Перейти до вмісту

Свято Купала

Повідомлень в темі: 93

#61 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Одеса

Відправлено 10.07.2008 – 13:46

Перегляд дописуLady Of The Flowers (27.04.2006 17:20) писав:

Я чула, що у різних регіонах України на Івана Купала є щось схоже до нашого львівського обливного понеділка після Пасхи. Коли людей обливають і кидають в воду...

от цікаво. чи є ще десь такий обливний понеділок чи ця традиція збереглася на свято Івана Купала?
Ще в радянські часи "застою", коли мені 6 років, мені з матір"ю довелося відпочивати на морі в будинку відпочинку в Криму. Там святкували день Нептуна, так само з багаттям та стрибанням через ньго, обливанням та киданням у воду, було досить красиво і весело, на жаль не мам"ятаю дати
  • 0

#62 Наречена

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 3 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 01.04.2009 – 15:15

Легенда каже, що в ніч на Івана Купала, потрібно піти в ліс,знайти папороть,обвести навколо папороті ноже коло і чекати опівночі. Але не все так просто. Тільки ти намалюєш коло,як почне гриміти,блискати,дерева почнуть валитись,всяка нечисть повилазить з під землі і буде лякати,вговарювати,шукати людину. В 12 годині зацвітає квітка папороті. все нечисте зникає. ти зриваєш квітку і стаєш найщасливішою,наймогутнішою людиною в світі. Вмієш розмовляти зі звірями.Маєш таку силу яка тобі і не снилась....

Так каже легенда...
  • 0

#63 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 18.04.2009 – 08:33

Флуд видалено
  • 0

#64 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 18.04.2009 – 13:56

Прошу переіменувати тему на «Свято Купала».
Свято Купала відбувається у найкоротшу ніч літа.
А день святого Івана, є зовсім иншим «святом» і відмічається за церковним календарем та звичаєм, без рідновірських атрибутів.
Якщо тема присвячена саме рідновірському святу, то прошу перейменувати її, щоб не було блюзнірства.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 18.04.2009 – 13:58

• 0

#65 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 17.06.2009 – 15:16

Памятаю, колись, коли ще був малий, у місті кожного року святкували Купала біля річки, палили багаття, перестрибували через нього, пускали вінки по воді, співали, проводили різні конкурси. Було доволі цікаво і це свято додавало яскравих відтінків у буденне життя міста та людей, зараджало людей позитивом. Потім все якось заглохло і всі про це забули... Шкода.
  • 0

#66 Панночка

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 повідомлень

Відправлено 19.06.2009 – 17:56

Так чому б вам не відновити це чудове свято?
  • 0

#67 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 19.06.2009 – 21:31

замало людей з ініціативою

щоправда на святі долі я був.... але ж то рідновірне, а я ж старовір :/

пс
це я про те, що святкували рідновіри
  • 0

#68 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 16.01.2010 – 18:40

Перегляд дописуALE (9.05.2006 13:17) писав:

Християнство у нас чи не все перебрало у язичників. Бо тільки таким чином змогли насадити чужу віру.
Боже, ну скільки можна писати одне й теж!!!! Ця радянська теорія давно себе вичерпала! Читайте нову, не заангажовану літературу, де в "пух и прах" розбивають теорію , яку вкручували нам у мізки доги роки!!!
Приміром:Зубов М. І. Лінгвотекстологія середньовічних слов’янських повчань проти язичництва. – Одеса, 2004.Страхов О. Ночь перед Рождеством народное христианство и рождественская обрядность на Западе и у славян. – Cambridge, 2003.(цю взагалі необхідно мати удомашній бібліотеці, щоправда її важко дістати)
Клейн Л .С. Воскрешение Перуна. К реконструкции восточнославянского язычества. – СПб., 2004.Хамайко Н. Походження давньоруського терміну «двовір’я» // Київ. старовина. – 2007 . – № 1. – С. 17–29. та інші.
  • 0

#69 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 16.01.2010 – 23:47

Перегляд дописуmorisa (16.01.2010 18:40) писав:

Боже, ну скільки можна писати одне й теж!!!! Ця радянська теорія давно себе вичерпала! Читайте нову, не заангажовану літературу, де в "пух и прах" розбивають теорію , яку вкручували нам у мізки доги роки!!!
Приміром:Зубов М. І. Лінгвотекстологія середньовічних слов’янських повчань проти язичництва. – Одеса, 2004.Страхов О. Ночь перед Рождеством народное христианство и рождественская обрядность на Западе и у славян. – Cambridge, 2003.(цю взагалі необхідно мати удомашній бібліотеці, щоправда її важко дістати)
Клейн Л .С. Воскрешение Перуна. К реконструкции восточнославянского язычества. – СПб., 2004.Хамайко Н. Походження давньоруського терміну «двовір’я» // Київ. старовина. – 2007 . – № 1. – С. 17–29. та інші.

Ну, ну. Цікаво. Може пані тут здивує кого, отією "радянською теорією" ? Ану мо викладіть її сюди.
І ще. Напишіть щось своє. А то радити та посилати на лінки ми тут усі можемо. От тільки залишилось кожному з нас аргументовано довести, що наприклад пан Зубов М. І. пише істину, бо він живе пару тисяч років на Землі і все бачив. А от пан "Х" пише брехню, бо користується архівами. Ну то які ж беззаперечні аргументи пані має ? Адже слова то які : "в пух і прах !".

Повідомлення відредагував Безбожник: 16.01.2010 – 23:52

• 0

#70 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 17.01.2010 – 12:30

Перегляд дописуБезбожник (16.01.2010 23:47) писав:

А то радити та посилати на лінки ми тут усі можемо.
Не впевнена, що робити покликання на нову та наукову літературу можуть абсолютно усі :D

От тільки залишилось кожному з нас аргументовано довести
щось комусь доводити я не збираюся, бо кожен має право на свою думку, але переконана, що не слід товктися на одній теорії, а принаймні знати, що є ще щось.:)

Ну, ну. Цікаво. Може пані тут здивує кого, отією "радянською теорією" ? Ану мо викладіть її сюди.

Спеціально для вас :P

Загально відомо (принаймні мені так здавалося <_<), що довгі роки у науці панувала концепція «народного двовір’я», відповідно до якої вважалося, що форми духовної культури являють собою просте переплетення язичницьких традицій східних слов'ян та офіційного східнохристиянського культу. І хоча ця теорія була породжена ще міфологічною школою (про неї тем Вам написати, шановний Безбожнику?:)), вона зазнала особливої популярності та підтримки науковців за радянських часів.

Отже, радянські вчені доводили, що християнство було насаджене владою і довго не сприймалося простим народом, який продовжував триматися старої віри – язичництва.
Нині ряд вчених пропонує дивитися на процес християнізації по-іншому, а саме: розрізняти два напрями, по яких ішла християнізація: 1) «згори» — поширення православ’я церквою, що «навчає» (у руслі якого і створювався інститут церкви), і 2) «знизу» — засвоєння православ’я «церквою пасомою» . У першому випадку основними способами засвоєння християнства були богослужіння, усна проповідь, література та іконографія. Проте далеко не усім ці форми були доступними та зрозумілими. До того ж християнізація народу була на досить низькому рівні. Зокрема, катехізис (богословське викладання) було введено у всіх навчальних закладах тільки у 80-х роках ХІХ ст. Християнізація «на місцях» залишалася обов’язком парафіяльної церкви, яку здебільшого представляли малоосвічені священики з найнижчих соціальних прошарків, яке набиралося з «мужиків» або «хлопів» і навчалося служби «на слух». Більше того, навіть освічені священики погано розуміли основну ідею візантійського богослужіння, яка прийшла у чужій мові й була перекладена на так само чужу багатьом церковнослов’янську мову. Унаслідок цього грамотні та безграмотні служителі передавали у вельми індивідуальній і вільній інтерпретації християнське віровчення. Поступово формуючись, «народне християнство» стало помітно відрізнятися від канонічного, що й дало підстави вченим говорити про його язичницькі корені та «народну двовірність» у культурі.
До того ж не слід забувати, що на народну релігійність досить суттєво вплинула мандрівна апокрифічна традиція. Апокрифи – релігійні твори, сюжети яких пов’язані з біблійними переказами; тлумачення подій апокрифами відрізняється від канонічного, прийнятого християнською церквою. Однак для простих людей вони стали основною духовною їжею. Саме ці чинники і відіграли головну роль у формуванні народної релігійності, язичництво ж давно залишилося у минулому.

Я ще могла б багато чого написати, але чи не розцінять це шановні модератори, як допис „не по темі”, хоча я вважаю, що якраз дуже по темі, адже більшість ототожнює Купала з язичницьким божеством, а 7-ме липня, як свято присвячене саме йому. Деякі "любителі старовини" намагаються його відтворити, але з цього виходить лише фольклорне дійство, без жодного внутрішнього змісту.

Повідомлення відредагував morisa: 17.01.2010 – 12:42

• 0

#71 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 21.01.2010 – 08:07

Цитата

name='morisa' post='565783' date='17.01.2010 12:30']
Не впевнена, що робити покликання на нову та наукову літературу можуть абсолютно усі :)

щось комусь доводити я не збираюся, бо кожен має право на свою думку, але переконана, що не слід товктися на одній теорії, а принаймні знати, що є ще щось.<_<

Я зрозумів. Є - "ще щось". І не більше того.

Цитата

І хоча ця теорія була породжена ще міфологічною школою (про неї тем Вам написати, шановний Безбожнику?:D), вона зазнала особливої популярності та підтримки науковців за радянських часів.
Брехня. Радянська школа не "розкручувала", скажімо язичництво, проти христянства. І ніякі науковці про таке не казали. Радянська школа, шановна, вважала міфом будь яку віру в бога. Таким чином, дотримуючись цієї концепції, та школа не мала ніякого сенсу протиставляти одну віру богам, іншій вірі в бога.

Цитата

Отже, радянські вчені доводили, що християнство було насаджене владою і довго не сприймалося простим народом, який продовжував триматися старої віри – язичництва.

Про те, що християнство досить довго не сприймалось нашими предками, написано дуже давно. За багато століть до того, як на землі зявились радянські вчені. Почитайте того ж Нестора-літописця.

Цитата

Нині ряд вчених пропонує дивитися на процес християнізації по-іншому, а саме: розрізняти два напрями, по яких ішла християнізація: 1) «згори» — поширення православ’я церквою, що «навчає» (у руслі якого і створювався інститут церкви), і 2) «знизу» — засвоєння православ’я «церквою пасомою» .
Брехня. ВЧЕНІ таким не займаються. Вчені займаються наукою. Наука ж, не розглядає те, що ніяк і нічим не визначено. Тобто, "вчення" про бога з точки зору науки, є абсурдом. Хто цим займається і ЩО то за "вчені" - давно відомо. Є таке "вчене" звання - "професор богослов*я". Це така собі купка людей котрі придумали чорт зна що, присвоївши самі ж собі звання "професорів".

Цитата

До того ж не слід забувати, що на народну релігійність досить суттєво вплинула мандрівна апокрифічна традиція. Апокрифи – релігійні твори, сюжети яких пов’язані з біблійними переказами; тлумачення подій апокрифами відрізняється від канонічного, прийнятого християнською церквою. Однак для простих людей вони стали основною духовною їжею. Саме ці чинники і відіграли головну роль у формуванні народної релігійності, язичництво ж давно залишилося у минулому.

Знову брехня.
По-перше - ніяка мандрівна апокрифічна традиція не існує в природі. Існує апокрифічна література. Ця література з давніх давен була абсолютно недоступною для широких верств населення і тому аж ніяк не могла перерости в традицію. Це нині, така література стала вільно доступною. Але я хотів би побачити, де б Ви її почитали, скажімо, років 50 тому назад. Всього навсього. Та навіть 25 років. Це ж Вам не сьогодні : заліз в інет і читай що хочеш. Так що слова про апокрифи, як "основну духовну їжу", виглядають геть смішно. Від такого віє сектанством.
По-друге - УСІ релігійні твори повязані з переказами, а не тільки апокрифи.
По-третє - Ви неправильно трактуєте роль апокрифів і їх відмінности від канонічних. Церква трактує зовсім по іншому. А саме : вона не каже, що ці твори так уже і відрізняються від канонічних. Вона каже, що апокрифи важко засвоювати і розуміти непідготовленим християнам. В перекладі з грецької, апокриф, є "сокрите". Але самі отці церкви вивчають для богослужіння апокрифічні труди. Мало тОго, навіть у біблії є посилання на апокрифи, як на істинні і варті довір*я труди. Наприклад, апостол-самозванець Шауль каже :
" Вірою Єнох переселеним був так, що не бачив смерті..." (євреям 11 : 5 ).
Тобто, він пише про Книгу Єноха котра визнана апокрифічною. Є в євангеліє і інші моменти коли робляться посилання на апокрифічні труди. Наприклад, посилання на євангеліє від Петра, яке теж згадує вищеназване чудо "апостол самозванець", Шауль. Воно, це чудо, десь уже бачило євангеліє від Петра, яке на той час ну ніяк не могло існувати.
Біблію треба вчити конкретно, шановна. Тоді і не будете писати вигадки.

Цитата

Я ще могла б багато чого написати, але чи не розцінять це шановні модератори, як допис „не по темі”, хоча я вважаю, що якраз дуже по темі, адже більшість ототожнює Купала з язичницьким божеством, а 7-ме липня, як свято присвячене саме йому. Деякі "любителі старовини" намагаються його відтворити, але з цього виходить лише фольклорне дійство, без жодного внутрішнього змісту.

Купала і є язичницьке божество. Це навіть не потребує доказів. Про це відомо не тільки нам, а і папуасам. Вважати по іншому, знову таки, смішно.

Повідомлення відредагував Безбожник: 21.01.2010 – 08:10

• 0

#72 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 21.01.2010 – 10:00

Нарешті, я дочекалася відповіді. Щось ви довго готувалися. :)

Перед тим, як розкритикувати вашу „брехню” (хоча надалі я пропоную не вживати таких висловів :) ) скажу, що не слід піддаватися власним (підкреслюю) переконанням, симпатіям, а спробувати об’єктивно подивитися на речі. І не варто так боляче реагувати, спробуйте „спокійно” поглянути на ішну теорію. І, можливо, ви скоро станете її палким прихильником. :D

Перегляд дописуБезбожник (21.01.2010 08:07) писав:

Брехня. Радянська школа не "розкручувала", скажімо язичництво, проти христянства.

Б. Рибаков, Б. Греков, Н. Толстой, В. Топоров, В. Іванов, Б. Успенський. Ви чули такі прізвища? Читали хоча б одну з праць названих мною вчених? :)

По ніяка мандрівна апокрифічна традиція не існує в природі. Існує апокрифічна література. Ця література з давніх давен була абсолютно недоступною для широких верств населення і тому аж ніяк не могла перерости в традицію. Це нині, така література стала вільно доступною.

Церква трактує зовсім по іншому. А саме : вона не каже, що ці твори так уже і відрізняються від канонічних. Вона каже, що апокрифи важко засвоювати і розуміти непідготовленим християнам.

Ні! Апокрифи – релігійні твори (старозавітні та новозавітні), які офіційно не визнані священними; неканонічні. Але так, як їхні сюжети пов’язані з біблійними переказами, для простих людей вони стали основною духовною їжею, адже ПЕРЕКАЗУВАЛИСЬ УСНО! Переказувались, перекручувались, змішували з канонічним християнством, утворюючи, у такий спосіб, свою, народну культуру, яку потім назвуть „двовірною”, а насправді, це лише народне християнство!

Купала і є язичницьке божество. Це навіть не потребує доказів.

Не потребує, бо їх немає!!!
Ви ніколи не задумувалися, невже язичництво могло зберігатися протягом тривалого часу, хай навіть у завуальованому вигляді? І чи було це язичництво таким, як його реконструювали вчені? Чи існував язичницький пантеон Богів? Чи можна вважати людей двовірними, якщо самі вони себе такими не вважають?

Окільки люди відвідують церковну службу, ходять на сповідь і здатні прочитати символ віри, то важко не вважати їх християнами, чи не так? А вчені пишуть-пишуть, що вони язичники!!! А люди ж самі себе вважають християнами!!!

Щодо пантеону язичницьких богів, то це теж вигадки!

Російський археолог та філолог Лев Клейн у своїй нещодавно виданій монографії жартома зазначає, що насправді науці про Перуна відомо не більше, ніж його бабусі, від якої він уперше почув оповідь про це язичницьке божество. На основі вивчення низки джерел учений детально аналізує, яким чином Перун, відомості про якого трапляються лише епізодично у «Повісті минулих літ», став головним ідолом у слов’янському язичницькому пантеоні. На думку вченого, це стало можливим завдяки зусиллям тих дослідників, які занадто довірливо сприймали сумнівні джерельні свідчення, намагалися безпідставно аналогізувати слов’янський пантеон із грецьким чи римським, а також трактували Перуна як «національно-руське божество», таким чином ніби протиставляючи його християнству, запозиченому від греків, а започаткованому в середовищі євреїв.

Далі, щодо культу божества Мокоші, який окремими вченими ототожнювався із культом Параскеви П’ятниці. Американська дослідниця Ів Левін писала, що із середньовічних або навіть з етнографічних джерел про Мокош відомо мало: її характерні сліди були відновлені за селянським культом св. Параскеви! Таким чином, близьку схожість культур слід вважати результатом логічного кола в міркуваннях учених. Додаткове дослідження культу св. Параскеви розкриває багато фактів, які не вписуються в теорію його язичницького коріння. Св. Параскеву вшановували не тільки в Росії (відповідно і в Україні), а й у Болгарії, Сербії, Греції та Румунії, і скрізь з тими самими характерними рисами. Якби в основі її ушанування був культ Мокоші, то культ св. Параскеви в його загальновизнаному вигляді існував би тільки в Росії, оскільки південніше Мокош не була відома!!!
стосовно культів Роду і Рожаниці одеський вчений М. Зубов у своїй докторській дисертації доходить висновку, що таких божеств взагалі не існувало: „...назви род і рожаниця позначають не осібні язичницькі персонажі слов’ян, а насправді є культурними концептами тогочасного богословського дискурсу, який стосується сутності догмату про непорочність і цнотливість Діви-Богородиці. Що цей догмат активно обговорювався й що стосовно нього існували розбіжності, свідчить досить значна кількість східнослов’янських джерел – від церковних канонічних і полемічних до літописних, – у контексті яких зміст головніших із так званих повчань проти язичництва у народі набуває суттєво іншого значення: ці повчання відображають не язичницьку минувшину, а актуальні богословські проблеми сучасного їм суспільства”

Шановний, читайте нову, наукову літературу! <_<
  • 0

#73 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 21.01.2010 – 11:32

Цитата

name='morisa' post='567384' date='21.01.2010 10:00']
Нарешті, я дочекалася відповіді. Щось ви довго готувалися. :)

Коли заходите у форум, шановна, внизу дивіться на присутніх. І Ви помітили б, що Безбожника кілька днів не було. У нього є сім*я, діти, будинок, хазяйство, і дуже старі, майже не ходячі батьки на плечах. Робити мені більше нІчого, як готуватись до якоїсь там відповіді у форумі. Ви мабуть нафаназували собі, що поставили мене у скрутне становище. Я відповів Вам відразу, як з*явився у форумі. Так що Ваш інтерес - мимо.

Цитата

Перед тим, як розкритикувати вашу „брехню” (хоча надалі я пропоную не вживати таких висловів :) ) скажу, що не слід піддаватися власним (підкреслюю) переконанням, симпатіям, а спробувати об’єктивно подивитися на речі. І не варто так боляче реагувати, спробуйте „спокійно” поглянути на ішну теорію. І, можливо, ви скоро станете її палким прихильником. :D

Теорія у христянства одна. Називається вона - жидівська. В яку б одежу і хто б це не вдягав, суть не змінюється.

Цитата

Ні! Апокрифи – релігійні твори (старозавітні та новозавітні), які офіційно не визнані священними; неканонічні. Але так, як їхні сюжети пов’язані з біблійними переказами, для простих людей вони стали основною духовною їжею, адже ПЕРЕКАЗУВАЛИСЬ УСНО! Переказувались, перекручувались, змішували з канонічним християнством, утворюючи, у такий спосіб, свою, народну культуру, яку потім назвуть „двовірною”, а насправді, це лише народне християнство!

По-перше, ще раз уважно ознайомтесь з історією так званих апокрифічних, і так званих, канонічних творів. Ознайомтесь з трудами отців церкви і прочіх "святих". А ще, шановна, ознайомтесь з відомою і беззаперечною історією про те, коли, ким і як були канонізовані одні труди, і названі апокрифами - інші. А ще поцікавтесь : чому в біблії було 77 книг. І куди вони звідти ділись ? А ще поцікавтесь, чому так багато разів редагувалась біблія ? І найголовніше. Поцікавтесь тим, ЯКИЙ НАЙБІЛЬШИЙ ВІК ІСНУЮЧОЇ БІБЛІЇ НА ПЛАНЕТІ ЗЕМЛЯ ?

Цитата

Не потребує, бо їх немає!!!
Ви ніколи не задумувалися, невже язичництво могло зберігатися протягом тривалого часу, хай навіть у завуальованому вигляді? І чи було це язичництво таким, як його реконструювали вчені? Чи існував язичницький пантеон Богів? Чи можна вважати людей двовірними, якщо самі вони себе такими не вважають?

Не потребує, бо це знаходиться у людей в крові. А таке, дійсно не потребує доказів. Не вірити в те, що існував пантеон богів у язичників, це все рівно що невірити у власне існування.

Цитата

Окільки люди відвідують церковну службу, ходять на сповідь і здатні прочитати символ віри, то важко не вважати їх християнами, чи не так? А вчені пишуть-пишуть, що вони язичники!!! А люди ж самі себе вважають християнами!!!

Ніяких христян на Землі намає. Є просто групи людей які в ті чи інші дні і свята, ведуть себе по іншому. Христянин був один. Він давно помер. І помер так сАмо недолуго, як і жив - на хресті. Він навіть себе не був здатен захистити, не те що, людство. З чим Вас і вітаю.

Цитата

Щодо пантеону язичницьких богів, то це теж вигадки!

Так, так. Я зрозумів. Істиною є ваша біблія. Ви з якої секти, шановна ?

Цитата

Шановний, читайте нову, наукову літературу! <_<

Читайте. Судячи по деяким поглядам на стару віру предків, Ви далеко зачитались. Жиди будуть задоволені.

Повідомлення відредагував Безбожник: 21.01.2010 – 11:33

• 0

#74 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 21.01.2010 – 20:56

Шановні, не флудіть
  • 0

#75 morisa

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень

Відправлено 22.01.2010 – 06:38

Шановний Безбожнику, наша дискусія зайшла унівець, адже з неупередженого обговорення наукових теорій та джерел, на яких вони базуються, ви перевели все на особисті симпатії/антипатії до релігії (у першому випадку до язичництва, у другому – християнства). Я ж глибоко переконана, що вони (симпатії/антипатії) в жодному разі не мають впливати на тверезий аналіз фактів. Проте, більшості це зробити важко і вони до сих пір бачать язичництво там, де його не має й ніколи не було.

Перегляд дописуКрихітка (21.01.2010 20:56) писав:

Шановні, не флудіть
а що таке "флудити"?:)
  • 0

#76 Гість_wanglida_*

• Гості

Відправлено 21.10.2010 – 04:02

на скільки я знаю, то на Івана Купала існує така традиція: дівчата плетуть вінки і пускають їх за водою...який вінок найдовше пропливе, не тонучи - його власниця найскорше вийде заміж...Також наряджють деревце лентами і різними прикрасами (як ялинку) і водять хороводи...Ще палять ватри, співають пісень...А якщо при сході сонце буде "купатися" - це на щастя...

Минулого року була на святкуванні Івана Купала в містечку у Львівській області...
Святкування проходило на березі річки, де палили великі скати (колеса), себто виходила ватра, через яку молодь стрибала...
Але шкода, що якось так "модернізовано" було...з попсярою з магнітофона, купою алкогольних напоїв і всякою такою фігнею...Народних пісень майже не співали... ***

Олеська: 10% попередження за спам.

• 0

#77 DartVlad

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 339 повідомлень

Відправлено 21.10.2010 – 10:36

Перегляд дописуwanglida (21.10.2010 05:02) писав:

на скільки я знаю, то на Івана Купала існує така традиція: дівчата плетуть вінки і пускають їх за водою...який вінок найдовше пропливе, не тонучи - його власниця найскорше вийде заміж...Також наряджють деревце лентами і різними прикрасами (як ялинку) і водять хороводи...Ще палять ватри, співають пісень...А якщо при сході сонце буде "купатися" - це на щастя...

Минулого року була на святкуванні Івана Купала в містечку у Львівській області...
Святкування проходило на березі річки, де палили великі скати (колеса), себто виходила ватра, через яку молодь стрибала...
Але шкода, що якось так "модернізовано" було...з попсярою з магнітофона, купою алкогольних напоїв і всякою такою фігнею...Народних пісень майже не співали... http://www.cheapwatches4sale.com/
НАЖАЛЬ БІЛЬШОСТІ ПОБАРАБАНУ КУЛЬТУРА ВОНИ ПІШЛИ ТУДИ ШОБ МАТИ АТМАЗ НА ПАБУХАТь!!!!!!!!!!
  • 0

#78 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 21.10.2010 – 10:43

Але шкода, що якось так "модернізовано" було...з попсярою з магнітофона, купою алкогольних напоїв і всякою такою фігнею...Народних пісень майже не співали... http://www.cheapwatches4sale.com/
залежно де й залежно хто..Не один рік святкую Купала біля Синєвидного, так там все по традиціях))
  • 0

#79 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 21.10.2010 – 10:48

Теми об"єднано.
  • 0

#80 красівий українець

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 21.10.2010 – 10:49

Народних пісень майже не співали...
А ви що, хотіли на халяву народних пісень послухати? :rolleyes: Часи змінилися, і за ковток культури платити тепер треба. Лиш фігня, як ви кажете, є безплатна.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних