Перейти до вмісту

Релігія - Джерело моралі? Так, чи ні?

Повідомлень в темі: 1022

Опитування: РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ? (79 користувачів проголосувало)

РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ?

1. ТАК (20 голосів [25.32%])

Процент голосів: 25.32%

2. НІ (59 голосів [74.68%])

Процент голосів: 74.68%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#381 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6693 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 07.08.2011 – 12:09

частково повторююсь, але я й досі дивуюся як так могло статися, що при диктатурі церкви, при переважаючуму, навіть тотальному християнстві суспільства, мораль цього суспільства за кількасот років змінилася настільки, що релігія, яка нікуди не зникла, стала аморальною!!! але при цьому аморальна релігія і не збирається нікуди зникати!
  • 0

#382 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6693 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 19.03.2012 – 20:32

Манфреде, ну що ж ти змушуєш вкотре повторювати одне і те ж.
релігія, що диктувала мораль для суспільства, надиктувала таку мораль, що релігійні обряди стали аморальними. Самий основний ритуал без якого немає християнства - пити кров і істи плоть людську, тим більш божу, в суспільній свідомості християн вважається аморальним. чому такий феномен?
  • 1

#383 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.03.2012 – 00:30

Я до речі так і не отримав прикладів. Вже більш як пів року пройшло.
  • 0

#384 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 928 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 27.03.2012 – 07:56

"Старайтесь жити добре. Якщо боги є, і вони справедливі, то вони не будуть дбати, якими побожними ви були, але будуть раді вітати вас на основі чеснот, якими ви керувалися в житті. Якщо боги є, але вони несправедливі, то й так нема сенсу поклонятися їм. Якщо богів нема, то навіть коли вас не стане, але ви прожили гідне і шляхетне життя, то залишитесь жити у пам*яті тих, що вас знали," - Марк Аврелій, римський імператор, ІІ ст. н.е.

Який розумник той Марк Аврелій був!

А мораль, вже на мою думку - то така сама умовність, як і гроші. При певних обставинах, у певному місці мають велику цінність, а при інших - купа непотрібних папірців. Мені дуже хотілось би думати, що дійсно, хоч колись, буде мораль, спільна для всього живого і особливо для нас, як домінуючого виду, і в її основі буде повага до життя і милосердя до слабших. Ніколи з відомої нам історії релігії не підтримували такої моралі, а якраз навпаки - помагали багатим і сильнішим гнобити та тримати в покорі бідних і слабших.
  • 1

#385 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 27.03.2012 – 20:07

Перегляд дописуAquarius-ka (27.03.2012 – 07:56) писав:

Який розумник той Марк Аврелій був!
"На одинці з собою" - керівництво для людей честі. Один з небагатьох римських імператорів, що вартий поваги.

Перегляд дописуAquarius-ka (27.03.2012 – 07:56) писав:

А мораль, вже на мою думку - то така сама умовність, як і гроші. При певних обставинах, у певному місці мають велику цінність, а при інших - купа непотрібних папірців. Мені дуже хотілось би думати, що дійсно, хоч колись, буде мораль, спільна для всього живого і особливо для нас, як домінуючого виду, і в її основі буде повага до життя і милосердя до слабших.
Маєш однодумця.
  • 1

#386 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 27.03.2012 – 20:24

Перегляд дописуPavlo_Taiko (27.03.2012 – 20:07) писав:

Маєш однодумця.

Рада почути :) Однодумцями я не балувана, більшість свого, не такого й короткого життя, була білою вороною (((
  • 1

#387 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 28.03.2012 – 05:53

Згадала ще, що у своїх "Спогадах" Олександр Михайлович Романов, внук царя Миколи І-го, писав про християнську мораль. Подорожуючи по світу і перебуваючи у Китаї, він обурювався тим, що місіонери стараються "навертати" китайців на християнство. Яка така причина мала би бути,- писав він, - щоб переробляти цю древню цивілізацію на інший лад? Чи за 2-х тисячну історію християнства ми побудували країни, де нема нужди, знущання, злочинів і тепер можемо сміло показати - ось вони, плоди "правдивої віри", ось воно, благословенство Ісуса Христа?! Абсолютно ні! Нема чим хвалитися, то чого взагалі туди пхати свого носа?

І крім того, там ще була дуже бридка історія, як Англія (офіційно християнська країна), не бажаючи торгувати з Китаєм за срібло, бо на інше вони не були згідні, винайшла новий "обмін" - опіум. Багатства Китаю: чай, прянощі, шовки і порцеляна, пливли у загребущі руки в обмін на дурман і смерть. Це було у 19-му ст., в часи королеви Вікторії.
  • 1

#388 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 28.03.2012 – 08:12

Перегляд дописуAquarius-ka (28.03.2012 – 05:53) писав:

Подорожуючи по світу і перебуваючи у Китаї, він обурювався тим, що місіонери стараються "навертати" китайців на християнство. Яка така причина мала би бути,- писав він, - щоб переробляти цю древню цивілізацію на інший лад? Чи за 2-х тисячну історію християнства ми побудували країни, де нема нужди, знущання, злочинів і тепер можемо сміло показати - ось вони, плоди "правдивої віри", ось воно, благословенство Ісуса Христа?! Абсолютно ні! Нема чим хвалитися, то чого взагалі туди пхати свого носа?
Чого пхають носа? А того, чого ваша Гамерика та Зах. Еуропа пхають свого "благородного" носа в "відсталі" на їхню панську думку країни і зараз. І справа тут зовсім не в релігії. Тоді релігію використовували як чудовий спосіб "запхати туди свого носа", а оскільки зараз релігія вже не прокатіт, то США зі своїми побратимами по обох берегах Ля-Маншу вирішили "впхати свого носа" несучи туди "демократію та свободу".
До речі, отприску російських царів слід не обурюватися прихованою але невдалою спробою колонізувати Китай західним світом під релігійними соусом, а просити вибачення в народів Сибіру та всіх інших нєаб'ятних тєріторій, які російські царі самі колонізували та "наверули на християнство, переробили народи з древніми традиціями на свій лад".

Цитата

І крім того, там ще була дуже бридка історія, як Англія (офіційно християнська країна), не бажаючи торгувати з Китаєм за срібло, бо на інше вони не були згідні, винайшла новий "обмін" - опіум. Багатства Китаю: чай, прянощі, шовки і порцеляна, пливли у загребущі руки в обмін на дурман і смерть. Це було у 19-му ст., в часи королеви Вікторії.
Сполучені Штати виявилися зразковим учнем Англії, і в обмін на природні ресурси певної країни шлють туди "демократію", яка несе смерть усім довкола, хаос, розруху й так незначної інфраструктури, а щоб боротися з хаосом, який виник внаслідок подарунка "демократичної свободи" пропонують свою зброю, яка несе ще більше смертей, а якщо цього мало, то заради підтримки "демократії та свободи" пропонують своїх солдат, які несуть ще більше смертей, розрухи та зерен ненависті.
Зазначте, подібну політику США щодо "відсталого" світу найбільше пропагує "релігійна" республіканська партія, яка водночас користується підтримкою консервативниго амер. населення, того, що душі не чає в релігії. З цього можна зробити висновок, що релігійний американський народ підтримуючи войовничу, сіючу смерть, розруху та хаос по всьому світу партію є звичайнісіньким лицеміром, як і влада, що їх представляє.
  • -2

#389 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 28.03.2012 – 19:09

Перегляд дописушпіц (28.03.2012 – 08:12) писав:

ваша Гамерика
Йдеться про США, так?

Цитата

До речі, отприску російських царів слід не обурюватися прихованою але невдалою спробою колонізувати Китай західним світом під релігійними соусом, а просити вибачення в народів Сибіру та всіх інших нєаб'ятних тєріторій, які російські царі самі колонізували та "наверули на християнство, переробили народи з древніми традиціями на свій лад".
Та тут не про обговорення особи князя Романова, просто я вважаю, що на свій час, при міцних коріннях православ*я, такі погляди були дуже прогресивними. Ще він там пише, що коли його дружина Ксенія родила дітей, то їй давали знеболююче, що було новинкою на той час, але церковники щось там бурчали, що не можна, бо по біблії жінка має родити в болях, отак.

Цитата

Сполучені Штати виявилися зразковим учнем Англії, і в обмін на природні ресурси певної країни шлють туди "демократію", яка несе смерть усім довкола, хаос, розруху й так незначної інфраструктури, а щоб боротися з хаосом, який виник внаслідок подарунка "демократичної свободи" пропонують свою зброю, яка несе ще більше смертей, а якщо цього мало, то заради підтримки "демократії та свободи" пропонують своїх солдат, які несуть ще більше смертей, розрухи та зерен ненависті.
Зазначте, подібну політику США щодо "відсталого" світу найбільше пропагує "релігійна" республіканська партія, яка водночас користується підтримкою консервативниго амер. населення, того, що душі не чає в релігії. З цього можна зробити висновок, що релігійний американський народ підтримуючи войовничу, сіючу смерть, розруху та хаос по всьому світу партію є звичайнісіньким лицеміром, як і влада, що їх представляє.

Політика, як і все решта, складна штука і далеко не чорно-біла. Щоб не залазити в безконечні політичні дебрі і щоб дотримуватись цієї теми, то можна підсумувати: релігія не мала і не має позитивного впливу на життя суспільства. З республіканською партією я особисто нічого не маю, я зареєстрована незалежною, хоч мене запрошували вступати, бо я, типу, консервативних поглядів. Не до тої міри, що вони собі думали. А їхнє лицемірство мені по печінках ріже, теж не маю часу зараз задалеко залазити. До того ж голосувала за Обаму і однією з причин була його лінія на припинення війни у Іраку і Афганістані. І навіть моє отримання громадянства було поставлено під загрозу, бо я з принципу відмовилась підписати, що буду захищати свою країну зі зброєю в руках, якщо було б потрібно. Може спасло ситуацію те, що я була безплатним кров*яним донором в той час, отже видимо була якась віддача до суспільства.

Одним словом, карочє, нема в людській історії видимих вагомих прикладів позитивного впливу релігії на мораль, а є якраз навпаки.
  • 2

#390 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 28.03.2012 – 20:27

Чи релігія - джерело моралі? Якщо мораль розглядати як якусь там систему принципів і норм у ставленні один до одного, а релігія цього научає, то виходить, що людина може із релігії черпати мораль.
Та не так уже багато людей є, що живуть за принципами і навчаннями якоїсь релігії щиро. Вірять так нібито, тіпа. ТІпа ходжу до церкви, тіпа там пощу, тіпа рамадам, тіпа медитую, тіпа я великий іудей, або жид. А, до речі, тіпа іудеї талмуд дописували, мало їм було тори, а ще треба було написати про те, як обманути гоя. Хіба це мораль? Мораль, але яка? Якби не так було, що люди релігійні тіпа, то давно люди жили б по-іншому. Та менше з тим.
Людина тіпа релігійна, а таких уже зараз багато, може із релігії брати якісь там для себе норми, а отже мораль. Але такі норми для себе вона бере не тільки від релігії. Скоріше людина здатна себе прикривати своєю релігійністю.

Повідомлення відредагував Друг Бобер: 28.03.2012 – 20:42

• 1

#391 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 29.03.2012 – 08:04

Перегляд дописуДруг Бобер (28.03.2012 – 20:27) писав:

Чи релігія - джерело моралі? Якщо мораль розглядати як якусь там систему принципів і норм у ставленні один до одного, а релігія цього научає, то виходить, що людина може із релігії черпати мораль.
Здавалось би так, правильно, релігія нічому злому не вчить, тільки доброму, то вина у самих людях, що є грішні і твердошиї і не слухаються доброго боженьки? Так? Райт? - Ні не так!!!

По-перше: вчить сама біблія. Хто читав біблію (а я її раз цілу перечитала, а що вже верталася до різних її книг - то легіон їм ім*я), той знає, що навіть ті, що офіційно визнані "праведними" і повинні би бути нам прикладом - були ними якось однобоко.

Так от, постараюсь якнайкоротше і про головніше.

Вони брехали і свідчили неправдиво, чоловік продавав жінку у проституцію (Аврам Сару фараонові) і тим збагачувався, жили у полігамії і розпусті (доходило до таких крайнощів, як 700 жінок і 300 наложниць "найрозумнішого" царя Соломона), батько пропонував своїх власних незайманих дочок на згвалтування, а потім вони ж підпоїли його і спали з ним (Лот і його дочки). Один брат обманом відбирав першородство у другого, при сприянні матері (Яків у Ісава) і тд., і тд., і тд.

А що вже крові було пролито, то Святе Письмо просочене нею. Всьо то з дозволу і благословенства самого Сущого. Божий любимчик Давид, з чийого роду ніби Ісус був народжений, приніс своєму тестеві у шлюбний викуп що? - Якраз те, що і слід приносити кожному помазаннику - 200 відрізаних членів филистим*ян. А Мойсей (найлагідніша людина згідно біблії) і пізніше Ісус Навин як здобували дорогу до обіцяного краю? - Знищенням ВСЬОГО живого, включаючи жінок і немовлят, включаючи худобу. Деколи, правда, робили вийнятки і залишали для себе "жінок, що не пізнали мужеського ложа", або забивали не всю худобу, а лиш підрізали коням жили.

По-друге: історія всіх 3-х авраамічних релігій - це історія вбивств, насильств, знущань і закріплення влади імущих ТУТ, на землі, взамін на обіцянку грушок на вербі десь ТАМ.

“If a man would follow, today, the teachings of the Old Testament, he would be a criminal. If he would follow strictly the teachings of the New, he would be insane.” ― Robert G. Ingersoll

"Якщо б сучасна людина дотримувалась вчення Старого Заповіту, вона була б злочинцем. Якщо би наслідувала точно вчення Нового - була б несповна розуму." - Роберт Інґерсолл, ветеран американської громадянської війни, "Великий Агностик" 19-го ст.

Якщо кому цікаво деталі, про які я згадала у біблії - прошу, запитуйте, вкажу книгу, розділ і вірш, де ці "перли" можна знайти.
  • 0

#392 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 29.03.2012 – 09:30

От як. А я думаю, звідки такий тираж у тої книги. А то з такими сюжетами і правда на бестелер тягне.
  • 1

#393 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 29.03.2012 – 21:52

Тираж дійсно є, от інша справа чи аж так бібілію купують і читають. Я прочитала всю, бо таки добре затялася і хотіла знайти ту невловину "правду". Насправді читання біблії - то або страшна скукотінушка, де жиди до безконечності вихваляються своїми родоводами і хто з мужиків кого "породив". Або огидні сцени знущань і вбивств, через які я зі страхом перелазила, бо, як мені пояснювали, "так треба було". Ще є купа чудних законів, як от не їсти м*яса тушканчика, як палити руду ялівку і, то вже улюблений коник праведних мужів, - "нечистість" жінки.

"А хто буде лежати із жінкою, часу хвороби місячним, і відкриє її наготу, - він джерело її обнажив, а вона відкрила джерело своєї крови, - то будуть вони обоє знищені з-посеред народу свого!" Левит 20:18.
  • 0

#394 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • 402 повідомлень

Відправлено 30.03.2012 – 07:41

А полить помиями Новий завіт — слабо?
  • -1

#395 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 30.03.2012 – 08:29

Полить помиями можна все що завгодно. Та чи вартує на все це тратити дорогоцінний час?
  • 1

#396 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • 402 повідомлень

Відправлено 30.03.2012 – 08:37

Схоже, в нашої форумчанки з Америки часу вдосталь і вона з радістю почне витягувати колоди з очей Ісуса Христа та всіх інших творців Євангелія.
  • 1

#397 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 30.03.2012 – 17:31

Перегляд дописушпіц (30.03.2012 – 07:41) писав:

А полить помиями Новий завіт — слабо?
Пардон мі??? Для мене писати правду, до того ж про близьке мені і наболіле - то не обливання помиями, тому ту функцію відступаю вам.
  • 1

#398 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • 402 повідомлень

Відправлено 30.03.2012 – 18:22

Перегляд дописуAquarius-ka (30.03.2012 – 17:31) писав:

Пардон мі??? Для мене писати правду, до того ж про близьке мені і наболіле - то не обливання помиями, тому ту функцію відступаю вам.
Ви можете написати тільки те, що прочитали в Біблії. Більшого вам не дано. Тому я й звенувся до вас: якщо вже побачили "жахіття" у Старому Завіті і люб'язно соізволілі з нами ними поділитися, то вимовляйте вже й "б" - беріться за Новий. Інша справа, що вам там буде ні до чого вчепитися, а лаяти християнство використавши для цього лише Старий завіт, це якось м'яко кажучи субдилетантськи.
  • 0

#399 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 30.03.2012 – 18:57

А звідки вам знати, що мені данО, а що ні? І щО мені вимовляти, і коли - якось обійдусь без понукування. То не був рефератний огляд релігії, а пост у відповідь. А от ваш, користувачу Шпіц, спосіб і тон спілкування мені ну дуже не подобається, тому не бачу потреби продовжувати якісь перепалки з вами. Позвольте відкланятись, живіть довго і щасливо, наразі, адіос!
  • 1

#400 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • 402 повідомлень

Відправлено 30.03.2012 – 19:14

Перегляд дописуAquarius-ka (30.03.2012 – 18:57) писав:

А звідки вам знати, що мені данО, а що ні?
В такому випадку вітаю на форумі людину надлюдських здібностей.

Цитата

І щО мені вимовляти, і коли - якось обійдусь без понукування.
Скажіть просто - мені нема до чого придертися в Новому Заповіті, і вас зрозуміють, навіть поспівчувають.

Цитата

А от ваш, користувачу Шпіц, спосіб і тон спілкування мені ну дуже не подобається, тому не бачу потреби продовжувати якісь перепалки з вами.
Я радий, що серед переліку того, що вам не подобається є християнство, Біблія, країна в якій ви появились на світ.... я.)

Цитата

Позвольте відкланятись, живіть довго і щасливо, наразі, адіос!
любіть негрів та не кашляйте)
  • -1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних