Перейти до вмісту

Релігія - Джерело моралі? Так, чи ні?

Повідомлень в темі: 1022

Опитування: РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ? (79 користувачів проголосувало)

РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ?

1. ТАК (20 голосів [25.32%])

Процент голосів: 25.32%

2. НІ (59 голосів [74.68%])

Процент голосів: 74.68%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#441 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2145 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 02.07.2012 – 19:06

Перегляд дописуkalamar (02.07.2012 – 15:16) писав:

Спасіння в релігіях є основне, а зовсім не мораль, мораль то лише тільки засіб.
В тому то і справа, що заради так званого "спасіння", чи іншого схвального з точки зору богів (як наприклад - Кельцакоатля - бога масових жертвопринесень :) ) вчинку люди коять речі які моральними не назвеш. Вбивають іновірців, палять, топлять та катують людей вільних поглядів (чи просто тих, кому не пощастило).Чи знущаються над природою чоловіків, спотворюючи його природні бажання та роздуваючи їх утриманням - теж схвальний з точки зору єврейських літературних героїв вчинок. Я не знаю як може бути ідеологія, що ділить людей на гідних та не гідних виходячи з того в якого невидимого чувака вони вірять - бути джерелом моралі. Це все - пусте.
І ще одне, я не вважаю надто моральними людей, яким щоб не вбивати, не гвалтувати та не обкрадати один одного треба це все записати та й ще й особисто всемогутнім дядьком, та пригрозити чимось страшним, якщо вони того що написано - не будуть дотримуватися. Якщо вам потрібні такі речі для створення власної моралі - мені вас шкода. Тоді ви дійсно чиїсь раби, нам - людям вільним - вас не зрозуміти.
  • 2

#442 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 19:29

Гаразд, а хто довів, що слимаки не були розумніші за людей? Та й взагалі, всі релігії від давньої релігії слимаків походять. Якщо ви вирішили розвивати гуманітарний плюралізм думок, то розвиватимемо його до кінця, не будемо зупинятись на півдорозі.

Ні, ви не існуєте, чи радше ви існуєте лише як деяке колективне підсвідоме всіх бобрів.

Згідно "чисельних" спостережень буддизм був першою світовою релігією. Він досліджувався багатьма вченими і залишив багато писемних пам`яток, достоту як з тим Римом. Об`єм тільки канонічних буддистських текстів здається переважає об`єм текстів будь-якої релігії.

Я знаю, що поняття добра і зла були иншими. Але це атеїстичний погляд. Адже в більшості релігій мораль походить від Бога, це божий дар. Саме тут і є заковика. Бог досконалий, він не може розвиватися й щось там існуюче вбирати. Тож, якщо мораль то божий дар, то вона для всіх завжди була одна, й не розповідайте казок, що релігія вбирала існуючу мораль, а потім віддавала назад, бо тоді виходить, що релігія просто приторговувала секонд-гендом.

В тих означеннях релігії вище одне недосконале, їх писали віруючі уражені атеїзмом, які за безліччю рис притаманних релігіям погано бачать основну рису релігій. Мораль для релігій є другорядною. Насправді і надприродність, на якій ви наголосили, теж другорядна. Адже спіритуалізм теж вірить в надприродне, але спіритуалізм не релігія.
В релігіях основне то той чи инший варіант спасіння.
Для давніх Єгиптян то було загробне життя, яке вони мали одержати через посередництво фараона.
Для буддистів, то звільнення від дукки, нірвана. І мораль, чи в їхньому розумінні радше вмілі і невмілі вчинки, то тільки засіб, а не мета.
В християн Царство Боже. Й тут мораль теж тільки засіб досягнення Царства Божого.
В марксистів-леніністів майбутнє Торжество Комунізму. І мораль Будівника Комунізму тільки необхідний засіб побудови Комуністичного Раю.
Дякую, що просвітлили, навіть про себе дізнався, чого не знав. Але Якщо вам цікаво проводити далі розмову, то дайте ж відповідь на запитання: які є достатні аргументи, які засвідчують, що саме буддизм є першою світовою релігією, а зниклих світових релігій до того не було не могло бути і припускати цього не можна?
  • 1

#443 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4213 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 02.07.2012 – 19:58

Перегляд дописуPavlo_Taiko (02.07.2012 – 19:06) писав:

В тому то і справа, що заради так званого "спасіння", чи іншого схвального з точки зору богів (як наприклад - Кельцакоатля - бога масових жертвопринесень :) ) вчинку люди коять речі які моральними не назвеш.
Чиєї моралі моральними? З точки зору тогочасних індіанських народів жертвопринесення були цілком моральними. Чому ви вирішили, що ваша мораль ліпша?

Перегляд дописуPavlo_Taiko (02.07.2012 – 19:06) писав:

Вбивають іновірців, палять, топлять та катують людей вільних поглядів (чи просто тих, кому не пощастило).Чи знущаються над природою чоловіків, спотворюючи його природні бажання та роздуваючи їх утриманням - теж схвальний з точки зору єврейських літературних героїв вчинок. Я не знаю як може бути ідеологія, що ділить людей на гідних та не гідних виходячи з того в якого невидимого чувака вони вірять - бути джерелом моралі. Це все - пусте.
І ще одне, я не вважаю надто моральними людей, яким щоб не вбивати, не гвалтувати та не обкрадати один одного треба це все записати та й ще й особисто всемогутнім дядьком, та пригрозити чимось страшним, якщо вони того що написано - не будуть дотримуватися. Якщо вам потрібні такі речі для створення власної моралі - мені вас шкода. Тоді ви дійсно чиїсь раби, нам - людям вільним - вас не зрозуміти.
Тут про мораль і релігію балачка, а не про примітивні антирелігійні закиди войовничих атеїстів. Вам дуже довго те все пояснювати. Релігія була частиною будь-якої відомої науці культури. Це факт. Тож безглуздо тут розповідати, яким неправльним був Кетцалькоатль чи инші боги. Ті релігії були такими, якими вони були. Атеїзм теж не безгрішний, і атеїзм теж може бути релігією, й навіть світовою, марксизм - світова атеїстична релігія без віри в надприродне, але їз спасінням.
Від чого ви вільні? Я атеїст, і мене ви дарма сюди приплели. Читайте тред, перед тим як щось писати.

Перегляд дописуДруг Бобер (02.07.2012 – 19:29) писав:

Дякую, що просвітлили, навіть про себе дізнався, чого не знав. Але Якщо вам цікаво проводити далі розмову, то дайте ж відповідь на запитання: які є достатні аргументи, які засвідчують, що саме буддизм є першою світовою релігією, а зниклих світових релігій до того не було не могло бути і припускати цього не можна?
Тема не про буддизм. А аргументи уже вище були. Буддизм мав риси світової релігії, він був понаднаціональний, і він найраніше виник. Назвіть якого-небуть конкурента на першість?
Індуїзм давніший за буддизм, але ряду рис світової релігії індуїзму бракує, хоча в майбутньому вони можуть з’явитись. І релігії все ж розвивались, й з буддизмом почалась епоха світових релігій. Вважайте, що буддизм відкривав епоху релігій нового типу, більш технологічно просунутих :wink2: .

Повідомлення відредагував kalamar: 02.07.2012 – 20:02

• 0

#444 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 19:59

Перегляд дописуkalamar (02.07.2012 – 19:58) писав:

Тема не про буддизм. А аргументи уже вище були. Буддизм мав риси світової релігії, він був понаднаціональний, і він найраніше виник. Назвіть якого-небуть конкурента на першість?
Отже, аргументів немає.
  • 1

#445 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 20:17

В тому то і справа, що заради так званого "спасіння", чи іншого схвального з точки зору богів (як наприклад - Кельцакоатля - бога масових жертвопринесень :) ) вчинку люди коять речі які моральними не назвеш. Вбивають іновірців, палять, топлять та катують людей вільних поглядів (чи просто тих, кому не пощастило).Чи знущаються над природою чоловіків, спотворюючи його природні бажання та роздуваючи їх утриманням - теж схвальний з точки зору єврейських літературних героїв вчинок. Я не знаю як може бути ідеологія, що ділить людей на гідних та не гідних виходячи з того в якого невидимого чувака вони вірять - бути джерелом моралі. Це все - пусте.

• 1

#446 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4213 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 20:25

Перегляд дописуДруг Бобер (02.07.2012 – 19:59) писав:

Отже, аргументів немає.
Отже бобер не читець? Вам вище навели аргумент. Буддизм був першою релігією, яка не є прив’язана до етнічних, державних, чи політичних зв’язків. Ви проти цього заперечуєте?
До буддизму подібної за характером релігії не існувало, а були релігії етнічні за характером, де віра співпадала з якимось етносом (шінтоїзм, індуїзм, германське чи слов’янське язичництво, іудаїзм, зороастризм). Якщо ви проти цього заперечуєте, тоді назвіть світову, понадетнічну релігію, яка з’явилась до буддизму, або не морочте голову.

Повідомлення відредагував kalamar: 02.07.2012 – 20:27

• 0

#447 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 20:27

Перегляд дописуkalamar (02.07.2012 – 20:25) писав:

Отже бобер не читець? Вам вище навели аргумент. Буддизм був першою релігією, яка не є прив’язана до етнічних, державних, чи політичних зв’язків. Ви проти цього заперечуєте?
До буддизму подібної за характером релігії не існувало, а були релігії етнічні за характером, де віра співпадала з якимось етносом (шінтоїзм, буддизм, германське чи слов’янське язичництво, іудаїзм, зороастризм). Якщо ви проти цього заперечуєте, тоді назвіть світову, понадетнічну релігію, яка з’явилась до буддизму, або не морочте голову.
Докази, що це саме так, пліззззззз
  • 1

#448 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4213 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 20:44

Перегляд дописуДруг Бобер (02.07.2012 – 20:27) писав:

Докази, що це саме так, пліззззззз
Дивні ви бобри. Якого пункту докази? По другому пункту вам треба доводити. А по першому, то буддизм розповсюдився від Індії до Японії та Китаю, а згодом і в Америку.

Цитата

Мировой религией буддизм считается на том же основании, что и две другие только что названные религии: подобно христианству и исламу, буддизм в своем распространении по земному шару решительно переступил этно-конфессиональные и этно-государственные границы, став религией самых различных народов с совершенно разными культурными и религиозными традициями. Буддийский мир простерся от Ланки (Цейлона) до Тувы и Бурятии, от Калмыкии до Японии, при этом продолжается начавшийся в конце XIX века процесс распространения буддизма в Европе и Америке. Буддизм стал религией сотен миллионов людей в Юго-Восточной Азии, традиционно связанной с родиной буддизма — Индией, и на Дальнем Востоке, цивилизации которого формировались на основе традиций китайской культуры; цитаделью буддизма уже тысячу лет является Тибет, куда буддизм принес индийскую культуру и которому он дал письменность, литературный язык и основы цивилизации.
Буддизм понаднаціональний в самій своїй основі, і дуже легко виникають націоналізовані варіанти буддизму, пристосовані до культурних особливостей конкретної країни. Скажімо сучасний американський буддизм, перестає бути "східним", і швидко стає американським.
  • 0

#449 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 20:53

Перегляд дописуkalamar (02.07.2012 – 20:44) писав:

Дивні ви бобри. Якого пункту докази? По другому пункту вам треба доводити. А по першому, то буддизм розповсюдився від Індії до Японії та Китаю, а згодом і в Америку.
Такі ми уже є. :)

Цитата

Буддизм понаднаціональний в самій своїй основі, і дуже легко виникають націоналізовані варіанти буддизму, пристосовані до культурних особливостей конкретної країни. Скажімо сучасний американський буддизм, перестає бути "східним", і швидко стає американським.
Я щось не знаходжу тут підтвердження того, що до нього не могло бути релігій, які поширювалися би на інші народи, чи просто країни. Потім ці релігії могли просто безслідно зникнути, як і народи. Достатньо навіть щоби релігія зародилася в одному народі, а потім чомусь перейняв її навіть один інший. Що порадите? Добре, якщо будете щось таке мати, то колись напишете. А то можна так до безконечності сперечатися. :)

Не будемо на це тратити дорогоцінний час. Чи воно уже так важливо.
  • 1

#450 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4213 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 21:06

Перегляд дописуДруг Бобер (02.07.2012 – 20:53) писав:

Я щось не знаходжу тут підтвердження того, що до нього не могло бути релігій, які поширювалися би на інші народи, чи просто країни. Потім ці релігії могли просто безслідно зникнути, як і народи. Достатньо навіть щоби релігія зародилася в одному народі, а потім чомусь перейняв її навіть один інший. Що порадите? Добре, якщо будете щось таке мати, то колись напишете. А то можна так до безконечності сперечатися. :)

Не будемо на це тратити дорогоцінний час. Чи воно уже так важливо.
Я на це вам відповів в цьому дописі.
Так, була світова прарелігія слимаків, від якої всі людські релігії походять. Релігія бобрів була внутрішньовидовою, й суттєвого впливу на пізніші релігії не справила.
Немає жодного сенсу розглядати гіпотези що щось колись існувало, але жодних доказів існування того щось немає. Це з царини Макаронного Монстра і Чайника Рассела.
  • 0

#451 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 21:19

Гм... Якщо перед собою ми бачимо закриту коробку, то у ній або щось є, або нічого, крім повітря. Допоки вона є перед нами, то можна перевірити, чи є щось у ній. Але якщо хтось прийшов і коробку забрав, то не знатимемо, чи було щось у ній, чи ні.
  • 0

#452 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4213 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 21:33

Перегляд дописуДруг Бобер (02.07.2012 – 21:19) писав:

Гм... Якщо перед собою ми бачимо закриту коробку, то у ній або щось є, або нічого, крім повітря. Допоки вона є перед нами, то можна перевірити, чи є щось у ній. Але якщо хтось прийшов і коробку забрав, то не знатимемо, чи було щось у ній, чи ні.
Це про кота Шредингера.
Я ж погодився уже з вами, шо була всесвітня прарелігія слимаків. Просто слимаки подурнішали, і тепер ми про неї нічого не знаємо.
  • 0

#453 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 21:39

Перегляд дописуkalamar (02.07.2012 – 21:33) писав:

Це про кота Шредингера.
Я ж погодився уже з вами, шо була всесвітня прарелігія слимаків. Просто слимаки подурнішали, і тепер ми про неї нічого не знаємо.
Ну гаразд. Сьогодні людство потребує організованості, а для цього добре підходить іслам із своєюмораллю. Ба,та це ще й релігія, яка людей добре об'єднує. Срочно треба її поширювати навкраїні.

До речі, а чому ви вирішили, що то я до вас звертаюся із цією коробкою? Я ж вас не цитував і не звертався до вас. Я то розказував про мораль, а коробка - алегорія. :rolleyes:
  • 0

#454 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 21:43

Перегляд дописуДруг Бобер (02.07.2012 – 21:19) писав:

Допоки вона не взаємодіє зі зовнішнім світом. Якщо вона залишила по собі чималий слід - можливо щось в ній таки було? Якщо ж ні - можливо ґрунт був недостатньо м'який. Сподіваюсь ми не заплутаємось в алегоріях. :) Це щось подібне до тої фігні яку напихають у восьмирічних дітлахів священники-педофіли (а це набагато страшніша фігня за ту, що вони впихують до дітлахів, оскільки останнє лікується роками терапії, а перше неможливо вивести з голови у більшості випадків).

Тут про мораль і релігію балачка, а не про примітивні антирелігійні закиди войовничих атеїстів.
Перехід на особистості починається тоді, коли закінчуються аргументи. Шановний, а слабо вам повторити цю хамську репліку мені у вічі?
  • 1

#455 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 21:47

Перегляд дописуPavlo_Taiko (02.07.2012 – 21:43) писав:

Допоки вона не взаємодіє зі зовнішнім світом. Якщо вона залишила по собі чималий слід - можливо щось в ній таки було? Якщо ж ні - можливо ґрунт був недостатньо м'який. Сподіваюсь ми не заплутаємось в алегоріях. :) Це щось подібне до тої фігні яку напихають у восьмирічних дітлахів священники-педофіли (а це набагато страшніша фігня за ту, що вони впихують до дітлахів, оскільки останнє лікується роками терапії, а перше неможливо вивести з голови у більшості випадків).
Не заплуталися. :) Просто процитую. Створене руками, руками руйнується.
  • 0

#456 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 21:53

і атеїзм теж може бути релігією, й навіть світовою, марксизм - світова атеїстична релігія без віри в надприродне, але їз спасінням.
Атеїзм може бути релігією в тій самій мірі що не гра у волейбол - спортом.
Марксизм має таке саме відношення до атеїзму як банан до велосипеду.
Особисто я - не атеїст, Атеїст - людина що заперечує релігію, а щоб заперечувати її - треба ставитись до неї хоча б на крихту серйозно. Я ж зневажаю релігію. Питання віри у цю маячню для мене десь настільки ж смішні як питання віри у прибульців та таємних баз нацистів на Марсі. Для мене не існує різниці між біблією та казками братів Грімм (окрім звісно того, що біблію дітям я б не радив читати).
Підсумовуючи все вище написане, хотів би вам відповісти - ваші намагання очорнити якимось чином людей що не вірять у всіляку маячню - тут ідуть повз.
  • 2

#457 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень
  • Місто:Столиця самогоноваріння України

Відправлено 02.07.2012 – 21:59

А для мене Бог апріорі є, і всі намагання це заперечити виглядають просто смішно
  • 0

#458 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4213 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 22:00

Перегляд дописуPavlo_Taiko (02.07.2012 – 21:43) писав:

Перехід на особистості починається тоді, коли закінчуються аргументи. Шановний, а слабо вам повторити цю хамську репліку мені у вічі?
А колоди у власному оці ви не помічаєте.

Pavlo_Taiko& сказав:

Якщо вам потрібні такі речі для створення власної моралі - мені вас шкода. Тоді ви дійсно чиїсь раби, нам - людям вільним - вас не зрозуміти.
Ви перейшли на особистості, не я. Просто оскільки я не християнин, ви за що боролись, на те і напоролись. За собою дивіться.
А з питань релігії ви некомпетентні, з вами нудно, ви повторюєте штампи за відсутності якихось своїх думок.
  • 0

#459 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 22:01

Чиєї моралі моральними? З точки зору тогочасних індіанських народів жертвопринесення були цілком моральними. Чому ви вирішили, що ваша мораль ліпша?
Мабуть тому що я не вбиваю людей заради того щоб сонце завтра встало у правильному місці а вогняна буря не охопила весь світ. Звісно це доволі складна концепція для християн, оскільки ви, попри вчення ваших літературних героїв, дуже любите повбивати людей, що вірять у інших невидимих чуваків, звісно ж заради їхнього спасіння.
Релігія - це інформаційна хвороба людства, вірус, що стає тим небезпечнішим, чим сильнішим стає людство. Ми вже здатні знищити цю планету. Питання лише у тому, чи переростемо ми нашу хворобу (як переросли колись віру у громовержців та духів дерев) чи знищимо один одного.
  • 1

#460 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4213 повідомлень

Відправлено 02.07.2012 – 22:06

Перегляд дописуДруг Бобер (02.07.2012 – 21:39) писав:

До речі, а чому ви вирішили, що то я до вас звертаюся із цією коробкою? Я ж вас не цитував і не звертався до вас. Я то розказував про мораль, а коробка - алегорія. :rolleyes:
Бо ви тією алегорією хочете ввести до розгляду Чайник Рассела. Якщо колись стануть відомі якісь факти про якусь прадавню дольодовикову цивілізацією, тоді й переглядати уявлення буде потрібно. Поки таких фактів нуль, ваші міркування то міркування про Чайник Рассела, про суто гіпотетичну річ.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних