Перейти до вмісту

Релігія - Джерело моралі? Так, чи ні?

Повідомлень в темі: 1022

Опитування: РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ? (79 користувачів проголосувало)

РЕЛІГІЯ - ДЖЕРЕЛО МОРАЛІ ТАК ЧИ НІ?

1. ТАК (20 голосів [25.32%])

Процент голосів: 25.32%

2. НІ (59 голосів [74.68%])

Процент голосів: 74.68%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#301 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2145 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 16.02.2011 – 15:41

Білл Майєр як завжди на висоті, і я згоден з ним.
  • 0

#302 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 16.02.2011 – 16:54

Я не сперечаюсь, я досліджую сімптоми ПГМ. :(
Виявлена паталогічна недооцінка власної реальності на фоні наркотичної залежності від матриці
Релігія-йопійум для народа.

Повідомлення відредагував Odonacer: 16.02.2011 – 16:55

• 0

#303 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 17.02.2011 – 01:44

Перегляд дописуManfred (15.02.2011 10:30) писав:

А ваше збочене розуміння Біблії залиште собі, воно вам потрібніше.

"Яким судом судите....." Ги.

Цитата

Мене влаштовує офіційне церковне,

"Старо как мір"...міг би і своє щось сказати.

Цитата

а дещиця своїх власних філософських пошуків робить процес пізнання захоплюючим і цікавим для мене.

Ти знаєш, Манфреде, мене тут, недавно, запросили на зустріч в одній компанії. Там був один попик і єпископ. По зрозумілій причині не буду говорити хто конкретно, скажу лише що він є єпископ церкви трьох районних центрів. Я запитав у нього : на його думку (виходячи з біблії) бог, котрий пообіцяв Аврааму сина від Сари і котрий випробував Аврама через жертву сина, з одного боку, і бог, про котрого Ісус каже що нічого не робить сам а тільки по його велінню, називаючи Отцем, це одна і та ж "особа" ? Чи ні ? Єписком, відповів що, ні. Я, в свою чергу, сказав що мені не треба пояснювати чому він так вважає, бо відаю про це сам, просто хотів почути його думку з цього приводу. А ще додав : чому вони не кажуть про це прихожанам ? Як ти думаєш, Манфреде, що він мені відповів ?...ти, часом, в своїх пошуках філософсько-захоплюючого процесу, ще не дійшов до цього цікавого моменту у писанні ? Що ти думаєш з цього приводу ? Себто про різницю бога Авраамового і Христового отця.

Цитата

То чому ви вважаєте, що Бог мене не зрозуміє "як людину", коли, навіть, ви зрозуміли? Згадайте-но, як там:

От я і хочу, Манфреде, подивитись чи розуміє він тебе як людину опісля тОго, коли ти спочатку зробиш вибір між Аврамовим богом и Христовим Отцем.

Цитата

Я чудово пам'ятаю себе невіруючим, то у чому ж проблема? Це хіба Одонацеру або вам важко уявити себе на місці віруючого, бо ви ніколи не були ними ;-)

Ну, бачиш, Манфреде, ти не відкрив новину...христянин не може собі уявити що людина може Вірити не звертаючи уваги на такий дріб*язок як "відкриття" для себе бога з допомогою друкованої бАмажки. Очевидно через те, що на бАмажці написано : "Хто не зі мною....", себто, далі, від цього визначення у євангеліє, думка христянина сягнути не здатна. Тому той христянин, у твоїй особі, вважає що люди котрі знаходяться поза цим євангельським постулатом - невіруючі. Якщо говорити про мене, то особисто я, Манфреде, ні в кого не вірю, оскільки вірити в щось і в когось, не є Віра. Це - релігія. Таким чином, якщо ти згоден замінити у своїй цитаті термін, віруючого на термін, релігійного, то я з нею повністю погоджусь.

Цитата

Ану знайдіть де таке написано, що це "гріх" читати Слово Боже своєю рідною мовою?

Ну очевидно там, де це написано і про російську мову. Принагідно зауважу, що свого часу, церква, (ога, ота сАма -офіційна) несла слово боже нашим Предкам на чужі мові, так званій церковній, котра не була мовою повсякденного вжитку. Але я жодного разу не бачив, щоб тебе це десь, в коментарях, схвилювало. Так само, як не схвилював факт латини у країнах європи. Втім, я не бачу тут причин для суперечки. Я ж тобі пояснив, що, як правило, користуюсь "живими" примірниками біблії. Я так звик і мені це зручніше. Багато потрібних сторінок в процесі дискусії я відкриваю майже навмання, себто руки "пам*ятають". От і вся причина. А щодо твого "гріха" з цього приводу, то шо?...вже й пошуткувать не можна ?...тю, на тебе.

Повідомлення відредагував Безбожник: 17.02.2011 – 01:53

• 0

#304 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6691 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 17.02.2011 – 07:20

про мораль забули. оффтоп.
  • 0

#305 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 17.02.2011 – 13:29

Перегляд дописуManfred (17.02.2011 13:18) писав:

В основі їх уявлень про світ завжди лежить кілька бездоказових постулатів прийнятих ними на віру.
нарешті до тебе дійшло, що фігня під назвою "релігійна пришибленість" починаєцця з цього, а не зі всяких "люблю боха як дитьо батьків" "відчуваю дупою 10-тимй вимір" тощо

Всі люди релігійні, просто належать до різних релігій.
ні, просто люди з нормально функціонуючою свідомістю некритично засвоєні уявлення перевіряють і модифікують, а за релігійних церква вже подумала, тому догми є нібито непорушними. на практиці це не так, але треба шифруватись, лицемірство необхідний елемент релігійності.
  • 0

#306 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 17.02.2011 – 14:36

Перегляд дописуManfred (17.02.2011 14:23) писав:

Наявність неосяжної кількости та різноманітної якости богословсько-філософської літератури, екзегетики тощо заперечує і відкидає подібні хибні уявлення про рівень динаміки релігійної думки.
ну дик не тільки на золочених куполах бабло відмиваєцця, треба й мізкопромивальну казуїстику фінансувати. Ну і полемічну літературу для обсирання інших церковних ідеологій.
  • 0

#307 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 17.02.2011 – 14:55

Перегляд дописуManfred (17.02.2011 14:23) писав:

Спроба виправдати власну релігію обкакуючи решту сама по собі є свідченням про якість і рівень релігійних уявлень у даного адепта :(

Дуже влучне зауваження, яке характеризує моральний рівень релігійної людини.
Тільки наскільки я знаю, Sergiy_K не сповідує ніяку релігію.
  • 0

#308 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 17.02.2011 – 16:03

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (17.02.2011 07:20) писав:

про мораль забули. оффтоп.

Ну чого ж ? Якраз про неї ( мораль) я і веду мову з Манфредом. Якось дивно, що зауваження про оффтоп зробив саме ти, Вітольде, бо раніше заявив про себе як сатаніста. Себто, щодо свого сприйняття біблії, Манфред, каже :
"Мене влаштовує офіційне церковне...". Я не проти, це власна справа кожного, але я його питаю про бога Аврамового і Отця Христового, та про те, чи є між ними різниця ? Манфред видає : "Для мене це один Бог-Отець.". Будь ласка, це, знову таки, власна справа.
Але, такому випадку, Манфреде, нагадаю, що згідно з догматикою отієї офіційної церкви, сам факт обрядового приготування живої людини до жертви (неважливо, кому ця жертва), є актом сатанізму. Це тобі підтвердять у будь якій офіційній церкві. Ну хіба що окрім тієї, яку ти визнаєш.
От я і питав тебе, Манфреде, наскільки моральним для церкви є поєднання сатаніста Авраама, та Ісуса Христа в родоводі (наш батько Авраам.....ваш батько - диявол) ? Наскільки моральним є поєднання Отця Христового, з богом Аврамовим, по вказівці і під керівництвом котрого пройшов обряд приготування людської жертви ?

Всі люди релігійні, просто належать до різних релігій.

Прадавня пропагандистська туфта. До того ж - аморальна.

Цитата

В основі їх уявлень про світ завжди лежить кілька бездоказових постулатів прийнятих ними на віру.

Та ж самісінька аморальність в нав*язливо-християнському стилі.

Цитата

Я думаю, що коли б таке він відповів мені, то я би дискутував би з ним, бо зараз я не знаю його аргументів, коли хочете можемо те саме питання поставити о. Євгену Заплетнюку і отримати його відповідь? Запитаєте ви, чи мені запитати?

Ото сам і питай у того шустрого юноші про церковну мораль згідно якої, сатаніст Авраам, став святим та початком Христового родоводу.

Цитата

Релігія означає відновлення зв'язку, з ким відновлюєте зв'язок ви?

Уяви собі - не з Аврамом. До того ж, я, ні разу, не релігійна людина, Манфреде.

Повідомлення відредагував Безбожник: 17.02.2011 – 16:06

• 0

#309 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 18.02.2011 – 12:42

Перегляд дописуManfred (18.02.2011 11:36) писав:

Те що бачиш залежить від того — куди дивишся ©

А я, до цього часу, вважав важливішим, на що, дивишся. Тепер буду знати як правильно дивитись.

Цитата

Його релігія — атеїзм.

Манфреде, я думаю що після цього визначення не тіко я вважатиму аморальним деякі твої ствердження, але і каламар. З чим тебе і вітаю.

Цитата

І з звідки вам таке намріялося, де хоч раз Христос каже, що це різні Отці?

А хіба я десь казав що це каже Христос ?... ти мені очі не замилюй, я тобі привів факт сатанинського обряду виконаного Аврамом згідно вказівки, яхве. Додам, до речі, що незалежно від тОго чи була принесена жертва чи ні, сам акт підготовки - є сатанинським дійством. І запитав, наскільки це морально з точки зору христянина ?

Цитата

Випробування Авраама ≠ людському жертвоприношенню, не видумуйте :rolleyes:

І де ти побачив бодай натяк на те, що це було випробування у буття, 22 ? Я не стану загаджувать тему про мораль з цього приводу більш ширше, напишу тобі, скажімо у "суперечка про християнство", дещо пізніше, в даний час троха зайнятий.

Цитата

Каляти кожен дурень може, ви аргументуйте ;-)

А що тут аргументувати, Манфреде ? Ти, безцеремонно заявляєш що всі люди є релігійні. Це не що інше, як аморальна пропаганда. Я ж не питаю у тебе, які аргументи ти маєш аби стверджувати таке від імені (і про) всіх людей, бо у тебе їх бути не може...але заява прозвучала. Справа в тім, Манфреде, що з точки зору христянства істиним богом є Христос, втілений в Отця. І кожна людина на землі яка це визнає і вірує, є людиною христянської релігії. А ті, котрі поза цим, Христу невідомі. І він про це каже. Читай євангеліє. Це по-перше. По-друге, з точки зору біблії, будь яке вірування не в істинного бога (вашого) є не чим іншим, як мерзенністю (читай старий заповіт), а в світі нового заповіту, Христос, висловився досить категорично : хто не зі мною, той проти мене...себто, решта людей - антихристи, Манфреде...а ти тут їх релігійними називаєш...Заплетнюка наслухався, чи шо ?

Цитата

Гаразд, запитаю, відтак порівняємо з тим, що ви тут понаписували. А щоб ви не звинувачували потім, що я питання поставив не так, сформулюйте самі питання і напишіть тут (255 знаків), а я запощу, домовились?

Манфреде, хто з нас христянин ? Якого диявола я, антихрист, повинен питати у молоденького попа те, відповідь на що, я вже давно відаю ?...від старенького.

Цитата

Я не питав з ким ви "не" відновлюєте, до того ж ви, наче натякали, що у Бога таки вірите, тільки нехристиянського, то назвіть ім'я?

Повторюю для тебе ще раз : я ні В кого і ні У кого не вірю.

Повідомлення відредагував Безбожник: 18.02.2011 – 12:43

• 0

#310 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 18.02.2011 – 15:41

Перегляд дописуManfred (18.02.2011 13:14) писав:

Не помітив суттєвої різниці між дивитися кудись і на щось. Може у вас надприродний зір?

Та це таке...не варте уваги. А зір у мене хрєновий стає, Манфреде. І вік дає про себе знати, і багаторічні просижування ночами над електронними схемами, та виконання дуже дрібних робіт через збільшувач, теж даються взнаки. Хоббі у мене такоЄ було. Втім, я не звертаю на це особливої уваги. Шо треба - те побачу.

Цитата

Пан Каламар радше виняток із сірої атеїстичної маси, на цю тему ми з ним вже давно сперечалися, з таким опонентом посперечатися, для мене — свято, на жаль, на Теревенях таких опонентів обмаль, а серед атеїстів і поготів.

Ну, це той випадок, коли (поза межами релігії) я часто з тобою погоджуюсь. І потім, Манфреде, розслабся троха, моя цитата про те що каламар назве тебе аморальним, це був жарт. Угу. Але по факту - ти поступив таки, аморально. Ги.

Цитата

не викручуйтеся, ніякої людської жертви не було, і ви це чудово знаєте, шукайте ще аргументів ;-)

Тю, на тебе...она єго за мукі полюбіла, а он єйо за жопу укусіл...хіба я сказав що жертва була принесена?..навпаки, я сказав : незалежно від того, чи була принесена, чи ні. Себто, я маю на увазі сам обряд.

Цитата

Дуже навіть залежно,

"Дуже навіть залежно", це на фундації чОго ? Християнської моралі ? Чи на твій власний розсуд ?
І чого мені викручуватись ? Не бачу, для цього, жодної причини. Сатанінський акт у виконанні христянського святого, Аврама, є достеменний факт і навіть не потребує доказів оскільки сама ж церква, визначаючи сатанинські дійства, на той момент, очевидно підзабула про Аврашу...ти спочатку "поплотнєй" ознайомся з історією церкви та її догматикою а вже тоді побачимо хто тут викручується.

Цитата

Що заважає сформулювати питання? "Чи є Бог Старого Заповіту — Богом-Отцем Нового Заповіту? Чи один і той самий це Бог?" Так піде? Коли ні, вносьте правки.

Та мені, особисто, ніщо не заважає...інша справа : нахрєна мені той піп треба ?...ну хіба що заради тебе, Манфреде : постав питання ось так : яким дійством вважає християнська церква обряд приготування живої людини для принесення її в жертву Господу, або ж, Сатані ?...угу..отако.
Принагідно, Манфреде, запитай у попика кого він тут презентує ? Себто, він надає інтим...(тьху ти! вибач, звичка)...релігійні послуги по офіційному рішенню своєї церкви, чи як приватна особа ? Справа в тім, Манфреде, що коли він виступає по офіційному рішенню християнської церкви, то мене цікавить, ЩО це за церква, згідно якого морально-законодавчого догмату вона таким займається, і чи не є це звичайнісінька сєкта ? Якщо ж він, в інтернеті, виступає як приватна особа, то звісно ж що його відповідь буде відповіддю приватної особи, і, ні разу, не офіційною. Незалежно від тОго на чию "користь", твою чи мою. Відповідь подаси тут...в ерудованості і чесності молодого попика я глубоко сумЛіваюсь, а от в твоїй чесності сумніву не маю.

Цитата

Не подужав, що такого аморального у тому, що в усіх своя релігія
?

Гм...хіба ти так писав ? Негарно, Манфреде. Дивимось : "Всі люди релігійні..."...як кажуть в Одесі...далі, сам знаєш.

Цитата

Курніть правопис у та в перед приголосними ;-)

Чо ти пристав, блін, з тим правописом ?! Пан, Завада, чи шо ? В бога і У бога, Манфреде, я не вірю. Все на що я здатен, то це, Вірити РодУ.

Повідомлення відредагував Безбожник: 18.02.2011 – 15:54

• 0

#311 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 18.02.2011 – 16:43

Перегляд дописуБезбожник (18.02.2011 15:41) писав:

Чо ти пристав, блін, з тим правописом ?! Пан, Завада, чи шо ? В бога і У бога, Манфреде, я не вірю. Все на що я здатен, то це, Вірити РодУ.

А скажіть но будь ласка, як правильно писати, вбога людина, чи убога людина?
  • 0

#312 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 18.02.2011 – 19:31

Перегляд дописуOdonacer (18.02.2011 16:43) писав:

А скажіть но будь ласка, як правильно писати, вбога людина, чи убога людина?

І так і так, правильно...в христянстві, єсстно. У них же як ? спосіб сприйняття бога (вірять в бога... у бога, вперто ніфіга не вірять богУ) дорівнює психологічному статусу : вбогий/убогий. Їх так Вчитель навчив : "Прийдіть до мене...вбогі...". Тому, Манфред, цілком відповідає повчанню Вчителя питаючи мене : ".. що у Бога таки вірите, тільки нехристиянського, то назвіть ім'я?". Я йому вже і так і сяк пояснюю, що не сприймаю вбогість/убогість...дик він, паразіт, до правопису придерся.
  • 0

#313 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 18.02.2011 – 21:00

Перегляд дописуБезбожник (18.02.2011 19:31) писав:

І так і так, правильно...в христянстві, єсстно. У них же як ? спосіб сприйняття бога (вірять в бога... у бога, вперто ніфіга не вірять богУ) дорівнює психологічному статусу : вбогий/убогий. Їх так Вчитель навчив : "Прийдіть до мене...вбогі...". Тому, Манфред, цілком відповідає повчанню Вчителя питаючи мене : ".. що у Бога таки вірите, тільки нехристиянського, то назвіть ім'я?". Я йому вже і так і сяк пояснюю, що не сприймаю вбогість/убогість...дик він, паразіт, до правопису придерся.

А я от ще думаю, чому у слів уБОГий і БОГатство корінь однаковий, а суть така різна.

А от якщо зробити подібно з ім"ям йєгова, то вийде тільки як йеговный та йеговнятство, то суть начебто однакова і не міняється.

Чого це воно так? Може воно якось з мораллю зв"язано? :rolleyes:

Повідомлення відредагував Odonacer: 18.02.2011 – 21:01

• 0

#314 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 18.02.2011 – 21:47

Перегляд дописуManfred (18.02.2011 11:36) писав:

Його релігія — атеїзм.

Перегляд дописуManfred (9.02.2011 16:14) писав:

Справжня релігія — це справжня щира любов до Бога та людини, як Його творіння, несправжня — бажання використати релігію у своїх корисливих цілях.
Religulous is so religulous...

Перегляд дописуManfred (18.02.2011 13:14) писав:

Курніть правопис у та в перед приголосними ;-)
Сподіваюсь бог (у якого я не вірю), блискавкою серед ясного неба вразить того, хто придумав правила милозвучності. А потім скине у вогняну гієну всіх до одного грамма-наці.
  • 0

#315 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень

Відправлено 22.02.2011 – 14:49

Перегляд дописуOdonacer (18.02.2011 21:00) писав:

А я от ще думаю, чому у слів уБОГий і БОГатство корінь однаковий, а суть така різна.

А от якщо зробити подібно з ім"ям йєгова, то вийде тільки як йеговный та йеговнятство, то суть начебто однакова і не міняється.

Чого це воно так? Може воно якось з мораллю зв"язано? :)

Десь колись я читав, що назва чи то яхве, чи єгова (вже не пам"ятаю точно) позначає чоловічий статевий орган. Треба ще раз перечитати Силенка та знайти те місце.
  • 0

#316 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 22.02.2011 – 21:33

Перегляд дописуОнук Велеса (22.02.2011 14:49) писав:

Треба ще раз перечитати Силенка
А чи треба? *тут мав би бути смайлик, який би зображував, ніби я дивлюсь на фріка - трохи с подивом та відразою*
  • 0

#317 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 18.03.2011 – 17:09

або тут повна версія передачі (півтори години).
  • 0

#318 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень

Відправлено 18.03.2011 – 22:20

Перегляд дописуSensssorika (18.03.2011 17:09) писав:

або тут повна версія передачі (півтори години).

Туфта. Балбєси усі і Нєвзоров теж.

У нас теревенчани набагато розумніші по цим питанням.
  • 0

#319 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 22.03.2011 – 13:36

Зображення
  • 0

#320 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 25.04.2011 – 09:31

Перегляд дописуManfred (25.04.2011 10:24) писав:

Як може існувати, а діяти і поготів, Бог у якого ви не вірите?
Ну я ж сподіваюсь, а не вірю в це, я ж не віруючий якийсь там.

Ви краще визначтесь з тим релігія Атеїзм чи ні, а то я вже 2 місяці не бачу відповіді.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних