Перейти до вмісту

Коротко про Сквош


В темі одне повідомлення

#1 Гість_squasher_*

  • Гості

Відправлено 10.10.2010 – 12:35

  • 1
Нещодавно зацікавився одним незвичним видом спорту. Ну, для когось він здаватиметься якраз навпаки – дуже звичним і заздрісні персони називатимуть його тенісом. Ті ж поціновувачі спорту, які зможуть розгледіти всю красу і силу цього виду спорту поставляться з розумінням і назвуть його СКВОШ. Отже, панове, пошепки та лише головне про сквош.
Як «брешуть» нам філологи, саме слово сквош походить від англійського «squash», що в перекладі означає «стискати». Не знаю, хто кого у сквоші і за що стискає, але мабуть мова йдеться про податливий м’ячик, що шмигає по корту. Взагалі, у сквош можна грати як вдвох, так і вчотирьох. Можна і вп’ятьох, але тоді комусь доведеться бути суддею. Сама гра проходить на корті з розмірами десь 10 на 6.5 метрів. Ну, кортом це назвати важко. Взагалі-то, це така своєрідна кімната із спеціальним покриттям, де двоє/четверо спортсменів луплять об стіну м’ячиком. О, ледве не забув, сам м’ячик невеличкий за розмірами і становить всього 40 мм в діаметрі. Також для сквошу вам знадобляться ракетки. Вони дуже схожі на тенісні, але більш продовгасті і крутіші . Що стосується одягу, то тут непотрібно витрачати шалені гроші на якійсь там каски чи буци. Все що потрібно, це вільна футболка (теніска), такі ж вільні шорти, зручне взуття і, деколи дуже не завадить, спеціальні окуляри на очі, які не дають «яблуку» резиновому добратись до яблука очного. Загалом, найбільше коштів у вас «випросить» ракетка, так як більш-менш порядне знаряддя коштуватиме близько 400 доларів. Ну, це якщо вам гарно пощастить знайти її у найближчому спортивному магазині, в чому я дуже сумніваюсь.
Головний принцип гри – вдарити ракеткою по м’ячику (не по супернику) так, щоб той не зміг його потім відбити. Як правило, грають в цю гру за класичною британською системою до 9 очок у кожному геймі, але не більше 5-ти геймів.
Насправді, незважаючи на досить обмежений простір, гра дуже вимотує і допомагає тримати тіло в тонусі. Дуже шкода, що цей вид спорту практично не розвивається на теренах неньки України, на відміну від багатьох Європейських держав, які прийняли сквош як Олімпійський вид спорту.
Якщо ви справді зацікавились цим підвидом тенісу, то настирливо раджу погуглити або ж завітати на чудовий норвежський сайт про сквош. Там ви зможете знайти багато цікавого, починаючи із простих описів правил закінчуючи вартістю знаряддя для гри.

Повідомлення відредагував squasher: 10.10.2010 – 12:37


#2 Vidro

    Ледар

  • Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень

Відправлено 09.06.2011 – 19:33

а ви знаєте місця де можна пограти?
  • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних