Перейти до вмісту

Повернення до правдивого Бога


Повідомлень в темі: 109

#1 ЗЮП

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 222 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 22.08.2010 – 13:43

 • 109
Повернення до правдивого Бога

Цитата

«Нову заповідь Я вам даю: Любіть один одного! Як Я вас полюбив, так любіть один одного й ви! По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою»
(Івана 13:34, 35).
ЦИМИ словами Ісус встановив критерій для тих, хто хоче бути його правдивим послідовником. Християнська любов повинна стояти вище всіх расових, племінних і національних поділень. Вона вимагає, щоб правдиві християни були «не від світу», бо й сам Христос був «не від світу» (Івана 17:14, 16; Римлян 12:17—21).
2 Як християнин виявляє, що він «не від світу»? Наприклад, як він повинен ставитись до політичних, революційних і воєнних завірюх наших часів? Християнський апостол Іван відповідно до вищенаведених слів Ісуса написав: «Кожен, хто праведности не чинить, той не від Бога, як і той, хто брата свого не любить! Бо це та звістка, яку від початку ви чули,— щоб любили один одного». І сам Ісус пояснив, чому учні не захищали його силою: «Моє Царство не із світу цього. Якби із цього світу було Моє Царство, то служба Моя воювала б... Та тепер Моє Царство не звідси». Навіть коли Ісусове життя було в смертельній небезпеці, ті слуги не вдалися до сили, як це робить світ (1 Івана 3:10—12; Івана 18:36).
3 Понад 700 років до Христа пророк Ісая передрік, що люди з усіх народів зберуться для правдивого поклоніння Єгові та більше не будуть навчатись війни. Він сказав: «І станеться на кінці днів, міцно поставлена буде гора дому Господнього на шпилі гір... і полинуть до неї всі люди. І підуть численні народи та й скажуть: «Ходіть та зберімось на гору Господню, до дому Бога Якового, і доріг Своїх Він нас навчить, і ми підемо стежками Його! Бо вийде з Сіону Закон, і слово Господнє — з Єрусалиму». І він буде судити між людьми, і буде численні народи розсуджувати. І мечі свої перекують вони на лемеші, а списи свої — на серпи. Не підійме меча народ проти народу, і більше не будуть навчатись війни» (Ісаї 2:2—4).
4 Яка релігія світу відома тим, що виконує ці вимоги? Хто відмовився навчатись війни, незважаючи на ув’язнення, концентраційні табори і вироки смерті?
Християнська любов і нейтралітет
5 Свідки Єгови знані по цілому світі за те, що на підставі свого сумління дотримуються християнського нейтралітету. Впродовж усього XX сторіччя їх кидали до в’язниць, у концентраційні табори, піддавали тортурам, депортували і переслідували через те, що вони як усесвітній збір християн, котрі мають близькі взаємини з Богом, не хотіли зректися своєї любові та єдності. У нацистській Німеччині в 1933—1945 роках біля тисячі Свідків померло і кілька тисяч було ув’язнено, тому що відмовились підтримувати воєнну машину Гітлера. Так само під режимом Франко в колишній фашистській Іспанії сотні молодих Свідків, не бажаючи навчатися війни, були ув’язнені, а багато з них провели в середньому по десять років у військових в’язницях. Донині в ряді країн чимало молодих Свідків Єгови томляться у в’язницях через те, що дотримуються християнського нейтралітету. Водночас Свідки Єгови не виступають проти урядових військових програм. Непохитний християнський нейтралітет Свідків у політичних питаннях — це одне з їхніх незмінних переконань, що було очевидним упродовж усіх конфліктів і війн XX сторіччя. Така позиція виявляє, що вони є правдивими послідовниками Христа, і саме вона відрізняє їх від решти християнських релігій (Івана 17:16; 2 Коринтян 10:3—5).
6 Свідки Єгови дотримуються Біблії та прикладу Ісуса і цим виявляють, що поклоняються правдивому Богові Єгові. Вони розуміють, що Божа любов відображалась у житті й жертовній смерті Ісуса. Також усвідомлюють, що правдива християнська любов породжує єдине всесвітнє братство, в якому не існує політичних, расових чи національних розділень. Інакше кажучи, християнство — це не тільки міжнаціональне об’єднання; воно наднаціональне, необмежене державними кордонами, владами чи інтересами. З погляду такого християнства людський рід — це одна родина зі спільним прародичем і єдиним Творцем, Богом Єговою (Дії 17:24—28; Колосян 3:9—11).
7 Майже всі інші релігії брали участь у війнах, братовбивчих і кровопролитних, але Свідки Єгови показали, що бережуть у своїх серцях процитоване раніше пророцтво з Ісаї 2:4. Однак ви можете запитати: «Звідкіль походять Свідки Єгови? Як діє ця організація?».
Божі свідки впродовж довгого часу
8 Понад 2700 років тому пророк Ісая висловив таке запрошення: «Шукайте Господа, доки можна знайти Його, кличте Його, як Він близько! Хай безбожний покине дорогу свою, а крутій — свої задуми, і хай до Господа звернеться,— і його Він помилує, і до нашого Бога, бо Він пробачає багато» (Ісаї 55:6, 7).
9 Кілька століть пізніше християнський апостол Павло пояснив «дуже побожним» грекам в Афінах: «Ввесь людський рід Він [Бог] з одного створив, щоб замешкати всю поверхню землі, і призначив окреслені доби й границі замешкання їх, щоб Бога шукали вони, чи Його не відчують і не знайдуть, хоч Він недалеко від кожного з нас» (Дії 17:22—28).
10 Дійсно, Бог був недалеко від своїх людських створінь, Адама та Єви. Він промовляв до них, передавав їм свої накази і волю. Більш того, Бог не ховався від їхніх синів, Каїна й Авеля. Він дав пораду Каїнові, який виношував почуття ненависті до свого брата і заздрив йому через його жертвоприношення Богові. Але Каїн, замість того щоб змінити свою форму поклоніння, виявив заздрість, релігійну нетерпимість і вбив свого брата Авеля (Буття 2:15—17; 3:8—24; 4:1—16).
11 Авель через свою вірність Богу аж до смерті став першим мучеником. Він був також першим свідком Єгови й очолив довгий список непорочних свідків, яких мав Бог впродовж усієї історії. Тому апостол Павло сказав: «Вірою Авель приніс Богові жертву кращу, як Каїн; нею засвідчений був, що він праведний, як Бог засвідчив про дари його; нею, і вмерши, він ще промовляє» (Євреїв 11:4).
12 У тому ж Посланні до євреїв Павло згадує цілий ряд вірних чоловіків і жінок, таких, як Ной, Авраам, Сарра і Мойсей, котрі завдяки своїй непорочності ввійшли в число «великої хмари свідків [по-грецьки: марти́рон]». Вони є прикладами і заохоченням для тих, хто прагне пізнати правдивого Бога і служити йому. Це були чоловіки й жінки, що втішалися взаєминами з Богом Єговою. Вони шукали і знайшли його (Євреїв 11:1—12:1).
13 Книга Об’явлення говорить, що найвидатнішим серед тих свідків був «Ісус Христос... Свідок вірний». Ісус є ще одним виразним доказом Божої любові, бо Іван написав: «Ми бачили й свідчимо, що Отець послав Сина Спасителем світу. Коли хто визнає, що Ісус — то Син Божий, то в нім Бог пробуває, а він у Бозі. Ми познали й увірували в ту любов, що Бог її має до нас». Ісус народився євреєм, був правдивим свідком і помер як мученик, залишившись вірним своєму Отцеві Єгові. Справжні послідовники Христа впродовж віків також були свідками Ісуса і свідками правдивого Бога Єгови (Об’явлення 1:5; 3:14; 1 Івана 4:14—16; Ісаї 43:10—12; Матвія 28:19, 20; Дії 1:8).
14 Пророцтво Ісаї вказує на те, що повернення до правдивого Бога Єгови буде ознакою «кінця днів», або, як це передано в інших місцях Біблії, «останніх днів». З огляду на велику кількість релігій і через замішання, про які ми розповіли в цій книжці, постає запитання: хто сьогодні — в ці останні дні — справді шукає правдивого Бога, щоб служити йому «в дусі та в правді»? Аби відповісти на це запитання, розгляньмо спочатку події, що відбувались у XIX сторіччі (Ісаї 2:2—4; 2 Тимофія 3:1—5; Івана 4:23, 24).
Молодий чоловік шукає Бога
15 У 1870 році завзятий молодий чоловік Чарлз Тейз Рассел (1852—1916 роки) почав цікавитись багатьма питаннями, які стосувались традиційних наук християнства. Юнаком Рассел працював у галантерейному магазині свого батька в метушливому промисловому місті Аллегейн (тепер це частина Піттсбурга) у штаті Пенсільванія (США). Він був пресвітеріанином і конгрегаціоналістом. Але його непокоїли такі вчення, як приречення долі й вічні муки в пеклі. Чому він почав піддавати сумніву ці головні доктрини деяких християнських релігій? Рассел написав: «Бог, який використав свою силу, аби створити людські істоти, для яких передбачив і прирік вічні муки, не може бути ні мудрим, ні справедливим, ні сповненим любові. Його норми були б нижчі від тих, що ними керується багато людей» (Єремії 7:31; 19:5; 32:35; 1 Івана 4:8, 9).
16 Ще в юнацькому віці Рассел разом з іншими молодими людьми організував групу щотижневого дослідження Біблії. Вони стали аналізувати, що́ говорить Біблія на такі теми, як безсмертя душі, викупна жертва Ісуса і його другий прихід. У 1877 році Рассел, маючи 25 років, продав свою частку батькового підприємства, яке на той час процвітало, і розпочав повночасне проповідування.
17 У 1878 році виникла значна розбіжність між Расселем і одним з його товаришів, який відкидав учення про те, що смерть Христа може бути окупленням за гріхи людей. Рассел, подаючи контрдокази, писав: «Христос своєю смертю і воскресінням зробив заради нас багато добра. Він замість нас прийняв смерть; він помер, як справедливий за несправедливих — усі люди несправедливі. Ісус Христос з Божої благодаті зазнав смерті за кожну людину... Він заклав початок вічного спасіння для всіх тих, хто йому кориться». Рассел додав: «Викупити — означає визволити або повернути щось за плату. Що Христос повернув людям? Життя. Ми втратили життя через непослух першого Адама. Другий Адам [Христос] своїм життям нас викупив» (Марка 10:45; Римлян 5:7, 8; 1 Івана 2:2; 4:9, 10).
18 Рассел завжди був рішучим оборонцем вчення про викуп, тому він порвав усякі зв’язки зі своїм колишнім колегою. У липні 1879 року Рассел почав видавати «Сіонську Вартову башту і вісник Христової присутності». Нині цей журнал відомий по цілому світі під назвою «Вартова башта оголошує Царство Єгови». У 1881 році він разом з іншими присвяченими християнами заснував неприбуткове біблійне товариство. Його було названо Zion’s Watch Tower Tract Society (Трактатне товариство «Сіонська вартова башта»), яке тепер називається Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania (Пенсільванське біблійне і трактатне товариство «Вартова башта»). Це товариство діє в ролі правного органу Свідків Єгови. Від самого початку Рассел вимагав, щоб не збирались жодні кошти на зібраннях збору і не випрошувались пожертви через публікації Товариства «Вартова башта». Люди, які приєднались до Рассела, щоб проводити глибокі дослідження Біблії, стали називатись просто — Дослідники Біблії.
Повернення до біблійної правди
19 Рассел і його товариші на основі своїх досліджень Біблії відкинули вчення загальновизнаного християнства про таємничу Пресвяту Трійцю, безсмертя людської душі і вічні муки в пекельному вогні. Також прийшли до висновку, що не потрібно мати окремий, навчений в семінаріях клас духівництва. Вони хотіли повернутись до скромних початків християнства, мати духовно кваліфікованих старійшин, які давали б зборам керівництво і не вимагали б за це платні чи винагороди (1 Тимофія 3:1—7; Тита 1:5—9).
20 Вивчаючи Боже Слово, Дослідники Біблії дуже цікавились пророцтвами з Християнських грецьких Писань, які стосувались «кінця віку» і Христового «приходу» (Матвія 24:3). Звернувши увагу на грецький текст, вони виявили, що Христів «прихід» — це насправді «пароусı́а», або невидима присутність. Отже, Христос повідомив учням про ознаки своєї невидимої присутності в час кінця, а не свого майбутнього видимого приходу. Усвідомивши це, Дослідники Біблії сильно прагнули зрозуміти біблійну хронологію, пов’язану з Христовою присутністю. Рассел і його товариші, хоч і не могли збагнути всіх деталей, усвідомили, що 1914 рік мав стати дуже важливим моментом в історії людства (Матвія 24:3—22; Луки 21:7—33, ППЦ).
21 Рассел знав, що потрібно виконати велику проповідницьку працю. Він пам’ятав слова Ісуса, записані Матвієм: «І проповідана буде ця Євангелія Царства по цілому світові, на свідоцтво народам усім. І тоді прийде кінець!» (Матвія 24:14; Марка 13:10). Перед 1914 роком Дослідники Біблії діяли з почуттям невідкладності. Вони вірили, що власне в цьому році їхня проповідницька діяльність досягне найвищої точки і їм треба докладати всіх зусиль, аби допомогти іншим пізнати «цю Євангелію Царства». Тому біблійні проповіді Ч. Т. Рассела публікувались у тисячах газет по цілому світі.
Випробування і зміни
22 У 1916 році під час проповідницької поїздки по США у віці 64 років несподівано помирає Чарлз Тейз Рассел. Що буде з Дослідниками Біблії? Чи вони припинять свою діяльність, як це буває з послідовниками звичайної людини? Як вони зустрінуть випробування під час Першої світової війни (1914—1918 роки) — різанини, в яку невдовзі втягнулись Сполучені Штати Америки?
23 Реакцію більшості Дослідників Біблії можна передати словами В. Е. Ван Амбурга, офіційного представника Товариства «Вартова башта»: «Ця велика всесвітня праця не є працею однієї людини. Вона надто велика. Це Божа праця, і вона не змінюється. Бог користувався багатьма слугами в минулому і, безперечно, буде користуватись багатьма в майбутньому. Ми присвячуємо себе не людині або праці людини, а виконуванню Божої волі, яку Він буде виявляти нам через Своє Слово й наперед визначене керівництво. Бог далі очолює цю працю» (1 Коринтян 3:3—9).
24 У січні 1917 року було вибрано другого президента Товариства «Вартова башта». Ним став Джозеф Ф. Рутерфорд — правник і проникливий дослідник Біблії. Це була енергійна й безстрашна людина. Рутерфорд знав, що Боже Царство мусить бути проповідувано (Марка 13:10).
З новим завзяттям і новим ім’ям
25 Товариство «Вартова башта» у 1919 і 1922 роках організувало в США кілька конгресів. Ті конгреси були наче друга П’ятидесятниця для кількох тисяч Дослідників Біблії після переслідувань у час Першої світової війни (Дії 2:1—4). Вони не дозволили, щоб страх перед людиною заволодів ними, а з новими силами взялися за виконання біблійного заклику — йти між народи і проповідувати правду. У 1919 році Товариство «Вартова башта» почало друкувати супровідний до «Вартової башти» журнал «Золотий вік», відомий тепер по цілому світі як «Пробудись!». Він служить могутнім знаряддям, щоб пробуджувати людей, тобто допомагати їм зрозуміти важливість теперішнього часу, і щоб вселити довір’я до обітниці Творця про мирний новий світ.
26 У 1920-ті й 1930-ті роки Дослідники Біблії щораз частіше звертались до методу проповідування перших християн — від дому до дому (Дії 20:20, СМ). Кожен віруючий мав відповідальність свідчити якомога більшій кількості людей про правління Христового Царства. З Біблії вони чітко зрозуміли, що перед людством стоїть велике спірне питання про всесвітній суверенітет, яке розв’яже Бог Єгова, коли знищить Сатану і його згубні діла на землі (Римлян 16:20; Об’явлення 11:17, 18). Розуміння спірного питання допомогло також усвідомити, що на першому місці стоїть виправдання Бога як законного Суверена, а вже на другому — спасіння людей. Отже на землі мали б бути вірні свідки, готові свідчити про Божі наміри і його верховенство. Як це сповнилось? (Йова 1:6—12; Івана 8:44; 1 Івана 5:19, 20).
27 У липні 1931 року Дослідники Біблії провели конгрес у місті Колумбус (Огайо), де тисячі присутніх ухвалили резолюцію. У ній вони з радістю прийняли «ім’я, яке Господь Бог промовив своїми устами» і заявили: «Ми бажаємо, щоб нас знали під цим ім’ям і називали ним, тобто «Свідки Єгови». Відтоді Свідки Єгови стали відомі по цілому світі не лише за характерні для них вірування, але й за їхнє ревне служіння від дому до дому і на вулицях. (Дивіться сторінки 356, 357; Ісаї 43:10—12; Матвія 28:19, 20; Дії 1:8).
28 У 1935 році Свідки чітко зрозуміли, що таке небесний клас Царства, хто царюватиме з Христом і хто буде їхніми підданими на землі. Вони вже знали, що число помазаних духом християн, покликаних правити з Христом з неба, становить лише 144 000. Отже, яка надія для решти людства? Якщо є уряд, то логічно, що мають бути піддані цього уряду. Той небесний уряд, Царство, матиме мільйони слухняних підданих на землі. То буде «натовп великий, що його зрахувати не може ніхто, з усякого люду, і племен, і народів, і язиків», який вигукуватиме: «Спасіння від Бога нашого [Єгови], що сидить на престолі, та від Агнця [Христа Ісуса]» (Об’явлення 7:4, 9; 7:10, Дул.; 14:1—3; Римлян 8:16, 17).
29 Це розуміння про великий натовп допомогло Свідкам Єгови усвідомити, що на них чекає колосальна робота — знайти і навчити мільйони людей, які шукають правдивого Бога і з яких складатиметься «великий натовп». Потрібно було організувати міжнародну освітню кампанію. Потрібні були навчені промовці і служителі. Потрібні були школи. Усе це розумів наступний президент Товариства «Вартова башта».
Усесвітнє збирання тих, хто шукає Бога
30 У 1931 році було біля 50 000 Свідків у менш як 50 краях. Події 1930-х і 1940-х років зовсім не полегшили їхньої проповідницької праці. Саме тоді підняв голову фашизм і нацизм, а також спалахнула Друга світова війна. У 1942 році помер Дж. Ф. Рутерфорд. Товариство «Вартова башта» потребувало енергійного проводу, щоб Свідки Єгови отримали подальший поштовх до проповідницької діяльності.
31 Третього президента Товариства «Вартова башта» було вибрано 1942 року. Ним став 36-літній Натан Г. Норр. Як енергійний організатор, він чітко розумів потребу сприяти якомога швидшому проповідуванню доброї новини по всьому світі, хоча народи все ще були втягнені в Другу світову війну. Норр одразу взявся за створення школи для підготовки місіонерів, яку було названо Біблійною школою «Ґілеад» Товариства «Вартова башта». Перших сто студентів — усі повночасні служителі — було прийнято до цієї школи в січні 1943 року. Перед тим як поїхати на місця своїх призначень, головно в інші країни, вони коло шести місяців інтенсивно вивчали Біблію і пов’язані зі служінням справи. До 2000 року було випущено 108 класів; школа «Ґілеад» підготувала тисячі місіонерів, щоб вони служили по цілому світі.
32 У 1943 році було лише 126 329 Свідків, які проповідували в 54 країнах. Незважаючи на жорстокі переслідування з боку нацизму, фашизму, комунізму і «Католицької дії», а під час Другої світової війни теж з боку так званих демократичних форм правління, у 1946 році Свідки Єгови досягли нового найвищого числа проповідників Царства —176 000. Через п’ятдесят чотири роки їх стало вже біля шести мільйонів у 234 країнах, островах і територіях. Безсумнівно, завдяки своєму імені й діяльності вони стали знаними по цілому світі. Але на їхній успіх впливають також інші чинники (Захарія 4:6).
Організація біблійної освіти
33 Свідки Єгови вивчають Біблію на щотижневих зібраннях у Залах Царства, в яких по цілому світі збирається понад 90 000 зборів. Ці зібрання не базуються на якихось ритуалах чи виявах емоційного піднесення. На них можна здобути точні знання про Бога, його Слово і його наміри. Свідки Єгови збираються тричі на тиждень, щоб збільшувати своє розуміння Біблії і вчитись, як проповідувати біблійну звістку іншим і як навчати їх про неї (Римлян 12:1, 2; Филип’ян 1:9—11; Євреїв 10:24, 25).
34 Наприклад, серед тижня проводиться Школа теократичного служіння, в яку можуть записуватися члени збору. Цю школу проводить кваліфікований християнський старійшина, і служить вона для того, щоб вчити чоловіків, жінок і дітей мистецтва навчання та розвивати вміння висловлювати свої думки згідно з біблійними принципами. Апостол Павло заявив: «Слово ваше нехай буде завжди ласкаве, приправлене сіллю, щоб ви знали, як ви маєте кожному відповідати». Свідки на своїх зібраннях також навчаються, як передавати звістку про Царство «з повагою і лагідно» (Колосян 4:6; 1 Петра 3:15, СМ).
35 Також раз на тиждень Свідки зустрічаються, щоб послухати 45-хвилинну біблійну промову, після якої протягом години збір обговорює (за допомогою запитань і відповідей) певну біблійну тему, пов’язану з християнським вченням чи поведінкою. В обговоренні можуть брати участь усі члени збору. Щороку Свідки також відвідують три більші зібрання — районні та обласні конгреси, які тривають від одного до чотирьох днів. На таких зібраннях зазвичай збираються тисячі людей, щоб послухати біблійні промови. Завдяки цим та іншим безплатним зібранням кожен Свідок поглиблює свої знання про Божі обітниці, пов’язані з землею та людством, а також отримує чудові повчання про християнську мораль. Наслідуючи вчення і приклад Ісуса Христа, кожен може наблизитись до правдивого Бога Єгови (Івана 6:44, 65; 17:3; 1 Петра 1:15, 16).
Як Свідки організовані?
36 Якщо Свідки Єгови проводять зібрання й організовано проповідують, то, звичайно, мусять мати тих, хто серед них бере провід. Проте оплачуваного класу духівництва чи харизматичного лідера, або наставника, на високому становищі вони не мають (Матвія 23:10). Ісус сказав: «Дармо дістали, дармо й давайте» (Матвія 10:8; Дії 8:18—21). У кожному зборі є духовно кваліфіковані старійшини і службові помічники. Багато з них працюють на світській роботі й піклуються про свої сім’ї. Ці чоловіки добровільно беруть провід у навчанні і керуванні зборами. Саме у цьому вони наслідують приклад християн першого сторіччя (Дії 20:17; Филип’ян 1:1; 1 Тимофія 3:1—10, 12, 13).
37 Як призначаються ці старійшини та службові помічники? Призначення робляться під наглядом Керівного органу помазаних духом старійшин, які походять з різних країн. Цей орган діє подібно до групи апостолів і старших в Єрусалимі, які давали керівництво ранньому християнському зборові. Як ми побачили в 11-му розділі цієї книжки, ніхто з апостолів не мав першості над іншими апостолами. Вони робили групові рішення і цих рішень дотримувались збори, розкидані по цілій давньоримській імперії (Дії 15:4—6, 22, 23, 30, 31).
38 Подібний розпорядок діє і в сучасному Керівному органі Свідків Єгови. Керівний орган щотижня проводить свої зустрічі у всесвітньому центрі в Брукліні (Нью-Йорк), і звідти вказівки розходяться по цілому світі до Комітетів філіалів, які наглядають за служінням у кожній країні. Наслідуючи приклад перших християн, Свідки Єгови охопили великі терени нашої планети, проповідуючи добру новину про Боже Царство. Ця праця й далі здійснюється у світових масштабах (Матвія 10:23; 1 Коринтян 15:58).
Люди приходять до правдивого Бога
39 Упродовж XX сторіччя по всій землі Свідки Єгови зробили чудовий поступ. Це відбувається навіть у країнах, де вони були під забороною чи оголошувались поза законом. Заборони накладали головно уряди, які не розуміли нейтральної позиції Свідків Єгови в політичних чи націоналістичних питаннях, в яких світ вимагає відданості. (Дивіться інформацію в рамці, сторінка 347). Проте в цих країнах тисячі осіб визнали Боже Царство як єдину правдиву надію на мир і безпеку для людства. У більшості держав була проведена колосальна робота свідчення, і нині по всіх усюдах є мільйони активних Свідків. (Дивіться таблицю, сторінка 361).
40 З християнською любов’ю і надією на «небо нове й нову землю» Свідки Єгови очікують подій, які в недалекому майбутньому потрясуть світ. В результаті цього з землі буде викоренено несправедливість, зіпсуття й неправедність. Тому Свідки Єгови і далі відвідуватимуть своїх ближніх, сумлінно намагаючись допомогти щиросердим людям наблизитись до правдивого Бога Єгови (Об’явлення 21:1—4; Марка 13:10; Римлян 10:11—15).
41 А що, згідно з біблійними пророцтвами, станеться в майбутньому з людством, релігією і нашою забрудненою землею? Останній розділ дасть відповідь на це важливе запитання (Ісаї 65:17—25; 2 Петра 3:11—14).

#2 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6914 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 22.08.2010 – 14:11

ггг. поржать би та шось і чогось не смішно.

нейтральні вони до політики.... ага, розказуй казки. а як якийсь свідок Єгови в політиці, то де їх нейтральність?

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 22.08.2010 – 14:12

 • 0

#3 ЗЮП

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 222 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 22.08.2010 – 21:36

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (22.08.2010 15:11) писав:

нейтральні вони до політики.... ага, розказуй казки. а як якийсь свідок Єгови в політиці, то де їх нейтральність?
Знаєте конкретні випадки?................
 • 0

#4 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6914 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 22.08.2010 – 22:47

так нудно, а потролить нема про шо. сказиця можна
 • 0

#5 FT232BM

  私は人々嫌い

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3435 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 22.08.2010 – 23:08

Коли, коли вже я попаду до пекла? А то кажуть "скоро, скоро" і нічо. Чому той бог такий тупий, що не може сказати дату людям? Доречі близька смерть-- гарний стимул до покаяння.
 • 0

#6 ЗЮП

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 222 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 23.08.2010 – 08:57

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (22.08.2010 23:47) писав:

так нудно, а потролить нема про шо. сказиця можна
Безбожник питав, я відписав. Можна було б детальніше але кому це ц....
 • 0

#7 Родослава09

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 717 повідомлень
 • Місто:Велесниця

Відправлено 23.08.2010 – 12:57

Звісно, тілько "правдивий" Бог може знищити всіх первенців Єгипту замість "зм'якшити серце" чи "покласти на серце" фараону відправити усіх євреїв на всі чотири сторони. Ні, для "визволення євреїв" (вигнання їх) треба було нищити і убивати ДІТЕЙ.
Єгова - родовий Бог євреїв, і тільки. Ім'я це походить від "Ій, Ійє" - чоловічий початок, "Хова", "Хава" - жіночий орган (в крим. лексиконі слова івриту "хавка" - рот, "хавати" - їсти, але "хава" з давн.-євр. - вагіна). Сплетення цього і є і символізує зірка Давида. У Слав'ян таким богом був Род. Тільки славяни мали більше поваги до жінок, називали богиню Мокша, і ніколи не спадало їм на ум пістонути щось в стилі же "аврам породив ісака".

Повідомлення відредагував Родослава09: 23.08.2010 – 12:58

 • 0

#8 Odonacer

  Старійшина

 • На перевірці
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1228 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:В Родині

Відправлено 24.08.2010 – 10:17

Перегляд дописуFT232BM (23.08.2010 00:08) писав:

Коли, коли вже я попаду до пекла? А то кажуть "скоро, скоро" і нічо. Чому той бог такий тупий, що не може сказати дату людям? Доречі близька смерть-- гарний стимул до покаяння.

То Йєгова ахляк вкінець.
Раніш пекло в нього добре виходило навіть без попереджень і погроз. А зараз, як та зашмаркана шафка тільки хавкає щось про пекло, але то вже від власної сірливості і нікчемності. :)
 • 0

#9 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6914 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 24.08.2010 – 11:50

ЗЮП, поясни но будь ласка - який він, РАЙ, для свідків єгови?
 • 0

#10 Odonacer

  Старійшина

 • На перевірці
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1228 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:В Родині

Відправлено 24.08.2010 – 11:59

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (24.08.2010 12:50) писав:

ЗЮП, поясни но будь ласка - який він, РАЙ, для свідків єгови?

Для них мабуть рай це коли настане кінець світу і нікого вже крім свідків не буде. Одна суцільна свідкоєговізація. :)
 • 0

#11 ЗЮП

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 222 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 24.08.2010 – 20:47

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (24.08.2010 11:50) писав:

ЗЮП, поясни но будь ласка - який він, РАЙ, для свідків єгови?

1)- До якої релігії ви належите?(конкретно) - ні до якої. не виконую жодних ритуалів. просто алкаш, і бухаю без ритуалів і без поводу.
Я там не був, тому можу сказати тільки те що пище в Біблії. Але зрозуміло що він ліпший як у поклоників бахуса :).

Цитата

4 і Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре, і не буде вже смерти. Ані смутку, ані крику, ані болю вже не буде, бо перше минулося!
(Об.21:4)

Цитата

1 Звеселиться пустиня та пуща, і радітиме степ, і зацвіте, мов троянда,
2 розцвітаючи, буде цвісти та радіти, буде втіха також та співання, бо дана йому буде слава Лівану, пишнота Кармелу й Сарону, вони бачитимуть славу Господа, велич нашого Бога!
3 Зміцніть руки охлялі, і підкріпіть спотикливі коліна!
4 Скажіть тим, що вони боязливого серця: Будьте міцні, не лякайтесь! Ось ваш Бог, помста прийде, як Божа відплата, Він прийде й спасе вас!
5 Тоді то розплющаться очі сліпим і відчиняться вуха глухим,
6 Тоді буде скакати кривий, немов олень, і буде співати безмовний язик, бо води в пустині заб'ють джерелом, і потоки в степу!
7 І місце сухе стане ставом, а спрагнений край збірником вод джерельних; леговище шакалів, в якім спочивали, стане місцем тростини й папірусу.
(Iс.35:1-7)

.

Цитата

Йов.33:25 Тоді відмолодиться тіло
його, поверне до днів його юности.
............................................................
 • 0

#12 FT232BM

  私は人々嫌い

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3435 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 24.08.2010 – 22:27

Перегляд дописуOdonacer (24.08.2010 12:59) писав:

Для них мабуть рай це коли настане кінець світу і нікого вже крім свідків не буде. Одна суцільна свідкоєговізація. :)
Гарна думка, дозволяє прирівняти світків єгови до нацистів.
 • 0

#13 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6914 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 25.08.2010 – 00:48

Перегляд дописуЗЮП (24.08.2010 21:47) писав:

Я там не був, тому можу сказати тільки те що пище в Біблії. Але зрозуміло що він ліпший як у поклоників бахуса :).
отже ти проповідуєш секту, без проповідування суті секти. надзвичайно абсурдно, адже інші проповідники, і свідки Эгови зокрема передусім проповідують ціль - мету, до чого слід прагнути. Ті свідки Єгови, що я їх зустрічав, проповідують рай на Землі. матеріальний рай. Як той, що від створення, коли Адам і Єва жили в раю, а інші поза раєм. Але я так і не почув від свідків Єгови, що бог Єгова скаже Херувімам зупинити свої мечі обертаючіся, та сховати їх в ножни. Цього я не почув, і тому мені цікава відповідь.

Повідомлення відредагував Хмурий Князь Вітольд: 25.08.2010 – 00:50

 • 0

#14 ЗЮП

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 222 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 26.08.2010 – 08:19

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (25.08.2010 00:48) писав:

отже ти проповідуєш секту, без проповідування суті секти. надзвичайно абсурдно, адже інші проповідники, і свідки Эгови зокрема передусім проповідують ціль - мету, до чого слід прагнути. Ті свідки Єгови, що я їх зустрічав, проповідують рай на Землі. матеріальний рай. Як той, що від створення, коли Адам і Єва жили в раю, а інші поза раєм. Але я так і не почув від свідків Єгови, що бог Єгова скаже Херувімам зупинити свої мечі обертаючіся, та сховати їх в ножни. Цього я не почув, і тому мені цікава відповідь.
Рай був на землі в конкретному місці, в Біблії навіть вказано 4 річки, які починалися там, 2 є дотепер. Люди мали розмножуватися і всю Землю перетворити на рай. Херувими були поставлені, щоб люди не повернулися і не зїли з дерева життя. Той рай був знищений водами потопу, тому ... В майбутньому вся земля має бути перетворена на рай, так як це мало бути на початку.
 • 0

#15 Гуцул

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 792 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 26.08.2010 – 10:03

Перегляд дописуЗЮП (26.08.2010 09:19) писав:

Рай був на землі в конкретному місці, в Біблії навіть вказано 4 річки, які починалися там, 2 є дотепер. Люди мали розмножуватися і всю Землю перетворити на рай. Херувими були поставлені, щоб люди не повернулися і не зїли з дерева життя. Той рай був знищений водами потопу, тому ... В майбутньому вся земля має бути перетворена на рай, так як це мало бути на початку.
Авжеж, рай був Карпатах :)
 • 0

#16 За межею

  Постійний житель

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPip
 • 171 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Київ

Відправлено 26.08.2010 – 11:38

стільки тексту і ніякої суті.
сектанти і тут вирішили зробити пропаганду. тіпа вони неправдивіші і найчесніші. може ще хто відпише квартиру. .
нащо їм політика, вони і так бабла зшибають нормально і мають вплив на своїх фанатиків. .
 • 0

#17 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6914 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 26.08.2010 – 13:30

Перегляд дописуЗЮП (26.08.2010 09:19) писав:

... В майбутньому вся земля має бути перетворена на рай, так як це мало бути на початку.

Перегляд дописуЗЮП (26.08.2010 09:19) писав:

Рай був на землі в конкретному місці, в Біблії навіть вказано 4 річки, які починалися там, 2 є дотепер. Люди мали розмножуватися і всю Землю перетворити на рай.
але ж поза раєм жили інші люди. Чому Бог відразу не створив рай повністю на всю Землю? чому людей розселив по всій землі, але в маленькому Едемському саду поселив лише Адама і Єву ?

А тепер він відбирає конкретних людей, щоб їх воскресити і поселити в раю, і дати їм куштувати від дерева життя, але знову ж таки забороняти куштувати від дерева знань?
 • 0

#18 ЗЮП

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 222 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 26.08.2010 – 22:46

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (26.08.2010 13:30) писав:

але ж поза раєм жили інші люди. Чому Бог відразу не створив рай повністю на всю Землю? чому людей розселив по всій землі, але в маленькому Едемському саду поселив лише Адама і Єву ?
??? З цього місться детальніше і по Біблії.
 • 0

#19 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6914 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 27.08.2010 – 08:43

Перегляд дописуЗЮП (26.08.2010 23:46) писав:

??? З цього місться детальніше і по Біблії.
тут вже наодноразово цитувалося біблія. я не подаватиму точні цитати, просто перескажу.
Бог сотворив тварин і людей.
Бог сотворив Адама. а потім Єву.

Каїну він сказав, що покарає всіх людей, що піднімуть на нього руку.
 • 0

#20 Natalie)

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 352 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 27.08.2010 – 09:04

Свідки Єгови як і всі інші протестанти помішані на грошах. Я вже в цьому неодноразово переконувалась.
Вони всі наче такі добрі і праведні, а насправді поклоняються вони лише одному богові- грошам. Трясуться перед ними як навіжені, фу аж бридко як згадаю(

Цитата

ЗЮП, поясни но будь ласка - який він, РАЙ, для свідків єгови?

купа бабла
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних