Перейти до вмісту

Віктор Ющенко

Повідомлень в темі: 2641

Опитування: Вибори Президента України у 2015році. (89 користувачів проголосувало)

Чи бажаєте Ви щоб Ющенко В.А. взяв участь у виборах Президента України у 2015 році?

1. За те щоб взяв участь у виборах (31 голосів [34.83%])

Процент голосів: 34.83%

2. Проти його участі у виборах (51 голосів [57.30%])

Процент голосів: 57.30%

3. Я не знаю, не визначився(лась) (7 голосів [7.87%])

Процент голосів: 7.87%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#501 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 23.12.2008 – 20:36

[quote name='-=VJ=-' post='377281' date='23.12.2008 14:44']Президент вже пояснив.

"Національний банк України здійснив рефінансування комерційних банків на суму 90 млрд грн. З них 40 млрд це власне програма рефінансування, а 50 млрд - кредити "овернайт" і короткострокові кредити. Такі дані привів Президент України Віктор Ющенко в ході наради з головами місцевих адміністрацій."

Якщо врахувати, що готівкова маса гривні - близько 150 мільярдів, то виходить, що НБУ за кілька місяців "надрукував" банкам ще 60% грошей в обіг. Беремо курс долара 5,5 і множимо його на 60% - і отримуємо 8,8 - те, що ми бачимо на вуличних кіосках і міжбанку.
Ще питання по винуватим є?[/quote]
А звідки число "150 млрд. грн."?
[quote name='http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2008/mp/dopovidx/d112008.pdf']За даними Національного банку України, наявна грошова маса в обігу України у жовтні 2008р. порівняно з вереснем збільшилась на 0,7% і на 1 листопада 2008р. становила 481117 млн.грн. Ці зміни відбулись за рахунок збільшення обсягу готівки (на 9,5%, або на 12687 млн.грн.) і переказних коштів в іноземній валюті та інших коштів (на 0,4%, або на 1074 млн.грн.).[/quote]90 млрд. грн. складають 19%. Якщо ці гроші потраплять на ринок, я хочу бачити відповідну інфляцію. Якщо ж її не буде, то зазначене рефінансування народу не загроза.
p.s. За 40 хвилин слухатимму "Свободу", про котру згадував - наведу кілька цитат.

Повідомлення відредагував zav: 23.12.2008 – 20:40

• 0

#502 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 23.12.2008 – 20:56

Перегляд дописуzav (23.12.2008 20:36) писав:

А звідки число "150 млрд. грн."?

З інтернету

Перегляд дописуzav (23.12.2008 20:36) писав:

Якщо ці гроші потраплять на ринок, я хочу бачити відповідну інфляцію.

Ви її вже мали можливість побачити в курсі гривні до долара.
А товарної інфляції не буде - населенню ці гроші ніхто не давав.

Президент Віктор Ющенко відповів на саме популярне питання, задане інтернет-аудиторією. Питання звучало таким чином: "Скільки нам (простим людям) необхідно Вам заплатити, щоб Ви разом з усіма депутатами ВР, міністрами, назавжди виїхали за кордон і не заважали Україні нормально розвиватися".

У першу чергу, Ющенко назвав це питання провокацією. Він запідозрив, що 2 / 3 авторів цього питання представляють інші країни. Крім того, він підкреслив, що не можна ставити таке питання, адже "ми маємо на увазі людей, яких обирав народ".

"Ви обирали кожного депутата. Кожен міністр - це людина, який раніше був депутатом, який отримав підтримку людей, поставити це питання", заявив Ющенко. За словами Президента, це питання не таке вже й банальне, як може здатися на перший погляд. Він підкреслив, що "який народ - така і влада". Ющенко підкреслив, що влада зобов'язана показувати своєму народу шлях, за яким необхідно йти. "Подобається це, чи ні, ми повинні обговорювати речі, які є неприйнятними", заявив Ющенко. "Я щасливий, що у тебе, Сергію (питання задав журналіст Української правди Сергій Лещенко - ред.), є можливість поставити таке питання, і ми не тільки ставимо його, але й намагаємося обговорювати, на відміну від деяких інших сусідніх країн", заявив Ющенко.

"Що стосується плати, то це - корупція. Такі пропозиції не пройдуть. Нам необхідно поліпшувати відносини" влада-виборець ", резюмував Президент.

Ще одна ганьба.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 23.12.2008 – 20:58

• 0

#503 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 23.12.2008 – 23:04

Свобода слова (ICTV, 2008-12-22) писав:

Ведерникова И. (Обозреватель) писав:

Арсений Петрович, помимо политических заявлений, которые сделала Юлия Владимировна в пятницу, она некоторые свои слова пыталась подкрепить экономисески. Во-перых, звучала, шла речь о рефинансировании банков, о сорока милиардах, напечатанных НБУ и рефинансированных банкам. Прозвучало название банка "Надра", который получил семи милиардов, и фамилия господина Фирташа. Я бы хотела получить от вас ответ, как вы считаете, имеет ли Фирташ шансы выиграть суд против премьер-министра в Британском суде? Это раз. Во-вторых, как вы прокоментируете версию, которую неодноажды уже высказывали эксперты, о том, что НАК "Нафтогаз" за последний месяц не расплатился с долгами Газпрому именно потому, что скакал курс и компания теряла миллионы? И в-третьих, как вы относитесь к заявлению Тимошенко о том, что если Ющенко не подаст представление на увольнение Стальмаха в Раду, то этот момент будет решен иным путем, без представления Президента?

Яценюк А. П. сказав:

Ну, я, с вашего разрешения, начну со Стельмаха, то есть с окончания. Касательно увольнения или назщначения председателя Национального Банка - это является исключительно в компетенции по внесению Президента Украины, а по утверждения - Парламента. Если мы пойдем путем тотального игнорирования Украинской Конституции, кстати ее, к огромному сожалению, все игнорируют, то это вообще приведет к полному бардаку. Якщо є мова про зміну, я ще раз підкреслюю, зробили план, якщо цей план не виконується, є кадрова заміна, представили кадрову заміну, зайшли в парламент і поміняли. Відповідно до Конституції і за поданням Президента. Друге, що стосується НАК "Нафтогаз України". Ну, ви знаєте як, до речі, заплатили останні 800 мільйонів оларів бргу Російській Федерації? Я вам скажу як. Національний Банк зробив емісію, а точніше надрукував гроші, передали ці гроші в один з українських банків, цей український банк прокредитував НАК "Нафтотогаз України", і таким чином розрахувалися за газ. В мене одно невеличке запитання. А куди ділися гроші, які збирали останні дев'ять місяців? Чи в нас за газ ніхто не платив?

Ведучий сказав:

До кого це запитання?

Яценюк А. П. сказав:

Ну, напевно до тих, хто відповідальний за ці речі. От тут же сидять дуже багато людей, я думаю, якщо я запитаю, чи не платили ви за газ, тут ні одна рука не підніметься. Всі платили. Куди поділись гроші? Ми дійшли до тієї ситуації, коли заробітну плату шахтарям ми почали також платити за рахунок покритої непокритої емісії Національного Банку. То ми повертаємося куда, в які роки повертаємося? Що сталося з українською економікою? Хто винен, побачите, що люди визнають чітко, і визначать, хто винен. Можна розповідати будь-які речі, люди не дурні. Кінчилися ті часи. Що хтось думає, що можна десь когось обвести. Ні. Абсолютно. Вони все чітко розуміють. І все стане не свої місця, можете навіть в цьому питанні не переживати.

Перегляд допису-=VJ=- (23.12.2008 20:56) писав:

Ви її вже мали можливість побачити в курсі гривні до долара.
А товарної інфляції не буде - населенню ці гроші ніхто не давав.
А куди ж вони подінуться далі?..

Перегляд допису-=VJ=- (23.12.2008 20:56) писав:

"Що стосується плати, то це - корупція. Такі пропозиції не пройдуть. Нам необхідно поліпшувати відносини" влада-виборець ", резюмував Президент.[/i]

Ще одна ганьба.
Чьорть! Він мене перехитрував, гиги.
  • 0

#504 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 00:01

Перегляд дописуzav (23.12.2008 23:04) писав:

А куди ж вони подінуться далі?..

На пальцях, як я собі це уявляю.
1. НБУ "малює" комп"ютерні гривні, "віддає" їх банкам.
2. Банки виходять з цими комп"ютерними гривнями, які для безналу є цілком реальними, на міжбанк і купують за них там цілком реальні долари.
3. Долари складаються в підвали банків, Нацбанк на міжбанку позбувається валюти, отримуючи назад свої ж "намальовані" гривні.
4. Загальна гривнева грошова маса (готівкова і безготівкова) росте. Загальна доларова маса залишається незмінною. Валютні резерви НБУ тануть.

Що маємо в результаті.
Гривень в цілому стало більше. Хоча, звісно, показуючи лише готівкову масу це можна приховати. Причому стало більше їх саме у НБУ, який прималював собі борг на рахунки. Причому не факт, що по тому боргу рефінансування банки на днях розрахувались, продавши частину доларів по курсу в 1,5 рази більшому, аніж їх у того ж таки НБУ купували, залишивши собі чистий навар.
Доларів залишилось стільки ж, тільки вони змінили місце зберігання - з валютних резервів НБУ та рахунків тих, хто їх ще продавав на міжбанку вони опинились в підвалах банку "Надра" та інших "обраних".
Курс обвалився - бо загальна маса гривень не забезпечена такою ж кількістю доларів.

Аналогічний "кидок" був дуже популярний в 90-х. Фірма-одноденка брала кредит в банку, на цей кредит купувала цілком реальні товари, продавала їх і зникала. У когось з"являлись реальні гроші за проданий товар, у когось з"являвся товар, а банк лишався з дулею в кишені і так званими "безнадійними боргами". Для іншого - дивіться вже набивший оскоми "Гроші як борг".

шонеясно, га?
  • 0

#505 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 14:10

Стосовно ганьби, яку я підкреслив дешо раніше - я сам був здивований тим, як Ющенко ганебно "злив" запитання, на яке можна було дати десятки різних відповідей, але він чомусь обрав найгіршу - спихнути все на вигаданих "російських користувачів".

Секретаріат президента замовляв розслідування для того, щоб з'ясувати, як критичне щодо Віктора Ющенка запитання від інтернеті-аудиторії стало таким популярним. Про це Українській правді повідомила керівник головного управління інформполітики СП Лариса Мудрак. Як відомо, найбільш рейтинговим запитанням для президента від інтернет-користувачів на підсумковій прес-конференції було таке: "Шановний пане Президенте, скажіть будь-ласка, скільки нам (простим людям) потрібно Вам заплатити, щоб Ви разом з усіма депутатами ВР, міністрами, урядовцями назавжди виїхали за кордон і не заважали Україні нормально розвиватися?" Це питання зібрало 86 тисяч голосів тільки на "Українській правді". Мудрак повідомила, що після початку голосування, яке мало визначити найбільш популярне запитання для президента, їх здивувала велика підтримка цього запитання.

"Нас самих зацікавило, звідки беруться такі настрої в інтернеті. Ми замовили експертизу у відповідних державних органів, і експерти повідомили – за це питання голосували переважно російські користувачі", - сказала Мудрак. Вона не повідомила, які органи проводили цю "експертизу". Водночас "Українській правді" стало відомо, що походження підтримки цього запитання вивчала Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації, утворена на базі СБУ. Як відомо, під час прес-конференції речниця президента Ірина Ванникова заявила, що це питання "відображає інтереси російських інтернет-користувачів". У свою чергу сам Ющенко сказав, що 2/3 авторів цього питання знаходяться не в Україні. Натомість "Українська правда" має підтвердження на рівні ай-пі адрес читачів, що це питання до Ющенка було підтримано саме читачами з України.

В останньому, власне, я сумніву не мав - кому в Росії потрібні наші питання, половину з яких ніхто б там не зрозумів.
  • 0

#506 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 19:58

Перегляд допису-=VJ=- (24.12.2008 00:01) писав:

шонеясно, га?
Не ясно, звідки стільки долярів на міжбанку. Я чув про витрати резервів НБУ $6 млрд., а 90 млрд. грн. це навіть за найвищим курсом уже $10 млрд. Звідки взялося ще $4 млрд.?
  • 0

#507 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 24.12.2008 – 21:47

Перекидаю відповідь в гілку про долари.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 24.12.2008 – 21:48

• 0

#508 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 27.12.2008 – 00:23

"Свобода" на Інтері зараз цікава...
Спершу Яценюк усім розповів про соцвиплати та інфляцію, про курс доляра весняний і літній.
Тепер Ющенко зізнався, що НБУ правильно з курсом вчинив - це задля вирівнювання зовнішнього торгівельного балансу країни. А довелося робити це саме НБУ, тому що про це не потурбувався уряд.
  • 0

#509 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 27.12.2008 – 10:46

нарешті додумались народу в зрозумілою мовою просто пояснити, що відбувається з країною, економікою.
Все закономірно як результат політреформи 2004 року, цікаво чи вистачить волі виправити свої помилки.
Є два шляхи скасувати політреформу і почати відбудовувати владну вертикаль,
або закінчити децентралізацію влади і перерозподілити бюджети на користь місцевих.
Але враховуючи принятий бюджет з перекосом 60/40 на користь державного - шлях тільки один: скасування політреформи і відновлення вертикалі влади по всім її гілкам.
  • 0

#510 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 29.12.2008 – 13:37

Перегляд дописуzav (27.12.2008 00:23) писав:

Тепер Ющенко зізнався, що НБУ правильно з курсом вчинив - це задля вирівнювання зовнішнього торгівельного балансу країни. А довелося робити це саме НБУ, тому що про це не потурбувався уряд.

Ви, сподіваюсь, добряче повеселились, коли він цю маячню гнав? :rolleyes:
  • 0

#511 Егор.економист

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 102 повідомлень
  • Місто:Черкаська область м.Умань

Відправлено 29.12.2008 – 20:08

Переставайте його слухати він таке вже гонить,наче мене з ним не одній науці вчили.Лапшу навчився вішати ну зараз час не той.

Повідомлення відредагував Егор.економист: 29.12.2008 – 20:09

• 0

#512 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 29.12.2008 – 20:57

Перегляд допису-=VJ=- (29.12.2008 14:37) писав:

Веселяться ті , хто в економіці НОЛЬ. Послаблення національної валюти в країнах, що розвиваються тільки плюс- це підтримує експортні галузі, і не дає зовнішньоторговельному балансу перейти точку невозврата. Молодець Ющ - дуже грамотний крок, ще б уряд своєю істерикою не піднімав зайвої паніки, то й курс так би не підскочив.

Перегляд дописуЕгор.економист (29.12.2008 21:08) писав:

Переставайте його слухати він таке вже гонить,наче мене з ним не одній науці вчили.Лапшу навчився вішати ну зараз час не той.
Могжливо Вас вчили радянській системі побудові економіки. В цей час загальносвітова модель економіки може помінятись - то ж і Вам прийдеться перевчатись . Чи не так?
  • 0

#513 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 29.12.2008 – 21:26

Перегляд допису-=VJ=- (29.12.2008 13:37) писав:

$14 млрд. від'ємного зовнішньоторгівельного балансу України нажаль не маячня.
Це, звісно, вина і Президента теж: мало протидіяв урядам, котрі до цього довели.

Повідомлення відредагував zav: 29.12.2008 – 21:28

• 0

#514 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 29.12.2008 – 23:14

Перегляд дописуzav (29.12.2008 21:26) писав:

$14 млрд. від'ємного зовнішньоторгівельного балансу України нажаль не маячня.

І до чого тут "опускання" національної валюти, якщо не секрет?

Перегляд дописуzav (29.12.2008 21:26) писав:

Це, звісно, вина і Президента теж: мало протидіяв урядам, котрі до цього довели.

Яким чином уряд має впливати на те, що низькоякісний український метал нікому не потрібен, а самим українцям високоякісні автівки та телевізори дуже навіть потрібні?

Перегляд дописуyushchenko (29.12.2008 20:57) писав:

Веселяться ті , хто в економіці НОЛЬ. Послаблення національної валюти в країнах, що розвиваються тільки плюс- це підтримує експортні галузі, і не дає зовнішньоторговельному балансу перейти точку невозврата. Молодець Ющ

Шкода, що у Вас день народження заниканий, але підозрюю, що він не дуже давній...
  • 0

#515 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 29.12.2008 – 23:24

Перегляд допису-=VJ=- (29.12.2008 23:14) писав:

Яка ж це таємниця - жодної таємниці!
Таким чином НБУ вирівняв цей самий баланс, збільшивши надходження гривні від продажу валюти.
Раніше заважав інфляції, тепер підтримує експорт.

Яким чином уряд має впливати на те, що низькоякісний український метал нікому не потрібен, а самим українцям високоякісні автівки та телевізори дуже навіть потрібні?
Хіба потрібні? Непотрібні аж ніяк - нема в українців грошей на високоякісні автівки та телевізори. І ніколи не було. Навіть на неякісні було.
А ще в уряду має бути програма, так, і там має бути написано на що він впливатиме і як саме. А то останні уряди впливають чомусь виключно шляхом приватизації. Мені вже лячно за країну у 2009, коли Тимошенко почне розпродаж залишків державних підприємств, у прагненні виконати бюджет і здобути переваги у передвобирчій програмі.

Шкода, що у Вас день народження заниканий, але підозрюю, що він не дуже давній...
Ви би краще про економіку щось підозрювали, вибачте на слові.

Повідомлення відредагував zav: 29.12.2008 – 23:23

• 0

#516 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 29.12.2008 – 23:26

Перегляд допису-=VJ=- (30.12.2008 00:14) писав:

Одним з основних факторів нарощування експортного потенціалу та врівноваження торгового дисбалансу Японії у 80-ті було власне постійне пониження курсу йени щодо долару, це я ще в газеті "За рубежом" читав , коли маленький був. Це про день народження. Що Ви шановний економіст скажете з цього приводу, чи може підняти динаміку йени за 80-і? Чи вони в Японії придурки?
  • 0

#517 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 29.12.2008 – 23:29

Перегляд дописуzav (29.12.2008 23:24) писав:

Таким чином НБУ вирівняв цей самий баланс

Цифри, пане, цифри - на скільки мільярдів вирівняно?

збільшивши надходження гривні від продажу валюти.

Он як. І хто ж продавав її, якщо не секрет? Наскільки я пригадую, то останні два місяці НБУ якщо і виходив з продажем долара - то з мізерними сумами, по захмарних цінах і під кінець фінансового дня. То що, скільки точно ж гривні надійшло від скількох проданих доларів?

Раніше заважав інфляції, тепер підтримує експорт.

І наскільки збільшено експорт?

Хіба потрібні?

Ще й як. Працювали б в торгівлі - знали б.

нема в українців грошей на високоякісні автівки та телевізори. І ніколи не було. Навіть на неякісні було.

:rolleyes: <_< :happy1:
  • 0

#518 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 29.12.2008 – 23:34

Перегляд допису-=VJ=- (30.12.2008 00:29) писав:

І наскільки збільшено експорт?
:rolleyes: <_< :happy1:
Вам ж сказано, що підтримує, а не збільшує . В умовах кризи- це неабищо. Чи не так?

Знову повертаюсь до питання:
Чи Ви вважаєте , що зниження курсу національної валюти ніяким чином не впливає на підтримку експорту?

Повідомлення відредагував yushchenko: 29.12.2008 – 23:38

• 0

#519 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 29.12.2008 – 23:47

Перегляд дописуyushchenko (29.12.2008 23:26) писав:

Одним з основних факторів нарощування експортного потенціалу та врівноваження торгового дисбалансу Японії у 80-ті

Внешня торговля Японии, % к итогу

Год Експорт Импорт % експорта к импорту

1981 33,469 31,464 94%
1982 34,433 32,656 95%
1983 34,909 30,015 86%
1984 40,325 32,321 80%
1985 41,956 31,085 74%
1986 35,29 21,551 61%
1987 33,315 21,737 65%
1988 33,939 24,006 71%
1989 37,828 28,979 77%
1990 41,457 3,385 8%

Чи то мені повилазило, чи то усі вісімдесяті експорт Японії переважав, і то інколи досить значно, імпорт.
Що скажете, пане економіст?

постійне пониження курсу йени щодо долару
Ви шановний економіст скажете з цього приводу, чи може підняти динаміку йени за 80-і?

Я нічого не скажу, я просто підніму динаміку йени до долара в 80-тих

1980 238.80
1981 205.20
1982 228.45
1983 238.40
1984 234.74
1985 254.78
1986 192.65
1987 152.30
1988 127.18
1989 129.13
1990 144.40

Так оце і бачу - постійне зниження. Ага.
Що скажете, шановний економіст, котрий приховує свій вік?

Не раджу в дитинстві читати економічні статті - можна багато чого не зрозуміти, а потім отак в калюжу сісти в дорослому віці (якщо він вже настав, звісно).

Чи вони в Японії придурки?

Я дуже радий, що у нас ще досі не вимерли люди, які полюбляють лікувати апендицит анальгіном, бо "від голови допомогло".

Перегляд дописуyushchenko (29.12.2008 23:34) писав:

Знову повертаюсь до питання:

Ви спочатку з власними помилками розберіться, а потім будете за інших відповідати і влізати в чужі діалоги.
  • 0

#520 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 30.12.2008 – 00:06

Перегляд допису-=VJ=- (30.12.2008 00:47) писав:

Внешня торговля Японии, % к итогу

Год Експорт Импорт % експорта к импорту

1981 33,469 31,464 94%
1982 34,433 32,656 95%
1983 34,909 30,015 86%
1984 40,325 32,321 80%
1985 41,956 31,085 74%
1986 35,29 21,551 61%
1987 33,315 21,737 65%
1988 33,939 24,006 71%
1989 37,828 28,979 77%
1990 41,457 3,385 8%

Чи то мені повилазило, чи то усі вісімдесяті експорт Японії переважав, і то інколи досить значно, імпорт.
Що скажете, пане економіст?

Я нічого не скажу, я просто підніму динаміку йени до долара в 80-тих

1980 238.80
1981 205.20
1982 228.45
1983 238.40
1984 234.74
1985 254.78
1986 192.65
1987 152.30
1988 127.18
1989 129.13
1990 144.40

Так оце і бачу - постійне зниження. Ага.
Що скажете, шановний економіст, котрий приховує свій вік?

Не раджу в дитинстві читати економічні статті - можна багато чого не зрозуміти, а потім отак в калюжу сісти в дорослому віці (якщо він вже настав, звісно).

Я дуже радий, що у нас ще досі не вимерли люди, які полюбляють лікувати апендицит анальгіном, бо "від голови допомогло".

Ви спочатку з власними помилками розберіться, а потім будете за інших відповідати і влізати в чужі діалоги.
По-перше , тут не діалог. Діалоги будете вести в Асьці. А звідки дані, якщо не секрет?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних