Перейти до вмісту

Талант і бідність

Повідомлень в темі: 210

#101 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 09.11.2010 – 22:34

Перегляд дописуManfred (9.11.2010 14:17) писав:

Ога, а ще можна обізвати голубими і жидами, це щоб контролєчка у голову, не соромтесь )
Бажаєте про це поговорити?

Художник — немудрий, він просто дитина. Андрухович, якось цікаво зауважив про це, що художник — не мудрець. Мудрець мовчить, а художник весь час сперечається, щось комусь намагається довести своїми творами, тому він ще немудрий.
Саме тому і страждає, але комплекси не приховує, а роздирає рани на очах у публіки пафосно і видовищно ))
Приховує він їх чи не приховує - різниці нема, адже він їх не лікує.

А ось як тему "дитячої немудрости творчости" розкриває Ніцше:
Навіть ваш переклад не здатен зіпсути ідійотізьмъ його думок, ґґґ.

Покажіт, як треба, я весь увага :happy1:
Та я кожним дописом і не перший рік. Декому навіть допомогло. Хто метекував більше, а не інакше.

Як сказав хтось з мудрих: "Смерть є останнім твором митця". І те, яка вона, дає забарвлення всій його попередній творчості.
Ви не зрозуміли жарту того мудреця, насправді.

У мистецтві все лише суб'єктивне враження, не більше. Це та царина де будь-які об'єктивні докази неможливі, як і у релігії, з тією різницею, що релігія знає, що добре, а що зле, а мистецтво не знає, навіть цього. Мистецтво — це життя у стані невагомости, де немає ані низа, ані верха, жодних орієнтирів, крім інтуїтивного почуття і бажання рухатися у певному напрямку. Це шлях для відчайдушних, або, як сказано в одному хокку: "Поезія не для слабких".
От тільки не треба про релігію, й без того смішно.
Дійсно цінується саме об’єктивне мистецтво, але якщо вам невтямки, то й я не напружуватимусь.

Не завада, проте — страждання, бо несвобода для мистецтва, природою, якого є сама свобода — є тяжким, инколи смертельним вироком.
Помірковані люди помірковано вживають слово воля замість дикої свободи. Зміст від цього багато надбає.

Про нове добре сказав Бєрдяєв: "Істина одна, але вона щомиті шукає нові форми вираження", так і мистецтво постійно шукає нові й нові методи, засоби, форми вираження. Так, як писали раніше вже стає неможливо писати, бо суспільний контекст весь час змінюється, а хто намагається так писати у новому контексті так, як раніше, пересвідчується, що створює, щось зовсім нове і відмінне, що отримало назву симулякра.
Ви, на жаль, думку Бєрдяєва в цілому не зрозуміли.
  • 0

#102 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 09.11.2010 – 23:15

Перегляд дописуManfred (9.11.2010 15:53) писав:

Ще трохи про зупинку внутрішнього діялогу, який у російськомовній практичній психології отримав назву "словомешалка":
Яка невимовна дурня. Посоромились би.

А ця картина Пікассо, просто мені подобається ;-)
Карікатура як карікатура, чьо. Мені малюнки подруги більше подобаються.

Ну і до купи, приклад із життя: нещодавно один знайомий поскаржився на безсоння, каже, постійно щось обдумую і не можу ніяк припинити думати так і кручуся у ліжку до ранку. Щоб заснути йду на кухню і випиваю пів склянки горілки, тоді думки вмить вимикаються і я засинаю.
А міг би просто навчитися вимикати "словомішалку" і ніяка горілка була б непотрібна.
Із цим до фахівців, як я неодноразово радив.
Чомусь я без вимикання файно почуваюся, чого й іншим бажаю. Міркувати, звісно, напряжно, але й профіти нівроку.
  • 0

#103 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.11.2010 – 13:17

Перегляд дописуManfred (10.11.2010 12:37) писав:

Це не його задача, художник мусить поставити питання у найвиразнішій формі, яка б зачепила максимальну кількість людей: "Ґлаґолом жечь серця людей" © а відповідь на нього мусять шукати мудреці. Ви весь час плутаєте митців з мудрецями, а це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці ))
Гопнікі все ж талановитіші.
Мудреці не шукають змісту там, де його нема, не сподівайтеся марно.

По-перше, це не мій переклад, юзайте пошук, Ніцше давно перекладений українською. По-друге, щодо ідіотизму чи розумности, то обидва ці поняття не важать у мистецтві ніц, часто саме ідіоти бувають чудовими митцями і навпаки, бо важить лише кросіво чи некросіво, чіпляє чи не чіпляє, все решта лише естетичний привід. У мистецтві все, як у дітей: їм не важливо — правильно чи неправильно, їм важливо, щоб цікаво.
Так і нецікаво, тю. Що й треба було довести.

Ваших тлумачень Екклезіяста не зустрічав. Щодо ваших дописів загалом, то вони являють собою поверхову пересічну народну мудрість (фольклор) инколи дотепну, але надто пересипану банальностями, або, як зауважував з цього приводу любий мені Ніцше: "Прості люди — добрі й хороші, тільки дверцята у них низькі — тільки низьке у них і входить".
Кількість не завжди переходить в якість, зважайте.

І що цікаво, не він один так казав:
Все одно не зрозуміли. Очікувано шкода.

Те мистецтво, яке ви вважаєте об'єктивним, хтось вважає чистим суб'єктивом, так де об'єктивність? Якось Ейнштейт поставив таке питання Рабіндранату Таґору: "Чи залишатиметься Аполлон Бельведерський взірцем краси, коли людство зникне?". Хто оцінюватиме?
Він не залишиться взірцем краси, навіть якщо людство лишиться. Це вам для загального розвитку.

"Від свободи не можна відтяти ні шматочка, щойно ми це робимо, так одразу вся свобода зосереджується саме у ньому"
— Міхаїл Бакунін
От і не віднімайте від волі.

Або ви, на жаль, не зрозуміли, як я її в цілому зрозумів :happy1:
Спробуйте без або.

Не все те хибне, що тобі незрозуміле.
— Григорій Сковорода
Мені все цілком зрозуміло. Може вам не зрозуміло - не знаю.

'zav': Карікатура як карікатура, чьо. Мені малюнки подруги більше подобаються.

Правильно, бо до розуміння Пікассо ще піднятися тре, а з подругою все і так ясно, я вас розумію )))
Помріть із заздрості.

Дик, а що вам порадять фахівці у цьому випадку? Ну, випишуть заспокоююче, а це не ті самі півсклянки горілки? Дія й ефект, у даному випадку ті ж самі: примусове зовні вимикання внутрішнього діялогу. То чим же гірші внутрішні засоби, без пігулок і алкоголя? Ви ніколи про це не чули і тому це вас лякає?
Фахівці вирішать проблему. Якщо не вирішать - значить вони не фахівці. Шукатимете фахівців ше.
  • 0

#104 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 10.11.2010 – 13:31

zav так старається так старається
а я всеодно за нього не проголосую в Т-троль.

мені от наприклад цікавіше що думає з цього приводу Гетьман, бо з завом вже все ясно.

щодо власне теми: талант і бідність.
митці мають здатність неймовірно швидко та без користі просирати зароблені гроші. а ще вони дуже часто мають здоровенне его, що заважає ходити займатися зароблянням грошей різними немистецькими засобами.
  • 0

#105 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.11.2010 – 14:38

Перегляд дописуManfred (10.11.2010 14:36) писав:

Шукають, якраз митці
Ну, да, і ніяк не знайдуть. Хворі кволі.
  • 0

#106 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.11.2010 – 14:40

Перегляд дописуManfred (10.11.2010 14:37) писав:

Це і є суб'єктивність про яку я писав вище: вам — нецікаво, мені — цікаво.
Так от комусь гопнікі цікаві. А ви позбавляєте їх титулу митців. Несправедливо!

Перегляд дописуManfred (10.11.2010 14:38) писав:

Давайте своє тлумачення, обговоримо.
Хіба в іншій темі.
  • 0

#107 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.11.2010 – 15:37

Перегляд дописуManfred (10.11.2010 15:06) писав:

Всі шукають, а я знаходжу.
— Пікассо
Пошук — основа мистецтва. Коли митець знаходить він стає мудрецем, це наступний рівень розвитку особи. Сократ покинув скульптуру заради філософії, Платон — поезію.
І обидва йолопи, гагага!
Ви чомусь вирішили, що особисті твердження мають переконливу силу. Дуже кумедно, насправді.

Якось довелось почути таку історію, у метро, де збиралися регулярно гопники і буяли лякаючи пересічних громадян, адміністрація почала вмикати класичну музику. За дуже короткий час усе гопницьке кодло звалило звідти і більше не з'являлося. Як думаєте чому?
Неякісні гопнікі, юлі?

До речи, про "книжки написані кров'ю", в українському дискурсі є цікава паралель у Лесі Українки: "Своїм життям до себе дорівнятись". Як на мене, Ніцше під кров'ю і має на увазі "дорівняння" своїм життям до свого мистецтва.
Тіко хвора людина дорівнюється власною творчістю до ницого власного ж життя. Я їй не співчуватиму.

Далай Лама про тишу розуму: "The greater the level of calmness of our mind, the greater our peace of mind, the greater our ability to enjoy a happy and joyful life".
Ви не зрозуміли чергову тезу - тут нема чим хвалитися.

Повідомлення відредагував zav: 10.11.2010 – 15:37

• 0

#108 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.11.2010 – 15:44

Перегляд дописуManfred (10.11.2010 15:40) писав:

Він хоче сподобатися мені, але у нього ніфіга не виходить ))
А ви вже котру сторінку намагаєтеся перейти на особистості, та все ніяк.
І не лише в цій темі пробували, ґґґ. Безталанні, юлі.

Перегляд дописуManfred (10.11.2010 15:40) писав:

Мають, через високу стислість і щільність закладеної у них інфи, але діють вони вельми вибірково, коли на вас — ні, значить ще рано )
Я радий, що вас так веселить, коли вами маніпулюють.
  • 0

#109 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.11.2010 – 15:45

Перегляд дописуManfred (10.11.2010 15:42) писав:

Забув згадати, що до цього їх адміністрація намагалася звідти витурити різними способами, але все марно, подіяла лише музика. Так чому?
Йа відповів.

Перегляд дописуManfred (10.11.2010 15:42) писав:

Це ви про Лесю Українку?
Ні, це ви про Лесю Українку, а я не лише про неї, проте взагалі.

Повідомлення відредагував zav: 10.11.2010 – 15:46

• 0

#110 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.11.2010 – 16:40

Перегляд дописуManfred (10.11.2010 15:48) писав:

Так чим вам не подобається її вислів?
Такий собі вислів - має право на існування. Мені ж не подобається тлумачення, котре ви надаєте висловам, що їх втут цитуєте.
  • 0

#111 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 10.11.2010 – 21:45

*тихенько заходить намагаючись не порушити гармидер*
А ще шановні "страждальці" плутають "страждання", яке спонукає до творчості та "страждання", яке її супроводжує, скидаючи його на одну купу (таке враження, що тащаться від самого факту наявності, прям "здєлай мнє больна").
*акуратно виходить*
  • 0

#112 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • 1975 повідомлень

Відправлено 11.11.2010 – 10:02

Перегляд дописуManfred (11.11.2010 10:47) писав:

А тлумачень може існувати стільки скільки людей цей вислів прочитало. Різниця у тому, що митці їх оприлюднюють, а закомплексовані з'їжджають, тіпа обговоримо в иншій темі, ги )))
...саме так пане zav...митці як діти, щирі і відверті...це порода така, нічого не поробите з цим, з обєктивним
потрібно миритись, якби ваші комплекси не дошкуляли вам...
  • 0

#113 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 11.11.2010 – 15:03

Перегляд дописуManfred (11.11.2010 09:47) писав:

А тлумачень може існувати стільки скільки людей цей вислів прочитало. Різниця у тому, що митці їх оприлюднюють, а закомплексовані з'їжджають, тіпа обговоримо в иншій темі, ги )))
Я уласні теж оприлюднюю - через допис точно. І навіть не вимагаю їхнього розуміння. І взагалі, йа теж претендую на звання щирого й відвертого!!1 Йа митець, б..! Піду пономінуюся.
  • 0

#114 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 12.11.2010 – 19:46

Перегляд дописуzav (9.11.2010 00:45) писав:

Не відмовляюся. На тлі всього негладкого завжди є місце непохитному щастю. Що вас збентежило? Ви сумніваєтеся у непохитності щастя Метерлінка?
цілковито сумніваюсь.

Ніхто ж ніколи не стверджував, наче щастя й добробут передбачають відсутність нещасливих випадків, ге? Ви замислилися надто матеріяльно.
доповнення до слова щастя „лише“ якби кричить голосно, що той, хто це писав стверджує і наполягає.

Е... гарніші - не краще?
ні

Мистецтво й творчість дурно ділити на види, ібо суть одне, хіба в різний спосіб матеріялізації.
Воно потужніше виключно за рахунок вашої зосередженості на драмі, ібо зосередитися на щастя ви просто не здатні
на щасті я зосереджуюсь поза мистецтвом

Я хіба про творчість казав? Я казав про стан тфарця. Метерлінк пазітіфний, а що твори в нього драматичні іноді, то це не заборонено. Ми ж тутне про пазітіффну творчість, а про пазізітіф як основу таланту. Ви ще не забули?
І не про веселощі мова, а про щастя й добробут.
Мені подобаються спроби ввести теми, але фіґ. Ги!
1. щаслива людина не створюватиме драматичних творів мистейтва
2. ваша впевненість в щасті Метерлінка вражає, проте не переконує
3. сумне щастя й драматичний добробут — ви смалите! починаю розуміти чого ви сперечаєтесь — у вас збочене поняття щасливої людини.

п.с. оте все після не коментуватиму, бо сил нема перечитувати)))

Повідомлення відредагував Зимова Дівчина: 12.11.2010 – 19:47

• 0

#115 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 12.11.2010 – 22:12

Перегляд дописуЗимова Дівчина (12.11.2010 19:46) писав:

цілковито сумніваюсь.
Я вам скажу чому: тому що ваша власне зневіра заважає вам бачити істину! Да!!1

доповнення до слова щастя „лише” якби кричить голосно, що той, хто це писав стверджує і наполягає.
Дик, я не відмовляюся. Але треба розрізняти щастя й нещасливий випадок. Буває, що вранці з’їздиш лавкою об палець спросонку, то хіба це робить день нещасним? Нє, ну, вам може й робить, але в тому й різниця.

ні
Загнали мене в глухий кут.

на щасті я зосереджуюсь поза мистецтвом
Доречніше було би зосереджуватися на мистецтві в щасті.
Ви виходите не з того боку, пильнуйте.

1. щаслива людина не створюватиме драматичних творів мистейтва
2. ваша впевненість в щасті Метерлінка вражає, проте не переконує
3. сумне щастя й драматичний добробут — ви смалите! починаю розуміти чого ви сперечаєтесь — у вас збочене поняття щасливої людини.

п.с. оте все після не коментуватиму, бо сил нема перечитувати)))
Щаслива людина створювати будь-які творі мистецтва. Тому воно й мистецтво, аби створити щось, замість скиглити, як деякі тфарці.
Хочу бачити нещасного, котрий написав такі пазітіфні твори, да.
Щастя й добробут - ґрунт, проте не наслідок. Наслідок можу бути цілком довільним, у тому й велич творцевості того або іншого митця.

Повідомлення відредагував zav: 12.11.2010 – 22:12

• 0

#116 степовик

Профі

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 372 повідомлень
  • Місто:степу

Відправлено 13.11.2010 – 02:20

Цитата

Талант і бідність, чи завжди вони йдуть поряд?

Перегляд дописуОлеська (3.11.2010 12:07) писав:

Піднімаю тему поки що тут.

Згадалась фраза Ліни Костенко:

І завжди постає в уяві нещасний і просто геніальний Іван Франко - голодний, босий з купою дітей; Іван Нечуй-Левицький, який в листах здається до Катерини Білокур ділиться радістю, що сьогодні з"їв одне яйце; Тарас Шевченко гонимий і самотній...

Скажу по собі: коли мені важко жилось, мені легше писалось - вірші, проза, статті.
Я вважаю що талант і бідність не завжди йдуть поряд. Просто коли поглянеш на Українських талантів то на жаль дійсно може скластися таке враження, що талант і бідність завжди йдуть поряд. Але думаю це хибне враження. Думаю так сталося не тому, що ці люди талановиті, насправді їхня бідність зумовлена іншими причинами.
Разом з тим можу погодитися що під впливом страждань талановиті митці писали прекрасні вірші і музику, але не погоджуюсь з тим що так відбувалося завжди, не погоджуюсь що писати гарні вірші і музику можна лише під впливом страждань.
Ось наприклад візьмемо Йоганна Штрауса (син).
Він був зовсім не бідною людиною і був щасливим. Він дуже кохав свою дружину. Саме це відчуття щастя надихало його і він писав чудові славнозвісні вальси і іншу прекрасну музику.

Цитата

У віденській опереті Штрауса велику роль відводиться музиці. В ній присутня стихія танцю (тому її можна назвати танцювальною оперетою) – польки, мазурки, галопу, чардашу і особливо вальсу, що насичує дійство стрімким рухом, дає відчуття святковості, романтичного підйому почуттів.

Або наприклад візьмемо всім відомого успішного, талановитого вченого винахідника Альфреда Нобеля. Він теж не був бідним. Але був дуже талановитим.

Повідомлення відредагував Rambo: 13.11.2010 – 02:25

• 0

#117 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 23.11.2010 – 13:36

Перегляд дописуManfred (23.11.2010 11:30) писав:

Це мені нагадало стару дилему: "Що важливіше плекати: себе у мистецтві, чи мистецтво у собі?"
Є гарна відповідь: "Да какая разница!"©.

Деякі митці поскигливши на папері або на полотні відчували себе набагато щасливішими по тому, аніж до того.
Я від початку й сказав, що їм не творити треба, а до фахівців.

Наприклад, візьмімо того ж Ґете, який після кожної любовної невдачі сідав за черговий твір. Після невдалого сватання, вже будучи літньою людиною, він звелів подати собі перо та папір. За якийсь час, скінчивши роботу пожартував: "Колись мені подібна подія коштувала першої частини Фауста, сьогодні відкараскався всього лише сонетом, старію..."
Власне, це і є сублімація.
Ви самі-то Фауста читали? Бо це зразкова дурня...

Отож-бо і воно, що лише ґрунт і такий самий, як і бідність та решта негараздів. Надихати митця можуть найнесподіваніші речі, як щастя, так і нещастя.
Певні несвідомі особи наполягають, що щастя надихає якісніше. І це смішно.
  • 0

#118 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 23.11.2010 – 17:16

Офтоп видалено.
  • 0

#119 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 23.11.2010 – 17:25

не було офтопу. заткніть свою упередженість)

з моїх знайомих, всі, хто має якийсь талант, і заробляє саме талантом, то відповідно і гроші мають.

але талант - це рідкість. більшість собі просто навидумували якісь таланти (типу стішкі пишуть - пааадумаєш. або композиторами себе називають. а на моє питання : "на чому ж граєш" , чую у відповідь : "йа репер! бітнік!" . капєєєц))) ) і жаліються на бідність. по-моєму, їм так легше. бо якби вважали себе не лише біними, а ще й тупими ідіотами, то це ж, мабуть, важко.

правда, існує ще таке : народилися не в тому місці. нашій країні не потрібні таланти )))

взагалі, тему таланту вважаю не розкритою. в моєї мами талант викручуватися з будь-якої ситуації. в мого тата- талант в такі ситуації вляпуватися гг

i 

Олеська: Порушення правил п.1.5. та 2.14.

Повідомлення відредагував Олеська: 23.11.2010 – 17:35

• 0

#120 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 23.11.2010 – 18:05

Перегляд дописуManfred (23.11.2010 14:51) писав:

Нарешті ви оволоділи мистецтвом вимикати мозок :kozak:
Ну, якщо ви цитати з творів згадуєте лише при вимкненому розумі, ну...

Усім? Чи всі рівні, але деякі рівніші ©
Усім, кого ви означили.

От візьмімо Рембрадта. Коли він був щасливий — писав свою кохану і надихався щастям, пізніше був забутий і покинутий усіма, але саме пізні автопортрети знавці його творчости визнають за найглибші, то чи потрібно через це раннього Рембрандта визнавати, а пізнього відкидати?

Рембрандту до фахівців, га?
Безумовно. І його хвонатам теж.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних