній мірі з людьми одного рівня ієрархії.
  • 0

#199 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 31.01.2011 – 14:16

Перегляд дописуГетьман (28.01.2011 15:27) писав:

Та людина, яка збагнула, що вона таке ж гівно, як і решта, і не змирилась з цим фактом, і добивається влади. Єдина проблемка: влада і щастя - поняття майже не сумісні.
  • 0

#200 Монблан

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 442 повідомлень

Відправлено 31.01.2011 – 15:33

Перегляд дописуManfred (31.01.2011 14:08) писав:

До теми:

Зображення

Колись читав про те, що на сході, коли майстер досягав піка своїх можливостей, то змінював ім'я і йшов геть у землі де його не знали, щоб почати все спочатку. Можливо це ключ до цієї теми, адже бідність завжди поряд з тим, хто навчається, хто ще не досяг піка своєї майстерности, відповідно із її зникненням — зникає і розвиток, бо майстер почиває на лаврах успіху і поступово деградує.
Якщо це справжній митець,то він навряд чи почне деградувати від миттєвої слави та грошей.Цінності у них інші,не матеріальні.Принаймі я наразі мало чула про майстрів,які припиняли б свою митстецьку діяльність,зупинившись на якомусь одному творі,який досяг піка майстерності.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних