Перейти до вмісту

Віктор Ющенко

Повідомлень в темі: 2641

Опитування: Вибори Президента України у 2015році. (89 користувачів проголосувало)

Чи бажаєте Ви щоб Ющенко В.А. взяв участь у виборах Президента України у 2015 році?

1. За те щоб взяв участь у виборах (31 голосів [34.83%])

Процент голосів: 34.83%

2. Проти його участі у виборах (51 голосів [57.30%])

Процент голосів: 57.30%

3. Я не знаю, не визначився(лась) (7 голосів [7.87%])

Процент голосів: 7.87%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#821 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 16.03.2009 – 20:17

Перегляд допису-=VJ=- (16.03.2009 06:57) писав:

Не знаю, на яку там табличку Ви дивитеся, ось Вам зростання у відсотковому виразі

Зображення

Ну зовсім "рівномірно".

А ось Вам графі обсягів рефінансування - 170 мільярдів за рік

Зображення
Як видно з графіків, проблеми були ще на весні, то чому верещать про осінь? Осінь не гірша - вона така сама.
Дивлюся на грошові агрегати: http://nbuportal.bank.gov.ua/control/uk/pu...ry?cat_id=44579
Загалом цілком рівномірно зростали протягом усього року.

Перегляд дописуZoomerMan (16.03.2009 14:26) писав:

Цей термін є в "Вступ до економіки" видавництво АльмаМатер, Політологія АльмаМатер, Економічна історія, Всесвітня історія за 11 клас та інших книжках...Цей термін дійсно згадувався одним з викладачів в контексті теорії Адама Сміта (якщо ви звичайно такого знаєте)...А те що ви не чули про такий базовий термін протягом двох навчальних років в такому пристижному ВНЗ то є ваші проблеми і радив би вам цим не хвалитись бо постає питання наскільки ви будете професійним фахівцем не знаючи на 2 курсі що таке економічна політика!
Цей термін базовий для політології, а до економіки він має опосередковане відношення.
Самі дивіться: http://www.google.com/search?client=opera&...-8&oe=utf-8
Я гаразд знаю, що це таке, чому й здивувався вашій згадці.

Прошу документальне підтвердження що всі статті замовні і зокрема та що я зацитував!........Немає ото ж то!
Як пан уявляє документальне підтвердження замовності статті? Це ж яким документом його підтверджують?..
Ви скажіть - я знайду!

При чому тут що в нас прозоре я вам навів конкретний приклад непрофесійної і корумпованої політики НБУ якого ви так ревно захищаєте.
Якби ви не згадували політику в кожному реченні, конкретність вашого прикладу могла би досягти задовільного рівня.
  • 0

#822 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 667 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 16.03.2009 – 21:57

Перегляд дописуzav (16.03.2009 20:17) писав:

Цей термін базовий для політології, а до економіки він має опосередковане відношення.
Самі дивіться: http://www.google.com/search?client=opera&...-8&oe=utf-8
Я гаразд знаю, що це таке, чому й здивувався вашій згадці.

Як пан уявляє документальне підтвердження замовності статті? Це ж яким документом його підтверджують?..
Ви скажіть - я знайду!

Якби ви не згадували політику в кожному реченні, конкретність вашого прикладу могла би досягти задовільного рівня.

Пане ще раз уважно читайте визначення

Економі́чна полі́тика — система заходів, здійснюваних державою та її владними структурами або іншими особами, спрямованих на регулювання ЕКОНОМІЧНИХ процесів. Економічна політика включає постановку тих або інших цілей і визнаячення шляхів та методів їх досягнення.

Економічна політика поділяється на дві галузі: конституючу ЕКОНОМІЧНУ політику та регулівну ЕКОНОМІЧНУ політику.
Сутність конституючої економічної політики: становлення та закріплення на тривалій час типових умов господарювання.
Сутність регулівної економічної політики: поточне регулювання господарських процесів в межах існуючих типових умов господарювання.

Велику роль у формуванні економічної політики відіграє ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ.

Це є економічний термін, який дійсно має ОПОСЕРЕДКОВАНЕ, НЕПРЯМЕ відношення до політекономії

Ну якщо ви ніяк не можете підтвердити що стаття замовна то не говоріть такого бо є така штука як наклеп - як би ви десь таке публічно сказали то пан який готував ту статтю мігби подати на вас в суд!

Прошу пана показати де я в кожному реченні згадкю політику. Якщо не знаєте не кажіть - давайте якісь цитати факти, оцінки експертів і т.д. Я вам навів статтю, визначення, хронологію а ви що - сказали що то брехня без ніяких доказів і аргументів!
  • 0

#823 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 16.03.2009 – 22:50

Перегляд дописуZoomerMan (16.03.2009 21:57) писав:

Пане ще раз уважно читайте визначення
Аби ви не лише читали, а й розуміли прочитане... ех.

Економі́чна полі́тика — система заходів, здійснюваних державою та її владними структурами або іншими особами, спрямованих на регулювання ЕКОНОМІЧНИХ процесів. Економічна політика включає постановку тих або інших цілей і визнаячення шляхів та методів їх досягнення.
Регулювання державою економічних процесів так і називається - державне регулювання економіки, а не мрячна політика наче економічна.
Політка - це боротьба за владу. Натомість регуляція - це не боротьба, а лише підтримка порядку згідно з нормативами.
НБУ діє згідно з нормативами. Нормативи форумє Верховна Рада й уряд.
Чому ви звинувачуєте НБУ в тому, що воно виконало нормативи?
У вас на першому курсі була політологія, а економіки, судячи з усього, ще не було, через що й плутаєтеся.

Це є економічний термін, який дійсно має ОПОСЕРЕДКОВАНЕ, НЕПРЯМЕ відношення до політекономії
Вивчіть українську мову чи що. У словосполученні "економічна політика" "політика" предмет, а "економічна" ознака. Бажаєте довести, що ознака важливіша за предмет? Намагайтесь, спостерігатиму з цікавістю.

Прошу пана показати де я в кожному реченні згадкю політику. Якщо не знаєте не кажіть - давайте якісь цитати факти, оцінки експертів і т.д. Я вам навів статтю, визначення, хронологію а ви що - сказали що то брехня без ніяких доказів і аргументів!
Тому що статтю з вікіпедії не закінчино, тому що визначення ви не зрозуміли, хоча й читали, навіть тричі.
Почитайте краще там: http://en.wikipedia....Economic_policy
Як бачите, НБУ стоїть на третій сходинці з верху, регулюючи лише монетарну систему країни. А ваші монетарні переконання не гарантують безпомилковості вашої точки зору. Особливо вони не гарантують її в Україні, де дія "економічної теорії" наявна лише теоретично, нажаль.
  • 0

#824 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • 667 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 00:39

Перегляд дописуzav (16.03.2009 22:50) писав:

Аби ви не лише читали, а й розуміли прочитане... ех.

Регулювання державою економічних процесів так і називається - державне регулювання економіки, а не мрячна політика наче економічна.
Політка - це боротьба за владу. Натомість регуляція - це не боротьба, а лише підтримка порядку згідно з нормативами.
НБУ діє згідно з нормативами. Нормативи форумє Верховна Рада й уряд.
Чому ви звинувачуєте НБУ в тому, що воно виконало нормативи?
У вас на першому курсі була політологія, а економіки, судячи з усього, ще не було, через що й плутаєтеся.

Вивчіть українську мову чи що. У словосполученні "економічна політика" "політика" предмет, а "економічна" ознака. Бажаєте довести, що ознака важливіша за предмет? Намагайтесь, спостерігатиму з цікавістю.

Тому що статтю з вікіпедії не закінчино, тому що визначення ви не зрозуміли, хоча й читали, навіть тричі.
Почитайте краще там: http://en.wikipedia....Economic_policy
Як бачите, НБУ стоїть на третій сходинці з верху, регулюючи лише монетарну систему країни. А ваші монетарні переконання не гарантують безпомилковості вашої точки зору. Особливо вони не гарантують її в Україні, де дія "економічної теорії" наявна лише теоретично, нажаль.

Пане визначення політики є близько 350 те що ви назвали то є лише одне із 350 яке було визначено Арістотелем.

Якщо відштовхуватись від вашої думкит то визначення Економ політ повиино бути в СПТІ (Словник політичних термінів і понять - настільна книга політологів, політтехнологів і т.д.) але його там немає натомість я його найшов як я вже зазначав у "Еконміка" видавництво Альма Маматер 2008 рік!

Визначення поняття "Політика"
1Цілеспрямована діяльність у галузі взаємовідносин між різними суспільними групами, державами й народами, яка пов'язана із боротьбою за здобуття або утримання державної влади як знаряддя регулювання і формування цих взаємовідносин;
2Визначена частина, програма або напрямок такої діяльності;
3Сукупність засобів (інструментів) та методів (технік) для реалізації певних інтересів, тобто для досягнення певних цілей (звичайно, в певному соціальному середовищі).
4Сфера боротьби за владу з метою реалізації певних інтересів та цілей.

Прошу пана звернути на визначення 1, 2, 3 і зробити висновки!

Тобто ви підтверджуєте що монетарну політику формує НБУ? Якщо так то в тому що гривня "раптом" впала на 40% винен НБУ! Якщо б в Україні не діяли економічна теорія у нас би вже давно був суверенний дефолт - але я його щось не бачу! Якби в нас не діяла економічна теорія тоді б друзяуи Стельмаха не отримали такі колосальні прибутки (40%) від падіння гривні!....Пане дуже би вам радив не залазити зі мною в політичні дебати по ви від політики явно дуже далекі а мене за нею зобов"язує стежити професія...Краще давайте закінчим цю не продуктивну дискусію бо ні я вам нажаль ні ви мені нічого доказати не зможете....
  • 0

#825 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 01:32

Перегляд дописуZoomerMan (17.03.2009 00:39) писав:

Пане визначення політики є близько 350 те що ви назвали то є лише одне із 350 яке було визначено Арістотелем.
Ви маєе якісь заперечення щодо наведеноого мною визначення політики? Маєте краще? Наводьте, розглянемо. Ги.

Якщо відштовхуватись від вашої думкит то визначення Економ політ повиино бути в СПТІ (Словник політичних термінів і понять - настільна книга політологів, політтехнологів і т.д.) але його там немає натомість я його найшов як я вже зазначав у "Еконміка" видавництво Альма Маматер 2008 рік!
Ви так кажете, наче ви політолог... це мене лякає.

Визначення поняття "Політика"
1Цілеспрямована діяльність у галузі взаємовідносин між різними суспільними групами, державами й народами, яка пов'язана із боротьбою за здобуття або утримання державної влади як знаряддя регулювання і формування цих взаємовідносин;
2Визначена частина, програма або напрямок такої діяльності;
3Сукупність засобів (інструментів) та методів (технік) для реалізації певних інтересів, тобто для досягнення певних цілей (звичайно, в певному соціальному середовищі).
4Сфера боротьби за владу з метою реалізації певних інтересів та цілей.

Прошу пана звернути на визначення 1, 2, 3 і зробити висновки!
Самі звертайте, і най вам не забракне розуиу зрозуміти, що дотримання закону, чи порядку, чи норм загалом протидіє особистій владі, отже протистоїть політиці.

Тобто ви підтверджуєте що монетарну політику формує НБУ?
Не підтверджую, а заперечую, не політику, а систему, не формує, а регулює. Уважніше до слів, уважніше.

Якщо так то в тому що гривня "раптом" впала на 40% винен НБУ!
Це не гривня впала на 40%, а курс гривні відносно валюти. Падіння ж гривні визначається інфляцією. Останню НБУ стримувало в межах нормативів уряду України.

Якщо б в Україні не діяли економічна теорія у нас би вже давно був суверенний дефолт - але я його щось не бачу!
Це ви вже щось намріяли.

Якби в нас не діяла економічна теорія тоді б друзяуи Стельмаха не отримали такі колосальні прибутки (40%) від падіння гривні!
По-перше, докази, по-друге, спекуляції не заборонені законом.

....Пане дуже би вам радив не залазити зі мною в політичні дебати по ви від політики явно дуже далекі а мене за нею зобов"язує стежити професія...Краще давайте закінчим цю не продуктивну дискусію бо ні я вам нажаль ні ви мені нічого доказати не зможете....
Ще й до політики дійдемо, не хвилюйтеся, гиги.
  • 0

#826 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 13:13

Різниця між паном президентом, чиї руки, як відомо, нічого не крали, і його грузинським кумом.

попросили мене написати рецепт, як в Грузії борються з корупцією. Це Кавказ, і рецепт у нас гіркий. Але дієвий.
Інгредієнти:
корумпований чиновник - 1 шт
прихована камера - 1 шт, краще 2
телекамера - 5 шт
слідчий - на смак, не менш 1 шт
бюджет - державний.

Варіант 1. Беремо корумпованого чиновника тепленьким, з хабаром в руках. Тепленьким, щоб не прочумався. Процес взяття знімається на камери, всі новинні канали представлені і показують заяву про арешт в прямому ефірі. Одночасно їм передають кадри, зняті прихованою камерою, і ці кадри відразу потрапляють в ефір. На кадрах видно, як корумпований чиновник бере гроші, обіцяє усіляку допомогу у веденні справ тому, хто ці гроші дає.

Варіант 2. Беремо корумпованого чиновника, на якого невідомо для нього було заведено справу. Підраховано збиток, який він своїми корупційними діями наніс державі у минулому. При узятті знову ж таки перед камерами пред'являються документи, що підтверджують справедливість рішення суду про затримання

Далі процедура однакова. На корумпованого чиновника надягають наручники і відвозять в слідчий ізолятор. Якщо взяли вдень - у вечірніх новинах в більшості випадків показують кадри, як корумпований чиновник дає зізнання. Залежно від ступеня тяжкості збитку, нанесеного державі йому призначають запобіжний захід. У 99% випадків це 2 місячне затримання. Потім залежно від суми збитку йому пропонують угоду із слідством, що означає оплату застави для звільнення на поруки. Більшість крупних чиновників сплатили заставу і були випущені на свободу.
Так, наприклад начальник залізничних доріг Грузії за часів Шеви заплатив сотню мільйонів доларів до бюджету Грузії. Інші звичайно не такі великі суми платили, але так, в межах від 2 до 10 млн дол.
Ради успіху антикорупційної пропаганди подібні дії треба повторювати часто, щоб народ боявся. У нас затримують і за 5 ларі, і за 5000. Особливо часто любили затримувати митників на межі з Вірменією і Азербайджаном, при цьому брали всю зміну одразу.
Такими діями, боязню за 5 ларі потрапити за грати відохотили брати гроші у чиновників нижнього і середнього рівня. Наприклад патруль, який йде на роботу, підписує контракт, в якому вказано, що у випадку якщо його зловлять з хабаром, то він відразу йде на 15 років без права оскарження. От так от. Головне - факт, що в Грузії росте покоління, яке не вміє давати хабарів. Просто не вміє. Люди старше вміють, але поступово відвикають.

Як видно - для цього всього потрібно було всього-навсього воля однієї людини.
  • 0

#827 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 15:13

Перегляд допису-=VJ=- (17.03.2009 13:13) писав:

Не тільки воля, а й повноваження як у Кучми. Але це не все, в Саакашвіллі є КОМАНДА, яка впроваджує його волю в конкретні закони та дії.

Повідомлення відредагував trim: 17.03.2009 – 15:15

• 0

#828 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • 667 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 15:14

Перегляд дописуzav (17.03.2009 01:32) писав:

Ви маєе якісь заперечення щодо наведеноого мною визначення політики? Маєте краще? Наводьте, розглянемо. Ги.

Ви так кажете, наче ви політолог... це мене лякає.

Самі звертайте, і най вам не забракне розуиу зрозуміти, що дотримання закону, чи порядку, чи норм загалом протидіє особистій владі, отже протистоїть політиці.

Не підтверджую, а заперечую, не політику, а систему, не формує, а регулює. Уважніше до слів, уважніше.

Це не гривня впала на 40%, а курс гривні відносно валюти. Падіння ж гривні визначається інфляцією. Останню НБУ стримувало в межах нормативів уряду України.

Це ви вже щось намріяли.

По-перше, докази, по-друге, спекуляції не заборонені законом.

Ще й до політики дійдемо, не хвилюйтеся, гиги.

Я вєже вам казав що є близько 350 визначень терміну "прлітика" ось вам одне зних Політикка - визначена частина, програма або напрямок такої діяльності;
Політика - сукупність засобів (інструментів) та методів (технік) для реалізації певних інтересів, тобто для досягнення певних цілей (звичайно, в певному соціальному середовищі).

Так я зараз навчаюсь за спеціальністю політологія (майбутня спеціалізація - політтехнолог)

Пане політика не потидіє особистій владі! Вона навіть може її підкріплювати!

Значить за вашою логікою в бюжеті було закладено падіння курсу гривні відносно валюти...Покажіть мені де таке є записано в бюджеті чи даний такий прогноз експертами....

Ну то значить і корупція не заборонена - бо не прозоре рефінансування то не спекуляція то є корупція, НБУ то вам не біржа а державний орган...

Ви хочете докази не прозорого рефінансування ось вам - чому суму яку надав МВФ віддали саме тим 6 банкам і найбільше "Надрі"? Чому не було проведено ніякого конкурсу нічого, не було обгрунтовано саме такий вибір...
  • 0

#829 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 15:49

Перегляд дописуtrim (17.03.2009 15:13) писав:

Не тільки воля, а й повноваження як у Кучми.

Читайте конституцію

Перегляд дописуtrim (17.03.2009 15:13) писав:

в Саакашвіллі є КОМАНДА, яка впроваджує його волю в конкретні закони та дії.

У Ющенка теж була команда. Він її успішно "злив" всього за місяць, коли підписував різноманітні меморандуми зобов"язання припинення "політичних репресій", як відразу ж назвали спробу наведення порядку цією самою командою. Хто йому лікар?

Ще трохи про Грузію - надто вже добре до нас пасує для порівняння

Зовнішня торгівля
Взагалі, всі зміни проходили важко, з ускладненнями. Будь то "Гаре вачроба", торгівля прямо на вулиці, поза магазинами, або прибирання сміття. Відразу після приходу до влади, Саакашвілі і його команда стали боротися з вуличною торгівлею, стихійними ринками. Ця боротьба була дуже непопулярною, оскільки так торгували найнещасніші і беззахисні люди, часто біженці, які в день заробляли 1-2 ларі, перепродуючи товар з малою націнкою свого прибутку, але при цьому не плативши до бюджету ні копійки. При цьому було зручно вийти з будинку і прямо там біля під'їзду купити все що завгодно. При поході на ринок, ще біля входу можна було купити товари, фрукти і овочі на 20-30 тетрі дешевше, чим на самому ринку. Але якщо біля твого будинку стає один продавець, і його не прибрати, то через тиждень там вже 3-4 продавці, через місяць вже ринок, з своїм гармидером, брудом, шумом. І все це на вулиці в центрі міста. Після довгих зіткнень, псування нервів і тій і іншій стороні, майже всі такі стихійні ринки були ліквідовані, але торгуючим там людям були виділені місця на нових відкритих ринках, при тому що орендну плату за місце на ринку з них протягом року не брали. Звичайно, не всі влаштувалися на нових місцях, але лад в містах був наведений.

Сміття
Відразу розповім про прибирання сміття, виходячи з попереднього абзацу, хоча хронометражно було не так. Коли я потрапив до Тбілісі після війни в Абхазії, в очі попадалися величезні купи сміття по всяких місцях. Адже знаєте, один кине сміття, інші прийдуть і поряд кинуть, так і збираються купи. Тоді ж сміття мало хто вивозив.. Потім ця проблема коє як врегулювалася, але все одно в місті було брудно. Роки 2-3 тому власті Грузії, стурбовані залученням іноземних туристів, вирішили оголосити Тбілісі містом чистоти. Були куплені сучасні сміттєві машини, створена служба, яка повинна була стежити за чистотою в місті. І головне були введені штрафи за кидання сміття в місті. У випадку, якщо фізична особа викине сміття на тротуар (ну не недопалок, а крупне сміття) то його штрафували на 5 ларі, але якщо це юридична особа - то штраф виростал до 500 ларі. Тобто якщо службовці якогось магазину винесли на тротуар картонні коробки від товару, і кинули там в очікуванні сміттєвої машини - то 300 доларів доведеться викласти до бюджету. Повториться це - то вже 1500 ларі.. При цьому місто вранці і увечері, і часто вночі прибирають, як двірники, так і машинами. Але найголовніше - народ сам прагне не смітити. На кожному кроці повісили сміттєві баки, які регулярно звільняють і при бажанні ними можна вільно скористатися.

Огорожа озеленення
Тій же муніципальній службі було доручено обгородити всі зелені насадження на вулицях Тбілісі. У тбілісців була така погана звичка - зупиняєш машину біля тротуару, в будь-якому зручному місці, виходиш і йдеш найкоротшим шляхом в крапку призначення, не дивлячись що під ногами - тротуар або земля, нехай навіть зорана. Навесні служба озеленення спахувала всі газони по Тбілісі, висаджувала квіти, а потім спочатку один пройде, протопче, другою, потім виявлялася стежина, в Тбілісі сухо, можна ходити по землі і все витоптували. В результаті в таких місцях зробили красиві металлеві огорожі, і зараз доводиться ходити кругами. Важче, але 5 метрів заради краси міста можна зробити.

Маршрутки>автобуси
Ще з 90-тих років в Тбілісі росла кількість маршрутних таксі, т.з. маршруток. Збільшувалося і число їх маршрутів. Можна було з будь-якої точки міста попасти в будь-яку точку, без пересадки. Зупинялися на першу вимогу, на будь-якій ділянці дорогі, само собою створюючи транспортний хаос. Власті Грузії довго намагалися організувати цей хаотичний рух, але у результаті довелося йти на крайні заходи. Рух маршрутів був обмежений на центральних дорогах і районах, замість них були пущені муніципальні автобуси. Поступово обмежувалися маршрути і в решті районів, і паралельно вводилися автобуси, у результаті автобусна мережа зв'язала всі райони міста, стала доступною всім жителям міста. оскільки були введені і пільгові тарифи для різних шарів суспільства. Маршрутки залишилися, але їх частка сильно скоротилася. Правда і автобуси спочатку ганяли по маршрутах (водіями посадили колишніх водіїв маршрутів, щоб не залишати людей без коштів для проживання), але у результаті все устаканилось. Зараз в автобусах стоять апарати з продажу квитків, що робить процес досить зручним, правда якщо маєш електронний квиток або дрібні гроші. І ще, в Тіліси не залишилося тролейбусів і трамваїв. Роки 2 тому я читав, як зітхали деякі жителі Росії кажучи, як шкода нам грузин, у них вже і тролейбуси відмінили, як вони жити будуть далі? Просто пробки останніми роками виросли, а тролейбуси тільки гальмували рух. Їх зняли і відправили до Горі, Кутаїси, Зугдіді. Трамваї правда на металобрухт відправили, замінити нічим було, та зате замість шляхів тбілісці отримали прекрасні, широкі траси, наприклад таку як в Санзоне.

Зрізані батареї
Часто можна почути, що в Грузії у людей немає батарей центрального опалювання, що люди їх порізали через безгрошів'я і здали на брухт. Так, це так. Немає у нас центрального опалювання, а якщо його немає, нафіга батареї?? Кожен опалюється газовими батареями, у мене стоїть Karma. Ще у нас платні ліфти. Приватні фірми, обслуговуючі ліфт, встановлюють апарат-лічильник, куди кожного разу, перш ніж натиснути на кнопку поверху, треба кинути 5 або 10 тетрі (3 або 6 центів), і за світло перед електрозабезпечуючою компанією розраховується та фірма.

Економія
Взагалі життя примусило жителів Грузії бути економніше: після того, як електро, газова і водорозподільна компанії були приватизовані і опинилися в менеджементі у іноземців, ціни на отримувані послуги виросли і шанси вкрасти елетроенергию або газ зникли. Якщо вкрадеш - штраф в 600 ларі гарантований. Співробітники цих компаній стали в більшості випадків непідкупні, їх часто міняли, точніше тасували в різні райони, щоб не звикали до них. В результаті народ став економити електроенергію і газ. У Грузії часто використовують економічні лампочки (у мене таких - половина), газ без потреби не включаємо, в квартирі стоять металлопластікові вікна з подвійним склом, щоб не упускати тепло. В результаті навчилися економити. Правда вода хоч і дорога, але там абонентська плата, так що економити не доводиться. Але і тут теж вже вирішили вводити лічильники і у кожного корпусу є свій, але він поки веде тільки відлік, і плата не йде.

Бюрократії-нема!
Але головною зміною в свідомості населення я вважаю припинення (або скорочення) бюрократії. Я вже багато раз наводив приклад суспільного реєстру Грузії, який відповідальний за видачу посвідчень особи і закордонних паспортів громадянам Грузії, оформлення нерухомості. Повторюся і нагадаю, що закордонний паспорт видається протягом 5 робочих днів, посвідчення особи - за 10 днів. Якщо комусь дуже терміново треба взяти документ, можна заплатити додаткову суму (яку раніше платили в кишеню співробітникам паспортного столу) і ви отримуєте заповітну "корочку". Сума росте залежно від терміновості документа. Але якщо не терміново - то гарантовано, що в строк (5-10 днів) ви отримаєте документ. Якщо не отримаєте - то співробітник паспортного столу так само гарантовано розпрощається з роботою. За всім стежать комп'ютери, і паспорт не роздрукуєш раніше чи пізніше за визначений термін. Минулого року Грузія вийшла на перше місце в світі по спрощеності оформлення нерухомості, і це дійсно так. Хочете переоформити на себе куплену квартиру. Можете понести документи в суспільний реєстр, можете піти в найближчий банк і скрізь вас обслужать. В банці за послугу візьмуть додаткові 50 ларі, але вам не доведеться нікуди ходити, а вже готові документи принесе кур'єр додому. Будь-яку довідку по нерухомості можна узяти з інета, з сайту реєстру. І така довідка приймається будь-яким органом влади, оскільки її дійсність можна перепроверіть в тому ж інтернеті. У решті відомств, як і в реєстрі вводиться система одного вікна, коли будь-яке питання у даній справі може вирішити один співробітник, що скорочує метушню. У всіх міністерств є сайти, і можна написати майл будь-якому посадовцю.

Злочинність
Не можна обійти і питання злочинності.. Треба сказати, що в Грузії відчувався кримінальний менталітет, такої кількості "злодіїв в законі", як в Грузії не було ніде в СРСР. В'язниці в Грузії переповнені були, і довелося реорганізовувати і цю сферу. Були побудовані декілька нових тюрем, де увязнені опинялися в кращих умовах, аніж раніше. Старі в'язниці були просто знесені. Проте цей процес був сприйнятий багатьма увязненими в багнети, оскільки в нових в'язницях засобу контролю за увязненими були набагато краще і сильніше, ніж в старих, що скорочувало привілеї "злодіїв в законі". Проте у результаті і це питання устаканілся. Взагалі, в цьому питанні багато що вирішувалося силовим методом. У Тбілісі роки 2 тому була епідемія крадіжок бічних дзеркал від мерседесів ML і у Opel Vectra. Їх ламали і продавали на ринку, де продаються запчастини від машин. Цю епідемію вдалося зупинити тільки після захоплення ринку спецназом, і арештом всього майна. Довести що ці дзеркала були крадені було неможливо, але ефект переляку спрацював. Зараз дзеркала не чіпають. Схоже було і з мобільниками. Скільки злочинів, у тому числі і з летальним результатом було із-за крадіжок мобільників. Серед неповнолітніх взагалі хвиля злочинів пройшла із-за них. Крадені мобільники теж продавали на ринку, практично відкрито. І одного прекрасного дня спецназ пов'язав всіх хто був в тому районі, де продавали крадені мобільники. І продавців і покупців, всіх без розбору. Показали по ТБ. В результаті відпустили майже всіх, але з тих пір крадені мобільники ніхто не приймає і не продає-купує. Звичайно є і перекоси в цій справі боротьби із злочинністю, наприклад у в'язниці опинилася жінка, що вкрала кіло квасолі, чоловік, що прихопив в магазині пляшку пива...

Скрізь, за кожним кроком видно те, чого не вистачає нашій владі - рішучість і продуманість кроків на базі знання менталітету нації. А у нас всі якісь "марсіани".

А щодо команди - нагадаю, що Грузія схожа на нас не лише "революцією троянд". Там окрім президента є своя Тимошенко - Ніно Бурджанадзе, яка тепер в "різкій опозиції" до президента. Там, якщо хтось вже призабув, президент добровільно погодився на дострокові вибори, оскільки розумів, що тільки так можна заспокоїти країну.
У нас годі про щось таке навіть думати, не те, що говорити.
  • 0

#830 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 19:58

Перегляд допису-=VJ=- (17.03.2009 13:13) писав:

Це не відкриття.
Проблема в тому, що в Україні нема такої людини. Ну, крім Тягнибока хіба.
  • 0

#831 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • 667 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 19:59

Перегляд дописуzav (17.03.2009 19:58) писав:

Це не відкриття.
Проблема в тому, що в Україні нема такої людини. Ну, крім Тягнибока хіба.

Давйте не писати на 100% - Бог його знає що він ще зробить!
  • 0

#832 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 20:24

Перегляд допису-=VJ=- (17.03.2009 15:49) писав:

Скрізь, за кожним кроком видно те, чого не вистачає нашій владі - рішучість і продуманість кроків на базі знання менталітету нації. А у нас всі якісь "марсіани".
Якщо так, то чим Президент завинив? Наормальна людина - як всі решта. Це ви просто в наше суспільство не вписуєтеся, бґґ.

Перегляд допису-=VJ=- (17.03.2009 15:49) писав:

А щодо команди - нагадаю, що Грузія схожа на нас не лише "революцією троянд". Там окрім президента є своя Тимошенко - Ніно Бурджанадзе, яка тепер в "різкій опозиції" до президента. Там, якщо хтось вже призабув, президент добровільно погодився на дострокові вибори, оскільки розумів, що тільки так можна заспокоїти країну.
У нас годі про щось таке навіть думати, не те, що говорити.
В Україні до того не довели, щоб Ющенко на позачергові вибори погодився - нам, знаєте, пощастило.
Ніно Бурджанадзе, на відміну від Тимошенко, не правгне влади як такої, натомість виступає більше регулятором.

Перегляд дописуZoomerMan (17.03.2009 15:14) писав:

Я вєже вам казав що є близько 350 визначень терміну "прлітика" ось вам одне зних Політикка - визначена частина, програма або напрямок такої діяльності;
Політика - сукупність засобів (інструментів) та методів (технік) для реалізації певних інтересів, тобто для досягнення певних цілей (звичайно, в певному соціальному середовищі).
Шкода, weber'а нема, він би 351 визначення виклав - через "ресурси".

Так я зараз навчаюсь за спеціальністю політологія (майбутня спеціалізація - політтехнолог)
Острахнах! Зжальтеся!!1

Пане політика не потидіє особистій владі! Вона навіть може її підкріплювати!
Ви моє реченян неуважно прочитали - спробуйте ще раз.

Значить за вашою логікою в бюжеті було закладено падіння курсу гривні відносно валюти...Покажіть мені де таке є записано в бюджеті чи даний такий прогноз експертами....
Ви 1000 грн. від Ощадбанку не отримували, часом? А дехто отримував. І цих дехто не один мульйон... Це вам такий натяк.
Є й інші покизники бюджету 2008, виконання яких лише погіршувало стабільність економічної системи, особливо на тлі кризи, що принагідно виникла.

Ну то значить і корупція не заборонена - бо не прозоре рефінансування то не спекуляція то є корупція, НБУ то вам не біржа а державний орган...
У правознавстві відсутній термін "непрозоро", зважте.

Ви хочете докази не прозорого рефінансування ось вам - чому суму яку надав МВФ віддали саме тим 6 банкам і найбільше "Надрі"? Чому не було проведено ніякого конкурсу нічого, не було обгрунтовано саме такий вибір...
Де докази? Де той списОк із шести банків? Якби "Надра" гарно заробила восени, то невже була би зараз із тимчасовою адміністрацією? Чи вже вкрали гроші, про наш нарід завжди радий чесати язика?
Про шість не скажу, але що зовнішні кошти були вкинуті на фінансовий ринок, тобто у банки - це, як раз, цивілізований шлях.
  • 0

#833 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 20:53

Перегляд дописуzav (17.03.2009 20:24) писав:

Про шість не скажу, але що зовнішні кошти були вкинуті на фінансовий ринок, тобто у банки - це, як раз, цивілізований шлях.

В результаті бідна нецивілізована Болгарія живе з падінням в 15%, а багата цивілізована Україна - в 45%.
  • 0

#834 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 21:08

Перегляд допису-=VJ=- (17.03.2009 20:53) писав:

В результаті бідна нецивілізована Болгарія живе з падінням в 15%, а багата цивілізована Україна - в 45%.
Яким падінням?
  • 0

#835 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • 667 повідомлень

Відправлено 17.03.2009 – 21:30

Перегляд дописуzav (17.03.2009 20:24) писав:

Шкода, weber'а нема, він би 351 визначення виклав - через "ресурси".

Острахнах! Зжальтеся!!1

Ви моє реченян неуважно прочитали - спробуйте ще раз.

Ви 1000 грн. від Ощадбанку не отримували, часом? А дехто отримував. І цих дехто не один мульйон... Це вам такий натяк.
Є й інші покизники бюджету 2008, виконання яких лише погіршувало стабільність економічної системи, особливо на тлі кризи, що принагідно виникла.

У правознавстві відсутній термін "непрозоро", зважте.

Де докази? Де той списОк із шести банків? Якби "Надра" гарно заробила восени, то невже була би зараз із тимчасовою адміністрацією? Чи вже вкрали гроші, про наш нарід завжди радий чесати язика?

Ну та я вам вже 3 пости це пишу - тре дивитись в залежності від контексту....

Ви що не любите політтехнологів? Ви не повірите але вони теж люди! Правда робота в них цікава, екзотична....

Те що бюджет популістський я не спорю але ж навіщо тоді пан Стельмах (бачив по плюсах виступав) кричав що гривня стабільна все просто супер, навіть якщо що ми її втримаєм і т.д.....Але якимось дивом долар став 7 з копійками а потім майже 9....Дивина....

Зато цей термін присутній у голови МВФ Домініка Строс-Кана!

В тому то і проблема що НБУ все засикретив ніхто не знає напевно крім працівників.... 6 то цифра яку називають експерти і аналітики...

Це є проблеми "надри" чогось ні приват ні райфайзен (щей прибуток отриамав за 2008р) ні отіпі не потрібне рефінансуваня від НБУ а стражденний Надра отримує кучу грошей і всерівно виплатити не може нічо- Аде гроші - Миші з"їли....

Повідомлення відредагував ZoomerMan: 17.03.2009 – 21:30

• 0

#836 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 18.03.2009 – 00:48

Перегляд дописуZoomerMan (17.03.2009 21:30) писав:

Ви що не любите політтехнологів? Ви не повірите але вони теж люди! Правда робота в них цікава, екзотична....
Що "екзотична", то так.

Те що бюджет популістський я не спорю але ж навіщо тоді пан Стельмах (бачив по плюсах виступав) кричав що гривня стабільна все просто супер, навіть якщо що ми її втримаєм і т.д.....Але якимось дивом долар став 7 з копійками а потім майже 9....Дивина....
Укотре впродовж теми питаю: чому люди думають, що стабільність грошової одиниці визначається курсом відносно валюти?

Зато цей термін присутній у голови МВФ Домініка Строс-Кана!
Прапора йому передайте, адже його думка не є Законом України.

В тому то і проблема що НБУ все засикретив ніхто не знає напевно крім працівників.... 6 то цифра яку називають експерти і аналітики...
Ви працівник НБУ? Може ви знаєте людину, яка знає людину, котра знайома з працівником НБУ, і це вона вам всі "сикрети"© розповіла?

Це є проблеми "надри" чогось ні приват ні райфайзен (щей прибуток отриамав за 2008р) ні отіпі не потрібне рефінансуваня від НБУ а стражденний Надра отримує кучу грошей і всерівно виплатити не може нічо- Аде гроші - Миші з"їли....
Райффайзен-то взагалі банк із закордонними інвестиціями. А Надра, напевно, прокололася на маркетингу... зрештою вона істотно менша за Приват.
http://www.privatbank.ua/info/index2.stm?u...alance_bank.ssc
http://www.nadra.com...s/report_07.pdf
Але поцікавлюся докладніше найближчим часом.
  • 0

#837 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 18.03.2009 – 08:15

Перегляд дописуzav (17.03.2009 21:08) писав:

Яким падінням?

курсу національної валюти щодо долара, звісно.
  • 0

#838 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 18.03.2009 – 09:14

Перегляд допису-=VJ=- (18.03.2009 08:15) писав:

курсу національної валюти щодо долара, звісно.
Не бачу в цьому біди.
  • 0

#839 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 18.03.2009 – 09:42

Перегляд дописуzav (18.03.2009 09:14) писав:

Не бачу в цьому біди.

То Ваші проблеми. А у всієї країни - інші, свої.
  • 0

#840 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • 667 повідомлень

Відправлено 18.03.2009 – 16:37

Перегляд дописуzav (18.03.2009 00:48) писав:

Що "екзотична", то так.

Укотре впродовж теми питаю: чому люди думають, що стабільність грошової одиниці визначається курсом відносно валюти?

Прапора йому передайте, адже його думка не є Законом України.

Ви працівник НБУ? Може ви знаєте людину, яка знає людину, котра знайома з працівником НБУ, і це вона вам всі "сикрети"© розповіла?

Райффайзен-то взагалі банк із закордонними інвестиціями. А Надра, напевно, прокололася на маркетингу... зрештою вона істотно менша за Приват.
http://www.privatbank.ua/info/index2.stm?u...alance_bank.ssc
http://www.nadra.com...s/report_07.pdf
Але поцікавлюся докладніше найближчим часом.

А чим же визначається стабільність грошової валюти? - так зараз вона стабільна 8 з копійками....Доречі наша гривня прив"язана до долара а не у "вільному плаванні" як наприклад фунт.....

То в нас в законі передбачено не прозоре рефінансування банків?....Цікаво ну то мабуть і корупція в нас не передбачена зак укр....

От в тому то і проблема ніхто не знає точної суми і точно кому (ну крім Надра бо то зякийсь заступник Стельмаха в інтерв"ю сказав)....

Я не спорю але чомусь Надра отримала пррибуток за 2008 рік але чомусь віддати депозити не може хоч і рефінансування від НБУ отримала...Відповіді є дві або ті гроші перекочували в офшори або там топ-менеджери повні ідіоти....Я схиляюсь до 1...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних