Перейти до вмісту

Якою ви бачите головну мету виховання дитини?

Повідомлень в темі: 127

#101 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 01.11.2010 – 09:59

i 

Об’єднав. Оскаржуйте.

• 0

#102 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 01.11.2010 – 20:26

Перегляд дописуRambo (1.11.2010 00:55) писав:

Які моральні і етичні якості виховувати в дитині це в принципі зрозуміло. А от в якому напрямку розвивати дитину? Маю на увазі її майбутню професію. Чи дати дитині повну свободу вибору і нехай вона вчиться в школі і дивиться сама, що більше її приваблює, яка діяльність. І нехай сама далі вибирає на кого піти вчитися після школи. Дати їй можливість самій вибрати ким бути, яку спеціальність обрати.
Чи можливо краще не давати вибору дитині, а з дитинства намагатися нав'язати, прищепити дитині схильність до певної діяльності, пов'язаної з певною професією в майбутньому. Я маю на увазі не змушувати дитину насильно, а намагатися максимально зацікавити дитину певним напрямком, не питаючи її.
Власне за таким принципом живуть цілі династії лікарів, вчителів, юристів, військових,музиканти, артисти, інженери в певних галузях, науковці тощо. Професія передається ніби спадково. Особливо добре це виходить коли ще є певний талант до цієї професії, бо він передається спадково. Наприклад голос у співаків, чи талант малювання у художників тощо.
Отже як краще, нехай дитина сама вибирає, чи батькам зробити вибір замість дитини?
Дитина й так щодня чує балачки батьків про їхню роботу, то нащо додатково заохочувати-то?
Та й уласне не бачу сенсу вчити дитину тому, що знаєш сам на стороні - сам знаєш, сам і навчиш. Учити на стороні треба тому, чого сам не знаєш.
  • 0

#103 степовик

Профі

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 372 повідомлень
  • Місто:степу

Відправлено 02.11.2010 – 00:04

Перегляд дописуreyneke (1.11.2010 08:53) писав:

Схиляюся до думки, що і те, і інше можна чудово розвинути в будь-якої людини, за наявності хорошого вчителя.
Так можна, якщо докласти багато зусиль. Буде добрий результат, але думаю якщо є талант то це не лише полегшує процес навчання, але і результат може сягнути неймовірної висоти. Думаю не помітити це буде неможливо. Наприклад художників багато, а геніальний художник - рідкість. Впевнений що без таланту він би цього не досягнув.

Перегляд дописуreyneke (1.11.2010 08:53) писав:

Хай обирає сама. Доросла людина має займатися цікавою і улюбленою справою, тоді їй не буде здаватися, що вона марнує своє життя.))
Можливо і так. Але мабуть непогано було б зацікавити дитину продовжити якусь родинну справу. Як на мене то наче такі професійні династії це непогано. Великий досвід, великі можливості. Як що людину з дитинства поступово цілеспрямовано розвивати в певному напрямку, то з цієї людини вийде справжній професіонал. Тому можливо не давати вибору дитині, а взяти батькам на себе всю відповідальність за майбутній напрямок розвитку дитини і формувати цей розвиток. Бо напрямків багато і вибрати щось не просто. І так щоб людині підійшло. Далеко не завжди підлітки вдало обирають свій майбутній шлях. Багато хто вибирає, вчиться починає працювати, потім щось не виходить, починає переучуватися. А навіть під час навчання вже щось не виходить. А якщо дитину готувати з дитинства в одному напрямку то думаю вона впевнено себе почуватиме. А щоб їй було цікаво, то потрібно її з дитинства якось цим зацікавити, прищепити це і якось сприяти розвитку цього, якось стимулювати.

Перегляд дописуFT232BM (1.11.2010 09:26) писав:

Звісно насильне схиляння ні до чого не приводить, а от опосередкована нев"язування зіграє свою роль, звичайно можливо на так ефективно як хочеться, але всетаки.
Так я саме про це і кажу. Опосередковане нав'язування через зацікавлення. І всіляко сприяти цьому матеріально, теоретично і психологічно. Наприклад я знаю що музиканти садять за піаніно своїх дітей вже з трьох років. І не питають чи хоче дитина бути музикантом. Звісно вони не примушують, а зацікавлюють дитину. З такої людини потім виходить чудовий, класний музикант. І з ним важко буде конкурувати іншим музикантам.

Перегляд дописуzav (1.11.2010 20:26) писав:

Дитина й так щодня чує балачки батьків про їхню роботу, то нащо додатково заохочувати-то?
Та й уласне не бачу сенсу вчити дитину тому, що знаєш сам на стороні - сам знаєш, сам і навчиш. Учити на стороні треба тому, чого сам не знаєш.
Так балачки вона дійсно чує, але не факт що її це зацікавить. В балачках найчастіше обговорюються проблеми. Не думаю що це зацікавить. Скоріше навпаки відлякає, або буде просто байдужість. Я думаю що мабуть варто це якось цікаво приподнести. Можливо через якісь ігри. Щоб у дитини з'явилась стійка цікавість до цього, а потім треба подумати як це підтримати, бо не факт що за деякий час цікавість не згасне. І дитина може зацікавитись чимось іншим може навіть не дуже добрим, всяке буває. Якщо дитина зацікавиться чимось іншим дуже сильно то думаю навряд чи можна вже буде повернути дитину назад без насильства. Це буде називатися потяг пішов, капець. Наприклад батьки мріють щоб донька стала модел'єром-конструктором і продовжила їхню професійну династію щодо шиття одягу, але особливої уваги дитині в цьому напрямку не приділяли не зацікавлювали. Дитина з балачок батьків чула лише які проблеми виникають з цією роботою. І тим часом читала книжки і дивилася фільми де цікаво і романтично приподносилося акторське мистецтво і все. Це зацікавило дитину і коли настав час поговорити з дитиною про те до якого інституту донька хоче вступати, на превеликий подив батьків вона їм відповість, що в театральний. І всі вмовляння батьків не робити це завершуватимуться невдачею.
Звісно це лише мої припущення. Я можу помилятися. Як би я точно знав як діяти краще то не намагався би дізнатися думку інших людей.

Повідомлення відредагував Rambo: 02.11.2010 – 00:10

• 0

#104 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Олімп

Відправлено 02.11.2010 – 00:20

Перегляд дописуRambo (1.11.2010 23:04) писав:

Так я саме про це і кажу. Опосередковане нав'язування через зацікавлення. І всіляко сприяти цьому матеріально, теоретично і психологічно. Наприклад я знаю що музиканти садять за піаніно своїх дітей вже з трьох років. І не питають чи хоче дитина бути музикантом. Звісно вони не примушують, а зацікавлюють дитину. З такої людини потім виходить чудовий, класний музикант. І з ним важко буде конкурувати іншим музикантам.
1. це називається не "зацікавлення", а "насильство".
2. я б мала зараз за твоїми прогнозами бути художньою гімнасткою чи професійно співати. дарма, що мені здоров"я ні того, ні іншого не дозволяє ЗАРАЗ.
  • 0

#105 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 02.11.2010 – 01:50

Перегляд дописуRambo (2.11.2010 00:04) писав:

Наприклад батьки мріють щоб донька стала
Батьки йолопи, наприклад.
  • 0

#106 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 02.11.2010 – 01:57

Рамбо доводить, що сім"ю доцільно створювати після 30 років. тоді ж ідітей. якшо тобі 50, а доньці 20, то послати надокучливих деспотичних батьків доньці набагато простіше. а ті батьки і помруть не так вже і нескоро. самотні, бо лізли, куди не треба.
  • 0

#107 степовик

Профі

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 372 повідомлень

Відправлено 02.11.2010 – 02:32

Перегляд дописуzav (2.11.2010 01:50) писав:

Батьки йолопи, наприклад.
Не зовсім зрозумів що Ви мали на увазі. Батьки йолопи тому що мріють щоб донька отримала ту професію яку саме вони хочуть. Чи Ви мали на увазі що батьки взагалі йолопи і тоді звісно слідувати їхнім мріям не варто. Поясніть будь ласка. Іноді я сам себе почуваю йолопом.)

Повідомлення відредагував Rambo: 02.11.2010 – 02:38

• 0

#108 reyneke

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 683 повідомлень

Відправлено 02.11.2010 – 09:40

Так можна, якщо докласти багато зусиль. Буде добрий результат, але думаю якщо є талант то це не лише полегшує процес навчання, але і результат може сягнути неймовірної висоти. Думаю не помітити це буде неможливо. Наприклад художників багато, а геніальний художник - рідкість. Впевнений що без таланту він би цього не досягнув.
Якщо є талант, але нема власного бажання, то результати будуть посередні. На одному батьківському заохоченні не випливеш.

Далеко не завжди підлітки вдало обирають свій майбутній шлях. Багато хто вибирає, вчиться починає працювати, потім щось не виходить, починає переучуватися. А навіть під час навчання вже щось не виходить. А якщо дитину готувати з дитинства в одному напрямку то думаю вона впевнено себе почуватиме. А щоб їй було цікаво, то потрібно її з дитинства якось цим зацікавити, прищепити це і якось сприяти розвитку цього, якось стимулювати.
Саме тому можна вчитися у ВНЗ після того, як кілька років попрацюєш, і знайдеш царину, у якій буде цікаво працювати. А переучуватися притягом життя, то природньо, оскільки із віком змінюються інтереси.

Перегляд дописуRambo (2.11.2010 02:32) писав:

Не зовсім зрозумів що Ви мали на увазі. Батьки йолопи тому що мріють щоб донька отримала ту професію яку саме вони хочуть. Чи Ви мали на увазі що батьки взагалі йолопи і тоді звісно слідувати їхнім мріям не варто. Поясніть будь ласка. Іноді я сам себе почуваю йолопом.)
Батьки явно не досягли того, чого хотіли в професійному плані, і тепер мріють аби цього досягли їх діти. А в дитини, можуть бути власні мрії стосовно свого майбутнього.
  • 0

#109 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 02.11.2010 – 10:09

Вважаю, що треба спостерігати за дитиною з маленької. І те, до чого тягнеться дитина, що їй подобається, і підтримувати.
  • 0

#110 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 02.11.2010 – 10:35

Перегляд дописуRambo (2.11.2010 02:32) писав:

Якщо батьки мріють щоб донька отримала те, що хочуть вони самі, то це саме й означає, що батьки взагалі йолопи.
  • 0

#111 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 02.11.2010 – 11:31

Мета виховання одна.
Щоб діти хоч догодували і на зубні протези грошей давали. А якщо грошей не буде, то хочаб пожували би хліба, як зубів не буде.
  • 0

#112 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 02.11.2010 – 12:10

А як ви дивитесь на те, що дитина виросте і дякуватиме батькам що вони заохочували її займатись танцями чи спортом, тоді коли в юні літа вона цього робити не хотіла бо не розуміла що в майбутньому їй це згодиться.
  • 0

#113 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 02.11.2010 – 12:17

Перегляд дописуNatalie) (2.11.2010 12:10) писав:

А як ви дивитесь на те, що дитина виросте і дякуватиме батькам що вони заохочували її займатись танцями чи спортом, тоді коли в юні літа вона цього робити не хотіла бо не розуміла що в майбутньому їй це згодиться.
а що дитині заважає в мабутньому самій піти на танці чи займатися спортом?
  • 0

#114 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 02.11.2010 – 12:27

Краще заохочувати дитину заробляти гроші і бути незалежним що потім не виховати тепличного спиногриза
  • 0

#115 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 02.11.2010 – 13:04

Як на казки діда Панаса.
  • 0

#116 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 02.11.2010 – 13:18

хехе а ти знову про своє.
ти ж нині в класі восьмому-дев.ятому десь, правда? і ти вважаєш шо вже "всьо пропало"?

Перегляд дописуОлеська (2.11.2010 10:09) писав:

Вважаю, що треба спостерігати за дитиною з маленької. І те, до чого тягнеться дитина, що їй подобається, і підтримувати.

таке. діти мають властивості повністю міняти інтереси та напрямки розвитку у період статевого дозрівання. і якщо в цей період і після нього дитині нав.язуватиметься щось, до чого вона ледь не десять років тому тягнулася - нічого хорошого не буде.

знаю кілька прикладів з життя. знайома займалася танцями дуже серойзно і успішно. в 15 років сказала - пішли ви подалі зі своїми танцями, я в медицину піду. і таки вступила на бюджет до медичного. каже шо для хореографа чи танцюриста важлива творча сторона процесу в першу чергу, а у неї того ані краплі нема, лише фізичні дані та технічність. доречі лікарів в її сім.ї нема. як і танцюристів.
  • 0

#117 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 02.11.2010 – 16:27

Цитата

багато чого може заважати

Цитата

ти ж нині в класі восьмому-дев.ятому десь, правда? і ти вважаєш шо вже "всьо пропало"?

ага

Цитата

Як на казки

це твоє бачення, татусю...
  • 0

#118 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 02.11.2010 – 16:29

Перегляд дописуNatalie) (2.11.2010 16:27) писав:

багато чого може заважати
наприклад?
  • 0

#119 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 02.11.2010 – 18:50

Мене колись віддали в школу з поглибленим вивченням музики. Чотири рази на тиждень спецінструмент (скрипка), чотири рази на тиждень танці, три рази на тиждень хор, поміж тим постійні концерти, - і це при тому, що ще уроків музики було дофіга. Корочє, я ту музику ледь не зненавиділа була. Зате потім, в дорослому житті дякувала батькам. Музика - це все. Шкодую лише, що на скрипці не довчилась грати. Зате на нервах виходить досить непогано.)

Перегляд дописуNeorlandina (2.11.2010 13:18) писав:

таке. діти мають властивості повністю міняти інтереси та напрямки розвитку у період статевого дозрівання. і якщо в цей період і після нього дитині нав.язуватиметься щось, до чого вона ледь не десять років тому тягнулася - нічого хорошого не буде.
Звичайно, але принаймні дитина знає, що вона може і вміє. Відповідно має можливість обирати.
  • 0

#120 степовик

Профі

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 372 повідомлень

Відправлено 02.11.2010 – 21:31

Перегляд дописуreyneke (2.11.2010 09:40) писав:

Якщо є талант, але нема власного бажання, то результати будуть посередні. На одному батьківському заохоченні не випливеш.
Так, звісно. Але батьки можуть стимулювати появу цього бажання в дитині через зацікавлення. Батьки можуть в такий спосіб коригувати життєвий напрямок розвитку дитини.

Саме тому можна вчитися у ВНЗ після того, як кілька років попрацюєш, і знайдеш царину, у якій буде цікаво працювати. А переучуватися притягом життя, то природньо, оскільки із віком змінюються інтереси.
Ну саме таким шляхом і йде більшість людей. Але це важкий шлях з марною тратою часу. Я думаю цього можна уникнути, як що дитина буде навмисно зацікавлена батьками певним напрямком, матиме все для розвитку в цьому напрямку, матиме чітке уявлення про цей напрямок. І тоді їй залишиться лише впевнено топати вперед. Думаю потім ця дитина дякуватиме батькам за те що вони організували їй цю впевнену мандрівку вперед.

Батьки явно не досягли того, чого хотіли в професійному плані, і тепер мріють аби цього досягли їх діти. А в дитини, можуть бути власні мрії стосовно свого майбутнього.
В цьому випадку я цілком згоден. Бо я маю на увазі ту ситуацію, коли батьки досягли і хочуть передати свій досвід і вміння дитині, хочуть щоб вона продовжила їхню справу. Особливо це актуально як що у батьків родинний бізнес і вони хотіли б щоб діти продовжили його. Звісно примусити не вийде. Але можна спробувати зацікавити. І почати зацікавлювати з дитинства.

Перегляд дописуОлеська (2.11.2010 10:09) писав:

Можна і так. А як бути коли наприклад маєш власний бізнес (або як раніше були ремесленики чоботарі, бондарі, кравці тощо) і хочеш щоб діти продовжили його. Раніше були династії, роди чоботарів, бондарів, лікарів, вчителів, конструкторів. Та і зараз таке є. Ви скажете що там діти самі обрали, захотіли продовжити справу батьків. Але ж так далеко не завжди трапляється. Чому б батькам не посприяти активно тому щоб дитина пішла саме цим шляхом. Звісно, змушувати непотрібно. А якщо спробувати з дитинства максимально зацікавити цим напрямком, і якщо дитина цим щиро захопиться, то яка різниці чи дитина сама знайшла цей напрямок і зацікавилась чи батьки ніби підкинули дитині цей напрямок, цікаво приподнесли, ніби нав'язали це. І потім потурбувались щоб нічого не перебило процес зацікавлення і підтримували цю зацікавленість в дитині різними способами аж доти доки дитина почне казати що це подобається їй найбільше і що вона дуже хоче в житті йти саме цим шляхом. Що в цьому поганого?

Перегляд дописуzav (2.11.2010 10:35) писав:

Якщо батьки мріють щоб донька отримала те, що хочуть вони самі, то це саме й означає, що батьки взагалі йолопи.
Ну чому ж. А як що дитині це сподобається? І я маю на увазі не отримала, а йшла цим напрямком, цим шляхом.

Так. Але зараз я кажу не лише про спорт і танці я кажу про майбутню професію, майбутній фах, щоб батьки заохочували до певного фаху.

Перегляд дописуKassandra (2.11.2010 12:17) писав:

Це в більш старшому віці самі. А я кажу щоб почати з малку.

Перегляд дописуОлеська (2.11.2010 18:50) писав:

Мене колись віддали в школу з поглибленим вивченням музики. Чотири рази на тиждень спецінструмент (скрипка), чотири рази на тиждень танці, три рази на тиждень хор, поміж тим постійні концерти, - і це при тому, що ще уроків музики було дофіга. Корочє, я ту музику ледь не зненавиділа була. Зате потім, в дорослому житті дякувала батькам. Музика - це все. Шкодую лише, що на скрипці не довчилась грати. Зате на нервах виходить досить непогано.)
Так. А от уявіть що у ваших батьків власний бізнес. Якби батьки майбутню професію за Вас обрали, зацікавили Вас і сприяли б навчанню. А після навчання Ви б працювали на фірмі своїх батьків і потім очолили б її . Що в цьому поганого? Що поганого в родовому бізнесі?.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних