Перейти до вмісту

Біблія

Повідомлень в темі: 767

Опитування: Чи читали ви Біблію? (35 користувачів проголосувало)

Чи читали ви Біблію?

1. Так, прочитав цілком "від корки до корки" (9 голосів [25.71%])

Процент голосів: 25.71%

2. Прочитав майже все за віключенням пари книг (5 голосів [14.29%])

Процент голосів: 14.29%

3. Читав книги вибірково, але більше половини (3 голосів [8.57%])

Процент голосів: 8.57%

4. Читав лише окремі книги (6 голосів [17.14%])

Процент голосів: 17.14%

5. Читав лише 1-2 книги (4 голосів [11.43%])

Процент голосів: 11.43%

6. Читав окремі вірші (8 голосів [22.86%])

Процент голосів: 22.86%

Послі того, як повністю прочитали Біблію ви:

1. Цілком увірував в Ієгову і Христа, став християнином (7 голосів [20.00%])

Процент голосів: 20.00%

2. Залишився байдужим (11 голосів [31.43%])

Процент голосів: 31.43%

3. Повністю відмовився від цієї дурні, став агностиком або атеїстом (17 голосів [48.57%])

Процент голосів: 48.57%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#381 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6653 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 01.02.2009 – 12:11

Перегляд дописуТемний ангел (30.01.2009 09:21) писав:

Згідно твоєї логіки прекладати не варто ні творів Шекспіра, ні Данте, ні всіх інших, не українських письменників, та і філософів, бо вони чужі? Чужого вчення не існує - будь - яке вчення є надбанням світу, воно не має границь і національності. Вважати щось чужим, а щось своїм - значить обмежувати себе у виборі, обмежувати свою волю. І різниця в прекладах є - це часто міняє саму суть написаного, яке і так є символічним.
Ні з моєї логіки виходить, що людину не треба обмежувати у виборі релігій. Так само треба було дві тисячі років тому перекласти Веди, коран, скандинавські, єгипетські, еллінські, римські, китайські, американські (індіанців Майя, Ацтеків та інші). - вся література має бути рівнозначно доступною. Але навіть зараз єврейські книги мають монополістичну перевагу.
  • 0

#382 Kirin

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 218 повідомлень
  • Місто:Львова

Відправлено 01.02.2009 – 18:09

Залежить яку Біблію ви читаєте. Тобто якого перекладу. Українською є 2 переклади, Хоменка й Огієнка, які є більш-менш якісними. Однак якщо дивитися з літературного боку, то переклад Хоменка читати приємніше, ніж Огієнка. Причина в цьому проста. Огієнко до того, як взявся за переклад не знав українську мову. Тому й у під час перекладу він трохи "видумував мову" (напр. слово "человічиться" і т.п.). Хоча його переклад майже дослівний, тому й досліджувати Біблію краще за ним.
  • 0

#383 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 06.02.2009 – 11:23

Перегляд дописуDarkLordVillis (1.02.2009 12:11) писав:

Ні з моєї логіки виходить, що людину не треба обмежувати у виборі релігій. Так само треба було дві тисячі років тому перекласти Веди, коран, скандинавські, єгипетські, еллінські, римські, китайські, американські (індіанців Майя, Ацтеків та інші). - вся література має бути рівнозначно доступною. Але навіть зараз єврейські книги мають монополістичну перевагу.
Вони мають монополістичну перевагу, бо більш зрозумілі для європейців, ніж твори, які прйшли із Сходу. Схід - справа тонка :) Книги, написані євреями, є більш доступними для розуміння, ніж трактати, написані в Індії, чи племенами, що населяли територію сучасної Америки. Але вони всі все - таки пов'язані між собою тим, що їхньою основною тезою є перехід на якісно ноивй щабель духовнго розвитку.

Повідомлення відредагував Темний ангел: 06.02.2009 – 11:26

• 0

#384 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 19.02.2009 – 10:40

Теми об"єднано
  • 0

#385 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 24.02.2009 – 12:56

Як ту Біблію не трактуй, а неув'язки та подвійну мораль звідти не викинеш. Заклятовіруючим достатньо навести трафунки з Мойсеєм.

Вихід, 3
13 І сказав Мойсей до Бога: Ото я прийду до Ізраїлевих синів та й скажу їм: Бог ваших батьків послав мене до вас, то вони запитають мене: Яке Ім'я Його? Що я скажу їм?
14 І сказав Бог Мойсеєві: Я Той, що є. І сказав: Отак скажеш Ізраїлевим синам: Сущий послав мене до вас.
http://www.ukrlc.org...jsej/Exodus.htm

То яке ім'я Бог назвав Мойсеєві??? І нема чого "заклятовіруючим" пертися аж у шостий чи в п'ятнадцятий розділ цієї ж книги, де забудькуватий автор (нібито Мойсей?) уже тулить: "Вихід 15
1 Тоді заспівав Мойсей та Ізраїлеві сини оцю пісню Господеві, та й проказали, говорячи: Я буду співать Господеві, бо дійсно звеличився Він, коня й верхівця його кинув до моря!
2 Моя сила та пісня Господь, і Він став на спасіння мені! Це мій Бог, і прославлю Його, Він Бог батька мого, і звеличу Його!
3 Господь Муж війни, Єгова Йому Ймення!" <_< Ім'я "Сущий" було названо першим! Бо коли Вас було спочатку названо Ярославом, а потім Драбом, то котре ім'я святити???

До того ж, за версією Біблії, "Сущим" назвав себе сам бог (!!!!), а "Єговою" обзиває його проста людина, Мойсей. Хіба ж Мойсей не міг бути трохи забудькуватим??? Таке пережити - єгиптянина вбив, бога в кущі бачив, море розступалось... <_<

Дещо про Аарона і Мойсея.
Вихід 32
1 І побачив народ, що загаявся Мойсей зійти з гори. І зібрався народ проти Аарона, та й сказали до нього: Устань, зроби нам богів, що будуть ходити перед нами, бо той Мойсей, муж, що вивів був нас із єгипетського краю, ми не знаємо, що сталось йому.
2 І сказав їм Аарон: Поздіймайте золоті сережки, що в ушах ваших жінок, ваших синів та дочок ваших, і поприносьте до мене.
3 І ввесь народ поздіймав з себе золоті сережки, що в їхніх ушах, та й позносили до Аарона.
4 І взяв він це з їхньої руки, і вформував його в глині, і зробив із нього лите теля. А вони сказали: Оце твої боги, Ізраїлю, що вивели тебе з єгипетського краю!
5 І побачив це Аарон, і збудував жертівника перед ним. І кликнув Аарон та й сказав: Завтра свято для Господа!
...
25 І побачив Мойсей народ, що незагнузданий він, бо Аарон розгнуздав його на ганьбу поміж їхніми ворогами.
26 І став Мойсей у брамі табору й сказав: Хто за Господа до мене! І зібралися до нього всі Левіїні сини.
27 І сказав він до них: Так сказав Господь, Бог Ізраїлів: Припашіть кожен меча свого на стегно своє, перейдіть, і верніться від брами до брами в таборі, і повбивайте кожен брата свого, і кожен приятеля свого, і кожен ближнього свого.
28 І зробили Левіїні сини за словом Мойсеєвим. І впало з народу того дня близько трьох тисяч чоловіка.

Але "братєльник" Аарон залишився первосвященником!!! А ми кажемо: звідки воно - оте кумівство, протягування родичів у владу? Та же християни і юдеї мають такий взірець: Вихід, 34:30 "І побачив Аарон та всі Ізраїлеві сини Мойсея, аж ось лице його (Мойсея) променіло, і вони боялися підійти до нього!" Аарон не загинув...

Повідомлення відредагував Власюк: 24.02.2009 – 12:57

• 0

#386 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 01.03.2009 – 14:32

Перегляд дописуВласюк (24.02.2009 12:56) писав:

Як ту Біблію не трактуй, а неув'язки та подвійну мораль звідти не викинеш.

А що з неї хотіти? Біблії не існує, як цілісної книжки - це збірка кількох книжок різних авторів, які церковний собор зібрав за принципом "аби написали про одні і ті ж речі більш-менш однаково", викинувши всі інші на смітник історії, як єресь. От таке і вийшло.
  • 0

#387 ovod

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 7 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 09.03.2009 – 20:47

Перегляд дописуDarkLordVillis (28.01.2009 13:37) писав:

та яка різниця як перекладати ту чужу книжку. проблема не в перекладах, а в насильному навязуванні чужого вчення людям.
а яке вчення наше?
  • 0

#388 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 10.03.2009 – 22:34

Перегляд дописуovod (9.03.2009 20:47) писав:

а яке вчення наше?

Читайте історію
  • 0

#389 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 11.03.2009 – 01:18

Перегляд дописуKirin (20.04.2008 22:54) писав:

Я не люблю Цю книгу називати "Біблія". Це дуже по-сектанському. Я називаю її Святе Письмо.
Ха-ха, таке фанатичне ставлення до назви Біблії звучить не менш сектантсько. :cool2:

Перегляд дописуMiguel (13.07.2008 20:03) писав:

Був я вгостях в одного колєги в селі. Побачив на поличці стареньку біблію, коли взяв книжку в руки то помітив сторінки які були зєднані між собою ще в типографії!!!! Ці сторінки НІКОЛИ не відкривали!!! Бабця колєги пояснила що це "Св'ята книга, яку лишній раз рухати не треба"...
Напевно, книга тільки для того щоб її цілувати і бити об неї лоба.
А ти зазіхнув на таке! Вирішив осквернити читанням, єретик!

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 11.03.2009 – 01:21

• 0

#390 ovod

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 7 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 11.03.2009 – 09:15

Перегляд допису-=VJ=- (10.03.2009 22:34) писав:

Читайте історію
тобто старословянська віра?
  • 0

#391 Reltih floda

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 181 повідомлень

Відправлено 15.03.2009 – 21:49

треба читати біблію кожного дня... давайте ставте мені мінусики! За таке твердження я очікую як мінімум 10 мінусиків!
  • 0

#392 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • 667 повідомлень

Відправлено 15.03.2009 – 21:55

-10 Та якщо людина тому вірить - хай читає і тішиться...Я трохи почитав - не вірю нічому шо там написано - взагалі не можу ні в шо просто так повірити без доказів в що небуть!
  • 0

#393 Reltih floda

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 181 повідомлень

Відправлено 15.03.2009 – 22:04

b]ZoomerMan[/b]

ти занадто тупий чи занадто вумний

трохи почитав...

там нічого не зрозуміло, і у що там ти не віриш?

за порушення 2.2. і 2.2.1 - 10% Ластівочка

Повідомлення відредагував Ластiвочка: 16.03.2009 – 09:04

• 0

#394 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • 667 повідомлень

Відправлено 15.03.2009 – 22:49

Перегляд дописуReltih floda (15.03.2009 22:04) писав:

b]ZoomerMan[/b]

ти занадто тупий чи занадто вумний

трохи почитав...

там нічого не зрозуміло, і у що там ти не віриш?

Це Ви пане напевно занадто тупі - бо перекручуєте зміст мого поста! Я сказав що не вірю тому шо там написано! Бо не вірю взагалі нічому без доказів! Ну тому що існує рай і пекло і т.д....Доведіть мені що існує рай чи пекло!

10% за флейм в темі - Ластівочка
  • 0

#395 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 16.03.2009 – 09:25

дописи не по темі видалила
  • 0

#396 домовик

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 209 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 17.03.2009 – 22:56

Цитата

Взагалі ваші думки з цього приводу

Лео Таксиль. Забавная Библия

Повідомлення відредагував домовик: 17.03.2009 – 22:56

• 0

#397 конвалія

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 175 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 15.06.2009 – 16:40

Просто Біблію не можна сприймати буквально як звичайну книгу, треба розуміти підтекст.
Навіть якщо йдеться про передавання з поколіня в покоління, то можна звірити різні варіанти перекладу.
  • 0

#398 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 15.06.2009 – 16:54

Перегляд дописуконвалія (15.06.2009 17:40) писав:

Просто Біблію не можна сприймати буквально як звичайну книгу, треба розуміти підтекст.
Навіть якщо йдеться про передавання з поколіня в покоління, то можна звірити різні варіанти перекладу.
Тлумачення біблії це вже єресь...Жодних підтекстів, або аутодафе B)
Тим більше хто її писав і коли теж невідомо :gryzin:
  • 0

#399 За межею

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 171 повідомлень

Відправлено 15.06.2009 – 21:33

чи можуть помилятися люди що писали цю книгу? І чому ви їм вірите? Жиди написали книгу і кажуть поклонятися їм, і люди вже побігли. Та кожен з нас може написати біблію і сказати що він бог, і якоюсь мірою він буде правий..
  • 0

#400 Гість_SevSt_*

• Гості

Відправлено 15.06.2009 – 21:43

Як на мене мова не йде про орфографічні помилки... і помилки перекладу.. А про ПОЧАТОК БОЖИЙ... правда це чи ні??? ось у чому питання... Як на мене - БІБЛІЯ просто збірка фолькльору так сказати, яка дає поради, як себе вести, як жити, та й врешті-решт, що з цим всим робити... Та і БІБЛІЯ, як наші закони, куди повернеш - там і правда))) А в загалі необхідно прислухатись до себе, і згадати до КОГО ми звертаємось унайтяжчу хвилину свого життя???...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних