Перейти до вмісту

Чому люди вірять в Бога?

Повідомлень в темі: 140

#121 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2259 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 24.07.2015 – 15:48

Перегляд дописуManfred (24.07.2015 – 10:20) писав:

Із того, що хтось побачив у горі Аю-даг — ведмедя не висновується, що ведмедів взагалі не існує.
Прихований текст

Це гора, яка для когось подібна на велетенського ведмедя. Але це просто гора.
А це блискавки, які для когось подібні на гнів сивого бородатого дядька, але це просто блискавки.
Прихований текст

Цитата

Якщо "люди то просто скупчення атомів давно померлих зірок, звичайні біороботи", то звідки у них може виникнути "примітивна самосвідомість" і бажання шукати істинне пояснення власного існування? Адже згаданий вами кіт його ви теж мабуть вважаєте "просто скупченням атомів давно померлих зірок"? Але я припускаю, що він не надто дошкуляє вам пошуками "пояснити власне ж існування"?
А я звідки знаю? Може це закономірний розвиток інтелекту? Оно вже роботи проходять тести на самосвідомість.
Кіт мені не дошкуляє, вірніше не дошкуляв, бо він вже помер. Але хто зна про що він думав, лежачи цілими днями на підвіконні. Може й про зміст свого існування.
  • 0

#122 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 24.07.2015 – 16:31

Перегляд дописуManfred (24.07.2015 – 16:08) писав:

Тут важливо розрізняти інтелект і самосвідомість, робот може видати лише те, що у нього закладено його розробниками, він не має свободи воли, не несе відповідальности за свої дії, бо не є автором своїх рішень, це просто робота програм.
Чи не властиво це саме людям? Хіба свобода волі не є ілюзією? Хіба люди не діють за якимись алгоритмами? Та навіть наш діалог у даний момент - це просто робота програм. Співрозмовник запрограмований відповідати іншому співрозмовнику якісь речі, засновані на якійсь доступній для нього інформації, обробленій якимись його принципами, уявленнями, логічним мисленням і т.д.
Я, приміром, щодня бачу яскравих біороботів у маршрутці. Це такі собі люди пенсійного віку, які люблять поговорити "про політику". Вони переливають з пустого в порожнє, повторюють якісь дурні шаблонні фрази, і навіть не задумуються над тим що говорять. І дивлячись на них, я все більше задумуюсь що люди є такою ж "китайською кімнатою" як майбутній штучний інтелект.

Цитата

Ви могли б уточнити, у чому саме полягає ваша теза, яку ви ілюструєте цим дописом?
В тому що я й казав спочатку. Людський мозок підсовує людині найпростіше, найзвичніше для сприйняття пояснення, щось таке знайоме й зрозуміле. І в результаті люди поклоняються якомусь бородатому діду, якого наділяють не лише зовнішністю людини, але й людською поведінкою та емоціями. Чи це хтивий батько-герой Зевс, чи це злопам'ятний Яхве, у якого теж є діти, сім'я, слуги, царство і т.д. Ну а як інакше міг уявити собі творця Всесвіту античний житель як не у вигляді античного правителя.
  • 2

#123 Абрикос

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 11 повідомлень

Відправлено 24.07.2015 – 19:21

Люди не вірять у Бога, люди знають, що він є.
А заперечувати існування Вищої Сили можуть лише особи з двох крайніх категорій: самовпевнені червонопикінахаби, які вважають що життя в них у кишені ( до пори до часу) та обіжені на життя і на весь світ (мовляв, я такий хороший/хороша, а життя/Бог відвело мені таку жалюгідну роль, - надуюсь і не віритиму в нього).
Є ще молодь, яка життя по суті і не бачила і вважає в силу ще наявного здоровя, що все в них в руках. Але життя, чи пак Бог, з часом нещадно обламує їх, і вони вже так не викрикають на площах міст та форумах: Бога нема! Короч, людина - ніщо. Хто в цьому сумнівається - підіть на цвинтар і переконаєтесь. Там лежить земля, а в ній купа кальцію і інших ел. таб. Менд., колись ця трухлявіюча земля так скмо як і віталєчєк бігала і стрибала волаючи про свою невіру в Бога. Бог живий, а вони канули в лєту, себто перетворились на трухлядь.
  • -1

#124 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 24.07.2015 – 20:12

Перегляд дописуАбрикос (24.07.2015 – 19:21) писав:

Люди не вірять у Бога, люди знають, що він є.
Кумедний жарт.

Цитата

Хто в цьому сумнівається - підіть на цвинтар і переконаєтесь. Там лежить земля, а в ній купа кальцію і інших ел. таб. Менд., колись ця трухлявіюча земля так скмо як і віталєчєк бігала і стрибала волаючи про свою невіру в Бога. Бог живий, а вони канули в лєту, себто перетворились на трухлядь.
Ходив я якось на цвинтар, і сотні понатикуваних хрестів наштовхнули мене на думку, що ті люди навряд чи бігали і кричали що бога нема, скоріш за все вони сумлінно ходили до церкви і щовечора звертались у молитвах до якоїсь абстракції.

Повідомлення відредагував Nameless One: 26.07.2015 – 20:49

• 1

#125 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6639 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 25.07.2015 – 12:20

Перегляд дописуNameless One (24.07.2015 – 20:12) писав:

Ходив я якось на цвинтар, і сотні понатикуваних хрестів наштовхнули мене на думку, що ті люди навряд чи бігала і кричала що бога нема, скоріш за все вони сумлінно ходили до церкви і щовечора звертались у молитвах до якоїсь абстракції.
ні, віра в бога тут ні до чого, тут правило "щоб краще, чим у сусіда"
  • 0

#126 mukolamusiv

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень
  • Місто:Дрогобич

Відправлено 25.07.2015 – 12:44

Ми згадали за цвинтар і хрести, а також абстракції до яких ми молимося (особисто я молюся не до абстракції, а до особи, особи Ісуса Христа, другої особи Пресвятої Тройці), тут виникає питання, як Ісус Христос воскрес і навіщо?
  • 0

#127 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 25.07.2015 – 15:14

Перегляд дописуmukolamusiv (25.07.2015 – 12:44) писав:

Ми згадали за цвинтар і хрести, а також абстракції до яких ми молимося (особисто я молюся не до абстракції, а до особи, особи Ісуса Христа, другої особи Пресвятої Тройці), тут виникає питання, як Ісус Христос воскрес і навіщо?

Хм...чим далі в ліс - тим жирніші партізани. Які кумедні християни пішли. 2000 рокі самим собі не можуть довести, воскрес Христос чи ні. І головне, ніяк не втямлять - навіщо він це зробив.

Цитата

особисто я молюся не до абстракції, а до особи, особи Ісуса Христа
Отак прямо підходиш : Емануїл Йосипович добрий день!....і бесідуєш ?

Цитата

другої особи Пресвятої Тройці
А чо це у тебе Христос на другому місці, а диявол на першому ? Ти ж до нього звертаешся в "Отче наш" словами "не введи мене у спокусу" ? Отець спокушає ??? А спокусник, згідно біблії, у нас хто ?
Загалом, тут є лише один християнин котрий відповідає вимогам писання - Манфред. Всі решта - від лукавого.

Усім привіт, до речі !

Повідомлення відредагував Безбожник: 25.07.2015 – 15:22

• 4

#128 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 928 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 25.07.2015 – 19:22

Привіт, Безбожнику, велкам бек, як здрувко? Класний пост і класний гумор, розсмішилисте! :yes:
  • 2

#129 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 25.07.2015 – 21:54

Перегляд дописуAquarius-ka (25.07.2015 – 19:22) писав:

Привіт, Безбожнику, велкам бек, як здрувко? Класний пост і класний гумор, розсмішилисте! :yes:
Привіт Aquarius-ka ! Дякую !
  • 2

#130 Абрикос

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 11 повідомлень

Відправлено 25.07.2015 – 21:59

Перегляд дописуAquarius-ka (25.07.2015 – 19:22) писав:

Класний пост і класний гумор, розсмішилисте! :yes:
Ой, перестаньте.
Заурядний зажований релігійний тролінг.
Хоча, так, ви маєте підставу потішитисі - вашева палка прібило :lol:
  • -1

#131 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 25.07.2015 – 22:24

Перегляд дописуАбрикос (25.07.2015 – 21:59) писав:

Хоча, так, ви маєте підставу потішитисі - вашева палка прібило :lol:
Не переймайся ти так. Я не на довго.
  • 2

#132 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Look the my fuking IP

Відправлено 25.07.2015 – 22:44

Дурня, Бог Існує , і ви то ніяк не спростуєте. Звісно я не хможу довести що Бог існує, відповідно, вірити чи ні - питання Віри. Я вірю в що Бог є, хтось не вірить - свобода вибору!
  • 0

#133 Абрикос

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 11 повідомлень

Відправлено 25.07.2015 – 22:55

Перегляд дописуmukolamusiv (25.07.2015 – 12:44) писав:

(особисто я молюся не до абстракції, а до особи, особи Ісуса Христа,
Хистос сказав. що молитись треба до Бога-Отця. В Євагнгелії я не здибав, щоб він закликав молитись до нього. Хоча, кожен Іван має свій план, і до діви Марії багато моляться, мені по суті байдуже, хай моляться до кого хочуть.
.
  • 0

#134 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 25.07.2015 – 23:29

Перегляд дописуАбрикос (25.07.2015 – 22:55) писав:

Хистос сказав. що молитись треба до Бога-Отця. В Євагнгелії я не здибав, щоб він закликав молитись до нього. Хоча, кожен Іван має свій план, і до діви Марії багато моляться, мені по суті байдуже, хай моляться до кого хочуть.
.
Тим хто не здибав, варто хоч раз у житті відкрити євангеліє. І з витріщеними очима побачити що у Луки (11/2-4) чи то у Матвія (6/9-13) Христос вчить учнів молитись починаючи з фрази : "Отче наш...."

Повідомлення відредагував Безбожник: 25.07.2015 – 23:36

• 2

#135 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6639 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 26.07.2015 – 05:40

Перегляд дописуShіver2005 (25.07.2015 – 23:33) писав:

Сестра моєї бабці все життя богу молилась, дітей ніколи не мала, до церкви ходила щотижня. Померла у 86 років, місяць тому. Спазми м'язів лівої частини тіла. Худла. Померла, можна сказати від голоду. Ось так їй - її бог віддячив! Тепер її жеруть в землі жучки. Молися і далі на свої сандалі.
тю, а шо Він був зобов'язаний її вознести?
  • 1

#136 Абрикос

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 11 повідомлень

Відправлено 26.07.2015 – 09:29

Перегляд дописуБезбожник (25.07.2015 – 23:29) писав:

Тим хто не здибав, варто хоч раз у житті відкрити євангеліє. І з витріщеними очима побачити що у Луки (11/2-4) чи то у Матвія (6/9-13) Христос вчить учнів молитись починаючи з фрази : "Отче наш...."
ну, тобі ніц вже не допоможе, навіть вилуплені баньки.
зазначу ще раз, не для тебе омаразматичений телепню, а для миколи: Ісус говорив, що молитись слід до Бога-Отця, закликів молитись до нього самого від Христа не було.

безбожник, ти є найвідразливіший троль на теревенях, мені навіть посилати тебе неприємно, не те щоб шось зацитовувати

Перегляд дописуShіver2005 (25.07.2015 – 23:33) писав:

Сестра моєї бабці все життя богу молилась, дітей ніколи не мала, до церкви ходила щотижня. Померла у 86 років, місяць тому. Спазми м'язів лівої частини тіла. Худла. Померла, можна сказати від голоду. Ось так їй - її бог віддячив! Тепер її жеруть в землі жучки. Молися і далі на свої сандалі.
Шівере, ну ти ж розумний хлопака на відміну від старого, шото возомнівшево а сєбє, бовдура, маразм якого так і хлєщє з усіх його дір. Яке церква має відношення до Бога/Вищої Сили? Чи до віри? вона так само реперзентує зріз суспільства, як і вулиця. візьми 100 осіб з церкви і 100 шпацеруючих осіб підряд зі стометрівки в центрі Львова. і я тобі гарантую, що кількість моральних гандонів і там і там буде майже однаковою. щодо сестри твоєї бабці, яка щонеділі відвідувала церкву. ок, давай трохи попліткуєм, хоч я це не люблю, про оточуючих. точніше не попліткуєм, а поконстатуєм. таких бабць я знаю купа. от одна наприклад, вона живе метрів 200 від мене, йдучи на свій город я мушу проходити повз її хату, їй років мабуть 75. живе сама, бездітна, ходить до церкви щонеділі. я не знаю фактів її молодості (і знати не хочу) але те що я бачу наводить на думку що відвідувани церкви аж ніяк не зробили її кращою за пересічну більшість, яка церкви не відвідує. вона завела собі кота, бігає за ним, арьот на нього просто так, і знімає з дерев куди люблять лазити коти в силу своєї натури лупашачи його при цьому мама нє гарюй. весь час прагне мене зупинити і на все поскаржитись та посудити. я переконаний, що її самотність, це наслідок її нестерпного характеру, і чому Бог має її допомагати за те що вона відвідує церкву, згідно твоїх слів про сестру бабцф, я не розумію. тут все закономірно. інша бездітна бабця по сусідству померла кілька років тому у приблизно ж цьому віці. правда церкву вона віддвідувала рідше, але все одно була церковна. в молодості вона залетіла, зробила аборт, і потенціїне материнство накрилось. то до чого тут Бог? наслідок її життя - її власні дії, а не відвідувани церкви. і взагалі, я зауважив, що ті хто усердно відвідує церкву, абсолютно не відзначаються і натяком на якусь моральну чистоту. я кажу за осіб, що живуть довкола мене, а непатякаю про якихось гіпотетичних персон. поруч живе одна, під 60, касірша в церкві. в молодості ї..алась наліво і направо. одружила на собі одного (спєцом завагітнівши від нього) коли вже мла дитину від іншого. потім "відкрила" для себе церкву, а точніше знюхалась з ксьондзом, який зробив її касіршою. ще 5-10 років тому, коли їй було 45-50 ксьондз годинами пропадав у неї вдома (чоловіка звісно в цей час не було) наразі ксьондз знашов собі молодшу, і її функції в обслуговуванні ксьондза зменшились до збирання бабла. інша бабця, теж під 60, так само регулярно буває у церкві. весела і позитивна. це на перший погляд. то слугує якби нектаром і дехто попадає впросак. якщо ви спокуситесь на той нектар і зупинитесь потриндіти з нею та ненароком скажете кажете хоча б мінімальну особисту річ, наприклад що ви сьогодні робили, одним реченням, то вечером селом циркулюватиме ціла годинна історія про вас, у вельми непривабливих барвах. можна писати цілий день. але нафік нужно. тому я й кажу, церква немає стосунку ні до Бога ні до віри. піти до церкви - означає просто відмітитись: Я ЄСЬМ Ь! і найприємніше у цих недільних походеньках до церкви - процес післяцековного повернення додому, під час якого залюбки перемивають кості бувшим у церкві і не тільки. ну але це все коню понятно, тому писати про церкву більше не буду.

а Вища Сила, шівере, шоб ти знав - існує. це ти тепер здоровий, молодий кобель бризкаючий самовпевненістю та впевненістю у своїх силах.
я би хотів подивитись, шоб ти заспівав якщо б у тебе був сколіоз фростіка, наприклад. може озлобився і ожорсточився на Бога ще більше і став на "героїчну" боротьбу з ним заперечуючи його існування, на кштал хокінга, чи як там його. жалісливе видовище. особливо, коли людина - по суті ніщо - кидає виклик Вищій Силі.
за все треба платити, шівере, і Вища Сила уважно стежить за тобою і твоїми діями. після війни, був один хлопчик, якого батьки не навчили що оточуючи світ треба любити чи принайимі ставитись бережно. він гасав по деревах, розрушав гнізда і виколуплював молодим пташкам очі. потім цей хлопчина став дідом. його онук народився сліпим.
мій напіврідний дядько, бравий воєнний, приїхав в отпуск у село і одній дівчині зробив дитину. звісно, одружуватися з нею він і не думав. йому зараз під 70, він справляє з себе жалюгідне видовище, а ще кілька років тому він завзято напускав на себе роль такого собі позитівчіка, ужас віруючого. от лиш чому віра прийшла до нього на старість? як ы до більшости. схоже ні сил ні можливостей грішити вже нема, а ще смерть вже стукає, страшно блін стає, адже прєдстоіт пєдстать перед вічним, принаймі як мінімум неминуче зіткнутися поглядом з своєю притопчуваною і заглушуаваною протягом життя совістю. але відволікся, так, цей якби мій не зовсім рідний дядько, має жінку - тігру львовну, а ще - єдиного сина, якому 43, і який немає дітей. ти простежуєш паралелі, наслідки та висновки цієї історії? він свідомо відмовився від дитини і від хорошої дівчини, внаслідок він опинився без онуків і зі стєрвою дружиною.
отаке от, шівере. тобто, тобі варто знати всю поднаготную сестри твоєї баці, а тоді вже остаточно підсумовувати.

о, вже тут як тут замынусували)
тут було 2 анонымыв, тарябука ы ше хтось, може акварыусцы не спиться. по перше, чого виховаїтесь? є що приховувати мабуть, і в свому житті тим більше, але малошановані аноніми, від Вищої сили ви ніфіга не приховаєте. по друге, мені байдуже на мінус, просто хотілось поділитись життєвим досвідом на реальних життєвих прикладах. бачу, нема для кого. шкода клацання на клаві.
ну всьо, то був останні пост на теревенях, сенсу писати більше нема.
  • -1

#137 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 26.07.2015 – 09:38

Абрикосе, так ти віриш тому, що написано в Біблії? Чи ти віриш в якогось абстрактного Бога як найвищу справедливість?
Я не мінусувала, хоча не розумію твоїх наїздів на Безбржника. До того ж, т.зору щодо «кому молитися» у вас із ним спільна.
  • 0

#138 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 26.07.2015 – 15:01

Перегляд дописуtaraBooka (26.07.2015 – 09:38) писав:

Абрикосе, так ти віриш тому, що написано в Біблії? Чи ти віриш в якогось абстрактного Бога як найвищу справедливість?
Я не мінусувала, хоча не розумію твоїх наїздів на Безбржника. До того ж, т.зору щодо «кому молитися» у вас із ним спільна.
Наїхать на Безбожника ?....ранувато.

Привіт taraBooka ! У тебе є три дні щоб у іншій гілці подати цікаву загадку.
І по темі. Аби я був християнином то вірив бі не в Бога а Богу. Спробуйте християни. Може щось і вийде.

Повідомлення відредагував Безбожник: 26.07.2015 – 15:05

• 1

#139 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 11.08.2015 – 16:29

Отут досить красномовні слова.

Цитата

19 Бо написано: Я погублю мудрість премудрих, а розум розумних відкину!
20 Де мудрий? Де книжник? Де дослідувач віку цього? Хіба Бог мудрість світу цього не змінив на глупоту?
21 Через те ж, що світ мудрістю не зрозумів Бога в мудрості Божій, то Богові вгодно було спасти віруючих через дурість проповіді.
22 Бо й юдеї жадають ознак, і греки пошукують мудрости,
23 а ми проповідуємо Христа розп'ятого, для юдеїв згіршення, а для греків безумство,
24 а для самих покликаних юдеїв та греків Христа, Божу силу та Божую мудрість!
25 Бо Боже й немудре розумніше воно від людей, а Боже немічне сильніше воно від людей!
26 Дивіться бо, браття, на ваших покликаних, що небагато-хто мудрі за тілом, небагато-хто сильні, небагато-хто шляхетні.
27 Але Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і немічне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильне,
28 і простих світу, і погорджених, і незначних вибрав Бог, щоб значне знівечити,
29 так щоб не хвалилося перед Богом жадне тіло.

• 0

#140 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 12.08.2015 – 15:09

Перегляд дописуManfred (12.08.2015 – 14:52) писав:

Із того, що я, наприклад, хочу пити, не висновується, що води не існує, навпаки бажання пити вказує на її існування.

А я хочу виграти Дейнеріс, і що з того?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних